Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
1. nov 2009

kety super, ze uz lepsie, neboj, kubko sa rozje.
Leni, je to smutne obdobie, ty to mas urcite velmi smutne. Ja som nebola ani na cintorine, len doma, nedostlais me s ak nasim, mne pred 3 rokmi presne takto na sviatky umrela starka 😔
Basika, ja som sa prave ze ospravedlnila a toto ma stve. Ved za co? Ta suseda sa stazuje ze ho pocut. Proste ked chodi, rano vraj uz skoro ho pocuje, vraj ako keby v drevakoch chodil... norko je celkom kludne dieta, on nerobi extremny hluk, ale jasne, ze mu sem tam nieco vypadne z ruky, alebo buchne... proste som na seba nastvana, ze sa ospravedlnujem ked nie je za co 😠

kats
1. nov 2009

misi, so susedmi je to vzdy tazke a stale bude nieco co im bude vadit.... no a mas len par moznosti - stale sa ospravedlnovat a oni budu na koni, alebo im nieco povies a mas nepriatelov navzdy (nas pripad 😅 lebo moj muz si nenecha 🙂 nastastie sme sa odstahovali 😀 ) no alebo este nieco slusne vymysliet....
Hlavne ty bud v klude, a norko nech si beha kolko chce 😀 aj matus dupe ako dvestokilovy chlap v kanadach 😀

kety paradicka a uz mate choroby na tuto zimu vycerpane 😉

ef super ta tu vidiet 😉

verul - ja ked nemam 10h spanku tak som uuuuplne mimo 😅 skore uzdravenie ..

kety80
1. nov 2009

kats - no dufam ze uz mame choroby vycerpane 😉 uz sa bojim co prinesie tento tyzden
misi - zo susedov si nic nerob s kikou sme byvali v panelaku sice susedia boli v pohode ale deti nemozes priviazat no asi zabudli ze aj oni mali deti a mozno ich deti boli aj horsie keby sme byvali v panelaku s kubkom tak to si ani neviem predstavit ten stale s niecim bucha a nieco hadze 😅 no nastastie sme v rodinnom dome tak je to v pohode a ty si zo susedov nic nerob len im odpovedz ze je to dieta a musi chodit a hrat sa

basika
1. nov 2009

misi - hm, ja som skôr pochopila, že ťa trápi ani nie tak to ospravedlňovanie ako to, že musíš držať Norka na uzde. No susedov si nevyberieš - väčšinou. Ja by som sa aj tak ospravedlnila...a aj tak by som Norka nechala robiť hluk a možno by som sa ešte aj ja sama pridala k robeniu hluku a brala by som to ako výsmech susedov...proste "tichá" pomsta...

bola tu reč o spaní. Tak cez deň Livka pospí takú 1,5hodinku. V noci spí teraz relatívne dobre, relatívne preto lebo boli aj lepšie časy, kedy som večer zaľahla a zobudila sa až ráno. Ale od našej poslednej choroby to nie je dobré. Dosť sa jej v noci zle dýcha, chrápe, lapá po dychu niekedy je to dosť desné. Potom jej to ruší spánok mne samozrejme tiež a niekedy sa to ozaj zle počúva. Cez deň dýcha v pohode, sople nemá. Akonáhle večer zaspí tak už aj sa jej zle dýcha. Miestami dýcha počas noci čisto potom zasa horšie. Neviem čím to je, zrejme tá nosná mandla. Nemáte skúsenosť? A to už bude cca mesiac čo sme po chorobe.

anjelok
1. nov 2009

misi, my tiez jeme tak..kusok v stolicke, to musi hrat telka a potom beha a este jej supnem par lyziciek, prip. kuskov do pusy.
my sme tiez boli na cintorine, aj vcera aj dnes, je to tam teraz take krasne, same kvety a svetielka..aj ked smutne pre nas 😔
kety, mne zomrela mamina pred 3 rokmi, takze este je to dost cerstve. strasne mi je luto, ze nikdy nevidela natalku. ani moja babka. zomrela rok po mame 😖
spanie..zatial si musim zaklopat, odkedy spim inde, prespinka pekne celu noc. budenia na dudku nepocitam. ziadne pitie nicoho uz nie je. cez den tie 2-3 hodiny, cize tiez pohoda. az na to, ze mna uz neskotucne boli chrbat z toho gauca. takze dnes som sa rozhodla, ze idem k nej, musim sa aspon jednu noc vyspat na normalnej posteli, inak pridem o chrbticu. minuly tyzden sme telefonom o natalkinej posteli nic nezistili, dodavka meska uz 2 tyzdne. tak tam siel dnes muz osobne a mali zatvorene.
fotocky olili samoska potesili 🙂 juraj skonstatoval, ze vyzera o rok starsia ako natalka 😅
chorobky nech su vsetky prec!!!

anjelok
1. nov 2009

basika myslim, ze v minulom mama a ja prave v poradni pediatra radili ohladom nosnej mandle. inak neporadim, nemam skusenost.

kety80
1. nov 2009

anjelok - tak si na tom naozaj rovnako s mojim muzom takze viem ako sa asi citis je mi to luto 😔 aj muzovi je luto ze mamina nevidela vnucatka ale taky je zivot kruty 😔 mne uz zostala tiez len jedna babka
a s tou postelou ma to mrzi dufam ze uz ju vam poslu cim skor to neni sranda spat na gauci 😝

basika
1. nov 2009

😔 spomienky...môj manžel tiež už nemá ani jedného rodiča...a ja som vlastne svokrovcov ani nepoznala 😔
mamina mu zomrla, keď mal on 9 rokov ☹ 😢 veľmi ju potreboval a otec zomrel v roku 96

kety80
1. nov 2009

no dnes je tu o spomienkach ale asi je to dobre spominat hlavne tento den 😔 ja som svokru poznala ale len rok potom prisla zakerna choroba a zbytok uz viete 😔

fukaska
1. nov 2009

Basika--mate podobne priznaky ako my.my mame Laryngitidu.Cez den Sofike nic nie je a v noci sa ide obcas zadusit.Boli sme u doktorky a dychanie ma uplne vraj ciste.
Co sa tyka tych detskych diet nasa ju drzi uz druhy tyzden.Skoro nic nej,len m liecko si chodi pytat, na obed len polievka poobede len ovocie.vecer vobec nic a rano sa zobvudi a prve slovo mlieko

kety80
1. nov 2009

nasi drobci boli tiez uneseny z tych svetielok kubko stale hovoril je je je

anjelok
1. nov 2009

to mi je luto kocky.
basika, to muselo byt pre muza velmi tazke. ani si to neviem predstavit. ja som to zazila v ovela neskorsom veku a aj tak to bolo dost, najhorsie obdobie v zivote a stale to boli..taketo smutne temy, ale to asi patri k tymto dnom. aj ked sa clovek kazdy den snazi venovat tym zivym, tak predsa len tam v kutiku srdca.. 😢

kety80
1. nov 2009

anjelok - pekne si to napisala a teraz nam to budu vynahradzovat nase deticky tie nam robia najvacsiu radost muz mi stale hovori ze kym mam vas tak to je moj zmysel zivota moja radost

basika
2. nov 2009

Dobré ránko

fukaska - na u nás je to zrejme zväčšená nosná mandla...hádam sa to dostane do normálu

leni - no bolo to ťažké a hlavne keď mi opisoval podrobnosti..ťažké to bolo aj pre ich otca, keď mu ostali 4 chlapci na starosť a rozostavaný dom, mama veeeľmi chýbala.

no čo si robia tie naše deti, jesennú očistnú kúru?

andula30
2. nov 2009

Ahojte tak tu trosku posmutnele ale to asi patri k obdobiu, ktore prave je kazdy z nas ma nejake beolestne spomienky.To ze deti raz papaju viac raz menej neriesim.Bas s mandlami neporadim. Misi ja viem preco chcem byvat v dome mne tieto spolocne byvania neoslovili nemam dobre skusenosti so susedmi

verulka
2. nov 2009

cafte,
misi, ja by som tiez susedov neriesila..vsak nemas dobrovolnu zurku...
baby,ja mam uzasne v pohode miesenie deti, tehu a porody a potom je to jemna zaberacka...za tie roky som zistila, kolk ospanku mi je treba...teraz som v luxuse...sice nespim vkuse, ale stale je to cca tych 6h 😉 ale zase o rok uz nebudem vediet, co s tolkym casom ,ktory by som malarpespat...no najneskor o 2r 😀
basika, skus dat mokry uterak k upostielke a este- otvorit okno 😉 to zvykne zabrat..ak je mandla stale zvacsena, tak potom ORL a vybrat ju von.. i ked neviem ,ci by ta choroba sposobila taketo zvacsenie a az problemy..ak chces byt na istom ,tak orl, vysetrenie je v pohode 😉
baby, oni nejedia, leb osa blizi spln 😀 tot je moja vyhovorka dna 😀
n os tymi smutnymi udalostami ma to mrzi...ja si to akosi ani predstavit neviem...moje babyk maju 90 a 83r, takze si aj pravnucatka uzivaju naplno 😉

misanik
2. nov 2009

Ahojte kocky 😉
spomienky patria k tomuto obdobiu, tak to ma byt, spominame sice kazdy den, ale teraz intenzivnejsie.
Tak s dietami to bola asi masova akcia, norko vcera tiez nic nejedol, mlieko pil, on niekedy da total hladovku a to aj mlieko vynecha. Rano vsak bol hladny, matko mal sluzbu, tak ma prisli zobudit spolu az 7.30 a norko uz bol evidentne hladny, lebo usiel do kuchyne a dotrepal mi do postele tanierik s chlebom aby som ho krmila aj kym sa obleciem. Mato mu ho nachystal, lae on si neohryzne, neotrhne, milostpan pekne pocka ako mu ho budem vkladat do pusinky 😀
Dnes som mala byt v skole, ale kedze som mojmu manzelovi nepripomenula, ze nasl. pracovny den po piatku je pondelok tak si nenahlasil dovcu a mam smolu. Ale jasne, moja chyba, ako on mal v piatok vediet, ze to uz treba 😀 😀 😀
andula, mas uplnu pravdu, ja to ani nepoznam, som vyrastala v dome, tak nemam ani vlemi skusennosti. No budem si musiet zvyknut. Inak stazuje sa ich mlada (vysokoskolacka) nemoze sa ucit vraj ked norko sa hra v izbe nad nou. 😝 trieska mi na radiator ked chodi norko po byte... 😝 mato sa chysta za jej rodicmi, ale on je diplomat, ak on to nevyriesi, tak neviem 🙂
basika, ja by som to ORL urcite riesila, to nebude bolestive vysetrenie a budes vediet na com ste 😉 a muzik, velmi krute v takom veku 😢
Olivia je kocka, ja len ziram ako oblondavela, ja si ju stale taku tmavovlasu pamatam 🙂

basika
2. nov 2009

tak som tu...

misi - tak to je jasne...už chápem, slečne vysokoškoláčke sa nechce učiť a hľadá výhovorku 🙂

ten ORL... 😝 no mne sa raz nechce chodiť po doktoroch...cez deň na to aj pozabudnem..znova ma to napadne a štve až keď to počujem ako chrní v noci.Hodím debat s Dr. ešte to asi trošku vydržím 😖 predsa aj ORL vyšetrenie u takéhoto dieťa je aj trochu bolestivé. Ale ona nechrní celú noc..sú chvíle kedy dýcha čisto..potom zmení polohu a chrní zasa..väčšinou keď leží na chrbte tak chrní... no uvidíme. V stredu mám volať Dr.

andula30
2. nov 2009

Misi aj ja som z rod. domu tie spolocne byvania /panelakysom zazila len pocas nasho manzelskeho pendlovania ale tie zazitky ma uplne odrovnali aby som isla do toho na dlsie obdobie zivota.

basika
2. nov 2009

keď píšete o susedoch... tak aj v rodinných domoch vedia byť susedia dosť nepríjemní...len akurát v paneláku sú sesedia za stenou... a v dome za plotom..

andula30
2. nov 2009

Basika o tom po tom ale ked mas nad sebou suseda, ktory je denno dene napity tak to pocujes viac ako ked je za plotom a to nehovorim o partii mladych ludi ktoryymiluju zurky alkohol drogy a hlasnu hudbu, mne sa to akosi za tym plotom lepsie znasa 😉 hodila som fotose kto chce nach si kukne https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

basika
2. nov 2009

andul - áno, áno...je pravda že za plotom je to trochu ďalej ako za stenou..dávam za pravdu..a v dome ten priestor na "dýchanie"..je väčší a ešte keď na dvore stráži pes... 🙂 určite dom je dom..aj keď susedia sú nanič..

foto pekné..šimi je riaden čitateľ.. 😉

ludka_r
2. nov 2009

ahojte,
riešite tu bývanie. Ja bývam celý život len v panelákoch. A Vám s rodinným domom len ticho závidím, aj keď.... na dome je viac roboty, čo je asi jediná nevýhoda.
Susedia mi tu zatiaľ nenadávjú.. Bývame tu rok, a tamer nikoho tu nepoznáme. Bude to asi preto, že bývame v paneláku, kde je okolo 60 bytov, takže asi nikdy nespoznám všetkých susedov. Bolo by určite lepšie bývanie, keby sme bývali v menšej bytovke, no ale čo už... Aj tak by som chcela bývať úplne niekde inde... 😖
Inak sa máme v pohode, aj keď malý je zas chorý. Má soplíky a kašle. Chúďa, musím mu soplíky odsávať a večne sa kvôli tomu naťahujeme. Dnes som ho až tak nasilu držala, že som mu rozdráždila noštek a tiekla mu trochu krv... ☹ Dúfam len, že to je túto zimu posledný krát, čo je chorý... 😖

miriamka
2. nov 2009

Ahojte,
co sa byvania tyka...ja cely zivot na bytovke,az teraz po narodeni maleho na domceku.Je to super,aj ked stoji to nehorazen vela koruniek,ale hadam az komplet dokoncime budeme aj setrit a uzivat si 😉
Ale zase hlavna vyhoda bytovky bola,ze sa nikto do nas nestaral...takto na dedine na dome...kazdy sa stara a pozera kto kedy u nas je a tak...ale to chce asi len zvyk.

kats
2. nov 2009

miriamka - na dedine by som z tohto asi skolabovala 🙂 aj u nas na ulici sa vsetci pozname ale to je len do 6 susedov starousadlikov 😀 nas beru medzi seba lebo otec tu ma stryca a na kazdeho sa usmievam 😀 😀

baby ocakavam ochkanie, hikanie a pochvaly 😀 😀 idem pridat fotku prveho nocnikoveho vykonu 😀 😀

misanik
2. nov 2009

kats, hi, hy, hiyyyy, och, ach, no parada 😀 norko ani nesadne 😀

kats
2. nov 2009

😀 😀 oooooh srdecna vdaka 🙂 co viac potesi hrdu mamu 😀 😀 moj muz sa za mna hanbi - ze co to fotim 😀 😀 ale taka nahodicka sa len tak nepodari 😉

miriamka
2. nov 2009

Kats...hadam si casom zvyknem 😉

andula30
2. nov 2009

kats hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 tooooooooooolkoooo 😉 Miriamka na to si zvyknes ked chces budes to ignorovat aaaalebo zapadnes a budes sa starat do kazdeho aj ty 😉 😀 😀

miriamka
2. nov 2009

Andula...ja to chcem ignorovat,zatial sa nazim...nie som na to zvyknuta ze sa ludia staraju