Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

verulka
14. aug 2009

enajka, rozhodne nie teraz 😉 ta je cisto otemperamnete. to je ako s citanim kniziek, kreslenim..proste kazde to zacne bavit v inom case, treba len vytrvalo ponukat aj kludove zabavy.
ja kazdy vecer "citam" s ronom knihu- on cely cas preliaza cezo mna, pobehuje..proste ma ma na salame.
nelly, rozhodne bavi viac ficat na pohybe ako na intelektualnych zabavkach 😉 ale ked sa nabazi, resp, ked bude mat dost podnetov na vybitie si kinetickej energie, mozno sa zacne zaujimat aj o statickejsie veci..ale cas ti nepoviem. Kedze u nas je to v tomto extremne. On ani nespi v klude. v ncoi sa hybe milion krat za minutu 😉
Risko napr zacal kreslit az ako 5r, ale to malo suvis s jeho obojrukostou. Ale kedze bl vela chory, bol knihomol. Ajka aj radko boli najprv kineticky a potom pomalicky prijali aj staticke zabavky 😉 rozhodne by som sa tym netrapila, trpezlivost vydrzat pri nieco dlhsie sa postupne trenuje v skolke ako priprava na skolu 😉 casu dost 😀

verulka
14. aug 2009

evi krasne fotky, ta ciatcuia je uzasna..inak nejako sa mi poslednou dobou daria dlhe prispevky, musim sa krotit 😝 inak by som mala balit, ale taaak sa mi nechce 😅

eviku78
14. aug 2009

jaaaj verul, aj ja by som mala balit. ale musim este emmci trochu vonku vyvencit. v sobotu ficime na moravu. dufam, ze pocasie nam bude priat.
verul a kludne pis, kolko ti prsty stacia. 😉

anamor
14. aug 2009

ahojte,
verul to mi je jasne ze nie naschval si ho nechala 😉 ja len ze /netvrdim ze sa mi to nemoze stat/ som v strehu aj ked je v inej miestnosi, ako kocky pisali.
krasne fotos evi 😉
inak spankovy pohyb svedci o neajkej vacsej aktivite deti? lebo teda naty sa nezastavi,ona aj cita po stojacky alebo v behu 😀 ci v chode, ale v pohode, priznam sa ze ja som radsej ako by som mala doma pasivneho tucnuckeho flegmatika, aj ked z pohladu matiek je to pohodlne 😉 ,ale nenavyberame si 😉 . Idem varit daco. A my trpezlivost mame ako kedy a ako naco, ale skor nie ako ano,zato nievo vyspekulovat je zabava obrovska.

verulka
14. aug 2009

anamor, no ja som v tomto taa, ze davam pozor, ale neprehanm to. Proste sa to ani neda ani si nemyslim, ze to vhodne 😉
s tym kludnym ditkom- no ja som po takom vzdy tuzila, ale staci aby tie moje sidielka ochoreli a spasivneli, hnd to nie je top prave orechove pre nas 😀 my s durom sme jednodznacne masochisti 😀

misanik
14. aug 2009

ahojte mamule
verul, len pekne pis ench ej co citat
to ako ron priniesol tanier bolo krasne 😵 by som asi slzu pustila z dojatia 😉 inak norko pomaha vykladat umyvacku riadu, tak ze vybera z nej a podava mi do ruky, aj taniere, pekne, opatrne, este mu nic nepadlo 😉
eviku, peknu damsku jazdu, uzite si 😉
my trpezlivost mame ako na co. Npr. vkladacky sa hra tak, ze trepe napr. trojuholnik do valca a ked nejde skusa hrubu silu sprevadzanu hlasnym rucanim od zlosti ze nejde 😀
jeho najnovsia zabava je behat. Beha tak, ze taha za sebou hracky na spagate, taha nas, pride zdrapne za ruku a taha aby sme utekali za nim a sa z toho rehoce, alebo uplne najnovsie si prehodi nieco cez hlavu (napr kuchynsku utierku) tak, ze ma zakrytu celu tvar a uteka, jasne, ze niekde nabura, ma uz modrinu na brade, ale stale to robi 😠
enajka, aj ty si bola stratena 😉 a norko nekresli, ale asi skusime aj my, ja predpokladam, ze poje ceruzky, ale skusim 😉

basika
14. aug 2009

Ahojte...

my sme boli dnes na kontrole u kardio..všaaak sme zaspali 😠 sme sa zobudili o päť 8 a z domu sme mali odchádzať o 8:30 z všetkým všudy nabalení, oblečení, najedení..no jednoducho nachysstaní...no nepodarilo sa, aaaale zobrali nás trochu neskôr...boli sme na kardio..všetko OK, pri narodení sa zdal Dr. nejaký šelestík..ale nič to není..najbližšie na kontrolu až keď bude mať 3roky

misi - s plienkou na hlavne pobehuje aj Lívia...zbožňujem to 😠

verul - kde nájdem tú debatu s receptníkmi?

dnes som chcela Lívii kúpiť nejakú hračku...ale nič mi tak neudrelo do oka..., a haraburdy doma hromadiť nechcem...tak zasa sme priniesli domov knižku...

andula30
14. aug 2009

CAute babule necitam nestiham len vas pozdravujem vcera som spoznala Efco, mila zienka 😉 s krasnym dobrym deculom 😉 😉 zajtra nam pride tato mooooc sa tesime Simi sa stale viac pusta chodit takze pride tatovi uz sam oproti dufam ze ho spozna

janca704
14. aug 2009

Dobry vecer, damy. Ste sa trhli 🙂

Trpezlivost u nas relativne je,a le tiez ako na co. Napr. napichovat drevene kruzky na drevenu palicku (inak fakt mala dierka asi 8mm priemer 😅 ), tak na to trpezlivost ma a aj sa mu to dari. Jemnu motoriku ma zjavne vybornu 😅 😅 😅 😵 , ale vkladanie tvarov do vedierka - podobne ako NORKO 😀 zuri, az to odhodi prec 😎 a najde si inu zabavku.

Kreslenie -neskusala som, ale slohol pero, zapol 😕 a potom sa podpisal na sedacku 😝 Nastastie je to teflonova latka, islo to dolu, uff. Ale planujem, RAZ.., dat na stenu do jeho vysky rolu papiera a nech si carbe. Detom sa totiz najlepsie kresli a najlepsie sa rozvija jemna motorika pri kresleni vo zvislej polohe, teda tabule, steny... Uvidime 😉 Ale pamatam si, ze ked nasi raz planovali malovat nasu detsku, dovolili nam kreslit po stenach a bol to uzasny pocit, dodnes si pamatam tu radost, ktoru sme so sestrou mali 😵 😵 😵

EF, krasne fotky, Olili je uz normalne slecna krasna 😵 😵 😵

EVIKU, uzite si Moravu a damsku jazdu 😵

ANDULA, prajem manzovi stastny navrat a uzite si sa 😉 😉 😉

janca704
14. aug 2009

Este dnesna bilancia spanku - drobec sa doobeda zobudil po 45minutach o 11:30, dalsi spanok o 14:30, no zaspat ani za svet a tak fungoval az do 20:00, to uz zaspal (aj ke dpo 30min uspavani 😠 ). Takze celych 8 a pol hodiny fungoval bez spanku. To sa u nas este nestalo, som z toho stale v soku 😅 . Nechapem, na com slapal 😕

ka77ka
14. aug 2009

ahojte maminky. 😉
akosik vas nestiham tento mesiac.Mirko ma cely august dovolenku, tak si to uzivame. 🙂
Tento tyzden som bola este aj s Terezkou v nemocnici-vyberat nosne mandle.zvladla to super, a uz mame pokoj.

Eliske tiez nebeham za zadkom, vsak dnu v dome si nema kde ublizit.pozna dobre kazdy kutik...sem-tam ju len skontrolujem a hotovo...ked sme vonku vo dvore, tiez bezka sama, akurat davame pozor, ked lezie na schody.hore uz vyjde bez problemov, aj dole zlezie, ked sa drzi zabradlia, ale to som vzdy pri nej pre istotu. 😉

pred rurou, horucou kavou ma tiez uz respekt...vyskusala uz na vlastnych prstekoch, ze je to horuce, a odvtedy zakrici len žiža a ide prec. 😀
kreslit este neskusala, max.vysypat Terezke pastelky a je po zabave. 😀 ...a kreslenie po stenach?..pri Terezke sme s tym nemali problem, tak uvidim, ako to zvladne Eli.Bola by som rada, keby ju to ani nenapadlo. 😝

Fotky su vsetky krasne...cas leti ako blazon, a deturence rastu ako z vody.
Nicol...uzi si posledne 3 tyzdne volna co najlepsie.

ka77ka
14. aug 2009

este ku spanku....cez den spinkame uz len 1x, vecsinou od tej 12-do 14-tej, niekedy aj kratsie.pred 20-tou sa davame do pizamka, ulozim do postielky, dam jej do ruk flasku s mliekom, vypije a spinka...v noci papa 1-2x, a spime do pol 8-8 rana. 🙂

ka77ka
15. aug 2009

no teeeda....dnes tu nebol nikto???? 😀 😎 ...tak vam prajem vsetkym krasny zvysok vikendu. 🙂 🙂 🙂

efcso
16. aug 2009

no teda dievcence, teta eva vas museka prist zachranit z druhej strany... a ze vcera nik? ani basika????? 😨 hm hm hmmm

riesili ste tu behanie za zadkom. no ja povacsinou necham oliviu na volno. ale su pripade, kedy sa to neda. ona si totiz VOBEC neuvedomuje ziadne, opakujem ZIADNE nebezpecenstvo. napr na dome mame zahradu do mierne kopca, tj sme museli dom "zakopat", tym padom mame terasu (buducu) pod asi metrovym spadom. no a olivia si to namieraila rovno strmhlav dole. vooooobec ju nezaujimalo, ze tam zrazu konci zem pod nohami a je v lufte. dole schodmi ide podobnym sposobom. hore ide perfektne, dole ani za svet nechce pokrcit kolena... nevadi, nauci sa, o nie? no a niekedy, hlavne ked sme [red barakom musim sledovat, ci si nedava kamienky a spaky do ust, na pieskovisku piesok.

no a konecne si olivia necha aj sponky dlhsie vo vlaskoch, takze mision "dlha offka" possible. a dalsia vec co mozem doladovat k obleceniu 😵

este raz vdaka za pochvalu olivie 😵

ludka_r
17. aug 2009

No teda, Efcso, to ako keby si hovorila o mojom malom... 😀 Toho tiež nič netrápi, ničoho sa nebojí.. Možno to je tým, že ešte nemal úraz, ktorý by si zapamätal, ale aj tak si to teda užívam... Veru ani sporák a nič pálivé nie je v bezpečí... Tiež sa ešte nepopálil..... Špaky a kamienky, to je jeho... Najzlatejší je, keď sme na ihrisku a stále si slintá prsty... Potom ide na piesok, ten sa mu na ruky prilepí a ruky potom idú do pusy... No, stáva sa, že neustrážim a Vilko má koplet celú tvár a jazyk od piesku... 😀 Hrôza....
Kresliť sme už skúšali, ale Vilka to vôbec nebavilo... lepšie bolo tie zeruzky papať... Ja som len zvedavá, kedy ho to papanie všetkého prejde.... 😒

miriamka
17. aug 2009

Ahojte a dobre ranko,
tak sme vcera maleho zobrali k vode a s nami na vodne slapatka,a super sa mu pacilo 😉
Inac ked sa tak zamyslim,nas maly je total samostatna jednotka...on aj pri vode hned ide kade tade netrapi ho ci tam niekde vlastne sme 😀 ,rano ho odveziem babine a hned uteka ani papa mi nemusi dat 😒 ...je to certisko veru,a ako hovorite...aj on sa tvari ze nikoho ani nic nepotrebuje,nicoho sa neboji 😀

andula30
17. aug 2009

Caute babulky tak vidiet ze je vonku pekne, takze tatu mame konecne po 10 tyzdnoch doma 🙂 vcera sme absolvovali kupko v Sturove noo nebolo zle ale ja som spokojnejsia doma na dvore v bazene 😀 za cely den spal pol hodinu a tak to potom aj vyzeralo 😉 dnes mam za sebou trhanie zubu 😒 Simi uz konecne pobehuje chvala Bohu 😉 akoze musim mu byt stale v patach lebo tiez u neho neexistuje pud sebazachovy ale konecne nemam ku nemu prizvaranu ruku 😀

mirka20
autor
17. aug 2009

ahojte 🙂
k tej samostatnej jednotke. nasa rebeka nema problem hocijake dieta alebo tetu za ruku a ist s nou 😀 takze sice jej nechodim za zadkom (doma vobec, iba ked je dlho ticho, lebo vtedy urcite robi nejaku nezbedu), ale musim ju riadne sledovat, lebo by mi zdrhla.
andula, super, ze uz mate ocka doma 🙂

basika
17. aug 2009

aaaaahojte,

vonku sa oteplieva...ba priam je horúco a vidno to aj na prispievaní...

ef - no veru, ani ja - inventár som sem nezavítala...kamene aj nám chutia...do teraz to nerobila..a teraz len zlomok sekund a je kameň v puse..

andula - tak všetci spolu, super...aký máte teraz plán? Ideme spolu naspať do Nórska?

čo dávate deťom na raňajky? TEda je tu niekto kto nedáva na raňajky pečivo? Vôbec neviem čo jej mám dať... mlieko mi ráno už nejako bojkotuje,chleba s maslom, alebo syrokrémom..pokúšam každé ráno...ale asi 2 rána..som uspela...aaaaaaale to len tak pár kocočiek..neviem čo jej mám dať iné... u nás to musí byť tekutá konzistencia...aby sa dostavil efekt najedenia..

fukaska
17. aug 2009

basika.Ja davam rano vlocky s bananom namocene v mlieku a mala si mnamka.Obcas zhresim a dostane bay parok a to berie ako riadnu odmenu.

katuskapd
17. aug 2009

ahojte
tak poradnu mame za sebou nase miery 78 cm v stoji a 9140g tak magickych 10 kil nepadlo 😅
ockovali nas do nozicky, uvidime co bude, este nas aj zubky trapia v noci tak dufam ze sa nezhorsi.doki bol spokojny, najblizsie ockovanie v 5 rokoch a navsteva podla potreby 🙂

ranajky mlieko, a chlebik na kocky so sunkou, alebo s dzemom

kamienky zatial nepapa, uvidime ako dlho 😀 s cudzimi tiez nejde, taka moja mala prisavka 😀 kreslit nechce

cez vikend sme vyletovali s sobotu na navsteve cely den, a v nedelu v zoo zase 😅 najzaujimavejsia bola macka domaca, za tou chodil a hovoril mnau

andula no veru uzivajte ocina

basika
17. aug 2009

fukaska - dík za radu...leen Lívia je strašne špecifická so svojím jedálničkom..banán poslednou dobou nie ju z neho napne...a vločky som minule skúšala ale musela to byť redšina...aj to tie vločky somm usela ešte suché pomixovať na jemnejšie...

katuskapd - tak to ozaj je Matúško drobátko...ale dobrého veľa nie je.. 😉 Lívia mala v máji 9330g

verulka
18. aug 2009

baby, cocvhilka budeme mat 1.babo od majoviek 2008 😵 uplne uzasne 😵

katuskapd
18. aug 2009

basika dakujem dufam ze to dobre mu vydrzi, ale neni az taky maly. s tymi ranajkami fakt neporadim, nastastie sa uz trochu zozjedol.
noc bola v pohode, celu prespinkal aj by sme dlhsie pospali len prerabaju byt oproti, tak uz o siedmej nastartovali buracie stroje, a strasne mi huci v hlave z nich 😝

verulka
18. aug 2009

katka, preco by bol maly..proste je svoj. Moji chalani( vratane rona) boli do 1-2r uplne mega a kebyze ich vidis teraz 😉 speci radko mal 9300g v 6mes a teraz je najmensi a najlahsi z triedy 😀

miriamka
18. aug 2009

Ahojte,
Katka...krasne miery 😉 My sme maleho merali vcera,ma 82cm a ale 11,5kg...uvidim este na poradni ktoru mame o tyzden.
Inac baby,co davate detom na veceru?

basika
18. aug 2009

Ahojte...
my sme mali včera operaáciu "kliešť"..Lívia mala na chrbre kliešťa..vybrať sa dal celkom ľahko...

zuzkazrzka
18. aug 2009

Ahojte,

tak poslusne hlasim, ze sme uz od svrtku doma z dovolenky. Bolo uzasne a kedze sme boli aj s babkou (mojou mamkou) tak sme si aj my dvaja mohli trochu uzit spolu😉 Maly z mora takmer nevysiel a bolo mu uplne jedno ze nevie plavat, ze je to slane a ze su tam vlny. Maly sme mensi uraz, roztal si viecko na prahu na terasu ale prezili sme. Po spanku na to zabudol a more mu k tomu este pomohlo. krasne mu to slana voda stiahla. nahodim nejake fotky. A vysli nam tam nejake zuby, vieme identifikovat dva ale mozno je ich viac. Je mierne zurivy😉

Tesim sa, ze budeme mat dalsie babo😉 teda dalsie od majoviek 2008. kto to bude?facovka?

Jaj a ranajky a vecere, u nas nic je to chlebik, alebo rohlik s niecim, len nie sladkym alebo parky na ranajky a kasa na veceru, pred spaniim ( do flase). My vseobecne papame len ppo stojacky alebo chodiacky, takze co sa da jest rukami😉

janca704
18. aug 2009

Ahojte, no ste to trosku rozbehli 😵

Na Facovku myslim, ci uz je "po" a drzime palce.

KATUSKAPD - super miery. Aspon vela nemusis nosit 😉

RANAJKY - my teraz ficime na jogurtoch a Lipánkoch, prip. iny tvarohovy "produkt". A vecere - ml. kase, chlebik, ci rozok so syrom, maslom 😉 Fakt baby davate parky? Mne to pride ako pomlety odpad. Vyhybame sa tomu aj my s manzom, tak malemu by osm sa neodvazila 😅

ZUZKAZRZKA, kde ste boli na dovci? Idem mrknut fotky 🙂

janca704
18. aug 2009

ZUZKA, fotky kraaaaaaaasne, takto si predstavujem radost z vody. U nas sa nekonala v takej intenzite 😅

My sme asi definitivne presli na jeden spanok. Drobec mi odmietol spat poobede uz min. tyzden. Odvtedy taha doobedny spanok tak 2-3hodinky s tym, ze sa budi okolo 13-13:30, to uz ho potom spat nedavam. Trochu mi je smutno, tie dva spanky mi vyhovovali, ale sef je tu drobec, tak sa prisposobujem 😉
U koho este funguju dva spanky?