Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
10. jan 2010

anjelok - a dik sa tip urcite skocim do tesca a s tym chudnutim sa chystam aj ja od zajtra tak uvidime do kedy mi to vydrzi 🙂

andula30
10. jan 2010

Ahojte babule dik za povzbudenie na cestu ideme az v piatok. Leni ked sa s... tak sa s... 😝 😝 s tym cvicenim drzim prsty ja som akurat dnes hovorila mojmu muzovi ze ja by som mala schudnut ale mi to pride zbytocne ked chceme druhe aj tak priberiem tak potom 😀 A co sa spanku tyka ja radsej nepisem my tu nocnu prestavku mavame tiez 😝

nicolmt
11. jan 2010

dobre ranko 🙂 andul aby som do piatku nezabudla prijemnu, rychlu a bezproblemovu cestu. a nech "vam" prace na domceku idu od ruky 😉
verul zavidim aky je ronko sikovnik 😅 u nas este dost bieda. ale zacnem to riesit az v maji, ma obdobia ked chodi cikat a obdobia ked nema cas 😒 teraz je obdobie ked nema cas, ale zas mi hlasi...maminka cikaaaaam 😎 tak ju aspon pochvalim ze super, nabuduce nech skusi povedat skor, a moze aj do nocnika a nie do plienky 😀
okrem toho sa zas zacala vyzliekat namiesto obednajsieho spanku a zo zasady sa tam aj pocika, niekedy aj ine 😒 tak len perieme a perieme obliecky. este ze mam pod plachtou nepremokavu podlozku 😎
anjelok no tak toto ta nastve 😠 nam tak niekedy v novembri odisiel PC a prisla som aj o dake foto. nastastie som mala dost aj pozalohovanych a aj v karte vo fotaku toho dost ostalo, tak asi len mesiac je fuc 😖 odvtedy zalohujem poctivejsie 😀
nam tento tyzden uz tiez zacinaju kruzky 😅 sara ide na vytvarku ..ako inak 😀 😀 sice je to az od 2,5roka no ale ukecala som ich ze bude stihat 😕 este tam mame aj cvicenie na fit loptach ale to sa mi nechce sa s nou natahovat 🤐 a rozmyslam nad anglinou..velmi. sara uzasne opakuje aj cudzie slova, trosku ju zo srandy ucim nieco po nemecky a ide jej to 😲 tak by bola skoda to zanedbat. len akosi nie je casu, Helen Doron je u nas len doobeda este u nas v MC maju nejaku inu co bude poobede tak musim vyzisitit ci aj pre taketo male deti 🙂
no a tescu som uz davno nebola, pojdem pozriet dake vecicky tiez 😉 i ked u nas maju tak blbe ze do roka vela a potom zas od 3rokov vela a take co nam treba skoro nic 😒
spanok nocny idealny uz zas nie je..uz zo par dni ju v noci pocujem no ale aspon bez revu a nemusim tam ist. i ked sa teda zobudim a potom som aspon 2 hodky hore a rano sa mi zle o siestej do prace vstava 😝 zvalujem to na ocaky, uz vykukol jeden 🙂

nicolmt
11. jan 2010

ozaj baby, co tak nejake STRETKO napr februar?? 😅 tu www.umlynarky.sk 🙂
strasne sa mi to tam pozdava ked sa neda byt moc vonku, aj deti by sa vybehali (vnutri je dobra zimna zahrada), mozno aj kus snehu este bude, vedia zabezpecit aj jazdu ns ponikovi a hlavne! je tam wellnes-centrum. deti sa budu clapkat v bazene v teplej vodicke. kamoska tam mali stretko z MK preto tolko viem 😝 my asi pojdeme aj sami, vsak co s takym malym dietatom vela moznosti v zime nie je 😝 ale kebyze sa dohodneme viaceri bolo by super 😅
premyslajte 😉 mozeme si to dat ako valentinsky darcek 😀 a nakonie to moze byt aj marec napr.

anamor
11. jan 2010

ahojte, tak my hlasime chorobu v podobe velkych soplov, aj stekajucich, nasledne napinanie a vracanie a obrovsky kasel, bez teplloty, navyse k tomu pravdepobodne dvojrocne stolicky sa tlacia, som zvedava ci tentorkat vidu. Inak ok.
Juj tiez by som sla na "zimne" kupanie to ja mozem.
leni k tomu notebooku akoze nic moc, keby som ja prisla o foto tiez to pokladam za obrovsku tragediu inak.
Nicol helen doron je aj pre taketo male deticky mam pocit, ono to uz je od niekolko mesiacov tusim, neviem presne kolko to stoji, ale asi to nebude lacne? ze?
Inak Natalka uz tvori dvojslovne vety 😵 takze komunikacia opat lepsia, celkom fajn nam, az na buntosenie v noci, ale to pripisujem tentokrat prechladnutiu... a inak tie nocne prestavky mame aj my, kriticke je vstanie medzi 10-11 vecer... potom je uz noc celkom pokojna. V piatok sme sa inak fantasticky vysankovali a mala bola nadsena 😉 to este nastastie bola zdravotne uplne OK.
verul gratulka k odlozeniu plienok 😵 ronko je sikulko. Unas sme do Vianoc pokazeni... bolo to super, ked som uz vyse dva mesiace aspon kaku neprebalovala 😝
andul stastnu cestu a drzte sa.

juj a tu truhlicku so slovickami kupim aj ja, na vianoce som zavahala, ze staci mi bordel aj z kociek a lega 🤐 ale myslim ze malu by to bavilo.
Inak co sa kruzkov tyka, tak my asi pojdeme od februara do hudobnej /kedze ja som "hlucha" ako pen 😀 /, cvicenie sme tiez planovali, no asi to odkladame az na jar, takze ako rozptylenie ked vyzdravie nam zatial bude stacit materske centrum asi.

andula30
11. jan 2010

Ahojte baby no tak mna sa stretko netyka mala by som to z norvayu daleo 😉 Nicol inu sikovnicu mas my co sa tyka rozpravania mame novinku ale tie co uz pomaly rozpravate basnicky radsej preskocte dnes Simi povedal mama a akoze to patrilo aj mne 😀 Baby vysvetlite to mne neznalej tie kruzky ako prebiehaju lebio si to neviem dost dobre predstavit ako anglinu chapem zeked na decko anglicky mluvim tak sa nauci ale vytvarna a hudobna pre taketo deti to co tam robia? 😉

basika
11. jan 2010

Ahojte,

veru Verulukin Ronko je šikovný chlapec, že takto krásne už sa pýta..

romi - choroba nech je rýchlo preč

žienky ja vám tak závidím čo bývate vo väčších mestách, že máte rôzne možnosti kurzov..ja by som tiež hneď na niečo išlo s Livinou, musím sa poinformovať u nás..ale nevidím to nádejne. MC u nás máme aj AJ tam bol, ale to len pre také väčšie deti

ja tiež zvažujem nad tou trhuhličkou...len rada by som to videla na vlastné oči..

zuzkazrzka
11. jan 2010

Ahote, ja sem velmi nestiham chodit a citat, ale dufam, ze ste na mna nezabudli. 🙂 mame sa dobre, maly rastie ako z vody je zlaty ale obcas protivny (kuse, skrabe kope a to hlavne ked mu nieco zakazem😉). aby ste vedeli ako vyzera tak kuk akmate chut sem

https://www.youtube.com/watch?v=N-tbIXVVhoA

.

Chela by som sa s Vami ale poradit, mame problem zo spankom. Zaspavanie nam nerobi problem (klop,klop) on si vylezie do kocika a pozera "mamana" cize DObu ladovu a zaspi. Sam, necham ho pozerat a ja si robim co potrebujem. Obcas ma zavola, ale staci sa mu na chvilku ukazat. No v noci je to brutus, prve 3 hodiny pohoda a spi ako zarezany, potom zacne mrncat, krutit sa, skace nam po hlave, nechce ostat v postielke ani nahodou a potom place zo sna so zatvorenymi ocami, alebo aj sa preberie. A to trva tak 4 hodky, co nespime ani jeden. Nakniec o 4tej zapi ale medzi 6tou a 7mou je uz hore. Niekedy sa to strieda, ze ked ma taku noc, tak dalsia je ok.ale od Vianoc sa to opakuje. Uz neviem co mam robit. Neviete mi poradit?

Dakujem

basika
11. jan 2010

ahoj

zuzkazrska - no Adomko je riaden tanečník, je podarený...zo spánkom veru neporadím

anjelok
11. jan 2010

cafte,
tak uz som online, muz dnes kupil novy disk a stary odniesol do firmy, co obnovuje data..no som zvedava, co sa im podari a hlavne, kolko to bude zase stat 😝 ale na tych fotkach mi moc zalezi.
telka este nie je, ale zas..mne nechyba 😀
ninka, my by sme sli 😉 vyzera to dobre 😵 a sara je ina sikula 😵
dnes sme boli na cviceni, ked sme vstupili, tak mala zacala plakat, mrncat, ale o chvilku uz bola vo svojej kozi, rehotala sa, jasila, tesila, tlieskala..tak som rada, ze sa jej pacilo 🙂. ked sme sa vratili domov, opytala som sa, ako sa volal tigrik na cviceni a normalne mi odpovedala, ze bobo 🙂
andula gratulujem k mama 😵 juraj sa dnes snazil naucit natalku ANO, lebo hovori JA (ako po nemecky 😀 ). ano aj vie povedat, ale ked sa jej nieco spytas, aj tak povie ja 😀
romi tak skore uzdravenie prajeme, chuda natalka ☹ a sikulka, ze uz vety hovori 😵
basika, ja mam MC nedaleko a este som tam nebola 😅 stale daco..ale chystam sa 😀

nicolmt
11. jan 2010

no som dufala ze sa este niekto prida na stretko 😅 aj eviku myslim spominala ked som to prvy krat navrhovala ze by sla 😉
teraz to vyjde ca 5000sk na ten vikend piatok nedela aj s polpenziou, vstup bazen a wellnes free a este nejake masaze naviac
holky co boli hovorili ze sa oplati doplatit aj obedy ze varia super, zohnali im aj stolicky a postielky. a kedze tam boli cez mikulasa robili im aj mikulasa a jazdu na ponikoch.
tak dufam ze sa este nejake zozbierame 😉
je to sice relativne drahsie ale ten oddych 😅

no a samozrejme nesmiem zabudnut na to NAJdolezitejsie ..andul gratulujem 😅 o tyzden ti to asi zacne ist na nervy, lebo ked doteraz len krical mohla si sa tvarit ze aj na muza vola, ale teraz je to jasne na tebe 😝 😝

helen doron je uz od 3 mesiacov alebo 6tich uz neviem presne, a drahe je to teda ze fuuuu
tak preto chcem skusit toto druhe u nas v MC, mne by stacilo keby sa ucili nejake riekanky a zvieratka po anglicky a tak podobne, nic narocne zatial..teoreticky keby som premohla svoju lenivost by som mohla aj ja, ale to uz nie je v kolektive a zas si neodychnem 😀

leni no ale ako si budu natalka so sarou rozumiet ked sprechuju po nemecky 😝 😀 😀

kety80
11. jan 2010

ahojte 🙂
tak dnes sme boli po dlhom case v skolke kristinke sa strasne pacilo uz sa tam aj tesila 🙂 u nas sa tiez zacali sopliky a kiku dnes bolelo usko tak dufam ze to nic nebude
anjelok - suepr ze uz mas pc a snad vam tie fotky vytiahnu 😉
anamor - tak nech ste skoro zdravy 🙂
a co sa stretka tyka ja este neviem co bude do vtedy u nas ale urcite dam este vediet 😉

eviku78
11. jan 2010

ahojte,

zuzi, len vydrzat, ono to prejde. u nas pomohlo dat postielku do detskej izby. aj ked sa v noci preberie, hned zaspi. samozrjeme, ak sa jej nieco sniva a zacne plakat, tak k nej ideme. skuste si ist lahnut do inej izby a vyskusat to. u nas zabralo.

ja som dnes bola konce opacit to nase MC a bolo to vazne prima. 😵 da sa tam chodit aj v lete na dvor, tak sa tesim. tiez som sondovala kruzky, ale maju len cvicenie (to my uz chodime od 4.mesiaca niekam inam) a vytvarku, ktora je tak od 2 rokov, podla mna aj neskor.

nicol, no 5 litry je vazne dost za jeden vikend a hlavne ja idem niekedy koncom februara s emmi na oravu.
tak neviem. keby bolo na mne, tak idem. ☹

eviku78
11. jan 2010

nicol a to je 5000 Sk na 3 clennu rodinku?

nicolmt
11. jan 2010

evi ano 5000 za vsetkych komplet, teda presne za 2dospelych lebo nase detuchy su este zadara 😉 tu je cennik
Wellness WEEKEND 96,00€/2892,10 Sk, -12% AKCIA akciová cena: 84,48€/2545,04 Sk/osobu
 2x ubytovanie v 2-posteľovej izbe s polpenziou (piatok - nedeľa) cena/osoba
 vstup do bazéna a saunového sveta
 1x klasická masáž čiast. (20min.)
 1x rašelinový zábal (15 min.)
 1x Biliard 1 hod. (2 osoby)
 fľaša vína z regionálnej produkcie

verulka
12. jan 2010

my stretko isto nie 😉 okrme toh, wellnes ja nemusim...no ale hlavny problem je vo veku mojich deti a draheho povahe 😉
andul, stastnu cestu, agrtatulka k mame 😵
ronkovi nieco ide a ine nie...i ked dnes spal na 2 zobudenia 😵 s oducanim od plienok sa mi len potvrdilo- nezavisi na type plienok, pohlavi a rocnom obdobi..dietatu to zrazu dopne a je to 😉 moji vsetci sa oducili v cca rovnakom veku (2 v 18-19mes a 2 v 20-21m)
cvicenie- no ja cvicimdoma relativne poctivo, ale nechudnem..no uz mam vybavene od bud. tyzdna 2x do tyzdna.
co sa aj tyka- podla mna treba bud do toho investovat strasne prachy alebo nic..Mne chodili deti v skolke, v skoel maju- je to skor take hranie sa z cudzim jazykom...ja mam v plane poslat na rok deti do cudzojazycnej krajiny a naucia sa lepsie ako vsetky doucka dokopy..
skoda, z enie sme ani jeden z rodicov tak dopbre ovladajuci AJ. je super, ked ma dieta od narodenia 2jazyky
leni, nam fotky takto uz 2x tahali 😝
ja kruzky neriesim, mame cvicenie, aj to si odsedi...on je rad len vonku...skusim nieco od septembra, kedze to uz bude "velkac"mozo zakceptuje ine deti lepsie...

zuzka.sk
12. jan 2010

Ahojte baby, vsetko dobre v novom roku 2010!
Som tu dlhsie nebola, mala som dovolenku,tak som si uzivala Sasku a manzela a sviatky a vsetko okolo toho, potom som sa dlho prehovarala, ze treba aj do prace ist.. uf.

Prisla som si pre radu, neviem, ci nemate niektora rovnaky problem ako ja.
Vcera som bola napalena brutalne, ale teraz neviem, ci na seba, ci na rodinu, ci na Sasku... skratka zacala si strasne presadzovat svoje, az tak, ze som mala problem ju zvladnut, obliect a odniest z jalsi do auta. Nekompromisne som ju obliekla, nasilu, a to teda male deti maju dost sily, aj ked sa to nezda, v aute este 10 min vrestala, ale nebol to klasicky plac, bol to taky, ze "prestanem, ked mi dovolis, co ja chcem" cize skor krik, proste vcera mi dala krasnu lekciu ako by to mohlo vyzerat, ked okamzite nezacneme s prisnym vychovnym procesom. A to ja presne neviem co je.... krik, to neuznavam, aj ked zakricim na nu sem-tam, bitka to nic, to capnutie po zadku maximalne , vcera som jej zakazala telku, vobec sme nepustili ani jednu rozpravku... neviem, ci to zaberie.
V jasliach je z nej relativne anjelik, aj doma, ked sme same, ale akonahle ma obecenstvo, tak sa predvadza.
Dnes som o tom pokecala s tetou v jasliach, sama skonstatovala, ze musim na nu ist ako vcera, ze nekompromisne jej ukazat, ze bude po mojom, ale inak nic nemenit, ze ona je super, nadmieru sikovna, ale zase sa to prejavuje niekde inde. Normalne som z toho rozladena a vazne neviem, aky pristup zvolit, aby mi nezacala trucovat niekde na verejnosti, co sa teda este doteraz nestalo, ale vcerajsok som zobrala ako prve varovanie 🙂 Ona vsetko chape, co jej poviem,len vymysla a skusa, kolko si moze dovolit.
Milujem ju nadovsetko, tulime sa, vsetko, ale budem musiet asi aj bohuzial pritvrdit. Asi sa rozmaznala cez sviatky, ja uz fakt neviem.
Poradte, ked mate skusenosti,ked nie, budem musiet nieco vycitat na nete.
Zatim packo.

janca704
12. jan 2010

Ahojte 🙂
ZUZKA, nam sa maly uz na verejnosti "ukazal", zatial som sa nenechala "vytocit", ci znepokojit. Jednoducho som ho zobrala na ruky a odviedla od "zdroja" (vlaci v Avione 😀 ). Nevsimala som si ludi, radsej. Ale drzala som sa zasady, ze ked to spravi na verejnosti, NIKDY sa nepodvolit a trvat na svojom, lebo ak raz ustupis, mala si rychlo spoji, ze "strapnim mamu na verejnosti a ona mi to dovoli" a bude to opakovat. Je to tazke, ale stoji to za to. Parkrat sa to da vydrzat a verim, ze dieta si to casom uvedomi,c i ako to nazvat 😅 .
Tiez neuznavam krik a bitku, ale stale verim, ze sa to da aj bez toho 😉 Neviem, ci som pomohla, ale toto si asi musime len "ods.at" 😀

ROMI - Naty je sikulka, ze dvojslovne vety 😵 😵 😵 My sa rozbiehame tiez pekne ale vety nam nic nehovoria, zatial 😀 Jedine, co povie je "mama hata" (mama sadni si 😀 ). Drzime palce s chorobou, nech je rychlo fuc a mohli by sme dat stretko. Ozaj na tu hudobku planujes kam chodit? Ja chcem ist do PK MC, len sa tam dokopat, tiez furt nieco (ako Anjelok 😀 )

Stretko my nie 😒 , hoci radi by sme vas videli 😉

A tie zhorate disky 😀 Aj nam sa to stalo - svadobne fotky boli fuc ☹ A odvtedy pravidlene fotky zalohujem, pre pripad. Keby sa mi stratili fotky maleho, asi ma slahne 😠

basika
12. jan 2010

ahojte,

stretka - my tiež nie

jazyky - veľa záleží od učiteľky.. ako deti vedie..nemusí to byť hneď Helen Doron

verul - páčia sa mi tvoje praktické, realistické, presné príspevky..

zuzka - veru je to tu, deti nás už idú skúšať. Aj Lívia más svoje chvíľky pri prezliekaní napríklad, niekedy aj pri aute keď nastupujeme. Na verejnosti sme zatiaľ ešte výstup nemali, možno snáď pred rodinou ak robí caviky pri obliekaní, proste ju obliekam aj na silu aj s revom, ale som ticho, alebo ju trošku prudšie zvrtnem. Doma sa mi už stalo, že som aj zakričala...a už 2x to pomohlo, zrazu sa začala na mňa usmievať a dávala mi papá...behom zlomku sekúndy to bolo iné dieťa.

dnes som sa musela na nej smiať, keď som ju uspávala... a pre tieto momenty nechcem aby zaspávala sama. Ona vtedy riadne že rozhovory robí medzi hračkami. Dnes mala rybky modrú-Doris a oranžovú-Nema. Ja sa tvárim, že spím a ona hovorí "ideš buvať? ano?" potom o chvíľu "Nemo, poď pavať" (akože poď plávať) a po tom..to bola už čerešnika...si sadla na posteľ dala si oproti sebe ruky ako pred tlesknutím a hovorí "Daj na to" ťapla s rúčkami a povedala "čau" a toto zopakovala viackrát. My tak niekedy robíme, že daj na to a ťapne me si rukami...no nezabudnuteľné momenty..ztohoto ja žijem a čerpám energiu 😵 😵 😵

basika
12. jan 2010

leni - držím palce aby fotky boli všetky zachránené...

mirka20
autor
12. jan 2010

ahojte 🙂
leni, vela stastia pri zachrane fotiek. aj ja radsej zalohujem, aj ked som uz dlhsie nie, ale po tom, co som si precitala tak asi dnes opat budem napalovat fotky na cd.
zuzka, nasa ma obcas tiez tie chvilky. ono je fakt zaklad asi nepovolit. lahko sa to hovori, horsie kona, lebo aspon nasa ma obcas riadne vytaca. a kedze v mojom stave som teraz este dost nemotorna, tak je to o hubu 😝 snazim sa nekricat, nedat jej po zadku, ale obcas to nevydrzim a riesim to takto. potom ma to moc stve 😒
aj nam sa rozvazuje jazycek, ale vety z toho este nie su. ale my sa tesime aj z tych sloviciek 😵
bezplienkovanie zatial voooobec nehrozi, aj ked rano sa uz pekne vycika do nocnika, ale to je vsetko. ale u nas pokrok aj to, lebo z nocnika mala strach. a kakanie do nocnika alebo na wc tiez nie.
stretko u nas moc nepripada do uvahy, kedze ja som v mojom stave najradsej doma na gauci. ale zas taka masaz by nebola zla 😵
kruzky u nas nijake, kedze o ziadnych v okoli neviem. tak si musime vystaci same 😅
basika, livka musela byt zlatucka 😵

verulka
12. jan 2010

zuzi, toto je podla mna bezne a nechcem strasit, bude horsie.
ja som vo vychove uz davnejsjie nasla svo jsposob, ktory ma jasne zasady- teda ja dieta nebijem(uz mam za sebo uintenzivny trening, takze nervy ako z ocele)
ja v takomto pripade urobim podla okolnosti- ak s ami hodi o zem na ceste, "prenesiem" ho na bezpecne miesto a necham tak. Stojim pri nom a akoby sama sebe si rozpravam- v podstate sa mu snazim dat navod ako sa vratit do normalu (toto bol u nas problem, on sa uz nechcel hnevat, ale nevedel ako by sme ho prijali, ak by sa len tak postavil). Ak sa postavi, tak ficime akoby sa nic nestalo, neupriamujem na to pozornsot- ziadne taske, ze jej, teraz si krassny a poslusny chlapcek...celkovo sa snazi mnedavat ziadne nalepky detom- ci pozitivne alebo negativne. Ak potrebujem niekam ist a odmieta spolupracovat, tak mu to pekne vysvetlujem a napriek protestom konam(nemam na vyber). Podla mna je !prisna "vychova len docasna a podla mna neefektivna 😉 ale to sa zisti az vo vyssom veku, ked sa strraca fyz. prevaha....skvela knizka o vychove je Respektovat a byt respektovan- nie je to len o vychove 😉 a doslednost je samozrejme zaklad- treba si stat za svojim, dolezite je rozmyslat, co povieme..uzasna vec je dat moznost volby- nie ze rob si co chces- ale obujeme najskor pravu alebo lavu topanku..dalsia vec je rozpravat o svojich pocitov- nie vydierat alebo obvinovat, iba konstatovat a hovorit dietatu co v dany moment citime...
u nas je obr pokrok v negativizme- na vsetko v momente povie nie, ale nasledne o chvilku sa uz spamata a povie ano..chces jogurt? nie. Ok, tak potom povedz...do sekundy ano ,jogurt..a tak je to zo vsetkym. Rano mu dam na vyber medzi 2trickami, pripadne ideme k uskrini a vyberie si veci a pod..j oa deti to skusaj uhlavne na rodicov, na "cudzich" su dobre 😀

efcso
12. jan 2010

ahojte majovky a majovcatka!

konecne on-line!!!!!!!!!! a citam, ze riesite jazyky??????? dufam, ze to nemyslite vazne! 😲 😲 😲 akoze pochopim (ale nedari sa mi) bilingualne ucenie v ich veku. (olivii sa vlastne nedari ani monolingualne 😀 ), ale ak im pustis z youtube nejake rovnake video o zvieratkach - to je podla mna to iste. je ich tam vychovnych hrozna spusta a aj ked ich mnohe neuznavate, je to len o uceni jazyka, nie zabava, ale tvrdy dril. takze ja, ako ucitelka jazyka vobec neodpporucam. ucila som aj 4-rocne. musi sa v tom pokracovat a mat system, co v ziadnom pripade nemate sancu u nas na slovensku, lebo ziaden system v tomto nasom skolstve nie je. v jazykovkach od teba vypytaju strasne evry a system tiez ziadny!

vychovne problemy - kricim (presnejsie jacim 😝 ) ked ide o zivot a zachodovu kefu 😀 . olivia problemy vacsinou nerobi, ked sa nechce obliect, chytim pevne a nasilu obleciem, stale skusam motivovat, slovko cokina robi zazraky 😲 (nebojte, nakoniec dostane cerealnu tycinku). a ked sa na verejnosti nieco podobne vyskytne, postupujem ako verulka, preniest na bezpecne miesto a nechat.

no a mame sa vyborne.olivia si vo svojej izbe zvykla absolutne super - ci to som uz pisala??? 😅 na vianoce dostala tu vakovu hojdu z ikei a strasne rady sa v nej hojdame (ked vari, hojdam sa ja, co je teda dost casto...). komunikuje v naznakoch, cize stale nic zmysluplne, treba strasne vela fantazie, aby som rozumela slovam ako "tiko, maka, meksh" (ticho, mlaka, mikulas). seba predtavi ako "ujo shashi" (olivia shantava) (to sh=s s makcenom). no ale netrapima to absolutne vobec.

momentalne nie uplne chapem, e ked nastupim v april do roboty, ci mam stale narok na prispevok, ci nie. neviem este, co spravim s malou a tak.

idem hodit dieta do vane a potom si konecne posurfujem a este pocitam, kto je v tom...

basika
12. jan 2010

ef - vitaj...ak požiadaš teraz o ten zvýšený RP tak potom strácaš nárok na RP ak pôjdeš do práce a nedáš dieťa do zariadenia....tak mi to dnes pani vysvetľovala na úrade..a pre teba novinka...o nás..že ideme na operáciu 4.2. neviem či vieš

ideme aj my kúpať...tiež sa zasstavím...

anjelok
12. jan 2010

ef caaf, snad uz budes teda chodit castejsie 😉 a ved pekne rozprava olili. natalka tiez tak nejak podobne. nieco rozumiet, nieco nie..rehoceme sa zakazdym, ked chceme, aby povedala sane. povie hadi 😀 😝
inak po vcerajsom muzikovom treningu dnes uz krasne odpovedala ano. sem tam bolo aj JA, ale vacsinou sa hned na to opravila 😵 no musim ho pochvalit aj takto verejne 😵
verul obdobie negativizmu mi nieco hovori..aj ked my uz to mame nastastie za sebou 😅 ..ale mozno este aj pred sebou, u natalky clovek nikdy nevie 😝
zuzkask..to u nas nie je nic vynimocne. natalka sa takto zacala presadzovat par mesiacov po roku. trva to stale, niekedy je to horsie, niekedy lepsie. verejnost nie je vynimka, nema problem sa slahnut o zem aj na ulici. zvladam to ako sa da. snazim sa s kludnou hlavou,stojim si za svojim, podobne ako verulka pisala. ale niekedy prasknu nervy a aj po zadku uz dostala, aj zvysim hlas ked treba. napodiv zabera. urcite nie je mojim cielom ju bit alebo nieco podobne, skor som proti tomu. ale zas par po zadku este nikomu neuskodilo..ani nejaka ta facka v puberte 😉 ..za tie sa zvykne v dospelosti rodicom aj dakovat 😀 😀 😀
raz v mama a ja bol o tom clanok, ze detom sa vyvija nerv. sustava a ze oni v podstate za to ani nemozu ze su vzdorovite. ja u natalky casto vidavam aj take, ze nevie, co chce. proste reve, hodi sa o zem, ale nechce ani to, ani ono, ani nic ine..to si musime len prezit. niekto ma kludnejsie dieta, tak to ma mozno o nieco lahsie, niekto temperamentnejsie, tak sa potrapi viac. co uz, su to nase deti a lubime ich ako kone 😵

efcso
12. jan 2010

basi aku operaciu???? tie mandle date von? no drzim kazdopadne palce!

a zariadenie statne ci sukromne musi byt, aby ecka doma zostali?

kats
12. jan 2010

ahojte kocky, to ake tempo ste tu nahodili 😀 ?

leni dufam ze fotky vam zachrania 😉

ef takze uz ta tu mame castejsie 😀

my jazyky nic 😅 natolko perfektne neovladam ani aj ani nj ani fr aby som ho tym len nepokazila 😀

stretko tiez nehrozi 😝 v tom case bude uz len brucho a v pozadi ja 🙂 aj ked wellnes mozem 😅

hadzanie sa o zem 😀 myslim ze uz je bezna realita skoro pre vstkych 😀 aj ked potom co som sa tu na matusa postazovala, obratil o 180stupnov 😅 rano sa budi s usmevom, rehni sa cely den, tata je teraz lepsi ako mama 😀 dufam ze mu to chvilku vydrzi 🙂 ale pri obliekani samozrejme vresi a ked nieco nie je ako chce tak sa vie paradne rozcertit 🙂 no co tak ho chytim a robim co musim 😀

baby to vsetky chodite dakam cvicit alebo na kurzy ? to len ja som taka zla mama 😕 ?

efcso
12. jan 2010

a este som chcela podotknut, ze zakaz telky ma dost prekvapil, kedze oliviu nic take nelaka. vobec. akurat ked je ahoj adusko, tak leti, zatancuje a bezi si dalej po svojom. ono ja telku tiez vobec nemusim mat, tak mozno aj preto, ze to nevidim tak na tom nic extra nevidi.

a co sa kurzov tyka, ja teda momentalne vobec nemam ani pomyslenia. my tu mame take aktivity ako kone, susedy, psikovia a posta (nazvala som to mission impossible 😀 ), cvicime na fit lopte a este kopa inych veci. takze vobec nic nam nechyba.

misanik
12. jan 2010

kats, neboj aj ja som zla mama 😝 😀 , podrobnosti mozno neskor, ja sa teraz hram na skolacku a dajak nestiham

kety80
12. jan 2010

ahojte 🙂
tak my soplikujeme kikus aj kubko ☹ ale nasla som kubkovi dalsiu stolicku tak dufam ze je to z toho a ze zas neskoncime na liekoch
obdobie vzdoru dopre pozname my sme vacsinou jedovity ked idu zubky vtedy sa jeduje na vsetko a nevie co chce ale vacsinou sme v pohode ani pri obliekani sa zatial nejedujeme len ked davame plienku tak to je otras 😝
kubko uz tiez dostal na zadok ani to cez tu plienku neciti este sa mi smeje a myslim si ze kazde dieta dostavalo na zadok a vobec to neublizilo jasne ze to netreba prehanat a tiez vobec nie som za bitky ale za to tiez zvysim hlas ked treba a uz nieco moc zle vymysla ale moc vas nepotesim tie obdobia vzodoru su v kazdom veku ine tak si este uzijeme
a co sa tyka jazykov no my moc na jazyky nie sme ale kika chodi v skolke na AJ a celkom dobre jej to ide vie uz aj basnicky teraz sa ucili vianocne pesnicky pozna zvierata farby vie pomenovat clenov rodiny a pod. strasne vela sa tam naucili ale mali aj dobru ucitelku ktora to robila formou hry a tak sa vela naucili ked ide s nami nakupovat tak nam hovori po AJ veci a potraviny no je podarena 🙂