Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

janca704
6. júl 2009

Romi, gumaciky maju v PK vo Fialke (vedla knihkupectva toho velkeho na Štefanikovej) 😉 Dnes som tam bola, maju vela, ale ci aj take mini, neviem...

misanik
6. júl 2009

basika, hysak aj u nas vecer, zaspal asi 21.30 a to schuleny v mojom naruci, nechapem tiez co to malo byt...
gumaky nebudem kupovat asi

kety80
6. júl 2009

ahojte mamule 🙂

dnes mam blby den asi na mna ide chripka stale soplim tak dufam ze to rychlo prejde ☹ a este my vyskocilo koleno tak krivam musim dr. minuly rok mi hrozila operacia tak teraz na jesen ma asi neminie nejako sa to na mna zacina sypat ☹ ☹ ☹

BAS my mame hysaky cez den a zaciname sa jedovat aj pri jedle tak tiez neviem co sa deje dufam ze to prejde ale chvalabohu vecer je zatial pokoj a tie hysaky trvaju uz vyse tyzdna tak neviem ci zuby alebo trucovanie 😒

kats
6. júl 2009

gumaky sme zdedili, prsiplast k tomu - ste mali vidiet tu radost dnes v najvacsom lejaku ako skakal v mlake 😀

hysaky mame pravidelne, sadne si a kope nozkami, vresti 😀 no co uz 🙂

zuby maju rozny priebeh a priznaky 😉

basika
7. júl 2009

Ahojte,
tak uvidíme čo dnešný deň dá....

Lívia dnes vstala o 6:00, ale to som už odtiahla tú dekuz okna aby bolo svetlo, aby zasa nespala dlhšie..asi by bola....teda spala od 19:00-6:00

Romi - no zuby aj mňa už napadli...ale ona v noci dobre spí...až niekedy na nejaké to mrvenie...nebudí sa tak, že by bola hore...len toto čo sa deje pred zaspatím nechápem...v spálni nie..inde áno

hysáky - také hysáky..akoby z ničoho nič počas dňa aj u nás sa objavili..napríklad dávam ju do auta do autosedačky..chvíľu pár sekúnd dobre a potom hysák...ale to ma až tak netrápi...alie to pred zaspávaním to hej....

tak sme to mali krásne...som bola spokojná...

kety80
7. júl 2009

ahojky tak krasny den super dufam ze poobede nebude burky

dnes sme sa jedovali len raz zatial tak uvidime do vecera BAS nemoze mat tie hysaky vecer preto ze uz je moc ospala a nevie zaspat vacsinou sa aj kvoli tomu jeduju ze su moc unaveny a nedari sa im zaspat

misanik
7. júl 2009

Ahojte, padol mi kamen zo srdca, volali mi z gyndy, ze uz maju vysledky tej opakovanej cytologie(minuly tyzden ma vydesili lebo mi povedali, ze to muselo ist na onkologiu) a je to OK 😵
U nas dnes pod mrakom, rano sme mali prijemnu vychadzku, norko veeela presiel pesi a teraz spinka. Dnes nam spravil absolutne prekvapko a spal do 7.30 😲 do teraz sa neviem spamatat z toho prekvapenia 😀
Pekny den prajem.

basika
7. júl 2009

No tu je to ozaj bieda....

misi - a jaaaaaaaaaaaa som sa čudovala, čo to taká hrozná rana doobeda...a to tebe spadol kameň zo srdca, fajn, že je všetko OK, inak to ani nemalo byť

kety80 - nemyslím, že by to bolo od únavy...včera večer už možno áno..ale ona mi odmieta cez obed v spálni zaspať....dnes zaspala v obývačke, do spálne som ani nešla...zaspala a spala 1,5hodiny...klasika...neviem čo urobiť večer, či mám ešte vyskúšať...a ten včerajšok odignorovať...neviem..uvidím..ale asi ešte skúsim podľa starého scenára....uvidíme...

kety80
7. júl 2009

BAS mne maly spi 2 krat malokedy sa podari ze zaspi len raz on je vtedy strasne zly ked je ospaly nam vecer pomaha ze sme dlhsie vo vani a hrame sa potom je stej vody taky unaveny a zaspi v pohode tak skus 🙂

kety80
7. júl 2009

tu pusto no dnes sme sa jedovali hlavne pri jedle nechapem preco sa jeduje ked zaciname jest a potom ked koncime - to by som este chapala ze si pyta ale na zaciatku jedes maly 😒

kety80
7. júl 2009

pomylila som sa chcela som napisat jedos maly 🙂 🙂 🙂

basika
7. júl 2009

Ahojte...rozmýšľam..nie je inde ešte nejaké fórum, kde odišli všetky žienky...? veď to je to tu bieda...

kety80 - kúpam aj ja každý deň, myslím, že máme veeeľmi presné rituály...čo sa spania a času týka...dodržiavam presne čas....o 20:00 začínam napúšťať vaňu...od narodenia to tak bolo..samozrejme v zime sme začali napúšťať vaňu o 19:00...z kúpeľne rovno do spálne, žiadne chodenie po byte, do ruky plienka na žužľanie, fľaša, prípadne ešte pohopsám na lopte..a spí....proste moja maximálma spokojnosť....
OTÁZKA: Ako uspávaš ty? Zaspíš sám? alebo mu pomáhaš?

dnes som teda bola v očakávaní čo bude, išla som podľa starého scenára...okúpanie, odchod z kúpeľne rovno do spálne, fľaša... prípadne douspatie- fitlopta...a dobre to dopadlo....o 20:35 už spala a žiadne protesty...uf, padol mi kameň zo srdca...(miši počula si?) včera už musela byť hrozne unavená....však nespala vôbec cez deň..neviem čo bolo....ja len dúfam, že sa to nebude opakovať....

basika
7. júl 2009

hysáky...ešte som chcela...že tiež ma také, že nechápem... dávame ju do sedačky na chrbát...tak začne kopať nohami..jedovať sa ...ale keď ju nejak presvedčím...tak potom je jej tam dobre...no len tie nervy..čo má keď ju tam dávam.. a najnovšie...aj do autosedačky...akože ozaj nechápačky...

kety80
7. júl 2009

BAS asi sme tu zostali opustene asi su vsetci na dovce 🙂

ja mam podobny rytual ako vy stym kupanim a spat u nas vecer v pohode ziadne jedovanie a v noci sa skoro vobec nebudi to som rada 🙂
no skor to jedovanie cez den ja ked ho dam aj do kocika tak tam nechce ist za vsetko nervy a dnes mu kika nechcela nieco dat tak sa hodil dozadu a buchol si hlavu neviem kedy toto obdobie skonci kristinka taky jedos nebola tak som mierne v soku a tiez neviem co robit s tym jedosom 😒 ☹

kety80
7. júl 2009

ja neuspavam maleho dam ho do postielky pusu na dobru noc a zaspi sam niekedy tam 2-3 krat musim ist lebo vymysla ale potom bez problemov zaspi ja som ucila deti aby zaspabali same zatial to funguje 🙂 keby plakaval tak by som si urcite isla lahnut s nim niekedny sa mi nad ranom okolo 4 zobudi zacne mrncat tak si ho zoberem k sebe a pekne zaspi a spi do 7 -8.00 ako kedy.

kety80
7. júl 2009

misanik som rada ze vsetko dopadlo ok 🙂

fukaska
7. júl 2009

Tiez mame podobny ritual.Okolo 20 sprcha, obeciem, do ruky mliecko, polozim do postielky a dopije mliecko,flasu vyhodi a spi/Flasu vyhadzuje stale ked dopije a je jej jedno kde je a neda sa odnaucit/.Zobud sa vacsinou rano okolo 8.vcera sa prekonala a az 9,20.Zaco svoje dieta milujem,lebo ja by som spaaaaala

kety80
7. júl 2009

FUKASKA to ich asi neodnaucime to musi odist samo my vyhadzujeme aj dudu deky s kocika paplon a tesime sa s toho a ja len zbieram 🙂

enajka
8. júl 2009

ahojte mne uz nelly druhu den teplotuje a nedari sa mi teplotu zrazit stale ma okolo 39,2 ake vysoke teploty su pri 6 chorobe?Moze to byt siesta este aj po roku?

zuzka.sk
8. júl 2009

AHojte, citam vas, ale ved ste malicko popisali....
S tym spanim-nespanim, to neviem, my uz spavame len raz denne, a prave ze teraz, ked su s malou moji rodicia doma, tak spi 2 x denne. (ale mame teraz aj teplotky, tak to moze byt tym)
Nikdy nezaspala doma sama len tak - to vam uprimne zavidim, vzdy uspavame bud vo velkej posteli alebo na rukach, a spi momentalne max. do 5.50 rano a aj to nie vkuse. Po hodine od zaspania je hore a musime ju ukludnit a potom od polnoci uz je pri nas vo velkej posteli. Nam sa asi nikdy nepodari prespata noc. A kupeme tiez kazdy den a presne - ritual, vsetko... hracky vo vani... atd.
Fukaska - ze do 9.20 Ti spinka od vecera? To my si nevieme ani predstavit. - uprimna zavist z mojej strany 😉
Enajka - My mame posledne dni tiez kazdy den teplotku, to ma trochu znepokojuje,kedze v piatok v noci vyrazame do HR na tu dovolenku, tak ale prinajhorsom nepojdeme - storno poistene mame. No len ma stve, ze nic jej neni a zrazu 38C teplota... aj rano napriklad. Po Paralenovych cipkoch to hned klesne, ale z niecoho to bude, ked sa to uz 3 x opakuje. Dufam len, ze su to zubky a nic ine... dnes idem volat doktorke, od 14.00 robi, tak... snad mi povie, ci treba s nou prist, ci nie.
Pekny den vam zelam. - aj ked dnes neni v BA moc slnecno.

katuskapd
8. júl 2009

ahojte
tak uz mame konecne 6 zubok, a s tym suvisi aj moja otazka, ako detom rastli zubky?
nam spodne 1, horne 1+ jedna dvojka a teraz vysla spodna 2, ta vrchna sa nejak zabudla 😒

basika u nas funguje samozaspavanie, kasa trochu pobeha este, prezlecieme do overalu, dame do postielky, zajka oblubena plysova hracka, dudku a on uz vie ze sa ide spinkat, zacne sa pasovat so zajkom, pustim pesnicky detske a zachvilku uz spinka 😉 mliecko vecer nepije

hysaky sa uz trochu ukludnili 😀

enajka so siestou neviem poradit nemali sme, skore odteplotkovanie zelame 😉
zuzka nech to Sasku rychlo prejde, a uzijete si dovcu 😉

ka77ka
8. júl 2009

Ahojte zienky.
Tak dnes je u nas skaredo...rano lialo ako z krhly, teraz sice neprsi, ale je tak kadejako a ochladilo sa. ☹

basika...ine forum asi nie 😝 ..teraz sme skoro stale vonku, ked je pekne, takze vas akosi nestiham. 😵 😝
misanik...som rada, ze vysledky dopadli super..tesim sa s tebou. 🙂
vecerne zaspavanie sa aj u nas polepsilo...vypije flasku sunaru,potom ju dam do postielky na brusko-na chrbte nezaspi 😀 a hajame...prso jej dam uz len sem-tam v noci,takze mozem povedat, ze sme sa pomaly ale isto dokojili. 😉 ...rano spinka do tej 7-mej...plus, minus pol hodka. 😉

enajka..my sme 6.chorobu este nemali, tak neporadim...prajem vam skore uzdravenie.
zuzka...eliska takto teplotovala pred 3 tyzdnami..nic jej nebolo, len 2 dni mala vysoku teplotu...a po 2 dnoch bola fit...tak dufam, ze je to aj vas pripad, a do piatku bude Saska fit.

ka77ka
8. júl 2009

jo, a presne pred 6 rokmi o 11.40 hod. sa mi narodila Terezka...takze mam uz velku babu. 🙂

ka77ka
8. júl 2009
basika
8. júl 2009

enajka - mylsím, že môže byť 6. choroba aj po roku...

katuska pd - nejak som čítala tie zúbky... ale nejak si to neviem predstaviť..ako čo má a čo nemá..

ka77ka - a ako ste mali to zaspávanie predtým? Keď píšeš, že sa polepšilo?..Lebo ja už len čakám, že sa to bude asi len zhoršovať....a ty píšeš, že sa polepšilo...

Ja som inak asi opačný prípad čo sa týka raňajšieho vstávania..no ja by som spala samozrejme aj do 10:00 ale má to dve stránky.. normálne už nechcem aby Lívia spala dlhšie ako do 6:30, lebo potom na obed zo spánkom problém (takto to pozorujem nejakú dobu) potom zasa by neskôr poobede zaspala..a večer zasa o niečo neskôr...tak to je o ničom...potom...
no a ozaj neviem či jej nejde nejaký zub..lebo ju teraz na obed prehnalo..no neviem a dnes som sa tak rozpamatala, tie hysáky čo teraz zasa máva mala presne pred časom keď jej išli horné jednotky, ale v noci spí dobre... a ešte ju teraz aj prehnalo...no ale..dúfam, že to nieje hnačková viróza..lebo synovec mal v pondelok vracanie a prehánky...dúfam, že nič také nechitila, lebo som jej hneď nasadila tie probiotiká...no uvidíme..

basika
8. júl 2009

ka77ka - ozaj už riadnu slečnu máš...mne by vyhovoval tiež takýto vekový rozdiel medzi deťmi...foto pekné..

basika
8. júl 2009

ešte som chcela doddať...si zoberte, že 3týždne (keď som chodila do práce vypomáhať) tak uspávala v spálni s fľašou Líviu sestra... a nebol za tie 3 žýdne problém...ani raz...potom ešte tie 2-3 týždne...bolo dobre...a teraz posledný týždeň..takto... 😝

ka77ka
8. júl 2009

basika...pred tym mi spinkavala 2x cez den, cize vecer bolo velakrat aj 10 hod ked sla hajat...vtedy som ju este kojila, takze zaspavala pri cicke, potom som ju musela este nosit na rukach, opatrne polozit do postielky, aby sa nebodaj neprebrala...bolo to unavne...jedneho dna sa moj muz nas..l, dal ju do postielky na brusko, chvilu plakala, a za 2 dni uz nebol problem....aj v nci, ked sa zobudi na papanie ju musim dat na brusko, lebo by robila cirkus. 😀

a k tomu vekovemu rozdielu...my sme chceli mat medzi detmi 3-rocny rozdiel, ale priroda to zariadila takto 😉 ..a veru som spokojna. 🙂 aspon budem teraz doma, ked ide Terezka do skoly. 😉

ka77ka
8. júl 2009

basi..tak skus dat aj ty Livku na brusko, a mozno ju aj nechaj chvilku poplakat-i ked pises, ze to neuznavas, ale zas trocha placu jej neuskodi a zvykne si. 😝 ...samozrejme ze nie taky rev, aby ju zadusalo alebo co...za pokus to stoji. 😉

kety80
8. júl 2009

caute zienky 🙂

my sme dnes stali o 8.30 kika bola skor hore ako maly tak dnes sme na jednom spanku a celkom v pohode dnes bol dobrucky zatial dufam ze nezakriknem 😀
KA 77 KA aj nam vyhovuje ten vekovy rozdiel my sme chceli este sme o rok neskor ale priroda to tiez zariadila inak 😀 😀 😀 a kubko tiez zaspava len na brusku alebo na boku a chrbte vobec a maly musi mat pri zaspavani ticho opak malej ta zaspavala pri pesnickach alebo rozpravkach mozno neskor 🙂