Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
7. sep 2009

basika, podla mna ej to tiez neico uzasne, su take lieky, nie su priemo urcene na laktaciu, je to len vedlajsi ucinok, tusim aj nejake na stitnu zlazu su take, viem, ze u nas nedostat, obdivujem kamosku fakt 😵

basika
7. sep 2009

misi - hmmm Norko aký poriadkumilovný..nie je to na Norka veľa aj odstavovanie aj vlastná izbička..? Neviem..len sa pýtam..ten nápad dať mlieko za spánku nie je zlý...mne tak Lívia pila...ale keď ti vstáva o 5:15 ccca nie je to už neskoro dávať UM o 4.50..to sa ti už môže prebrať potom...ja by som skúsila toršku skôr..cca o tej 3-4:00

misanik
7. sep 2009

basika, este som chcela, da sa aj bez liekov, su zaznamenane pripady z cias 2.sv, v koncentracnych taboroch, tam pod tlakom situacie, ked sa aj zenam spustilo mliecko aby nasytili deti, toto je uz ale velmi smutne

misanik
7. sep 2009

basika myslis, ze na neho ideme zhurta?

basika
7. sep 2009

misi - áno chcela som aj ja také niečo napísať, že kedysi také niečo bolo...len to boli ozaj smutné okolnosti...

eviku78
7. sep 2009

miska, no ja mam tiez z toho strach, aby nebolo velmi skoro ju dat do izby. ale koniec koncov to bude to iste, ved teraz je sama v spalni. a emmi od narodenia nevedela dobre s nami spavat. este ked bola uplne malicka, tak som si ju po kojeni nechavala u seba v posteli a stale sa len mrvil a ja ze ju boli brusko. prd makovy. ked som ju prelozila spat do postielky, tak spala ako dudok do deviatej. kde su tie casy. 😀

no skusk ho este okabatit s tym mlieckom skor ako sa zobudi a uvidis. nezavdim ti zena to ranne vstavanie. ☹ ale zase norusko krasne upratuje. 😀

basika
7. sep 2009

misi - no ja neviem...nemám skúsenosť, len ma tak napadlo..keď si písala, že protestoval v izbičke..myslím, že Verulka by ti poradila fundovanejšie ako ja...to bol len môj postreh

eviku - teraz nejak nechápem, Emka spí už sama v noci v spálni a vy spíte v inej izbe?

eviku78
7. sep 2009

basika ano. v jej buducej izbe mame jeden gauc a este kopec bordelu. 😀 tak jej chceme spravit izbicku a dat ju tam. snad to pre nu nebude velky rozdiel. 😅

basika
7. sep 2009

eviku - ale však to sa už ráta, že spí sama v izbe... 😉 ..len jej do jej izbičky potom zožeňte manželskú posteľ, keď bude zvyknutá na letisko na vašej posteli...teda predpokladám, že spí na vašej manželskej posteli..

eviku78
7. sep 2009

nie, ona spi v postielke. len sme tu postielku nechceli preniest do toho bordelu ale az do utulnej izbicky. my sme to len skusali, ci nebude lepsie spinkat sama a spinka. 😵

basika
7. sep 2009

eviku - no tak jasné...to sa ráta, že spí už sama...inak dobrý nápad..dieťa nechať v spálni..a rodičia nech idú zo spálne preč...super nápad..to sa mi pozdáva 🙂 😉

janca704
7. sep 2009

MISKA, ja si myslim,ze by ste NOrkovi mali este dat cas, nech si na izbicku zvykne. Ved tam spinkal kolko 3, 4 noci? (Ci dlhsie?). Skus to s tym mlieckom a uvidis. Ked ho prestahujes zase k vam, bude zmateny, nie? V kazdom pripade drzim palce 😉

EVI, u vas podla mna problem nebude, ked uz teraz spinka sama 😵 amte o problem menej 😉

Ad MLIEKO - vcera som prvykrat dala aj vecer, po lahsej veceri (vid nizsie otazka) a dala osm 150, rano dvam viac. Uz teraz aj 180ml (sa rozpil, ze nechapem a ked vypije, tak protestuje, ze chce este 😕 , no samo, ze ked zarobim, cucne dvakrat a koniec 😠 ).

Teraz ta OTAZKA: ked davate vecer UM, maju deti predtym aj veceru? Ak ano, aku a kedy? 😅 😉

eviku78
7. sep 2009

jani, emmi veceria tak o pol siedmej. bud chlebik s niecim, alebo to co mala na obed alebo jej spravim taku hustu masovu polievocku, alebo tu tvoju omeletku. 😉 potom o pol osmej ponuknem mlieko, ale skoro nikdy ho nevypije, len si tak cucne. obcas ma svetlu chvilku a stiahne tych 120 ml co jej spravim. alebo ked jej dam tu tekutu hotovu sunar kasu, tak tu este stiahne. ale nedavam casto.

verulka
7. sep 2009

misi, ja si mylsim, ze idete na to presne ako mate, si citliva osoba, takze presne vies, co si mozes dovolit a co nie.
klido davaj krupicu, mozno mu vyslovene len ta konzistencia nerobi dobre 😉
jani, nicol- u nas Um nie je ziadne ani rano a ani vecer 😉 ani nikdy..zato dnes dal 3jogurty naraz 😀

miriamka
7. sep 2009

Ahojte,
zdravim vsetky novo pracujuce mamicky,ako to zvladate?Ja som uz na plny uvazok,takze hladame novy rezit a system...

Co sa tyka spania vo svojej izbe.My sme dali maleho spinkat sameho do izby par dni kedtym nez dovrsil 1 rok,a vlastne odvtedy je tam...v spalni s nami uz ani nezaspi,hned ked je ospinkany zajde si do izby a caka kym ho dam do posteilky.Proste to chce cas,ale deticky si urcite zvyknu!

A co sa UM tyka...my davame veceru okolo 17:30 a vecer ked zaspava okolo 19:30 dostane este 300ml mliecka.V podstate viac mliecka uz ani nepije,len tychto vecernych 300ml.

basika
7. sep 2009

ahojte...idem sa podeliť o obrovskúúúúú dnešnúúú radosť 😀 😀 😀 😀 😀

Lívia zjedla na obed, bez toho, že by vygrckala...zapekanú brokolicu so syrom...cca 30g obrovskýýýýýýýýýýýýý úúúúúúúúúúúúúúspech...
mali sme na obed, tak pýtala..tak reku dám jej teda keď chce..ale nie tak, že popri nás, ale tak, že si zasadne ako obvykle jeme jej riedke obedy..no asi 2 či 3x mi vypľúvala, lebo ju to chcelo drhnúť..ale potom pýtala ďalej..

kuknite o akom obede hovorím
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

no viem, že pre mnohé zvás už dávno klasika...u nás veeeeľky pokrok..

katuskapd
7. sep 2009

Matusko pije mliecko len rano okolo 150ml vecer este stale kasu a potom uz nic.

andula30
7. sep 2009

ahojte djovky velky sorac ze vas zanedbavam ale totalne nestihacky slubujem ze v Norsku sa polepsim mame za sebou dalsiu svatbu takze uz vsetky tri sestry sme na poriadku 😀 najviac ma mrzi ze teba efco asi nestihnem ale v piatok uz odchadzame a mame toho este strasne moc nemam ani odvahu povedat muzovi ze by som este nieco chcela takze zatial packo drzte sa

kats
7. sep 2009

ku kojeniu - je to o psychike a teda pod velkym tlakom a emociami sa to da rozbehnut.. napr v afrike ked zomrela zena pri porode, tak si babo zobrala ina co uz mala deti a normalne sa rozkojila

velku postel zacneme postupne ako maznaciu, potom bude naobed spinkat a casom ho dam na noc 😅

rano 140 ml mlieka, vecer kasa 200 ml o siestej a o siedmej 240 ml mliecka 😀

uz neviem co ste rozoberali 😅

kety80
7. sep 2009

ahojte mamce

dnes sa mi zapalilo oko tak asi budem musiet ist k dr.strasne ma to reze dufam nic vazne kubko pije mliecko rano a vecer 240 ml a niekedy sa zda ze mu je malo
basika . no vidis zachvilu sa to rozbehne to chce len cas 🙂
verul - pred tebou klobuk dolu ako to zvladas zo 4 detmi mna by asi odviezli do pezinku niekedy 😀 a chcela som sa ta spytat ci sa s detmi ucis alebo uz su co sa tyka skoly uplne samostatne
kubko mi vymysla s poobednym spankom uz dva dni len tak na chvilu zaspi a hned je hore dufam ze mi neprestane spavat lebo potom ked sa nevyspi poobede poriadne je strasne mrzuty a muzim ho len nosit ☹

kety80
7. sep 2009

asi uz buvkate tak idem aj ja lahnut dobru noocku 🙂

efcso
7. sep 2009

cafte,

velku postel riesim momentalne znenazdajky aj ja. uplne nechtiac. mali sme pozicanu a oni potvoraci otehotneli, co by nebol problem, lebo maju este jenu. problem je, ze cakaju dvojicky. no skoro ma porazilo. tal teraz na koneic oktobra musime vraliti postielu. kupime asi tu roztahovaciu z ikei, len nemam sajnym, aky matrac do nej ide.

no a mam dalsiu news, od 1. aprila idem do roboty, s cim som taktiez VOBEC nepocitala. ale volali ma a musime zobrat na dom este + uver, takze som sa rozhodla, ze manzela neznicim uplne a idem aj ja vypomoct. vobec ma to ale netesi a najradsej by som.... ☹ 😢 😢 😢 😢 😢

basika - VEVAZ to jedlo prebohaziveho!!!!!! radsej si sprav zopar relaxacnych cviceni. myslim, ze budes viac v poho a tym padom aj malinka. nebudem to rozvadzat, ale asi vies kam mierim.

miska, tebe sok uz minule chcela ohladom toho UM - aj olivia zo zaciatku grcla kusocek,presne ako pises, ale to bolo len vtedy, ked som jej viac dala. uz to mam ocheckovane a viem, ze rano max. 150ml. viac by mozno aj volslo, ale aj vyslo.

baby, mne je taaaaaaaak hrozne, ze som sa tej krpatej tak rychlo vzdala 😖 . a btw, zacala byt daka mamickarka. romco ju vobec nezaujima ked pride domov! asi ju budem musiet dat zase na par dni k rodicom, nech si uzijem, ake to je, ked ma vlastne dieta odmieta a nech si roman uzije, ake to je, ked je IN.

verulka
8. sep 2009

ef, co si, april je daleko, olivia je velmi zrela, neboj zvladnete to obe 😉
o mamickarstve ja ani nepisem..ale zase, o hcvilklu budeme len trapne maminky, takze si to uzivam 😅
kety, ja som sa s detmi nikdy neucila, len som zo zaciatku kontrolovala du a tasky. Teraz len pridu, ked je treba 😉
basika, super, snad to pojde aj tak dalej..i ked suhlasim s ef, proste neries 😉 tes sa 😵

basika
8. sep 2009

Ahojte,

ef - veď ja sa teším...jedno už dáááávno nevážim...toto bol výnimočný prípad.. nakoľko to bola iná konzistencia...a aby som sa mohla z nášho pokroku viac tešiť...Čo sa týka práce, verím ti tvoj smútok. Ale ozaj v apríli bude už Olili oveľa väčšie..to je ešte kus času..to sa ti ešte v hlave uleží...určite by bol iný prípad, keby to bolo teraz napr. od 1. októbra. Ja sa tiež obávam toho, že žienka, čo ma zastupuje počas MD..otehotnie a budú na mňa tlaky aby som sa vrátila...hádam si to s otehotnením rozmyslí do môjho nástupu do práce po MD. čo je až v roku 2011.

mirka20
autor
8. sep 2009

ahojte 🙂
my papame mliecko na obed 210ml, vecer kasu 240ml, v noci 210ml mliecka. pred vecernou kasou rebeka papava bud chlebik, alebo co bolo na obed.
ef, tak s tou postielkou je gol. normalne mi to prislo smiesne, ze aka nahoda. ale nehnevaj sa za to na mna. s tou pracou ma to mrzi, ale v aprili uz nase deturence budu velke, tak to zvladnete (ja sa tym tiez utesujem, ze uz bude rebeka velkacka, kedze v aprili rodim a budem musiet zvladat starostlivost o 2 dietky 😵 )
baby, mozu sa v tehu farbit vlasy? 😕 ideme na svadbu, tak by som chcela trochu zmeny, ale neviem, ci to neuskodi drobcekovi

zuzkazrzka
8. sep 2009

mirka mozu, ked sa velmi bojis skus len sampony. Palete,alebo l`oreal

mirka20
autor
8. sep 2009

diky zuzi 😉

ka77ka
8. sep 2009

ahojte.
eliska papa mliecko vecer pred spanim 210ml, a v noci 150 az 180ml.niekedy pyta aj rano.na veceru tiez bud chlebik, alebo z obeda. 😉

mirka..mozes si farbit vlasy, len pocitaj aj s tou moznostou, ze ti nemusi farba chytit. 😉
ef..ja som tiez isla do roboty, ked mala terezka 2 roky a dalo sa to uz v pohode zvladnut.este stale mas pred sebou 7 mesiacov, tak si to s oliviou uzivaj. 🙂

ludka_r
8. sep 2009

ahojte,
veru, veru, moc nezávidím pracujúcim mamičkám..... Mne sa do práce teda vôbec nechce, a dúfam, že najbližšie štyri roky tam ani nebudem musieť ísť.... 😀
Náš Vilko je stále veľký jedák... Mlieko máva len na raňaky tak 200ml aj s chlebíkom a na večeru buď 300ml, alebo krupičku z 200ml mlieka...Fakt si nemôžem sťažoavať, spapá všetko čo mu dávam...
Už aj ja začínam obzerať veľkú posteľ pre Vilka, no najviac sa mi páči vyvýšená, ktorá pre neho rozhodne teraz ešte nie je vhodná.. Ale veď uvidíme, ešte má čas... 😉

misanik
8. sep 2009

Ahojte mamule 😉
Tak si predstavte, pokus uspesny 😵 Budik 4.45, otocit spiace babo na chrbatik, dala som flasky, vsetko vypil (150ml) a spal do 6.15 😵 😵 dufam, ze aj dnes to tak pojde 😅 a jasne, ze ked po vypiti nebehal a nerobil gymnastiku nic nevyclaplo 😀
efcso, moja zlata, to nemozes tak brat, ze si sa jej vzdala. Vobec nie, ved ty ucis, budes skoro doma a budes mat kooopec energie venovat sa jej este. Moja suseda s dvojkami (februarove) teraz nastupila ucit, tiez musela pre peniazky a velmi si pochvaluje. Urcite by nebolo ani pre olili dobre, aby si bola s nou doma a zozierali by vas vsetkych problemy financne. Nehovoriac o tom, ze april je este straaasne daleko a to zu nebude vobec take babo ako teraz. 😉 No a keby si nahou vyhrala nejaky ten blaik, tak odkusi spicku kondomu 😉 😀 a s tou postielkou 😀
mirka, ja som si vlasy farbila v tehu a pred porodom som bola na melir, pytala som sa na to porodnika vtedy a sa smial, ze jasne, ze mozem 😉
basika, tesim sa 😉
verul, dakujem 😵 😉 inak u nas spatie vo vlastnej izbe sposobilo, ze od soboty sa ani raz nezobudil v noci, tym padom sa sam aj odstavil, uz nekojime 5-ty den, takze uz bude asi koniec. V spalni sa nam este budil.
janca, dakujem, si zlata. My sme ho na noc dali do deckej preto, ze mato v auguste robil blakon, ten je v spalni a aby mohol cez den robit, sme na den stahovali postieku do deckej a tam mal denny spanok, tak sme usudili,z e ked moze cez den, moze aj v noci. No uz to skusime potiahnut dlhsie, fakt nech si zvykne.