Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
20. jan 2010

ahojte 🙂
vybavujem si lekararov ktorych pri detoch vobec nestiham ako oci , gynek.,zub. muz ma trochu volna v praci tak moze strazik kubka a ja mozem behat a este sa snazime vybavit to CT pre jakubka ☹
jakubko je tiez soplavy a dnes sa zacal strasne jedovat stlale len na rukach a rev akoby ho drali z koze no neviem co to zase je mozno su to zuby tiez mam podozrenie ze idu ocaky tak sa ani nedivim my mame zatial 11 zubov

basika
20. jan 2010

kety - juj mrzí ma, že takéto starosti máte aj s Dr. aj jakubkom, že ho tak zúbky mordujú

pridala som aj ja foto z dnes...kto chcete kuk

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

efcso
20. jan 2010

zdravim!

vsetkym spolusoplujucim skore uzdravenie 😵 . olivii je uz fajn, akurat ma teraz tie neverending sople, ze zacnes tahat a mozes aj tri tyzdne a aj tak sa nedopatras konca 😝 . k tomu sa pridal aj moj drahy manzel.

no a dnes som sa dozvedela skvelu novinu: do prace nemusim!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 ale pred muzom sa tvarim, ze som z toho nestastna 😀 😀 😀 teda, som aj rozcarovana, lebo tie (aj ked malo, ale viac ako cisto na rodicovskom zivorit a aj sukromne hodiny padli tym, ze sme sa prestahovali) prasule by sa veru zisli. dom nedokonceny, peniaze minute... no ziadna slava. ☹ ale tesim sa na krasne leto na dedine, mozem si porobit exterier (na ktory nebudem mat financie), mozem si naplno uzit malu 😵 😵 😵 😵 😵

jo lekari - nebolo by od veci na gyndu zajst, aj zuby si dat opravit 😖 . a aj s chrbticou by som mala zajst, kedze asi pred 2 mesiacmi mi moje zlate dieta treslo opatkom rovno do nej a stale to boli 😲

a natalka je uplne coolova! ja oliviu nemozem na kuchynsku linku posadit. pre mna je uspesny den, ked nic nerozsype a nic nevyleje (myslim olej, a tak, na vodu som zvyknuta). teraz ma maniu postavit sa k linke a dookola hovori "nuoš, nije" (napisala som to takto,lebo ona to tak strasne zdorazni), potom prida "chessy, kuoš" a zase prejde na predosle a doookola to hovori. ma vydrz. ja nie az taku. 😅

rozmyslam co som este chcela... no neviem. dlhy den sme mali. ahaaaa, zuby! no olivia ma vonku okrem tych poslednych 4vsetky. ale teraz ma obdobie stratenej ruky (ma ju celu nadzganu v ustach)a dost ma to prekvapuje, lebo doteraz to pri zuboch nikdy nerobila...

sankovaniu zdar! 😎

basika
21. jan 2010

ahojte,

ef - tak dobrá správa, že do práce nemusíš... i keď píšeš, že to má dve strany..peniaze boli aj budú...aj u nás by sa pár éčok sratilo..ale chvíle s dieťaťom..nikdo nevráti...ani nenahradí....

dnes snežiiiii skúsim dnes urobiť jednu snehovú foto

kats
21. jan 2010

ef super sprava 😵 aj ked prasule by sa zisli 🙂 ale este bude aj ich cas, teraz je na rade oli 😀

kety dobre povybavuj - nech ti kazdy lekar len povie ze preventivka uspesne za tebou 😉 a to CT nech mate cim skor 😠

my tiez uz komplet chup az na tie dvojrocne, a bolo pred par tyzdnami obdobie 'stratenej ruky' 😀 ale ziadna nova stolicka na obzore 🙂

matus ma uz len huste sople, ale potvorky su aj zatecene 😠 uz ich len doliecit 😉

uz zacinam partit k tym zlym ludom co ked vstanu a vidia sneh, tak len zahresia 😅 ale potom som matuska balachala na sniezik a snezenie, ake je to krasne tak som sa znovu namotala 😀 odhadzali sme sneh, sli sme na nakup a v poluse natacali obrovskeho zeleneho tancujuceho zajaca 😀 sme tam stali a pozerali 😀 doma sme zas ohadzali co uz navalalo 😝 za odmenu som si kupila ostrokyslu polievku ale moje chutove bunky uz zabudli co je stiplave tak som sa skoro zadusila 😀 a dnes zijem v tom ze je piatok 😀

anjelok
21. jan 2010

ahojte,
kety, ja mam take resty u lekarov..cakalo sa, kym dokojim. a uz som dokojila a nejak sa neviem rozhybat. lekarov ja nemusiiim 😝 ale to asi nikto 😅
nastastie zuby som stihla este pred novym rokom 🙂
ef..mi nejak uslo, preco si musela ist do prace a uz nemusis? 😕
basi, livka aka raiderka 😀 natalke musim nejake esasy odrazadlo zohnat. ale asi bude stacit tak na jar.
spolusoplikovcom skore uzdravenie, my tiez len tahame a tahame. tiez zhustli.
my sme boli doobeda vonku, ale vydrzali sme tak pol hodku. nikde nikoho 😕

basika
21. jan 2010

tak na obed znova kuk sem...

aj my sme dnes poodhrabovali sneh....a ešte som aj 3 fúriky dreva do kotoľne doniesla...Líviu bavilo celou garážou z kotolne popol na lopatke vynášať von na sneh..popritom pár-krát švihla lopatkou po aute. 😖

ajka.no3
21. jan 2010

Ahojte,
ja som tu nová,ak môžem rada sa ku Vám pridám.Doteraz som chodila len na www.mamaaja.sk ale nejako to tam zamrzlo tak som nakukla sem a ak môžem ostanem.........

basika
21. jan 2010

ajka - vitaj...radi sa dozvieme viac o tebe...lebo v pase toho veľa nezistíme 😉

verulka
21. jan 2010

cafte, ef, veci sa deju ako maju 😉
my sme uz 2 dni vonku bez plienky 😵 zato v noci som 2x prebalovala, lebo sa precural, pyzamo mokre az podpazuchy..musim zacat riesit tieto nase noci, nech sa vieme pohnut z miesta- ono kedze on je hore momentalne 8x za noc, vzdy s placom (aj ked som vedla neho) a ritual ukludnovania spociva v tom ,ze sa napije, da si cumel, plienku na tvar..lenze ak ma pitia malo, pyta si dlasie, ak nedostane ide do brutal placu, ktory trva hodiny...proste ak mu porusim ukludnovaci ritual, je zle..lenze takto sa neda oducit od plienok, dudky..netusim ,kedy zacne lepsie spavat..ale viem, ze sa raz dockam..
u nas sneh nejako nie je v oblube, zato odhrnace, traktory, ktore jazdia teraz vela, to je o inom 😀

eviku78
21. jan 2010

ahojte mamule.
prisla som vas len na rychlo pozdravit. sme u nasich, tak si to s emmi uzivame. 😵
u nas je posledne 3 tyzdne brutal mama obdobie a pokazilo sa nam uplne zaspavanie. ci cez den, alebo vecer. ak ju nedrzim za ruku, tak reve ako tur. a to kludne mozme sediet pri postielke a prihovarat sa jej. nic nepomaha, iba drzat za ruku alebo hladkat brusko. nechapem tuto jej zmenu. keby to bolo vtedy, ked som isla do prace, tak pochopim. ale som s nou non-stop. ☹ ale snad aj toto prejde.

vitam ajku. 😉

ef, doma ti bude dobre, uvidis. 😀

basika
21. jan 2010

verul - uf 8x hore byť počas noci..to je aj na koňa veľa...Ronko je už ozaj s cikaním počas dňa šikovný...noc sa ešte urobí..verul...teraz poraď čo napíšem dole.. 😉

nočníkovanie - ja zasa v tomto smere tiež som na vážkach...čo robiť..a a ko sa zachovať. Lívia chodí permanente cikať aj kakať do jedného kúta, najnovšie pod stôl, na Wcku sedí, ale nič tam neurobí... nič nerobíme nasilu..iba akurát keď je v tom rohu, keby som ju vtedy odtiahla na silu do Wcka...to ale v žiadnom prípade nechcem urobiť...neviem ako mám reagovať...či si to nevšímať, keď zalezie pod stôl..zasa nechcem aby si na to zvykla..tam chodiť...vždy jej to komentujem..a pýtam sa jej čo robí tam, ona mi odpovie..ja jej poviem, že ja aj ocko aj kamaratky cikajú na Wcko..že aj ona pôjde potom..a tým to hasne...

efcso
21. jan 2010

ahojte!

kats, ty si tusim chcela travit noci na konovi, nie? ci uz prisiel manzel? 😀

verul, ja viem 😉
leni, mala som nastupit, lebo kolegyna je tehotna tak namiesto nej. riesila som to tu zaciatkom septembra...
tesim sa coraz viac, ze zostavam. to leto tu bude uzasne!!!!!

a dnes som sa k tomu vsetkemu dozvedela, ze nam pustili po pol roku hadania sa, slz a prosieb a presviedcania tupej panej posledne cerpanie uveru 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . pani sa samozrejme zabudla ospravedlnit, napriek tomu, ze banka pochybila a keby ich dame na sud, asi nam musia daco aj pridat (ci sa mylim leni?)

drahe majovky. nezabudli ste nahodou na kolaudaciu????!!!!!???!!!!! ved ja tu pripravena, olivia caka... a nide nikto!
😠 mali by ste si vstupt do svedomia!

efcso
21. jan 2010

a etse - oliva sneh miluje. schvalne pada zo sanok a rehoce sa 😀 .

serbel, wc - sice bez problemov osedi, ale skutek utek 😒 . a dokonca ju neviem ani vymaknut, aby som z nej strhla plienku... ci to sa nema 😲 ?

oliviine spanie nebudem rozoberat 😅 . zaspavanie kedy ako, vacsinou musim byt pritomna, ked nezaspi a ma potrebu rozoberat zazitky, tak idem do obyvacky, ona vykukne z dveri, ale dalej sa neosmeli a potom ak ju ignorujeme, ide spat do postele. niekedy to zopakuje aj 3x, ale nakoniec sa odvlecie a ulozi sama. (nepisala som to uz 😕 ?)

co je s jankoupo??????

basika
22. jan 2010

ahojte,

ef - tak úver riadne vybojovaný, gratulujem. A čo sa stalo s kolegyňou, už neni tehotná? S nočníkom resp. WC podobne aj u nás...ibaže..ona chodí permantente do kúta..Pozerá rozprávku v TV je zapozeraná...zodvihne sa a ide do kúta.. a potom sa vráti... 😖

basika
22. jan 2010

ef - juj a jankapo, je nám vraj neverná na FB..tak minule písala na tehulkách...

anjelok
22. jan 2010

cafte, fuu, dnes je riadna kosa..vy tam hore, nezavidim 😝 vydrzali sme vonku necelu hodku a to mala natalka uuplne cervene licka. aj ked natrete.
ef, to si spominam s tou teh. kolegynou..a maju inu nahradu, ci co? no same dobre spravy mas aj s tym uverom 😵 tazko takto na dialku posudit, ked neviem, o co ide, ake boli podmienky a pod. ale ked si si ista, ze pochybila banka, mozes podat staznost bud priamo na pobocke alebo ombudsmanovi a ked je banka seriozna, odpovie ti, ospravedlni, prip. aj nejake to bolestne prihodi. ale zase aby si si nemyslela, ze to nejake miliony 😅 napr. ti moze dat 3 mes. vedenie uctu zadarmo alebo nieco podobne.
basika, livka si aspon uvedomuje potrebu a ide do kuta. aj to je podla mna krok vpred. natalka vobec nevie o com. vidim, ze tlaci, ze kaka. potom sa jej spytam, ci kakala a ona povie nie 😅 takze u nas to este vidim na dlho.
verul to s tym spanim je fakt blbe, ale ako ty vravievas, treba asi len vydrzat. ronko je velmi sikovny, ved ktore majovciatko je cez den uplne bez plienok? daj mu cas aj s dudkou 😉
noo jankapo sa tu veru dlho neukala, ani miska. no vychodnaarky, mate resty 😀
evi ..a ved to nie je pekne, ked ta chce emmi drzat za ruku? natalka to tiez potrebuje, ale mne to nevadi. mne sa to paci 😵

kats
22. jan 2010

ajka no3 vitaj 😉 kde je daka foto majovciatka 😀 😉

ef chcem s vami travit vecer 😉 na noc mi staci postel 😀 a muzik sa poponahal s robotou, prisiel vcera, no ale od rana bol chripkovy - aj tak z neho nic nie je 😝 len teraz obskakujem aj jeho doma 😀

nam sa tiez o nocnikovani ani nesniva - zas sa mu podarilo vyprodukovat 1x0,5cm 😀 a koniec no ale raz to pride, ked bude v lete behat naholo 😉 inak rovnako ako natalka, vidim ze kaka, niekedy ani to a ak sa ho spytam tak zatlka 😀 obcas, asi ked uz ma dlho v plienke a neviem o tom tak pride a rozculene si bucha po rozkroku 😀

tak my tak o pol az o rok napodobnime ronka 😅 😀

strasne bol dnes zlaty, poobede som mu v kuchyni umyla ruky, utrela a dala ho na zem... utekal k zaclone a este si ich pekne poutieral 😀

ef to mate paradne zaspavanie, ze odide a ulozi sa sam 😕 😅 ja si neviem predstavit ako ho udrzat v normalnej posteli, este ze je za mrezami 😀

ka77ka
22. jan 2010

Ahojte zienky 🙂
Idem sa trosku rozveselit ku vam, 😉 ..eli dnes spi od 11-tej..rano sa zobudila o pol 7 ked som budila terezku do skoly..pre mna teda ziadna slava, pretoze som zvyknuta na dlhsi pobyt v posteli. 😀 ..

takze v BA a okoli snezi?..cely svet je akosi naopak..u nas je teda kosa poriadna ale sankovacka nam veru nehori..snad sa aj my dockame. 😉
efcso...veru si este uzi naplno chvile s Olili...peniazky boli a budu...ja som sa od terezky ponahlala do roboty, teraz si to chcem tiez naplno vychutnat, pokym sa da.

Natalka na kuch.linke nema chybu..perfektna je 🙂 🙂 🙂 ..mne by sa Eli asi v momente strapala na zem..ona je taky zivel, co neposedi na jednom mieste...takze efcso, nie si sama 😀 😉

Livka je tiez chutnucka...a tie vrkoce 🙂 🙂 🙂 ..snad sa jedneho dna aj my dockame. 🙂

pri zaspavani musim byt tiez pri nej...ked bola mensia, zaspala pekne sama...teraz sedim pri nej, drzim za rucku, alebo hladkam chrbatik...zatial mi to tiez nevadi...a vecer ju uspava ocino, takze ja len cez den. 😉

choruckym prajeme skore uzdravenie...my sme momentalne bez soplov a kasla 😉

k nocniku: vysediet vysedi, ale nic sa nekona ☹...vcera napr.si doniesla sama nocnik, povedala mi mamina čitať-cikať...tak som ju posadila, sedela asi 5 min, potom sa postavila, rozkrocila nozky a vycikala sa mi na podlahu 😀 😀 😀..ale aspon sa pytala 😉 😝 😝 a ked sa pokaka do plkienky, pride mi povedat, ze tatala 😀

na zenskom som bola min.tyzden, takze mam rok a pol pokoj 😀, zubara som stihla v decembri, a bola som aj na preventivke u obvodnej. 😉

verulka
22. jan 2010

ef, vsetko bude 😉 aj kolaudacia 😉
janka zije, ma toho vela a fakt je neverna na FCB 😉
basika, z mojich skusenosti a roznych alternativ sa nocnik urychlit neda 😉 proste on oto pride, prepne a je to 😉 u nas ajka sedavala na nocniku, mala to rada, darilo sa nam odychtavat potrebu, nasledne sa zacala ytat okolo 18mes, vacsinu casu bola na latkovyhc plienkach- kazdy cvrk jej vadil, kakanie ani nehovroim..Potom dosiel risko, ktory bol v jednorazovkach, nocnik jedine na hlave..mal 18mes, dali sme dole plienky a zrazu si zacal uvedomovat, ze cika, nasledne to dokazal na chvilku zadrzat a rychlo nocnik...kakal do 2r do slipkov v kute. Radko podobne ako risko, len jemu to trvalo do 21mes, zrazu doplo, nocnik vynechal a cikal rovno do WC, naraz aj s kakanim..n oa ronko- najrpv kakaval ako sa naucil sediet chvilku do nocnika, nasledne ho odmietol, bol v latkovkach a zacal sa pytat v 20mes...proste kazdemu to dopne v jeho spravny cas 😉 podla mna je fajn s ao tom nenasilne rozpravat, ukazovat ( pozorovanie je najlepsi sposob ucenia)- cize inspekcia na wc 😅 ..
basika, ja by som to neriesila, max jej dat nocnik, ona si uvedomuje potrebu, ale odmieta ju robit inam...to je dalsi krok. Preto ju nechaj v klude...
no vidite, cika ako velkac a spi ako novorodenec 😝 kazdy mame ine veci 😉

basika
22. jan 2010

verul - veď ja netlačím na pílu...len som bola v rozpakoch..či keď zalezie do kúta resp. pod stôl, či si to nevšímať..alebo to nenásilne okomentovať..a opýtať sa čo robí, že maminka aj ocko ciká aj kaká do wcka aj bratranec aj kamarátka...atď.možno keby som jej dala len gaťky..by možno nejaký deň dva potrvalo viacej nehôd a možno by to potom pochopila, ale to nechám na neskôr..teraz nás čaká operácia..takže to budem riešiť až potom...

misanik
22. jan 2010

Ahojte vospolok.
Citam vas poctivo, len som dajak chcela reagovat viac krat a nestihla, maly sa zobudil.... ved poznate. Uz teraz urcite zabudnem co som vsetko chcela, tak len posledne veci.
efcso vidim, ze sa vratila, tesim sa 😵
katka -ka77ka, myslim na vas a posielam vela sil 😔
citam, ze sopliky uraduju, tak skore uzdravenie vsetkym.
nocnik, no norko ho zboznuje, strasne rad si nan sada, ale len sada, sediet nevydrzi ani 2 sekundy, on vzdy ekd ho vyzleciem uteka, vytiahne ho a sada si, rychlo vstane, ide si nieco zobrat, znova sada a toto opakuje kym ja neuznam, ze uz bolo dost behania holou ritou a dam plenuchu za jeho hlasneho protestovania a kopania 😝 Cika a kaka do plienky a rovnako ako natalka lenkina, ked vidim ze kakal tvrdi, ze nie a keby som ho neprebalila, tak si bude s nakladom pekne chodit kym mu to rit nezozerie.
Spava ako novorodenec krizeny s malym tyranom. V noci x krat hore, niekedy sa da uspat hned, niekedy zurky a ranne vstavanie znova stanovil na 4-tu 😠 skoro od noveho roka tak ficime, mato bol 2 tyzdne chory, tak som k nemu vstavala sama, som myslela, ze skapem. Mame uz aj rekord, vtedy mal "nastastie" sluzbu mato a vstal norko o 2.30. U nezaspal, az okolo 10-tej som ho ulozila, dala som ho vtedy na 2 denne spanky. Inak cez den spava tak hodinku 😝 Aby som ho vsak len neohovarala, je strasne zlaty. na to ako malo spi, je kludny. Velmi vela uz rozprava, opakuje cokolvek a vety sklada, ide vsak viac po kvantite ako kvalite, ta vyslovnost je nic moc... 🙂
a nemame sanky ani sneh
kats, som sa zasmiala ako si utrel amtusko ruky, norko ked mu umyjem tvar v kupelni, tak stale utecie k matovmu zupanu co tam visi a pasikom si utrie jazyk 😀
janka sa ma fajn, len ma toho vela, ona ma 2 tkaych nespavcov ako ja nezvladam jedneho 😉
skole som sa musela venovat, lebo skuskove, ale uz to dajak dokopavam 😉
a neviem ci som vs3 uz gratulovala, ale vsak mozem aj 2 krat 😉

basika
22. jan 2010

ahojte...

kats, misanik - no vaši chlapci..ozaj akí čistotní...a Norko ešte aj jazyk suchý musí mať 😵

kety80
22. jan 2010

ahojte 🙂
my sme dnes boli na zapise v skole bolo super kike sa strasne pacilo len dufam ze ju tam prijmu lebo otvoria len 3 triedy a v jednej moze byt len 22 ziakov a ked sme prisli na zapis boli sme uz asi 30 tak som zvedava s kikou robili aj taky pohovor bez rodicov super to zvladla niektore deti tam nechceli ist bez rodicov strasne plakali a co som bola prekvapena tak im dali taky mali test napr. ci vie co je kruh, stvorec, trojuholnik potom ci pozna cisla sa jej pytali ako vyzera 2 a 4 ci sa vie podpisat a pod. ale kike sa to strasne pacilo a to bolo hlavne ja som bola viac v strese ako ona 🙂
kubkovi sa k soplom pridal aj kasel tak sme dnes skocili k dr. ale povedala ze choroba to nieje len ma trosku podrazdene hrdlo tak sme nasadili kalcium a kvapky tak uvidime dufam ze to nevypukne do choroby
basika - krasne fotky
ajka - vitaj

anamor
22. jan 2010

ahojte,
priebezne som vas citala, akosi nestiham... ale som v obraze ako-tak
jani - za kojenie sa nehambi! mas moj obdiv za vydrz a odvahu a ze si makka... dokojis ked TYbudes chciet a basta 🙂 😉
verul drzim palceky, hlavne kvoli stahovaniu do vacsieho a nie do mensieho nech to ide s domcekom co najrychlejsie a najkvalitnejsie...
katka myslime na vas a ocka, drzte sa a odreagovanie padne vhod
efco - super k uveru /uz z principu sa stazuj, ak mas cas, my zatial s nasou bankou problemy nemame... aspon s niecim/, k leto v dome namiesto v robote a ak to financie dovolia treba si to ozaj uzit kym sa da, ten cas uz nikto nevrati... ako katka pise
basika aj tebe som nieco chcclea,no uz neviem co, ked najdem napisem.
kety tak uz zapis do skoly, teda 🙂super
tie postrehy o samostatnom zaspavani dievcata radsej nevidim 🤐
a ronko tusim inak jedine majofciatko bez plienok!Sikovnicek, alebo mamina uz vie ako na to. Ale tiezsi myslim ze to ma cas, ja sa utesujem ze nic netreba silit, sak je zima a ked vidim kamosku vonku ked je minus ako vyzlieka overal.... brr som rada ze ma plienku, aj ked musim povedat ze uvedomovanie mame a sem-tam stihne povedat: kakat rychlo natinka /pricom to uz ide fakt o stotiny sekund 😀/ ... nocnik uz ignoruje /vlastne chce pouzit iba ked je wcko obsadene mnou ci muzom/ redukciu si na zachod da sama akurat ju musim posadit nan, medzitym mi nahadze do vecka medzi nohy takmer cely toaletak, takze len kupujeme toaletaky a dufam, ze nezapcha zachod 😀 nova forma zabavy.... ale ked si macala ruky v zachodovej vode to som skoro nerozdychala... 😀
a tiez kakava tajne v kute, nejako sa hra, proste zakecava, ked sa spytam ci kakala povie ano a vie zeideme prebalit...

Este lenke som chcela taketo sedenie na linke u nas nehrozi, rovnako ako Olili a Eliska uz by urcite vyliezla hore alebo zletela dole... ale videjko nemalo chybu! perfektne, Natalka je krasna.
A kecanieaj u nas kazdym dnom napreduje, az nechapem, cim vacsia blbost tym skor zopakovane 😀 najnovsie mi vzdy ked poviem pockaj odpoveda: sekundu... no bavime sa.
najvyssi cas napisat dobru noc, ze? 😉

anjelok
23. jan 2010

ahojtee,
dieta zaspalo 😝 ..vidim, ze ste sa rozpisali takto na vecer, super 😉
kety gratulujem k zapisu, no mas uz doma velkacku, caka ta zaujimave obdobie 🙂
misi no vitaj..to spanie teda fakt nezavidim 😝 ja sa stazujem, ked mame 2 hod. zurku 😅 ale sak zas ta tiez nemusi byt kazdy den, ne? 😀 ale klop klop, dva dni prespala teraz, tak som oddychnuta. to nie je provokacia 😀 dufam, ze skusky mas uspesne za sebou 😉
katka aj teba rada citam 🙂
inak baby to aby ste si nemysleli, ze dieta mi vysedava pol hodku na kuch. linke len tak 😀 my ju tam posadzame preto, lebo ona nevydrzi ani 3min. kym si zalejeme caj alebo natrieme chlieb. tak si ju tam posadime a ona pozera, co robime, samozrejme, ze chce vsetko chytat a pod., to musime striehnut a davat pozor. urcite by som si s nou netrufla napr. varit 😅 . a teda vidim, ze muzicek sa vynasiel a toto bol asi jediny sposob, ako natocit video, ze nemala ako utekat ku kamere a bola zaujata. aby som nezabudla.. dakujem za pochvaly 🙂

basika
23. jan 2010

ahojte,

kety - tak super, že Kika tak dobre zvládla zápis...juj zachvíľu sa ťa budeme vypytovať ako to prebiehalo podrobnejšie..keď to budeme riešiť...ten čas hrozne uteká. Kubkovi, nech sa rýchlo polepší a dík za fotky.

a ajka čo sa tu ukázala...som videla v marcovkách...má marcové dieťatko..tak to bol asi len omyl..

misanik
23. jan 2010

Ahoj, ja som kukala co to tu mate s tou linkou a az teraz som nasla. Bohovska je natalka a ako sa krasne rehoce. Ani norko by ensedel, tatko ho naucil stat na linke 😠 a nazerat do pekarne ked pecie 😠
janca, co si ze sa hanbis, ved to je krasne, urcite bude dobre tak ako je a prestanete ked nadide spravny cas.
Inak nork este stale dviha trickoa tvrdi, ze tam mam mnam, minule ma zaskocil ked priniesol takeho nafukovacieho macika a strkal mi ho pod tricko, vraj mu mam dat mnam 😅
efcso, este tebe som zabudla, super, z enemusis do prace, len si uzi oliviu, peniazky isto este budu a ten uver tiez super 😉 bude na zahradku.
verul, este tebe som chcela, ze parada s domcekom, tak vas caka krusne obdobie,a le urcite bude stat za to 😉 drzim palce.
leni, este ma caka jedna skuska, dik za opytanie.
a dnes sme spali rnao dlhoooo, sice bola vnoci zurka vyse hodinky, ale rano potiahol do 7-mej 😵 , asi som mala skor napisat 🙂
inak uspavanie stale funguje dat do postielky, sadnuk k nemu chrbtom a do 5 minut spi 😉
este chudnutie ste tu preberali, no to je momentalne pre mna citliva tema, som dost rozladena, vianoce su +2kg a uz ma to teda stve, vyzeram priserne. Norko mi dviha tricko a rehoce sa, ze "aha bruho". Musim zhodit, len ako 😲
A bola som sa ostrihat, som tete povedala,z e moze na kratsie a ta striha, striha, zarovnava, som uz myslela,z e mi tma nic nenecha, tak som uplne na kratko. Ale celkom spokojna, tak som nosila ked som do prace este chodila, tak si hovorim, ze navrat do civilu 🙂

jankapo
23. jan 2010

Aaaaaaaaaaaahojky!!!

Tak ryychlo- sme u svokrovcov,dohliadnu na decka tak napisem basic info, lebo viac asi nebude sanca. 😝
Nooooo.
Pojdem z konca. Celkova znamka z celkoveho dojmu materstva dvojdetneho- tvrdo vybojovana dvojka. 😅
Ked ma nechytaju hysaky, tak jednicka s hviezdickou. 😉 V piatok som uz v navale zufalstva a depresie zo zlyhania vychovy objednakla Verulkinu education bible (respektovat a byt respektovan) a uvidime co to spravi. 😨
Miska ma cez FB potesila, ze vraj to ne ja vadna, ze to unava. No dooost zle sa spi. Matulo sa furt dost v noci budi, no a Tomi, sak babenko, este v noci papa. Nevadilo by kebyze papa a spi, no ale prestalo zaspavat pri cecku, chcelo sa na rukach ukolisat. Nevadilo by kebyze nevazi 8,5kg 😲 - akoze fakt nevladzem. Tak ale Marek pomaha po nociach jak besny. Vec taka najnovsie, ze som zacala poctivo davat fenistril, lebo mame skarede licka, reaguje na cosi neviem zistit na co, okrem cokolady. NO a ako som dala vcera fenistil 3x denne, tak deculo pospalo 4 hodky, co uplne ze super mega uspech, som bola svieza jak ryba, takze sa mi zda ze ho to, svrbi. No kua. Uvidime ako bude dalej, lebo to on stale cez vikend hra formu, a tyzden cisty masaker.
A vam vravim, kebyze nemam manducu, ja vam, zeny netusim co by bolo. Jasne, ze naraz spia cez obed tak raz za 2 tyzdne sa postasti, takze denne, ked matu spi, aby pospal, tak tomo musi do manducy, lebo to je zaruka maximalnej pohody. Bez nej uz nejdem ani na krok, uplna pecka vynalez je to.
Cez den fungujeme na unavovani Matula (dost problematicke), co unavuje aj mna, samozrejme, vonku sa chodi takmer za kazdeho pocasia, a vela medzi ludi, no pendlujeme v jednom kuse, lebo nas doma chyta klaustofobia a vtedy sme na seba veeelmi zliii!!!! Ufff...Teda Matu reve a ja kricim nech nereve. Tak radsej sme doma minimalne. Zeby zbytocne neprovokoval blbostami a ja som nemusela kricat. Mozno to poznate...
Vysledok taky ze ked nie sopm doma, ani nic nespravim, vlastne ani neviem kedy vsetko robim, dokonca som ani zehlit neprestala, jest stale mame co, ani v spine nezijeme, tak sa zda ze to nie je tak zle, len sa vsetko robi v totalnom frmole a povedzme ze strese, ktory zas mne aj celkom vyhovuje 😅
No tazko sa mi popisuje.
Matulo kaka do nocnika (ale to uz strasne davno), cikat sa pyta doma, inak nie,alebo len vynimocne.Doma uz vie mat aj slipky, ak sa aj ja sustredim a obcas mu ponuknem nocnik,tak to funguje. Neplasim sa viac, lebo na oducanie nemam cas, dokonca ma to obmedzuje, lebo Matu chce cikat stale ked kojim.Takze musim odtrhnut Tomiho, vyzliect plienky a utekat spat k revajucemu Tomimu. No des bes.
Uspavanie je stale o tom ze musime byt pri nom, zavisi len ako dlho, uz nezaspi s nami, len treba vystihnut, kedy sa da odist, aby uz zaspal sam. Ale na toto sa nestazujem, sak sa aspojn pomojkame.
Nerozpravame, ale komunikujeme. 🙂 Davame uzavrete otazky, vie odpovedat ano-nie, a to veelmi pomaha. No a vela slovickuje a potom sa sam so sebou VKUSE rozprava, ale tomu rozmuie asi len on sam. 😀
Tomi je zlatinko cez den- to fakt. Vecer a noc, sak viete. Dnes sa nam otocil sam z chrbatika na brusko, tak take mile pokroky. 😵 😵 😵 Smejko je to komunikativne, sak jak Matulko.
Ja som uz na povodnej vahe, aj ked este treba 2kg na povodnu povodnu, myslim tu, co bola pred Matulkom este.Ale prd z toho, ked mam brucho zrele na abdominoplastiku, kto nevie co to je, tak zavidim, vygooglite si. 😉 😒 Takze tie, co mate suncicku s peknou pokozkou, ste na tom 100x lepsie ako ja 😉 Snad to leto nejak prezijem. 😕

Ef, dnes som na teba myslela, som myslela, ze zbalim Tomiho a nastahujem sa na tyzden k vam, nech si to ten jeden tyzden skusi Marek s Matulom 24/7. Ci aj potom bude taky pohodovy laskavy ocinko. 🙄

Miska, dufam, ze buduci tyzden sa vidime.

Zvysne babulky, mrzi ma ze neviem nic o nikom 😒 ale nestihacka. 😝

jankapo
23. jan 2010

Som tu zas, dnes uz 2x!!! Panecku! Stihla som vas precitat 😵 ale zas je toho tolko ze sa mi ani nechce reagovat, lebo sa mi nic nechce...este bezim povesat pradlo a potom sa uvidi co s nacatym vecerom. 😉
Pa zatim krasky, vobec ste sa nezmenilil.... 😎