Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

betatka
6. okt 2009

Kedže mi doteraz nešiel konik tak až teraz

Všetko naj Natalkam k meninkam 🙂 😵 😵 😵

janipo - no ked som si to predstavila čo ste museli zažívať tak ma až striaslo...vôbec netuším čo by som robila ja...aj keď doteraz som si vždy zachovala chladnú hlavu ked sa malá dusila niečím...ale ako by som popritom volala záchranku tak to si neviem predstaviť....našťatie všetko dobre dopadlo a som veľmi rada 🙂

my sme mali dnes teda otras noc...Lea spala bud na mne alebo na mužovi a akonáhle sme ju dali do postielky tak do 5 minut bola hore a rev...neviem čo jej bolo ale dúfam že dnes sa už vyspím lebo ešte stále som chorá (u dokiny som vyfasla aj ATB.)

anamor
6. okt 2009

ahojte baby, akoze chcela som reagovat na porod, ale to vynecham, v soku z janky, mas pravdu, ja mam knihu prvej pomoci, aj precitanu, ale pouzitie v praxi, ani velmi nie, viem akurat o tom duseni
kats chvalim ta za skvely poucny prispevok pre nas vsetky, niekedy aj tak malo staci, aby sme mohli pomoct.
Jani otraste sa a verim,ze toto prisernejsie ako porod/nechcem pomysliet na to ze by to nedopadlo dobre/.
my sme chori, hlavne ja, mala sa zatial drzi, hadam neochorie, velmi dufam, ze nie.

joj a za gratulky dakujeme 😵

jankapo
6. okt 2009

ahoj krasky,
nooooo, tak zeby nam nebolo malo, dostala som vcera horucky, flak cerveny na prsniku, bolest jak svina.. 😅 vkuse sa drzim na 38, marek na sluzobke, takze pohotovost docista...pohar vody si neviem sama nabrat
bola som sa kuknut do obcianskeho ci sa nevolam vaskova, ale ne. tak ja uz neviem 😀 😀
kua,a to sa vsetko len zacina 😝

baby,neviete co je s poradnou kojeni.net? 😒 som chcela nejake odborne rady

kats
6. okt 2009

zmazalo ma 😠
janulka, na teba sa to teraz vali ☹ ale humor ta drzi nad vodou 😉
o kojeninet neviem ale co daka laktacna poradkyna? ta by ti s prskom mohla pomoct ..
cerveny flak a teplota nech okamzite zmiznu 😠 ty ako cerstva dvojmama, si mas uzivat uzasneho tominka a bajecneho matulka 😉

vsetko najlepsie natalkam 😉 😀

misanik
6. okt 2009

Ahojte, januska ☹ no mna striaslo a este stale trasie, fak hrozne. A to prsko ☹ napis sem : https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ta kocka dokaze vlemi promptne a odborne a aj rychlo poradit, mojej sestre zachranila kojenie, myslim na vas a drzim palce
natalkam vsetko anjlepsie prajem aj ja, vela zdravicka, stasticka 😵

janca704
6. okt 2009

Ahojte. ja som prisla popriat NATALKAM vsetko naj naj naj k meninam, hlavne veeela zdravia 😵 😵 😵 😵

Ale vidim tu Janku, teda, drzim palce, nech je to cim skor ok 😉

janca704
6. okt 2009

Jezis, az teraz citam, o Tominovi 😲 Nastastie je ok, aj ked verim, ze dlhsich 5minut ste neprezili ☹ ☹ ☹

kety80
6. okt 2009

ahojte 🙂

v prvom rade natalkam vsetko naj naj naj 🙂
janka - na teba sa to teraz sype tak to vydrz a bud silne a vsetko bude ok a potom si to budes naplno uzivat a deticky ti budu robit radost 🙂 a ako sa ti drzia drobci
mne tiez na nic dnes som bola na kotrole prsnikov zatial v pohode ale na USG ma objednali az vo februari ze nemaju volno tak dufam ze vsetko bude ok ja som mala hrcku na prsniku tak mam strach ci vsetko bude ok vybrali mi ju nastastie to nebolo zhubne

nicolmt
7. okt 2009

ahojte. natalke dodatocne vsetko naj 😅
janka na teba ja intenzivne myslim a pernamentne vysielam pozitivnu energy 😉 mas to hard no ale ty si sikovnica a mas moj BIG obdiv 🙂 ja by som to este nezvladla. okrem toho sa mi paci v praci 😝 😀
u nas nove celkom nic. choroby zatial saru obchadzaju, s urazmi je to trochen horsie ale same light bo nevie co zo sebou a vzdy daku hlupost vymysli 😎 napr vcera ci sa da za jazdy preliezat z jedneho kocika do druheho a pod 😝 zije, zlomene nic nema, tak jdeme dal 😝 skrabance sa zahoja.
este vyuzivame krasne pocasie, hned ako pridem poobede a vstane, sup do seba nejaku "hamku" a ideme von. uz sme zacali aj domace stretka robit, deti este vypustime doma okolo 18tej nech sa pohraju, naveceraju - a ako vsetkym chuti ked jedia spolu 😲 normalne bitka o jedlo, neuchmatnes nemas 😀 😀
rozrozpravala sa sara krasne, niekedy by aj tolko nemusela 🤐 diriguje vsetkych okolo a co ju ma starka dako nas prestala pocuvat, ale trenujeme sa (navzajom) dalej 😝 zatial je to nerozhodne 😀

basika
7. okt 2009

Ahojte,

včera MK štrajkoval..neviem či aj vám...ale vyzerá, že asi áno..

janipo - nech je všetk OK, z humorom to zvládaš teda... máš môj obdiv..

Natalkam...všetko najlepšie...dodatočne

kety - termín až na február...uf..to naše zdravotníctvo..ale niekedy sa mi aj tak zdá asi lepšie ako v zahraničí...

Lívia stále nádchu..plný noštek, keď chcem odsať tak sa mi z toho pozvracia 😖

trocha na spestrenie:
minule tu bola reč o tom, že detičky cápajú mamičky... po tvári...neviem ako ste na tom vy..ale u nás je to tak najnovšie že, vždy keď ma predtým capla..tak som jej vysvetlovala, že to ma "bo", že budem plakať a bla bla bla, teraz keď má Lívia chuť udrieť si..tak zdvihne ruku a povie "bo", ale neudrie ma, len naznačí, že má práve chuť udrieť si 🙂 , tak jej hovorim, zasa nie "bo maminku", tak si capne po tvári a povie "bo", tak znova jej hovorim, že nemá ani sebe robiť "bo"...tak potom zasa capne čo je nablízku, sedačku, žalúziu a znova povie "bo"....proste má chuť si capnúť...no a tu som dostala dilemu, že teda čo jej povedať, "dobre tak urob bo, sedačke?"...zatiaľ som ešte nedospela k jednoznačnému názoru

alebo:
vylieza do nebezpečných výšok (stolička, fotel obkročmo na opierku ruky, a pod.) vždy jej hovorím "dávaj pozor"..tak ona hovorí, že "popo" - pozor...tak najnovšie, už keď vylieza..tak si hovorí "popo, popo" no podarená je pri tom..

mám zameškané zo včera...tak som to musela množstvom písania..dobehnúúúúť 🙂

basika
7. okt 2009

nicolmt - tak zarezávaš v prácičke, inak veeeeľmi v dobrom závidím tie stretnutia s kamoškami a detičkami,mne toto strašne chýba, že nemám v blízkosti nikoho takého s detičkami, istí to len MC..ale to neni ono..a kamošky čo mám..tie bývajú ďalej...

andula30
7. okt 2009

Ahojte dodatocne vsetko naj Natalkam 😲 Jani ked sa vali tak sa vali ked to citam tak neviem ci sa nevolas ako ja a nie Vaskova, lebo idu na teba tie iste problemy ako sme mali vtedy my u mna bol vtedy zapal taky silny ze som uz odvtedy kojila viac menej len na jeden prsnik lebo aj napriek atb som dostala zapal po tyzdni znovu a vydrzala som az do 9 mesiacov aj ked to vyzeralo dost komicky jeden prsnik velky a jeden maly. Dufam ze uz ti je lepsie a ja by som to tiez skusila s tou Anang, zelam nech vas uz vsetko zle obchadza 😉 a chcela som vcera aj kadeco ine ale kedze kon nesiel tak som to uz rozdychala

eviku78
7. okt 2009

ahoj mamule,,

tak najskor dodatocne vsetko naj natalkam. 😉
jani, ked som si precitala tvoj prispevok, tak som mala co robit, aby som to predychala. ale som nesmierne rada, ze to malo stastny koniec. a tiez drzim palce, aby zapal cim skor ustupil. urcite by som napisala annag, alebo skusila laktacnu poradkynu v tvojom okoli, ktora moze v pripade nudze aj dobehnut. 😎 myslim na vas.

ja som treti den v praci a pocity zmiesane. mam dojem, ze emmi to zvlada lepsie ako ja. rano mi da pusu, zakyva, povie tatata a ukaze rucickami, ze mamin neni. otoci sa a hra sa dalej s babinou. ale okolo pol piatej uz ma spomina a ked pridem, tak ma krasne vystiska. 😵 no ale svtrtok a piatok je cely den len nas. 😵 🙂

no a zacala mi aj skola, takze to budemem mat vsetci doma perne. ale verim, ze uz ten posledny rok nejako dokopem. 🙂 😎

pekny den vsetkym.

jaj a zdravi vas pracujuca mamicka 😀 😀 😀 - kats to je pozdrav hlavne pre teba.

kats
7. okt 2009

eviiiii konecne a dakujeeeem 😀 strasne mi to tu chybalo 😉

anjelok
7. okt 2009

ahojtee,
v prvom rade dakujeme za gratulacie 🙂
jani 😲 😲 😲 som rada, ze to dobre dopadlo..fu 😝
inak klobuk dole, sama bez muza s 2 detmi, to moj juraj by si musel povinne zobrat 2 tyzdne dovolenku 😅 musi to byt tazke, ale neboj, zapal prejde a este sa nakojiis..pri matulovi si nemala? ja som nemala, tak ani neviem poradit, co presne moze pomoct.no so zapalom by som uz sla k dr, to bude zrejme na lieky 😖
ani nejdem reagovat, mne jednes uplne ze zle, lebo som dostala, tak si idem lahnut. inak natalka je uz ok,vcera dobrala atb a boli sme na kontrole. tak pekny dnik 🙂

misanik
7. okt 2009

Ahojte, janka ako? Pevne verim, ze teplota klesla a ide to k lepsiemu. Drzkaj sa. 😵
evi, konecne 😵 hned sa zapracujes a bude sa ti pacit. A jasne, ze skolu zmaknes, sikulka 😉
Mne sa pred par dnami tiez stala taka vec, ze to nejak neviem stale rozdychat. Napisem vam to, mozno to pomoze aj vam. No napapl sa mi norko, mala som ho ist dat spat, tak som ho vylozila zo stolicky a volala aby isiel za mnou do deckej. Tam som vosla, len vlozila 2-3 hracky do kosa, ked som si uvedomila, ze norko za mnou neislil. Vratila som sa do kuchyne, norko mi uz kracal oproti s velkym spicatym nozom v ruke ☹ Kocky, netusim ako sa k nemu dostal, bol asi na linke, ale davam pozor, veci nedavam na kraj, ale je uz dost vysoky,a si si enjak popotahoval veci. No tak som sa roztriasla ako osika. Nemozem prestat myslit na to, co sa mohlo stat. Nahozaj som si myslela, ze davam velky pozor, podla veciny ludi z mojho okolia to az prehanam a aj tak... Nemozem sa zbavit pocitu, ze sa ustrazit proste neda,a to,z e sa ditatku nic nestane je vlastne len stastna nahoda ☹
inak este stale sopli, cez vikend sa to dost zhorsilo, uz som myslela, ze zbehneme na pohotovost, sople zhustli a nesli von, aj troska ozeleneli, ale dala som ambrobene a strkala do neho physiomer, libenar, odsavlaa v kuse az som to dajak rozbehla 😝 vonku s nim chodim aspon na hodinku 2 krat denne, lebo sa neda byt doma, aspon my to nevieme, asi nemam dost fantazie zabavit ho 😝

kety80
7. okt 2009

ahojte 🙂

evi - tak nech ti to praci rychlo leti aby si bola skoro doma neboj teraz si budete s emkou vzacnejsie a drzim palce v skole 🙂
misanik - mozeme davat pozor ako len chceme deti stale nieco vymyslia a dostanu sa k veciam aj ked by sme ich pribetonali aj mne hovoria ze to moc prehanam s opatrnostou a tiez su u nas urazi skoro na denom poriadku ☹
dnes mi kubko spadol na betone a rovno na pusu ☹ no zas mu tvaricka vyzera cele oskrete usta a nos uz som si myslela ze dnes sa ani nenajeme lebo aj pery ma odrete ale jedol ale vyzera to strasne ☹ 😢

andula30
7. okt 2009

Misi podobnym veciam nezabranime aj keby sme davali akykolvek pozor asi nezostava nic ine len dufat 😝 ze nasa deti budu tie stastne, ktorym sa nic nestane

ka77ka
7. okt 2009

Ahojte...takze aj my prajeme Natálkam dodatocne vsetko najlepsie k meninkam.Dnes oslavuje meninky Eliska. 😵

janipo..som rada, ze ste tych strasnych 5 min.prezili a ze sa nic vazne nestalo.az mraz mi behalpo chrbte, ked som to citala. ☹ takze si davajte pozor na seba.

ok, musim utekat ku eliske, lebo akurat vstala, a je soplava akasi.ach jo.zastavim sa neskor.

kats
7. okt 2009

miska 😕 to bolo 😖 ale takymto veciam nezabranis aj ked sa snazis... vzdy sa nieco najde co fakt necakas 😝 no co mame sikulky deti co vzdy nieco nove vymyslia 😉

aj my mame denne nehody - raz vacsie, nastastie vacsinou tie mensie... dnes som otvorila vchodove dvere ze vyprasim piesok z matuskovych gati, on bleskovo prebehol, v ponozkach sa posmykol a skydol sa z 3 schodov na dvor, ale tak ze celom chytil druhy, odrazil sa a spadol na kraj tretieho a zem 😝 ☹ zelene celo, dlllho sme sa museli cmukat a fukat ale uz je v poriadku 😅

Eliske krasne meninky 😉

anjelok
7. okt 2009

eliske vsetko naj naj 😵
misi, fuu..az ma zamrazilo, radsej ani nemysliet na to, co sa mohlo stat 😲 my mame nastastie kuch. linku vyvysenu, takze este nedociahne, ale muza stale upozornujem na to, ze noze nesmie nechavat na doske, ani nevieme ako sa k nim proste moze dostat.
ozaj, na huste sopliky, co nejdu vyfukat je doby sinupret, uvolni dutinky 😉
kati 😖 to ma mrzi, zajtra pofukame 😉
kety u vas tiez zaujimave teda. chudatko kubko, nech sa rychlo zahoji 🙂
evi tak super, ze to emmka tak paradne zvlada 🙂
ninka, dobre ste to vymysleli..nad stretka s maminkami a detickami nie je nic..myslim, ze natalke to aj velmi pomohlo v papani, ked videla jest ine deticky.
andula, aj ja sa mala vcera blby den, esteze mala natalka meninky 😅 a esteze nesiel konik, aspon som sa nemusela stazovat 😀 😀 😀 😝
inak cez obed som si prd pospala, lebo teraz nam tu vrtaju, uz 2 dni,zajtra zrejme tiez, nastastie dnes to natalku nezobudilo, nie ako vcera,ale ja som trpla cely cas, lebo by bola nervna 😝
basika livka musi byt podarena. na natalke sa teda tiez dost nasmejem, niekedy aj napisem, ked sa mi bude chciet 😅
a chorucki, nech ste cim skor zdravi..aj deticky, aj maminky 😉

jankapo
7. okt 2009

caute,
tak teploty sme zazehnali, citim sa slabo, ale podstatne lepsie...cicik furt neposlucha,masirujem,odsavam, ta hrca je tam furt 😝
baby, ja som cela hotova ze ake urazy tu mate 😕 tak sa zda ze sme na tom celkom dobre (tuk tuk ze to neurieknem), ale nejak sa drzime aspon v tomto
aj ked sibrinkovanie nozom uz tiez bolo 😖 ja sa zo vsetkeho najviac bojim ze na seba stiahne nieco horuce... 😨 ale nemalovat certa na stenu
andula, no tak ste si tiez uzili svoje... 😅 ale kedze ste to v poho prezili vy, prezijeme aj my...aj ked ja komicky vyzeram aj s oboma prskami rovnako velkymi 😅
evi, tak ty studujuco-pracujuca maminka,no tak to je teda level! si uz skoro jak verulka! uz len tehu ti chyba... 😎 😀 tfuj tfuj
leni, ty take nepis, ze akoze spavas poobede!!!to sa nehodiii...tu sa pracuje, studuje, urcite nespava!!! tebe to tehu chyba este viac ako evke...alebo zeby si uz bola... 😕 😅
miska, s tym chodenim vonku je to u nas detto...kua, co budeme robit ked zacne liat??? matulo sa zblazni doma a ja s nimi tiez urcite.teraz ho venci marek, ale to nebude celu zimu... 😒 joooooooj, neviem jak to bude toto

misanik
7. okt 2009

eliske prajeme vsetko najlepsie, cmuk 😵
janka, to som rada, ze teploty su prec, uz to bude len lepsie, klop, klop... 😉
s tym horucim sa aj ja bojim, no musime davat pozor a urcite aj anjelickov straznickov este zamestnat pre istotu. 😝
ad: prsia, no ja uz zasa nemam 😀 , v tomto smere mi pomoze len tehu znova, ale jav prechodny... no nemozem mat vsetko, vsak 😀 zasa sa vratim k pushupkam 😀 😀 😀
kats, kety, fuuu, neprijemne urazy, posielam obom pofukanie a pusinku 😉
a norko by mal jednoznacne vidiet niekoho jest, v tomto smere musim u neho spravit nejaku osvetu, lebo uz vazne ide o posledne moje nervy 😠 nie ze by nejedol vobec, ale.... proste hroza, v jeho veku by mal uz zacinat sam. Som akurat dnes hovorila so susedou, jej dvojky su v jasliach, take tam robia pokroky... no keby sa dalo nosit ho tam na obedy... 😀
leni a napis 😉

katuskapd
7. okt 2009

ahojte
jani super ze uz aj nalada je lepsia 😉
sup sup choroby prec
jaj a natalkam a eliske vsetko naj 😉

ja sa musim pochvalit, sme mali tajne stretko s efcso 😅 a olili, deti boli zlate, matusko jak uragan, krmili zvieratka bananovou supkou, piskotami, kamenmi.
Matusko chcel chytit srsna prstami ked lezal na zemi, som skoro zinfarktovala, nastastie som ho nehumanne zaslapila 😅 foto na buduci tyzden 🙂

dnes sme mali vylet do ba, nakupili sme nejake drobnosti a matuskovi do izbicky maly stol a stolicky, hadam sa aj kreslenia chyti 😀

verulka
7. okt 2009

cafte,
nejako nestiham..teda jani, to co toto 😕 mne pomohla tepla sprcha v jednej ruke a odsavacka v 2...a este fotbalisticka poloha pri kojeni- cize hlavka na prsku a telo dozadu- inak sa prisal a uvolnil...ak to neprejde, tak hajde k dr..inak tusim. ze aj facovka sa trapila so zapalom 😖
eliske a natalkam vswetko naj 😵
ja si o tom nozi myslim nieco ine..misi ip, nebudem verejne, to sa mi nevyplaca 🤐

ka77ka
7. okt 2009

tak konecne som vas aspon z casti precitala a som v obraze. 😀
dakujeme za gratulacie. 🙂 🙂 🙂
ku tym urazom...naozaj musime mat teraz oci vsade, lebo sa hned stane nestastie...eliska je sice krpata, ale ked chce, tiez sa vsade dostane.tiez musim davat pozor na noze, horuci caj, ci kavu, lebo to by som asi nerozdychala...takze fakt si davajte vsetci pozor.

dnes mi volala sestra s placom, ze Kiku-moje krsna ustipla vcela na jazyk...isli s nou hned na pohotovost,lebo jej to zacalo puchnut, a nechali si ju na pozorovanie v nemocke.a to ma uz skoro 10 rokov...tak chuda plakala, ze musi ist do nemocnice.ale radsej, nech je pod dohladom. 😉

inak, eli sa uz perfektne rozrecnila...vsetko zopakuje, co jej poviem.
katuska..eliska rada kresli...i ked jasne, ze este ziadne vytvory, ale aspon sa mi trosku vybavi. 😉

juj, a 30.10 si idem konecne po dlhom case odventilovat hlavu...mame stretko zo SS skoro po 15 rokoch, tak sa tesiiim. 🙂

kety80
7. okt 2009

eliske vsetko naj k meninkam
ka77ka - tak si uzi stretko a dufam ze krsna bude v poriadku 🙂
kats - tak aj u vas uraz to ma mrzi nech sa nam urazi radsej vsetkym vyhybaju
no dnes som s kikou riesila vaznu vec vecer sme sa navecerali isla si na chvilu kreslit a potom pride s placom za mnou mami ked zomriete s tatom my s kubkom tu zostaneme sami a nebudeme mat nikoho a taky plac ze az ☹ 😢 mne az zmrazilo co sa ma pyta tak som ju zacala utesovat som jej rozpravala ze aj ona raz bude mat rodinu a ja budem babka takze tu musim byt dlho aby som si ich uzila a na to mi odpovedala ze ona nebude mat deti ze ona ma kubka a to jej staci tak som to nechala tak ze bude mat zatial kubka ked bude starsia zmeni nazor
potom som sa jej spytala ze odkial to ma s tou smrtou tak mi odpovedala ze kazdy zomrie ze aj v rozpravkach umieraju ☹ no zostala som s toho vsetkeho v soku ale asi sa na taketo podobne otazky budem musiet pripravit a ked zacnu lasky tak to len bude 😔

kety80
7. okt 2009

janka - na teba som skoro zabudla super ze ti je uz trochu lepsie dufam ze uz mas nahorsie za sebou 😉

andula30
8. okt 2009

Eliske dodatocne vsetko naj 😲 A to ake provokacie tu ze poobede spat a ze co budeme robit ked bude prsat...

basika
8. okt 2009

Ahojte,
tak v rýchlosti, neviem či stihnem reagovať na všetko...

Eliške dodatočne všetko najlepšie

úrazy - no veru, oči na stopkách..i keď je to veľa aj o šťastí...kamarátkin chlapec spadol zo schodov aj 20x už má 6 rokov a nič sa mi nestalo, dcérka..spadla len raz z tých istých schodov a má zlomenú kľučnú kosť...

Leni - no včera som bola v lekárni...a tiež mi poradili ten Sinupret..už som dala..

jani - ty zvládaš všetko...

prsia - nemám 😠 🙄

misi - buď rada, že ti niečo je...keby si videla u nás jedenie..tak by si bola s Norkom spokojná...pocity ako ty mám často aj ja...keď porovnávam...jasneeeeeeeeee nemám porovnávať...