Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

andula30
24. sep 2009

Evi vitaj nech ti podvozok sluzi. 😉 Skusala som uz vseliake cviky ktore mi odporucila urologicka neviem od koho su 😀 ale ona mi tvrdi ze to chce trpezlivost a pravidelnost kazdy den aspon pol hodku a to sa mi nedari dodrziavat 🙄 ja proste na tieto opakovane cvicenia nie som nudim sa pri tom katastrofalne bicykel to ano plavanie by tiez bodlo ale nemam kde

andula30
24. sep 2009

Evi teraz som si pozrela tie cviky takze v podstate to iste

anjelok
24. sep 2009

ahojte,
evi vitaj doma z nemocky, super, ze uz je to za tebou a emmka jasne, ze to zvladla 😵
basika, nech je livka cim skor fit, atb urcite zaberu 😉
andula ten dazd nezavidim 😝 ..co potom robite cely den? chodite von aj v dazdi?
cumlik..natalka tiez velmi rada dudluje, tiez cez den odlozime, ale ked najde, tak hned v puse. potom sa jej ale opytam, ze naco ti je cmuka? tak mi ju hned poda 😀 ale spime jedine s cumlikom. aj v noci, ked sa zobudi, hned ho musi mat.
romi, no ja neviem, dokedy budem kojit. skusim odnaucit noci a cez den asi este potiahnem. volala som totiz dnes na alergologiu a ma tam pozitivny vajecny bielok. aj ked nechapem, ako je to mozne, ked bielok neje. len mala to ockovanie v 15.mes. a to obsahuje bielok, ale sa mi nezda, ze to z toho. to je jedno. proste sa musim poradit s dr, zevraj mieko negat., ale to mi hovorila len sestricka. ked prekonzultujem s dr, dam vediet co a ako ☹ ma to mrzi, lebo vajco je takmer v kazdom jedle, zas bude len obmedzovana 😒 co uz, prezijeme dako.

anjelok
24. sep 2009

evi aj natalka ma este stale sople, uz vyse tyzdna 🙄 som z toho uz nervozna, aj ona, lebo si nerada odsava. aj teraz pred spanim sme mali rodeo 😝

mirka20
autor
24. sep 2009

ahojte 🙂
eviku, emmi je riadna hrdinka, ze to tak krasne zvladla bez teba. tohto sa bojim ja asi najviac, ze ako zvladneme my odlucenie, ked budem v porodnici 😔 inak aj my soplikujeme uz 2 tyzdne a mali sme aj v noci kasel, ale ten nam nastastie prestal. ale za pomoci kalcioveho sirupu a zodak kvapiek - predpisala nam to doktorka
andula, ja mam panicky strach z hlodavcov, takze neviem, neviem, ci by som vydrzala v dome s takymi zverami 😖
k dudliku. kym sme sa kojili, tak sme ho len sem tam pouzivali pri zaspavani, inak jej nechybal. teraz ako sme zacali s um, tak vzdy po flasi (pred spanim) si ho vypyta a bez neho moc spat nechce. cez den jej nechyba, ale to zaspavanie riesime este stale s cumlikom. ale tiez to este neriesim, ved je este malicka.
aj ja som pridala nejake fotky do albumu, tak ak chcete, tak kuk. a je tam aj nas dalsi chrobacik 🙂
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

anjelok
24. sep 2009

miri krasne fotocky a ten komentar k poslednej nema chybu 😀

basika
24. sep 2009

ahojte, prišla som na skok..a asi si pôjdem ľahnúť..to je inak fest náročné, chorá matka a choré dieťa..

eviku - vitaj s novou úpravou podvozku, nech ti dlho slúži 😉

leni - tak vaječný bielok..hmmmm. Túto krv vám brali u obvodnej či u gastro? No aj ja sa chystám na odbery litrov krvi...ale budem aj rada, nech jej zoberú komplet na krvný obraz, či je nechýba niečo napr. železo..a ostatne..no uvidíme..

miri - foto pekné...Rebeka má asi dobrú krvičku, keď ju komáre ľúbia. A svadobná foto pekná, bola kočka..a súrodenček..tiež vydarený

kedy bude foto Tomiho? hmmmmmmmmmmmmmm?

basika
24. sep 2009

leni - ešte k tomu obmedzovaniu...veru, až keď človek zistí, čo nemôže jesť..tak vtedy si uvedomí, kde všade sa to nachádza...ja som tak včerá dumala..v súvislosti s tou celiakiou

misanik
24. sep 2009

ahojte,
janca, no kukala som toho tvojho davidka, no veru nema chybu 😵 a perfektny je v tych riflikoch bez tricka, ked bude mat o par rockov viac, len vybrat dudku, namiesto trciacej plienocky dajake fesi boxerky aby cuhali z rifli a moze fotit kalendar 😉 😵 peknucky chlapcek
leni, to ma mrzi s tym bielkom ... to je fakt vsade, piskoty, aj tie detske, tusim aj sunarky... proste vsade, ale zvyknete si na to co nepapat ... ved ty to ako celiaticka asi poznas ... hlavne, ze to mlieko ok, potiahni este kojko, ak ti natalka takto pekne nastavi rezim, ze nebudes obmedzovana nocnym kojenim 😉 drzim vam palce
mirka, krasna rodinka na svadbe 😵 rebeka je kocka a ta posledna foto 😵 no akurat som v tom hormonalnom rozpolozeni, ze zavidim 😵 😉
evi, vitaj doma, emuska je sikovnica, ze zvladla, ty sa rychlo zotav 😉

anjelok
24. sep 2009

misi ved prave, ze to poznam 😒 ..a s tym davidkom si to vystihla 😀
basika, ty sa netrap s tou celiakiou, ani nad tym nerozmyslaj. nemusis..keby sa nahodou aj potvrdila (co si nemyslim), tak ja ti so vsetkym poradim..co sa moze a co nie, co kde kupit a tak..
a len si chod pekne lahnut. my sme to mali take minuly tyzden, tento uz je lepsie, aj energia sa vratila. uz som poupratovala kupelky a idem este cosi.
na tomiho fotky sa aj ja tesim 😵

misanik
24. sep 2009

kocky, dali by ste detom uz rezance s tvarohom? (s maslom nie slaninkou samozrejme) robim sebe a chystam sa mu dat kostnut, ale ma aj svoj obed.
Inak norko teraz na konci sezony zistil, ze paradajky su velke manm, kazde rano stapne 2-3 😵
A zabudla som sa pochvalit, od vcera mame uz 3 zuby, konecne sa ta horna jednotka prerezala, cakala som zlepsenie noci, ale sa este zhorsili, tak asi pojde aj druha..., no o mesiac, dva bude von 😀

kety80
24. sep 2009

ahojte 🙂

nam dnes robia cez pivnicu dvere tak otras cakam kedy zobudia maleho snad uz budu koncit ale dvere vyzeraju super 🙂
evi - tak vitaj doma dufam ze to uz teraz budes mat v pohode 🙂
anjelok - to ma mrzi s tym bielkom a drzim palce s tym kojenim podla mna sa ona sama raz rozhodne a ked budes nahodou do 2 rokov a viac tak nie si sama 😉 kamoska prestala kojit malu ked isla do skolky mala uz 3 roky

anjelok
24. sep 2009

kety viem, ze nebudem jedina, len sa bojim, ze cim bude starsia, tym bude tazsie ju odstavit 😒

kety80
24. sep 2009

anjelok - to mas pravdu ze ked bude starsia je to horsie tazko sa mi v tomto radi mne sa odstavili obaja sami kika ked mala 13 mes. a kubko 8 mes. ja viem co len baby spominali ze kojili aj do 3 rokov ale dufam ze vy to zvladnete a natalka sama povie ze staci 😉

katuskapd
24. sep 2009

ahojte
fotky krasne, a aj brusko babatkova,uz ma obrysy 🙂
misanik no konecne 3 zubok, 😉 a s tvarohom neporadim, ja som este nedavala

eviku super ze uz si doma, aj emka to zvladla, nebolo to dlho

matusko sa sa nejak pustil do jedenia comu som nesmierne rada, dnes stihol rano mlieko 180ml, 1/2 chlebika so sunkou, siestu, jogurt a to do 10,00 potom chrumky, obed 2 male naberacky rajcinovej polievky s ryzou, a isiel hajat. uvidime s akym hladom sa zobudi 😀 , vcera som ho prepalovala ked spinkal, bol pokakany, a isla som ho prikryt, ked som zacitila pohromu v plienke, ani nemrkol, pekne spinkal 😀

verulka
24. sep 2009

leni, kojit sa ma dovtedy, kym to mame a dietatku vyhovuje 😵 odstavis, ked pride vas cas..inak na ten vajecny bielok treba davat bacha, v ockovaniach sa nachadza 😒 ale uvidis, ako to nakoniec dopadne, tieto prve testy nemusia byt presne 😉
fotka tomiho bude, ked mi daku posle..alebo mozno si to chce janka vychutnat v pokoji sama a prihodiked sa vrati.
miska, podla mna mozes, len mu v ten den nedavaj nejake dalsie tvarohove veci 😉
eviku, nech novy podvozok sluzi..
letim. len ked mne sa taaak nechce 😝

anamor
24. sep 2009

caute,
no Rebca kocka, rovnako surodenec 😎
leni to je fakt blbe s tym vajcom, ale sak hadam sa nejako testy sekli, nic nie je stratene este. Ako by sa asi prejavila alergia na bielok? ja uz davam a nic zvlastne nepozorujem... obcasne samozrjeme, a pri miskinom prispevku ma napadlo ze moja dcera je paradajkovo zavisla /po mame/ 😉 to som asi nespominala a ovocie miluje snad vsetko co existuje a co doteraz ochutnala.
K tomu kojeniu ma verul pravdu, u nas je to uz total pohodicka, pohodlnost vobec zarobit z mojej strany nejake mlieko 😉 ja som si kojenie fakt uzila, mala ho stale moze, ale ja uz mam akosi pocit, ze je to iba od smadu, tak poriesime iste zalezitosti /cesta do zahranicia na dlhsie za brachom/ a potom ako prideme domov s tym chcem seknut ... uvidime ako to mala zvladne, ale dufam, ze uz mi bude rozumiet a jasne ze dufam, ze mi nejake mlieko bude chciet pit, ak nie tak zvazim este to kojenie... takze aj u nas otvorene stale.... nakolko ja som um nikdy nepodala... /iba v kasiach, ale tie uz su obcasne/
evi emusik je sikulka /ja som bez malej a ona bezo mna nebola skoro vobec, ak neratam nejake poldenne varovacky s mojou mamou/ na noc este nie, ale to asi aj s tym kojenim suvisi. A k novemu podvozku gratulky 😉 a nech je vsetko ako ma byt.
basika skore uzdravenie 🙂
my zajta asi ideme na ockovanie, no zbohom a mame za sebou opat prisernu noc, tak vetrim zub opat, 13ty... miska norko ma 3zuby? ci som to zle pochopila?
jaj a tvaroh som ja takto este nedavala, rezance som robila smotanove a mala zje vsetko ale tych teda veru nezjedla, ale skusit mozes, po roku sa tvaroh moze tusim. A som presvedcena o tom, ze najviac by mu smakla ta slaninka na nich 🙂

misanik
24. sep 2009

rezance sa mu nepacili uz na pohlad, ani neotvoril pusinku, tak vyriesil moju dilemu 😉
romi, ano on mal do vcera 2 zuby 😀 ale musim ho pochvalit, uz si celkom vypestoval dasienka a na to, ze nema cim uz krasne papa stravu normalnej dospelackej konzistencie 😉 inak aj vilko ma len 2 zubky, norko tu nie je (nebol?) jediny 😀
leni, ja som to aj tak myslela, ze ty si si urcite skusila svoje s celiakiou ☹ a veru, mozno to nebude take vazne s tym bielkom, drzim palce aby to nebolo...
verul, inak on nic tvarohove neje, neche mi ziadne lakocinky typu milacik, pribinacik... ale ved to mu nechyba k stastiu 😀
leni, odstavenia sa neboj, uvidis, vycitis tu spravnu dobu a bude to dobre pre obe 😉

janca704
24. sep 2009

Ahojte, len tak preletim 😅

MISKA, ty az kam do buducnosti mojho syna vidis? 😀 😀 😀 😀 Boze, to nieeeeeee ( 😀 😀 😀
Gratulujeme Norkovi k zubku, uz bude zubatyyyy 😵 😵 😵

LENI, to ma mrzi s tym biellkom, aj ked to co, ze nepapa ho a nasli jej ho? 😨 Zvladnete, urcite.

EVI, rychlo sa zotav 😉

BAS, aj vy sa dajte rychlo do kopy 😉

A tie rezance, ja by osm dala 😉 Ale zatial ma to nenapadlo 😅 , i ked tvaroh uz na kolaci jedol 😉

Krasny vecer, idu mi serialy 😅

kats
24. sep 2009

evi 😉

leni 😒

andula - poporodne trampoty 😒 ale cvicenie fakt pomaha 😉 tiez si musim davat bacha pri kychnuti 😅

janca, miska davidka uplne vystihla 😉 baby ho budu zrat 😀

chorobky rychlo uzdravit !

rezance s tvarohom uz u nas boli, uspech mali len s ribezlami 😉

verulka
24. sep 2009

babyyy 😵 😵 😵
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
kukuk sem a kochajte sa 😵 normalne zavidim 😅

ajajka
24. sep 2009

jeeej nadhera maly Tomaško ,meni to nahodou Matulove dvojča??? alebo sa mi to len zda že sa podobaju 🙂
a pridavame sa ku gratulacii 😉 vela zdravia a mliečka prajeme ,

verulka
24. sep 2009

akurat pozeram, ze su fakt skoro rovnkay..janka hned povedala, ze su uplne ako dvojicky..hlavne ta 2.fotka je vystizna 😵 no len aby nam janku tomino celu nezjedol 😀
a vidno na nom, ze je fakt velky..no kraaasa 😵

ajajka
24. sep 2009

no riadny chlap to je ocko je určite pyšny,a Jani skore zotavenie a možno sa stretneme o rok v ZOO bojnice 😉 aj s našimi chlapmi

jankapo
24. sep 2009

ocko je veeeeeeelmi pysny ... 😉

jankapo
24. sep 2009

😉 ...hlavne na mamku a samozrejme aj na oboch CHLAPOV 😉

ajajka
24. sep 2009

😉 Jani že je pyšny na mamku o tom vobec ale vobec nepochybujeme 😉 aki ti je už lepšie??? ostatne baby asi ešte zapijaju Tomaška

ka77ka
24. sep 2009

ahojte zienky. 🙂
jankapo....srdecne ti gratulujem k malemu Tomaskovi a prajem mu v zivote len to najlepsie.inak aj mojej kamaratke sa vcera narodil syncek-vola sa Marek, a s mierami tromfol Tomaska 😀 , mal 4500gr a 53cm.takze tiez poriadny kus chlapa. 😉

fotky kraaaane, tomasko nema chybu. 🙂
aj davidko a rebeka su na spapanie. 🙂

eliska je tiez akasi cudna po tieto 2 dni, ma soplik, a trosku zachripnuty hlas...teplotu zatial nema, tak dufam, ze to bude ok.
choruckym prajem skore uzdravenie. 🙂

kety80
24. sep 2009

jankapo - tak si to zvladna zienka vitaj maly tomino naozaj krasny a pysny je urcite na vsetkych troch skoro sa daj dokopy a na tominka som uz pozerala asi 10 krat je naozaj krasny aj slzicka stastia padla nadherne babo 🙂 🙂 🙂

ka77ka
24. sep 2009

ja tiez stale kukam na tomaska 🙂 aj luto mi je, ze uz mam 2 velke baby doma. 😕 😵