Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
17. sep 2009

jani no dufam 😅 aj ked minule maminky na piesku s vacsimi detmi mi hovorili, ze nech som rada, v skolke ze sa jej to len zide 😕 a dobru chut 😵
ja som momentalne bezdetna, idem si umyt hlavu a dat varit zemiaky na francuzske.vecer ide ordinacia, takze zajtra, pa 😉

katuskapd
17. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
fotky aj s hrackymi

anjelok vsak to jak nato tie deti pridu, nikde to nepochytia a zrazu to robia 😀

janka jasne nech sa prejavi len ja mavam migreny a take ukricane dieta, ze len tabletky hltam, teda proti bolesti 😀 ale on aj ked sa tesi tak krici, uz zase krici, uz zachvilku pojde do postielky a bude klud 😅

ka77ka super taka premiera potesi 😉

katuskapd
17. sep 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...
tiez jedna wckova aj ked sa nic nepodarilo 😀

kety80
17. sep 2009

katky - super fotky mate a krasne deticky matusko v tom obleku riadny fesak 🙂
ja uz som skoro donkoncila triedenia ani som si nemyslela ze kika ma tolko veci a siat tie znackove z H&M a pod. asi supnem na mmb aspon nieco sa vrati 😉 ale cervene teplaky a tricka som nechala ja kubkovi aj ruzove pyzamo bude ako baba 😀
kubko dnes ako to pocasie ani moc poobede nespal len na rukach nic ho nebavilo len plakal za vsetko ☹

kety80
17. sep 2009

muzicek ma robotu na pc tak vas precitam asi az v noci 😒

ka77ka
17. sep 2009

leni..to si dneska natalka krasne pospinkala. 😉
jani, len chutky robis s tym pudingom, spravim aj ja zajtra. 🙂
katuska...tiez paradna fotka z wecka..veru, rastu tie detvaciky ako z vody, az mi je luto, ze ja uz mimino nebudem mat. 😉 teda, aspon dufam. 😀
inak, eli tiez v poslednej dobe tak ziape, ze ma poraza...vsetko si vydobija vreskom...niekedy je to fakt na nevydrzanie. 😉

ordinaciu dnes nekukam, muz ma ukecal, ze chce pozerat telku on, a ze ordinaciu si pozrem zajtra na internete. 😀 tak som dopadla. 😀

betatka
17. sep 2009

Ahojte

anjelok skoré uzdravenie prajeme 🙂

my mame tiež nervačika ale snažím sa ju krotiť ako mi len dovolí...čo nie je často 😝 a tiež sa všade škriabe a skáče...najlepšie je tiež autíčko odrážadlo dnes sa z neho v kuchyni vyklopila rovno na hlavu tak ma hrču zase a aby toho nebolo málo tak u babky padla 2x na pusu...plakala tak že sa ani nadýchnuť nevedela.

baby čo pozerám tie vaše fotky to ako keby ste už 2ročné deti mali také veľké to len my takého špunta malého máme. 😵

A najnovšia zábava č.1 je obliekanie nohavíc a to jedno či na nohy alebo na ruky alebo na hlavu a samozrejme vyhádzať komplet celý šuflík z nohavicami. Samozrejme že si vopchá obe nohy do jednej nohavice a potom sa jeduje že nemôže vstať...tak toto ja teraz riešim každý deň. 😝

basika
17. sep 2009

katuskapd - pekné fotočky.. a tá obleková....fešáčsko jeden 🙂

andula30
17. sep 2009

Ahojte babule no stou vahou to ste zle pochopili oni my nehovoria ze je chudy preboha to nieeee 🙂 len od poslednej kontroly prudko narastol a menej pribral ale on to coskoro vyrovna teraz chvilu rast nebude on teke finty uz v brusku skusal 😀 zachodove foto pekne nam sa take este nedari Simi odmieta stale aj nocnik no a hracky vypina zapina stale vsetky spotrebice napr. mraznicku, co potesi ked si to nevsimnem a ostatne klasika telka pc...zastrcky 😝 fascinuju ho no a ostatne klasika sufliky skrinky....no a vonku auta auta a zase auta vsetky aj susedove poutierame 😀 no a spanok nekomentujem aj to je dovod preco si neviem predstavit ze by spal inde totiz ak som pri nom okamzitea tak obycajne hned spi dalej ale kym by som prisla do druhej izby tak by to uspavanie trvalo dlhsie mam to odskusane no a posledne dni to aj cez den nie je ktovie co asi zase zuby 😝

andula30
17. sep 2009

no a sirenu mame doma tiez 😀 a horolezca tiez nova zabava ktora mi robi sediny otvori si ten suflik kde su plechy na sporakua vystverat sa po nom chce niekam na sporak a samozrejme pri tom chyta platne pripadne sa snazi zhodit nieco co je na nom 😝 😝 predchadzajucu zabavu mikrovlnku sme mu po poslednom pade mikrovlnky zrusili

basika
17. sep 2009

andula - aj tak je to blbosť... no a čo keď prudko narástol...čo je to prudko? o koľko cm? juj prepáč..ale táto Nórska múdrosť ma nejako udivuje...no ale máš to veselo ...bude nejaký elektrikár

katuskapd
17. sep 2009

dakujem za pochvalu 😉
betatka matusko je v mojich ociach ako babatko, to len druhy ho vidia vacsieho, tak je to aj s Leou a ako ju ty vidis 🙂
andula dnes som nestihla zajtra napisem 😉

andula30
17. sep 2009

bas kasli na to su tu aj ine norske mudrosti a to by si sa cudovala 😉a neviem ci bude elektrikar ale ze ja budem coskoro sediva to som si ista 😀 katuskapd ok 😉

verulka
17. sep 2009

jani, no matulo je paradne hlucny...ale vsak bracho ho nauci..ja by som sa s tymi viaocami neponahlala..prejde to strasne rychlo a potom sa ti zaziada opacko 😀
fotos super..u nas odrazadlo- mame pokrok, konecne si na enho sadne 😅 on doteraz iba tlacil...
leni, ron teraz bije vsetkych, co s aku mne priblizia..uplne..ale neboj to neznamena, ze z nej bude taky postrahch hriska..ona len skuma a skusa..proste pri vychove (teda, ze to nenechas uplne len tak) pochopi, ze toto je za hranicami 😉

kety80
17. sep 2009

anjelok - kubko nas tiez bije ale len nas druhych zatial nie hlavne ziarli na kiku tu zacal tahat za vlasy a to uz musim zakrocit inac sa to snazim ignorovat zakazovala som mu to a robil to naschval tak som to tak nechala len mu vzdy chytim ruku a zabavam niecim inym 😒

kety80
17. sep 2009

verul - dnes si zacal kubko buchat hlavu o dvere a o stenu ako ronko tak dufam ze nam to neostane 😝

kety80
17. sep 2009

chcela som sa opytat asi priemerne kolko hodin ste s detmi vonku za cely den

kats
18. sep 2009

babyyyyy, ked sa vecer nudim tak tu ani tuk, ale ked je cely dom rozbombardovany a neviem kam skor skocit tak sa rozkecate 😝 😀 ale mame postavenu stenu tj uz existuje detska a spalna 😀 obyvka sa stahuje do povodnej spalne 😉 jupiiiiii aj tak bude matusko s nami spat v spalni a postupne sa nauci na izbu 😀

vonku sme doobeda po dvore a okoli cca 2-3hod, poobede tiez tak 😉

fotky super, zachodikova aj oblekova 😀

kazdy rastie ako mu pride 😀 a tabulky sa mozu aj ..... 😉

tiez sa snazi vyjacat si co chce, potom este dupoce zurivo nozkami a hystericky mava rukami 😀

u nas ficia kocky, auticka, odrazatko a pisacia tabulka, prevliekanie na drotiku a vsakovacie nastrkovacie kruzky, pieskovisko, psici.... 😀 lozi na stolicky a odtial vyssie - fakt super zabavka 😠

ktosi ma tu navnadil na vyprazany syr 😉 ale mam uz tekvicovu omacku... takze mozno zajtra 😀

misanik
18. sep 2009

ahojte, no my sme amli taku otraaasnu noc, ze davno nepamatam, fuj
ja si enviem s norkom lahnut, toto ma dost stve, ale on pospi tak hodinu a to ho este v polcase uspavam v kociku, lebo sa zobudi vacsinou no a ja neviem za hodinua ni zaspat 😝 😀
no ale idem sa pustit do kvizu:
takze hracky: teraz ani enviem, aj v odrazadle kus pobeha po byte, ale teraz sme vacsinou vonku, tak doma hracky ani neriesime... malinko, aha.. kufrik sme mu kupili, viete taky ten tvrdy papierovy co sme mali aj my ako deti, cakala som ze ho bude ohromne bavit, lebo prazdnu skatulku od safari susienok rozvlacoval, ale zatial sa neskamaratili... no a vonku v piesku je zlaty, uz tiez skusa sam kolacik spravit, pekne uz nalopatkuje piesok do vedierka, taha po sidlisku tatrovku na spagate, ale stale ho najviac bavi zbierani spakov 😠 este viec strkanie si ich do ust 😠 😠 no fuj, obcas sa mi zaludok obrati 😝
kolko sme vonku, no dopoludnia podla pocka 1-2 hodinky a popoludni tak 2-3 hodinky ...
hluk, on nieje hlucny ako matusko, to nie, ten je v tomto expert 😵 😉 , teraz strasne vresti ked nieco chce, krici daj alebo dam a ak hned nedam pridava volume, evidentne si mysli, ze cim viac bude vrestat tym skor to dostane 😀
vychova: no verulku si ja beriem velmi k srdcu. Slubila, ze nespanie je len obdobie a toto ma drzi pri zdravom rozume. 😉 Minule poradila, ze ked sa nejak zachovam pri konflikte, tak to mam dodrzat a mame vysledok: norka za trest vysupnem stale pred dvere obyvacky, teraz ked robi nieco zle, tak mu pohrozim, ze pojde pred dvere, na co on reaguje tak, ze tam ide sam a este aj dvere zavrie 😀 po vpusteni dnu samozrejme pokracuje v zakazanej cinnosti a evidentne ho to s tym chodenim za dvere bavi este viac 😝 😀 verul, vcul babo rad 🙂 😵

misanik
18. sep 2009

ozaj a dakujem za reakcie an ten ans pruh, fakt som z toho stastna, ja som sa uz pripravovala dusevne an sklapel.
A tie nozky, to nevidim nejak tragicky, budeme ho obuvat do fajnovych topanociek, pomazname sa s nozickami (celkom prijemne pre oboch) a verim, ze sa to zlepsi 😉
no a norko sa neoblieka, ale v kociku sa mi vyzlieka, nauceny an to chodenie nalahko, neviem an nom udrzat ziadnu ciapku, bundu, mikinu, vsetko vyzlieka...no bude este sranda

misanik
18. sep 2009

fotky krasne katuska 😵
leni, ty sa rychlo vyliec, nech zaberie to calcium 😉
to mam samomluvu?

basika
18. sep 2009

Ahojte som tu aj ja..
som mala perné doobedie boli sme v MC a ešte aj na nákupe..uf...

misi - no Norko podarený..ako si vie zo zlého (ísť za dvere ) vybrať to pozitívne...nakoniec z toho vznikla nová hra..

pobyt vonku - ja to ani neviem resp. sa mi nechce počítať...lebo neviem či to mám ratať..vonku (von z vnútra z bytu) alebo mimo domu..lebo keď ideme von ideme sa prejsť k sestre...tam sme vonku aj vo vnútri, alebo ideme k rodičom..a tam sme vonku aj vo vnútri, - ako kedy..ale asi otázka bola mienená...vonku na vzduchu...

dnes som v MC max bola spokojná so správaním Lívie, vidííííím pokroky..a koooonečne vie vyliezť aj sa šuchnúť na šmýkale do guličiek...zasa ďalší krok ako odbremeniť moje kríže...predtým som ju musela hore dvíhať a šúchať..teraz sa už aj ukoná sama hore lezením dole šmýkaním a tak dookola..

basika
18. sep 2009

janipo kde si? Mám pre teba takú infošku z nášh mesta, že sa ozaj nemáš dôvod strachovať, že 2 chalanov zvádneš ľavou zadnou..noooooo prípadne pridáš aj predné.. ale zvládneš...známa z nášho mesta má 5 ročné dievčatko, 8 mesačné dvojičky...a čaká ďalšie dieťatko...

anjelok
18. sep 2009

cafte baby,
kety my sme vonku presne tak ako miska pise 🙂
baby ja sa musim pochvalit..natalka dnes zase prespala noc. v noci mrnkla, ale to jej dal juraj cumel a spala dalej.zobudila sa az 5,45, to som ju nakojila a zase zaspala. a o 7,45 som ju uz isla budit 😲 toto sa nam stalo prvy krat v zivote 😲 ale musim povedat,ze ja som tie dve noci, kvoli tomu, ze som chora spala dole na gauci. tak sa mi zda, ze je to tym, ze ma neciti a je na velkej posteli, nie v postielke. takze sa uz fakt tesim na novu postel a sup s nou do detskej. dnes mi uz je lepsie, calcium zabralo, aj som si oddychla vcera (aj pospala fajne 😀 ), tak sa planujem vratit do spalne. som zvedava na noc 😅
a aj sme sa narehotali v noci, ako sme ju nasli spat..mozno vecer prihodim video 😀

eviku78
18. sep 2009

ahoj mamule.
poctivo citam, ale uz si nepamatam na co som chcela reagovat. 😅
hlavne norkovi gratulujeme, ze sa vyhol operacii a nozicky sa daju do poriadku topanockami. 😉

katuska, pekne foto a drzim palce na snazilkovanie.

u nas su uz dlhu dobu top knizky. dokaze si v nich donekonecna citat. a potm tabulka na kreslenie, lozenie do krabic od hracie, skakanie po gauci a ine zaujimave cinnosti. a este ju bavi vhadzovanie tych tvarov.

vonku sme zhruba tak ako pisete. doobeda podla toho, ci mame navareny obed a musime sa ponahlat domov, alebo sa mozeme flakat. ale vacsinou si doobeda vybavime aj obchod, banku a pod.

emmi satale tecu sopliky a kasle, takze to momentalne s pobytom vonku este neprehaname. na vikend ideme k nasim a tam bude vonku od rana do vecera ako ju poznam. 😀 a musim emmku pochvalit, ze si sama odsava sopliky. zapnem vysavac a uz si odsavacku strka do nosa. a to bol este pred 2 dnami reeeev, ked som jej sople odsavala. a aj fuka do vreckovky. dokonca si aj na povel odkasle. tak som velmi rada, ze takto jej to aspon nestecie na priedusky. 😎 😉 🙂

eviku78
18. sep 2009

no a my cakame dnes este koberec, potom nalakovat a oblepit komody a emmci sup do izbicky. ako teraz spavame zase s nou v splni, tak sa nikto z nas nevyspi.
miska, ono to zalezi aj od babatka, ci bude skor alebo neskor spat v izbicke. emmi od narodenia nevedela poriadne s nami spavat v posteli a tak je to aj doteraz. sice sa v noci zobudi a reve ako pavian, ze chce ist k nam do postele, ale potom sa len prevaluje a nevie zaspat.tak zuzrujeme v noci 2- 3 hodiny cela rodina. 😠 ale do postielky ju nesmiem vratit ani za svet. ale ked je v izbe sama, tak prespi v pohode celu noc. a urcite by som ju nasilu nedava do izby, keby chcela a vedela len s nami spavat.

ale nic nebudem silit. presunieme ju spostielkou do svojej izbicky a uvidime.

basika
18. sep 2009

leni - na to videjko sa tešííííííím, booženkove.. a ty si Natálku zobudila...čo si ty za matku? 😀 😀 😀 😀 , pamatám ako ma pred časom tu zvozili, že budím dieťa ráno....si mi to pripomenula

eviku - to je dobre, keď dieťatko takto už spolupracuje pri chorobe...

kety80
18. sep 2009

ahojte 🙂

anjelok - som rada ze ti je uz lepsie 🙂
eviku - to je super ze ti tak mala spolupracuje je sikulka 🙂
my sme tiez tak vonku podobne podla toho co s obedom len som sa pytala lebo sa mi zdalo ze sme malo vonku ale asi sa my to zda kedze sme v RD tak stale dnu von ked sme byvali v centre tak som nechcela s kikou ani domov chodit 😉 vonku nam bolo fajn nehovorim ze teraz nieje ale sa my zdalo ze menej sme vonku teraz ako sa ochladzuje

kats
18. sep 2009

miska, uuuplne som zabudla na vase brusko a nozicky 😅 bez operace je to vzdy supeeeer 😉 a nozky, no co plocha nozka, dobre vlozky a ani sa to nepozna 😀 😉
u nas sa tiez dnes vratil do starych kolaji a pospinkal od pol jedenastej do pol druhej a ja s nim 😀

evi, leni - nech uz su choroby fuc 😠 matus dnes nekasle, len este soplikuje, stale tie ocaky cihaju na vykuknutie... tiez si vie odkaslat, som mu dnes povedala zakasli a on si odkasle 😕 som kukala ako puk 😀

leni tesim sa na videjko 😉

andula30
18. sep 2009

Ahojte u nas bieda neviem ci zuby a z toho sopliky alebo sopliky z prechladnutia, lebo ved zmena prostredia vacsie ochladenie, trochu mi este potrva kym pridem zase na to ako ho tu obliekat 😝 U nas ja neviem kolko sme vonku na sk to bolo cely den mimo spanku ale tu je to inac. Muz sa snazi malemuu zbuchat aspon provizorne pieskovisko aby sme sa mali kde hrat.