Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

ka77ka
12. máj 2009

teeda kocky, ste ma pobavili takto navecer. 😀 😀 😀
emmuska podarena, andulina ofinka tiez nema chybu. 😉
fotky z pikniku tiez super.
verulka vyzera ako skolacka. 🙂
evi, drzim palce, nech ti peniazky za stan vratia a nemusis sa trepat do sale.
ockovat nedam, akurat je eliska v inkubacnej dobe, tak cakam, kedy kiahne vypuknu. 😉

kety80
12. máj 2009

idem aj ja hajat pa

ka77ka
12. máj 2009

misi, nasa eli zas nechape, ze ked sa robi baran baran buc, ze musi hlavkou len tak zlahka...ale ona tresncelou silou, a tiez si to moj nos uz par krat odniesol. 😀

ka77ka
12. máj 2009

ked sa tu ja dotrepem, vsetky uz idete spat. 😎

misanik
12. máj 2009

kati ☹ idem aj ja, vcera ma maly rozmaznal, ale ktovie co nas caka dnes 😲

ka77ka
12. máj 2009

ok babule, tak vam prajem dobru noc a sladke sny...a co najmenej vstavania ku drobcom. 🙂

moni1412
13. máj 2009

slnyecko Jakubkovi vsetko naj k dnesnemu rociku 😵 😵 😵 😵

Denisko po tyzdnovej prestavke zasa zacal chodit, uz sam. 🙂 hehe, uvidime dnes ci zas neda pauzu

ste tu rozoberali nocnicky? moja mamina ked sme u nich, Deniska da zakazdym. doma ho nedavam zakazdym, ale snazim sa obcas. a vzdy sa bud vycika alebo aj vykaka..... 🙂 dufam ze bude u nas zvykanie si plne na nocik ok, ci sa zas nerozhodne ze sa mu nechce ako s tym chodenim ked pojde do tuheho 😒

andula30
13. máj 2009

Ahojte
eviku neboj s tym stanom to dobre dopadne ja som uz od nich vselico kupovala a vzdy sme sa v pohode dohodli aj napriek mojim nestandardnym poziadavkam /som si bola po tovar u nich doma, lebo som sa nevedela rozhodnut ci chcem alebo nie potrebovala som si to omaknut/ oni su taky internetovy obchod ako pride tak posielaju malokedy to rozbalia, al everim ze to naserie aj mna by snad budes mat dobru skusenost aj ty 😉 Misi mas moje pochopenie aj nas Simi donedavna bozkaval a jemne pri tom uhryzol a teraz tak hryzne a este pri tom aj trhne hlavou ako psik ked hryzie a trha kusy masa a to ked sa mu chcem uhnut a on je rozhodnuty uhryznut tak to su potom ine jedy 😉

andula30
13. máj 2009

Jaj este som zabudla gratulovat vdaka mony za pripomenutie 😉 takze velky gratulacion oslavencom 😲 😲 😲
Simi zatial na WC ani nocniku sediet nechce, ale napr. ked ho kupam tak sa vzdy poctivo do vodicky vycika asi praktizuje urinoterapiu, ale to od narodenia jej a teraz mi napadlo ze od coho mu tak dobre vlasy rastu 😀 😀

klba
13. máj 2009

andula mna vcera suseda presviedcala ze deti do vody necikaju, to jej vravela ucitelka plavania, lebo nie vsetky deti tam pouzivaju plienky a kamoske doktorka neodporucila plavanie kvoli tomu ze tam nemaju vsetky deti plienky a jej mala ma chore srdiecko a slabu imunitu, takze susedu vyvediem z omylu. 😒

dnes vas neprecitam, az neskor, mame stretko v parku, idem sa nahodit, lebo o hodinku tam mam byt a nejaka som spomalena, to je tym zamracenym pocasim. Pa-pa.

eviku78
13. máj 2009

ahoj kocky.
andula hned na rano dobra naladicka? 😀
ja tiez verim, ze peniazky mi vratia, len ma mrzi, ze na sobotu, ked tu bude kopec deti, tak nebudeme mat stan. ☹ ale neva, ved aj tak hlasia dazd. 😠 ved preco nie, ked uz mame tu oslavu v zahrade.

a jakubkovi vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaj. 😵

andula30
13. máj 2009

klba to musim povedat Simimu ze deti do vodicky necikaju asi to nevedel 😀 😀 eviku a nemaju na sklade este jeden? ved ten chlapik stale pendluje po Sk zeby ti ho rovno domov priniesol to je len taky pokus 😉

basika
13. máj 2009

Ahojte,

anjelok - dnes tfuj, tfuj, tfuj...všetko dobré...

ja dávam Livii Activiu sladkú a vanilkovú a Rajo vanilkové...práve preto, že je to riedke..jaaaa neviem, Lívia stále uprednostňuje, riedke..ale všetko..mixujem... hustejšie ju napína... ☹ ☹ jediné pozitívum na tom je, že ona málo pije a tým, že je to redšie dostane viac tekutín do tela...ale inak... ☹ ☹ ☹ neviem do kedy takto budeme, sa niekedy na mňa civia, že mixujem.. Kamoška minule dávala dcerke, rovnako starej, ovocie s piškotou také husté, tak však reku daj Lívii, no mali ste vidieť to napínanie...jaaa neviem...

evi - šikovnicu máš

andula - ja strihám nechty keď zaspí, síce neplakávala ako šimi, ale sa mikala..to sa nedalo ostrihať..keď zaspí je to raz dva

andula30
13. máj 2009

Basika tak ked mas idiotov okolo seba tak im nehovor ze mixujes nebudu sa cudovat aj ja mixujem a je mi to jedno podstatne je ze papa 😉 as tym strihanim Simi ma spanok po mne len nieco suchne a je hore to si neviem predstavit ze mu striham nechty 😉 😉 okrem toho mu ich striha muz lebo ja nemam tolko sily sa s nim pasovat 😀 😀

andula30
13. máj 2009

Ale vzdy to je na socialku ako spominala Verul 😉 😀

basika
13. máj 2009

andula - však aj aj si poviem, že hlavne, že papá, po tom čo sme si zažili s odmietaním jedla...ale niekedy mi to tak príde...to sú také chvíľkové stavy....

miriamka
13. máj 2009

Ahojte,
tak my od vcera horucky 39,neklesaju...maly ma moc ok,len troska soplik tak doky ze je to asi len nejaky virus.
Tak som doma,a veeeela ho treba mojenkat lebo len placka chudatko ☹

kats
13. máj 2009

dohanam ....
vsetkym usoplenocom - fuj uz dajte vy hnusne choroby pokoj !
zuby von !

oslavencom velkacom krasne narodeniny 😀 zdravicko a poslusnych rodicov 😉

ofina je uzasna 😀

jani-po len pekne oddychuj, dako moc si akcna 😉

verulka no fakt hruuuza, cez to jej nafuknute brusisko sme na nu ani poriadne nevideli 😀

zas to jedlo.... ved je uplne jedno co si kde aka stara rachetla o vas mysli 😉

mame novinku, matusko vecer miluje mliecko z flasky, si ju chyti a nepusti. Vcera sa mu trosku smykla, som mu ju chcela napravit, tak na mna zacal strasne jacat ako by som mu rok nedala najest a aj to malo co ma mu beriem 😀 ale este rano si vychutnavame kojenie, mozno len ja 😅

nechty sme strihali vzdy pri vecernom kojeni, teraz netusim ako ked si drzi flasu 😅 zajtra skusime 😕

kats
13. máj 2009

zabudla som....

kedze uz 4 dni vecer a v noci nekojim.... vcera si nadrzovku dorazila 1.mrcha 😖 😢

nicolmt
13. máj 2009

caute babule 🙂
pekne ste vecer popisali, ja som sla poctivo spat lebo ma choroba premohla 😎 clovek si nevyberie, bud ma budi dieta alebo si vystacim aj sama 😀 😀
kedze som si vas precitala a potom sups zvesat pradlo som zabudla ze co 🤐 to je tym vekom 😀 😀
miriamke a aj vsetkym ostatnym detickam choroby sup prec, ved je jar 😅
kats super takze len ranne kojenie uz (alebo este nocne, stracam prehlad 😕 ) a efco si nehlasila ako dopadlo nekojenie, len prvy den a dalej? ha? 😕
eviku do kelu keby si nebola tak daleko tak ti ten stan zapoziciam, mame ten isty..a je supeeeer 😅 uz premieroval v zahrade..len sme museli dat este na boky tie one ako sa to povie "kolicky" kovove aby ho drzali..lebo sara sa v nom postavi alebo chce -samozrejme vo vnutri! bezat 😝 😀 takto je to pevnejsie
rano som bola na krv tak som zneuzila ze som bezdetna 😝 a hodinu stravila v lidli...mali mnam jahody 😅 a dokonca sa mi podarilo este kupit baloniky (akce bola od pondelka tak som nedufala) obycajne aj tie na robenie postaviciek ..takze bude zabava ja pre oteckov na oslave 😝 😀 😀
co som to este chcela 😕 😕
andula..to stretko v jasnej..si velkym napis do kalendara a cakame ta 😀 😀
fotky verul radsej ani mirovi neukazujem bo by sme museli mat bezpodmienecne 4 deti potom 🤐 staci ze to budem musiet ututlat po stretku 😀 😀

nicolmt
13. máj 2009

kats aspon sa ti manzel uz nebude smiat ze "uz pol roka ide" 😎 a si mi medzicasom aj odpovedala 😉

gurti
13. máj 2009

cauesky kocice,
my nechtiky v pohodicke strihame, obcas sebou trhne, ale inak so zaujmom sleduje...zato mame problemy s furou inych cinnosti, krpec je maximalne nesamostatny, s papanim sme sa tiez vobec nepohli dopredu, takze klasika, mixujeme, hoci vsetci mu podsuvaju kusky vselijakych maskrtiek, mlady vsetko s nezaujmom ohrdne 😒
no a chodit sam, to je tiez este v nedohladne, je strasne opatrny a vsetkeho sa boji, takze tak.
idem pokukat fotocky, bo ktovie kedy sa tu zase ukazem. Drzkajte sa

ninka123
13. máj 2009

Ahojte, my dnes fasa rano, mala poka...na az na chrbte, ako uz niekolko mesiacov nie 😝 Tak ranna sprcha 😅
Nechty-na rukach v poho, vsetkych 10 naraz, na nohach - 1ks na jeden krat... 😒 hroza 😒
Pekny dnik vsetkym 😵

misanik
13. máj 2009

ahojte,
Jakubko slnyeckovie, tebe prajeme vseeeetko naj k narodeninkam, bud poslusny a pomahaj mamicke s malym babatkom 😉
andula, norko tiez nevedel o tom ze do vody sa necika. No musim mu povedat. na tych vlasoch asi tiez nieco bude, my ich mame tiez dost 😀
Nechty strihavam rano a normalka za bdeleho stavu, plakat neplace, len ho pri tom ide trafit slak a mna tiez, ani neviem koho viac
evi, ak ten eshop ma veci an sklade, skus sa dohodnut nech ti poslu novy stan an vymenu, ved do soboty sa to da stihnut. ked objednaju zajtra 24 spedicku, tka to v piatok mas u seba 😉 drzim palce
kats, to je zlateee s tou flaskou. Ake mliecko mu davas?

misanik
13. máj 2009

aj mirimkinmu jakubkovi som zabudla popriat skore uzdravenie.
Jankapo ako dnes? Verim, ze brusko poslucha. 😉

nicolmt
13. máj 2009

ozaj no nechty..teraz mame novinku na rukach strihame tak ze jej pustim na pc bebe tv (tie ukazky co tam maju) a musime to stihnut kym na to s otvorenou pusou pozera 😝 na nohach zas ja dacim bavim a miro striha..ale je to vzdy fuska 😕
a jakubkovi vsetko naaaaaaaaaaaj nech pomaha maminke a surodencovi 😉
ninka a ty na kolko hod chodis vlastne do prace a lucka do jasli? 😕 ani sa nenazdam a september bude tu 😝 a caka ma to (teda spon jasle nie)

ninka123
13. máj 2009

Nicol, tak na 4-5hod... Mala je v jasliach na 5hod...Ale uz len teraz posledny mesiac a potom sa chystame uzit si leto 😵

misanik
13. máj 2009

gurti, ja som tiez velmi dlho mixovala. Nakoniec som ho presvedcila na kusky. Uz pekne spapa aj vacsie kusy. Som mu dlho robila tka,z e do pomixovaneho ejdla som mu postupne davala nakrajane malilinke kusocky mekuckeho niecoho... napr mrkvicku par kuskov, postupne som zvysovala pocet tych kuskov, aj ich velkost a vyslo to. Tak vyskusajte ci nepomoze. Basika aj ty. Prechod z mixovaneho rovno an huste kusky, to ani u nas neislo 😉

lucka0122
13. máj 2009

dakujeme vsetkym co gratulovali mojmu patkovi aj my gratulujeme vsetkym oslavencom.......

misanik
13. máj 2009

ninka a ako sa citis? ako znasas tehotenstvo?