Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
10. júl 2009

Leni...potom daj vedieť čo ti dá Dr. povie som zvedavá

verulka
10. júl 2009

romi, mne ron nosi sandalky 21, uz trcia prsty a cele topky ma 22 😀
mne riska ockovali az ovela neskor, kezde jeho sa vyse roka nedalo vobec 😝
leni, ja si presne myslim, ze radsej nech sa ockuje dospeli, ak kiahne nemal, ako dieta 😉
romi, jasne, kazde ditko je ine...ale reakcie na ockovanie, horucky pri zuboch maju moji vsetci 😀

kety80
10. júl 2009

baby mozu sa davat detom teraz uz hriby lebo som niekde citala ze hriby by mali jest deti az od 3 rokov mate s tym niekto skusenosti 😒

verulka
10. júl 2009

kety hriby isto este nie, lebo zatazuju pecen 😉

betatka
10. júl 2009

Ahojte
Leni vitaj z dovolenky...prekrásne fotky 🙂
no po tom čo som si prečitala o očkovaní ...zisťujem či toto hnačkovacie a vysoké teploty nie sú reakciou na ňu lebo pred cca 2tt sme boli na očkovaní. A je tiež vybodkovaná ale len na niekde nie ako ked mala 6chorobu.

enajka no uvidíme ked pojdeme na 3D či sa ukáže a skoré uzdravenie Nelinke prajeme 🙂

anamor
10. júl 2009

beatka vy uz mate za sebou ockovanie to 15mes?
Inak my hnackujeme, aj teplotka bola, zeby uz tie zuby konecne vysli? 😲 ja spolieham na zuby 😀

kety80
10. júl 2009

no my mame ockovanie to 15mes. v auguste tak aspon viem na co sa mam pripravit 😒
anjelok to je super ze sa ti tak natalka rozbehla nas kubko este lenivie len za ruky tak dufam ze sa uz coskoro dockame ja my tusim sme posledny ☹

basika
10. júl 2009

no a hlásim asi aj ja rastúce zuby...neviem teda ktoré, že by spodná posledná dvojka robila trampoty..alebo iné..ale v noci mi plakala..a teraz večer bola nepokojná plačlivá..stále si niečo pýtala..som nechápala, že čo chce a na gauči bol uterák..tak ten keď som jej dala, si ho chcela narvať do pusy...tak som jej hneď dala Nurofen...na noc..uvidíme...stále jej obzerám pusu..no ale to sú sekundy čo mám možnosť dnu nakuknúť..a nič nevidím...

chodenie - nebojte nechodci sa určite rozchodia...i keď musím priznať..že je to lepšie..hlavne teraz vonku..ja len stojím..a ona si chodíííííí a unavuje sa...ja už nemusím...tak to je na tom fajn... pri Lidli na parkovisku, keď nie je veľa aut to je paráda...chodí hore dolu..fascinuje ju ten veeeľky priestor a rovina..tak lieta a lieta...alebo v parku...

tuším teraz nás čaká to očkovanie v 15. mesiaci a potom až v 6. rokoch nie?...ak je tak, tak to ma na tom najviac teší....

janca704
10. júl 2009

Ahojte
LENI, vitajte spat doma, super fotky si ma navnadila, uz sa tesiiiim (zas, lebo som zacala stresovat 😅 ci vobec ist 😅 ). Gratulujeme Natalke k chodeniu 😵 Len teraz je to presne to, co spominala svojho casu KATS (vzdy si na nu pri tej "akcii" zmyslim) - ze ked vonku vyberies dieta z kocika, nech si pobeha, je problem ho dostat spat 😝 😀 😀 😀

JANI - tak predsa 6-ka? Nech je Nelinka rychlo zase ok 😉 Takze aj deti po roku ju mozu dostat, co? 😕

Ste mi tym 15mesacnym ockovanim nahnali strach normalne 😅 😅 😅 My ideme koncom augusta, tusim 25.

basika
10. júl 2009

my ideme na očkovanie..tiež v auguste...takže...august bude perný...

kety80
10. júl 2009

ja co si pamatam to ockovanie v 15 mes. s kikou tak to celkom zvladla len jej to okolo v pichu trochu s cervenalo dala som obklad a v pohode tak dufam ze ani teraz nebudu problemy 😉

marianka7
10. júl 2009

Ahojte baby, môžem sa pridať? my máme tiež doma jedno malé májovča tak nám tak isto vychádza očkovanie v auguste. Som zvedavá na reakciu, lebo doteraz čo sme boli do nôžky 3x tak vždy teploty, dokonca tá posledná injekcia nám spôsobila až 40tky. Tak zábaly a ráno ku dr., lebo som nevedela že až takáto teplota môže byť z očkovania.
Inak aj pri 6tej chorobe sme mali 39,5, tú mala ako 10mesačná a minulý týždeň sme mali angínu tak tiež 39,6. Vždy ju to tak zmorí, chúďa.

kety80
10. júl 2009

marianka7 vitaj medzi nami s tymi teplotami to mas hrozne a tie choroby nech su uz prec teraz sa mi mala zobudila mala 40 teplotu tak len dufam ze nejde choroba tiez z nicoho nic to nechapem uvidime zajra ☹

basika
11. júl 2009

Ahojte,
vitajte nové májovky marianka a ludka..

choroby preč...

inak sa mi zdá, že to je nejaký hrozný rok s chorobami...čičo..

galanta
11. júl 2009

absika,akurat som mrkla tvoj album a az na niekolky krat som si vsimla,ze tona tej poslednj fotkesi aj ty.... 😲 taktot je ale ina podoba.svagrova skoro odpadla,ked som jej to ukazala......inak vas vsetky pozdravujem.m sme sa konecne prestahovali.....ale este nemame net.

verulka
11. júl 2009

cafte
marianka, aj ja mam teplotaka doma, ale podla mna je lepsie takto, lebo aspon vies, ze sa nieco deje..ja nemam teplotu fakt nikdy 😝
no baby, ja sa docasne lucim, zajtra sem asi nedojdem a vecer prchame 😵

enajka
11. júl 2009

babulky mam orazku tie co ste boli alebo planujete dovcu v krajinach EU mali ste pas a tam zapisane dieta alebo ako to riesit?mne totoiz skoncil pas tak ci mam chytro vybavovat novy alebo ako?

janca704
11. júl 2009

Marianka, vitaj 😉

Jani, my s muzom mame tiez prepadnute pasy, vsade (teda EU a Chorvatsko) chodime na obcianske. A teraz sme malemu dali spravit pas. Stoji to 8Eur a my sme do tyzdna mali sms, ze je to hotovo 😉 Nabadali nas, ze aby sme si dali spravit my, jeden z nas a zapisat tam maleho, lebo ze babo sa velmi meni. No ale pre dospeleho stoji vybavenie pasu 30Eur, tusim a urcite by som ho ja ani manzel nevyuzili. Takto ma drobec svoj aj s foteckou 😀

enajka
11. júl 2009

janca dakujem asi to tiez tak spravime 😀

katuskapd
11. júl 2009

ahojte
enajka ja som tiez dala malemu pas urobit, my s manzelom sice mame ale chcela som aby mal vlastny, trosku taka marnivost 😀

marianka vitaj

verulka uz do toho chorv. idete, tak dobru dovcu a cobre pocko 😉

galanta tak ta vitam v prievidzi 😉

marianka7
11. júl 2009

Janca a na koľko rokov je platný ten detský pas? tiež sa rozhodujeme či jej urobiť vlastný alebo si dám ja urobiť a zapísať ju tam. Dovolenku tento rok neplánujeme ale to len tak od príhody, čo ak predsa len niekde vyrazíme 😎.

ninka123
12. júl 2009

Ahojte 😅 Tak my sme asi uspesne zvladli anginu-stvrtok este 40, v piatok navecer uz len 38,8 a odvtedy bez teplot... 🙂 Tak sa tesim. 😵 Tuto noc mala zaspala o 20,20, na mlieko bola hore o 23,30 a este stale spi, ani na ATB som ju nebudila...uz davam kazdych 8hod, ale nemam to srdce ju zobudit... 😅 Lucke vsak ako pamiatka ostala zaba v ustach, tak mame fialovu kralovnu 😉
Inak my fungujeme zatial bez gumakov, ja som malej na behanie rano po rose kupila nepremokave tenisky u cinana... na tu hodku behania po travniku...
Vsetkym prajeme krasnu nedelu 😵 chorobkam rychle uzdravenie, dovolenkarom stastnu cestu. 😵

katuskapd
12. júl 2009

marianka je platny 2 roky

ka77ka
12. júl 2009

ahojte maminky. 🙂
Akurat som u nasich s detmi-muzik ma sluzbu, tak co budem doma sama, ze? 😎
Dakujem vam vsetkym este raz za prianie uprimnej sustrasti...s babkou sme sa rozlucili v piatok. ☹
vsetkym choruckym prajem skore uzdravenie.
tiez vitam marianku7 medzi nami. 🙂
ockovanie nas caka na konci augusta...tiez som zvedava ako to zvladneme.
10.augusta idem s terezkou do nemocnice...na 2-3 dni, idu jej vyberat nosnu mandlu ☹
pas nejdem davat robit, aj tak sa nikam nechystame...takze by to bola na teraz zbytocna investicia. 😉
dovolenkujucim prajem aj ja stastnu cestu. 🙂 a krasnu nedelu vsetkym. 🙂 🙂 🙂

ka77ka
12. júl 2009

joj, a este som chcela lenke-anjelok povedat, ze krasne fotky nafotili na Krete...ani sa necudujem, ze tam boli vsetci z Natalky paf. 🙂 🙂 🙂

a este pochvalim Elisku...mame za sebou 2 celkom prespate noci 🙂 🙂 🙂 ...prvu spinkala od 21 do pol 6 rana,vypila mliecko a este do 8 potiahla 🙂 , a dnesna od 21 do pol 8-vkuse. 🙂 ...dufam len, ze som to teraz nezakrikla. 😀

ka77ka
12. júl 2009

musela som sem este na chvilu prist, lebo som zistila, ze dnes maju Ninky meniny...tak vam prajem vseeetko najlepsie...Nicol-ninka, ninka123, a Ninuske od Katmi. 🙂 🙂 🙂

anjelok
12. júl 2009

aj ja sa pripajam ku gratulacii, vsetko naj naj ninkam 😵
katka dakujem 🙂

basika
12. júl 2009

Ahojte,

galanta - no veru, podoba sa v detstve nezaprie...

verul - zasa vyráža na do sveta...

Aj ja GRATULUJEM NINKÁM

ani my pas neriešime...nikam nejdeme...

ludka_r
13. júl 2009

Ahojte..
Pripájam sa aj ja ku gratuláciám 😅
Ďakujem za pochválenie Viliamka..Veru, zatiaľ ho strihať nechcem.. Každý mi hovorí, nech ho ostrihám, že vyzerá ako dievčatko, ale mne sa veľmi páčia tie jeho ruličky vzadu 😀
S chodením sme na tom už trochu lepšie.. Začína sa sám púšťať, to je dobré znamenie.... 🙂
Anjelok, veru, nádherné fotky, ja by som tiež nepohrdla takou krásnou dovolenkou...
Malý mi ešte stále spí, ten bude asi spachtoš po mne... 😀

janca704
13. júl 2009

Ahojte.

Ludka, to ti maly spi akoze este nocny spanok? 😕 My tiez spime, ale uz zase 😀
A tie vlasky. Aj Davidko ma kraaaaaasne rulicky a kucierky na hlavicke. Vlasky dlhsie a muz, ze ostrihajme ho. NO ani za svet. Aj ked... v tom Chorvatsku sa bude asi riadne potit, tak zvazujem, ale krokodilie slzy budem pustat (ak sa odhodlam strihat) ☹

NINKY vsetko naj naj naj k vcerajsim meninam 🙂 🙂 🙂