Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
25. feb 2010

karneval
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
basi dakujem..boli sme v dudinciach

kety80
25. feb 2010

ahojte 🙂
anjelok - krasne fotky z dudiniec baby su zlate a tie karnevalove nemaju chybu natalka je strasne zlata kde ste boli na karnevale 🙂
andul - ja tiez nechapem co sa to tu deje ☹
dnes kubko bol strasny vobec nam nedovolil rozpravat sa stale krical ked sme sa rozpravali ani s kikou sme sa nemohli stale hovoril ze aaaa a ked sme prestali tak ticho ked sme sa zase zacali tak znova asi si vynucuje pozornost no bude to este zaujimave obdobie

zuzka.sk
26. feb 2010

Caute baby - ja som len stranku precitala, ja sem budem chodit, vzdy ked bude cas, takze... kedze casu mam tak hala bala, ze niekedy sa dllllho neukazem a niekedy som par dni za sebou tu.
Moje fotky - boli sme na svadbe muzovym kamosom a chalanisko - vzivote som ho nevidela, ze ... Teba poznam, kamoska chodi na taku stranku pre tehotne a Ty si tam mala brucho odfotene a aj vasu malu... kukam na neho... ze aha, tak som si povedala, ze to dam prec, ved kazdy komu chcem ukazat malinku alebo seba, tak mu to poslem na mail. A aj z FB som dala vela fotiek prec, nechala som len par fotiek, no a tam je to aspon trochu osetrene tym, ze si ich mozu pozriet len moji kamosi ... aspon ja som si to tam tak nastavila. Ale zase... fotky sa daju kopirovat a tak dalej. Nie ze by som bola paranoidna, alebo ma ludia na ulici spoznavali... hehe, ale tento chalan mi dal taky iny pohlad na vec 🙂
No a my sme po 2 tyzdnoch konecne zdravi a v praci a v jaslickach, ale zase moja babka je v kome, takze riesim ine veci a ani slniecko mi tentokrat na nalade nepridalo, aj ked... krasne pociasie spravi svoje.
Vsetky Vas pozdravujem a ked budem mat zase lepsiu naladu, pridem 🙂 Nebudem tu roznasat moju depku...
Krasny slnecny den prajem.

basika
26. feb 2010

ahojte,

leni - Natálka bola krásny motýlik...ozaj milé..

kety - mňa tiež Lívia prekvapí svojím správaním..že ťažko nachádam dôvody, prečo sa tak správa..ale hádam všetky pomynie...sú vo vývoji..aj ich malé mozočky

vidím, že fotografie sa tu mažú jedna radosť..a zrovna dneska som mala chuť pridať nejaké..aktuálne..

andula30
26. feb 2010

Leni pekne fotose. U nas zase dalsi sneh napadol 😝 K fotkam asi o tom je internet je verejny zatial som az taku negativnu reakciu nemala, pokial ma niekto vidi spozna nevadi, pokial nerype, aj ked obcas mam trochu strach, ze to uvidia ludia, ktorych by som s tym oboznamovat nechcela. Ak pridem na to, ze to niekto z nich videl mazem aj ja 😝

enajka
26. feb 2010

Leni krasne foto 😀
zuzka.sk joj to je mi luto s babkou snad to bude dobre
Nelly je na antibiotikach nakolko ma anginu takze sme zavrete doma total ponorka 😠 😠

betatka
26. feb 2010

Ahojte
enajka ty sa tu aj ukažeš si tu sto rokov nebola 😀 😲

Anjelok krásne fotky aj z wellness pobytu aj z karnevalu

Ja nemam čas foto pridávať a ani fotiť....niekedy neviem ked začal deň a už je koniec 😝 , a ako Andul nemam žiadne negativne skusenosti takže zatiaľ je to v poriadku, nič nemažem a budem chodiť sem. Mne ten FB nejak proti srsti

kety80
28. feb 2010

ahojte 🙂
zuzky - drzim palce s babkou
enajka - nelly skore uzdravenie
u nas to tiez s chorobou vracia kika dva dni v skolke a nejaka nezodpovedna mama tam doniesla dieta s crevnou chripkou tak v stvrtok v noci vracala kika a vcera v noci kubko tak dufam ze sme zas neschytali nejaky virus milujem take zodpobedne maminy ktore daju bezproblemov do skolky chore deti 😒

basika
1. mar 2010

ahojte,

kety - toto je ozaj na zlosť 😠 , nech sa rýchlo z toho dostanete.

kde ste všetky?

anjelok
1. mar 2010

ahojte mamule,
dakujem za pochvalu fotiek 🙂 natalka bola sice vila, ale aj tak jej vsetci hovorili motylik 😀 ..nakoniec si dala dole kridla, zahodila palicku, tak vyzerala ako baletka. 3 masky v jednom..good deal 😀
choruckym skore uzdravenie ☹ ..my uz so soplikmi dufam koncime, aj ked stale su, odsavame.
inak poslednu dobu mava natalka hysaky a ja nechapem preco. proste z nicoho nic, nieco chce, dam jej to, zacne vrieskat, ze to nechce, zoberiem to a zacne vrieskat, ze to chce..ale az uplne do hysaku. proste neviem co mam robit, neviem jej nijak vyhoviet, vyzera to, ze sa potrebuje vyrevat..tak ju necham chvilku tak, nevsimam si ju a potom sa upokoji. ale nepaci sa mi to. vacsinou to byva pred obednajsim spankom, tak neviem, ci uz je taka unavena alebo co. ale cez vikend, ked bol muz doma, tak to nerobila. nechapem.
uz sa strasne tesim na jar. dnes je vonku tak krasne, ale strasne fuka. tak normalne rozmyslam, ci pojdeme poobede von, lebo natalka neznasa vietor. ani ja 😝

basika
1. mar 2010

ahoj leni,

no veru hysákové obdobie sme mali aj my pár týždňov do zadu..nie je to ešte teda najlepšie ale je to o čosi lepšie. Ale pripisovala som to jej chorobe aj z toho, že sme mali doma ponorku, nikam sme nesmeli ani von sme nechodili. Vtedy sme mali aj pokazený režim, ten sa už dal do normálu tak na 95%, lebo na obed mi hovorí, že nie búvať a aj začne plakať, tak rýchlo ju musím v posteli niečím zaujať...vytiahnem z nočného šuflíka nejakú srdcovú hračku...aby zabudla...a zaspí potom do 15 minút...bojim bojim...ak začne vymýšľať viac..
No a čo nám zabralo na hysáky? No u nás to bolo tou operáciou, že sme jej behali zakaždým okolo riťky..len aby sa nerozplakala a nedráždila si hrdielko, ale potom to už zneužívala a keď bola fit tak som už pritvrdila. Jednoducho som odišla a nevšímala si ju. Ja si tiež myslím, že deti sa potrebujú niekedy takto citovo vyplakať.

andula30
1. mar 2010

Ahojte no hysaky...aj my obcas tiez myslim, ze to potrebuje zo seba dostat a ked je to dlho tak sa ho snazim niecim zaujat. Mam otazku niekoho mala sa tu vyzliekala davala plienku dole neviem si spomenut koho, chcem sa spytat ako ste to doriesili alebo to tiez same preslo sestrina mala to zacala robit 😉

kety80
1. mar 2010

ahojte 🙂
tak my sa zatial ako tak drzime kika to vracanie mala jeden den kubko 2 dni a uz vyzera ze to je lepsie tak uvidime ale aj tak sa musim porozpravat z riaditelkou v skolke lebo takto to dalej nejde dam ju do skolky zdravu a porom stale nieco chyti od druhych deti ktore tam rodicia davaju chore ja som tiez chodila do prace a viem ze to nieje lahke zostat doma ale ked raz mala sopliky alebo kasel tak som ju vzdy nechala doma vsak dieta je prednejsie ako praca ja tych rodicov nechapem ☹ 😒 teraz mi kubko vobec nechce jest uz 2 den tak neviem ale nenutim ho no uvidime ☹
a mne sa dnes super dari rozbila som tanier v kuchyni sa my vysypala vegeta no mam asi den blbec 😖
anjelok - ja tie hysaky tiez riesim tak ze si to nevsimam aj ked je to niekedy tazke 😔 a muz je uz v poriadku uz mu prisli výsledy

kety80
1. mar 2010

andul - nam sa tiez kika vyzliekala ked bola mala a tusim to preslo samo 😉 a este vsetko vyhadzovala uz postele dokonca raz vyhodila aj madrac 😀

ludka_r
1. mar 2010

Ahojte,
Tak ja som nakoniec konečne toho môjho drobca ostrihala. Už som nemohla počúvať, ako mu všetci hovoria dievčatko...
Najskôr sa mi zdal byť divný, ale už som si zvykla. Svokra zahlásila, že vyzerá ešte viac ako dievčatko (vlasy má teraz tak nejak na hríbik), ale nezdá sa mi. Tak dúfam, že už to bude chalan, a nik iný...
Dnes bol Vilko akýsi extrémne dobrý vonku. Vždy behal po blate a kalužiach a teraz len pekne kráčal popri mne, dokonca ma držal aj na chodníku za ruku... Dúfam, že nebude chorý.
Ale bolo by super, keby ma takto stále poslúchal... 😉

basika
1. mar 2010

kety - tak fajn, že sa to lepší...aj, že muž má dobré výsledky....a určite dobre urobíš, ak sa s riaditeľkou porozprávaš.

kats
2. mar 2010

no pekne to tu flakame 😅
mozme sa vyhovorit na krasne pocasie - my sme aspon stale vonku a ked prideme domov na obed tak som uplne vyflusnuta... ta hodinka co matus spi mi staci akurat aby som sa najedla a upratala cosi... 😝 zas ficime von a vecer len tak padam 😅 A este si mlady pan vymyslel ze mu staci spat do pol siestej 😠 😠
leni tak ako je jurajovi? natalka bola super 😵
ludka hod nove fotos ostrihaneho 🙂
u nas tiez zachvaty su, vacsinou viem aj preco 😅 ked mu nieco nedovolim, najnovsie vylieza na parapet a snazi sa otvorit okno - to su potom revy ked ho pristihnem a zlozim dole... necham vyrevat a zaujmem niecim, ked sa nenecha zaujat a reve si dalej tak ho tak necham a on sa za chvilku ukludni 🙂 lebo inak sa aj ja nastvem a to uz neni sranda 😀 😅 dnes som mu dokonca fukla raz po zadku, prisunul si smetny kos ku sporaku s vystveral sa hore - varila som mu tam obed 😒 skoro som zinfarktovala, schmatla ho a fuk uz bolo po zadku plus nakricane nanho 😝
ako su na tom vasi drobci vonku? matus ked si pozicia napr trojkolku tak pohodaaa ale ak niekto chce ist na jeho motorku tak to reeeev a uz k nej uteka .....co s tym? vysvetlujem ze ak si on pozicia tak musi aj pozicat... ale to neeeeeeee ....

anjelok
2. mar 2010

ahojte,
dnes bol juraj doma, lebo som bola u lekara a mala samozrejme ziadny hysak 🙄 teda akoze som rada, ale nechapem...basika ja tiez nechcem, aby sa jedovala, predsa len ma ten pruh a nemala by si ho takto namahat.
juraj mal nejake vysledky mimo normy, tak ho cakaju dalsie vysetrenia. este stale nevieme, co mu je 😒
kety, tak fajn, ze uz je lepsie 😉
andul, to nicolmt mala takyto problem so sarinkou. napis jej ip.
kati, my klasika vysvetlujeme, niekedy pozicia, niekedy nie, podla nalady. ale uz vacsinou ano 🙂
ludka..mam kamosku, co ma taky problem. maly cely v tmavomodrom a ze ake pekne dievcatko 😀 mne tak ale nepripada. hod foto 🙂

basika
2. mar 2010

ahojte,

kats - no čo sa požičiavania týka..u nás tiež problém, a vysvetľujem a vysvetľujem..to bude u nás dlhšie trvať...pokiaľ to pochopí..ale priznám sa, že ma dosť unavuje..lebo tých situácií je už toľko ..a zmena žiadna

misanik
2. mar 2010

Ahojte mamule.
leni, ja som ani nechvalila este, ale nadherna vila. Tiez som myselal, ze motylik. Jurajovi drzime palce, hlavne nech zistia o co ide a nasadia spravnu liecbu
ad spravanie vonku, no my mame up-lne ine problemy, som dost z maleho sklamana. Chova sa ako poserko... minule sme boli aj so zuzkouzrzkou vonku a az som sa hanbila...
Inak hracku pozicia, asi ale nejde o to, ze by chcel, ale boji sa nedat 😠
A hysaky su tu skoro na dennom poriadku. U nas nastava rav od momentu ako pride amto domov az kym nejde spat. To sa reve: daj kluce, daj hodinky, daj ruksak, daj mobil.... Nepomoze zabavit, ani dat nic ine, on sa dostane do takej vyvrtky, ze proste sa neda s nim po dobrotky. Ale v poslednom case zabera: vezmem si ho na rozhovor, poviem mu,z e velmi dobre vie, ze to nedostane, ze reve uplne zbytocne a ked chce revat, nech ide revat do svojej izby bud on,a elbo my s ockom odideme do inej izby a vratime sa az ked prestane. Ked ostane sam, tak sa zazracne ukludni a pride ako keby sa nic nestalo....
Este som chela reagovat na tie albumy... neviem, nemala som zlu reakciu,a le chapem o co vam ide a je pravda, ze je to trosku osemetna vec... zatial nechavam tak. Toto je verejne forum, moze to tu citat ktokolvek a nevieme co to je za cloveka. Ja sem vsak chodim od otehu a aj ked uz pomenej, lebo uz nie je ani tak casto o com, ale predsa, nerada by som stratit kontakt s vami, rada kukam ako nam rastu deti a citam ake maju problemiky. 😵 Inak v novej verzii konika sa da spravit sukromne forum, tak mozeme porozmyslat potom. Budu ho moct citat len clenky skupiny 😉 Lebo povedzme si na rovinu aj aj som sem minule napisala, ze ideme na tyzden do BA a ani neviem kto si mohol z toho jednoducho zratat, ze tyzden je tu prazdny byt. Kedze tu mame aj fotky, nie je az taky problem zistit ktory to je... ale nechem byt paranoidna...
a facebook, tak k tomu by som mala tiez velmi velmi vela vyhrad... 😉

misanik
2. mar 2010

dnes mu 2 razy za hodinu zhorel v panvici olej ale uplne do cierna, ani nechem vediet co si musia susedia mysliet. 😝

kety80
2. mar 2010

ahojte 🙂
mame novy termin na to CT 10.3 tak som zvedava ci doftedy vydrzime byt v pohode aj ked hnackujeme aj dnes raz vracal tak dufam ze sa to zase nepokazi 😔
anjelok - dufam ze muz bude v poriadku 😉
ludka - urcite daj fotku 🙂
a co sa tyka poziciavania tak to je u nas na denom poriadku vsetko chce co ma kristinka a ked to ma vratit tak problem a na porapetnu sa stverame aj my a tiez uz dostal na ritku ale ziaden ucel ma s toho velku srandu ale kika ho zato dava do laty ta ho vie niekedy poriadne vycvicit az sa kukam a poslucha ju niekedy lepsie ako mna od nej si necha vela vysvetlit no vela sa skriepia ale aj vela lubkaju 😵

andula30
3. mar 2010

Ahojte no u nas momentalne 😝 😝 😝 ...viac pisat nebudem Misi s tym utajenim to neni zly napad 😉 Aj u nas uz kadeco horelo naposledy plastova miska 😝 Leni s tymi zachvatmi mne sa to tak zda ze s nami su najviac tak si na nas viac dovoluju ako na tatov. A co sa poziciavania tyka tak mam pocit ako Misi tak Durko co da aj hlavu... 😀 Misi celkovo mi vela krat Norko pripomina Simiho velakrat ked ta citam akoby si o mojom pisala a nie o svojom 😀

anjelok
3. mar 2010

ahojte,
ja len hlasim, ze u nas crevna viroza, teda u mna, ide zo mna voda, mam teplotu a ledva stojim na nohach. juraj musel ostat doma 😖 neviem ako je na tom natalka, lebo rano mala riedku stolicu a 2x sa dnes pogrckala..prave sa vratili zvonka, lebo natalka sa dogrckala ☹ tak dufam, ze sa jej to este nevystupnuje. uz len toto nam chybalo 😢 ani si nepamatam, kedy mi bolo naposledy takto zle 😝

basika
3. mar 2010

Leni - rýchlo nech je to za vami. Možno by nebolo od veci nasadiť Natálke probiotiká...mne tak radila raz lekárka, keď bola u nás kamoška...bozkávala Livinku.. a keď kamoška prišla domov a tak ju drapla hnačka aj grcačka....kamoške to bolo vtedy veľmi ľúto aj mi volala z plačom, že ju do r..i nakopem za to...ale našťastie vtedy Lívia nič nechytila..myslím na vás

misanik
3. mar 2010

Leni, nasad natalke Hylak Forte. Su to probiotika, upravuju crevnu floru, davaju sa pri hnackach, zvracackach aj preventivne. Drzim palce aby to tebe rychlo preslo, natalka nech to enchyti naplno a juraja nech to obide uplne.
Andula, ani nehovor, minule si tu vyzlikanie spomenula, som sa pousmiala co simi skusa a dnes som to amla ja. Pred obednym spankom vymyslal a 2 razy s ami povyzliekal totalne do naha 😠

kety80
3. mar 2010

ahojte 🙂
leni - tak to ma mrzi nech si rychlo fit a dufam ze to nedostane natalka a mu a ten hylak je dobry nasad jej ho preistotu aj moj muz dosiel z prace domov skor ze stale sedi na zachode tak uvidime ale je tej crevnej virozy teraz dost aj kika ju mala v skolke
a dufam ze ani u ostatnych to nevypukne

anjelok
4. mar 2010

ahojte,
diky baby, dnes uz je lepsie..ja beriem endiaron a hylak, natalke som dala probiotika. ten hylak sa jej bojim dat, lebo tam je pisane, ze az od dvoch rokov. aj ked lekarka jej minule napisala, ale uz si nepamatam davkovanie a v letaku je len davkovanie pre deti od dvoch rokov. dnes mala rano hnacku, ale negrckala zatial, ved ani moc nepapala, nasadila som jej dietku, tak len kusok sucheho rozteka. ale inak jak keby jej nic nebolo, jasi sa, skace..normalne ma vsetko boli, ked sa na nu pozeram 😅 juraj je este doma, uvidime, co bude zajtra
kety tak snad to nebude u muza take zle. moj zatial nic chvalabohu a u natalky to vyzera na taky jemnejsi priebeh, zato mna to draplo poriadne 😝
baby s tym vyzliekanim fakt nezavidim 😅
jaj a este som chcela, ze v tej novej verzii konika vyzera byt kopa dobrych veci a tie sukromne skupiny sa mi pacia 🙂

misanik
4. mar 2010

leni, ten hylak som davala 3 x denne 15kv. Tiez som volala lekarke kvoli tomu navodua lekarka aaj pani v lekarni ma uistili, ze je tam tlacova chyba a znie to aj logicky, lebo je tam: "dojcata od 2 rokov" a dalsie je "deti do 10 rokov"
Od 2 rokov uz predsa nie su dojcata a potom by nedavalo zmysel aj to dalsie. Kludne zavolaj lekarke. My sme na hnacku este smectu davali norkovi, to sa dava aj dojcatam.
kety aj lenka, drzim palce nech ste vsetci rychlo fit. Je to fakt zaberak 😝

andula30
4. mar 2010

Baby tie choroby nech idu prec ššššic šššic šššššiiiiiiiiiiiiiccccccc 😉 no vyzera to tak ze tie sukromne sa nam viacerym pacia 😉 Kto sem prestal chodit asi sa uz nevrati ale cumilovia by nam dali pokoj 😉 U nas dnes konecne slniecku svieti bolo by uz fajn keby vyslo castejsie mozno by ma prebralo lebo uz saom taka nejaka traposka depkova 😉