Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
17. jún 2009

miska, ty si tehu??? 😲 🙂 😉
a vy ste sa teda v tej jasnej museli medzi sebou asi bozkavat. ci? 😀 😎 tak tomi je dva krat luto, ze sme neboli. 😀 😀 😀

ajka, danimu skore uzdravenie. emmi je uz fit, len obcas este soplik tecie. ale to mam podozrenie, ze uz je zo stolicky, ktora sa jej derie.

katuskapd
17. jún 2009

ahojte kocky tak hlasim stastny navrat do prievidze, skoda ze sme vas nestretli, spravili sme si kolecko a pol okolo kuchajdy, posmykali pohrali, a o pol tretej odisli, tak snad nabuduce. 😀
kety dik za tipy

kety80
17. jún 2009

ahojki 🙂

katuskapd nemas za co 🙂
baby hovoria vam uz drobci 😉

ka77ka
17. jún 2009

ahojte. 😉
kety...Eli povie mama, baba, havo,žiža-ale povie ako dida, a od dneska vravi uz aj teta. 😀 a este ham. 😵

miska...ty tajnostkarka 😀 zeby fakt tehu?... 😕
choruckym prajeme aj my skore uzdravenie. 😉

ajkabezka
17. jún 2009

miska tehu ma hned napadlo...ze by? ale nie ze uteces za ostatnymi tehulkami majovkami
kety kuba zvatle tati, dada- danielko, baba, dede, mnam- jedlo, ham- jakoze je fajn jedlo, nana- pitie,, o o je hav hav, mu-kravicka robi, kokoho- kohut a hlavne take nezrozumitelne dllllhe prejavy- az sa dnes suseda smiala, ked sme isli hore kopcom- mame to 1km od busu do pruuuudkeho kopca- tak vyzvatlaval o zivot ukazoval namraky, travu, stromy...ukecany pomaminke hotovo
evka dakjeme..jooj stolicky nechceeeem- to budu horuucky 41st..

misanik
17. jún 2009

ja len na skok, bo muz ide robit.
kocky, co blaznite 😀 novinka je ze CHODI 😵 som len chcela pockat kym sa zobudi ci zas nezabudne 😝 , ale uz parada, od kedy sme prisli z jasnej, tka skusal, presil tak 5 krocikov, ale dnes paradne, ide cez celu kuchynu, z chodby do isby, zastane v priestore, potoci sa 😵 no ale zatial preferuje 4. to chodenie len tak an spestrenie ma.
Jo a este otazka, poculi ste nieco o tom, ze sa ma od januara zvysit rodicovsky?

ka77ka
17. jún 2009

tak gratulujeme Norkovi ku chodeniu 🙂 🙂 🙂 super spravicka, i ked aj to tehu by ma potesilo. 😀
uz som o tom pocula od viacerych ludi, tak pevne verim, ze to bude pravda.mal by sa zvysit na vysku zivotneho minima...to by sme brali, ze??? 😉

misanik
17. jún 2009

ajka, antiky ☹ az teraz citam, len nech rychlo zaberua nech je kubicek raz dva fit. Myslime na vas
kety, norko hovori: hlavne nene a nie, to skoro cely den a okrem toho sem tam: mama, tata, havo, hav, ham, hej, baba, papa a podobne debiliny, raz povedal ze euro, ale to mi nikto neveri 😀
Inak od kedy sme prisli z jansnej, len psov obzera, vkuse vonku vykrikuje hav a havo a ja som si tak dusu hladila ake je to dieta genialne, ako ono vie rozoznat psika ked je kazdy taky iny, ale prd. Dnes sa na nom rehotala cela ulica, boli sme na vychadzke s autickom, mal za nim chodit, ale stretli sme krdel holubov, tak sa na celu ulicu rozkrikoval, havo, hav... no groteska. Takze havo je asi kazde zvieratko 😀

misanik
17. jún 2009

kati, no co ti poviem, asi by som sa pustila aj do toho dlasieho tehu 😀

ka77ka
17. jún 2009

ze euro 😀 😀 😀 eli psikov rozozna...tu u nas je ich habadej...dokonca to tu ludia volaju aj havkacovo...vraj sa tu dakedy varievali gulase so psov, co ich tolko bolo. 😀

tak, to by sa vychovavali 2 deti jedna radost pri takom prispevku. 😀 ja som ani len porodne nedostala tych 25 tisic...mna to obislo. ☹

ajkabezka
17. jún 2009

😵 miska kuba antiky uz iba zajtra,ale dani vyfasnul dnes sumamed na 3dni,ale on ma predlzeny ucinok na cca tyden..chudak jak sa rychlejsie pohne,zacne kaslat sipavo az ho rozboli hlava,takze dnes sme sli hore domov skoro hodinu..aj teraz nam tu hrci v spalni-manza studuje mercedes 4matic a ja konujem z pod periny,to je veget...musim lezat,zlata zila sa dnes zblaznilaaaa...kati sak nech sa pridaju k nam dvojmatkam ze? To je teprve fofr s dvoma ze?..idem zkusit hodit foto z mobilu a pak pinky linky..

kety80
17. jún 2009

tak kocky my sme na tom zhovorenim rovnako teraz zacal kde je cotoje a tiez dlho blaboce a neviem co musim koncit muz si doniesol robotu domov tak pa 🙂

ajkabezka
17. jún 2009

tak se mi podarilo z podperiny vlozit z mobilu fotky,tak kto chce kuk "nasi jezecci v akci"..dobrou..ps:choruckym rychlo kopu zdravia posielame..

zuzkazrzka
18. jún 2009

Ahojte kocky, velmmi Vas nestiham. krasne fotecky mamte zo stretka, je mi luto ze sme neboli. Vsetkym chorusikom prajem skore uzdravenie. Misanik, gratulujeme ku chodeniu.

My sme ok, trochu sami, lebo polovicku mam na tri tyzdne v praci. Ale sme na dedinkach a je namm dobre. Len v noci sa bojime😉

Posielame pusinky😉

basika
18. jún 2009

Ahojte...hmmmmmmmmmmmmm vonku krásne tu ani nohy...

ajka - no vidno, že sa s chlapcami doma určite nenudíš..a choroby rýchlo preč...

kety80
rozrpávanie - no čo sa rozprávania týka som s Líviou celkom spokojná...vie toho celkom dosť povedať:
mama, koko (ocko - ešte jedno písmenko a bude trapas 😀 ), kaká - starká, brm brm (auto, motorka a iné stroje 🙂 , čši - keď kýchnem, alebo voniame kvietok, tut - keď pridne, bac - keď padne, keď idem zabiť muchu a keď sa hráme ťap ťap ťapušky...a na konci uroblii, ona doplní..bac, keď sa spýtam, čo robí Livka na obed povie - búva- a čo robí potom? - papá , zvieratká vie kravičku - mú, ovečku - bé, koníka, psíka robíme tak, že pachtí, somárik - iá, kohútiť - kikik. holúbok - hm-hm-hm, zajačik - fučí nosom, čo robí ocko na harmonike? - hjá, Čo si ty? - guka (guľka), kocka - koka, Ako sa volá bába? vauva (Laura). čo robí voda? - tečš. Keď ostane nehybná.. aspýtam sa jej čo robí..tak povie, že cssss, vláči - š-š-š, keď niečo nejde - nende. Kdo bol u nás? - Dada a kde ste boli - tatá. Ako sa volá mamina Aja no tak čo som si spomenula..jaaaaj a ešte...ako chrápe ockoo? - chchchchchchch... a vie slová ako búva používať už aj keď má...keď sa okúpe..tak si povie, že búúva... a taaaaaaaaaaaaaaaak

kde ste všetky..?

basika
18. jún 2009

jeeeeej a zabudla.. som ešte.. povie..teta...na hociktorú ženu....

misi - gratulujem k chodeniu...zase zaujímavé obdobie začína u vás....súdim podľa nás

mirka20
autor
18. jún 2009

aj my zelame vsetkym choruckym skore uzdravenie.
katmi, my topanocky kupujeme tak + 0,5 - 1 cm.
k reci - na livku sa nechytame, ale dohovorit sa dohovorime, aj ked sem tam to dost dlho trva, kym pridem na to, co chce 😅
misanik, noo, kedze som citala od konca, tak som vedela skor, ze chodite, ale keby som citala pekne ako sa ma, tak to tiez tipujem na tehu. ja som si vcera a aj dnes s rebekou pozerala album, kde je uuuuplne malicka a na chvilu som aj zatuzila po takom malilinkom babatku, ale potom, ako som za nou musela utekat, tak ma to preslo 😅 a gratulujeme k chodeniu.

basika
18. jún 2009

misi - no veru inak aj ja som si v prvom momente myslela, že si tehu...dávno nikto takú správu tu nenapísal...

ešte ma ďalšie slovo napadlo...lopta - gooooo

poraďte nejaký typ na hračku...čo vaše deti najviac baví ...chcem jej niečo kúpiť...nejakú drobnosť...

dnes som uvarila tekvickový prívarok..mňa ale je dobrý...ak jej toto nebude chutiť..tak nechaaapem už

misanik
18. jún 2009

basika, skus krajac na vajicka, ten bavi norka a este plna tuba Calibrum mami 😉 😀
Dakujeme za gratulacie, je to take smiesne teraz, tak sebaisto sa pohyboval po 4-och uz a zrazu sa mi tu tacka po byte opatrnucko, zatial pohoda, lepsie pre mna, bolo tazsie ked sa nevenoval chodeniu ale splhaniu po vsetkom do vysok, dufam, ze ho to chodenie kus zabavi 😉
Neviem co dnes sa robi, ideme na 1 spanok? Este spi a zaspal az 10.30 a to bol hore od 5-tej samozrejme.
Nicol z eshopu mi volali, ze uz posielaju nosic, tak ho snad uz cez vikend pouzijeme, ked nebude ovsem prsati.
mirka, ja celkom tuzim po malilinkom babatku 😵 len zatial by som si chcela este uzit norka, snad neskor a som opatrna, ja budem mat zasa rizikove tehu kvoli tej trombofilii, to je uz iste, tak nech je vacsi, ak budem v nemocke a pod... 😉
basi, mne norko tekvicovy privarok ohrdol. Dnes prvy krat dostane tu sosovicu, tak som zvedava...
A je hore, tak neviem teraz ci este pojde spat
😲

basika
18. jún 2009

misi - nooo skúšala som tieto hračky... ale dlho ju nebavia...no musím vymýšľať...mrčnadlo moje..dnes som sa na nej zasmiala...a taká som bol už naštvaná..no hneď ma topršlo... lebo: furt mrnčala a na ruky chcela.. ja na WC a tlačila sa za mnou..no hrôza tak som ju už potom zobrala na ruky.. a vrávím jej " Ty mrčadlo jedno mrnčavé, mrnčadlo si ty..také... čo si ty?... a tan nahnevane na mňa že - guka (guľka) no bola svetová...

ka77ka
18. jún 2009

teeda basika...Livka je poriadny recnik 😀 to sa ani my nechytame. 😎
elisku bavi teraz najviac pieskovisko, a potom dokaze sa mi vyhrat s takymi drobnostami ako je lyzicka, zubna kefka...hracky len sem-tam....najnovsie sa bavi s babikou, da ju do postielky akoze hajat, a dookola.

my mame dnes karfiolove fasirky,pyre, uhorkovy salatik a zeleninkovu polievocku...mnamky. 🙂 🙂 🙂

basika
18. jún 2009

ja tiež čakám už poštu....no nie nosič.. - ten máme... ale vodítko na Livku...niečo podovné mala aj Olili Efcsina...

ka77ka
18. jún 2009

miska...aj Eli postupne prechadza ne jeden spanok...zalahne okolo 11-tej, pospi do 13-13,30...a potom je uz hore.I ked ju okolo 17-tej este klati, ale to uz ma smolu. 😝

basika
18. jún 2009

my tiež sme už daaaaaaaaaaaaavno na 1 spánok...zo začiatku mala driemoty pred 12:00 ale som ju prebavila...teraz zaspáva o tej 11:30 a spí do tej 13:30...a som bola rada.. sestra ju uspváala 3 týždne.. a vždy zaspala do tej 12:00.. v pohode..som bola rada

ka77ka
18. jún 2009

basi...a uz nechodis do roboty?

verulka
18. jún 2009

cafte,
kati, ajka, dve deti su pohoda 😀 ja si pamatam matersku na urovno 2tis korun 🙄 takze za tych skoro 11r sme si vyrazne polepsili 😀
misis, gratulujem k chodeniu, i ked neviem ci je moc k comu 🤐 😀 dalsi horolezec? no parada 😀
rec- ron keca krasne, ale nie pred cudzimi, len doma..najnovsie slovo je kako a lego 😉 no a tie koniny co ho ucia velkaci ani nepisem 😉
dnes sme boli doobeda na biku, je strasne teplo..
foto som hodila jednu v tych satach, lepsie budu tak v nedelu, pondelok 😉 ked sa uz lenke o mne sniva 😀
no letim, mam jemne fofry 😀

basika
18. jún 2009

verul - kočkaaaaaaaaaaaaaaaaa, ja si nemôžem pomôcať..ale ty vyzeráš ako na maturitnom večierku...

ka77ka - od dnes už nechodím...

ka77ka
18. jún 2009

verulka....chutna si v tych satach...fakt ako studentka. 😀 a super sa na svadbe zabav. 🙂 🙂 🙂

verulka
18. jún 2009

dakujeeem 😀

janca704
18. jún 2009

Ahojte

VERUL - ty ides na stuzkovu, ci co? 😀 😀 😀 saty su kraaasne 😵 😵 😵 a ty aka stihla 😉

BAS - Livka je riadny ukecancek, to my ani nahodou, my najcastejsie mamamamama, bababa, tetete, sssss, ammmm. Ale aj my mame perlu - alah 😀 a ježiš 😀 a raz s amu podarilo ze "apuca" (mal v ruke papucku) a tiez mi to nikto neveriii; MISKA, ja ti veriiiim 😀 😀 😀

MISI - gratulujeme k chodeniu. Aj my mame pokrok (pripisujem to pobytu medzi majovcatkami v Jasnej), kraaaasne a isto chodime za jednu ruku 😵 😵 😵 . A aj mna napadlo, ze si tehu 😀

A aj nam sa meni spanok, doobeda spinka ovela dlhsie, tak 2hodiny 😲 , ale spat ho potom este davam, lebo by zas nezaspal. V utorok spal do 12:30 a potom uz nechcel, tak somho dala o 19tej spat, zaspal krasne, no o 20-tej bol hore, ze dobre rano 😀 Vonku svetlo, tak ho to asi zmiatlo 😅 😅 😅 A potom sme sa uspavali 2HODINY 😠 😠 😠