Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
12. okt 2009

basika 😀 bocij, mam tu tri otazky z biologie co mi treba vypracovat na zapocet, ked uz budes googlit pridam ti 😀 😀
nak mne norko aj pocas nadchy okrem fakt 1-2 dni dycha nosom ked ma odsaty sopel.

basika
12. okt 2009

no mňa to trochu štve...lebo v piatok boli 3 týždne, ako začala pokašliavať..z toho už vyše 2 týždňov teda nádcha..a upchatý nos, z ktorého nič nejde...chrápe a to zaspávanie..kedy normálne až chvíľu nedýcha..potom sa až mykne čo sa nadýchne..no dosť ma to štve...

eviku78
12. okt 2009

basika, ja si myslim, ze by si nemala tu livku furt studovat a mat ju pod drobnohladom, ale nechat ju chvilu aj "volne" dychat. 😉

a prilis vela infromacii moze byt tiez niekedy na skodu. a skus nejaky dobry olej do aromalampy.velmi dobre pomaha na uvolnenie dych. ciest.

eviku78
12. okt 2009

miska, mna emmka nebije (zatial 😀 ), takze neporadi. ale urcite by som si o tom nieco nastudovala, aby som vedela ako reagovat. tiez sa mi nezda ako stastny napad mu to vratit. niekde v mama a ja som o tom citala, ale uz si to presne napamatam. ale stvalo by ma to urcite tiez ako teba. ☹

basika
12. okt 2009

eviku - no choré dieťa je dosť ťažko nemať pod drobnohľadom...hlavne ak nemôže zaspať lebo sa jej ťakžo dýcha nosom..až na niekoľko sekúnd nedýcha..potom sa nadýchne akoby vyšla práve z vody...a takto to trvá aj 2 hodiny..pokiaľ sa trošku nerozdýcha.. 😒 nosom....aromalampy používam...no ale už aspoň viem, kde sa presne nachádzajú nosné mande, kedy zanikajú.. a tak...

dokonca mi Dr. hovorila, že bola na školení u jedného ORL..a ten hovoril, že niektoré detičky normálne majú tendeciu reagovať alergicky na Sinupret, nakoľko je tam veľa byliniek.. deň predtým ako mi toto povedala..som Sinupret vysadila..lebo som nevidela žiaden účinok..

basika
12. okt 2009

..smiešne to vyznelo...že viem kde sa nachádzajú..nosné mandle..no v nose.. 🙂 🙂

eviku78
12. okt 2009

basika, ja viem, ze najhorsia vec na svete pre matku je, ked je dieta chore. ale skus trosku livke aj verit, ze niektore veci proste zvladne a hotovo.

katuskapd
12. okt 2009

misanik diky za pochvalu Matuska 😉
myslim ze je taky isty podareny ako olili 😅
mna dieta nebije, zatial, tak neporadim.
Mna vytaca ze sme boli u nasich a total zdivocel, vsetko co doma nemohol akceptoval , ale zrazu zabudol,ked sme sa vratili a uz tolko zloty narobil, rozbil mi krasny keramicky odparovac, ten ma mrzi najviac.

Uz uvazujete co dat detom pod stromcek?

facovka
12. okt 2009

no babuleeeeeeeeeeeee tak neviem ci uz viete,ale slnyecko je uz dvojmama, Martinko sa narodil dnes o 9.10h ma 3430g a 51cm a ma sa k svetu....Lubi je ko, uz si pytala cosi od bolesti ale ze samotny cr v pohode, mala spinal...gratulacia obrovskaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵

verulka
12. okt 2009

cafte, aj tu slny, gratulka 😵
evi, kocky uz davno neriesim...uz davnejsie staval vezicky...rekord mame 10klasickych drevennych kocike 😉 potom zbural... 😉
u nas sople taky.
basika,mojmu riskovi vyberali nosne mandle v 20mes a bolo to v pohode, radkovi v 25.mes..i ked enjako nevidim suvis, preco ich idete vyberat..vsak este je len chvilku po infekte 😉 iked necitam poctivo. 😅
misi, ja vzdy zadrzim ruku alebo mu vzanym hlasom ( nie krikom) oznamim, ze toto sa nerobi a to boli...je to na dlhe lakte, ale ak si uz uvedomuje seba ako osobu, tak pochopi aj toto..len treba vydrzat...teraz, ked sa ron zazenie, hend zdoraznim, ze toto nie a coraz castejsie neudrie, ale pohladka..i ked u nas bol problem skor v tom, ze mlatil surodencov 😉

kety80
12. okt 2009

ahojte mamce 🙂

dnes sme boli s kubkom na kontrole u neurologa a vsetko ok len mi povedala ze by sme mali skocit k ocnej lebo sa jej zda ze mu lave oko obcas zabeha ja som si to nikdy nevsimla ona tiez povedala ze to neni vidiet ale ze sa jej to zda ze zabieha trochu tak dufam ze nebudeme taky mali mat problemy s ocami alebo nosit okuliare ☹ ani si neviem predstavit ci take male deti vobec nosia okuliare
kubko nas tiez obcas udrie ale nieje to casto a ked ma aj bacne tak sa akoze rozplacem a on mi potom robi moja taky je zlaty ale viac bije kiku ale ta si to vybavi po svojom vrati mu to

kety80
12. okt 2009

a este som sa chcela spytat nepoznate dobru ocnu lekarku ak ano tak mi prosim dajte vediet dik 😉

misanik
12. okt 2009

asi dnes norko cital co som pisala, taaak ma mojkal 😵 poklad moj
verul dik za radu, toto robim najcastejsie, alebo aj ukoncim hru pri ktorej to robi, zatila moc nezabera, uvidime...
kety, my sme boli s norkom na ocnom kvoli utekaniu ocka (asi v 12m), vysledok je, ze este je maly a je to normalne, teraz som bola min. tyzden u mojej ocnej v takej sukromnej klinike, bol s nami norko, tiez som jej to ukazala a tiez som sa dozvedela, ze je to uplne ok, ze najmenej do 2.5 roka je zabiehanie normalne. Urcite skocte k ocnej, budes pokojnejsia, ale som si ista ze je ok. Oni este nemaju dokonale tie svaly ktore ovladaju ocka.
Ronusik a emmuska nech sa zbavia soplikov co by dup 😉
dobru nocku

nicolmt
13. okt 2009

caute holky. nie ze by som vas chcela stresovat 😝 ale kedze u nas na Martinkach zacalo prave snezit 😲 napadlo ma, ci nam treba este fusaky do kocika kupit 😕 😕 lebo ja som mala predtym len ten klasicky runovy este po mne, do neho sa iste uz nezmesti. tak co, idete kupovat novy resp mate taky do akeho sa este zmestia 😕

katuskapd
13. okt 2009

slny vsecicko naj vam obom a rychlo sa uzdravte 😉

nicol ja mam fusak taky tensi co som kupovala na koniec zimy a este sa tam zmesti a je aj v tom dobry ze sa da odzipsovat spodok na topanocky.

misanik super zlaty norko 😵

kety neboj ja som to mala tiez, kvapkali mi kvapky ktore to napravili, cize som ani okuliare nenosila ani neskulim, netreba zas na najhorsie mysliet 😉

ludka_r
13. okt 2009

Fuha, zimu mi ani nespomínajte.. Už teraz sa trasiem.. No, my máme zatiaľ len ten klasický fusak. Akosi som počítala s tým, že sa do neho Vilko ešte zmestí... Tak ho budem musieť vyskúšať... Sa mi akosi nechce nový kupovať.
Nás teda Vilko tiež bije, samozrejme mu tiež ruku chytíme a zakazujeme. Ale takáto výchova je prd platná, keď ideme ku svokre. Tá sa dá otĺkať, ešte sa aj smeje. A Vilko si potom myslí, že je to sranda. Hovorím jej, nech sa na tom nesmeje a zakáže mu to, ale ona ma, ako vždy, maximálne ignoruje... ☹
Kety, ja si tiež myslím, že okuliarky nebudú potrebné a ešte sa to upraví.. držím prsty.

andula30
13. okt 2009

Ahojte no myslim Kety, ze to az take hrozne nebude ked si si to ani nevsimla 😉 Bas mne sa Simi vyhadzal ked uzival Sinupret. NO a vcera som sa pochvalila ze mna uz Simi nebije tak vzapeti na to pri obede chcel buchnut muza ale ten na neho zavrcal tak capol s rehotom mne a ked som zavrcala ja tak ma este ustipol a velmi sa na tom bavil ale to prejde, musi 😀

andula30
13. okt 2009

No a minulu zimu tu v NOrsku bola taka mierna zima ze som fusak ani nemala takze neviem ci budem kupovat alebo budem aj tento rok len deku hrubu pouzivat

kety80
13. okt 2009

ahojte 🙂

baby dakujem za podporu tak ste ma trochu ukludnili a ocnej urcite skocime pre istotu no a dnes som schovavala letne topanky do krabic a vytahovala zimne brr 😒 no co uz zima je tu a dnes tak fuci ze doobeda sme ani vonku neboli ☹ a musim kubkovi kupit zimne topanky a fusak mame tiez taky co sa dole odopnut a je nam zatial dobry
ludka - ty by si mala hodit zo svokrov vaznu rec lebo tvoja vychova potom vyjde na zmar

basika
13. okt 2009

ahojte,

uf to je zima...

dnes sme boli na krv..Livka bola statočnaaaaaaaaaaa, keď ju Dr. počúvala absolútna pohoda, keď sme sa rozprávali ešte s Dr. tak si sama prikladala fonendoskom a dýchala nahlas..no pri krvičke slza vypadla..ale boli chvíľky aj počas odberu, že neplakala a držala...zlatíčko moje..

ja ani fusak nejdem riešiť..deka to v kočíku istí..aj tak budú viac menej deti pobehovať..ako sedieť v kočíku..teda aspoň Lívia

dneska som akurát obzerala zimné topánky..ceny te 😝, no ale ešte neviem čo najuniverzálnejšie vybrať...uvidíme...

basika
13. okt 2009

anjelok - kde si

slny - veľká gratulácia..nech si rýchlo fit..a doma všetci spolu

kety80
13. okt 2009

basika - no super ze to livka tak zvladla a som pozerala zimne topanky no des tie ceny 😝

andula30
13. okt 2009

bas no vidis netreba sa o nu tolko bat ona je velka odvaznica 😉 a hodila som par fotosiek https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kety80
13. okt 2009

andula - krasne fotky simonko je fesak 🙂 dufam ze tam mate lepsie pocko ako u nas

anjelok
13. okt 2009

ahojtee,
tolko som vam toho chcela napisat, ze som nikdy nestihla napisat cely prispevok. aj dnes cez obed som zehlila 3 vesiaky 😝 a z toho 2 boli natalkine 😕 😅 boli sme totiz cez vikend nakupovat natalke zimnu vybavu. mam takmer vsetko, nechcite vediet, kolko mam minus na kreditke 😅
no a teraz mi prave zapipala pracka, tak idem vesat, ale ze predtym vam napisem, lebo potom sa uz k tomu zase nedostanem.
vcera som vam ani nepisala, nechcela som tu depkovat..totiz natalka mala zase teplotu..po necelom tyzdni od dobrani atb. viete si predstavit, ako mi bolo. cely den bol chaos, bola velmi uplakana a tak, ale nakoniec sme to zvladli a dnes uz je bez teploty 😵 strasne som sa bala, ale mam podozrenie, ze to ma z plavania. chodime totiz v nedelu a aj minule aj teraz ju chytili tie teploty v pondelok. len zrejme este ucinkuju atb, tak to zvladla. zajtra chcem odniest moc, tak dufam, ze sa nam rano podari chytit. drzte palce.
fotocky krasne..matusko, olili, sarinka, simonko 😵 ma potesili ako vzdy 😵 ninka a sarinka chodi doma v satockach? 😕
co sa tyka fusaku, tak ja uz tuto zimu neplanujem kupovat. my pouzivame kocik uz viacmenej len na presun niekam, kde ju vypustim a beha. take kocikovanie v pravom slova zmysle uz u nas nehrozi. mam nakupene teple zimne veci, overal, panusky, zateplene nohavice, tak bude zababusena v tom. strasne zlaty snehuliacik je z nej, ked jej to obleciem 😅
miska..my mame presne taku istu tabulku, ako si dala link. dostala ju na meniny, ale zatial ju nejak extra neoslovila. asi ako ostatne. chvilku ju to bavi, pocapa tam tie tvary. u nas su stale top knizky.
co sa tyka bitia, tak natalka bijava deti, nas uz menej, lebo jej cca tak ako verulka vysvetlujem, ze nemoze, ze nono. nono uz celkom akceptuje, nechyta veci, ked jej poviem nono. proste si sama ukaze nono a necha tak. ked chyti, tak pohrozim, zvysim hlas a prestane. tak je to aj s bitim nas. ked nas zamerne kope pri prebalovani, tak ja ju posadim (nemoze kopat), zaujmem niecim inym a zase polozim. juraj to riesi tak, ze jej da take akoze bac bac po nozke, ona da opacneho smajlika a prestane. co sa ale tyka bitia deti vonku, tak s tym stale bojujeme. v pohode je, ked ma rovnocenneho supera, co jej vrati a je pokoj. potom si uz netrufne. alebo ked ano, tak nevadi, dostane naspat zase 😅. horsie je, ked ma takeho, co jej nevrati, tak toho otlka dookola, to ju musim furt napominat, zvysovat hlas, dat ju prec. ale moc nepomaha. zalezi aj do jej nalady. niekedy vsetko poziciava, inokedy sa nikto nemoze dotknut jej veci, lebo ho capne 😝. a neviem, ci si uvedomuje samu seba, ale par dni uz u nej funguje, ze moje. ked si chce niekto zobrat jej vec, vytrhne mu to z ruky, alebo soti prec a povie moje. tak vtedy pridem ja, ze poziciame. a niekedy si da aj povedat a pozicia 🙂 oni sa musia naucit. proste skusaju.
soplikovym rychlo sople prec!!!
slnyecku gratulujem k martinkovi 😵
kety..urcite to bude s ockom ok 😉
snad som na nic nezabudla..idem vesat 😅 pekny vecer
ps: uz mam dlhsie v plane aj ja pridat nejake foto 😅

kety80
13. okt 2009

anjelok - no super ze si sa ozvala no mas za sebou nakupy nas to len caka uz mam depky s tych nakupov neznasam chodit po obchodoch 😒 to s tym biti deti to my zatial nepozname niekto ked nam nieco zoberie tak zatial mu to neprekaza ale som zvedava do kedy ale ked mu setra nieco neda tak to je ina kava to je rev a bacanie tak preto si to asi nema potrebu vybijat na detoch sestra ho vycvicila 😀
chcela som sa spytat davat ockovat deti proti chripke kiku som davala tak dam aj kubka dufam ze sa uz mozu ockovat

anjelok
13. okt 2009

tak aspon 4 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

kety, ale ona uz je taka prefikana..napr. ked niekoho cape po hlave a poviem nono, tak zacne ze hu hu hu. akoze robi opicku (huhuhu a buchanie po hlavicke je u nas opicka). akoze ona nic, ona robi opicku 😀
alebo dnes..zistila, ze ked pride ku kamoske, tak jej syn pride tiez (lebo ziarli). tak dnes ked bol pri odrazadle, ktore chcela ona, tak ho takto odlakala a hned bola pri nom. najprv som si to ani neuvedomila, ale ked to urobila treti krat, tak som pochopila 😀 a ja ze co stale chodi k tej kamoske 😝 😀
co sa ockovania tyka, tak my chripku urcite nie, kedze ma alergiu na bielok a tieto ockovania su kultivovane na vajciach. ale aj tak by som nedala. ani ja sa neockujem proti chripke. ja davam v decembri ockovanie zltacky A. to je vsetko. ine zatial neplanujem. a ci sa to moze v tomto veku neviem, treba sa poradit s lekarkou.

eviku78
14. okt 2009

ahoj mamule.

neviem kedy som to tu pisala, ze ma emmka nebije. tak si to asi precitala a vcera ma chcela bit hlava, nehlava. 😀 no, vcera mi to smiesne nepripadalo. ale hned som sa zamracila, zvysila hlas a povedala, ze sa mi to nepaci a ze ma to boli. zabralo....do kedy, netusim. 😠 ale aj s tymto asi rastu deti a skusaju, co vsetko si mozu dovolit.

u nas kasel v plnom prude a v noci ju tak dusilo, ze strach. takze stale aromalampujeme, natierame hurdnicek a nahrievame biolampou. takze vsetkym choruckym prajeme tiez skore udravenie.

zajtra idmeme k nasim do LV, mame jarmoooook. zase postretavam urcite kopec znamych. 🙂

simi, fotocky ako vzdy super. je to fesak, to sa musi nechat. 😵 a natalka, herecka ako vzdy. 😉

emmi nadalej krasne znakuje. aj nad ranom sa jej opytam, ze co sa deje, co mi chce povedata a krasne ukaze mliecko. a vcera pred spanim nechcela zase mlieko a stale ukazovala znaky vody. tak som jej dala vodu a vypila celu flasku. 😵 je to suepr pocit, ked uz rozumiem vlastnemu decku. 😀 😀 😀 😉 🙂

nicolmt
14. okt 2009

nataly je stale krasne babatkova 😅 a simi aky velkac, uz vyzera ako skolkar 😲 🙂 mate tam v norsku asi daky lepsi vzduch, beriem lenku s natalkou a prideme aj so sarou tiez cosi "nabrat" 😀 😀
leni kdeze, saty mame len jedny, no teda vlastne dvoje 😝 a to boli foto z oslavy kde je za krasnu, vsak ani svagrina normalne tak nechodi vyfesakovana ako na foto 😀
moje ukecane dieta ani znaky nepotrebuje, hned mi to vsetko vysvetli, vacsinou nastastie rozumiem, ked som nahodou natvrdla, tak ma vezme za ruku, poviem kom..alebo tam a dovedie ma a ukaze toto 😝 vyslovuje pekne, aj cudzi jej rozumeju ale vobec nespaja alebo netvori vety..max povie buba miecko a este si klepe po tom svojom pidi hrudnicku aby som pochopila ze to ona chce 😝 alebo babika kociku..to je ze babika je v kociku a pod. len jedno zahadne slovo mame na ktore sme zatial nikto neprisli 😝 ale casom hadam...
inak u nas uz napadlo takych 4 cm snehu 😝 😝 😀

eviku78
14. okt 2009

nicol, lenze emmci toho zatial moc nenahovori. 😀 tak zatial aspon znakujeme, ukazujeme a vydavame zvuky a sme obe stastne, ze si rozumieme. 😀 😵 😉

a ze 4 cm snehu, nestras. ja idem zajtra s malou sama do LV na letnych pneu. 😲