Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
27. sep 2009

verulka, kde si potrebujem od teba pár teplých riadkov ☹ 😢

som už na pokraji zrútenia..Lívia stále odmieta jesť, od štvrtku cca. za deň včera na veeeeeľku silu zjedla za pol pohárika výživy a také isté množstvo zeleninového vývaru hustejšieho a pol jogurtu...to je všetko..okrem toho nič tuhé, žiadna piškóta, žiaden keks, žiadna tyčinka. Pije len čaj, dávam jej tam aj hroznový cukor. Ak už teraz nezíska odpor k jedlu, tak už potom neviem, lebo všetko toto málo zjedla na obrovskú silu, odmieta odmieta, krúti sa, ruku mi odtláča....som z toho na nervy...od stredy bebrie ATB, určite aj z nich jej nechutí...lenže tie budeme brať do stredy...jaaaaaaa neviem... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ toto odmitanie jedla mi odoberá 80% energie ani nie tak choroba samotná...ako toto, že odmieta jesť.

samozrejme livkina nálada zodpovedá jej stavu a to som na ňu skoro stále sama, občas dobehne mama, manžel musí na dvore kopať od rána do večera (aj dnes) lebo sme viazaný na termín.

včera bola tu aj Dr. lebo som sa strašne zľakla poobede, lebo spala 3 hodiny bola úúúplne biela...som jej išla ponúknuť čajík..ona len také fialové okolo očí...kukala tak strašne apaticky...ale potom sa prebrala...a celkom ožila...len som sa strašne zľakla..v súvislosti, s tým, že neje...

tak sme sa s Dr. rozprávali o jazyku nechutenstve o tom čo debatovala s gastrolekárkou..tak tie mapy čo sa jej robia, si nemysli, že by mohla byť celiakia..lebo u celiatikov vyzerajú tie fľaky trochu inak, kázala dať urobiť či nemá Helicobaktera pilory, samozrejme aj protilátky na lepok a celkový krvný obraz. Takže hovienko dáme na rozbor už tento týždeň a krv až po dobratí ATB cca po 10 dňoch.

fukaska
27. sep 2009

basika- skusalal si jej dat pit mliecko v spanku.Mne ked zaspi,tak ze nechce papat dam je tak 10 minut po zaspani mliecko nasilu do ust a saci reflex spravi zvysok.Vzdy to zatial fungovalo

kety80
27. sep 2009

basika - to ma mrzi ze mas take tazkosti s livi tu asi len pomozu lekari musia jej zistit co jej je ked ani antibiotika moc nezabrala drzim paste a myslim na vas potom daj vediet ako ste dopadli

basika
27. sep 2009

fukaska - mlieko mi teraz úúúúúplne odmieta...aj v spánku...

kety - ATB zaberajú na 3. deň...včera bol 3. deň, zrejme jej dosť zaťažujú žalúdok + tie hlieny čo jej stekajú do žalúdka...preto mi asi odmieta jesť...ale niečo do nej musím dostať...

kats
28. sep 2009

vidno ze krasny vikend za nami 😉
aj ked basi, u vas ani nie 😒 dufam ze lekari konecne zistia co je s livkou a bude uz len zdravucka 😉 a papkajuca...

ef - rada som ta tu videla 😉 dufam ze v domceku vsetko fici ako ma 😉 Oli musela byt zlata, ked ta uz nahanala domov 😀 😉

u nas sa tiez chorobovalo - ja od piatku... takze muz vzal matuska a psikov a zdekovali sa na celu sobotu k svokrovcom.... vecer matus grckal (nikdy sa nedozviem co tam donho napchali 😠 , neviem ci to vobec chcem vediet..), potom aj v noci, teplota 40,2...sprcha a nurofen... no a celu nedelu priebezne teplotoval okolo 39.. inak nic 😕 prave sa zobudil, tak musime sihnut dr do 11tej 🙂 dufam ze to boli zuby a nic nic ine - horne ocaky ma konecne vonku 😀 ale sli mu vyse 2 tyzdnov 😠

kats
28. sep 2009

a sme spat.... z krvicky to vyzera na virusik 😅 a hrdina je velky 🙂 ked mu v labaku brali krvicku tak sa len pozeral co mu to robia s prstikom 🙂 ani nemukol, pekne si chytil na bobo servitku a drzal si to 🙂

basika
28. sep 2009

tu riadna hluchota

kats - tak tiež víkend o ničom. 😒

u nás stále o nič lepšie...mlieko stále odmieta...bože ja len dúfam, že to dočasné, mám ešte 5 Nutrilonov čo som lacnejšie kúpila. A mlieko bola naša záchrana pri nejedení resp. slabom jedení..večer pred spaním, pred obednajším spánkom a ráno...ak by sa to nezmenilo mám vpláne vyskúšať iné...vsadím na ten Sunar..uvidíme. Ona fľašu od mlieka dá do úst ako ochutná pár kvapiek...v tom momente fľaša ide preč od úst. Ja len rozmýšľam, či mám čakať až vyzdravie a skúsiť ten Sunar, alebo ho skúsiť už teraz. Inak po týchto všetkých peripetiách....mám pocit, že choroba už trvá mesiac(a to týždeň) ešte ani ja nie som zdravá, kašlem suchým dráždivým kašlom

basika
28. sep 2009

kats - tak hrdina potom...

andula30
28. sep 2009

Kats to iny bojovnik nas Simi ruci este tam len prideme a nei aste aby mu nieco robili. Bas ja by som to skusila naco cakat max ho odmietne tiez a nieco s prichutou si neskusala? Asi mate pekne pocko ked sa vsetky flakate aj nam nadalej krasne prsi...

andula30
28. sep 2009

A este napisem o mojej sestre ktoru som nedavno spominala tak meni lekara bola v piatok u ineho a ten ju vysetril a urobil jej aj 3D bol prekvapeny ze jej neurobil test na cukrovku lebo ma viac priznakov velke priberanie opakovane mykozy..a najlepsie je ze jej lekar jej ratal stale tehotenstvo podla menstruacie a to mala byt v 28. tyzdni podla stareho lekara a podla tohto noveho na zaklade ultrzvuku velkost hlavicky az 32 tyzden a telicko 30 v takomto vysokom stadiu sa to vraj uz neda presne vypocitat ale 28 tyzden to urcite nie je podla stareho lekara sa babo malo narodit 19 decembra a podla 3D by malo mat koncom novembra cez 3,5 kg...zajtra ide na glukozu tak som zvedava. Ale ja nechapem ako takyto dr. moze vobec liecit ludi. A to este nepisem niektore perlicky ktore vypustil..

basika
28. sep 2009

andula - waw...tak ten Dr. to je sila, sestra dobre urobila..a počasie u nás je ozaj krásne..jediná vec, ktorá je super, že môžeme aspoň v chorobe von ísť. No porozmýšľam ešte s tým Sunarom...ale mám veeeľke nutkanie..len neviem či to choroba, alebo jej Nutrilon prestal chutiť...lebo odmeitanie začalo počas choroby.

misanik
28. sep 2009

ahojte, no zozralo mi taky dlhy prispevok 😠
basika, velmi ma mrzi ako to livka znasa, super aspon, ze tie vysetrenia sa riesia, trvaj an tom, nech uz sa poriadne vysetri to nechutenstvo, napinanie aj jazyk. Drzim palce a som zvedava na vysledok. Tie atb nech uz zaberu a nech sa aspon troska rozpapa. Neviem s tym mliekom, podla mna je to skor chorobou...
jankapo, to ozltnutie 😠 nech rychlo pekne zruzovie, slniecko tu krasne svieti, tak ench ste cim skor doma pri ockovi a matulkovi. Viem, ze kazdy den navyse je utrpenie ☹
andula, ta sestra 😲 ja tiez ziram ako moze ten predch robit lekara, aj ten odhad terminu, ved to vobec nie je sranda... drzim palce aby to s novym lekarok pekne dokopala do uspesneho a bezproblemoveho konca 😉
kats, ty nepatraj co mu dali 😀 😉 , hlavne, z eje mu lepsie a aj krv ok, ty sa tiaz rychlo vyliec a hrdina matusko 😵
ef, rada som ta citala, chybas tu 😉 olili je rozkosna, ze chcela domov ist. Drzim palce s domcekom. A ze nerozprava? nie ej to nahodou tak, ze ona rozprava a ty nerozumies??? 😀 😀 nekrivdi jej 😉
My sme sa mali fajn, nasa katka je andherna, taka zlatovlaska, uz hotova slecna 😵

fukaska
28. sep 2009

Basika, nemas v okoli kamosku co pouziva iny typ mliecka? Ja som napr kamoske co jej maly odmietal mliecko davala z nasko Nutrilonu a Hami aby nemusela zbytocne kupovat.Inak Hami som mala vzorku, ktoru som si pytala v lekarni a bolo to balen a na 150ml. Skusila si dat nejake ochutene granko,alebo trosicka cukru? U nas bolo take obdobie ked sa mi Sofinka odstavila od kojenia a 6 tyzdnov mi odmietala akekolvek ml,iecko,tak som to riesila tak,ze kazda znama dala to co mala doma.By som sa nedoplatila co vsetko sme vyskusali.

basika
28. sep 2009

misi - akurát, reku idem napísať...že misaník asi neprispeje, lebo je odcestovaná a ahahu...už som prečítala.

s tým mliekom, veru rozmýšľala som, či nezavolám jednej kamoške..ale pochybujem, lebo ona ešte kojí..tak asi mlieko UM nepijú..ešte som rozmýšľala..že by som jej skúsila obyčko mlieko osladiť, či to by vypila (ale nie stým zámerom, že jej ho chcem dávať už, len či inú chuť by zobrala) - to len taká úvaha. Pôjdem dnes do lekárne, spýtam sa na vzorku, alebo nejaké malé balenie...ale doma mám ešte 5 balení Nutrilonu 😖

basika
28. sep 2009

fukaska - a na ktoré mlieko sa potom chytila. Však je ozaj lepšie, keď má kto dať na vyskúšanie..mne ani moc nemá kto dať...nemám v okolí také mamičky.

fukaska
28. sep 2009

skusim sa opytat tu babm, ci nieco nemaju.Mne sa nechytila na ziadne, tak nam kazala Dr. jogurty, tak som jej davala jogurtove mliecka a po 6 tyzdnoch zacala pit ako keby sa predtym nic nestalo,len hold mne uz doslo moje,tak Nutrilon doteraz

basika
28. sep 2009

fukaska - no však sa spýtaj, i keď neviem ako by si to doručili.My sme tiež na Nutrilone resp. Bebilone (to je Nutrilon pre poľský trh) kúpila som naraz 10 balení...5 sme vypili..teraz choroba a odmietanie..no uvidíme..vyskúšam obyč kravské mlieko osladím... tak zistím či to je len o chuti..potom počkám. či sa to po chorobe nezmení...

fukaska
28. sep 2009

mam doma hami hajaja, tak zistim ci ma maju ine a ak tak poslem normalne zabalene v sacikoch po davkach v obalke.Uz som tak posielala. Inak kamoske pije s bananovym grankom

basika
28. sep 2009

fukaska - si milá...zatiaľ sa len opýtaj uvidím čo prinesú najlbižšie dni..potom by sme zrealizovali..by si mi tým pomohla. Viac už potom dohodneme cez IP 😉

kats
28. sep 2009

andula 😠 to je lekar, mala by ho udat na lekarsku komoru, alebo na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou !
velkost babatka moze byt ale pri nestrazenej cukrovke zavadzajuca - cukrovkarske babatka su ovela vacsie 😅 ale drzim segre palce nech to nie je cukrovka 😉

basi a ten nutrilon mas ochuteny? ak nie tak preco neskusis pockat na nutrilone ked jej sedel, skus tam supnut dake to granko - bananove... kto vie ake ... mozno jej fakt nechuti ked je chora aj aj atb menia chute ... potom granka mozete dopit aj vy 😉

s rozpravanim 😀 ani matus 'nerozprava' - aj ked stale nieco melie, slovnik som vsak nikde nezohnala 😀

anjelok
28. sep 2009

ahojte,
tak brat uz je naspat v prahe, vikend bol faaajn, aj ked tu moc pozitivne spravy necitam 😒
no a natalka sa po obednom spanku zobudila s teplotou 38,6 😒 dala som jej cipok a uvidim, ako to bude dalej pokracovat
v sobotu som jej skusala dat sunar ha a len ochutnala, striaslo ju a vratila naspat, ze nenene..tak skusime nieco ine. stale kojim zatial
basika, kats, nech su drobci cim skor fit. basika, ja si tiez myslim, ze to mlieko nechce kvoli chorobe. ona zase zacne. radsej len lekarni vzorky zober, nekupuj cele balenia, ona ked nechce mlieko, nebude chciet teraz asi ani ine. ved uvidis. za skusku nic nedas. ja si tiez teraz musim pozhanat od niekoho na skusku.
andula 😕 no comment, esteze ma teba a mohla si jej poradit..ta zmena lekara je dobre rozhodnutie 😉
misi, katka ta musela potesit 😵
ef, ty zijes? supeeer, ze sa mate fajn 😉 ..mam otazocku. ty si bola alergicka na vajcia?

anjelok
28. sep 2009

jaj a tominkovi prajem skore odzltnutie 😉

anjelok
28. sep 2009

veroni, natalke len brali krvicku na alergologii a z toho jej robili testy. nic drasticke, neboj 😉

basika
28. sep 2009

veď s tým mliekom počkám...zatiaľ nové kupovať nebudem..je pravda, že ATB menia chute dnes som si to všimla aj na sebe...skúsim najprv experimentovať s Nutrilonom...prisládzať a ochucovať. Ina som rada, že ju nepreháňa s tých ATB a nemá a ni riťku vyštípanú (teda aspoň zatiaľ)

Leni - ha jej určite chutiť nebude..to aj kamška čo odstavovala tak neskôr..tiež nepochodila s HA...potom dala klasický nutrilon a v pohode. Juj a daj vedieť čo tá teplota...hádam to rýchlo prejde.. a nič vážne..

anjelok
28. sep 2009

basi ale nutrilon ha je uplne hnusny, horky. tento sunar ha je uplne v pohode, aj sladky, tak neviem. ved uvidime, co povie na ine

anjelok
28. sep 2009

no mala mala stale 38,6, teraz vecer uz plackala, uplne sa triasla, tak som jej dala brufen sirup a uz spinka. som zvedava aka bude noc 😒
tak nech je ta vasa cela prespinkana a budte zdravucki. pa

katuskapd
28. sep 2009

ahojte
no skore uzdravenie vsetkym chorym, vidno ze uz jesen, dufam ze sa nebude chorobnost stupovat 😅

andula no to je teda sila 😝 😝

basika a dokedy este berie tie antibiotika? hadam sa jej potom polespi

matusko tiez mele dve natri ale tiez nerozumiem 😀 dnes sa prekonal cez den spal skoro 4 hodiny, a teraz vecer mal aj naladu ukazovat kde co ma, zabudla som na vlasky tak sa tak vysticoval, ze aha este toto mam 😀

basika
28. sep 2009

leni - hm 😒 tá teplota...čo to môže byť. iné nič ju netrápi? držte sa..

katuskapd - ATB má do stredy večera..

a už som si premyslela s tým mliekom...do piatku jej ho ani ponúkať nebudem..ponúknem teda až v piatok. stredu večer má poslednú dávku ATB, štvrtok jej bude ešte doznievať chuť..a v piatok vyskúšam..možno až v sobotu uvidím..

kety80
28. sep 2009

ahojte 🙂

tak chorob je tu dost tak nech ste vsetci zdravi na nas sa to tiez zacina lepit mna zacalo boliet hrdlo a kika prska tak dufam ze to nechyti este kubko lebo ma slahne 😒
andula - to s tou setrou to je sila dobre ze vymenila lekara dufam ze je to vsetko dobre dopadne 🙂
basika - urcite vyskusaj viac druhou mliek mozno jej niekore zachuti 😉

basika
29. sep 2009

ahojte..

leni tak ako?