Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
9. feb 2010

Ahojte tak zhruba precitane ale neviem ani na co reagovat tak idem od konca kety neboj vsetko bude dobre 😉 Misi pre teba mozno nie az taka zabava ale ja som sa pobavila dost 😀 Nas natahuje pipika vzdy ked je vyzleceny a obcas mam pocit ze si ho odtrhne ked na neho pozeram tak si obcas hovorim ze chlapi to len hraju ze ich to boli ked im to niekto stlaci lebo sa boja o svoje muzstvo 😀 LIvke a Emke a ich mamickam skore zabudnutie na to co bolo 😉 Na fb som prihlasena a tot vsjo vlastne na nom este ani neviem robit kedze neni kedy sa nan pozriet takze akoby som tam este ani nebola aj ked pocitat by som si to obcas aj pocitala pretoze napr. take komentiky Janky mi tu chybaju alebo Verulkine fotky...ale vlastne ani neviem ako to tam hladat a sadnut k tomu a pozerat zatial neni kedy.Dovolenka splnila ucel aj ked to spociatku tak nevyzeralo kedze obkladac ktrory nam to mal robit sa na nas ....ale po tyzdni sme zohnali dvoch sikovnych obkladacov ktory nam to stihli polozit do nasho odchodu aj ked to bolo na doraz. Tatu sme sice nevideli skoro cele tri tyzne ale je sam so sebou spokojny porobil vsetko co mal naplanovane akurat jeho syn sa ho po troch tyzdnoch bal lebo ho nepoznal 😀 Stihli sme sa stat aj krstnymi rodicmi takze uz mame tri deti jedno vlastne a dve prikrstene 😉Ked bude kedy prihodim aj nejake fotose deti aj domu kedze niektore to chcete vidiet. Vcera sa aj sestra vratila do anglicka a cakalo ju nemile prekvapenie muz ked sa vracal obchodu tak ho prepadli dvaja poliaci dali mu noz ku krku a ukradli mu mobil penazenku karty a zmlatili ho aby im povedal pin kody nejake si vymyslel ale teraz sa boja kedze sa to stalo par metrov od ich bytu ci si ho nenajdu. Kedze ich oklamal boji sa o sestru a malu kedze robi v nocii a zostavaju same 😝

verulka
9. feb 2010

misi, u nas je posadnutost pipikom dlho a nechysta sa opustit ho..furt kto ma pipika a kto ma pisulku..popripade pride, zacne stahovat gate, ze :ukaz 😀 ale uz v tom zacina mat jasno.. iked vzdy je prekvapeny, ked kamosky prebaluju svoje dcerky, ze tam maju pisulky 😀
bet, endo caka aj mna 😝
kety, drzim palce,neboj, dobre to dopadne 😉
u nas vcera opat kakanie do nocnika..dnes opat sucha plienka 😵 uz som objednala taky prehoz na postielku ,ktory zadrzi nehodu a ked pride, skusime dat dole aj nocnu plienku 😉

kety80
9. feb 2010

ahojte 🙂
dakujem ze na nas myslite 🙂
andul - no to si hovorim aj ja ze chlapi simuluju ked pozeram na kubka co s tym pindom robi 😀 a gratulujem k krsniatkam urcite pridaj aj fotky 😉 a to s tym sestrinym muzom ma mrzi no otras clovek uz v dnesom svete nieje v bezpeci asi nikde a pred nikým 😖

misanik
9. feb 2010

tak vidim, ze pipik je vsude ohromna zabava 😀
a s tym tahanim mate pravdu! ja som presvedcena, ze ekby som par krat nezakrocila, tak si ho odtrhne 😀
andul, ten zazitok so sestrou velmi neprijemny 😔 my sme s muzo mali raz taky zazitok ked som sa bala potom ist na ulicu ale nebolo to taketo az hrozne. Ohlasil to svagor na policii?
dnes som bola u lekarky nechat checknut moj glaukom a nemala som co s norkom, tak som ho dala ku kamoske, prvy krat som ho tak enchala niekde, zatial bol len s mamkou mojou a pohodaaaa... nic mu nevadilo, pekne sa hral, aj sa tam najedol 😵 som velmi rada
ja dnes balim zajtra odchadzame
ozaj hlasim sa za matku roka 😠 , uz druhy raz tuto zimu norkovi omrzli licka 😔 som z toho smutna, nechapem, ci ich ma take citlive, stale ho natieram... a to ho ideme cez vikend ukazat prvy krat mojej a matovej babke ☹

andula30
9. feb 2010

http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/andula30/al... kto chcel vidiet nech si pozrie nase dielo 😉

kety80
9. feb 2010

andul - no mate pekne velky domcek rozpravkovy a ta kupelna som bola z nej uplne paf 😉 ale upratovanie nezavidim 😝

zuzka.sk
10. feb 2010

Ahojte baby, precitala som letmo 2 strany, nestiham.
Sme chori, najskor som bola ja, teraz je Saska - najskor mala alergiu, ale brutal sa vyhodila na celom tele, nie ze vyrazky ale ako keby cervene opuchliny, proste des, k tomu sa jej zvysila teplota, to som bola u nasich, tak som supala domov hned na druhy den, v pondelok sme sli k doktorke, ta ze Fenistil a este jednu cipku na noc jej dala, co sa bala aby zase neopuchla, lebo tie opuchy prisli a zase zmizli, 3 dni to takto bolo.
Uz sme si mysleli, ze bude lepsie a v noci v pondelok 39C teplota, v utorok sme sli na kontrolu, ze ma zacervenane hrdlo a ze kasle, ale ten kasel, ze sa az dusi, doktorka ze angina, ideme zajtra na kontrolu, lebo jej nedala nic nove, len sirup od kaslu, ze uvidime podla CRP, ze potom da ATB ak bude treba. No tak sa trapime.
Ako sme dlho boli zdravi, tak sa to teraz vsetko na jednu kopu na..... No ale co uz.

Andul - krasny dom, my mame podstatne mensi a preto obdivujem, viem, kolko roboty je na tom, hlavne ked vacsinu si asi robite sami. Drzim palce, nech to ide rychlo. Kupelka nadherna. 🙂

Verul - uz je vacsina asi na FB a je to dost strata casu poletovat medzi MK a FB, a davat fotos aj sem aj tam, ja tiez som tam vacsinou, je to jednoduchsie, aspon pre mna. Tym padom sa aj vsetkym ospravedlnujem, ked nestiham reagovat, nestiham citat a nieto aj pisat.

My pipika nemame 🙂 ale cikame aj kakame do nocnika ako sa zadari, plienky este mame, hlavne teraz pije 6 flasiek caju denne, tak to striedame, cika aj do nocnika aj do plienok, nejdem to teraz silit... mozno cez leto budeme skusat uplne oducat, ked to dovtedy nepride samo. Ale tym, co sa dari - uprimne zavidim 🙂

Baby, letim, zachvilku sa mala zobudi, precitam vecer, ak stihnem a mozno aj nieco odpisem.
Majte sa - a budte zdravi.

andula30
10. feb 2010

baby kde ste vsetky to sa fakt budem musiet na tom fb robit 😝 u nas dnes bojova nalada reveme reveme reveme a stale len na ruky 😝

verulka
10. feb 2010

andul, uuuzasny dom 😵 velmi pritulny 😉 a ozaj obrovsky..bodaj by sme uz aj my mali takyto "stav" 😝
tu to bolo super, ked to bola taka mensia a komornejsia stranka..nasledne ako tehulky, ale teraz je to o inom 😉

kety80
10. feb 2010

ahojte 🙂
dajako to tu zacina viaznut alebo mate tolko prace 😉 dnes som bola na ultrazvuku prsnikov tak vsetko v poriadku tak som si vydýchla ziadna hrcka 😉 kristinka dnes dostala vecer teplotu tak dufam ze nebude ziadna choroba lebo ani kubko nesmie teraz ochoriet ked ideme na to Ct 😔
zuzka - tak nech ste rychlo zdravucky

verulka
10. feb 2010

kety, presne to som myslela, ze teraz je to o inom..akosi uz nemame vacsinou potrebu pisat kazdy den, ze co sa dialo...uz sa neriesia babatkovske veci, cize podla vsetkeho to bude cim dalej, tym obcasnejsie prispievanie..ako dojde pekne pocko, tak to bude este vacsi utlm 😉
a parada, ze prsniky su ok 😉

kety80
10. feb 2010

verul - to mas pravdu a ked bude leto tak to tu bude uplne prazdno☹ a u nas v septembri zacne skola takze uvidime ako tiez budeme stihat 😕

betatka
11. feb 2010

Ahojte
tak mate pravdu čím dalej tým menej sa prispieva ale ako píše verulka už nie je potreba tak často

My sme dnes boli u kožného tak sme vyfasovali kopec krémov a olejček na kupkanie. že nábeh na atopák...zatiaľ len nejaký ekzém 😝 Ale bola krásne statočná pekne sa aj nechala vyzliecť a pokukať ujom doktorom...už som ju na to pripravovala 2dni že ukaže kde má bo 🙂

A ideme odúčať nočné pitie čaju aby sme mohli prejsť potom na odúčanie od plienok a vidím to na dlhé lakte tak začíname už dnes.

Všetkým choručkým prajeme skoré uzdravenie a majte sa zatiaľ krásne papa 😵

andula30
11. feb 2010

Ahojte tak jasne ze je to prirodze ny proces ale budete my chybat ked to tu ukoncime 😉 na fb si pisete v nejakej skupine alebo len tak sukromne? Chorym zelam aj ja skore uzdravenie aj nas maly vcera teplotoval ale dnes uz vyzeral v pohode. Mame za sebou prvy uspesny aj ked nahodny pokus kakania do zachoda 😉 Diky za pochvali domceka ani nemyslim ze je velky on tak len posobi dole mame obyvacko-kuchynu kupelku spalnu a detsku a podkrovie je v podstate len postavene priecky a dost mozno sa nedorobi nikdy a mozno tam neskor budu dve detske a tu dole zmenime na pracovnu alebo izbicku pre rodicov ak by neskor potrebovali opateru. Velmi sa z neho tesime kedze nasa cesta k vlastnemu byvaniu bola dost klukata zarastena cesticka 😉

kats
11. feb 2010

andula paradny domcek 😉 bambusova kupelna je super napad 😀 tak nech uz mate stavbu za sebou a spokojne byvate 😉
zuzi choroby raz museli prist ale za chvilku ste zdrave 😉
beti mam pocit ze teraz kazdy kto ide ku koznemu tak diagnoza nabeh na atopak 😝 ale vy premastite a bude OK 😉
pisat nie je fakt o com 😅 kazdy ma svoju 'rutinu' .... kazdy len raz za cas ma novinky 🙂
u nas teraz nastali zmeny, matus chyta zachvaty, zuri, jeduje sa, bije a kope vsetkych naokolo, alebo strasny reeeeev ked nie je to co chce on, proste paradicka 😝 musi sa presadit a skusti co ide... je to len obdobie... raz prejde 😀 len to musime prezit 😝 😀

kety80
11. feb 2010

ahojte 🙂
tak kristinku mame choru snad neochorie este aj kubko ☹ a dnes sme mali uraz padla kubkovi stolicka na nohu rovno na palec najprv som si myslela ze to ma zlomene lebo ani chytit palec som nemohla potom si uz nechal len nechet mame cely fialovy a trosku odretej koze ale stale ho to boli krici au 😢 strasne som sa zlakla ze zlomeny prst ale potom ked chodil a hybal s palcom uz sa mi ulavilo len teraz neznesie ziadne papucky ani topanky tak neviem ako budeme chodit von ☹

kety80
11. feb 2010

bei - snad to nebude ten atopak
andul - to sa sam vypital ci si ho skusala davat sikula 🙂

andula30
11. feb 2010

kats my mame to obdobie uz dlhsie 😝 kety obcas ho posadim ked ma naladu a vycika sa no a teraz sa nam zadarilo 😀

kats
11. feb 2010

andul simi ma super uspech 😀
u nas zurenie je uz dlho ale nie v takejto intenzite ze to uz moje nervy nezvladaju 😅 alebo sa vyhovorim ze to moje hormony 😅
aby som matusa len neohovarala 😅 dnes pred spanim sa vypytal ze kaka a vyzliekal si pyzamko... tak sme utekali pre nocink a on ze nie a ukazal na zachod... 😀 posadila som ho, natrhal si pekne pod seba papier 🙂 a vyhodil ma odtial, ze mam ist prec 😕 som sa ho 4x spytala ci mam ist fakt prec a on ze ano a zavriet 😅 tak som ho zavrela a po chvilke stastny krik ze kaka kaka kaka 😀 😀 najskor som nic nevidela ale bolo tam 1cmx0,5cm ale bolooooo 😀 stastny splachol, hrdy na seba 😀
chudatko kubko, dufam ze mu aspon nechtik nezlezie a zajtra uz nebude prstik tak boliet 🙂 kike rychle uzdravenie 😉

eviku78
11. feb 2010

ahojte babule. skore uzdravenie vsetkym, koho nieco trapi. 😉
andula, dom akoze paradny fakt. ja mozem len snivat. 😵 aaale clovek nidky nevie. 😉
u nas zase nie moc dobre. chuda emmi si dotiahla s nemocky sople a teraz nam to preslo na nejaky divny kasel, tak ideme zajtra k dr. noc sme mali krusnu, lebo sa jej nedalo dychat. ach jaj. chudatko moje, uz by si tie hnusy choroby mohli dat pohov.

a matuskovi veeelka gratulka k hovienku. 😀

andula30
12. feb 2010

ahojte matuskovi gratulacia 😉 tie hnusne bolacky a choroby nech uz si daju na chvilu pokoj 😝 Eviku raz mozno sa ti sen splni ja som nikdy nemyslela za my budeme mat auto lebo nasi auto nikdy nemali moja mama vzdy hovorila keby sme aspon na tu lienku nasetrili a nieto este dom ked sme pred rokmi davali s muzom vypoved v robote ze pojdeme dakde skusit stasie do sveta tak si vsetci vratane nasich najblizsich kllopali na celo, ale mi sme verili ze sa to musi podarit bola to fakt tazka cesta kym sme natrafili na lepsiu robotu tak sem si zazili vselico obcas som uz aj pochybovala ale podarilo sa. 😉

kats
12. feb 2010

dakujeme k gratulaciam 😀 a nebola to nahoda 🙂 dnes sa zas vypytal presne ako vcera, nechal sa zavriet a podarilo sa normal 😀 😀 som stastna ako blcha 😀 😅 kolko malo staci k radosti - jedno hovienko v zachode 😀

andula vy teda mate odvahu 😵 mate moj obdiv 😉

evi co bolo u lekarky? aka bola tato noc?

kety80
12. feb 2010

ahojte 🙂
kubkov prstek uz je lepsi len nechet fialovy ale uz ho tak neboli dnes sme boli vonku bol obuty a v pohode len obcas povedal au ☹ len si myslim ze nam ten nechet asi odpadne kamoska mi povedala ze som mala ist k dr. ze oni by mu asi dali dole tak na to ma dost prekvapilo a zdalo sa mi to drasticke ja radsej pockam a potom keby sa mi to nezdalo tak to pojdem ukazat 😔
kats - no velka gratulka matuskovi 🙂 kubko tiez rad sedi na zachode ale zatial nic len sa tam hraje
evi - drzte sa nech to nieje daky virus tych je teraz dost vela potom daj vediet co vam povedali u dr.

kety80
12. feb 2010

kats - vsimla som si ze uz viete co to bude tak gratulka k pariku uz mate aj meno vybrate 😉
andul - na to co ste s muzom vsetko obstali treba mat dobru odvahu a aj trochu zariskovat tak vam sa to podarilo velky obdiv mate aj odo mna 🙂

kats
12. feb 2010

meno ideme vyberat 🙂

andula30
13. feb 2010

ahojte kats gratulka k dievcatku 😉 kety pokial ho na druhy den boli len tak ze dokaze mat obutu topanocku tak nemyslim ze by mal ist dole 😉 Baby diky za obdiv 😀 ked nam nas prvy pokus zarobit si v zahranici vysiel sposobom ze oklamany agenturou s/ certifikatom s uradu prace/ v Grecku daleko od domova a bez penazi tak my to moc mudre rozhodnutie nepripadalo a chala Bohu nedali sme sa odradit 😉

kety80
14. feb 2010

ahojte 🙂
krasne a zalubeneho valentina vsetkym 🙂
s kikou budeme musiet ist zas k dr. stale ma teploty a nechcu jej klesnut ☹ musele ist chudatko k babke aby to kubko nedostal tak nam je smutno ☹

kety80
15. feb 2010

ahojte mamule ☹ vy ste to tu ozaj zabalili ☹
my sa moc dobre nemame kika dostala zapal stredneho ucha tak chuda ma bolesti ☹ stale placka 😢 ja viem ake su to ukrutne bolesti ja som to uz mala asi 3 krat a kubko tiez zacal trochu soplit tak dufam ze do toho 17 neochorie 😔
a ozvite sa uz aspon niekto 😲 😲 😲

anjelok
15. feb 2010

ahojte, kety ozyvam sa, nech nie si smutna 😅 ..ale nieze by som to tu zabalila, len akosi nestiham, boli sme od stvrtka prec, prisli sme vcera, muz je chory, tak je doma, od rana som na nohach..a uz som ko, lebo tiez mam chytene hrdlo 😝
ked bude trocha viac casu, urcite sa ozvem. a nech ste rychlo zdravucki ☹
basika a ako sa ma livka?

kety80
15. feb 2010

vitaj anjelok ako ste sa mali na stretku vikendovom potom pridaj fotky uz sa tesim 🙂 tak sa aj vy rychlo vyzdravte
basika - ta sa zatial neozvala tak dufam ze su ok snad sa coskoro ozve 😉