Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
26. jún 2009

leni, este ma napadlo, ze daj natalke nieco zuzlat, ked budete stupat a pristavat. rohlik, piskotu cokolkvek. nech jej nezalahnu uska. 😉

verulka
26. jún 2009

leni, ano to je ona...ja vysavacovu uz daaavno nemam, ja ficim na tej hadickovej 😉 skus nasadit oscillo, u nas to pekne zabera..rozhodne nepanikar, dovca vyjde 😉

anjelok
26. jún 2009

evi dik za rady. to som planovala s tym zuzlanim..svagrina poradila kojit vtedy, ale tak to natalka uz nebude chciet takto na verejnosti 😀
inak stupa je teplota, ma teraz 37.6, tak som mierne rozladena 😖 sople tecu, furt jej utieram pod nosom 😝
len pevne verim, ze sa to do zajtra aspon trocha zlepsi, lebo neviem..najradsej by som zostala doma 😔
a to som sa snazila prilis netesit, by sa nieco nepototo. celu jesen zimu a jar ani neviem, ci bola chora, mozno raz a takto v lete den pred dovolenkou, no proste zakon schvalnosti 🙄

eviku78
26. jún 2009

neboj leni. to este nie je vysoka teplota. pevne verim, ze je to len zo zubov a vyssie nepojde.

efcso
26. jún 2009

leni - juj, nech to nie je nic vazne! 😖 😖 😖 . aj my mame tu odsavacku, za euro, uz druhu, lebo jednu stratili s romcom na prechdzke. na letisku zababus, hlavne nech teraz oddychuje a spi co najviac, c vitamin daj, ja osobne by som asi aj paraln dala. sbe vzdy dam, ked na mna nieco lezie a nkoniec to zlezie a nic mi nie je.

evi - omacku ja robim vacsinou taku perkeltovu - paradajku, trosku kecupu, cibulku.

basika
26. jún 2009

Jani - no zbožňujem takéto zákony svchálnosti...to proste človek nepochopí.. ale musí to riešiť, nech je to rýchlo preč..čo dávaš do nosa? Ja by som kvapkala klasický Nasivin pre deti, nie len tú slanú vodičku...nech to prejde...more by mohlo pomôcť...

uf..inak dneska u Lívii nechápečky..však zaspala pred 15 minútami..o tomto čase už zvykne vstávať...uf, nechápem, len dúfam, že sa to nebude opakovať...no nie a nie zaspať...ani na rukách ani na fitlopte, normálne rev strašný....až pri TV pri mlieku...už druhom...nechápem, čo to malo byť.....ale o hodinu začnem buchotať...aby zasa nespala do 16:00 večer nemienim buntošiť...

basika
26. jún 2009

Leni som mala na mysli..v tom prvom príspevku

anjelok
26. jún 2009

evi ja som robila taku, ze osmazila cibulku, na to paradajkovy pretlak (ten 100% v krabicke), ocukrila, aby to nemala moc kysle, trochu posolila a rozmackala do toho masko (to som mala uz dopredu uvarenu tu gulicku z pomleteho maska). dala na cestoviny a bolo. no a potom mi to cele okaslala, nezjedla z toho nic 😀 😝 zjedol to potom juraj a ako si pochvaloval 😀 to bolo prvy krat, co som jej skusala davat paradajku no a zistila som, ze jej nechuti 😒
ef, nad tym paralenom som rozmyslala, ale pockam, kym jej stupne teplota na 38. potom urcite dam. ako bude pod, tak skusime bez. nechce ani pit, ale aspon papala aj obed aj desiatu. teraz spinka, ale uz po 15 min. plackala, som ju musela ist znova uspat. tak dufam, ze teraz chvilku potiahne, lebo musim zehlit 😝

anjelok
26. jún 2009

basika davam jej nasivin (3x denne) a physiomer a odsavam..ine nic zatial. cebion pojdem kupit, ked sa juraj vrati z prace. ani von sme pre istotu dnes nesli. dost fuka.

basika
26. jún 2009

Leni - škoda, že málo pije...ani lyžičkou?...mala by piť veľa tekutín...

basika
26. jún 2009

Leni - robíš už všetko čo môžeš.....keď bude spinkať skús jej hlávku a hornú časť teľa polohovať vyššie...to mi radila aj moja Dr.

verulka
26. jún 2009

Leni neboj nic, bude dobre...
no baby, sorry,ale mne neda nevyjadrit sa k prispevku od zuzky 🙄 skoro mi sanka padla...akoze super, ze sa mate fajn, ale styl pisania prispevku bol prinajmensom divny, ak nie neslusny 🤐 myslim, ze su tu vsetky deti sikovne, kazde vo svojom "fachu" a aj sa kazda lubime pochvalit, ale nie takto..ja sa tesim ,ze ste si nasli pre vas naj riesenie, i ked nechce sa mi verit, ze by sa rocne deculko nudilo s maminkou 🤐 bez ohladu na intelkt a schopnosti...saska je krasne dievcatko a verim, ze vam robi radost...

misanik
26. jún 2009

leni, daj jej slepaciu polievku teplu, ta robi zazraky, cebion urcite, nasivin moja lekarka tvrdi,z e nedavat ak je soplik tekuty a tece von. Kvpni jej do nosa aj mliecko, ja som to urobila prvy krat ked mal norko sople pred jasnou a neviem ci to bolo tym,z le sole za 2 dni prec. Urcite to prejde a dovcu si uzijete. Neboj. Daj nam este vediet ako jej je.
Joj, s tymi meninami ziadny stres. Ved jasne, ze nemame kalendar v malicku. 😉 Norusko mal 6.6., ja som to tu chcela pripomenut, len vtedy akurat soplil a som sa sem par dni nedostala, tak som to uz potom nepisala, ze mali sme pred par dnami 😉 Aj tka dakujeme 😵
Verulka, suhlas. Zuzka, tesime sa s tebou, ale rozhodne by som nedelila deticky na sikovne a priemerne, ved kazde tu je sikovne v niecom inom a povedzme si uprimne, aj tak si kazda myslime, ze to nase je najsikovnejsie a urcite je to tak v poriadku 😉 A mne sa ani nezda, ze by ti tu niekto nieco v zlom, mozno len o to ide, ze prides, napises ako vy super a cakas na reakcie na to... My tu nejak inak fungujeme, tiez sa pochvalime, ale snazime sa aj reagovat jedna na druhu. A saska je vazne kocka a nepochybujem, ze je sikovna 😉
Btw kolko vlastne take sukromne jasle stoja? Ja teda nad pracou neuvazujem, ja by som musela na full time a nehrozi chodit domov o 18-tej. To radsej budem ratat korunky aj v potravinach 😉 Inak uz som podala prihlasku na to doplnkove pedagogicke minimum, tak snad ma vezmu a od septembra som zasa student 🙂

misanik
26. jún 2009

evi, ja robim norkovi cestoviny tak, ze mu mixnem telacinku uvarenu so zeleninkou: hrasok, kukurica, zelena fazulka a troska rozriedim vyvarom, ma to rad 😉
inak vcera po vecernej kasi ktoru celu zjedol isiel zobrat od amta veceru. Mali sme kurca na smorane s cestovinami, no musel mu mato dat, rval si tie cestoviny do pusinky oboma rukami ako ekby v zivote nejedol, som zirala ako tymi 2-ma zubami pozuval cele frfale 😀 no bolo tam troska soli a v omacke cervena paprika, nebola som tym nadsena, ale zasa prvy krat som videla u neho taky apetyt a potom prespal aj celu noc, tak super 😀

facovka
26. jún 2009

sorry ze sa tu tlacim, poctivo citam od kedy sme tehu ostali,ale verul suhlas ohladom zuzky, musela som to apson napisat..... 😕
vsetky mame sikovne deticky kazde v niecom inom, a uprimne, dokonale nemame asi ziadna 😉 🙂 to ale neznamena ze mame niektora priemerna a nadpriemerne deticky, zostala som z toho nazoru trochu prekvapena, mozno to tak nemyslela, ako sme precitali 😀

anamor
26. jún 2009

ahojte,
takze gratulky vsetkym novym chodcom, neboj leni Natalka sa rozbehne, rovnako ako aj Davidko od janci 😉 , matuskovi taktiez gratulky. My sme tiez zacinali par krockami a potom to na nas rozbalila a uz sme bezci 😉 /ja uz si ani nepamatam kedy nechodila 😲/
Leni a si predstav, ze nasa Natalka zabudla ako je to postavit sa v priestore, ona vzdy do4nozkuje k niecomu pri com sa postavi a pokracuje dalej, nechapem ako to mohla zabudnut, ale neriesim, sak si spomenie 😀 nastastie pada malo, tak to moc nepotrebuje zatial...

tu paradajkovu omacku vyskusam, davala som len nevarenu paradajku a bola mna, ja stale zaradujem do stravy uz nove veci a uz je toho ozaj dost, konecne je "ludsku stravu", aj ked nesolim jej da sa povedat vobec, hlavne ked varim solo. Vy solite aj ked varite solo pre decka?
Nocnik, ja malu rano posadim do kupelne, kym sa ja umyjem, obleciem, ocesem a vzdy sa vycika a skoro vzdy vykaka, dokonca mi odtial ani nevstava, co sa cudujem, ale nechcem zakriknut, s nocnikom je kamoska a definitivne plienky prec budem riesit az o rok, bohuzial 1,5rocna bude v zime 😒 ale nocnik mame a pouzivame kazdy den, dokonca na dovolenke nam chybal, bolo kakanie take pomylene 😉

juj som zabudla co sa este riesilo 😅

jaj zuzka, mna osobne to tiez trochne zaskocilo, ale mozno to tak ani nechcela napisat, ale bolo to dost povysenecke aj podla mna, ale neriesim. Ja sa do prace nechystam ani omylom zatial, nieco mam, co robim po veceroch doma a mala si kolektivu uzije aj tak dost, lebo medzi deti chodime, tiez ich miluje.

miska to kino muselo byt super, na com ste boli? a tu prespatu noc neblazin ! Ozaj misi ako kojis este?

my dva spanky, mala som tendencie zaviest jeden, ale neuspesne /ako pisala Lenka pockam kym si to mala naordinuje sama/, takze mame stale 2, jeden nestaci, je stale prilis skoro aby bola do vecera cula, ale jeden by mi bodol ....

Lenke krasnu dovolenku prajem, nech Natalka hlavne neochorie, drzte sa a uzite si to.
A Olili vsetko naj k Tvojim vcerajsim meninkam 😵 😵 😵 nakolko vcera som tu nebola 😉

no nejak som sa rozpisala, ach jo 🤐 a to som isto zabudla veci...

enajka
26. jún 2009

Leni drzim palce aby natalke bolo lepsie a dovolenku zvladla s usmevom.Tak istpo aby ste si to tam uzili ako rodinka spolu krasne si odychli a nacerpali nove sily.
Podporujem Verulku to ako co bolo od zuzky?myslim si ze v roku tazko posudit ci je dieta nadpriemerne inteligentne okrem toho si myslim ze kazde dieta je sikovne na nieco ine. 😵 😵
gratulujem vsetkym chodcom mam z toho strasnu radost 😀
mam pocit ze deticky su kazdym dnom sikovnejsie,vnimavejsie proste suprove tesim sa z kazdeho pokroku 😵

andula30
26. jún 2009

Ahojte babule tak kupila som nam nove auto teda nie je nove ale pre nas je nove 😉 uz len sofer aby nam domov prisiel 😀 bo ja som len taka podpriemerna zienka ani vodicak nemam 😀 😀 😉 vcera nam prisiel list z nemecka ze nasu nehodu posudili ako maly dopravny priestupok/ kedze sme nikomu nic ani sami sebe len auto sme si/a postupili to dalej na presetrenie ach uz aby to bolo za nami. leni uzite si dovcu natalke nech je lepsie 😲 😲 KEDEZE SOM TU NEBOLA TAK DODATOCNE OLI VSETKO NAJ NAJ NAJ 😲 😲 😲 😲 😉 Chodcom gratulacie aj ked uz trosku zavidia moje kriziky ale Simi nema este na rozume pustit moju ruku /zeby sa so mnou nenudil??ja som myslela ze som nudna 😉 /a papkanie momentalne nekomentovatelne mliecko mliecko a zase mliecko ak som na nieco nereagovala tak sorrrrraccc 😉

verulka
26. jún 2009

andula, tak maly priestupok znie dobre 😉 a vela vela km bez nehody 😉
jo a pochybujem, ze by sa s tebou simi nudil 😀 to sa s tebou (aspon podla pismeniek) neda 😀

andula30
26. jún 2009

A este som chcela ze ja sa do roboty tak skoro nechystam mozno sa maly som mnou obcas nudi ale ja snim nie tak ma smolu 😉 ja si ho chcem uzit co najdlhsie lebo tieto neopakovatelne chvile sa uz nikdy nezopakuju a ked bude vacsi uz so mnou tolko nebude chciet nehovorim ze by sa peniazky nezisli ale dako to prezijeme clovek sa nahana a potom pride na to ze mozno zbytocne za par sekund sa vam dokaze otocit zivot naruby napr.my sme vo svete a vsetko co sme tento rok usetrili sme behom sekundy minuli neplacem za tymi peniazmi podstatne je ze sme vsetci tu ale este viac som si uvedomila ze by som dala vsetky peniaze sveta za to aby som mala maleho 😉

andula30
26. jún 2009

Verul dik 😉 aj za km aj za pismenka 😉 😉

anjelok
26. jún 2009

babulky dakujem krasne, u nas to s balenim vyzera biedne, kedze aj s natalkou tazko uz teraz vecer, ma 38, dali sme na noc cipok, tak hadam do rana bude fit 😀
co sa tyka chodenia, tu je videjko ako natalka skusa chodit. bolo to natocene dnes, ked uz bola unavko, tak staci pozret tak do polky, potom uz len pada 😀 ..ale aby ste si nemysleli, ze to tak cely den. to ma take svetle chvilky dna a potom zase len 4-nozkuje. casom to rozchodi 😀

https://www.youtube.com/watch?v=CHQc4krfKt4


andul, tak sa tesim s tebou, snad nebude ziadny sud a vsetko dobre dopadne. mas pravdu, hlavne, ze ste vsetci zivi a zdravi. ja si chcem tiez natalku co najviac uzit, ved uz sa to nikdy nezopakuje. kym mozem, chcem byt s nou 😉
misi, tak vyvar uz varit nebudem, ale to mliecko do nosa som jej kvapla, vdaka za radu 🙂
snad som na nikoho a nic nezabudla. lucim sa s vami a ked prideme, tak sa ozvem. paaaaaa
posielam bozteky drobcekom 😵

kety80
26. jún 2009

ahojte 🙂

leni mala je zlata a sikulka perfekne jej to islo aby uz zacal aj kubko chodit som stoho dost smuta ☹

zuskask pre kazdu maminu je to svoje dieta genius ja len tolko 🙂

kats
26. jún 2009

konecne ma nieco vyhecovalo prispiet 😀

zuzka, podla mna su dva dovody na navrat do prace pocas RD - chcem ist do prace alebo musim koli financiam. A je hlupost vraviet ze svojmu hyper - inteligentnemu jednorocnemu dietatu nestacim na zabavu a rozvoj. Tu ide o to ci sa mame chce venovat vsetok cas a energiu cely den len a len drobcovi. Jasne ze vela deti ma rado spolocnost inych ludi, ale vsetko ide sklbit. Ty si vlastne povedala ze nie si schopna svojmu narocnemu inteligentnemu dietatu uz viac pomoct v jej rozvoji co potom vypoveda o tvojom IQ ak nestacis na 1 rocne... 😅 a teda ucitelka aj v tej najlepsej sukromnej skolke ak ma na starosti max 5 deti, tak to ona urcite zvlada lepsie ako mama co sa chce a snazi venovat maximum. Netvrdim ze vzdy to ide, su aj blbe dni ked to nejde samo ale ako poriadna drina co vycuca aj poslednu kvapku energie.

u deti do 1. roka je vela rozdielov, jeden dlhsie sedi ale vie skor ukazat a povedat, ine behaju ako o zivot ale v inom im to este tak nejde.... po prvom roku to vsetko dobehnu a su vo vsetko skoro rovnako sikovne ... tak neviem ako sa da povedat ze jedno je napriemerne inteligentne ... 😅

baby - pracujuce, to nie je nic v zlom proti ... 😅 😀 len ked sa niekto vyhovara ako zuzka ... no vytocila som sa trosicka 😝

andula - super spravy a zelam vam dlhe a bezpecne uzivanie vasho noveho auticka a velmi pekne si to napisala

chodcom vsetkym gratulujem a tak isto norkovi a olli k meninam 😀

nocnik u nas 0 bodov 😀 este som neskusala ho tam udrzat 😉 ved teraz v lete bude behat na nahaca tak uvidim ako sa uvedomi 😉 ak nic tak skusime buduce leto 😀

musim sa teda aj ja pochvalit akeho mam sikovnika 😀 prospelo mu 2 tyzdne choroby 😅 a sedenia doma 😀 bol nuteny sustredit sa aj na ine ako utekanie a naucil sa ukazat ocko, nos, tap tap (konecneee 😅 😀 ) , varila mysicka kasicku a najnovies prosim prosim 😀

kety80
26. jún 2009

kats gratulujem k pokrokom 🙂

leni s tym soplom a teplotami ma to mrzi dufam ze zajtra bude lepsie

u nas to tiez je na nic kristinka asi prechladla ma problemy s mocenim nevie sa poriadne vycikat a a boli ju to masadili sme urologicky caj tak uvidime 😒 dufam ze to nebude nejaky zapal ☹

kats
26. jún 2009

chudatko kristinka ☹ tie hnusne choroby sa teraz tak rozmahaju vdaka tomu super pocasicku 😠 chvilu horuco potom zima !! ale leto je tu a musi sa uz vylepsit 😀

inak leni som teraz rada ze sme sa 2 tyzdne nevideli 😀 by som si teraz hlavu trieskala ze ste to od nas chytili 😅 😉 takze ste to nechytili a su to len zuby tj dovcu si krasne uzijete 😉 😀 ziadne take ze nepojdete !

kety80
26. jún 2009

kats to mas pravdu nech uz je poriadne leto aj choroby pomiznu ked sa to zhorsi tak budeme musiet ista na pohotovost lebo ju to boli pri cikani ☹

vs3
26. jún 2009

Ahojte babulky,
tak pocasie dnes 😝 ako aj posledne dni.
Reagujem na nocniky, u nas sa to nejako zaseklo tak nenutim, ale ked je obleceny sadne si nan a je to brmbrm 😀
Kristinka chudatko malicke, nech sa skoro vylieci 😉
Inak ani sa mi o tom nechce znova bavit uz mam toho dost, v utorok sme mali ist s malym na tu odlozenu operaciu a znova nas presunuli, tentokrat ziadna rekonstrukcia saly ale maleho poistovna, a postup ten isty oznamili nam to tt pred operaciou 😠
OLILI A NORKO vsetulinko najlepsie, neskoro ale predsa, posielam pusinky 😵 😵
Verul a ty mi povedz koho su tie 4 prekrasne deticky, ale uz vazne 😅 😀 😀 Super piercing kedy??? 😉

eviku78
26. jún 2009

len na rychlo som chcela pochvalit natalku ako krasne chodi. 😵 leni fakt, som myslela, ze natalka este nie je takyto borec a ona hen uz ako uteka. som bola milo prekvapkana. 😀 zlata je. 😉

kats
26. jún 2009

verulka to jaka provokace na titulke ? 😀 alebo zeby motivace 😀 😀