Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katko
29. jún 2009

🙂 Prajem pekny den, my ideme hajat a potom von, kym sa na nas este skeri slniecko 😅

efcso
29. jún 2009

idem na to:
katko, vitaj. som rada, ze sa mate dobre. myslim, ze si nepochopila, o co babam (a v konecnom dosledku aj mne) slo. nik zuzku neodsudzoval za to, ze dala sasku do jasliciek!!!! skus si precitat este raz prispevky. vacsine z nas slo o nestatsny styl, ktorym zu napisala ten jej prvy prispevok. a potom sa uz len pridavali postrehy na temu "nuda s mamou?".

ja som vcera objavila 8.zub. ani som si nevsimla, kedy fesak vykukol. ale dnes je olivia hnusnaaaaaaaaa. teda aspon cele doobedie bola. som zvedava, cim ma prekvapi po prebudeni...

martul
29. jún 2009

Veľmi som nechcela nič napísať, ale nedá mi to: Katko napísala perfektný komentár na tému zuzka. Ja som si ho prečítala viackrát a nič na tom zvláštne nevidím, prvý krát som jej skôr závidela že malá to tak v pohode zvláda, a asi nie všetky sme to dokázali stráviť, že!? A že ide o nešťastný štýl akým to písala, no veď my si tiež perfektne neštylizujeme naše príspevky, alebo áno? Tak už ju nechajme na pokoji, a venujme sa v príspevkoch našim deťom a kľudne ich chválme ako zuzka veď sú naše.

efcso
29. jún 2009

martul, coze?!?!?!??!?!??!? 😲 😲 😲 chces tym naznacit, ze v konecnom dosledku sme vastne zuzke (tie ktore sme reagovali) zavideli (nemohli sme stravit), ze si saska v jasliach super zvykla?! to nemyslis vazne dufam!!!!!! a mimochodom, my sa venujeme v prispevkoch aj nasim detom. a ty?

verulka
29. jún 2009

ef, klidek..
katko, mas svoj pohald na vec 😉 ale furt sa nerozumieme...ale neva 😉 i ked som tiez niektore veci nepochopila 😕 aleneva... ja si za svojim stojim 😉
martul, ver mi, ze v pohode stravim, ba dokonca sa tesim, ze deticky nieco vzladaju 😉 ale ja sa uz k tomu vazne nebudem vyjadrovat- evi, pls ani ty 😉 lebo zbytocne mutime vody..ja som naozaj chcela len povedat ( v com som nasledne nebola osamotena) ze mi prisiel ten prispevok taky, aky som napisala 🤐
co sa tyka casu, na ente si relaxujem, ked sa da..neochudobnujem svoje deti o cas, ktory s nimi travim 😉 to len tak na okraj 😉

angellinka
29. jún 2009

Caute baby,nepriespievam.Citam vas od zaciatku 😉

Katko mas u mna 100 bodov. 🙂 🙂 a suhlasim s tvojim prispevkom.Nedalo mi nezareagovat.

Zuzka.sk-nemyslim zeby sa chcela chvalit(myslim,ze to ake ma kazda dieta sa tu pochvali,takze je to uplne prirodzene).Zuzi,super ze vam to tak klaplo,s tou skolkou aj pracou 😉 a Saska je spokojna.Aj ja mam narocne dietatko,a rozmyslam nad jaslickami,a verim,ze sa mu tam bude pacit.A ja nebudem prvy tyzden ani dychat,a myslou budem pri nom,ci je OK.A povedzem si na rovinu,peniazky chybaju,tak este spojime prijemne s uzitocnym.
Zuzi drzte sa!!!!! 😵 😵 😵

ka77ka
29. jún 2009

kocky...myslim, ze by sme mali tuto debatu drfinitivne ukoncit.pomysleli ste vobec niektora, ako sa musi teraz zuzka citit?...nechajte to uz tak, lebo nakoniec tu vzniknu 2 tabory a budeme sa tu navzajom zozierat.a to predpokladam nechce ani jedna z nas.dakujem. 😉

janca704
29. jún 2009

Ahojte,
baby, tema "Zuzka sk" sa uz uzavrela, tak to prosim uz nechajte/me tak 😉 Kazda sme ina, nemozeme jedna s druhou vo vsetkom suhlasit, to je snad jasne 🤐

KATKO, ahoj, teba sme tu tusim od porodu nemali 😨

katuskapd
29. jún 2009

musim sa do toho vlozit ako nezainteresovana, nie som tu dlho, take 4 mesiace a je az zarazajuce kolko novych alebo staronovych tvari sa zjavilo za posledne 3 dni odkedy zuzka napisala svoj prispevok. to len tak naokraj.
verulka nemusis sa obhajovat ze tu relaxujes, ja robim to iste na nete 😀
efcso ale si sa rozohnila, teraz ta ukamenuju 😀

😝 😝 😝 😝 😝 to je vsetkym co to tu chcu rozostvat 😀 😀 😀

andula30
29. jún 2009

Ahojte kocky no tu to stale iskri ja nereagujem kazdy ma svoju pravdu aj ked ma pocit ze je to trochu o nedorozumeni ani jedna strana nechape tu druhu a zacinaju sa tu tvorit dva tabory a to nem dobre 😉 kaslite na to ved vsetky mame krasne sikovne decula a podla nasho uvazenia im kazda davame kolko mozme a vieme 😉 😉 moje dieta este nechodi ani nerozprava jednoducho ma na vsetko cas/ dobre ma 😀/ a vobec nezavidim tym tzv sikovnejsim detom/to nic v zlom/ pre mna je to najkrajsie najsikovnejsie a najgenialnejsie dieta na svete lebo je moje a hovorte si co chcete 😀

zuzka.sk
29. jún 2009

Baby - naozaj to uzavrite, ked niekto nevie brat s nadhladom slovne spojenie "moje mega sikovne dieta" - a to tam napisem aj smajliky, alebo nieco podobne, tak to uz mozme riesit naozaj hocico a hociktoru a o vete : "uz sme sa doma spolu nudili" tak to uz ani nehovoriac kolke mi to potvrdili,ze maju tiez taky pocit.... ja som si myslela, ze kazda napise co ako vnima - svoj pobyt doma s dietatom napriklad a je pokoj, ja som tiez ziadnej tu nenapisala, ze riesit tu vkuse dokola to iste je prinajmensom stereotyp.
Ano, toto forum je pre matky s detmi, ale urcite nie pre matky, ktore vidia, ze stereotyp doma to dieta nikam neposuva - jednoducho povedane, ze sa doma nudi. A kto to nepochopil ...

andula30
29. jún 2009

hodila som fotky so svatby aj ked neskoro ale predsa 😉

andula30
29. jún 2009

aj link som mohla 😀 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... kto chce kuken sie bitte 😉

katuskapd
29. jún 2009

teda andula simi jaky fesak kosela vesta no super zlaty 😀 a samo aj vam to seklo 😀

zuzka.sk
29. jún 2009

Andula - super fotky, normalne som zistila, ze sme uz dlho na nejakej takej akcii ako svadba neboli 🙂 Sa mi lubia tie male obleky pre malych chlapcekov, hehe. No letim pre Sasku, balim to tu, papa. 🙂

ka77ka
29. jún 2009

andula....kraasne fotky. 🙂 ..akurat pred vcerom sa mi vratila najml.sestra z anglicka nastalo domov, tak som si ju dnes doberala, ze kedy bude svadba.veru by som sa sla zabavit.tak uvidime, cim nas prekvapi. 😉

kety80
29. jún 2009

ANDULA super fotky hrozne sa mi pacia tie detske obleky maly na zozratie 🙂

moj maly tiez sam este nechodi tak nie si sama a s tym rozpravanim tomu tiez moc nedavame len kdeje, neni, mama, tata, baba, bac, hac a to asi vsetko ale nerobim si stoho hlavu snad tpo dozenieme neskor 😀

kety80
29. jún 2009

a tusim tu bola rec o chudnuti to by som mala aj ja od porodu mam este 10 kil na vyse a tusim priberam aj z vody 😠 a ked som sa vydela v plavkach des 😠

betatka
29. jún 2009

ahojte
veľmo pekne dakujem za gratulácie 😵 😵 😵
ja som nemala čas sa tu ukázať lebo bud sme niekde vonku alebo využívame naplno čas že je teraz tato stále s nami 😉
Stále sa spolu šalíme, samozrejme knižky 0bodov...ako rozvlákať a listovať to áno ale čítať to ich zahodí...naučila sa povedať pači - pa a ked kašle tak si vzdy dá ručku pred ústa...neviem kde to videla nikto ju to neučil 🙂 🙂 🙂
Noci mi ani nehovorte lebo hodinu ju uspavame a potom sa okolo 4. budí s veľkým revom...no neviem ktoré zuby to môžu byť lebo 6už máme prerazané 2-ky spodné už sú a nevidím niekde žiaden další pohyb 😝
zato žrút je s nej otrasný...ja už neviem čo jej mám dať jest ona je s každým a všetko..už vôbec nevarím separe...solím menej ved muz si dosolí na tanieri a aj tak mu chodí vyjedať 😀 😀 😀 napr. dnes "basika nečítaj" zjedla polievku zemiačkovú, potom zapečené zemiaky s karfiolom, mne ujedala z pizze a aby nebolo dosť tak zjedla za 3hrste(mužových) plné cestovín. a ked ešte pýtala som to stopla a že konečná a ide sa spať.a nebudem písať čo bolo potom čo vstala 😝 😵

nočník máme teraz nezaujímavý...reve na nom...len ked má kaku na blízku tak sa rýchlo vykaká a už je preč 😝
a krásne fotky ste popridávali...andula ty aká kočica 😵

kats
29. jún 2009

kety 😀 ze tomu rozpravaniu moc neda 😀 😀 😀 si z nas robis vrtulu 😀 😀 u nas fici jedineeee - pazvuky a ukaze prstikom co chce a proste sa vacsinou pochopime 😀 len pri faaakt velkom hysaku ci zurivosti opakuje mamamamamama 😀 raz sa zadarilo nieco ako havo 😉
a diked za znamienka 😉 som myslela ze ked si z BA tak poradis kde a za kolko 😅 😉 😉

andula - simi je fakt paradny 😀 v tom oblecku 😀

olli je kocica 😵

betatka
29. jún 2009
anamor
29. jún 2009

ahojte,
neviem na co som chcela reagovat, ale k znamienkam sa viem vyjadrit 😉 tiez mam zopar prec a zopar je na cakacke, kats co viem v ruzinove aj zadara, ak mas papier od kozaka ze ma ist von 😉 , aj na mickievicke fajn davaju von, ceny neviem, ale s papierom tiez dost dobre, aj ked nove tarify neviem, pred tehu som bola naposledy, moc to nemusim, ale ked stihnem na jesen idem znova. Dufam. Mne by naraz bodlo tak desat minimalne von, ked ich mam kvanta 😒 ale vzdy max 4 dali, ze kvoli tym lokalkam 😀

Beatka vsetko naj k meninkam /odo mna dodatocne/, my sme s jedlom a mnozstvami a tym co je mnam na tom podobne. ja este varim solo, nesolim, nase solene mierne papa tiez, tak vselijak. A este som si na ryby spomenula, my sme mali asi 3x - neviem ci sladkovodne 😅 ci ake, ale take grilovane pri opekacke a boli velke mnam 😝 /viem o alergenoch, ale co uz/ a inak bobulove ovocie je vsetko doradu, Naty miluje ovocie vseho druhu co doteraz jedla 😉

neviem ani ci som sa vyjadrila k verulkinej postavicke a foto, ale super super super, klobuk dolu a nebyt tej podoby prvych troch deticiek tak sa ti na to DNA skladame 😉 a strasne sa mi paci ako si nakopla ine baby robit s tym nieco 😀 toto je davova psychoza a pozitivita fora 😵 😵

olili je krasna kocica, rovnako ako simi a samos mamina 😉 😵

juj a na strane 120 neviem ci sa mi to zda, ale dve maminy som tu nepostrehla, priipadaju mi skor ako psychicka podpora... ved vsetky vieme koho a coho. Tiez si myslim ze to zostanenepochopene, ale necham to uz tak. Pripevok tu bol a zostava a na kazdu z nas posobil inak, na mnohe vsak rovnako, neslo o obsah,ale o podanie obsahu... ale sak som to nechcela riesit 🤐 tak hadam bude viac tem ku ktorym sa aj tie "neprispievajuce nove maminy" budu chciet vyjadrit... ale uz ozaj dost 🤐

jaj a co my. 2spanky/na jeden este nie je stavana... moj pokus nevysiel/, zuby su tam, no nevykukli este, ale ja ich tam citim este neprerezane, tam vzadu. Papanie ok, spanie tiez celkom /my efco inak este stale neprespime noc, zhruba o 2hej kojenie a nadranom este jedno/. OZaj na ake mliecka ste presli po dokojeni?

nicolmt
29. jún 2009

same pekne fotos..to bude tymi detmi 😉 🙂 inak akurat som nedavno myslela na to ze ako olili vyzera taka podrastena uz 😲
my sme stale vonku lebo dieta by mozno aj doma vydrzalo ale ja ako nahle slnko svieti nazuvam sandale a hor sa von..ja totiz ficim na slnko 😎
len som zvedava ze ked saru tak blbe naucim ze furt vonku, furt medzi detmi, furt sa cosi deje tak co budeme potom robit ked slnka nebude 🤐 lebo aj som mnou sa samozrejme moje normalne dieta doma nudi ale sa jej divite, vsak ani ja nepovazujem za extra zabavne len s nou travit sama cele dni 😝 😀 😀 😀 myslim ze ale vsetky deti su na tom stejne, vsak len tot ten rozziareny pohlad ked ocko domov dorazi ..to mame asi vsetci..ze ano 😉
inak misanik si mi zavarila 🤐 co si tu nedavno tu ideu o laku na nechtoch dala..hned som bezala do kupelne ze si nechty nalakovat, vsetky laky som poprevracala a aj rovno vyhodila bo vyschnute 😠 ale dnes som si konecne kupila novy lak, nozky a rucky nalakovane cukrikovo ruzovo ako pubiska a spokojna endlich 😅 😎

kety80
29. jún 2009

KATS s tym hovorenim som to porovnala s kikou a co tu baby pisali ako im rozpravaju 😉 k tym znamienkam dala som si ich vybrat v zeleznicnej nemocnici a stalo to 45 eur.

nicolmt
29. jún 2009

betatka konecne ti vidiet brusko 😅
no a nase jedenie bez komentara..este stale ficime na fuj uzasne "zdravych" kupovanych hippkach 😒 a aj tie posledne dni zacala ignorovat 😠 ale samozrejme kazdy iny kto je...ma mnam mnam a okamzite jej treba dat jest lebo nejedla uz minimalne rok 😎
snad to budu zuby, lebo uz sa objavil 7my ale jest neje, plienky furt nalozene, v noci rev, proste tradicne 😎
a mame uz ustaleny jeden spanok 😅 11.3o tak min 1,5h max 3h a vyskusala som davat obed pred spanim a cuduj sa svete funguje 😲 to som odkukala od deti v skolke tam maju taky rezim, 11.oo obed, 11.3o spime do 14.oo a potom sa tesiiime na rodicov 😀 tak sara ma nacvik nech sa uci kym jej to nepride 😝

kats
29. jún 2009

betatka hned zahviezdila na titulke 😀
dikes romi, skusim omrknu nemocky - mam zle referencie z onkologie 😅 nechavaju maxi kratre 😝

mliecka - najskor som nahradila vecerne kojenie tym reklamnym hami mlieckom 😅 a potom sunar - vamilkovy je cislo jedna 😀 , bananovy ujde ale zmakne aj obycko sunar ked nie je ine 😀
zo zaciatku ledva stiahol 70ml, postupne sa vypracoval na krasnych 250ml trvalo to par tyzdnov 😀

kety80
29. jún 2009

zuby my mame zatial 5 zubov a tlaci sa siesty 🙂 a spanky ako kedy ale vacsinou 2

fukaska
29. jún 2009

betatka to jedenie ti zavidim.Mne Sofia jedavala vzdy a vela teraz nechce jogurty, je totalne malo.Je zivena rano 150ml mlieka a vecer to iste.Dufam,ze je to iba tymi stolickami.Ved sme ako rocne babo mali 11kg a teraz ako beha a tie zuby robia divy.Inak ryby mi jeme pravidelne.Doktorka nam odporucila, ze mame vyskusat a ked sa nic nestane mame davat. Vraj tiez nie je dobra vsetkeho sa stanit,lebo ak ma dieta predispoiziciu,tak to dostane tak ci tak

anamor
29. jún 2009

nicol paradne trenujes saru na skolku 😉 sa mi to ozaj paci. Ja este opat pockam a snad potom bude ten jeden spanok,lebo tie dva su otravne podla mna 😠

kats no kratre to jo, plastika je plastika, aj dizajn aj eurace, ale stoji to za to, aj to je podla mna jemnejsia robota ako chirurg sado-maso 😉 no ale sak niekde aj jazvy mozu byt 😉

ozaj a mala sa mi asi objedla kase, davam uz len obcasne, ale uz to nie je to oooooooobrovske mnam ako bejvavalo... a bolo to tak pohodlne, ja osobne som tie kase do nej rada tlacila 😀

andula30
29. jún 2009

ahojte dikes za pochvalac 😉 aj fesaka a ze aj mna 😀 😀 nicol ze lak na nechty to by som sa nesmela stale sprtat v zemi 😀 moje nechty by nepomohlo ani nalakovat 😀 😀 a tiez neviem co bude ked sa ozimi lebo vonku je tak fajnovucko 😉 betatka tak to papanie teraz zavidim aj ja lebo my uz dlhsiu dobu ze nic a ked nic tak nic ak neratam mliecko a uz ma to zacina aj trochen stvat lebo absolutne ze nic nech mu tie potvorky uz vylezu. Romi ja tiez este nemam zaznamenanu prespatu noc