Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
6. sep 2009

fúúúú ta cena, to majú aj vyhrievanie?

anjelok
6. sep 2009

no za znacky sa plati..juraj ma crocsy na leto a stali vyse 30 eur. ale su super..
ja mam na jesen a zimu take goratexove kotnikove adidasy a tiez super, teple, pohodlne, nepremokave. tak som pozerala aj detske goratexove ale ked som videla tie ceny (ako dospelacke), tak asi vydrzi v obyc. cizmach. snad take mini zozeniem 😝
mimichodom..bavite sa o dalsom dietati. ja som si uz konecne vyjasnila tuto otazku. najlbizsie roky nie.

basika
6. sep 2009

leni - špecifikuj bližšie otázku ďalších detí...zaujíma ma to 😉

anjelok
6. sep 2009

kety ze do deviatej 😅 ..dovtedy natalka v zivote nespala, ani ked bola chora 😅
natalka mala nejaky nejediaci den dnes..to sa u nej nestava, tak snad sa neblizi nejaka choroba 😕

anjelok
6. sep 2009

basika co myslis? proste som sa rozhodla, ze sa teraz na to necitim a su aj ine okolnosti o ktorych by som tu nerada na verejnom fore. takze tak..proste teraz ani najblizsie obdobie urcite nie. chcem ist medzitym do prace a potom sa uvidi. nechcem nic uponahlat ani podlahnut davovej psychoze..takto to citim, tak to bude. muz sa tiez nejak netrha mat teraz druhe.

kety80
6. sep 2009

anjelok - aj som som musela po prvej materskej nachvilu do prace lebo uz mi doma sibalo a tiez som nechcela mat hned za sebou lebo som mala pocit ze sa nebudem poriadne venovat ani jednemu a ze budem v strese kamoska mala 2 roky rozdiel a hovorila ze tiez mohla trosku pockat ked sa maly narodil kika chodila do skolky a bolo to o nieco jednoduchsie cez den som sa naplno venovala kubkovi a ked sa kika vratila zo skolky tak kike a muz si uzival kubka ak sa dalo ale to su len moje pocity kazda sme ina dufam ze sa na mna tie co su teraz tehu nanahnevali hovorila so len za seba vsak aj moja mama nas mala po sebe s bratom a tiez sa jej cudujem ako to zvladala takze tym vam chcem zlozit poklonu 😉

basika
6. sep 2009

klobúk dolu dávam pred maminkami tehuľkami aj ja...jaaa nie som tak dobre psychicky stavaná...klobúk dole a hlboká poklona...

idem spať...

anjelok
6. sep 2009

jasne, kazda si urobi ako citi 😉
ja tiez obdivujem vsetky sucasne tehulky a velmi drzim palce, nech to vsetko dobre zvladnu..s jasnou hlavou a usmevom na tvari 😵

misanik
6. sep 2009

Ahojte,
no pisala som dlhocizny prispevok, ale amto vas zachranil, prisiel mi ukazat ako sa pise euro a refresol omylom stranku 😀
tak len v skratke, dalsie dieta vidim,z e by som ani nemala mat, ved mam jedno a tkayto zmetok v tom mate 😀 😉
Norka sme dali do vlastnej izby na noc, aj tak vstal 5.00 ako keby mal hodinky
Gumaky by som si neobula, jedine ak na huby, norkovi sme kupili dnes, mali v rene za 9,9 eur
No a tie ceny za gumaky co tu boli, no za to sa u nas oblecie skoro cela rodina 😀 😝 (ok, prehanam trocha 😉)
😀

misanik
6. sep 2009

norko nam dnes zaspal 21.30, tka som zvedava na ten budicek
dakujem za rady ohladne mliecka, zatial pockam a necham sunar, bojim sa experimentovat, rano mu dal mato len 120 vypit a negrckol ...

anjelok
6. sep 2009

misi, mozno mu to len bolo vela..a mal tazko na brusku 🙂

kety80
6. sep 2009

misanik - to je super ze negrckal dufam ze uz to bude ok mozno po mensich davkach ale predsa 🙂
tak idem lahnut tehulkam pekne tehulkovanie a nech to vsetko dobre dopadne urcite sa to vsetko zvladne a dufam ze som nikoho neurazila 🙂

verulka
7. sep 2009

leni, vsak nikde nie je napisane, ze musis mat teraz deculo 😉 mne sa strasne paci to planovanie 😀 tak daleko sme my nikdy nedosli, ze planovat deti 😀
misi, drzim palce, nech vstane neskor a negrcka 😉
mne osobne sa ani crocsy nepacia. ale zase, dospely, ked si kupi drahe a kvalitne boty, tak ich vynosi, ale dieta ani velmi nie..okrem toho, nie vzdy( hlavne tu) je znacka zarukou kvality 😝
u nas je to od roka tak, ze kazdych 6t o cislo narastla noha 😝 cize na zimu kupujem na poslednu chvilu
kety v pohode, vsak o tom to je- kazda sme ina..ja nemat uz tolko deti, tak by som ronovi poridila surodenca 😉 ale ronko uz ostane benjaminek 😀

mirka20
autor
7. sep 2009

ahojte 🙂
som sa tu dlhsie neukazala,ale teraz volny cas, ked rebeka spi venujem spanku, nakolko som stale grogy 😝
nove nemame nic, zubov stale 16, pomaly sa nam rozvezuje jazycek, takze srandy kopec, energie stale moc ( to nehovorim o sebe,ale o rebeke, lebo u mna energia 0% 😀 ), sme zdravi, co som stastna. jesen, zimu este neriesim, nemam na to energiu, ja sa spamatam, ked sa zozimi 🙂

basika
7. sep 2009

bré ráno

ja som zasa stará plánovačka... je to niekedy aj na škodu, zbytočne sa niekedy človek zaťažuje s tým čo neovplyvní...

misi - možno ozaj mu bolo veľa to čo predtým zjedol, tak sa mu vyčľapovalo

s tou energiou dieťaťa podobne..od rana ako vstane...stále v pobehu za ňou...niekedy ma nervuje to, že nie je činnosť, aby som nemusela od nej aj 150x odbehnúť..niečo s Líviou riešiť..vtedy mi stúpa adrenalím, preto si popri nej plánujem 😀 čo najmenej činnosti, len to najnutnejšie si porobím...lebo inak.. 😒

a ešte tie hysáky...stále za niečo..najnovšie máme hrozné slzavé údolie, keď nasadáme do auta. Manža jej raz ukázal, loziť po aute, v kufri a po sedačkách (samorzejme keď auto stojí)...od teraz stále hysák, keď ju dávam do autosedačky, lebo práve vtedy chce ísť do kufra, alebo na prednú sedačku...hruuuza...niekedy ozaj musí človek rozmýšľať čo pre dieťa vymyslí, aby si na seba naušil bič

eviku78
7. sep 2009

ahoj mamule.

ja som zistila, ze otazka druheho dietata sa u mna meni s tym, v akom stadiu cyklu sa nachadzam. 😀 😀 😀 tesne "pred" bulim uz len nad obrazkom dietata a hrooozne by som chcela druhe. tesne "po" ma to prejde a racionalne si odvovodnim, preco chcem este pockat. 😀 a tak to ide mesiac co mesiac. 😀 😀 😀 😎

cez vikend sme stihli kupit emmči do izby koberec, postel a nejake doplnky. tak uz sa tesim, ked to vsetko pride a bude zariadene.
museli sme teda zrusit nasu pracovnu a vcera sme sa s muzom bavili, ze kolko je tam hrozne vela miesta a teda treba ho vyuzit. (rozumej, ze som "pred" a teda by sa tam zmestili aj dve deti) 😀 😎 🙂 😉

otazka dna: kocky, tie, ktorym vam uz deticky spia na velkej posteli ako ste ich to naucili? nie je to este skoro? poradte nejake typi a triky. 😉 keby to pre emmi nebolo dobre, tak ju nedam do izby, ale ovela lepsie a hlavne dlhsie spinka, ked je sama. a ked si ju dam k sebe do postele, aj tak nespi dobre. teraz sa mi tlacime na gauci v pracovni a emmi ma pre seba celu spalnu. nechcela som ju dat do izby, kym ju nebude mat hotovu a utulnu. teraz je to viac menej pracovno-skladisko. 😀

kludne ma preskocte. 😲 😝

ludka_r
7. sep 2009

Ahojte, dlhšie som tu nebola, ale len tak narýchlo.. Nemáme v podstate nič nové... Vilko behá lepšie a lepšie, už konečne aj po byte chodí radšej po dvoch ako po štyroch... 😀 Zuby má stále len tie dva, tak neviem, neviem, kedy sa ďalší ukáže... A našťastie nemá ani žiadne záchvaty, poslušný je to chlapček...Len aby som to teraz nezariekla...

kats
7. sep 2009

gumaky a prsiplast riesim len pre matuska 😀 je super prechadzat sa v dazdi(teda ja cvok to mam rada a matus tiez 😅 ), moze skakat a behat po kazdej mlake 😀 ja sa zvladam mlakam vyhnut takze mi stacia kozene botky 😀

pridavam sa k mirke s nulovou energy 😝 ale ak si s matusom pospim hned je to lepsie 😀

tesiiiiim sa - ideme prerabat obyvacku na detsku a spalnu 😀 😀 obyvku sme prestavovali pred 5 mesiacmi a uz nam to neda 😀 😀 bude aj trosku burania a stavania ale dufam ze vysledok bude stat za to 😀

planovanie baba - zatial nam to kupodivu vsetko vyslo 😀 dnes som bola na krv - teda vo stvrtok budem vediet ci som tehu 😀 len som sklamana zo zmeny lekarky 😒 ta predtym bola sice cvoknuta a v cakarni som cakala aj 3 hodiny, ale na kazdej poradni pozrela babo aj ultrazvukom - ved ked tam tu masinu uz ma.... tu pridem presne na objednavku... ale spravia mi len presny pocet utz co hradi poistovna... tj prvy az v 11 tt ale ked chcem skor mozem si zaplatit 10 e.... ta predtym ma hned kukla odspodu, vzala kultivaciu... tuto nic len krv a ak chcem tak ten plateny utz.... 😕 😕

verulka
7. sep 2009

evi, ja som ho dala do postele a bolo..u nas sa zaspava tak, ze si k nemu lahnem ja alebo muz a potom okolo 2hej uz pocujem tlakanie noziciek na chodbe- ronko mieri ku nam do postele 😵
ale nepadol ani raz, comu nechapem, kedze v cestovke sa tocil s prepacenim ako prd v gatiach a ked je v nasej, tak sa tiez vrti..jednoducho somto raz skusila a hned to slo 😉
jo a mame nove slovo...prd 😅 hold surodenci sa nezapru..ale pouziva ho vzdy v spravnej chvilke, akurat mi tu krici, ze si ulavil 😀
ludka. neboj zuby vyrastu 😉 a poslusnost...no este ma dost casu vystrcit rozky 😀

basika
7. sep 2009

k veľkej posteli neporadím, Lívia zatiaľ spí so mnou na manželskej...manža spí na druhej manželskej 😀 , zatiaľ nám to tak vyhovuje...

verul - slovo prd v slovníčku našej Líviu je už pomerne dávno - teda povie "tut", je to podarené...len niekedy je horšie, že komentuje nie len svoje "tut" ale aj iných príslušníkov rodiny... (červenám sa za detail)

basika
7. sep 2009

no vonku krásne..ideme vetrať hlavy

janca704
7. sep 2009

Ahojte

Ja by som gumaky tiez na nohu nedala z estetickeho hladiska 😅 😅 😅 Ale drobcovi kupim, lebo v sobotu sme rano po dazdi vysli von a maly zistil, ze ked prejde po vode, robi to "clup-clup" a naaaaaaaaaramne sa z toho tesil 😀 Tak sa prechadzal cca meter hore-dole cez vodu a pokazde sa zaskeril radostou. No nenechaj ho macat sa vo vode 😀 Potom omylom slapol do hlbsej mlaky 😅 , premocil teplaky a aj pancusky. Takze gumaky jednoznacne, nech ho nemusim z tych mlak nasilu tahat 😀 Prsiplast pre neho zvazujem...

Kats, aj moj dedko miloval dazd, c hodil sa v nom prechadzat a aj ked mal pohreb, krasne prsalo 😉

Evi, si ma pobavila s tym cyklom a planovanim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 U mna je to tak, ze ja by som hned, ale racio nepusti 😅 (to racio je manza 😀 , ten nie je ovplyvneny hormonami, nema skusenost s tehu a pod 😀 )

misanik
7. sep 2009

zdravim vospolok 😵
no nepospal, aj tak budicek o 5.12 😝 neviem, ale som ho udrziavla nasilu hore aby idiel len na 1 spanok, elbo vcera som povolila 2 a vysledok bol, ze este o 21-ej santil v obyvacke, podarilo sa nam super videjko, ak mato stiahne z kamery (toto ja neviem) tka ho pridam
no a vyclaplo mu ako to basika vystizne nazvala 😀 to fakt nie je grcnutie, len take vyclapnutie, ja enviem co s tym, dala som 120, bolo evidentne malo, div tu flasku nezmykal ked dopijal ale on proste zacne behat a vyclapne mu, ked sa viac krat po sebe zacne zohybat pre nieco na zem, tak, ze hlava dole, nohy vysdtrete, ja neviem, ale tak rozmyslam, ekby som ja vypila mlieko a toot robila, tiez mi asi vyclapne 😝 myslit,e ze je blbost dat mu do toho mlieka kus krupice aj rano? (vecer davam), asi je to riedke pre neho (ja som asi mala smotanku, ta nevyclapovala) 😅 Inak absolutne sa netvari,z e ho boli brucho, ked grcne, tak len prekvapene kukne a uteka do kupelne pre handru aby to utrel...
evi, najprv som sa na tvojom planovani dalsieho dietata zasmiala, potom kukla do kalendara a zamyslala sa a sedi vec 😀 u mna to bude tiez tak 😀
prd norko nehovori, ale kd mu ja poviem ked si pukne pred, tak sa uplne rozkosne rehoce
som sa bala co budeme robit vonku ked bude chladno na piesok a dnes no problem, isli sme hodinu z lidlu, tahal tatrovku, nakladal sisky, listie ..., no parada 😵

nicolmt
7. sep 2009

evi dakujem ze si nam to vsetkym s tym planovami dietata objasnila 😀 je mi to teraz dake povedome 😝 😀 😀
ozaj kedy nastupujes do prace 😕
miska no som dufala ze lepsi ranny cas napises, ked u vas ani spanok sam v izbe nezabera tak fakt neviem 😕 proste dieta buducnosti, tie uz nepotrebuju spat 😎 a ked sa ti zobudil sam v izbe tak hned zacal hulakat, nehrozi ze by zaspal este 😕 bo ja saru pocujem ze sa mrvi a je hore ked miro odchadza do prace ale potom poctivo este hodku pospime 😅 samozrejme keby som sa prezradila ze aj ja som hore tak by bolo spaniu koniec 😎
ozaj baby dotaz 😉 kolko davate mlieka rano vecer? bo ja davam plny nuby poharik, tam je ca 230ml a dako to vyzera ze to coraz rychlejsie vypije a dokonca ani nie nenecha (vacsinou je tie dva hlty ostavali) tak reku co to co to 😝

katuskapd
7. sep 2009

ahojte
tak my sme mali nakupovaciu nedelu, vybrali sme sa do trencina, normalne zasnem nad cenami v c&a napr. body s dlhym rukavom 2.90 eura atd, cize sme nakupili hodne 🙂
za 3 tyzdne ideme na svadbu tak sme chceli pozriet matuskovi oblek, no ale za 1800sk po 30% zlave eeeee 😖 😖 tak rozmyslam nad pozicanim

s velkou postelou neporadim 😅
gumaky este uvidim, ale len pre matuska, ja to na nohu nedam 😝

druhe babo zatial neriesim,a ani na nom nepracujeme 😀 😀

misanik tiez myslim ze to ziadny problem, ale norko zlaty ze handru si donesie.

ten moj cert este nespi a ani sa mu nechce, neviem co zas vymysla 😠

basika
7. sep 2009

dieťa spí tak som tu...

misi - podľa mňa to ozaj bude len také vyčľapnutie..keď ešte píšeš, že to má keď s zohne pre niečo..však skús dať rano raz krupicu do toho mlieka..a zbadáš..akú krupicu dávaš, obyčajnú? či instantnú nejakú?

manža má angínu 😝 , dúfam, že to nechytíme...

dnes vonku krásne má byť celý týždeň....

dnes som volala s kamoškou...tá hovorila so svojou kamoškou, ktorá si adopotovala dieťatko..a predstavte si, že ho kojí... a to nemala žiadne také malé dieťa...má už veľké deti..proste začala kojiť..no má to jeden háčik, začala na začiatku používať ten suplementor (hadička na bradavke a z nej tečie UM mlieko) ale si aj zadovážila nejaké lieky...otázne ale už je, či je to aj na jej organizmus dobre, takto umelo sa dopovať liekami, aby kojila...ale obeta veeeľka..

basika
7. sep 2009

nicol - Lívia vypije ráno 120ml na obed 150ml a večer 150ml (niekedy aj menej)

eviku78
7. sep 2009

bas, na slovensku existuju pripady, ked zeny takto zacali kojit. je to podla mna uuuuuuzasne. 😵

ninka, nastupujem 1.10, repsektive 5.10.(akurat na svoje narodky 😀 ), lebo budem pracovat3 dni po-st a potom 2 dni doma. a inak mi nasa uctovnicka pisala,ze ja nemusim nikde nic nahlasovat.

miska, norko musi byt rozkosny s tou handrou. ja si tiez myslim,ze to nic nie je, to jeho vyclapnutie 😉

emmi vypije rano takych 240 ml a vecer len 2-3 glgy. robim jej len 120ml, lebo to aj tak stale vylievam. no a vcera to cele stiahla a este sa zlostila, ze malo. ale poznam tie jej finty, keby som jej este zarobila, tak to zase len vylejem.

basika
7. sep 2009

eviku - aj toto je na slovensku, lieky sa tá pani zadovážila z USA..je ich 16 denne nejaké na nevoľnosť a vedľajší účinok je laktácia..táto moja kamoška sa pýtala svojej gynekologičky..čo ona na to,a Dr. na to, že to nie je prirodzené, keď sa dopuje liekami...iné by bolo bez liekov...to by bol asi ale veeeeeľky zázrak..ale určite to je veľká obeta aj kvoli tomu, že nevie čo tie lieky môžu spôsobiť jej samotnej...

misanik
7. sep 2009

ma z neho ide porazit, spi od 11.45, uz som ho bola druhy raz uspat, uz je v kociku v spalni ...
ninka, on ked sa zobudi, tak rovno na nohy a vrieskaaaa... no nehrozi, ze by zaspal. Prave, ze ked som kojila, som ho hned ako vstal vzala, kym sa "nerozbehol" a este aspon sa ukludnil a 15 min polezal ked uz nespal, teraz, ked robime um, tak nehrozi. este skusim zajtra natiahnut mne budik a tak 4.50 mu odniest mlieko, ci ked nejak v polospanku vypije, teda neviem, ci to je vobec mozne, tak ci nepospi ... Aj ekd neviem, ci neprestahujeme spat do spalne, vecer tam nechel zaspat, aj teraz protestoval, ak bude dnas vecer zasa problem so zaspatim ( s tymto on problemy nemaval) tak ho vezmeme spat.
Vecer mi vypije 210 ml mlieka s 3 odmerkami krupice (davam instatnu, je od Vitany, alebo nestle, ta je ryzova) to niekedy taky 1-2 hlty necha, rano tych 120-150, ked dam 120, tak je malo, zo 150 necha nejaky ten hlt...
katuska, ano, on nam tu iplne bezne upratuje, ked zabada niekde v dosahu handru, hned prata ...