Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
11. jún 2009

evi dakujem, odovzdam 😅
nicol my len skusame zatial. lebo ked vstane o siestej, tak nie je sanca na jeden spanok. ale zajtra ju budim o siestej, aj keby co bolo, nech najneskor o deviatej vyrazame a nech drichme pekne v aute 😀
verul nebooj, preboli a bude pokoj 😉

anjelok
11. jún 2009

jani a koho mas na pomoc? som nejak nepostrehla 😕

kety80
11. jún 2009

aj nas kubko spi 2 krat za den ale tiez rozmyslam ze mu spanok upravim len na jeden ale ked je unavený je moc zly a doobeda spi len pol hodku tak uvidime ako bude to zvladat a nebiem co bude lepsie 😵

kety80
11. jún 2009

a este ked sa doopeda aspon truchu nevyspi tak je pri obede jedovity 😠

verulka
12. jún 2009

cafte,
noc ciste peklo, horucky pokracuju...letime k dokine teraz, lebo ide vikend, nech ho prezrie...chudacik uz nechce jest, hneva sa na cumel, lebo mu uz nepomaha od blesti, je total zniceny 😝 kuaaa, nenavidim zuby
ja smo v poho, sice nadopovana ale ani opuchnuta nie som 😎
baby, stastnu cestu na stretko, uzite si to a pofotte 😉
misis, vam aktualne gratulujeme k prichodu z nemocky 😵

enajka
12. jún 2009

verulka to mi je luto dufam ze vikend zvladnete.

katuskapd
12. jún 2009

ahojte

tak co uz niektore aj vyrazate na stretko? Pocasie nic moc, ☹ ale hadam sa zlepsi.

verul to je nejaky brutal priebeh prerezavania, sa mam naco tesit 😠 , skore dobolenie zelame 🙂

s tym spankom to je podobne, 11,00 - 13,00 potom trochu kriza o 17,00 a nocny spanok o 19,00-19,30

celkom pekne sme sa rozpapali,co ma tesi, dufam ze uz konecne priberie 😀

eviku78
12. jún 2009

ahoj mamule.
verul - dufam, ze ronusikovi sa coskoro polepsi.
vyletnikom stastnu cestu a smutime, ze sme sa nemohli pridat. ☹
mne aby nebolo luto, tak mam zapal hornych dychacich ciest s nejakou anginkou. takze antibiotika. 😠 😖
no a aby sme sa teda uz uplne utvrdili, ze nam nebolo sudene ist na vylet, tak emmka zjedla rano mydlo. asi sa chudatko trosku priotravila, tak sme bezali k dokine. vracala neskutocne a ja som hned chytila stres a paniku. takze ma dietu a musime ju pozorovat. ☹
a spanok mame teraz kazdy den iny od kedy je chora. ale pred par dnami sme uz mali super rezim na jeden denny spanok. ale aj to pride, ked sa vsetci doliecime. 😉

verulka
12. jún 2009

taaak, od vcera brutal vyletelo crp, cize ako vzdy doteraz- pri zuboch sa znizila imunita, tak skoncil na atb..ale som velmi happy, lebo konecne sa prestaneme trapit..neuveritelne, ako sa stva meni kazdou hodinou..
evi, tak budeme ostatnym zavidiet spolu 😉

eviku78
12. jún 2009

verul, tak aspon ze tak. antibiotika zaberu a bude lepsie. a dufam, ze baby podaju aspon nejake pribezne spravy zo stretka. 🙂

ajkabezka
12. jún 2009

ahojte..
..vsetkym co idu na cestu, alebo uz su, prajeme bez nehody a strasti az na miesto..krasne pocko, super zabavu a veeela supis fotiek- fotit fotit a fotit!!!!
eviku aj nam je smutno, je tu nadherne
..noc prebdeta, tpl 40,3, rano na odbery zas, moc ok, hrdlo rovnake bez zhorsenia, takze to vyzera, ze kubu zlozili zuby- dolne spicaky asi..vobec nechce jest, stale poplackava..neviem si predstavit verul ako dopadnu u nas stolicky- nechcem ani mysliet..
idem ja trosku lahnut, lebo uz som hore skoro dva dni..uz som doficala
..pekny den vsetkym a nasim spoluodpadlikum choruckym rychlo uzdravit..

verulka
12. jún 2009

ajka, no parada...dolne spicaky, to su 3jky? noo, to na ocne radsej nemyslim 😝
no idem is lahnut, ditko zaspalo, ibalgin zabera aj u mna..

kats
12. jún 2009

ahhhh jooo
takze tu uz ostali len same choroby 😠 verulka, eviku, ajka ??
u nas tiez brutal noc, matusko chytal kaslove zachvaty, ani nadychnut, len sipiet... laryngitida jak vysita, cely usopleny ani spat nemohol, odsavame v kuse aj tak ma zeleny sopel aj v ociach 😒
a to vcera bol uplne v pohode, 3x za cely den zakaslal, odsavala som sopliky, bolo ich len trosku, pekne mu aj tiekli von z nosteka ☹
rano sme leteli k dokine, ta mala vysledky vyteru hrdla, daka potvorka sa tam nasla - ale ze neskodna, a normalne by ju vobec neriesila, ale capla mu na nu atb.
ak v noci nezaberie calciovy sirup tak mam dat take cipky a ak nic tak utekat na pohotovost
teraz chudatko zaspal po sirupe a cipku tak som zvedava na ako dlho to bude
len mrauci a nosi sa chudatenko male. No tak mame aj my nasu prvu chorobu 😒
a uz sa nekoji 4 den, tak som si hned ked sme prisli od doktorky -cca o 10 tej, capla Mai-tai
muz tiez chory chrni,
ja som absolunte bez cuchu, chuti a sluchu 😀 visielacku nosim pri uchu aby som vobec daco pocula 😉

uz sa tesim na piatok 😀 to budeme vsetci komplet zdraviiiiii 😀 😀

kats
12. jún 2009

kludne ma preskocte 😅

misi gratulujem k dnesnemu najlepsiemu dnu 😀

a vsetkym stretkarom stastu cestu, teda asi tam uz ste 😅

aly
12. jún 2009

Vsetkym chorim prajeme uzdravenie. Asi tu vela z nas neostalo 🙂
Idem si vas trocha pocitat, krpcek spi tak vyuzivam

verulka
12. jún 2009

kats, ja vzdy pri laryngoske davam aj fenistilove kvapky 😉

ajkabezka
12. jún 2009

kats my mame doma cipky rectodelt- to je 100mg prednisonu- davam pri laryng podla navodu- rada od detskej super sestricky 😉
eviku jako u vas? 🤐
verul, jako ronko 😨
aly to radsej necitaj 😅 - suhrn je same choroby a horucky 😠 😠
u nas poo klesla horucka 😅 , teraz zas leeeti hore 😖 , takze spanek zas asi zadny 🤐 ...zacina kaslat aj dani ☹ ...presne ako loni- presne v tyto dni som bola v nemocke s kubou s mononukleozou- dobre pamatam, lebo mame jarmok- som sa taak tesila ☹ ..jako hovori moj manzel nuuuz smolaaaa ☹ ...idem kuba knuci, iba na rukach ho nosim- joj moje karpalyyy 😨 , ale co uz..tak sa drzte 😉

jankapo
12. jún 2009

babiky malinkate!!! 😲 😖 😒
take trapenicko, chudatenka moje krasne.... ☹

tak maminecky, len vela vela sil s detuskami chorymi, budeme na vas mysliet este viac jak ste vy na nas mysleli, aj energy posielat na zapad, aj modlitbicky hore🙂
neboojkat, v pondelok ste najhorsieho vonku 😉

my sme dnes tiez absolvovali dr....neuverite...so stipancom od komara... 😝 cela rucicka horuca, zapalena... 😨tak som sa naplasila dost...dost zle to vyzeralo teda...dok ma ukludnila ze ten Biseptol co berieme na mocaky by mal prekryt aj pripadny infekt...ked sa to zhorsi, tak nohy polamat na chirurgiu (tahat hnis tipujem...) 😖, dali sme visnovskeho balzam (neviem ci som dobre napisala) a to lozisko sa mi zda prec, len cervena mapa velka je furt...snad to do rana bude ok...

eviku, tak mydlo spapane je brutus zazitok... 😒 matulo uz tiez ochutnaval, nastastie som ho vcas nacapala

tym co zurkuju v Jasnej prajem krasne pocasicko a kopec dobrej nalady a ziadne choroby a urazy... 😵

kats
12. jún 2009

ajka, tento rok nebudete v nemocnici 😉 ale uzijete si jarmok 😀 kubkovi zaberu atb a dani nech sa nerozkasle 😉
verul co ronkove buduce zuby a tvoj ex ? 😉

nam ten rectodelt predpisala lekarka 😀 mam davat v noci, ked nazaberie kalciovy sirup, verul kolko kvapiek davas? a to az vtedy ked uz sipe alebo este pred ?

ajkabezka
12. jún 2009

janipo dakujeme ze myslite, aj modlite...tyyy jo taka hnusoba komare- to co je za infikovane hnusy????
kats dakujeme ...veriiime, ze tak bude jako pises
vcera u doki mi nekdo ukradol z kocika hrnek-skoda cca400sk- avent aj uchami a makkym cumlom-nechapem tuu hyenu decku slohnut hrnek... a ja mam doma len tvrdy cumel a z normalneho kuba nechce, kukal na mne ze co to mi davas za cudo..tak musim prehovarat, nech sa trosku napije..no idem ho zas ulozit, zas malicko pospi...
tak sa drzkajte a podavajte info o drobcoch ako sa maju..
papa, zajtra bude lepsie...pa

eviku78
12. jún 2009

ahojte.
tak emmusik vyzera, ze je v pohode. uz nevracala a ani hnacky neboli. no nastatie si len raz odkusla a potom som ju haltovala. 😲 asi som to blbo napisala. nezjedla zase cele mydlo. 😲 😅 😝 uz jej je plny dom a ako rastie, tak stale docahuje na nove a nove veci. 😝 clovek aby mal oci aj vzadu. ale kasle ako tuberacik moja zlata. tak dufam, ze zajtra bude zase o kus lepsie.

kati, ajka, verulka, janipo - prajeme pokojnu noc bez horucok, opuchov, kaslu. 😔

zlatik
12. jún 2009

Caute mamulky,
aj ja prajem krasny vikend zurkujucim rodinkam v Jasnej.
Viktorko stale slinta ako divy a ma take sople, ze uz ani odsavanie nepomaha, vobec nevidim aky zubok mu ide. Naposledy mu vysli obe horne stvorky.
Inak pohoda, ale padam z noh, dnes rano sa zobudil tak ako este nikdy predtym o 5:15hod

andula30
12. jún 2009

Ahojte babuchy
uzite si Jasnu 😉 my kazdy den iny co sa tyka spanku jedla chorob zuby jeduju a nohy este neposluchaju 😉

jankapo
12. jún 2009

Evi, tak podla vsetkeho vrackala viac z hlienov ako z mydla...len sa to blbo skombinovalo.... 😀

Aji, no neviem co za hnus je to, uz tu bola susedka, ze co davam malemu na rucku, ze jej muz ma to iste!!! 😲 😖

U nas spanok dost pokazeny, dnes dal 30min vseho vsudy. 😝 Noc plna prehadzovania sa a poplackavania, zuby nechce moc ukazat, tak neviem ci daco ide ci co. Ale kym mam pomoc doobedu, tak som rada, dni bezia, da sa.
Tak idem sa k malemu pritulkat, velky isiel zapit nejake atestacie. 🙂 Nie svoje, jasne. Som povedala ze ked dojde nech ide spat do detskej... 😅 Tak uvidime. 😉

efcso
12. jún 2009

cafte,

necitam, len tal zbezne, ze sa viaceri trapia. ja som dnes s malou skocila k peduine zmerat crp, lebo uz 3 dni sem tam vyskoci horucka. no a zvysene, tak atb 😲 . dnes dokonca 39,5 😲 a hrozne zle spala, cez den dala len 1,5 hodky, vecer jej nechcela klesnut teplota pod 38,5, tak sme ju chuda nasilu hore drzali... ale sople ziadne, kasel ziadny.

evi, a vy ste nesli do jasnej?????

vsetci sa rychlo vyliecte!!!!

efcso
13. jún 2009

jeeeej 🙂 posledna a prva!!! to sa mi este nestalo, tak ani neviem, akeho smajla mam hodit...

olivia hasi zlepsenie, sice v noci este teplota, ale doobeda nist (klopi klop) a uz vyse hodky spi, tak hadam uz bude lepsie. aj von na vzduch som ju zobrala, lebo sa mi to zda divne zdrave dieta vnutri drzat. ale boli sme len polhodku, aj to len v chladku.

btw, mna to nase dietko coraz viac bavi 😵 . aportuje lepsie ako chessy, vsetko vie kde je (len zvierata v knizke just naopak ukazuje a potom sa smeje 😠 ), co chce, na to ukaze prstom, co nechce, pokruti hlavou. jedenie uz nie co byvalo, dost casto sa stane, ze odignoruje niektore jedla (najcastejsie deisatu alebo olovrant). ale inac je to vesela kopa. jaaj, a ma tulave topanky! stale klopka k susedom a bez mavnutia matke vojde dnu. a ked po nu pridem, spusti plac 😲 .

teraz pozeram, ze ani katsovci nesli 😲 😲 😲 baby, to co?!?!?!

vyletnikom super zabavu a pocko 😵 😵 😵

ajkabezka
13. jún 2009

..ahojte..hlasime mierne zlepsenie, horucky dali papa, drzime sa tesne po 38st, vyzera ze uz to ide k lepsiemu..
..skokla som na jarmek- doniesla turecky med, sladke kulicky, korbace, kabelku a lizanku- spokojna som aspon som nakukla..
teraz kuba spi pol h tak tu beham jak v zrychlenom filme- uklid, varenie...sak znate to
ef super ze oli je lepsie, je to sikovnica a hlavne origos osobka!
..no beziiim nech stihnem co najviac..drzte sa a pekny den
ps:joj tak bysom chcela byt v jasnej...

ajkabezka
13. jún 2009

kats jako mato?
andula neboj za chvilu zacne similietat jako sarkan- jako kuba- dlho nic nic a teraz lieta, vatsinou za jednu uku, ale je to uprk nie chodza
dino krici ideeeem

verulka
13. jún 2009

cafteee,
kats, ak zacujem naznak laryngo-kaslu, tak v momente nasadim 3x denne 12kv fenistilu, calciovy sirup a zvysim cebion 😉 ked je zima, tak otvorit okno a chladny vzduch zmierni opuch. Rectodelt som este pouzit nemusela...jo a este hodim do aromalampy eukalyptus 😉
jani, to co za potvora stipla matulka? 😠 svinucha..ale neboj chirurgia nehroziii 😉
u nas uz teploty presli, CRP bolo vcera 200 😝 atb zabrali temer okamzite. Vnoci na neho dorazil nejaky nepokoj, tak od 23 do 4tej som s nim nespala a striedala kocik, manducu, ruky, brucho...proste nic nezaberalo..asi uz aj hladny bol, ale jest nevladal...dnes od obeda mam doma svojho certa, fici, vyslovene zere 😵 ciz sme z toho von...teda dufam. teraz uz len nejako ustalit chaos do systemu..
ef, takze aj vy? no drzim palce...
no drzte sa
a cakam spravy z jasnej 😉

jankapo
14. jún 2009

cafte setci... 🙂

som vam vravela ze do pondelka sme oki!!! sa tessiiiiiiim.... 😵 😵 😵

nas stipanec dostal formu klasickeho komarieho stipanca, chvalabohu...takze chirurgia a podobne stresy sa nekonali.. 🙂 parada

kats, ako vy s matusikom? nastastie este nemame skusenost s laryngi, osobnu si nastastie nepamatam,za mojich detskych liet si mamka so mnou uzila... 😝

verul, prajem skory navrat do normalu...teda do vasho vaskovskeho normalu, ak sa vas lifestyle da nazvat normalom... 😎 😀 ryyychlo uzi posledne 2 tyzdne ked mas doma len jedno ditko... 😝 potom to bude ina zuurka... 😉 ozaj, jak to vyzera s vasou dovcou? ide nakoniec aj duro?

ef, pravdu mas, lahoda je to s deckami teraz, uz to zacina byt feedback jak sa patri... 😅 aj mne sa to paci, esteze uz som tehu, lebo by som hned robila z nadsenia dalsie mimi.... 🤐 😀

zvysok marodov, ozvite sa ako ucinkuje vysielanie pozitivnej energie... 😉