Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katuskapd
18. sep 2009

eviku, misanik kats dik za pochvalu
basiku fu to uz je riadny zaberak 😅
anjelok super so spankom, a tesim sa tiez na video

vonku chodime s kocikom do mesta, pobehame po namesti, nahaname holuby, a potom poobede tu pred dom na ihrisko, celkovo 2,5-3 hodiny
spanok sa nam presunul na poobedie, dnes sa prekonal od 13 do 16.15 vyse 3 hodin
a uz mame 2 horne stolicky a kusok dolnej.

andula tu zimu fakt nezavidime, kolko mate stupnov? a zase to pieskovisko nieje zla vec 🙂

basika
18. sep 2009

andula - choroba preč...Som sa ťa chcela spýtať? Máš tam nejakú kamošku, s ktorou sa stretnete kecnete..a tak?

misanik
18. sep 2009

fuu basika, tak to je celkom sila, drzim jej palce, ale fakt celkom nechapem ako to janke pomoze 😅
eviku, leni, drzim palce aby prestahovanie slecien do vlastnej izbietky malo uspech 😉
andula, nech je rychlo zdravy

kety80
18. sep 2009

misi - super ze operacia nehrozila a tie nozky budu v pohode aj kika nosi vlozky do dopanok
kubko dnes vo vani vystrajal kika ho naucila sa potapat tak sa cely cas potapal boli podareny 😀
andul - v norsku bol moj otec na rybach a tiez hovoril ze oproti nam tam je kosa a ze tam maju pol roka den a pol roka noc je to pravda a ty musis perfekne ovladat ich jazyk 😉

misanik
18. sep 2009

kety, dakujem 😵
joj, to potapanie muselo byt zlate, celkovo musi byt super ked sa spolu kupkaju vo vani 2 a viac deti 😵

mirka20
autor
18. sep 2009

ahojte 🙂
kedze som leniva, tak som zbezne precitala len poslednu stranu.
vonku chodime doobede tak hodku-dve, poobede tak 2-3.
my soplikujeme a aj na mna uz cosi leze, takze parada 😖 a zacali sme riesit detsku izbu, aby si rebeka do aprila zvykla. ale zatial je to len v stadiu zariadovania, teda behame po nabytkarstvach a pozerame co maju 😅
vsetkych choruckym skore uzdravenie 😉

basika
18. sep 2009

misi - noooo ja som to myslela tak, že často sem jankapo príde sa posťažovať...tak som jej len chcela napísať, že niektorý to majú aj komplikovanejšie... 🙂

andula - ozaj, nooooo veru, ten jazyk už musíš ovládať...oni majú taký zvláštny...ťažko zapamateľný

anjelok
18. sep 2009

miri no ono je to taka viroza teraz..my sme tiez vsetci (doma aj okolie) nakapati 😝 a ja som dnes napisala, ze uz mi je lepsie, lenze cely den sama s malou, takze doobeda aj poobede vonku a uz sa zas citim nafigu 😒 citit, ze by som mala lezat, ale co uz. neda sa. nevadi, zajtra je sobota, tak muzik pomoze.
basika, no som ja ale mama 😀 ale nie, ja by som ju v pohode nechala, keby spala sama. ale spala s muzom v spalni a tomu uz bolo treba ist do roboty. a zas, ono stacilo vojst do spalne a uz bola hore 🙂
evi, natalka sa tiez snazi. aj ked uz chape, ze to odsavanie jej pomaha, snazi sa drzat, ale vidim, ze je jej to velmi neprijemne, aj poplacka. ale hned potom robime jezka a vidim, ze sa tesi, ze ma prazdny nostek. tiez ma prekvapila, ked som sa jej dnes spytala, ci ma soplik a ona urobila jezka 🙂 uz nam tak rozumeju 😵

basika
18. sep 2009

leni - no videjká su perfekntneeeeeeeee obe...a tá čo papá..tá grímasa na začiatku...no ozaj mi to urobilo náladu...

kats
18. sep 2009

basi, ta dvojickova od vas to bude mat doooost ze narocne 😅 😝

leni natalka krasne spinka 😀 to este bude vo vlastnej velkej postielke 😀 😀 😀
a mate doma lavakov? viem ze este to teraz nemusi byt... ale krmi sa krasne lavou 😉

hej daka soplava virozka... u nas zacala v piatok so zubami a snad uz z toho vylieza... 😠

vsetkym chorucky a zazubujucim sa rychle uzdravenie a zuby von 😉

basika
18. sep 2009

leni - tú ľavú ruku som si aj ja všimla, že jej to dobre ide...čo to vlastne papala? Aj to všetko spapala sama?

anjelok
18. sep 2009

dakujem 🙂 ..he, na tej grimase sme sa veru rehotali aj my pred chvilou 😀 ..no a ked sme ju kamerovali ako spi, tak som stala ako na ihlach, co som sa bala, ze skydne 😝 😅
lava ruka..no mam pocit, ze ju pouziva castejsie a lepsie jej to s nou ide. ale nohou ide prvou pravou, napr. po schodoch.
basika bola to nemliecna kasa s vodou a nastruhanym jablkom. a zjedla to cele, ale nie sama. v podstate skoncila ked sme dokamerovali, lebo to uz sa len hrala, do pusy neslo nic, tak to prevzal juraj. ale par lyziciek trafila 🙂 toto bola taka fajn hustejsia konzistencia, tak som ju nechala skusat, inak jej to moc nejde 😅

basika
18. sep 2009

no kukla som si to už asi aj 5x...tá grimasa nemá chybu 😀 😀 😀 😀 😀

kety80
18. sep 2009

anjelok - prekrasne videa natalka je sikovna ide jej to lepsie ako nasmu kubkovi my sme to skusali s milacikom a tiez to islo vsade len nie do pusy a raz skusal pravou potom lavou 😀 a ta grimasa svetova 😀

kety80
18. sep 2009

my uz ani nevieme co su zubky nam akosi prestali rast mame stale 6 zubov a uz nam dlhu dobu nic nenarastlo aj som pozerala do pusy a nic dr. v poradni hovorila ze to tam mam zdurene cele ze mu pojdu zuby a nic tak neviem 😒

vs3
18. sep 2009

Ahojte babulky ,tak sa po dlhej dobe znova hlasim 😉
Dovolenka bola super az na jednu vec. Na treti den v noci nas odviezla sanitka do detskej nemocnice 😢 Maly mal strasne vysoke teploty 40,4.... a v noci neklesali, zabali nezaberali v sprche sa uplne triasol tak som sa bala a isli sme dolu k lekarovi. Ten nas poslal radsej do nemocnice, chuda nase malicke. Sanitka nas viezla, dostal infuziu ten ale vyvadzal on si nechcel uz ani teplotku nechat zmerat nic a ked sa k niemu len niekto priblizil to bolo kriku 😲 No nic je to za nami tazko sa mi spomina na tieto chvile ☹
Teraz sme doma uz sme boli aj vsetci chory nejaka viroza ale pozeram ze niesme len my na tom takto 😒 Skoro sa vsetci uzdravte.
Maximko je stale nejaky zahlieneny uz nam lekarka dala aj listok na alergologiu vraj to bude mat asi suvislost, ked nam aj pred dovolenkou opuchol,... teraz nam dala aj krcna sirup proti zahlienovaniu a je to pre alergikov, on mal infekciu v uskach v nemocnici to vraveli tak ked sme sa vratili isli sme aj usnej na kontrolu a to ma nastastie v poriadku.
Leni Natalka je svetova 😵 😵 😵 😵

anamor
18. sep 2009

ahojte,
takze my tiez kasle a sople, ale iba mala, ale zvlada to, vzdy po dovolenke ci dlhsom vylete ju nieco podobne chyti, tak hadam to bude za nami rychlo, uz 2x sme museli odlozit ockovanie.
K norkovmu stavu super.
A veeeeeeeeelke gratulky Natalke k tej noci, leni tisko zavidim stale 😉 a videa nemaju chybu, to spacie je dokonale! do sutaze! a to jedenie, moja mala by svacla lyzicku o zem a nakrmila sa rukami 😎 😀 samostatne jedenie jej ide zatial iba rukami, ako to vyzera opisovat nemusim 😉

a aj ja uz chcem zariadovat detsku 🙂

vonku sme skoro stale, takzeneviem povedat kolko casovo, v rodinnom dome je to bud vonku ked je pekne a vo vnutri ked je skaredo, cez leto sme boli vo vnutri iba cez najvacsiu horucavu. A najnovsie sa chodime prechadzat pesi, mala sa vobec nepyta na ruky. A vie sa odrzat na odrazadle, ako sme prisli z Tatier sadla a odrazala sa, predtym si iba sadla, pripadne ho tlacila. Hracky ju moc nebavia. Ale najviac in je kocik /je v pohybe/, ona celkovo nema tusim rada staticke hracky. Pacia sa jej detske ihriska a detske kutiky, potom mame problem odist... a rada rozhadzuje drevene kocky. A miluje macikou, tych si pomojka. A knizky su in stale, hlavne so zvieratkami.

kety80
18. sep 2009

tak choroby nech sa tu moc nemnozia a nech ste vsetci zdravy nas to zatial chvalabohu obchadza tak uvidime do kedy
vs3 - to ma mrzi s tou dovolenkou kde ste boli na dovolenke a dufam ze maly nebude alergik 😔 to sa ti ani necudujem ze na to nechces spominat mna by asi slahlo hlavne ked to bolo v cudzine

vs3
18. sep 2009

Kety boli sme v Turecku,prave sa snazim pridat nejake foto 😉

kety80
18. sep 2009

no dobre daleko hlavne ze ste sa snimi dohovorili a starostlivost bola dobra

basika
19. sep 2009

Ahojte

vs3 - juuuj ☹ , veľmi smutný zážitok z dovolenky...ale už je to za vami...

ja som dnes uklada lenté veci a odkladala ☹ ☹ , mne normálne tak clivo prišlo pri tom, že je leto za nami, tie milé bodynká, tričká kraťasky...šatočky...som nejaká precitlivená..

vs3
19. sep 2009

Ahojte,
takze ja mam polovicu upratovania za sebou, navarene, chlapcek spinka, tak som si nasla chvilocku na doposielanie fotiek 😉
Kety ta starostlivost mohla byt aj lepsia, na to ze to bola spickova detska klinika, ako vybavenie supeeeeer ale lekar prisiel ja neviem o pol 12 u nas sa chodi rano a potom az vecer o 7 😠 Nemali sme tam plienky, oblecenie nic, neratali sme s prevozom do nemocnice zisli sme iba dolu k lekarovi to bolo ja neviem kolko hodina po polnoci, a maly starsne slinta a bol len v tricku, pampersky tam mali nam dali 😅 a cajik sme mali zo sebou 😉 , ale ta suma co nam potom nauctovali 😕
Basi a co ty si teraz taka pretoto necaka nahodou Livinka surodenca 😵 😅 😉

vs3
19. sep 2009

Tak konecne sa mi podarili popridavat nejake foto, kto ma cas a chut https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😵
Musim za Maximkom
papa

basika
19. sep 2009

vs3 - fotky nááádherné až na tie posledné z nemocnice... ☹ ☹ , súrodenca nečaká Lívia..to je skôr pocit počas cyklu (pár strán dozadu to tu žienky rozoberali 🙂

no hlásime sa k maródom...no má hlieny, pokašliava..a nevyzerá zdravo..sople zatiaľ nemá, len hlieny sa jej púšťajú dolu krkom...nechutí jesť a včera večer riedka stolica, dnes tiež...môžu to byť zuby?...a ak áno..kedy mám čakať, že výjdu pri týchto príznakoch?....dnes som skúšala prstom, ale nič zaujímavé som v jej puske v oblasti stoličiek nenašla... tie by mali teraz ísť....

poraďte...

basika
19. sep 2009

otázočka

Kúpete deti, keď sú choré?.. Alebo len rýchlu sprchu?

kats
19. sep 2009

vs krasne fotky 😀 len ta nemocnica nemusela byt 😒
no u nas zacali sople s opuchnutymi dasnami, dokakana kazda plienka... kakanie trvalo 3 dni a sople tyzden, este stale ich ma....
a kupem aj ked je chory, neviem zda sa mi ze sa mu aj usadene sopliky na prieduskach lepsie uvolnia v teplej vode ... 😅

fukaska
19. sep 2009

Basika,nam idu ocne uz mesiac a tiez sme malo jedli, hnackovali a stale mala soplik,tak vsetci ze zuby a nakoniec uz 5 den berieme antibiotika,lebo vraj tak dlho nemoze soplit.Uz nesoplime a za ten mesiac jej vysiel jeden ocny a dalsie vnedohladne, aj ked uvazujem,ze jej k druhemu trosku pomozem

misanik
19. sep 2009

veroni, prekrasne fotocky, ta nemocnica ma mrzi ☹ chudatko maximko
basika, nam ide ten nas 3-ti zub uz velmi dlho, nema sice sople, kaka huste tak 3 krat denne a zub uz uplne presvita, aj dalsi dole, ale dajak nie a nie sa prerezat.
fukaska, ako jej pomozes?

misanik
19. sep 2009

bas, my norka kupeme aj ked je chorucky, ked ma teplotu, tak len sprcha,a le pri soplikoch v pohode aj tepla vana, to moze aj pomoct si tiez myslim 😉