Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
5. feb 2010

janiii, ty si dokojila? 😕 a co sa stalo? ty si sa rozhodla, ci maly?
a zavislosti na fb sa teda vobec nebojim..skor, ze ma to bude otravovat 😅
a s tou nozickou..hm..moze byt, lebo uz je v pohode.mozno si natiahla len nejaku slachu alebo co 😝 alebo dostala krc 😅
natalka nejak zle spi, tak bude asi tazsia noc..papa a pekny vikend vsetkym. snad sa ukaze uz aj basika.

kety80
5. feb 2010

ahojte 🙂
tak my sme este chytili taky silny kasel ze as ale crp sme mali negativne tak to dufam rychlo prejde a nemohli sme zostat ani u babiny aby nieco o nas nechytili teraz by to bolo pre nu nebezpecne moze lahko dostat aj zapal pluc a to zlomene rebro tak radsej sme doma tak ma zastupila mamina ☹ dnes sme boli s kikou na zapise uz na druhej skole tak som zvedava kde nas prijmu tie zapisy sa jej tak zapacili ze by teraz chodila len po skolach 😀

basika
6. feb 2010

Ahojte,

ešte som nečítala do zadu...budem reagovať neskôr...idem podať info o nás..

ani neviem odkiaľ začať 😒 , od včera sme doma a máme konečne po tom,nechcem to už viac zažiť.
Všetky detaily a momenty nejdem ani písať, lebo by toho bolo veľa. Prebúdzanie z narkózy bolo strašné ☹ , ešte teraz mám svalovicu na rebrách, celých rukách, ako som sa ju snažila zmietajúcu sa udržať na rukách, no strašné. Livka bola od začiatku ako sme prekročili dvere oddelenia plačlivá, všetky zákroky a úkony si doslova odbojovala. Inak riaden chaos tam bol ráno, najprv nevyzeralo, že budem môcť byť s ňou na izbe, dokonca som už bola na izbe, kde nebola posteľ pre mamičky..ale potom nás preložili do inej izby a tam som už mohla byť. Zobrali ju na sálu ráno o 8:00 a bola tam hodinu, a prebúdzala sa tých 45minút, potom ešte zaspala mne na rukách..a spala tak nemohla som ju ani preložiť...len čo som trošku s ňou pohla, hneď plakala. Potom to už bolo ako-tak, davali jej od bolesti do žili, stiekla jej infúzka a každú hodinu jej pozerali do hrdla. Totálne už má averziu voči lekárom sestričkám, čakárňam. Zobrala som tam zo sebou DVD prehrávač, lebo som vedela, že to ju rozptýli...to bol super nápad, pozerala rozprávky už neplakala potom, len ležkala. Trošku som čitala a tak. V noci spala celkom dobre, len som sa jej snažila ponukať čajík. Ja som mala akurát tak 15min mikrospánky, takže som 2 noci nespala. Sestričky tiež nevedeli čo robí jedna a čo druhá, jedna mi doniesla výživu že jej mám dať poobede, druhá prišla pod večer, že prečo som jej dala výživu. Ale Livka aj tak veľa nezjedla, tak par lyžičiek.
Berie ATB, od bolesti, po troške papá, piť jej dávam striekačkou. Cestou domov som jej vystriekačkovala 100ml čajiku, tak jej to viac ide a viac tekutín donej dostanem. Musí sa šetriť, nebehať, neskákať pre riziko krvácania, kľudový režim.
takže tak v stručnosti

anjelok
6. feb 2010

basika, no uz sme cakali na info. verim, ze to muselo byt tazke, ale hlavne, uz to mate za sebou. o chvilku sa to zahoji a livka bude papkacka, ze sa nebudes stihat divit 🙂 moc drzim palceky, nech sa rychlo zotavi. a ty sa daj tiez do poriadku 😉

basika
6. feb 2010

ie čo ste na nás mysleli, ďakujem

misi - gragulka k skúške,

kati - úprimnú sústrasť ☹

nicolmt - hoď nejaké nápady z MC čo robiť s detičkami, lebo to budem teraz potrebovať, farbičky máme, plastelínu...

veronikám všetko najlepšie

verul - na cvrkaní som sa pobavila 😀 a gruatulácia, k suchej plienke a perfektnej noci. Ja som si inak tiež fotky na MK minimalizovala pre pár dňami

leni - čas hojenia je cca 3 týždne pokiaľ zmiznú posledné povlaky (chrastičky na tých mandliach). No a veru aj ja budem potreobať čas, pokiaľ sa dostanem do normálu, dnes som taká kadejaká, len chodím, trošku sa pokrútim čo-to preložím, potom zasa sadnem, Livke sa venujem.
eviku - teraz vo štvrtok som zažila podobné scenáre...takže úplne živé spomienky

basika
6. feb 2010

ako písala eviku, aj Livka stále len plienočku stískala...v rúčke..dokonca aj keď som ju už omámenú niesla na sálu a tam mi ju z rúk brala sestrička, plienka mi ostala v ruke..a ona ešte taká oťapená natiahla rúčku a povedala "pieočku" tak pravdaže som jej ju dala tak ju mala aj tam.

misanik
6. feb 2010

ahojte, basika, som rada, ze si sa ozvala. No isto to lahke nebolo, ale uz bude dobre. Urcite ekd sa to livke zahoji, tak sa krasne rozpapa a ty budes rada, ze ste sa na to dali 😉

basika
6. feb 2010

misi - díky, verím tomu...ono z ktorej strany som sa na to pozrela, som iné východisko ani nemala..pretože nie len kvôli papaniu, ale aj dýchaniu počas spánku a aj kvôli tomu, že tie mandle boli tak obrovské, že keby ochorela na angínu...tak by jej tak spuchli, že by sa mohla dusiť..a to si ani predstaviť nechcem, Bohu vďaka aj za to, že od októbra nebola chorá a vlastne, že neochorela ani teraz pred operáciou...a že sa to všetko zrealizovalo a zbytočne odsúvalo

anjelok
6. feb 2010

basi ved prave, vsetko vam pekne hralo do karat, tak by bola skoda to odkladat. aspon to uz mate za sebou. livka je statocnica a ty tiez 😉 drzim palce, nech sa jej to pekne a rychlo zhoji 🙂

ka77ka
6. feb 2010

Zienky moje zlate, dakujem vam vsetkym za podporu,naozaj velmi moc si to vazim.Vcera sme sa s ocinkom rozlucili navzdy, bolo to strasne, myslela som si, ze to nezvladnem, ale ako vidite, prezila som to...i ked bolest, ktoru mam neprajem zazit nikomu z vas...este je to cerstve, velmi mi pomaha muzik a deticky moje krasne-som fakt vdacna, ze ich vsetkych mam.Najhorsie je to vecer a v noci, som taka nevyspata, len sa prehadzujem, rozmyslam...stale tomu nechcem uverit, lebo to malo vsetko neskutocne rychly priebeh...len 6 tyzdnov to trvalo. ☹ Viem, ze cas je najlepsi lekar...a viem aj to, ze musime byt so sestrami silne hlavne koli maminke-ved mame uz len ju.Musime ju podrzat...Tak myslite este na mna a posielajte pozitivnu energiu.Ďakujem.

Necitala som detailne, co ste popisali, tak mi prepacte...musim sa teraz hlavne dat troku dohromady.Tak sa majte zatial krasne a opatrujte sa aj s detickami. 🙂 🙂 🙂

janca704
6. feb 2010

Ahojte
BAS, no uff, tiez makacka, ale som rada, ze to mate za sebou. Nech sa to Livke rychlo zahoji anech obe rychlo zabudnete na tie nepekne chvile v nemocke 😉

KATKA, drz sa 😢

LENI, ani neviem, kto sa rozhodol. Ale ked si raz v noci pytal, tak som len tak skusila a povedala som mu, ze nemam ze vsetko vypil. Chvilku mrncal, potom bol nervozny, trosku plakal a hotovo. Cele to netrvalo ani 3minutky. Keby plakal dlhsie, nevydrzim a dam mu, ale on to prijal, lahol si vedla mna a zaspal 😕 Zato ja som uz zaspat nemohla, az mi to luto bolo, ze viac nebojoval, aby dostal 😅 😅 😅 Dve noci sa to opakovalo, dalsiu si ani nespomenul, potom si spomenul az rano, ale to som zahovorila, takze uz je to asi definitiva 😢 Ale je mi smutno 😢 😢 😢 😅 Hoci 21mesiacov, je pekne cislo 😅

KETY, preco zapis na druhej skole? V prvej vas nevzali? 😕

anjelok
6. feb 2010

kati, to co prezivas si bohuzial kazdy z nas skor ci neskor zazije, alebo uz zazil 😔 a jasne, ze si to prezila.. aj ked teraz sa to zda nepredstavitelne, zivot ide dalej. podelim sa s tebou o moje pocity..tuto basen som venovala mojej mame 😢

smutne su rana bez teba,
vsetko je rovnake a predsa ine.
bolest mi srdce zoviera,
smutok sa celym svetom vinie.

smutne je vsetko bez teba
boh dusu moju len tazko kriesi.
ta tvoja vzlietla do neba,
no ja viem len jedno. ze tu nie si 😢

jani 21 mes. je nadherne!!! a viem ako sa citis. ja som myslela, ze ked natalku odstavim, tak to bude pohoda, lebo uz som to tak citila, ze staci. a veeelmi som bola prekvapena, ako mi bolo luto a smutno. ale som rada, ze uz je to za nami 😉
teraz je natalka smiesna, lebo ked vidi prsia, tak hovori didi didi a nahne sa mi k didke a hovori ham 😅 s takym cudnym vyrazom potmehudskym, ze neviem, ci to mysli vazne, alebo len zo srandy. juraj ma ale hned upozornil, ze nech to ani neskusam zistit 😀 😀 😀

kats
6. feb 2010

Miska - gratulka ku skuskam a hlavne k ukonceniu semestra 😉 BA ta cakaaaa, len povedz kedy mas na nas cas a my sa dame dokopy 😀 dufam ze sa stretneme 😉
paradicka ze ste oddudlovani 😀 u nas prave naopak matus zacal vyzadovat cumel aj cez den... tak ho uz zacinam obmedzovat 😅 dokonca dnes rano sa zobudil a prve co krical bol HAM tj cumel 😝

andula - snad ste dobre dosli 🙂

o Emuske sa to uz len zle cita a nie este preziva 😒 a vie teda fakt krasne cisto povedat vsetko mozne 😉
romi - natalka je tiez super ukecana 😀 u nas je maximalna veta BABA SAL- babka ma sal 😀

verulka - ty mas uz doma dalsieho velkaca 😉 ked aj novorodenecke noci presli 🙂 ocikavanie musi byt super 😀

FB - na zaciatku je to fakt zavislost ale potom uz len obcas skontrolujes co je nove 😉

Jani - takze aj posledne majovcatko sa dokojilo ? 🙂 tie pocity poznam... ta lutost ze to skoncilo 😅 ale za par dni to prejde a budes spokojna 😀

basika - je super ze uz to mate za sebou, zvladli ste to spolu aj ked zle zazitky a spomienky este su 🙂 ale dobre dychanie a papanie to rychlo vynahradi 😉

Leni - normalne si ma dojala 😅 asi na tebe daco z basnika bude 🙂

Katka - posielam positiv energy 😉 aby si sa zas dokazala tesit a bolest casom ustupila 😢

misanik
6. feb 2010

janca, verim, ze ti je smutno, poznam, ked mi norko prvy krat zaspal bez kojenia, ja som este hodinu plakala 😉 ale budes rada a krasne ste potiahli 😵 inak norko na mna reaguje rovnako ako natalka na lenku 😀 dokonca ked tu bola teraz moja mamka, tak aj jej ukazoval kde mam mnam 😀
leni, krasne, smutne 😔
katka, myslim na vas, drzte sa, musite !!! 😔
kats, dufam, ze sa nam podari rande 😉

misanik
6. feb 2010

Ozaj, v deichmane maju vypredaj topanociek Elefanten, kupili sme dnes cee kozene za 14.90 😉 odporucam kuknut

anjelok
6. feb 2010

no, tie rana boli najhorsie..ked sa zobudite a zistite, ze to nie je len sen, ze to je tvrda realita ☹ ..odvtedy presli 4 roky, ale este stale to boli. ako som uz pisala, zrejme to nepreboli nikdy 😔 chyba mi velmi 😢
ale podme na veselsie temy 😅 ..misi, keby som ja vedela, aku bude mat natalka na jar nohu 😅 ale ked pojdem okolo, urobim kuk, dik a za tip 😉

verulka
7. feb 2010

cafte,
basika, kazdy den to bude lepsie 😉 som zvedava nakolko to livke pomoze 😉
podla mna je uplne jedno, kedy sa babo odstavi, vzd yje pri tom smutno..proste nieco konci 😉 jani super, z eto slo tak hladko 😉
misiii, BA cakaaaaaa

basika
7. feb 2010

katka - veľa sily posielam

verul - prvé zlepšenie už počuť, už sa jej počas spánku lepšie dýcha.

andula30
7. feb 2010

Ahojte dievcence sme v NOrsku cesta bola....ale je za nami. Ked sa spamatam tak sa ozvem a snad vas aj pocitam 😉

janca704
7. feb 2010

Ahojte,
ANDUL, tak zase v Norsku? Super, ze ste pri tych cestach dobre dosli 😉

LENI, ty si taka poetka? 😵 NEvedela som, ze uz nemas maminu 😢 Ja si to predstavit neviem...a nechcem 😢 😢 😢

Inak, Davi tiez reaguje, ze mnam mnam, ked ma vidi nahu 😀 😀 😀 Ktovie, ako dlho si tu spomienku v tych malych hlavickach udrzia 😀

MISI, u mna to na plac nebolo, ale bolo mi smutno, ale mam nejake fotky, tak si pripomeniem 😅 A dik z atip, ja uz som sa obzerala po niecom, hoci tiez netusim, aku bude mat na jar nohu 😝

verulka
7. feb 2010

leni, basen je velmi osobna..smutnaa ale krasna..
ja nemozem vopred kupit topky vobec 😖 teraz ma zimne 25, s hrubou ponozkou..ja dufam, ze noha uz zacne rast pomalsie..furt 6-8t da cislo hore 😝

eviku78
7. feb 2010

ahojte kocky.
basika, super, ze uz ste doma a vsetko dobre dopadlo. 😉
andula, som rada, ze ste v poriadku docestovali. 😵
jani, no tak ste uz aj vy dobacovali. 😀 ja sa velmi tesim na dalsie kojo. 😵

u nas kludny papucovy vikend. emmi este velmi nechodi von. do konca tyzdna sme mali kludovy rezim a do toho ma chuda aj sople ako kon opraty. cez den si princezna pospi 3 hodiny a potom vecer nie a nie ju uspat. 😠 a samozrejme len ja mozem byt pri nej. akosi ma to prestava bavit. 🙄

kety80
7. feb 2010

ahojte 🙂
kubkovi je uz lepsie uz kasle menej tak som rada 😉 zajtra ideme k neurologicke ide nam vypisat papiere na to CT na kramare ked na antolskej to nechcu robit tak som zvedava kedy nas zoberu na kramaroch 😔
ka77ka - myslim na vas drzte sa 😔
basika - tak to uz mate za sebou dufam ze to livke pomoze tak sa drzte 😉
anjelok - krasne smutna basen no ani som nevedela ze si mas tak basnicke nadanie 😉
andul - tak uz ste v norsku dufam ze cesta bolo ok a ako vam spravili tu dlazbu

nicolmt
7. feb 2010

ahojte holky. taaaak rychlo citam ze som isto zas polovicu zabudla 🤐
verul super je ten tvoj ronko 😉 hadam sa uz konecne aj vyspi normalne 😅
janca super krasne dlho ste potiahli, a jasne ze je ti luto ale o chvilu to prevazia vyhody 😉 mozete sa s muzom bezbolestnejsie vzdialit z domu 😉 aspon na ples alebo do dovadla, ked moze mamka alebo niekto iny krpca ulozit je super 😅 😅 bo nenakoji nikto iny, ostatne uz zvladnu 😎
miska ty si aka sikovnica s tou skolou 😲 a ja som mala taky zavazok ze na md sa vratim k angline a hadam si aj statnice urobim a ... este aj to co som kedysi daaavno vedela som zabudla 😔 nakoniec som rada ze aspon tym nemcom este rozumiem ked mi furt vyvolavaju 😝 😀 😀
andul super ze ste dobre dorazili 😅 a potom bonzni ako ste postupili s domcekom. my sice nemame ani mat nebudeme asi ale tesim sa s kazdym 😀 😀
eviku si super! zvladli ste tu nemocku ukazkovo, teraz uz bude len skvele 😉
basika dtto 😉
lenka krasna basen ☹ zajtra ti napisem na gmail, a dohodneme detaily, zacinam stresovat ze nestiham 😝 😀 a neviem co mi treba 😀 😀 utorok som dlho v praci, stredu mame do vecera vytvarku a svrtok idem este do prace a rovno odtial vyrazame..takze som dnes zistila ze mam na pripravu pondelok 😝 😀 😎 zatial sme vsetci klop klop ok tak hadam to vydrzi 🤐

kety80
7. feb 2010

evi - super ste to zvladli a emuska asi potrebuje viac casu aby sa to vsetko vratilo tak ako bolo predtym ta nemocnica v nej urcite zanechala zle veci a teba mala stale pri sebe tak mozno sa aj boji 😔

betatka
8. feb 2010

Ahojte
dlho som nebola ale čítala som

Eviku až mi slzy išli ked som čítala čo ste si zažili ... tak toto mi netreba..som rada že to máte za sebou a už ste domka

Lejka sa dnes znova pekne vypýtala kakať do veľkého wcka už druhý den po sebe už len dúfam že to bude každý deň 🙂

Ja som bola dnes u dokktorky lebo mama mi objavila hrču na krku...vravela že mi ju videla už počas tehotenstva ale ja som jej neverili a dnes dokina povedala že mam strumu(štítnu žlazu - zväčšanu) tak som vyfasovala výmenný lístok k endokrynologičke a tam sestrička mala total na haku či mam decko alebo nemam objednala ma na 8.00 rano ako keby ja môžem decku rozkazať najedz sa lebo mama ide k doktorke. a ešte som vyfasovala lístok na rehabilitáciu s kolenom...no som total krypel 😝

Idem si vás dočítať ak mi deti dovolia... mm ma dnes narodky tak sa idem aj jemu trochu povenovať len som sa sem prišla trošku ukázať. Ked dočítam tak zareagujem aj na ostatné 🙂

kety80
8. feb 2010

ahojte 🙂
tak aj my uz mame termin na to CT 17.2 . tak budem teraz ako na ihlach len nech to dobre dopadne a teraz musim davat pozor kubko nesmie vobec ochoriet 😔
betatka - to ma mrzi tak nech ti to vsetko dobre dopadne a ty lekari su nanic ked si nezaplatis tak si vyckas 😝 tak sa drz 😉

misanik
8. feb 2010

ahoj,
beti teda, neprijemne, ale len sa daj do poriadku kolko to ide, viem,z e je to tazko zmanazovat, ale entreba nic zanedbat potom by to bolo horsie 😉 rehabka bude isto fajn 😉
kety, budem an vas mysliet, urcite to bude v poriadku 😉
norko ma privadza do rozpakov na verejnosti 😅 , v kuse rozobera pipika. Asi pred mesiacom ho mal zapaleneho, tak sme boli u lekarky a potom sme ho mastili a od vtedy stale len o pipiku basni. Dnes v bille viedol debatu : Noro ma pipik, mama nema pipik, tato ma pipik ... este stastie, ze nevie povedat "k" tak to je pipit a dufam, ze tomu nerozumie kazdy, aj ked jedna pani sa rehotala 😠 Ked mu poviem, ze ideme k lekarke, tiez odpovie "hej ukazat pipik" ked sme boli u lekarky ked hnackoval tiez ludom v cakarni tvrdil, ze ide ukazat pipika 😀 ked ho vyzleciem, hned oznamuje ze ho ma, pripadne ho taha a tvrdi, ze nejde...

kety80
8. feb 2010

misi - dakujem a s tym pipikom to mas vesele mi si ho tiez stale chytame ked ho prebalujem minule som sa zlakla tak si ho tlacil ze som si myslela ze ho rozpuci no velku zabavu maju s toho chlapci 😀

basika
8. feb 2010

ahojte,

kety - držím palce budem myslieť, celkom dobrý termín ste ešte dostali, myslím časovo. Bude to v narkóze?

misi - no zábava s tým Norkovým pipíkom