Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

nicolmt
2. nov 2009

caute baby. u nas choroba pre zmenu prevalcovala mna ale samozrejme sice nemozem ani jest co mam hrdlo v kybli ale do prace chodim, vsak co taka pidi choroba nie 😝 😝 😎
sara bola tiez chora, trosku. nikde nic, obcas v noci zakaslala a zrazu vecer horucka. tak sme sa zbehli ukazat k dr a ze hrdlo waaaw zapalene, a sup prve antibiotika 😖 tri dni horucky a potom bodkovane dieta 😕 😕 tak som dnes bola u dr ze ci 6tka a ze vraj asi ano 😎 ale hrdlo furt kadejake tak tie atb uz doberieme, my mame vzdy rovno kombinaciu vseho vsudu, este aj zuby idu 😎
inak sa mame vcelku dobre. ja si chodim odychnut do prace. sara odychuje od protivnej mamy a poobedia a vikendy ju nikomu ani nepoziciam 😀 rozprava ako verklik, po kom to asi ma 😝 😀 😀 a pomaly sa pyta na wcko, teda mozno by to slo aj rychlejsie ale mama tvor lenivy 😕 vsak mame cas. u nas nocnik nic moc, ale na velky zachod to uz moze a aka radost ked moze splachnut 😅 😎
citam vas poctivo, reagovat moc nestiham bo skleroza v tomto vyssom veku furt horsia 😝

jankapo
2. nov 2009

ahojte,
v prvom rade gratulka Matuskovi! 😵 😀 Decentak je to. 😉

Miska, so susedovcami tazko...vies, mne susedka zo spodu furt huli na balkone. 😠 No zakaz. Tak sa stale tesim ked je Matu hlucny a cakam ze dojde, postazuje sa a navrhnem kompromis...A ona nechodi a nechodi... 😅 A mimochodom, nas nahorsi sused nebyva u nas v panelaku ale vedla v domceku... 😠 😠 😠 Sme taka cast kde medzi panelakmi jedna ulica domcekov...a ten bezne pouziva v nedelu cez samy obed techniku ako motorova pila, cirkularka a kosacka...Nervyyyy.

Pozeram ze nejedenie je epidemia. 😕 Mne neda do ust NIC. Mlieko rano a vecer a veeeeela riedeneho jablkoveho dzusu.Vcera este dal krajec chlebika so sunkou, dnes uz nic. Verul, tak po splne zacnu jest? Kedyze to ma byt?

Co sa spomienok tyka, tohto roku som nejak vypadla z kurzu...dufam ze to nie je hriech. Mam cloviecka, ktory mi zomrel, ale je kazdy den so mnou, tak ani nepocitujem tuzbu nejak zvlast si ho pripominat pretoze je cas na to urceny. Inak, ja toto obdobie mam fakt rada.Znie to morbidne asi.Stari rodicia mi uz pozomierali,v krasnom veku, ja viem zetam kde su im je lepsie, takze niet dovodu na smutok. 😉 Ale nebudem radsej pisat na koho hrob by som nechcela chodit... 😔

U nas doma vsetko ok, zabrat nam dava Matulko trosku s nervickami, Tomiho obcas boli prdik, ale kolika to zas nie je, takze sme v poho. Ja sa nesmierne z nich oboch vytesujem, a ked ideme mestom, nesiem sa jak pavica... 😵 😵 😵 Po dlhej dobe som na seba fakt hrda 😎 a vnutri hlllboko spokojna. Uz mi nic nechyba. 😵

Oj, teda, chyba, no ale v stredu konci sestonedelie. Jupiiiiiiii! 😎

basika
2. nov 2009

brý večer

kats - hmmmmmm 😵

miriamka - no nechcem ti brať ilúzie...ale šetriť v dome sa moc nedá..keď sa dokončí...tak treba začať už opravovať čo sa robilo ako prvé...ovšem ak máte nezvyčajný príjem..tak by to aj šlo...proste na dome je stále niečo.. alebo okolo domu...stále stále stále...

miriamka
2. nov 2009

Basika...no to mi je viac nez iste...ale dom ma vyhodu,mozeme organizovat velke posedy,co na byte nebolo mozne.
Teraz v sobotu oslavujem narodky,pride cca 25 ludi takze sa tesim 😉

kety80
2. nov 2009

ahojky 🙂

kubko bol dnes zlatucky cely den si spieval a rozpraval do telefonu no sranda ho pozorovat ze by nova superstar 😀
my ked sme sa prestahovali na dedinu tak to bolo zo zaciatku pre mna velmi tazke ja som total mestsky clovek a na to ticho som si tu nevedela zvyknut ale teraz ked mame deticky tak je to raj mozme byt na dvore v lete bazenik bolo super ale stale mi chyba dost mesto vsetko som mala po ruke preto tak casto chodim do blavy aby som sa tu nezblaznila este ze nie sme daleko 😉

eviku78
3. nov 2009

ahoj mamule. prisla som vas len na skok pozdravit. ani nestihnem na vsetko reagovat.do konca roka ficim na plny uvazok. 😅 😕

v prvom rade skore uzdravenie chorym. takto to pojde asi celu zimu, ze stale bude niekto soplikovat, ci kaslat. 😠

kati, ooooooooooooooo aky vykon dal mlady muz. no, vidim, ze ma zmysel pre humor, huncut maly. 😀 😀 😀

jani, a uzivaj si ten krasny pocit hrdej mamy. 😵 a nechyba ti tak nahodou este jedna vrkocata princezna? haaa. 😉 😎

byvame v panelaku, so susedmi zatial nebola vaznejsia potycka a dufam, ze to tak aj ostane. a moj sen je prestahovat sa raz do domceku. raz....

basika
3. nov 2009

Ahojte,
práve som dotlačila rezance s tvarohom...Lívia už spí...dnes som jej navarila toto:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=47721
trošku som to ale prispôsobila Lívii čo sa konzistencie týka..
idem po kávu

basika
3. nov 2009

tak pijem kávu, tu niekoho...

aaaaaale 😵 mám prvú časť výsledkov na celiakiu... sú v poriadku..ešte nejaká druhá časť príde.. to dúfam, že bude v poriadku tiež...neviem, prečo to robia na 2x..

andula30
3. nov 2009

Ahojte tak Basika ty si das kavu a ja si dam k nej tortu 😉 My sa zajtra chystame pozriet norsku pani dr. pozvala si nas na prehliadku tak som oznamila Simimu ze dne s ziadny spln a ziadne diety lebo musi dnes priberat aby nebola zase mudra ked pozrie do tych svojich mudrych tabuliek 😉 Urobila som mu hustu zeleninkovu polievocku tak mnam mnam. Jani ja tiez myslim ze ti chyba este princezna no tak sestonedelie konci mozno sa to da poriesit ved byt mamou ta zjavne naplna a aby si dobehla verulku tak si este len v polovici 😉

andula30
3. nov 2009

Basika aby to bolo napinavejsie alebo mozno robia na dve smeny jedna urobila prvu cast a druha urobi druhu 😀

basika
3. nov 2009

andul - a čo si také vtipné do tej torty...dala..celkom vtipné príspevky máš.. no veru neviem čo s tým robia...

v piatok ideme na 1,5 prehliadku k dr. uvidíme čo s tým ORL poriešime..ale sa mi tam nechceeeee ešte čo ako sú to zuby..jej idú určite stoličky...lebo to vídim také má tie ďasná 🙂

misanik
3. nov 2009

basika, ved andula vzdy mala 😉 😀
basi, gratulka k 1/2 negat. vysledku 😉
andula, tak ho vykrm, si mu mala radsej dat tortu ako zeleninovu polievku 😀
my dnes mame paradajkovu s cestovinoua syrom, to si dal norko krasne, viac ako ja a teraz varim privarok z ruzickoveho kelu s vajcom varenym bude pre norka, matovi bude treba klobasu 😀
janka 😵 ty to tak napises, ze clovek hned tuzi po dalsom ditku. Tesim sa velmi s tebou, ze si to tak uzivas 😉

kety80
3. nov 2009

ahojte 🙂

basika - to je super ze tie vysledku su ok dufam ze aj druhe budu 🙂
andul - tak tortu by som si dala aj ja 😀 a nech vam to u dr. dobre dopadne 🙂
nase dietovanie pokracuje rano nechcel mlieko obed sotva polovica aspon ze banan zjedol 😉

kety80
3. nov 2009

misanik - my sme sa dohodli aj som varila dnes kelovy privarok a maly mi ho okaslal tak dufam ze zbytok rodiny nepohrdne 😉
jani - tak do tretice bude baba uzivaj si to 🙂

jankapo
3. nov 2009

cafte,
ide mi hlavu rozstrelit dnes... ☹ (zas)....oj chcem KAAAVU !!!!

evi, no vies co? cim dalej tym viac snivam o tej vrkocatej... 😉 sny nesny, pockame kym sa chalani aspon najest a obliect budu vediet... 😅

co sa tu pisalo na temu dom vs.panelak, tak ja by som najradsej krasny velky byt...to by mi stacilo. lebo vsetko ma svoje pre a proti, preco u mna nie dom, to perfektne napisala basika, ze proste neusetris...tak bud si zavesime hypo na krk a neustale vydavky, alebo sa "uskromnime" v byte (sak aka skromnost, vlastny byt, nie?) a uzijeme trosku zivota...no ja by som radsej pochodila svet z bytu jak trcat zima leto v dome, lebo si nemozeme dovolit cestovat... 😕 tolko moje zmyslanie momentalne ale clovek nikdy nevie. co ak vyhrame lotto??? 😀 (ktore kupime tak 1x mesacne..heh)

Matulo dnes vzdal dietu, papal aj ranajky aj polievku!!!Tak sa mozem opat postavit ku sporaku. 😝
Basi a malo to uspech? Ja osobne varenu mrkvu len v polievke...ale inak nic proti. 🙂

andula30
3. nov 2009

Misi ved on sa ma nepytal a jednoducho si z nej dal 😀 myslim z tej torty a ta zeleninova bola fakt hustaaaa 😉A Ja som privarok nevarila ale dve tri hlavky toho ruzickoveho kelu som aj ja do tej polievky svacla. Basika ja neviem ci to z tej torty alebo to zacina byt diagnoza 😉 alebo uz je? 😉

basika
3. nov 2009

andul - dobrá diagnóza

jankapo - no Lívia sa za máločím ide potrhať..ale dosť zjedla...ja som jej ale urobila redšie..taká konzistencia ako na obrázku..to u nás e-e..inak to chutilo aj mne..

andula30
3. nov 2009

Ale asi mi sije a zase len z tych susedov prave premiestnuju nabytok cize dieta asi dlho nepospi 😉 Ach jo vydrzat uz dufam ze nie dlho lebo sa o mne docitate v novinach ze sa zo mna stala masova vrahyna 😠

andula30
3. nov 2009

Jani ty to lotto aspon raz za mesiac podas ale ja netusim ani ako sa to podava, ale zato sa stale divim preco som este nevyhrala...

misanik
3. nov 2009

cize vcera to tu bolo dietovo a dnes kelovo 😀
inak suhlas s jankou na temu dom. Ja som skusila oboje a dom ma ani moc nelaka, aj ked ktovie ako to bude na stare kolena 🙂

misanik
3. nov 2009

a lotto nekupujem, ja sa vazne bojim, ze by som vyhrala, mna by svaclo z toho 😀 ja radsej tkay ten kludny zivot, ked si tak splacas pekne hypoteku a aspon ta nikto neriesi 🙂

kety80
3. nov 2009

andul to by aj mna slahlo nam tu zas rozhlas zacal vrieskat tak som zvedava ci sa zobudi 😝

andula30
3. nov 2009

No a je hore 😝 asi si idem na nich nabrusit noz tak zajtra sa o mne docitate v novom case...

misanik
3. nov 2009

andula, zobudili aj norka 😠 bez na nich 😉

kety80
3. nov 2009

pre mna le lotto zbytocne vyhodene peniaze nikdy som nic nevyhrala tak to nekupujeme

eviku78
3. nov 2009

jani, ved mi mame hypo na krku to byvame "len" v byte. 😠 ☹
ale tak snad maminka mozno v 40tkeked deti odrastu aj daku karieru poriesi a budeme aj cestovat. 😀 😀 😀
kel som zvykla aj ja dava emmi do polievky, ale v poslednom case mi to tam vadi.

kety80
3. nov 2009

evi - ja si to tiez hovorim ze ked deti odrastu snad nieco pocestujeme tak uvidime 😀 mozno sa nam aj na stare kolena zlozia na exoticky zajazd 😀

verulka
3. nov 2009

cafte,
jani, takze hrdost opravnena 😵 i ked chyba ti este nieco..bud copana alebo vajcak dlasi..ale casu dost 😉 len bacha, kedze konci 6OOnedelie 😀 😎 davajte bacha..
na temu dom-byt sa nevyjadrujem, dom nechcem ,ale asi bude 🤐 ale mimo Ba by som nikdy nesla..myslim ,ze deti sa mi zato podakuju 😉 nastastie hypo nemame
u nas sme stravili doobeda 2,5h pod barakom nahananim sneh. vlociek, nasledne hodku pospal a potom sa normalne nazral 😎 cize nejedenie sa u nas chyli ku koncu, takze vyzyvam vsetkych nejediacich aby nasledovali Ronka 😀
kats, n oteeeda, mega velka gratulka...mne si ro npyta plienku..na nocnik si sadne, vypyta odmenu a potom dodje, ze plienku a do 10s sa vycika alebo vykadi...
jo a susedia? klop-klop v tomto mame stastie...toleruju nas, su na nas mili, nikto nam nebucha na radiator..alebo mozno sa nas len boja 😀

verulka
3. nov 2009

ja dufam, ze v 40tke sa budem pysit zopar vnucatkami 😀 cestovat mam v plane skor..kariera sa uvidi, i ked asi uz je nacase 😅 😎

katuskapd
3. nov 2009

ahojte
najskor teda obrovska gratulka za prvy vykon na nocniku Matuskovi 😵
janka viem si ta zivo predstavit, myslim ten predosli prispevok, ako hrdo chodis kosicami 😵

s tym bytom, zatial uplne staci, mozno casom, a susedia ziadny, ok sme na prizemi stale v poslednom case trieskaju dverami, ale matusko zatial odolava.
a dnes mi priniesli farby co som vyhrala v jednej sutazi, tak na jar malujeme 😀

Matusko este odolava jedlu na obed 5 lziciek polievky ☹ ale ocny zubok uz vysiel, asi este druhy trapi.
Dnes isiel spinkat o tretej, nejak sa asi chysta spanok uplne vynechat 😕 😠

otazka resperktive anketa, este mate detsku postielku alebo klasicku postel, alebo je lepsia taka vyvysena s priestom pod postelou a napr. smykalkou. Ďakujem za nazory 😉