Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

vs3
26. jún 2009

A neposles mi receptik na tie privarky, ci mu to robis ako aj pre nas?
A vidis taky bio rulickovy som este u nas nevidela 😅

kats
26. jún 2009

ano rovnake ako pre nas, menej soli, bez korenia 😀
ja ti radsej receptiky nebudem davat 😀 som odchovana na fadnych jedlach 😅 moj muz len zasne ako sme na tom vyrastli 😀 ale u nas fakt fungovalo - nepoznas tak nechyba vid ten spenat len so smotanou a cesnakom 😀 zemiakova omacka - uvarene zemiaky s bobkovym listom a par guliciek cierneho korenia, zahustena bud zasmazkou, alebo smotanou 😀 a tak pod 😅

vs3
26. jún 2009

Kati v tomto ti neporadimm ani ja neviem, dostane rano niekedy vypije vsetko , niekedy aj 60 a viac necha a pred spanim vypije celu davku aby som nezabudla cez den ked spinka a zacne plackat, ale to nie je casto, vlastne zacalo to byt caste 😀 si ho prelozim do postele a dam mu ryzove mliecko toho nenecha nic a niekedy sa mi podari ze zaspinka dalej to je vacsinou uz hladny, pretoze pred spinkanim nepapka, zistila som, ze sa mi budil po pol hod. a to len preto ze sa mu chcelo odgrgnut a tlacilo ho 😨

vs3
26. jún 2009

Kati a myslis si ze ja to robim nejako speci 😀 ked uz robim tak presne tak isto 😀 😀

kety80
26. jún 2009

no to sa tu rozbehlo 🙂

kika zatial v pohode muz na jeden den na sluzobke ale mam tu maminu tak to je super akurat peceme strudlu ceresnovu aby sme mohli priberat 🙂 mame tu cez vikend hody uz dosli kolotoce tak vyskusame dat kubka na maly kolotoc uvidime ako sa mku bude pacit 😉

kats
26. jún 2009

tak to mam doma fajnovku manzela, kedze svokrus fakt vari baaajecne - a preto radsej vari doma on 😀 😀 😀

kety80
26. jún 2009

v auparku sme dali maleho do vlacika a ked sme ho vybrali tak rev na cely aupark tak som zvedava s tymi kolotocmi 😵

kats
26. jún 2009

kubko sa bude tocit do poslednej jazdy a prespi na nom celu noc 😀 😀
tak cajik asi zabral
😉

kety80
26. jún 2009

KATS tak to mas super aspon ti odpadne varenie to by som aj ja priala k nam ked pride mama tak ma odbremeni od varenia 🙂

kety80
26. jún 2009

to dufam ze cajik zabral lebo po lekaroch nemusim uz stacili dr. no dufam ze nebude po setre lebo ta by sa celu noc tocila 🙂

kats
26. jún 2009

😉 kde su kolotoce?

vs3
26. jún 2009

Ja sa teraz taaaaaaaaaaaak trasiem, malemu zacalo hukat nanny, ale asi vsetko ok dycha. Je mi strasne ked bol malicky tak nastastie nic a teraz uz druhy krat, neviem som tak naucena vecer ho vzdy zapnut 😨 Asi lezi uplne mimo, ale zeby az teraz ved tak zaspinkal, nechapem 😕 ☹

vs3
26. jún 2009

Kety tam sa mu bude pacit 😵 A ako pise Katka prinajhorsom na nom prespinka celu noc 😀

kats
26. jún 2009

fuj nechcela by som taky alarm, strasny stres 😒
mozno ta nanny upozornuje ze malo byt do roka 😉 a je na case ho odlozit 😉

vs3
26. jún 2009

Katuska vidis to bude asi ono 😉

ajkabezka
26. jún 2009

vs3 ja napr vyrabam knizku pre daniho- vlastna vazba, vlastne obrazky, vlastne rikadla a basnicky...zkus to je to fajn relax, depka sa pomali plazi do kuta... 🤐
..vsetkym kraaasny vikend 😉
verul komu chces namluvit ze tie deti su z tvojho tela??? 😠
kats 😵
kety co znamienka?
...zbytek "riieksn" zitra..nech stranky pribudaju.. 🤐

vs3
26. jún 2009

Ajka ale ty si super sikulka, ja na teba nemam 😉 A aka depka? Ved u vas uz je len a len dobre, ci mi nieco uslo?? 😕 Verim, ze nie 😉

misanik
26. jún 2009

veronika 😲 ani nestras, aj som nanny uz zbalila prec pred 2 tyzdnamia si, do vtedy som tiez zapinala...
ajka, len tu depku zazen, uz chybas 😵 krasnych mas chalanov 😵

kats
26. jún 2009

ajka 😀 ze depka sa plazi do kuta 😀 pri tebe ju clovek dostane ked cita co vsetko stihas a ta kreativita 😅
ale fajn ze u teba to zabera 😉
pekne snicky zajtra bude krasny den 😀

kety80
26. jún 2009

ajka znamienka v pohode stvrtok mi vybrali stichi mam to este zalepene tak neviem ako to vyzera dufam ze nebudu velke jazvy a histologia az za 3 tyzdne tak dufam ze aj to bude ok 🙂 zajtra si to uz mozem odlepit a cistit repikom tak potom napisem ako to vyzera ci je velka jazva ale robil to plastik tak dufam ze jazvy nebudu 🙂

misanik
26. jún 2009

idem hajat, som kus rozmaznana, ked tu bola mamka, sme jej dali rano maleho a vyspavali sme aj to 7.30 😵 ale uz je doma a zajtra bude musiet niekto o 5-tej nastupit do sluzby, zatial sa snazim mata presvedcit, ze je na rade on 🙂 no mozno ho aj nejak podplatim 😝
dobru noc prajem

kats
26. jún 2009

kedy kde si si dala vyberat? koli naraz mohli max vybrat? kolko stoji 1 znamienko? 😅

ajka, chalani vyzeraju v pohodicke a zdravi 😀 este teba treba dat dokopy a uz len krasne leto 😉

kats
26. jún 2009

nie kedy ale KETY 😀

misanik
26. jún 2009

este odpovede na otazky od kats aj mna zaujimaju 🙂

zuzka.sk
26. jún 2009

🙂 joj baby.
Ano, mozno som to napisala zle, mozno nepochopitelne, tak aspon na vysvetlenie ale radsej opatrne, lebo fakt mozno pisem v zlom rytme, ale sorry, to ze som taka neschopna, ze som musela dat moje dieta do jasli, co uz potom tie dalsie zeny, co ich tam vodia... no neviem, dokonca si niektore z nich este vegetia doma. To si myslim,ze bolo od veci. Co uz, hlavne ze je tam moja dcera happy, to je pre mna najpodstatnejsie, v zivote by som ju tam nenechala, keby jej tam bolo zle.
- ja som nikde nenapisala, ze ona je nadpriemerne inteligentna, ani ze ine deti neni su sikovne.
- dostala som odpoved od Vas.... na to, ked sme sa v roku kazda chvalili, ze co nase deti dokazu, ja som sa vtedy pochvalila klasika ako kazda mama
- ja ju nikde nevychvalujem, vobec to nepovazujem za potrebne, ani sem na MK nechodim, lebo vsetok cas som venovala Saske a aj ked mam doma net aj v praci, energiu som vyuzivala inak - a to som tu aj napisala, ze to nestiham.
- ja som rada, ked ju vyzdvihnem o 16.00 v jaslickach a vidim, ze sa este chce hrat a vsetko mi ukazovat a potom som strasne stastna ked do vecera travime vsetci traja cas spolu, to by ste neverili kolko mi doda energie, ze mam cez den aj zmenu a podla mna to prospelo celej nasej malej rodinke
- podla mna kazda pozname svoje dieta a vidime na nom, co mu sedi a co nie, ja vidim, ze je rada v spolocnosti, tak s nou nebudem len doma a prechadzky, ma svoje kamosky uz stabilne a ja to podporujem.
- no ak som sa tu niekoho dotkla, tak to bolo na 100% percent nedopatrenim, ale len na jednu osobu toto bolo smerovane - reagovala som na to, ze mi bolo adresovane, ze sikovnejsie deti nezapadnu dobre do kolektivu a - to si ja nemyslim a ani som NIKDE tu nenapisala NIKDY, ze aka je genialna a najsikovnejsia tu ...a urcite som sa pri tom netvarila povysenecky.. to ja snad ani neviem 🙂
- jedna vec je na tom celom dobra, ze som rozprudila debatu, ale .... zase necakala som, ze bude v tomto duchu, asi som to napisala inak ako som to myslela
- no a myslim, ze je este moooc skoro aby sme porovnavali nase deti, to mna by ani nenapadlo, ja som pisala len o svojom
- jo a jasne, ze som v praci kvoli prachom 🙂

Tak Vam prajem pekne dni.... mozno sa tu este niekedy zastavim 🙂

kats
27. jún 2009

krasne rano 😉
zuzi ten predchadzajuci prispevok bol fakt napisany tak ako bol - arogantne ... 😝 co uz aspon sme si povedali 😉 a jasne ze dieta v skolke nie je znamka zlej maminy, len dovod, ako si pisala ze doma s tebou sa nudi a preto je v skolke ... sa mi zda 😝

este k vcerajsej debatke o jedle 😀 zabudla som na sosovicovy privarok a na ranajky moze byt aj vianocka s maslom a lekvarom 😉

janca704
27. jún 2009

Ahojte

LENI (uz asi kdesi vo vysinach smer Kreta?) 😅 Natalka kraaaaaaaaasne chodi. A to postavenie v priestore je svetove. My toto este nie 😉 Ked ide, tak sa niecoho pusti. Stavia sa len o nieco, alebo o niekoho 😉

ANDULA - vela vela stastnych km na novom auticku 😵 😵 😵 A super, ze si zvladla kupit auto a nie si sofer 😀 Sikula 🙂

VERONIKA - na porazenie, ale aj sestrinmu malemu niekolkokrat presuvali operaciu (nieco podobne, ako caka vas), radsej by som pockala na VIP izbu, byt mimo rocneho dietata je pekne na hlavu - to nase "uzasne zdravotnictvo. Do troch rokov minimalne (idealne do 6) by mal byt jeden rodic s dietatom hospitalizovany. Pre niektorych dospelych je pobyt v nemocnici trauma, nieto este pre deticky 😒 Drzim palce, nech sa to rychlo uspesne vyriesi.

AJKA - ti tvoji krasni chlapci su jak jeden 😵 Az teraz je vidno ta podoba (na tej fotke ako cakaju ocinka z roboty) 😵 😵 😵

KATS -sosovica Matuska nenaduva? Ja sa jej bojim 😅

VERUUUUL - to co to bruchoooo? Baby nedame jej spravit gen. testy, ci tie deticky su fakt jej? Toto snad mozne nie je 😀 😀 😀 Ale nakopla si ma nieco s tou mojou pneu robit - diiiiik 😵 😵 😵

misanik
27. jún 2009

Ahojte, verim, ze nataka bola rano ok a anjelikovci su uz na mieste 😵
zuzka.sk, snad to tak myslene nebolo, neviem, rozhodne to tak posobilo, nic to vsak nemeni na fakte, ze napises co ty a nereagujes na nic ine... (napr vcera len prispevok pred tebou pisala lenka -anjelok, ze im natalka ochorela den pred odletom, tak snad aspon napisat, drzime palce, o tom je forum 😉 ) A tiez neodsudzujem mamicky co dali deti do jasli, urcite na to maju dovod.
kAti, mne sosovicu nechcel, ale mozno mal len zasa den ked nic nechcel, skusime znova...
Dala som pretlak dnes do cestovin a chutilooo 🙂

ka77ka
27. jún 2009

Ahojte....
kedze sa lenka dnes neozvala, verim, ze s Natalke polepsilo a v tychto chvilach uz su na Krete. 😉
ja som dnes ako zbity pes..cele doobedie som prespala-hlavu mi islo roztrhnut, a zle od zaludka mi bolo...takato bolest lavy ma chyti tak 2x do roka ☹ ...este ze je sobota, a je aj mirko doma, inak neviem neviem, co by bolo s detmi. 😝
idem este oddychovat, zastavim sa neskor.pekny den vam prajem. 😉

jankapo
27. jún 2009

Cipaaaaaaanecku.... 🙂

Anjelokovci, prajem super slnieckovu najslansiu dovcu aku ste si len mohli vysnivat. 😵 😵 😵

Inak mi unika vsetko o com ste posledne dni pisali. Mame sa ok, ale bolo vselijako... 😖 Ale nic co by sa tykalo fora o detoch a pre maminky. 😉 Takze som jaksi na laptop nechala padat prach... 😝

Kati, migrena? Tak ako pises, pri tej vsetkej smole si mala stastie ze sobota...Oddychuj pekne.

Verulka odfotila brusenko aby ste si ju vytlacili, vystrihli, pricapli na chladnicku a podnazvom "Nezer, cica!" 😀
Toto pusti Durko same na dovolenku??? 😲

Jaaj, Miska,zleniveta si, co? U nas tiez bude veselo,pomoc mame do konca mesiaca a Matulo uz je teraz besny, ked sa mu dakto "nevenuje"...ten zub teraz ho docista rozladil...a este k tomu, mamina naruc volna, tak teraz koneeec. No, nastanu nam tvrde casy... 😒 Miska, ozveme sa...len neviem jak zladime rezim. 😅

K zuzkinmu prispevku sa mi nechce vyjadrovat, aby som nahodou neznela "moc studovane". 😉 Tak len tolko.

Inak, ja osobne som mala chut ujst do prace prvych cca 8mes....teraz? ked vidim jak sa moje deculo vyvija, vymysla? akoze teraz je to brutal fun, skoda ze brusko trosku zavadzia...teda, brusko nie...ten krcok. 😉
No nic, o rok nam bude veseloooo. V lete uz budeme z najhorsieho vonku (dufam) 😵 A budeme matertvo uzivat.

Janca, sosovicka u nas leti...ak sa bojis naduvania, vraj je nejaka cervena, z kt. nenaduva. Ja davam obyco, poprdime, a je nam fajn. 😀 Sak je Matu daky chlap, nie?

Kety, jazvicky budu...ja mam tiez znamienko vybrate na ksichte. 🙂 Ale male...po case vybledne a potom uz o nich budes vediet len ty. 😉
Kats,mne vybrali naraz tri ks znamienok, neviem ci je nejake obmedzenie. Platila som za jedno podozrive, poslane na histologiu...ostatne mi vybrala doktorka len za "dakujem" (ze som studentka...bola...zlataaa) Ostatne boli len na blbom mieste, tak to mi len vybrala...

Ajka,myslim na vas, depku okasli.