Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

jankapo
13. máj 2009

Leni, citam od poslednej strany, neboj nic,rano vstane s usmevom najvacsim na svete... 😉 Daj si pol deci, hned sa ti bude lahsie dychat. Vam diagnostikovali ten ekzem? No nic moc, ale aj s tym sa da zit. A v puberte sa deju divi... 😉 Aj s ekzemami a alergiami. Ja som do puberty mala vkuse zapaly dych.ciest...odvtedy malokedy...sice alergia ostala, ale to mi predpovedala alergologicka astmu jak vysitu... 😒 A nic take...Takze celkom ok.

miriamka
13. máj 2009

Jani...ja som na tom tak isto,odkedy robim,stiham toho este viac nez ked som bola na MD,a mam pocit,ze keby prislo dalsie dietatko,budem toho stihat este viac 😉 Vzdy si k tomu vravim,ze kym nieco neskusim nemozem vediet ako to zvladnem,pripadne nezvladnem 😉

miriamka
13. máj 2009

A k pitu...maly pije pekne sam s flasky,sam si ju vezme a sam z nej pije...len z naustku mi nejako pit nechce,to uz skorej tak ze mu dame hrncek a pije ako velkas 😉

anjelok
13. máj 2009

jani ved ja viem, ze sa s tym da zit..ale kto nezazil nevie, ake je to tazke. kazdy den obmedzovanie v niecom. nesmies to ci ono 😝 ale je mi jasne, ze pokial horsie nebude, tak toto je este ok. len cloveku to niekedy tak luto pride, ze robi vsetko preto, aby nie..a ono ano 😠 ..potom nie je motivacia. ani k tomu kojeniu uz 😒
a pevne verim, ze bude v poriadku.
jooj to bude noc, zase sa nevyspime (kvoli tomu ekzemu sa budi, skrabe a placka) a este budem vkuse mysliet na to, ci je ok 😕
inak jani drzim palce na zajtra, moc na vas myslim. ale na 100% to bude ok 😵

miriamka
13. máj 2009

Anjelok...a ako sa ten ekzem prejavuje?
jani...aj ja drzim palce na uzv,vsetko bude urcite ok.Aj chcete vediet pohlavie asi,vsak?

kats
13. máj 2009

dobre tak zmena temy 😀 ale zas len k jedlu 😅 mam na vas otazku....
zacala som davat vecer UM.... postupne zacal...najskor 70ml, potom 90, 110 a dnes po 150 zacal jacat a tak som mu supla este 60ml aj to sa pokusil jacat ze este ale uz som nedala, tak sa ledva ledva prevalil a zaspal 😀

taaaak dostavam sa k otazke 😅 kedze o siestej zje skoro 2dcl kase a toto mlieko pije o siedmej....
nie je toho naraz dako vela? Nemam mu to vsetko dako posunut, pomenit?

ako to mate vy?

(taaak a mozete sa rozpisat a zabudnut na vekovy rozdiel 😀 )

basika
13. máj 2009

Leni - more určite veľa spraví i keď potrebuješ, aby sa to zlepšilo už teraz...a neboj, Natálke pád neublížil, deti sú odolnejšie, ale verím, že sa bojíš...

Jankapo - nechcela som ťa naštvať....ale ty si druhá super mama po Verulke... 😉

nicolmt
13. máj 2009

poslusne menim temu teda 😉
sara da o 18tej bud jogurt (150ml) alebo teraz posledne dni kasu (ca 170ml) a 19.30 uz ma UM ..robim 230ml a vacsinou vypije vsetko (obcas necha max 30ml)
takze mi takto 😉
a janka samozrejme pozitif energy neustale vysielam 😉

k dovolenke k moru sa ja stale neviem rozhybat 😕 sa mi nechce absolvovat tu cestu 😝 3hodky do BA, 2 na letisku, 2 v lietadle, min 1 k hotelu 😝 😝 fajnova som ze 🤐 zatial skusime aqapark a uvidime 😎

a ako nahle si spomeniem na tu otazku co som chcela dat...hlasim 😉

miriamka
13. máj 2009

Kats...my tak isto o 18tej kasa,cca 2dcl,a okolo 19.30 este mliecko na zaspanie to pije uz v postielke tych 240ml a vzdy vypije vsetko 😉

kats
13. máj 2009

to ste ma potesili 😀 tak bude bumbat ako doteraz 😉

jani ten utz bude v poriadku, tolko pozitif energy co specialne zajtra bude prudit nic ine nedovoli 😉

jankapo
13. máj 2009

Basii, ty si ma nenastavala! 😉 Vies, cele je to o tom ze mame doma super tata. 😅 Tata, ktory ma to stastie ze sa moze popri robote aj rodine venovat, lebo ono je to aj o stasti, nie len o chceni. A jasne, ze aj chce...ze mi nikdy nepovedal ked dosiel z roboty, ze si potrebuje oddychnut, vypit pivo, precitat noviny. 🤐 Proste pride, berie maleho a PLNE sa mu venuje. Ak sa mu nevenujeme spolu.
A nic v zlom, ale Verulka je sice super...ale aj jej Durko je super. Podla mna by bez neho bola v prdeli. 😀 Takze asi tolko. 😵

nicolmt
13. máj 2009

inak ja davam tych 230ml lebo to je max davka co je napisana na krabici (nie ze max tolko sa moze dat, ale rozpisane davkovanie 😉 ) a pije z DMkoveho nuby hrnceka a tam sa aj tak viac nezmesti 😝
dtto pije aj rano
a k otazke..co som medzitym zabudla, ano sara si drzi poharik sama ked pije 🙂 jednou rukou, druhou si smatra vo vlasoch, po bruchu alebo v uchu 😝 to vecer...a rano sa mi vacsinou snazi tou volnou rukou vypichnut oko 😝 😀

jankapo
13. máj 2009

Jo a jasne ze citim pozitif energy...aj mimi si prave koplo, tak to bude asi ok... 😉 Vas pozdravuje. 😵
Ale pianko, mne moc pozitif energy moze aj uskodit, ja som nastartovana dost... 😎

jankapo
13. máj 2009

Jo a Matulo si drzi flasku sam jednou rukou, druhu mu zvycajne drzim ja. On to tak lubi. 😵

nicolmt
13. máj 2009

jani presne!! na rodicovstvo treba dvoch..a ked aj okolnosti dovolia (no pracovat sa proste musi, z lasky clovek az tolko ..alebo tak dlho? nevyzije 🤐 ) tak sa rodinkuje uplne super a je jedno kolko deticiek a akom veku pobehuje okolo

ale k tomu som uz howk dohovorila (no neda mi verejne sa nestotoznit 😉 )

jankapo
13. máj 2009

Lenka ☹ . Ber to tak,ze efcso ma ekzem a jaka je fasa. 😀 Joj, hnusna som. Dobre sa mi hovori, ked to doma nemam, ne? Nemusim varit alergikovi...no to by ma zabilo 😒 teda nezabilo, ale no...Joj, nezavidim vam ale verim ze to zvladnete. Zmurk malo byt.

nicolmt
13. máj 2009

a leni 😠 de kelu..fakt ked si povazim kolko si davala pozor..a aj tak 😠 no ale nat to v pohode zvladne, ty si vsetko robila na 100%..teraz je to na nej 😉
a neboj, takych padov na hlavu este bude..ked sa rozbehne uz prestanes aj pocitat 🙄 sara dala vcera 3 🤐 pozostatok je nastastie len modrina na nose 😎

jankapo
13. máj 2009

nicol svata pravda, matulo dnes lietal po MC a kdekade narazal, jak taky vtacik na okno... 😀 uz ani neplakal, zvyknuty je...potom sa este brutal tresol v pieskovisku do tej hrany a ja ze neplac, nic ti nie je (nevidno)...a som dosla domov a dala dolu ciapku a tam fialova bozula cez celo ze az... 😨 chuda male...jaka matka, ani nepolutovala. 😝

jankapo
13. máj 2009

joj, a som zabudla k tej veceri...my sa snazime o min. ten hodinovy rozdiel medzi vecerou a mliekom (250ml)..ale on nema problem ani po pol hodke vypit to mlieko

andula30
13. máj 2009

Jooj tu sa to rozohnilo 😉 Leni to ma mrzi ale snad to zvladnete teda urcite 😉 S tym muzom mate ale svatu pravdu kua a co robi ten Misin muz ked ho stale spominame 😀 😀 a ked ju mozte polutovat tak poprosim aj mna trosku aj ja tu nikoho nemam a moj muz robi v noci cize cez den musi spat takze zvacsa som s malym sama a zvladam to aj bez depresii 😉 /zatial/ ale aj moj je obetavy a ked vidi ze nevladzem tak nespi alebo len minimalne

nicolmt
13. máj 2009

jani no ja som presne takto raz odignorovala saru...co som ju ja sama! vytrepala na smykacku a sa tak vyjasovala ze sa na konci trepla hlavou o bok 😖 rev jak svet a ja reku vsak maly skrabancek pod okom, to nic nie je..pohoda, nestresuj 😝 a doma, ciapku dole..a 😲 😲 roztate obocie a modrina ze az 🤐 ale zabudla kym sme domov dosli a o tri dni uz nebolo ani pamiatky po modrine 😎

nicolmt
13. máj 2009

andulka chudatko..sikovncia ty si uzasnááááááááááááááááááá 😅 😅

dobre? 😀 😀 😀 😀

andula30
13. máj 2009

jankapo ja mam pocit ze nas Simi tu 250tku mlieka je schopny vypit aj po hocjakom jedle 😀 a nie po hodine 😀 😀

eviku78
13. máj 2009

kocky, len rychlo jedna otazka. potom sa este zastavim a pocitam vas. 😉
myslite, ze mozem uz dat malej domace nehnojene jahody? 😕

andula30
13. máj 2009

nicol lepsie lepsie 😀 😀 ja len ze ked som sa este nikdy nepostazovala tak ma ani lutovat nemozete tak som skusila a hned mi je lepsie 😀 😀

jankapo
13. máj 2009

andulka, no neviem kto by tu mal viac ujasnovat zamestnanie svojho manzela... 😀 😀 😀

nicol, tak dik. vies, ale matu kukol na mna...ja ze aaaale, no taaaak, co je? a respekt. skrivil pusinku a narovnal. ze teda ked ja poviem ze to nic nie je, on vydrzi....a kua...to muselo boliet jak svina. 😒 no neni poklad chlapsky silny? 😅

jankapo
13. máj 2009

evi, daj...priprav si rectodelt (proti opuchom sliznic, to aby sa jej lepsie dychalo, ked zalergizuje...) a ideeees. 😎
potom povedz jak bolo. 😅

verulka
13. máj 2009

cafte,
jani, nooo ty si hold mudra zena 😉 a to myslim vazne...ja nemat dura, tak nemam 4deti- ale max jedno...on e total rovnocenny rodic so mnou, nic mu nie je "proti srsti" vela sa navstaal k detom, ked som musela nahle skocit ne operaciu do spitalu, tak ani na sekundu som sa nebala ako to zvladne...proste o tom to je.
ak by som o neho prislo, bolo by to mega zleee 😔 ale to sa nestane 😉
joj, moja a nepotesim ta, aj ked porodis a budes to zvladat aj tak budu blbe poznamky a otazky...ja mam najradsej take, ze no ja si to pri tomto mojom narocnom ditku neviem predstavit( to mi vraveli maminky, ktorym deti v klidku obsedeli na koberci aj 1,5h a kraasne sa hrali a pod)
nicol, to mas nejako malo cestovania...my ideme full autom 😀 po takych 5hodkach si nadavam, ale ked skoro rano dorazime na miesto a mna ovanie 1.morsky vaok, tak som hapy..na najblizsich par dni 😀
inak dnes ma straaasne nasrali taki 3 asi 30r typci 🙄 sla som s detmi zo skoly- ron v manduce a krpci okolo...no a uz zdialky na nas cumeli a ked som sla okolo, tak sa uz chichunali a blbe poznamky su "suskali 😝 akoze hmmm, tak tato to ma rada...len by sa mala poucit o nasledkoch a pod...tak som spomalila a nechala ist deti do brany..potom som sa vratila a straaasne skaredo som im vyndala 🤐 oni, ze to bolo ako zo srandy...snad uz nabuduce pochopia, ze co je sranda...
leni, neboj nic, natalka bude uplne ok 😉

eviku78
13. máj 2009

jani, ale teraz sa pytam vazne. na kojeni net pisu, ze od jedneho roka a aj v mama a ja special o vyzive. ale mne sa to nejak stale este prieci a zapina sa mi kontrolka cervena, ze alergen. len som chcela vediet, ci to uz niekto skusal. 😀

janca704
13. máj 2009

Baby, ja vas nestihaaam 😅 😅 😅 Ale aspon poctivo citam.

LENI, mrzi ma ten ekzem. Ja nim trpim od svojich 3 mesiacov. Nasi mi ako malej museli privazovat rucicky k postielke, aby som sa neskrabala 🙄 (tak im vtedy kazali lekari). Moja sestra dodnes spomina, ako nemohla spavat (ked sme mali spolocnu izbu), lebo som sa skriabala, ze az. Mala som ako dieta mnozstvo obmedzeni - nemohla som sa hravat v piesku, skakat s deckami do sena, blbnut v trave na jar, hrabat sa v zemi, nemohla som chodit na jazdecky kruzok, kvoli konom, doma ziadne zvieratka (a taaak mam rada macky) a jedine zviera, co som mohla mat doma (ale nemala) bola suchozemska korytnacka 😀 😒.
Ale: chodila som na liecenia, kde som spoznala kopec novych ludi, mam vela zazitkov, mala som vyhodu pred surodencami a k moru som chodievala castejsie, nez oni, nemusela som robit niektore domace prace (sestru islo porazit 😀 ) a podobne. Do dospelosti mi ekzem vymizol, nie uplne, teraz sa mi sem-tam spravi medzi prstami na rukach a na jar mam trosku cervene ocne viecka. Ale neberiem to ako tragediu, co uz, su aj horsie diagnozy 😉 Raz si pamatam, ze sme vysli z nejakej ordinacie (mala som asi 5) a moja mama plakala, nechapala som. Neskor som sa dozvedela, ze toho uz mala dost, ako sa trapim, a ked jej vtedy lekarka povedala, ze z toho vyrastiem neverila jej, a vyrastla som z toho 😉 Viem,ze ta to kvoli Natalke mrzi, nas Davidko ma tiez alergicky a ekzemovy teren (ekzem uz aj mal, teraz je klud), takze stravu tiez prisposobujem a pridavam postupne a veeelmi opatrne... Ozaj, tu macku by som dala prec, bude to tazke, ale cely stav to moze zhorsit ☹ ☹