Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
4. nov 2009

eviku, norkovi teraz sestra priniesla podobne, len boli tie bloky v nakladiaku, cize 2v1 a pekne sa s tym zabavi. mame aj drevene skladacky, niec moc, robi to hluk, len to vysype, nasledne sa na tom vsetci podkyname, nevie to skladat, bavi sa len tym, ze si to nauklada do kufrika a znova vysype. Cize vysledok mojej uvahy: ano, podla man sa s tym zabavi 😀

basika
4. nov 2009

no ste ma potešilis tými chlapmi...lebo ten môj niekedy tiež, že 😠

kety80
4. nov 2009

andula - no ta tvoja mudr. je nejaka moc prisna ty vies najlepsie co je pre simiho dobre 😉
eviku - my mame podobnu stavebnicu po kike je to super kika sa s tym rada hravala aj kubko teraz majstruje 🙂
jani - no nadherne si to popisala normalne dojak 😕 a chcela by som vidiet tu verulkinu kuchyne to musi byt zaujimave verul posli foto 🙂
basika - s tym strachom no neviem asi treba hladat taku strednu cestu ani moc ani malo lebo raz keby spadol nestastne a boli by cely zivot nasledky tak to by som si v zivote neodpustila

eviku78
4. nov 2009

andula, takze tvoja lekvárka nesklamala. 😀
a ja ja som to nemyslela v zlom, zabudla som tam dat smajla. 😀 a sisi sme tu v podstate vsetky .... kazda inam sposobom. 😀 😀 😀

jankapo
4. nov 2009

evi, mame aj drevenu aj legovu (ako duplo velkost, ale nie duplo) a fakt sa hra s tou legovou, drevenu len vysype, mama postavi a on zbura...ale s tou legovou sa vyhra pekne, spaja, rozpaja, aj auticka sme k tomu mali...by som povedala ze to ma doost rad

konkretne toto mame
http://www.kociky.eu/hracky/stavebnice-zako

nejde mi otvorit viac...mame tu vesely vlacek, je to super, da sa aj dokupovat...to co si nasla sa mi zda velke, moc detske... 😒

basika
4. nov 2009

nás asi to ORL neminie 😒 , ale chcem sa vás opýtať či vaše deti tiež nereagujú podobne.. ja to už ale daaaaaavno pozorujem veľmi dávno...ale teraz viac si to uvedomujem, keď čistím Lívii uško. Čistím jej to tou bezpečnostnou vatovou tyčinkou čo má tvar akoby dudla, a vždy keď jej jedno uško čistím, tak sa mi normálne rozkašle alebo začne ju až napínať. TAké zvláštne.

misanik
4. nov 2009

andula, lekarka je zlata 😵 ja mam podobnu, ta mi dala prikazom ked mal rok ho prestat kojit a dat UM, lebo u to tak am byt! Ked sme boli na 15-mesacnej kontrole a sa ma pytala co pije, som jej normalne so strachom hovorila, ze moje mlieko, tak to uzavrela s tym, ze no mal tazky zaciatok, tak nech si chudatko uzije 😀

basika
4. nov 2009

tie stavebnice sú dobré...dobrý typ, dík 🙂

kety80
4. nov 2009

no tym chlapom sa musi dnes stikutat ale vsetci chlapi su na tom asi podobne 😀
inak odkedy sa ozimilo kubko ani moc nechce byt vonku aj dnes len 30 min. a uz sa tahal domov asi sa mu aj zle hybe ked je teraz taky naobliekany 😝 no budeme musiet na zimu nieco vymysliet nejake aktivity ak mate radu tak sup s nou 😉

misanik
4. nov 2009

basika, ved to je uuplne normalne, aj ja kaslem ked si cistim ucho, to je taky reflex isty ako ked by ti trafil neurolog kladivkom pod koleno a ho vystres. Proste tam drazdis presne to centrum co vyvola kasel. posparaj si sama v uchu, mozno to ams hlbsia ako obycajne sparas a uvidis 😉 inak norko nekasle, asi mu tak hlboko nesparam, ma to centrum asi hlbsie 😉

basika
4. nov 2009

Kety - no ja som dnes bola s Líviou v MC...som si fajn oddýchla 😵

jankapo
4. nov 2009

a inak, najsamlepsie je to vedierko! dava si na hlavu a vrieska...netusim co ho na tom bavi, asi ako to duni...mne potom pol dna duni v hlave...no ale zakaz mu, ked vidim jaky je stastny..
minule sa chcel napit s tym vedrom na hlave... 😀 😀 😀 ina sranda jak tou flaskou udieral do vedierka a zlostil sa ze nejde...azpo chvili pochopil, ze treba dat vedro z hlavy dolu... 😀

andula, co sa tvojej dr.tyka, len tolko...zamysli sa uz konecne nad sebou a svojim pristupom, lebo ktovie co zo simiho vyrastie...frajerky z svk potom nebudu!

misi, sak daj prihodu,nech sa zasmejeme... 😉

misanik
4. nov 2009

janka, to ani na smiech nie je velmi a zda sa mi, ze ani na verejne forum. Nechcem rovno povedat, ze norko je s matom v nebezpecnestve, ale v bezpeci s nim nie je 😀

kety80
4. nov 2009

basika - no stym cistenim ucha sa mi nestava ze by ho napinalo par krat mi zakasla ked som mu asi viac strcila donutra ale inak bezproblemov 🙂

jankapo
4. nov 2009

aha. tak nic. 🤐 😅

basika
4. nov 2009

kety - to zakašlenie je častejšie..naplo ju iba vtedy keď mala soplíky..

misi - aaaaaale nebuť onaaaaaaaa, však daj...príhodu.. 😉

jankapo
4. nov 2009

uz borci kosicky povstavali, tak idem do prace... 😉 zatim doviiii, vecer musim zehlit co som cez obed nepozehlila... 😅 sakra
ale dobre mi s vami bolo

basika
4. nov 2009

a ešte otázočka..dávate Vigantol... a ako. Mylsíte si že keď jej ho kvapnem rovno do úst, že nebude mať účinok? Musí sa výhradne s jedlom dať?

andula30
4. nov 2009

Basika Simi to nerobi ale ja ano 😀 neviem preco Eviku ja viem ze ty si to nemyslela zle ja som len skusila hlbsie vysvetlit ako som to ale to je jedno 🙂 Mna akoze ta dr nevytoci skor som sa pobavila ak tu tie deti papaju normal mlieko od roka tak neviem z coho su take vykrmene tu ked nakuknete do hlbokeho koca ta k sa zvacsa zlakneodla mna su to zvacsa tuckovia uz potom ked papaju sami tak vyzeraju normalne ale ked ich krmia mamule... 😝 ale ked ich obcas vidim ako nakupuju na tony tie hotove jedla v tych poharikoch tak sa ani nedivim.Jaj a este stale sa ma vypituje ci papa chleba no co ho mam ako prinutit ked mu moc nechuti a este k tomu to co oni nazyvaju chlieb sa na nas mnamkovy chleba ani trochu nepodoba 😀

andula30
4. nov 2009

VIgantol nedavam uz davno.Misi daj...mi to nikomu nepovieme 😀

eviku78
4. nov 2009

mis, misi ideeeeeeees. 😀
a jedno, co mozem na 1000000 % potrvdit je, ze chlapi nevedia robit 2 a viac veci naraz. 😎

kety80
4. nov 2009

basika - ja davam kubkovi vigantol kvapnem mu ho vecer do ust ja som mu ho z jedlom ani nedavala
andul - ani nas kubko moc chleba nemusi ked len tak suchy ked mu ho s niecim natrem okasle mi ho 😅

eviku78
4. nov 2009

jani, ten tvoj vesely vlacik by som aj objednala, ale nejde mi otvorit. 😝 😲

basika, ja vigantol este davam, ale teraz mame prestavku. lebo som zistila, ze moj mm daval emmke rano do flase hoci kedy aj 4 kvapky. logicky mi to vysvetil tym, ze ved jej zarabame az 240-270 ml mlieka. 😀 😀 😀
to sa tam malo akoze stratit alebo co. 😲 😎

basika
4. nov 2009

misaník to už asi píše...aby nám radosť urobila 🙂

misanik
4. nov 2009

kocy, mate to v ip 😉

misanik
4. nov 2009

my vigantol nedavame od 15 mes, ale pred tym sme mali davat az 4kv
eviku, to je krasna logika s tou flaskou 😀

misanik
4. nov 2009

no skvele, namieso andula30 som to poslela dajakej andule bez cisla 😀

kety80
4. nov 2009

evi to si vystihla mne ked bolo teraz naposledy zle muz strazil deti ja som lezala tak to si mala vidiet ten binec a este stastie ze bolo navarene lebo neviem ako by stihal 🙂 ale s kubkom si poobede stihol lahnut a kiku zamestnal telkou 😀 mne uz potom vecer bolo lepsie tak som poupratovala a nas zlaty tato mi pomohol 😀

basika
4. nov 2009

no chlapy...som tu niekde na MK o nich tému našla.. no bohovské príhody z praxe...ale niekedy mám nervy..ako to chlapom nemyslí, aký sú nepraktickí..

eviku - no aj ja som kedysi dávala do mlieka do fľaše a potom ma Dr. na gastre zvozila..že to akoby som jej ani nedávala..že to všetko ostane na dudly. Na lyžičke mieka alebo nejakej stravy ktorá obsahuje trochu tuku..aby sa to lepšie rozpustilo...lenže teraz má Vigantol nový obal..a my to máme ako rituál..že Lívia ľahne a ja jej kvapnem do úst.. a ona ešte pýta... 🙂 keby som jej to mala dávať zasa na lyžičke..tak mi je to už na obtiaž. 🙂

eviku78
4. nov 2009

misi, tak to je sila. 😲