Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
28. júl 2009

a ozaj...očovanie..ideme asi 14.8. 😒

verul - vy asi dnes? či kedy ste to mali ísť?

miriamka
28. júl 2009

Basika...my v noci uz nepapame ani cajik nepijeme...vecer vypije pred zaspanim 260ml mliecka,a potom az rano okolo 6.30 dostava mliecko.Takze my mliecko uz len rano a vecer,inac nie.

basika
28. júl 2009

miriamka - no už by som vedela môj dôvod prečo tak robím, Lívia papá dosť málo ona vypije max 150ml mlieka na raz..tak preto mám nutkanie dať jej v noci jedlo...aj cez deň...aj ráno...vypije mlieko..raňajky u nás ako pečivo...alebo také..to neexistuje..tých pár omrviniek, čo má z mojich raňoj nerátam. Ráno vypije cca 120ml mlieka o tej 7:45 a potom o 9:15 buď jogurt, alebo sušienky s mliekom a s výživou...

basika
28. júl 2009

ona si všetko pýta čo aj my jeme...ja jej aj dám, ale to jej ozaj musím len také mikro kúsky...lebo sa začne drhnúť ☹ ☹ 😒

miriamka
28. júl 2009

No my ranajkujeme uz chlebik,aj vecera je vacsinou chlebik,alebo vlastne on je uz vsetko co mi ked pozrem na tu jeho vahu,je to jasne ze mame papkaca 😉

basika
28. júl 2009

miriamka - noo to mi bolo hneď jasné, že vy s papaním nemáte problém..a s tou buchtou ako sedí na lehátku...niet čo dodať 😉

kety80
28. júl 2009

ahojte 🙂
VERUL kika nemala take hysaky ako kubko kika plakavala prve 3 mesiace aj v noci potom utalo a bol pokoj a hysaky mala len ked sa buchla aj zuby znasala super ani sme nevedeli ze vysli tieto kubkove hysaky su pre nas novinkou a hlavne vsetci sme okolo neho jemu sa nieca nelubi a hned rev kika ked plakala za chvilu sama prestala kubko by dokazal hucat aj pol hodinu potom len na rukach tak neviem co to ma ☹
BASIKA s tym nocnym papanim neviem mi vypijeme vecer 240 ml mlieka a spi celu noc a to sa my zda cudne ze by to nocne papanie skodilo na zubky kolko je takych deti co si v noci vyzaduju jest tak neviem

verulka
28. júl 2009

basika, my ideme na poradnu zajtra, ale este neviem, ci ho necham ockovat, lebo mal zubovu hnacku, je mrzuty..ale horne zuby ma od 4 po 4 a dole stolicky su total opuchnute..cize enviem, co mu budem pridavat trapenie..pokecam s dokynou a rozhodnem sa.
u nas zabrala cestpvna postielka- krpec spi od vecera do rana. V nej ma aasi 5 dudlov, takze ked sa zobudi, len pohlada a zapcha si pusinku. Tiez tam ma aventacky hrncek plny vody a ten za noc vypije..ale neviem kedy, to robi v spanku. na dovci, som mu hrncek aj 2-3x doplnala, ale bolo eplot, takze v pohode.
jaaaj, tak to mate poriadkumilovne deti..ron si krasne uprace par hraciek a hend nasledne ich vysype a tak dokola..len skoda, ze ho to prestane bavit prave v dobe, ked hracky vysype 😀

anjelok
28. júl 2009

jooj co sa tyka kojenia a mlieka a pod..to by bolo u nas na stranu. nechcem vas tym nudit 😀
v skratke. kojim este aj cez noc, hoci tiez si myslim, ze na zubky to asi moc dobre nie je. ale mame podozrenie na alergiu na BKM, koncom augusta ideme na kontrolne testy a podla toho sa uvidi ako doriesim nasu mliecnu dilemu.
basika, nedavaj jej uz v noci to mlieko. nema to zmysel, to deci ju aj tak nevytrhne a ked prospieva a vsetko je ok, tak jej zrejme staci to, co spapka cez den. u nas to nocne kojenie si myslim nie je ani tak o jedeni. skor sa uspava. kolke..aj z vas potvrdili, ze ako prestali kojit, dietko prespalo celu noc.
kety vidis, kazde dieta je ine..kubko je temperamentnejsi 😉

libka1
28. júl 2009

anjelok este stale ste dopadli lepsie ako kamoska co sa odtrepala do senca a museli sa vratit lebo malicka len plakala a plakala a plakala ☹ 😅 strata casu a prachov za benzin 😔 co uz, dohodli si aspon druhy termin a ani neviem ako na nom dopadli, ci uz boli vobec 😅 musim sa spytat 😉
no nic, padam, vykuk je hore, ideme na zatah 😀 😵

anjelok
28. júl 2009

libka ved aj my sme to mali radsej prelozit..len sme cakali na termin mesiac, tak sme to riskli a veru skoda penazi. nevadi 🙂
verul tak to mas dobre vymyslene s tym spanim 😀 ..aj s tym dudkami, asi jej tiez supnem nejaku druhu do postele, lebo tu jednu niekedy najde, niekedy nie (hlavne, ked na nej lezi 😀 )

andula30
28. júl 2009

no sikovne deti mate nas ma svoj svet veci co ho ucim ignoruje zakazy prikazy tiezale myluje zastrcky kablehadice naradie v garazi auta..len chlapske blbosticky zapnut darling na vodu pochopil na prve videnieale veci co sa ho snazim naucit ignorujeco uz je svojsky. Dikes za gratulacie 😉 Bas s tou metlou ho neodzubem on prostebude okolo mna lozit a kricat kym mu ruku nedam a dokaze aj niekolko minut mam odskusane ale raz sa pusti verim a prestane byt mamickyin aj jeho tato prestal byt akonahle zacal chodit so mnou 😀 😀 takze uz len par rokov 😉 noc mame kazdu inu tak opisovat nebudem alemliecko uz zvacsa nepije caj alebo vodu x krat

ninka123
28. júl 2009

Idem zareagovat na mlieko v noci... Lula pije mlieko vecer a zvacsa sa budi okolo polnoci +/- hodina a zase jej dam flasu mlieka, potme ju sama vypije, da dudel a spi dalej... spavame zvacsa do 8, dnes potiahla do 9.10, lebo vecer sa hodinu prevalovala s nami v posteli, co nemohla zaspat...
Zatial jej ho stale davat budem, myslim, ze nie je na skodu pre vyvin, lebo ho pije len vecer a v noci... A zistila som, ze cajom alebo vodou ju jednoducho neoklamem, nechce ich a mrnka, kym nema mlieko... Tak neriesim a v noci mliekujeme 🤐

misanik
28. júl 2009

mlieko v noci, my stele kojime, ale ustalilo sa to na 1 kojeni, okolo 1-2 v noci sa nakoji. Nebudem to skusat rusit, proste na to nemam nervy, akurat by nezaspal, bol by hore a rano by aj tak buntosil pred 5-tou, tak ho nakojim a mam pokoj. Jemu sa aj tak nema aka sklovina pokazit, co uz tie jeho 2 zuby 😝
zrzka, fuuu, to zne nebezpecne. Mali sme aj my podobny pad do zadu a hlava o konferencny stolik.. ☹ tiez som skoro prestala dychat od zlaknutia.
Basika, ja si tiez mylim, ze by si jej uz nemusela, obzvlast ked sa sama na to ani nebudi ..
verul, ja ked citam ako ron pije mam pokusenie utekat kupit aventacky hrncek a to mame doma uz celu zbierku roznych hrncekov... uz som si pri poslednom hovorila, ze to nebude hrncekom a nebudem uz vyhadzovat peniaze, ale asi este ten aventacky kupim, fakt posleny... 😀
leni, ako si s tym pedagogickym minimom? dala si nakoniec prihlasku? a ta alergia na BKM, drzim palce aby to vylucili
andula, no vidis, mas istotu, ze najneskor ked si najde frajerku sa ta pusti 😀

misanik
28. júl 2009

zrzka, ja by som gumenych macikov nedavala (nejem ich ani ja a aj amtovi by som ich najradsej zakazala), ale mna ber s rezervou, ja stale riesim moc navazno ten norkov jedalnicek, uz obcas mam pocit, ze moja snaha o zdrave stravovanie posobi dojmom, ze nedozicim vlastnemu decku 😀
Kocky, chcem pomalicky zaviest umele mliecko norkovi. poradte, aku znacku? Maju aj male balenie? Mam ja taku obavu ci on to bude pit, druha dilema je, ze z coho... 😀 no skusim kazdopadne asi na vecer mu dat...aj vanilkove prichute maju dajake, nie? by som testla to, kedze vanilkovy jogurt je mnam, predsa by som ho rada niekedy v buducnosti odstavit 🙂

verulka
28. júl 2009

misis, s mliekom neporadim, kedze u nas nie je( ale vanilkovy je isto sunar)...a asi ine ako kravske ebude a to az o +-rok 😉 on to nechce..
co sa tyka poharika- mas pravdu nieje to tym 😀 on sa rozpil na dudlovej flasi a teraz pije vsetko co mu ide pod ruku 😉 vsak ked dojdeme na kuk, tak mozete testnut nas aventak 😀
jo gumidci, u nas sa ich snazim vynechat uplne, tie farbiva co v nich su 😝 ale nedari sa mi to stale...nastastie ronovi chutia aj nase mussli tycinky a je spokojny a aj deti a aj ja, ze je to aspon trolilinku zdrave 😅
andula, jajaj, to bude pohoda, ked sa pusti 😉 a este ma napadol kocik, mne na nom krasne fici- i ked ja ho potrebujem aby siel aspon priblizne mojim smerom 😅
ja by som mlieko v noci neriesila, este su malinki...mne risko straaasne dlho pil v noci mlieko, ale on vyslovene od hladu prestal asi v 18mes, lebo sme boli v nemocke a tam to bolo nejake komplikovane...

eviku78
28. júl 2009

ahojte fesandy.
cez den som vas pocitala, tak dufam, ze si pamatam na co som chcela reagovat. 😉

v prvom rade velka gratulace ninke k pariku a andule k 18tke 😀

nocne jedenie uz neriesime davno. ale ak by si pytala, tak by som jej urcite dala. ved zubky su to aj tak mliecne. 😕

gumene cukriky neporadim. u nas to nikdy nikdo nejedol. ale snad ked spapa 2 nic sa nestane. ale samoska nie kazdy den. emmi nepapa sladkosti iba ak domace kolaciky. aj dnes sme s maminou piekli jablkovy a dali sme tam menej cukru, aby aj emmči mohla papat. 🙂

miska, katka deticky su v tomto veku uzasne - kolko veci uz dozakazu. 😵 clovek by ani neveril. 😅
nasa babina naucila emmku pohrozit prstikom nonono. a minule bantovala lampu, co ma zakazane, lebo by na nu spadla. uz som videla, ze ju natahuje, tak som na nu zakricala - emmka a nestacila som uz dopovedat nonono. ona sa ku mne s usmevom otocila a sama si pohrozila prstikom nonono. 😀 😎 a to robi uz aj castejsie, ked vie ze robi zlobu. no ako sa mam potom na nu hnevat. 😵 😀 🙂

leni, tesime sa na foto. my ked sme tam boli, tak emmka mala 6 mesiacov. bola napana, vybuvana a vkuse sa rehlila. snad ani nema fotku kde je vazna.

miriamka super foto. nase z tatier snad pridam niekedy buduci tyzden. ako ako tatka uz pisala, bolo suprvo. eno-nuno. 😉 🙂

kety80
28. júl 2009

ahojte 🙂

ANJELOK mas pravdu ze kazde dieta je ine len kubko do roku v pohode len teraz ma tie hysaky sokuju niekedy by som potrebovala stuple a myslim aj zbytok rodiny aspon ze noc je v pohode ked sa kubko narodil do 6 mes. sme ho ani nepoculi plakat az sme sa cudovali ze to ani nevie asi sme to preriekli a teraz nam to statne ukazuje ale neva hlavne ze mam zdrave deticky snad ho to prejde len niekedy mi je kiku luto ked ho teraz musim niekedy vlacit narukach aby sa ukludnil ☹ ale zase niekedy su dni ze nom ani neviem pekne sa spolu hraju aj sam sa zahraje to je super mozno ked zacne chodit bude to zas o niecom inom 🙂
MISANIK ja som sa snazila pri kristinke o zdravu stravu do 2 rokov aj sa mi to darilo pri kubkovi je to uz tazsie ale tiez mu nedavam hocico a gumenych macikov tiez nedavam zo slatkeho jedine brumika a aj to malokedy skor ked nieco napeceme bublaniny suche kolace a pod 🙂 ja si myslim ze sladkosti sa najedia dost neskor a kristinke tiez nedavam vela sladkosti

katuskapd
28. júl 2009

jaj baby zas si nemyslite ze vsetko mame tip top, co sa tyka hraciek a ostatnych hracich predmetov tak tie sa povaluju po celom byte 😀 😀
anjelok ideme na rodos na 8 dni, odlietame v nedelu tak mam este kapanek casu premysliet co zobrat a zmestit sa do limitu 😀 hmotnostneho

basika matusko tiez v noci nepije ani mliecko, vecer si da kasu a az rano ma mliecko. my mame v postielke oblubenych maznacikov zajka, velkeho zaja, somarika a macka plus dudel 😀

misanik su nove prichute aj vaniklova aj bananova od nutrilonu, sunar neviem, my mame teraz aptamil, z rakuska
😀 ale je dobra aj madarska beba, s tou mam skusenosti 😉

jo a ockovanie mame 10. ale to este uvidim kedze priletime 9 domov.

ninka gratulujem k pariku, super 😉
miriamka tiez vela stastia pri snazeni 😉
my este neuvazujeme o druhom

basika
28. júl 2009

Ahojte,

verul - Ronko má riadnu samoobsluhu v postieľke

misi - my pijeme Nutrilon. Od sunaru vraj deti priberajú je sladší..ostatné neporadím..

eviku - no zúbky sú síce mliečne..ale niekedy vydržia aj do 1. triedy..a nepekné je to pozerať sa na dieťa s pokazenými špatnými zúbkami...čo i len rok...

to mlieko vyskúšam túto noc..uvidíme...je pravda, že ona sa nebudí...posledné noci určite nie..niekedy v noci sa viac..no uvidíme čo to v túto noc dá..

libka1
28. júl 2009

misanik nutrilon je teraz najnovsie aj vanilkovy a bananovy 😉

eviku78
28. júl 2009

misi, ja pouzivam sunar vanilka a banan. vraj kojenym detom lepsie chuti. u nas zachutil. 😉 dlho to sice trvalo a vytrvalo odmietala vsetky mlieka ale nakoniec jej zachutil sunar. pije sice len rano ale vypije tych 240-270 ml na jeden tah. mam pocit,ze pri tom ani nedycha. 😀

kety80
28. júl 2009

s tou madarskou bebou mam dobre skusenosti aj ja 🙂 hracky aj u nas ficia vyhadzovat a rozhadzat potom nahadzat a znova inak si hracky moc nevsima len hrnce varechy najnovie tatove metre kladiva prejavuje sa majster ako tato 😀 😀 😀 nas kubko sa v poslednom case strasne rad pusinkuje hlavne po hysaku ma vybozkava tak sa potom tulime na zozratie 🙂

misanik
28. júl 2009

Kocky dakujem za rady s tym mlieckom.
bola som dnes v DM, videla som sunar banan aj vanilka, tiez mi uz niekto hovoril, ze kojene deti nan idu, tak skusim, kase papa sunar ak nepojde sunar, skusim asi nutrilon, no uvidime. maju aj mensie balenie ako 600g? Zatial som nekupila. Ale hadajte co som kupila 😀 😀 no jasne, ze aventacky hrncek, ja som fakt vadna, ale neodolala som, furt ma matala predstava ako ron aj v noci pije. Kazdopadne vecer ho bavil, lebo novy, tak vypil 50 ml 😝 , no uz ho ma v postielke 😀 😀 😀 viem, ze blbost, ze by zrazu v noci pil, ale nemohla som neskusit 😀

eviku78
28. júl 2009

msika, norko sa ti rozpije, ked prestanes kojit. aj u nas to tak bolo. zatial mu asi tvoje mliecko + par kvapiek vody staci. 😉

nicolmt
28. júl 2009

sara pide DMkacke bio babylove mliecko a chuti 😅 aj bez prichute 😉 mna zas tesi cena 😎
idem citat ze co som chcela 😝

andula30
28. júl 2009

misi drzim prsty aby vypil celu flasu nas pije bebu zatial neochutenu pije tak ine neskusam aj ked ta norska sa mi zdala lepsia taka jemnejsia, no na to chodenie som skusala uz vselico aj kocik na dvore mame choditka auto odrazadlo kocik no ale nas maly este aj choditko tlaci alebo taha a jednou rukou sa ma drzi no hruza ja ma sichtu cely den sestra ked ma vidi hovori to ked sa jej mala ucila chodit a mala som s nou cely den za ruku chodit tak som bola na levare a to trvalo len 2-3 tyzdne a to ona chodila aj s choditkom co uz ako som si vychovala tak mam 😉

nicolmt
28. júl 2009

a neviem co som chcela 😝
gratulka k narodeninam anjelok a andule, no mlado kocky vyzerate mlado 😅 mna ta 18tka caka v nedelu 😕 party asi presunieme, bo nemozem trajdat po nociach ak bude sara horuckovat pri kiahnach 🤐
leni hodis mi pls do IP kontakt na tu fotografku? by sme sli aj my k nej rozmyslam...stejne sa chystame do BA za brachom alebo svagrinou tak by sme jednou cestou 😉 u nas za fotenie hnusne prachy chcu 😠 a tie vase sa mi pacia 😅
sarine kiahne uz hadam ok, chrasticky uz ma, len tie podplienkove sa pomalsie hoja, horucku uz nemala..dnes sme dokonca boli poobede u kamosky a jej malej na navsteve...chcu kiahne 😝 😅 doobeda sa tiez prebavila, susedia robia plot, aktualne betonuju no paraaaaaaaada 😎

zlatik
28. júl 2009

Caute baby, boooze ja som tu tak dlho nebola, ale vidim, ze aj tak problemy a radosti rovnake. Viktorko zacal pred par tyzdnami dostavat hysaky po kazdom zakaze, nieco mu nedovolim, vezmem ho na ruky, a on zacne plakat jak o zivot, kope, no otras, niekedy mam nervy na krajicku a vravim si, ze asi nie som dost trpezliva mama 😕
Co sa tyka nocneho jedenia, ja stale kojim, mam doma asi zavislaka, vydrzi spat od 20 - 3hod bez kojenia, zobudi sa len na vodu, napije a spi dalej, ale ked ho nakojim cca o 3hod tak uz potom chce spat s nami v posteli a dozaduje sa prsnika aj kazdu hodinu.
A prosim pekne posledne tri noci spi uplne katastrofalne, asi ho trapia dolne zubky - stvorky, jeden uz je kusocek prerezany, budi sa v kuse cele tri noci, kope, krici, sucha ocka a nedajboze zaspat, fakt neviem, ja sa snad asi nikdy nevyspim, muz je hotovy, robi od rano do vecera a este ani v noci si neoddychne.
Uz som premyslala, ci ho neodstavim, ale neviem, ci by to vyriesilo nas problem so spanim.
Ak viete, poradte.

kety80
28. júl 2009

ANDULA ani nas maly nechce metlu kocik odrazatko prejde s nim mozno 2 kroky a zas po styroch tlaci alebo taha za sebou niekedy na nom nasmejeme 😀 ale uz sa skusa trochu pustat sam tak mozno to uz aj u vas bude prajem ti to lebo aj moje krize dostavaju zabrat 😀 a gratulujem dobre oslavte 🙂
NICOLMT ja som chcela tie DM mlieka skusit ale nikto z okolia ich neskusil tak som nevedela ake su mozno ich teraz skusim ked si hovorila ze su v pohode