Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anamor
13. júl 2009

ahojte,
vsetkym dovolenkujucim super a zavidime 😉 a oslavencom /Ninkam/ dodatocne vsetko naj 😵
jani vlasky budu ozaj skoda, ale sak je chlap, sice aj chlapi dlhovlasaci su,no neviem ci nie su praktickejsie kratke 😉 a dalsia utecha dorastu, my mame babu a na copik, ci sponku to stale nie je ☹ ale hlavne ze vsetko ostatne je ok 🙂
my par fajn noci so zobudenim az okolo stvrtej, co je fajn. ale potom mala nedolala kukurici /kukurica u nas znamena velke bolenie bruska/ a noc plakajuca tu bola... mozem si za to sama,nemam jest kukuricu pred nou... tak mi treba, napravime 😉
je krasne teplucko, tak si to uzivajme 😵 😵

ka77ka
13. júl 2009

ahojte. 🙂
aj u nas je dnes nadherne...Eli haja, tak mam chvilocku.
ludka...mna by tiez zaujimalo, ci to nocny spanok tahate do 10 😀 😀 😀 ...a ja sa zas musim Eli pochvalit...uz mame za sebou 3.celkom prespatu noc...tak sa tesiiiiiim.dnes to bolo od 21 do 7 rana-vkuse.jupiiiii..... 🙂 🙂 🙂

prisla suseda na kafco, tak idem od vas.pekny dnik vam prajem. 🙂 🙂 🙂

basika
13. júl 2009

Lívia tiež spí...no ja som momentálne nespokojná s naším spánkovým režimom...
Ráno spí do 7:00-7:30 s jedným kŕmením zo zotvračnosti, ona by možno už aj spala, len ja jej za spania dám mlieko..a mám to aj zámienku na preloženie ku mne do postele...(som asi hlúpa,ale nedá mi to) potom zasa neskôr zaspí na obed..cca až o tej 13:00 a má dlhé obedné spánky..2-3 hodiny..čo je veľa potom spí do tej 15:00..a to je veľa, aby potom už o 20:30 išla spať.
Vyhovovalo by mi keby spala cez obed len 1,5 hodky... teraz už po 2 hodinách začínam buchotať trepotať...nechcem ju na surovku zobudiť..

vlásky - my si pestujeme dlhé... zatiaľ sa len kučeravejé vzadu, ofinu striháme...ale tiež sa potí, keď je teplo, ale ja nestrihám, však je dievča..

efcso
13. júl 2009

ahojte po dlhsej odmlke.

riesite vlasy. nuz ja strihat musim, lebo panula si nenecha v hlave gumky ano sponky dlhsie ako 10sekund. chcela som jej nechat dorast ofku, ale ked to nejde, tak to nejde. vzadu jej zarovnavam. ale poti sa jak murar na stavbe. muz uz chcel, ze nakratko dame, ale ja si to nejak neviem predstavit...

spanky. no olivia si posledny tyzden-dva pestuje stolicky, takze sme uz uplne nevyspati, s muzom rozhadani, ditko urevane. ale, dnes konecne vysledok - vykukla, potvora jedna. inac v noci nepapa uz hroooooozne davno. s nami v posteli nespava. a celkom ma to tesi. este urcite bude aj take... cez den spi tak isto, ako spava tusim uz od januara, ci ako hrozne dlho uz... 2,5 hodky cca od 12.00.

dnes som kecala v parku s mamickou, co ma 4rocnu dcerku, cela bola (dcerka) ohaknuta v hello kitty. no som ju pochvalila, a s maminkou som hodila vaznu debatu, ze prebohaziveho 😕 😕 😕 . a ona mi na to, ze nech sa radsej pripravim, ze zo skolky ine maniere a vkusne namety do satnika prinesie... tak idem tvrdo pracovat na pestovani dobreho vkusu a rozlisovani umenia od gyca. 😅

prajem krasne slnecne dni. 😵 my mame super bazen, tak sa cvachceme odusu. marhul mame tolko, ze k nam chodia oberat vsetci znami aj neznami. nektarinky sa az dve urodili 😀

basika
13. júl 2009

ef - no ahooooooj, takže stoličku už máte vonku...uf, mám sa na čo tešiť...Večer Olili kedy chodí spať? No a neklam, že nechce sponky..veď v albume máš foto, kde má sponku mi nehovor že si stihla za 10sekúnd dať sponku, nastaviť foťák a cvaknúť.... 😉 😉 🙂 Bazénik aj my obľubujeme. Už bývate v domčeku?

efcso
13. júl 2009

basika,

no neverila by si, aka rychla dokazem byt s fotakom, ked sa jedna o dobry zaber, som schopna urobit cokolvek! a 10 sec je v podstate hroooozne dlha doba. to vis, relativita ti je zaludna vec... (a btw, fotak sa nastavuje sam)
vecierka je o 20.30.
este byvame po starom.

kety80
13. júl 2009

ahojte 🙂

vcerajsim ninkam dodatocne vsetko najlepsie 🙂
kristinka mala teploty dva dni a dnes ich dostal jakubko zatial ine priznaky neboli tak neviem co to bude ci len take dvojdnove teploty ale hrozne v tomto teple 40 tak hori ☹ a kubko uz robi pokroky chodi za jednu ruku obcas sa pusti stoji sam spravi taky slaby jeden krocik tak sa s toho tesim tak dufam ze uz zacne aj sam chodit on sa strasne boji pustit 😲 zatra sme sa chceli ist kupat ale asi nic nehrozi ked sme s teplotami ☹ a cez vikend sa naucil chodit po schodoch sam stasne sa mu to pacilo 🙂 dufam ze vy ste zdravi a chorobi vas obchadzaju idem lahnut pa 🙂

ludka_r
14. júl 2009

Ahojte!!
S tým spaním.. On to už vlastne spí druhý krát... Ale ja to až tak nevnímam, lebo sa budí okolo šiestej... 🙂 To ja ešte nie som schopná tak skoro vstať, tak ho nechám v postielke... 😀 a kľúdne si spím ďalej.... On sa zatiaľ pekne potichu pohrá a tak o hodinku opäť zaspí... Takže ja to skôr vnímam, ako stále nočné spanie... 😀
Janca, nečudujem sa, že by si ronila krokodílie slzy... Ja by som tiež isto.. A vlastne, raz Vilka určite ostrihám.. 😖 Ale aj ako inak po ostrihaní tie deti vyzerajú....
My máme už druhý zúbok, žeby sa to akosi rozbehlo konečne?? 😉
Juj, Jakubkovi skoré uzdravenie, snáď to nebude nič vážne..
Náš Viliamko sa konečne už poriadne sám púšťa.. Pár krát sa včera pustil, aj keď som nebola pri ňom... Tak teraz ho už budem musieť stále strážiť.. To bude pádov... 😀

janca704
14. júl 2009

Efcso, moje krstniatko svojho casu MUSELO mat vsteko, co bolo o Spidermanovi, predtym to boli Cars 😀 A tiez to mal zo skolky. A teraz chce skolsku tasku Spidermana, lebo ju budu mat vsetci! 😕 No my sa snazime obliekat tak, aby sme nevyzerali na ulici jak v rovnosate a on chce presne to, co maju ini 😀 😀 😀

KETY - juuj, mrzia ma tie teploty a v tychto horkach ☹ A Kubkovi gratulujeme. U nas bolo chodenie za jednu ruku asi tyzden-10dni a potom sa pustil sam. Tiez som myslela, ze sa sialene boji, ale nebolo to tak. Daj Kubkovi cas, on sa rozbehne 😵

LUDKA - no ved preto s tym spankom 😀 My vstavame medzi 6-6:30 a to je pre mna tiez vrazedna hodina. Ibaze mne sa maly neprehra v postielke. On tam stoji, hlucne vypluje dudel (niekedy ho do mna trafi 😀 ) a zacne - "mamamamamamamammmmm" a dookola a stupnuje intenzitu 😀
Gratulujem k zubku 😉 A tych padov bude dost, ale nebudu take hrozne. My sme mali jeden zatial najvaznejsi pred tyzdnom (cize po nejakych 2t chodenia), kuk do albumu 😀

basika
14. júl 2009

Ahojte,
tak tu ozaj dovolenková prevádzka...

gratulujem k zúbom a k prvým krôčkom..

ja som zasa asi opačná..ja by som pristala, keby vstávala o 6-6:30..ale ona poslednou dobou vstáva o 7:30 a to potom dosť málo do 11:30 na únavu..tým pádom zaspí poobede neskôr a zasa večer tiež potom 😝

anjelok
14. júl 2009

cafte,
jani 😲 hned som kuk album..chudak davidko 😒 ..my sme zatial nic taketo nemali. klop klop. a zlatucky je davidko s tymi kucierkami 😵
evi a co sa mne minule stalo. natalka mala na hlave satku s hellou kitty. a nastupila do vytahu taka baba cca 25 rokov a hned chvalila natalke satku..a ze aj ona by taku chcela 😲 😅 😀 😕 gratulujem k stolicke. my uz mame 4. inak niekto sa minule pytal, co ide dalej. takze teraz by mali ist ocaky a po dvoch rokoch aj dalsie stolicky. a to uz je vsetko 😝
ludka, kety nebojte, mali sa rozbehnu. natalke to tiez dost dlho trvalo, kym sa pustila sama. s levikom behala o 106. kety snad to coskoro prejde a krpci budu ok 😉
basika my mame budicek tak o pol siedmej, siedmej, o dvanastej ide spat na 2-2,5 hod. a vecer okolo pol osmej, osmej uspavame.
este som sa vas chcela spytat. ako detickam umyvate riad? flasky, lyzicky..atd. normalne aj s jarou? a vodu ked davam lucku na pitie, tak musim este prevarat?

basika
14. júl 2009

Leni - fíííí vy už máte všety stoličky vonku? Ako to prebiehalo? Viem,ž e raz si spomínala, že plakala raz v obchode..a potom si zbadala stoličku..Ja normálne umývam jarou. Lucku stále preváram. TAk to večer už pekne skoro máte kľud. Ako uspávate Natálku?

anjelok
14. júl 2009

basika hej, ona je take male zubadlo 😀 vsetky 4 uz su pekne vonku, priebehalo to celkom v pohode. my mame takmer vsetky zuby rovnako. je mrzutejsia, uplakanejsia, viac vyzaduje cumlik, horsie spi, je. ale inak sa to dalo. ziadna teplota nic. uspavanie - mame stale rovnake. v nasej posteli, lahnem si k nej, potulkame sa a zaspi. niekedy samozrejme vymysla, tak si este pochodi, povrti sa v posteli a tak, ale ked je moc unavena, zaspi hned.
my uz sme tiez zacali normalne s jarou (teda purom) umyvat, lebo tie flasky od stiav a caju, to sa inak neda. su moc zanesene 😝

ka77ka
14. júl 2009

ahojte. 🙂
u nas dnes horucava, ze sa ani dychat neda vonku.... 😉 😎
s fotenim to je u nas tak, ze fotak mam vecsinou vzdy poruke...proste, kto ma pozna, vie, ze bez fotaku nejdem ani na krok 😀 som asi maniak, ale mna bavi fotenie...len nie vzdy sa deticky tvaria tak, ako by som si to predstavovala. 😵 ...eli zatial nema problem s nosenim sponiek, a gumiek, ale vonku vecsinou vzdy nosi satku, tak jej vrkoce ani nerobim...len doma sem-tam. 😉

leni...riad umyvam normalne s jarou, vodu klasika z vodovodu... a ty si prevarala aj lucku?...to uz vobec nemusis robit. 😉

jo, a terezka momentalne fici na Hanne Montane 😀 😀 😀 .

janca704
14. júl 2009

Leni, ten pad bol hrozivejsi, ako to vyzera. Normalne chodnik zadunel 😝 Ale uz mame nostek zase peknucky 😵
Ja riad umyvam troskou jari a zvlast spongiou na jeho riad. A Lucku prevaram stale. Tu uplne neperlivu samozrejme nie, ale inak ano. Teraz kupujem Drobcek-a a prevaram 😉

Katka, jasneeee Hannah 😀 😀 😀

Basika, my mame vonku 3 stolicky a tie horne boli hruuuuuza -horucky, hnacky, mrzutost, chuda moje. Spodna vysla lahsie 😉

basika
14. júl 2009

No díte je už hore, ideme papať potom nalejeme do bazéna vodu a člapkáme sa..

Leni - a na obed ti tiež zaspávana na posteli?

ja foťák tiež vždy po ruke...

letím

katuskapd
14. júl 2009

ahojte
ninkam vse nejlepsi 😉

riady klasika jar, v a pijeme vodu z vodovodu prevarenu

gratulujeme k zubkom a skoro chodcom 🙂

my sme mali dnes nadherny den, stravili sme ho na kupalisku v sturove, matusko si uzil slovenske more do sytosti, ani sa mu odtial nechcelo ist, vsetci ho obzerali v bazene, ze jej jaky zlaty a jak sa tesi, rehlil sa na cele kolo a plieskal rucickami okolo seba, teraz uz zmoreny spinka. fotky az o tyzden, bo nemam kabel na fotak.
zubky zatial mame 6, a ziadne na obzore 🙂

kety80
14. júl 2009

ahojte 🙂

tak dnes sme boli u lekara mali mal trochu zvysene CRP tak mi dala antib. ze ked to bude s teplotami trvat tak mam nasadit pred chvilou sa vyhadzal tak neviem ci to neni ta 6 choroba baby ake boli tie vyrasky ma ich take male ako potnicky ma ich vacsinou na nohach ☹ este kristinku nieco postipalo na oko tak mala opuchnute oko ze ho nevedela ani otvorit tak sme museli ocnej chvala bohu nebol vnutri hnis tak nam dala zyrtec ☹ uznech to u nas skonci ☹

katuskapd
14. júl 2009

kety jaj taka smola ☹ uz nech to u vsetkych skonci s chorobami, teplotami a so vsetkym zlym 😠

anjelok
14. júl 2009

basika ano na posteli stale..dnes poobede dala mlada dama 3 hodiny, musela som ju ist zobudit a samozrejme tym padom vecer nie a nie zaspat, az o deviatej 🙄
katus paraaada 😵
kety, to vyzera byt na siestu, aj ked pri nej by nemalo byt zvysene crp. kazdopadne, ak ste sa vyhadzali, tak uz by nemala byt teplota a je to koniec choroby. tak uvidis zajtra. a dufam, ze kristinke to cim skor prejde.

kety80
14. júl 2009

anjelok a dala vam antibiotika ja prevaram vodu z vodovodu a umyvam normal jarou

ka77ka
14. júl 2009

kety...tak sa rychlo vyliecte a kristinke nech sa rychlo ocko vylieci. 😉
katuskapd...my si chceme ist zaplavat zajtra do besenovej...teda, ak muzovi do toho nieco nepride, lebo kazdy den chodi niekomu pomahat na stavbu. ☹ ..popripade napustime bazen vo dvore, a budeme sa clapotat domka. 😀

baby, keby ste dnes vecer videli a hlavne citili moje deti, tak zaplacete 😀 boli sme u stryka, chova kozy, ovce...juuj, tie smrdeli...ale aspon bola zabava.Eli sa najprv bala, ale potom sa osmelila....zato terezka nahanala ovce..chuderky, uz potom ani z chlieva nechceli ist von, co boli ubehane. 😀 😀 😀

zubkov mame 5, siesty hore sa uz tlaci vonku, a zda sa mi, ze aj 2 stolicky sa jej tisnu...len mam problem jej to kuknut. 😉

kety80
14. júl 2009

baby dik za povzbudenie este na tie vyrasky sa dava fenistil asi zajtra zavolam dr. ked malej do zajtra to oko spuchne tak sa moze kupat tak aspon ona este ze je bazen no s malym to asi vyzera na dlhsie kolko trva ta 6 choroba viem zavalujem otazkami ale toto nepoznam to sme pri kike nemali dufam ze neoptazujem 🙂

ludka_r
15. júl 2009

Ahojte
Kety je mi malého ľúto, ešte teraz v takýchto teplách... ☹ Nech sa čo najskôr vylieči....
Ka77ka, viem si predstaviť toho smradu, ale určite to stálo zato,taký zážitok 😀 Na Hannach fičí aj moja mladšia sestra, tak aj ja dobre poznám.. 😀
Janka, chúďatko malé, riadny úraz mal.. ☹ Teda, ešteže sa horšie nestalo...
Inak, s tou dudou po zobudení robí aj mne... Zahodí ju čo najďalej a potom za ňou plače... 😕
My uspávame doma vždy v postielke, už si zvykol sám zaspávať.. Len keď som u našich, musím byť pri ňom, aby nespadol z postele. To často zapsím skôr, ako on.... 😉
Inak, ja už Lucku nepoužívam veľmi dlho, len prevarenú vodu z vodovodu...

mirka20
autor
15. júl 2009

ahojte. som tu dlhsie nebola, lebo sme boli na dovolenke a predtym som chystala vsetko na dovcu, takze som vobec nestihala. citat dozadu nejdem, nemam sancu, lebo mala este nespi.
na dovci bolo uzasne. mala sa sice vody zo zaciatku bala, ale posledne dni sa trochu osmelila, takze si to tam uzila. no a hranie na plazi nemalo chybu. mali sme piesocnatu plaz s par kamienkami, co rebeke maximalne vyhovovalo, mohla sa s kamienkami hrat, zbierat si ich do vedierka. a strasne rada citala knizky. a toto vsetko vacsinou robila s ockom, tak som si ja aspon trochu oddychla a mohla sa kus poopalovat. aj cestu zvladla rebeka super. isli sme autom asi tak 12 hodin, z toho vacsinu prespala, takze parada. pred dovolenkou nam vysiel jeden zubok, cez dovolenku druhy, ale nastastie to zvladla celkom ok. uz ich mame 14 😵 pridala som aj fotky z dovolenky, ak chcete, tak kuk: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

basika
15. júl 2009

Ahojte,

mirka20 - pekné foto, kde ste boli? A čumím ako puk, že 14 zubov...ako vám vychádzali tie stoličky..a očné?..však vy už máte so zubami pokoj..a ja chceeeeeeeeeeem, tie nie ja..ale pre Líviu

mirka20
autor
15. júl 2009

basika, este nam chybaju 2 spodne ocne. ale aj tie su uz biele, takze aj tie sa asi cochvila ukazu. zvladali sme ich celkom fajn. len sme mali sopliky pri dvoch, inak klasika - trosku mrzutost, v noci horsie spinkala.
na dovolenke sme boli v chorvatsku - duce (omisska riviera).

anjelok
15. júl 2009

jeee miri uzasne fotky, urcite ste sa mali super 😵
kety, siesta choroba je virus, cize pri nej nebyva ani zvysene crp, ani sa tym padom nenasadzuju atb. vysyp je uz koniec choroby a nemusi sa nicim natierat. ked uz maly nema teplotu, tak by to mohla byt siesta. vtedy ale uz atb netreba. horucky pri siestej trvaju 3 dni, su viac ako 39. potom sa dieta vyhadze, ten vysyp trva cca 2 dni a potom zmizne.
kuk http://www.alinka.sk/c/siesta-choroba-exantema-...

basika
15. júl 2009

som sa chcela aj iných dovolenkových rodín spýtať....aký režim poto majú detičky tam, zaspávanie, strava...predsa zmena miesta...

anjelok
15. júl 2009

miri veru, riadna zubacka je rebeka. a cely tatino 🙂
my cakame teraz ocne.. a ta jedna dolna dvojka sa jej stale neprerezala. nejak sa zabudla. sa bojim, ze uz sa ani nie 😒
idem zehlit 😝