Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anamor
22. sep 2009

ahojte,
najviac sa priznam ze myslim na tehulky a maminky v jednom a drzim vam palceky, tym co maju dobojovat, aby co najrychlejsie, tym co maju vela pred sebou co najbezproblemovejsie 😉 tehu
Jani ja myslim ze v pia sa narodi brasko, ale 27. tiez nie je zle, nas vyrocnikovy datum 😉 ale to je uplne fuk, ze ktory datum 🙂 hlavne rychly porod ako pri matulovi, este zapismenkujes a vecer uz bude maly vonku.
evi tak nech potom novy podvozok poslucha 😀 to ma tiez rozveselilo
bas ty sa drz a neries kolko pozitiv/negativ prispvevkov das verim ze vsetko bude dobre, ta celiakia... uff ale aj s tym sa da uz dnes zit, ale netreba hned na to mysliet, najlepsie bude ked najdu vysvetlenie.
leni k tej prespatej noci, akoze super. 😉ci nociam 😉
andula smutna skusenost ☹ ale treba v dufat, ze to dopadne najsamlepsie ako moze, ze jo... drzim palce
betatka tebe sa to tiez krati 😉 tie noci nist moc uz aj s brusiskom, mala ta asi trenuje na mimčo, či čo?
joj este som isto nieco chcela, no neviem co 🤐 vela infosiek
my nove nic, stale nezaockovana /sopel ustupil, kasel je stale/, vela sme vonku kym sa da, vcera sme mali mensi uraz rozrazenu bradu, ale vsetci to prezili 😉

kety80
22. sep 2009

basika - mne sa zda ze ano suto tie afty a kika bola starsia mala asi okolo 2 rokov takze my stale hovorila ze to boli a plakala mala aj teplotu ale len jeden den ale tie usta boli otras doteraz si na to pamatam odvtedy som na kupalisku nebola a neviem ci sa odhodlam ja som skor za jazera tiez nechcela nic jest ani pit ani tu masticku co nam dali tak si to nechcela nechat dat ze to stipe antibiotika nedostala tusim ziadne a dost rychle nam to preslo
betatka - to s tym spanim ma mrzi dufam ze bude lepsie nas kubko zas oko tak spi nechcem zakriknut ale cez den sa vacsinou nosime a nic ho nebavi ☹
anamor - ten uraz chudatko male ☹ mne az zle dojde ked padne len sa modlim aby sa nic nestalo

kety80
22. sep 2009

no baby vy dnes zurujete alebo spite idem aj ja lahnut dobru 🙂

nicolmt
23. sep 2009

ahojte holky. len sa hlasim ze sme na zive a dokonca zdrave 😲 sledujem, citam ale ine nestiham, som posledny tyzden doma tak zrazu kopec veci treba 😝
jankapo na teba myslim a drzim palce nech ti to vyjde presne ako ty chces 😉

verulka
23. sep 2009

Baby, tak je to tu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomino ma posluchol a narodil sa dnes o 6,05 😵 😵 😵 je to riadny obrik- 3960g a 53cm 😕 😕 😕
Obaja su zivi a zdravi..
Takze tomasko vitajt medzi nami, maminku mas nnajlepsiu na svete, tak si ju setri a nenic ju 😉
strasne sa tesim a gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵
ked budem vediet viac, popisem 😉

basika
23. sep 2009

dobré ráno....

super sráva...

jankepo gratulujem, rýchle zotavenie, veľa zdravíčka Tomimu aj mamičke, nech robí len radosť celej rodine...

andula30
23. sep 2009

Bre ranko tak vitame valibuka na svete obom zelame vela zdravicka a stasticka mamicka nech sa rychlo zotavi a Tomimu nech sa tak paci na svete, ze nebude mat dovod plackat 😲 😲 😲 konecne dobre spravicky 😉

katuskapd
23. sep 2009

ahojte no super sprava hned na rano, tominko vitaj, a vsetko dobre zelame aj maminke a rychle zotavenie 😉

betatka
23. sep 2009

Tomaško vitaj medzi nami a jankepo želame rýchle zotavenie a ako už verulka napísala má tu najsamlepšiu maminku na svete 🙂 😵 😵

mirka20
autor
23. sep 2009

verul, ty si tipovala spravny datum. mala by si sa dat na vestenie 😉
aj tu gratulujem dalsej dvojmaminke a zelame im hlavne vela zdravicka a sil 😉

janca704
23. sep 2009

Ahojte 🙂 🙂 🙂
Tak akaaaa krásna sprava hned takto

TOMASKO, aj my ta vitame na tomto svete, v skvelej rodinke 😵 😵 😵 Hlavne prajeme veeela zdravia a lasky okolo seba 😵 😵 😵 (a ta vaha mi niekoho pripomina 😀 - my 3980g, ale tromfol nas o 1cm 😉 😀 )

ROMI, ten uzraz ma mrzi ☹ , ale ked ste vsetci prezili... 😉 😉 😉

LENI, tie noci, teda super 🙂 V noci uz teda nekojis? Si ako? 😕

Ostatne si nepamatam, ale citam vaas. Jaaaj, choroby stale tu sarapatia, uz by mohli skoncit 😠

My sme po poradni (10800g a vraj 81cm 😕 ), zaockovani s placoooom, ale inak dobre 😉

anjelok
23. sep 2009

jeeeeeeeeeeeeeeej 😵 😵 😵 tesiiiiim 😵 jasne, ze vsetko najsamsuper ako janka pise 😀
janci no par noci prespala bez kojenia, ale dnes v noci som kojila 🙄 no mala skor zuzlala ako pila. vdaka mojmu muzovi, on je taka podpora 😠
ale uz je to myslim na dobrej ceste. ked pride postel a nebudem pri nej, tak snad to uz ostane tak..cize bez kojenia 😅 cez den dam 3x, rano, po obednom spanku a vecer pred spanim.
a pekne miery ma davidko, vysoky model je to 😉
romi, nicol rada som vas zas citala po dlhej dobre 🙂

anjelok
23. sep 2009

davidko na titulke..ten einstein je svetovy a pred telkou aky frajeeer 😀
jani davidko je krasny chlapcek 😵

verulka
23. sep 2009

mirka, to nie ja, to tomino...proste ma poslucha 😀
janca, super fotky, konecne vidim este nejake dieta, ktore nemoze byt bez dudky 😝
noo a prave som voala s jankou..no trosku sa potrapila 😝 od vecere, ze sa otvarala a zaseklo sa to na ťcm..potom len kontrakcie a ziadny posun..uz riesili sekciu, ked sa tomino rozohdol ,ze mamku si rezat nenecha a vybral sa von raketovou rychlostou 😀 cize na jeden sup bol vonku..zanechal za sebou spust, sitie bolo dlhe 😒 aleco je dolezite, janka v telefone vysmiata spokojna aj tomino v pozadi ma pozdravil 😵
no ale kazdopadne- take drobunke zienatko takeho slonika porodit 😝 vsak na termin by mal cez 4kg 😕
takze vsetko ok, teraz sa budu len mojkat, spinkat a kojit 😉 matulo je s tatom ,zatim vsetko v pohode zvlada 😉

anjelok
23. sep 2009

verul super spravicky ..aj ked s matulom to bolo asi jednoduchsie (myslim porod), ale hlavne, ze to maju za sebou 🙂

nicolmt
23. sep 2009

jééj 😅 janka gratulka 😅 😅 normalne mi aj slza vybehla 😝 🤐

misanik
23. sep 2009

jemine, to su spravicky 😵
tominko vitaj na svete, zeam vela zdravicka, stasticka, pohodicky, uzivaj si skvelu rodinku a janka nech sa rychlo zotavi 😵 klobuk dole, tominko je poriadny valibuk, fakt janka taky drobcek 😵
leni, tie noci super 😵
romi, nicol veru chybate tu, aj efcso by sa mohla ohlasit 😉
andula, ti nasledky po porode, to ma mrzi, drzim palce aby sa to este zlepsilo, musi a ked nie, tka to zlepsi dalsi porod 100% ine ani nepripustaj. Ja som mala po porode dost dlho s tym tiez trampoty, ale uz sa da, kycham sice s prekrizenymi nohami a ked nemusim neskacem, ale s tym sa zit da 😉

galanta
23. sep 2009

este raz gratulujem janke a hlavne ze to vsetko nakoniec dobre doapdlo.no tie 4 kila sice nezavidim,ale aspon je to krasny velky chlap.super je ze sa to nakoniec rozbehlo aj bez zbytocnej jazvy na brusku. 😵

galanta
23. sep 2009

janca.to vy ste boli taki velki?no teda......ale aj nasa poriadne podrastla .pred necelymi dvoma mesiacmi sme amli sice len 9700g,ale vyska84cm... 🤐 😵 no v porovnani s porodnou dlzkou 45cm,sme sa riadne vytiahli.

no a dudka ......ja som len zvedava,kedy sa jej zbavime.teda kedy ja najdem odvahu ju malej zobrat....ale neviem,ci vobec chcem.kd vidim ako sa vecer na nu neuveritelne tesi,az sa za nou trasie......no kaslem na vsetko a nech si ju uzije......a ozaj..a kde su tie lekarky,co su proti dudlom????????ja som vzdy strretla len taku ,co bola ropzladena z toho,ze kojim a ani flasu a ani cumel nemame......tak potom nechapem.nakoniec sa mala zamilovala do campol babies a bola to laska na prvy pohlad.

basika
23. sep 2009

Ahoje,

no darmo, pred verulkou majú rešpekt už aj drobci v brušku...

no ale sa vytrápila...uf...z vlastnej skúsenosti viem, že nič moc rodiť veľké dieťa..

my momentálne šetríme mlieko, Lívia odmieta mlieko...kedykoľvek..ale asi je to tým, že je zahlienená, mlieko zahlieňuje, tak organizmus asi vie, že to teraz e-e...mlieko bola naša záchrana pri nepapaní..takže mám zas o starosť naviac..ako do nej dostať viac tekutín a stravy...

andula30
23. sep 2009

Jani Davidko je vazne fesak 😉 a dudku mame aj my neustale k dispoziciivzdy mampri sebe aspon dve ked nemozem najst jednu a noc pouzivame taky ten svietiaci ten mi na noc velmi vyhovuje lebo ho je vidno, a vobec ma netrapi, ze dudluje aj ja som dudlovala velmi dlho a z kym som nesla do skolky a vtedy mi mama povedal ze som velky mam ho ist zahodit pipkam, aj som sla a odvtedy som ho nepytala, aj ked teraz sa obcas pristihnem ,ze mam v ustach Simiho ked mu spadne a nemam ho kde omyt tak mu ho dam do ust a zabudnem vybrat 😀 😀 😀 Ale lepsi pripad bola moja sestra, ktora chcela len flasovy dudel a ten stale nosila zo sebou a kazdy sa n sich cudne pozeral ze ani na dudel nemaju... 😀

basika
23. sep 2009

brý večer...

tak skončili sme na ATB, má zapálené hrdlo aj uško...hádam ATB zaberú..a budeme čoskoro fit..a zachutí nám aj mlieko...

anamor
23. sep 2009

ahojte,
gratulky nasej zlatej jankepo k Tominkovi, prislo to ako blesk z jasneho neba 🙂 ani si necakala na prenasanie... super
Tominko vitame ta posluchaj maminku, ocinka, braceka, drzte sa, nech ste zdravi, mliecka je dost a optimizmudo zivota tiez, uz je jasne preco bolo brusko obrovske, ved v nom bol obrovsky chlap 🙂
Verulka odporucam zalozit vestiaren 🙂 Ja len-len ze som si tipnut stihla 🙂
Inak viem ze pisem malo, ale nejako fakt nestihacky.
Bas doberiete atb a bude lepsie, drzte sa!
andula som si ta prestavila s dudkou 🙂
moja mala inak iba na spanie, nie vzdy, cez den vobec nemame, obcas ked uz fakt neviem preco je rozrusena ponuknem a zaberie, inak nie je dudlikova, zatial oducanie neriesim... my toho este viac predtym musime stihnut.
leni ja cez den nekojim od 10m, iba vecer, v noci /1x vacsinou/ a rano. a ja inak planujem v roku a pol ukoncit definitivne.

kats
23. sep 2009

janke, gratulky ku krasnemu velkemu tominovi 😀 nech su zdravucky, mliecka je dost a mamine nech sa da podvozok pekne dokopy 😉

janca704
23. sep 2009

Bry vecer

Kocky vdaka za pochvalu maleho 😅 😅 😅 Aj pedina z neho dnes bola namakko 😀 😀 😀 a napriek tomu mi ho pichla 😝 😀

GAL, ano, my sme boli takiiii velkiiii 😀 😀 😀

LENI, tie noci trosku zavidim, samozrejme prajem 😉 Aj ked mne bude veeelmi tazko, ked dame maleho spat sameho 😅 😅 😅

A k tej DUDKE - no cez den ju musime schovavat, lebo hned, ako ju zbada, ma ju v puse. CHodi si po byte aj s tym svojim mackom, dudle a je spokojny. Lenze potom vobec nerozprava, tak cez den schovame, vytahujeme, ked ide spinkat. A potom, ako pise ROMI, tiez je to uzasna vec, ked je rozruseny, nevie, co so sebou, dame dudku a je v pohodke 😵 Zatial oducanie neriesim, je malicky, nech si uzije 😀 Moj oco dudloval do prvej triedy 😀 😀 😀

kety80
23. sep 2009

ahojte 🙂

radosnejsia sprava ani nemohla byt tominko vitaj nech si zdravucky a stastny pekne miery dobry valibuk normalne som sa rozcitila ze muz zo mna nechape a manine janke skore zotavenie po porode a tominko je dobry chlapcek ze maminku nedovolil trapit 🙂
basika - to mi je luto dufam ze libi uz bude ok
verul my dudlujeme stale ja uz som hovorila ze asi budeme az do puberty 😀 😀 😀 kika mala dudku do 2,5 roka ale len na spanie potom ju sama splachla do zachoda kubkom to asi bude tazke lebo mi dudlujeme aj cez den dnes my prisla mrcha takze sa citim otras som podrazdena muz uz skusil ☹ 😝

kety80
23. sep 2009

janca 704 - krasne fotky davidko je ale fesak a aj s dudkov fesak mas pekneho chlapca 🙂 🙂 🙂

andula30
24. sep 2009

Bre ranko no tu uz 2 dni leje ako keby chcelo Norsko zatopit 😝 Nestaci ze tu prsi kazdy den niekolko krat teraz prsi neustale. Nasa spolubyvajuca si vcera doniesla male maca uz ma dve mysi teda vraj morske prasa no pre mna su vsetky taketo hlodavce mysi no len tieto su vyhltane ako prasa takze asi z toho odvodeny nazov. Ja sa stitim vsetkych takychto tvorov 😝 /myslim hlodavcov/ ale maca sa Simimu paci tak mame zabavu stale ho chodime ocumovat. Uz len cakam, ze si hada donesie....

basika
24. sep 2009

Ahojte...

tak vidím, že tu je veľa detičiek s dudlom...Lívia nikdy neobľubovala..a ja som pchala a pchala..lebo sa mi zdalo, že lepšie zaspí...ale už od cca 9.mesiaca nemáme vôbec.

andula - noooo takéto zvieratká "potešia" ja tiež hlodavcov nemusím...

eviku78
24. sep 2009

ahoj mamule.
v prvom rade chcem ofiko zagratulovat tomaskovi a janke, ze to takto pekne zvladli a su uz spolu. prajem im obom hlavne vela zdravia, lasky, mliecka a uzasnu rodinu. 😵 ja som jej vravela, ze by v stredu mohla porodit. 😀

emmi nedudluje a nikdy ani poriadne nedudlovala, takze neriesime. ked bola uplne mini, tak som jej dudu furt strkala do pusy a potom ju uz nechcela vobec.

chorym prajem skore uzdravenie, emmi mi sopluje uz 10 dni. kasel presiel, ale soplik stale tecie. ☹

andula, vidim, ze mas tiez vselijake peripetie po porode. ale verim, ze druhe babo k vam pride vcas a ostatne sa nejako poriesi. ja mam tiez klesnutu maternicu a ochabnute svalstvo. mala by som zacat cvicit a posilovat, ked sa nechcem pocuravat. 😀 😀 😀 mozno si nastudujem nejake cviky od mojzisovej. neskusala si? 😉

jani, davidko je fakt feši. 😎 take kucery by som brala aj pre emmči. 😅 😀 😉

a co je najdolezitejsie som doma z nemocky. emmi to zvladla bravurne, tak som na nu pysna. 😵