Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
20. dec 2009

Ahojte tak aj u nas nasnezilo nejakych 30 cm keby sa to aspon trochu udrzalo by bolo super aby sme sa trochu vyhrajkali. Basika mne Pije davam ovocne detsky ale trochu ochucujem a dost pije dzus riedeny s vodou v pomere asi 200 ml vody a 30 ml dzusu a niekedy aj menej dzusu ale cistu vodu moc nehce ale davam aj tu a pije mam pocit ze az moc 😉

basika
20. dec 2009

anudul - sestra ešte nič? 😵 Ja tiež mením fľaše, striedam čaje, väčšinou bylinkové matový, harmančekový, detský. Skúsim ešte tie ovocné šťavy. A tiež musím sladiť hroznovým cukrom. Ale mne príde, akoby cez deň nemala stihu piť, proste niet času..ale večer pred spaním vypije aj 120ml naraz čaju. Mlieko tesne pred spaním nechce.

juj a stromček mal úúúúspech..rozžiarené očka "Ježiko, stom, kásy"...akože Ježiško doniesol stromček kráásny.

ekia
20. dec 2009

Ahojte dievčatá, rada by som vedela či vaše detičky pijú z pohára. Drobček chodí do jasličiek a tam nas upozornili, že nechce piť z pohári, že sa olieva. Doteraz doma pil z fľaše alebo z pohárika s náustkom. Akosi ma nenapadlo, že by som mu už mala dávať normálny pohárik. Ďakujem

verulka
20. dec 2009

cafte,
tak u nas cerstva hnis. angina u riska...hold vanoce su predo dvermi 😀 a po sviatkoch ho z vyber mandli asi neminie 😖
andul ,segre mooc drzim palce.
ekia, pije z hocicoho co chyti do ruky...poharik zvlada velmi dobre, ale nie vzdy ma naladu..
mam vela kamaratov motorkarov, nemam nic proti, no nastastie moj muz napriek vyzoru nie je motorkar 😎
misi, ja mam rona doma v sucniach, ponozkach a slipkoch, na von davam take frote ponozky, tielko body, triko s dlh. rukavom, svetrik a overal...ale to preto, ze je vonku - 12stupnov...
totiz moje zlato sa 3dni doma pyta, resp chodi cikat na nocnik 😵 strasne h oto bavi, tak si chodi cvrknut casto 😀 u zaj poobedny spanok sa dari na sucho a cura az do nocnika 😉 kakanie permanetne do pleinky, vlastne akonahle ma plienku ,ani omylom sa nevypyta...no aj tak velky pokrok 😉
basika, pije ovocny caj- taky varim vsetkym, miesto cukru dam trochu javoroveho sirupu 😉 no ron pije na litre, apson v tomto nie je problem..

kats
20. dec 2009

verulka 😉 risko to pekne stiha vyliecit do vianoc 🙂 a uz len krasne z hlavne zdrave vianoce 😉
ron je super ze cika do nocnika 😀 mal by to prist naucit aj matusa 😉

ekia - u nas ficia flasky, naustky aj normalny hrncek - ale s nim to chce len trening, jasne ze najskor sa s tym cely pooblieval, ale vzdy tam dostal nieco co veeelmi lubi - napr acidko, pomarancovu stavu ... a veeelky podbradnik ... teraz sa uz pekne napije ale ked sa zacne jasit tak je cely od toho 😀 😅

a vonku je kraaaaaasne 😀 doobeda sme paradnacky vymrzli, vytiahli aj sanky 😀 polietali po okoli, muz ho v zakrute krasne vysypal do snehu 😀 😀 a poobede sme sa presli po meste 🙂 😉

verul mas cisty javorovy sirup? ja ma dva co som si nechala doviezt z us ale tieto teda okolo javoru ani nesli 😠 a co su to tie sucne ?? 😅

andul segra co?

kats
20. dec 2009

zeby to boli stucne? 😅 😀 teraz mi to dako doklaplo 😀 😉

kety80
20. dec 2009

ahojte 🙂
tak dnes sme boli vonku aj s kubkom trosku nech si uzije trochu snezika vytiahli sme aj sanky ale radsej ich tahal ako sa v nich vozil ale dlho sme nevydzali vonku lebo bola hrozna kosa unas - 14 a kiku strasne ozjabali ruky a nohy
dnes som tu mala aj kadernicku tak mam aspon upravene vlasy na sviatky aspon nieco a teraz som pozerala na teplomer a u nas - 17 no brr
verul - dufdam ze do vianoc budete fit mna to tiez chytilo asi od kubka
basika - ja davam odstavene stavy alebo bazovy sirup a ovocne caje a my tiez z pohara este dobre pit nevieme ja mu davam vacsinou zo sosakom alebo z flasky zo slamkou

katuskapd
20. dec 2009

ahojte
trosku som pocitala, ze co a ako, tak ako si pametam

obliekanie, tiez nastastie matuskovi prezliekanie nevadi, lebo rano z pyzamka, body, teplaky, ponozky, na vrch tenke tricko s dlhym rukavom, bo stale je studeny, no potom ked ideme von dam pancuchy, sveter ,overal alebo budnu a nohavice, ked ide spat ma pancusky a body, potom po spanku teplaciky, ponozky, ked ideme von zase obliect a vecer zas pyzamo 😀 😀 si niekedy pripadam ako sialena 😀

poharik, sem tam ked mam ja naladu, tak mu dam, samozrejme sa pooblieva, ja si hovorim ze ma este cas na take 😅

verulka no dufam ze s riskom to aj konci a nikto dalsi nechyti nic ineho ☹
no a dnes bol 2 x vonku s dedom na boboch, vozil ho okolo domu a tak sa drzal, licka vystipane napriek kremovaniu 😔

chorym skore uzdravenie zelam

jaj a pijeme, sirupovu vodu, obyc, ani do ust neda, a zase aj malo pije, hlavne na vecer, cosa mi tiez nepaci ale co uz

no a stromcek este nemame, nakolko sme este u nasich ale pozajtra uz aj ja robim, som zvedava kolko krat skonci na zemi 😝

motorka tiez eeeee 😝

matusko zas neje, zas idu zubky, boze kolko ich este pojde 😝

ludka_r
21. dec 2009

ahojte.. Tak ja Vilka obliekam asi najviac. Body, pančušky, tepláčky a dve tričká s dlhým rukávom.. Máme doma dosť kosu tak mi nič iné neostáva.. ☹ Včera sme boli na pol hodinky po pár dňoch vonku. Aj so sánkami.. Ale bol taký blbý čas, že nám tam Vilko v nich zaspal.. Ale páčilo sa mu v nich...
Vilko pije len s hrnčeka s náustkom, bez náustku ešte piť nevie, len sa oblieva.. Teraz mu dávam prieduškový čaj, ktorý trochu osladím.. Normálne na ňom frčí, pil by ho stále...
My tiež ešte nemáme stromček a ani pobalené darčeky.. 😖 Keďže mám chlapa stále v robote a samej sa mi do toho nechce, tak to spravíme až vo štvrtok no a potom rovno ku svokre na sviatky... To zas bude... 😖

basika
21. dec 2009

Ahojte,

Verul - Ronko je šikula..že už sa pýta cikať..super. A Riško ☹ , myslíš, že to bude na výber mandlí? Inak ja mám v tejto téme stále chaos. Moje dieťa nebolo poriadne ani choré, angínu teda ešte nemala a má obrovské krčné mandle. Čítala som zasa, že aj po zmenšení mandlí, môže prísť angína a sme tam kde sme boli... stále proste nerozumiem tomu ako tie krčné mandle fungujú a na kieeeeho ďasa ich človek má.

dík za príspevky ohľadne pitia s tým sirupom dobrý nápad...musím nájsť niečo kvalitné..

zima takáto sa aj mne páči...môže ostať...

čo som to ešte chcela?

kety80
21. dec 2009

ahojte 🙂
ja tiez nemam este pobale darceky snad to dnes vecer spavim a stromcek ja zdobim az 23 vecer ze rano prekvapko teraz neviem ci nebudem zdobit s kikou no uvidime ako to stihneme 😉
a vcera nam prisiel ten velky televizor co sme pisalai jeziskovi tak sa tesim kike sme museli povedat ze jezisko taketo velke darceky nosi skor lebo by sa muto vsetko nezmetilo na sanky tak nam uverila je to take zlate ked na to este veria 🙂
verul - a nebojis sa ked mu das vybrat mandle ze mu to bude sadat na pluca a ronko je sikula s tym cikanim 😉

verulka
21. dec 2009

cafte,
no s tymi mandlami...ja som mala fakt obrovske, od asi 10r mi zacali brutal anginy, furt...ale von ze nie, lebo mi to pojde na priedusky...ale ja som bola chora furt..potom som bla tehu a po radkovi som mala opat 2anginy ryhclo po sebe, mandle podhnisane, 3mes atb na preliecenie a nakoniec sli von...zakrok v dospelom veku v lokalke bl vela hrosi ako prod (ale babe, co so mnou lezala to spravili za 10min u mna t trvalo hodinu) od vtedy( skoro 5r) som mala atb 1x...rozhodne nemienim nechat riska trapit neustalymi anginami, len aby mu to neslo na priedusky a pod...ono to moze fakt pomoct, on totiz ak je chory, tak ma anginu..okrem toho, ked bol na tom zle, mandle mal a aj tak mal vsetko dole na plucach...ja nevravim ,ze je to iste, ale uz mu to hrozilo min. rok kvoli tym anginam.
bas, v tomto je to tazko, ono to moze naozaj psosobit problemy, ked idu mandle von, ale aj pomoct...ale nasda situacia je ina ak ta vas..okrem toho, u nas by sli cele mandle von, nie ze orezat 😉
kety, my zdobiem len s muzom 23.v noci, a deti vidia stromcek az vecer po veceri- zamknuta obyvka..ja to milujem...
dakujem za ronka, tesim sa z neho..ale cika len do svojho jedneho nocnika, kadi stale do plienky...ale aj tak je to zabava- dnes mal lebkove slipy 😀

basika
21. dec 2009

brý večer,

verul - že lebkové slipy.. 😀 😀 . tak s tými mandlami to je ozaj komplikované..prípad od prípadu...ja verím, že nám to pomôže i keď v nemocnici si užijeme ☹ ☹ ☹

kety80
21. dec 2009

verul - lebkove slipy to je super ronko v nich urcite vyzera cool 😀 a s tymi mandlami ako si to opysala tak by som asi aj ja tak uvazovala len nech sa chudacik uz tolko netrapi s tymi anginami
u nas bude rano prekvapko zo stromcekom lebo aby sme to stihli a telka je uz namontovana funguje len muz prevrtal z druhej strany stenu takze v detskej diera ako hrom tak zajtra malujeme stenu trafi ma ale slubil ze to pekne urobi 😔 takze vianocna pohoda ako vysita u nas ked som videla tu stenu tak som bola ako furia 😝 no uz som sa trochu ukludnila 😅

ka77ka
21. dec 2009

Ahojte zienky..prisla som vas este kuknut pred sviatkami..neviem, ako budem stihat zajtra a pozajtra. 😉

Obliekanie: po dome nosime body s dlhym rukavom, ponozky a teplacky-ked kurime v krbe ma kratky rukav, vonku body, pancusky, svetrik, na to overal, alebo oteplovacky s bundou...na obednajsi spanok ju neprezliekam, spinka v tom, co ma oblecene. 😉
vycikat do nocnika sa nam podari len sem-tam...ale dostane pod stromcek babiku aj s nocnikom, tak dufam, ze to bude dobra inspiracia pre nu. 😵
darceky nemam ani ja este pobalene, neviem, kedy to budem balit, kedze pri detoch sa neda...asi poslem muza s nimi vonku a budem sa realizovat. 😀
verulka...urcite by som trvala na tom, aby riskovi mandle vybrali...takto sa len trapi...a lepkove slipky musia byt perfektneee. 🙂
stromcek tiez staviame 23 vecer, ked uz deti spia...nie je nic krajsie ako ked deti veria na Jeziska...ja sa strasne na to tesim.Terezka je uplne uzasna...pred vecerou mu prichysta kolaciky a pohar mlieka, aby sa posilnil po dlhej ceste...no a ked som po veceri s nimi v kupelke, manzel odje z kolacikov, vypije mlieko, prejde po dvore so sankami, aby videla stopy po sankach, zazvoni zvoncekom...je to uzasne a neskutocne krasne ako jej ziaria ocka...no a tento rok som strasne zvedava aj na Eli ako bude reagovat. 🙂

u nas je neskutocna kosa vonku..dnes bolo sice o nieco lepsie ako vcera...vcera v noci sme mali -23st..brrr....ale aspon je krasne biele vsetko.

ka77ka
21. dec 2009

Na Vianoce kvitne každá jedlička,
na Vianoce vonia každý smrečok.
Všetci si chcú niečím uctiť Ježiška,
orieškami, i svetlami sviečok.
Na Vianoce aj najmenšia hviezdička svieti
ako slnko za dňa bieleho,
ba aj noc je biela ako ovečka.
A to všetko ujde sa pre neho.
Pre Ježiška najmenšieho na svete,
ktorému však kľaňajú sa králi,
pre ktorého, ak to ešte neviete,
len v maštali voľné miesto mali.
Na Vianoce také ticho nastane,
že je počuť v každom kúte zeme
tichulinké nežné klopkanie Ježiškovho
srdca v Betleheme.

Krásne prežitie vianočných sviatkov Vám zo srdca praje Katka s rodinkou. 🙂

kety80
21. dec 2009

ka77ka- krasne fotky aj basen s jeziskom ste na tom podobne aj my zvonime a ideme do kupelne a tiez som zvedava na jakubko bude ragovat 🙂
aj vam prajeme staste a vesele vianocne sviatky 🙂

basika
22. dec 2009

ahojte,

ka77ka - no krasne zvyklosti máte...my až takéto perfektné nie..ale je to ozaj čarovné s tým mliečkom.. 😵 😵 😵 foto tiež pekné... 😵 😵

andula30
22. dec 2009

Ahojte tak najskor sa pochvalim mame Filipka narodil sa dnes prirodzene obaja su zdravy a vsetci sme stastny 😀 😀 Ka77ka mile s tym mlieckom a fotky peknucke 😉 Verul nocnik super a s tymi mandlami ak su caste anginy tak suhlas ze prec tiez mi vyberali len pred 3 rokmi sice v Nr a nie v Ba ale robila mi to lekarka zaciatocnicka 😝 napriek mojim tvrdeniam ze mi nezabrala injekcia od bolesti na mna len nakricala ze si to namyslam uprostred operacie som odpadla od bolesti neviem ani ako to dokonali...takze som za to ze ked robia problemy radsej von v detstve 😉

misanik
22. dec 2009

Ahojte, mamule.
Prisla som na skok mrkut co nove. Akurat peciem, tka kym rura prebrala stafetu mam kusok cas 😵
verulka, nech sa risko vylieci cim skor aby bol an sviatky uz ako tka fit. Ronusik je strasny sikulko. A tie slipusky by som chcela vidit, hod foto 😉
dakujem za reakciem ohladom obliekania aj tych masticiek. Nakonic mato zohnal hnedu ichta... neviem presne napisat aku mast a krasne zabera. A nie ej to tkae svinstvo ako advantan, mozu to aj tehotne a kojace 😵 pancuchy som vyradila a tvrdi,ze mu zima nie je 😵
ka77ka, prekrasne prianie aj zvyklosti, kedze my si svoje este len tvorime, pri detoch ej to predsa podstatnejsie, tak mozno nieco odkukam, akurat asi mata neposlem so sanami pred blok, z 12-teho aj tak stopy neuvidim, ale to obcerstvenie a tak, to nachystam 😵 fotky krasne

kats
23. dec 2009

ahojte 😉 vsetci predvianocne zaneprazdneni ? 😀

vianocny pozdrav od nas
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

hlavne vela vela zdravia a spokojnosti 😉

misi super ze ichtiol zabral 🙂

baby mate super zvyky 😵 my budeme klasika zvonit zvoncekom... tatinko sa akoze pojde pozriet ci uz chodil jezisko a prave vtedy nahodou aj jezisko zacinka 😀

misanik
23. dec 2009

andula, az teraz citam, gratulujem k synovcovi, super, ze to tka dopadlo 😉

verulka
23. dec 2009

cafte,
vcera sa ronko pytal cikat, ked sme obli vonku, lenze mal overal, takze sa musel vycikat do plienky..no a dnes uz 3x cural do gati- zakrical, ze cikaaam a zdrhal prec odomna s huronskym rehtoom...fakt zabava 😠 😀
u nas je hlavny ciel nejako aspon zneistit velkacov 😀 teraz akoze budeme mat malinky stormcek, lebo klasika velky sa nam nezmesti 😀 proste furt sa natahujeme..estze mame ronka, kvoli nemu budu vianoce este takych 5r krasne tajomne 😵

eviku78
23. dec 2009

ahojte mamule. len som vam prisla zazelat krasne sviatky. nech su plne lasky, rodinnej pohody, spokojnosti a detskych ziarivych ociciek. 😵

basika
23. dec 2009

Ahojte,

kats - pekný pozdrav..a aká kompletka..

andul - gratulujem..a viac nenapíšeš? miery a pod..?

loss
23. dec 2009

ahojte asi 100 rokov som tu nebola ale chcem Vam vsetkym zazelat prekrasne Vianoce a vela,vela darcekov detickam 😵 aj vam 😉

andula30
23. dec 2009

Ahojte len na skok krasne Vianoce plne radosti pohodicky lasky stastia....proste vsetko naj naj naj 😉

kats
23. dec 2009

andul gratulujem k zdravemu synovcovi a ze je segra v poriadku 😀

anamor
23. dec 2009

ahojte, aj od nas krasne vianoce 😵 😵 😵 tiez som zvedava co bude.
andul super k synovcovi...
...a neprejedzte sa 😉 vsetci ...