Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

nicolmt
24. apr 2009

klba krasne tricka..hned som si na verulku spomenula 😉

u nas jedenie neprihrievam...sara bud je...a to zje rychlo alebo neje a potom sa mozem aj na hlavu postavit 😝

jankapo..no sara je s tym chodenim dtto taky poseroutek..stoji a vystiera ku mne obe! ruky a ak obe! nema tak sa bud nepohne, alebo nepohne a zacne revat alebo ked teda nic, plasne sa na 4 a "odbehne" tak 😎
jo a ma posledne 2 dni zaujimavy styl 4nozkovania...nepouziva kolena, ale chodi po chodidlach a dlaniach 😝 😀 akoze nechapem ..asi to odkukala od tolkych hafanov co ich tu je ...ako sa to slusne povie...aha..az az 🤐

katka no super napad! 😅 este si nie som tou besenovou ista (dnes som moc v meste bludila okolo vykladov z cestoviek, a ked si porovnam tie ceny, ze SK a 5 dni a tam egypt a 8 letecky atd..nooo keby som bola z BA jednoznacne more ale to cestovanie na letisko neznasam) ..k veci..ked pojdeme tak 4-8.5. sme tam 😅 na izbe je wifi takze sa nestratim a dohodneme 😀

a s topankami..sara ma teraz 17tky! a to ze zohnat take cislo v MT to chcelo skoro nobelovku 😝 😀 😀 tak sa tesim na zhananie sandaok..u nas je priamo Protetika ale ani tam take male nemaju lebo ich nerobia 😒

andula30
24. apr 2009

My tiez neprihrievame maly je schopny ziest aj z chladnicky no dalsia vec co ma po mne 🙂 taka zbytocnost ohrievat 🙂 🙂 ale co sa tyka samotneho jedenia tak to je nekomentovatelne 😀 😀

anjelok
24. apr 2009

cafte tak som tu 😝
v prvom rade vseeeeetko naj naj naj naj velkacom oslavencom.
fotocky som povinne popozerala..parada. ronko naj s dudlikmi, simonko s lebkami nema chybu, moj juraj-oslavenec ze aj natalke take treba 😅 ..a nicol, vy uz mate novy kocik 😕
misi, u dr dobre, ak myslis tu gyndu. ja som normalne rozmyslala, ze u akeho lekara sme boli 😅
a verim, ze norko to zvladne bez soplikov a katuska bude coskoro fit.
choroby prec..verul, som rada, ze uz ste ok, takze cez vikend bude zurka 😉 ..a ockovane deticky nech to zvladnu fajn. nas to caka buduci tyzden 😒 ..netesim 😖
my sme cele poobedia vonku, padame hned po obede okolo jednej a prideme vecer o siestej 😝 ..dnes sa natalka aj hojdala na asi 3 druhoch hojdaciek a pacilo sa. nechodi tiez. dokonca ani za ruky, to uz vobec nie, to sa jej nepaci. ked tak beha s tym tlacitkom -levikom.
otazky dna: oci cervene som si este nevsimla, ale tiez ked fuka vietor, tak jej dost slzia. a sandalky som kupila sante 19-ky, este su jej velke. teraz mame 18-ky.
a moja otazka: je tu niekto, koho dieta nebude mat v roku 3 nas. porodnej vahy? lebo my urcite nebudeme mat, tak ci sme jediny 😒
gal..tak ste to s tou vahou pekne zvladli 😉 l
andula..no ja nase jedenie tiez nekomentujem. po vcerajsej desiate som ju mala chut hodit celu do pracky 😀

anjelok
24. apr 2009

jaj a este som chcela pogratulovat simonkovi k velkemu uspechu 😉 ..u nas bolo posadenie prve, az potom na 4 a 4-nozkovanie 😵

mirka20
autor
24. apr 2009

anjelok, ani my nebudeme mat 3-nasobok 😉
gal, ok, uz sa tesim 🙂

janca704
24. apr 2009

Leni, ani my nebudeme mat 3-nasobok ani nahodou. Za posledne dva mesiace pribral len 370g a do trojnasobku nam chybaju 2kila, kdeze by to za tri tyzdne zobral.... Neriesim... prospieva, 4-nozkuje jak drak, sedi len ked papa, lezi len ked spi...

janca704
24. apr 2009

No a k chodeniu - ako som citala o SARKE, tak my podobne. Za 2 ruky ide krasne, ryhclo, aj za choditkom super beha, no v momente, ako mu jednu ruku pustim, zasekne sa, nohy mu vrastu do podlahy a ani sa nehne, kym nema oporu aj v druhej ruke 😀
Tak skoro sa sam nepusti, uz to vidim, ale neva, nachodi sa v zivote este dost 😉

andula30
24. apr 2009

anjelok nas stvornozkovanie este len caka 😀 😀 ale mozno bude po mne ja so ho uplne odignorovala 😀 😀
anjelok s tou vahou som to normalne preratala a vyslo my ze by mal vazit 11,28 😀 😀 noooo nebudeme daleko 😀 😀

nicolmt
24. apr 2009

trojnasobok porodnej vahy..nooo sara asi tak ltt to stihne...no ale pri jej porodnej vahe 😝 (2580g) to nie je (teoreticky) tak nedosiahnutelne 😎
ha! tak som si to spocitala - hochmatematik 😝 a nebude mat ani sara trojnasobok..teraz ma necelych 7,5 😎 tolko ju nevykrmim 😝

anjelok ano mame! od piatku...vsak som na teba myslela ze testujem a budem hlasit 😅 len si mala absenciu 😕 kocik ja som super spokojna (veeelky nakupny kosik, polohovatelna rucka,lahko skladny)...ale ty si ho nekupuj 😝 ak si dobre spominam chcela si ho ako dovolenkovy a na to je dost velky 😕 sklada sa len "na lezato" a nie ako golfky aj "na polovicu" takze na dovolenku radsej mensi a netreba ti ten velky kosik 😎

my vyletujeme kazdy den podobne ako anjelok, o jednej-druhej vyrazame a o pol siedmej brzdime pred domom 😝 no a jasne ze som krasne opalena podla tricka, siltovky a okuliarov 😝 😀 😀

sara dnes po prvy krat skusala pieskovisko 😅 a to dokladne! ze ked uz tak uz..frajerim, mame ho pred domom, svietilo tam slnko, piesok krasne vyhriaty ako na plazi..no a hlavne bolo uz svrt na sedem a o siedmej sa kupe takze rovno z pieskoviska sup do vane 😝 matky sa na mna divali...ze moooja asi to dieta nebude jej, to sa nacisti..a ockovia...ze jeeej aj my by sme sa pridali 😝 😀 😀
stavali sme hrad, najprv nahrnuli kooopu piesku nakopu, potom vrtali garaz, potom odhadzovali, sara aj vyhadzovala na hlavu 😝 po 4nozky obehla cele mega pieskovisko..samozrejme v oblecku co sme boli v meste 😎
samozrejme zachvat ked som ju odtial brala ze ideme domov...ale nastastie pominul po tom ako som ju vytriasala z piesku.doslovne 😝 ..za nohy, dole hlavou a vytriasat..zniei to hrozivo ale sara to miluje 😅 sa rehlila potom na cele kolo a este z nej pritom padal piesok 😎

andula30
24. apr 2009

Hodila so tam nejake Simiho fotky ked niekto bude chciet kuk

ka77ka
24. apr 2009

juuj nicol...som sa zasmiala teraz, ked som si predstavila sarinku, ako visi dole hlavou a ty z nej piesok vytriasas. 😀 😀 😀 Eli este premieru v piesku nemala-cakame, kedy sa ockovi uraci a urobi nam pieskovisko doma.uz by bolo aj nacase, lebo decka sa nan uz tesia. 🙂 a zajtra varime gulasik-otvarame letnu sezonu, tak pieskovisko bude chybat.

super s tou besenovou-potom sa dohodneme. 🙂
a este k dnesnemu zazitku s nocnikom-eli sa o pol 3 krasne vycikala aj vykakala do nocnika.hned som ju obliekla a isli sme po terezku do skolky.po prichode domov sa isla hrat do detskej...a hadajte s cim?..ja som v tej rychlosti poobede neodniesla nocnik, takze ditko malo super zabavku. 😀 😀 😀

klba
24. apr 2009

galanta, sarlotka sa ti riadne rozpapkala, na to aku mala porodnu vahu, klobuk dole. A kde budete v PD byvat?

andula sekac je na farskej ulici, nad pesou zonou, ale verulka asi myslela nejaky novy, som nan zvedava, pojdem omrknut.

No my ten trojnasobok vahy mozno lizneme ako tak, ja uz som mala z toho depky ze vsetky deti - pomaly aj o styri mesiace mladsie su oproti simimu valibuci, ale uz to neriesim, dr. ma ubezpecila ze je ok, i ked je mini.
Najviac ma staloe kedsom stretla ine mamicky a ked zistili vek, hned aky je simi malicky, moj ma uz xy kg a simi len tolko 😲 , uz na to vobec nereagujem a som imunna.

klba
24. apr 2009

jej, andula simonko je zlaty, krasne sa smeje 😵 😵 😵

ka77ka
24. apr 2009

a este ku vahe..tiez nedosiahneme troj nasobok ani zdaleka...teraz ma Eli 8700gr, a pri narodeni mala 3350g. 😎

andula30
24. apr 2009

klba na poznamky treba byt fakt imunny on este nechodi, este nepapa to a ono aje taky a onaky... nach si trhnu seci neee Nas Simi zase s tymi vlasmi posobi na kazdeho starsie tak kazdy ocakava ze sa tak bude aj chovat 🙂 aon len oblbuje 😉

klba
24. apr 2009

andula plne s tebou suhlasim 😉 😀 😀

anjelok
24. apr 2009

nicol no moja absencia.. ani nechci vediet, co som po veceroch robila 😝 ..lebo vsak ja vacsinou len vecer pisem, ked mala uz spi, cez den nie je sanca..v utorok som upratovala, lebo v stredu som mala navstevu - tehotnu kamosku v 7 mes. 😵 ..no a v stredu vecer som upratovala a piekla, kedze vo stvrtok sme mali "pondelkove" stretko u nas 😵
no a vcera som musela spratat (ved 4 deti v byte nie je sranda 😀 ), potom prala a vesala atd 😝 ..jaj a serialy boli 😅
a my pieskovisko zatial len rekreacne, uplne som to neriskla 😅 ..ale pride na psa mraz, uz sa tesim 😀

katka my tak podobne, porodna vaha 3280g a teraz cca´8500g, cize tiez nam dost chyba 😒

klba, no len moja dr nepovedala, ze je to ok, minule mala poznamku, ze pribera menej ako ma, tak len preto som sa spytala, ze ci sme jedini, ale ste ma povzbudili, ze nie 🙂 dakujem.

anjelok
24. apr 2009

juuj andula simi velky fesacisko 😵 ..a ved aha ho, pekne stoji v postielke 😉

anamor
24. apr 2009

ahojte,
Deniskovi vsetko naj /nasmu prvemu napadnikovi 😉 / nech maminku a tatinka poslucha a posle sestricku 😉 😵

som dost znicena,tak zostrucnim:
nova tema super, pekny nazov,no AZ 3 strany na tak pekny den 😉
oci cervene nie
topanky 19, noha 18,5
jedlo neprihrievam, papame 10min a je to /tym sa aspon chvalit mozme/
chodenie - 7 krockov nase maximum,za jednu ruku tazka frajerka, trosku strach v ociach ked pustim a stoji, pekne ustoji a ked sa odvazi kusok prejde a potom pad - skusame vonku na trave, takze zatim pohoda, pekne napredujeme... sama som zvedava kedy napisem ze chodime 😵
nebudeme mat 3nasobok porodnej /3500 terar 8850/

foooooootky krasne 😵torty krasne 😉 😎

galanta
25. apr 2009

klba stahujeme sa na sever na energeticku.teda ak sa nic nestane.lebo ja uz verim len dokoncenym robottam.hihi

no a nasa vaha?vobec sme sa nerozpapkali.prave naopak jeme hrozne.ale my sme to akosi dobehli v prvych mesiacoch.ale ked tak pozeram na vasse vahy.tak my sme vas tusim predbehli.....lae my uz budemem mat o tri dni rok.tak ze to este mate vy ostatne cas.no ale aj dokyna nas pochvalila,ze toto si mame zapamatat,kolko vazila a kolko vazi teraz......no to si papmatat budem urcite.a maa je strasne zlata a robi nam obrovsku radost,lieta po byte ako sa rkan az mojej mamme z toho vlasy dupkom stavaju.este ze vonku je taka opatrnejsia.boze nabuduce budem mat snad cas vas aj precitat.uz som zvedava na tehulky a na vase dietka ako sa co dalej vyvija,ale teraz musim koncit,drahy uz ma vola idemem zas makat.uz sa ozvem az ked budeme prestahovani........mimochodom miri...asi sa budemem stahovaťt do vchodu tvojich rodicov............. 😀 😀 😀

andula30
25. apr 2009

bre ranko
ne anjelok stoji 😉 tento tyzden sia naucil sadnut si sam a aj chodit okolo postielky 😉 no ved za mesiac ideme na Sk a jeho velka sesternica Sabinka uz chodi ostosest tak trenuje aby nezostal v hanbe 😀 😀

basika
25. apr 2009

Ahojte, ste toho zasa popísali večerom...

ani mi nebudeme mať trojnásobok pôrodná 4410g teraz 9570g, ale aj tak si myslím, že to máloktoré dieťa dosiahne..

neviem čo som ešte chcela

basika
25. apr 2009

jaaaj čo som chcela...

jankapo - to by som chcela raz zažiť, že dieťa mi reve keď odídem s miskou na jedlo....

anjelok
25. apr 2009

ahojte,
tak muzik isiel s malou na prechadzku, tak som dala prat, dat varit malej obed a idem jej mrkvu nasupat do mrazaku.
klba este tebe som vcera zabudla napisat. mna sa minule jedna pani na ihrisku pytala, ci ma natalka 7 mes. 😅
a k ohrievaniu: tiez neohrievam. ona obed spapa do 15 min. a ked uz je chladnejsie nevadi. spapa. ovocie trva dlhsie, ale to sa chvalabohu neohrieva 😀

andula30
25. apr 2009

Ahojte navarene, oprate,dieta este spi muz sa vrta v aute kolac v rure /kto pecie odporucam http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9139 ro bila som minuly tyzden a musim zas 😀 /co by som este ked tu nikoho tak nic pekny den 😉

basika
25. apr 2009

andula -- mňaaaaaaaaaaaaaaaam vyzerá dobre..

ovocie resp. výživu aj my biedne papáme...kadejako kamuflujem...Lívii zasa typijú viacej

inak najviac ma vie poslednou dobou vytočiť, keď je manža s Líviou sú v izbe a náhodou sa tam mihnem, alebo som tam a idem preč..začne za mnou mrnčať...alebo som na dvore ich vychystám na prechádzku...ja idem po dvore..ona v kočíku idú na prchádzku a zasa rev za mnou...

andula30
25. apr 2009

Bas hlavne chuti dobre aj ked je to kysnute cesto chuti tak inak taka vata 😉

anjelok
25. apr 2009

juuuj andula ten kolacik vyzera uzasne..ale moc komplikovane na mna. no a som si zavarila, lebo som to tu mala otvorene a muz hned ze nech si taky spravime 😲 ..takze vecer mam zas o robotu postarane 😝

katmi
25. apr 2009

jeejda kočky už je ďalšie pokračovanie? 🙂

ste sa pýtali na veľkosť nožičky..my nosíme topánočky 20-21, podľa toho, aký majú strih. Nôžku máme veľkú 12cm,takže kupujeme topánočky tak 13cm vnútri..

katmi
25. apr 2009

a oslavencom samozrejme prajeme všetko naj 😉