Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
3. máj 2009

nicolmt - noo presne, nočník problém, bola v jednom krči..nechcela naň sadnúť...tak som kúpila makkú redukciu na WC so zvieratkami... a tam už pekne aj kaká aj ciká.. aj to člapká keď to vykoná, takže radosť obrovská na oboch stranách...zo začiatku sa mi do toho nechcelo, reku však má čas, ale keď som vyskúšala a podarilo sa ohromne ma to zmotivovalo dávať ju tam, samozrejme má to nevýhodu, že ju musím tam držať, však by spadla ...ale zasa odpadá manipulácia s nočníkom...

kats - tak veru..ona kaká ja tlačím..

umávačku by som aj ja brala...ale kuchyňa je hotová pomerne nová...tak neviem kde by som to dala..zatiaľ som umývačkou ja..alebo manža..

kats
3. máj 2009

jeeej to som ale napisala blbosti 😀 zle premazane 😀

u nas doma, ked matusko tlaci, vacsinou sa aj vykaka...

nocnik...., som mu dnes po 2 hod spanku objavila, suchu plienku .... rychlo sup na nocnik (mame dva) v oboch sa mu ten jeho maly zadok prepadol 😅 tak nic z toho nebolo 😀

eviku78
3. máj 2009

kati a ty co sa cudujes ef, ze v roku chce prestat. vska aj my tak planujeme, ci? 😉 😀

kats
3. máj 2009

jasne ze hej 😀 aj my ale to kojime uz minimalne, si neviem predstavit toho zavislaka ze mu z piatich kojeni odrazu nedam ani cuc 😀 takto rano zabavim rozkom a mlieckom vecer pred spanim bude napraskany kasou tak ani nebude vediet 😀 no to si len myslim on mi este ukaze 😀

ninka123
3. máj 2009

Ja chcem len pozdravit 😉 Pekny vecer a dobru noc vsetkym maminam a babatkam po krasnom predlzenom vikende 😵 😵 😵

eviku78
3. máj 2009

kati ale ef myslela, ze uz len 5 dni a nie ze koji 5x. ona koji uz iba rano. 😉

kocky idem buvat. rano skoro vstavam a ficim do TT na skusku. tak drzte palce.

anamor
3. máj 2009

takze k tym domacim pomocnikom, umyvacka siroka /uz do domu kupena, donutila som muza nainstalovat uz tu! super pomocnik, doma sme mali... umyva dokonale,ziadne smuhy, vsetko tam davam a riadov mam az az.... moj muz mi dal ultimatum, este jeden hrncek a letim s nim.... 😉 /
krajac na chleba poznam tiez od detstva, na cundri neviem odkrojit veru poriadny chlieb, ale sak nemusim vsetko ja robim... nem
som zvedava k ukojeniu kojenia u olili 😉
ja som tiez ze do roka, ale nakolko dni prezivame bez sklbania maminho trika a pod. ulety... a je to nasa nocna postelova vecerna, ranna /nocna/ zalezitost nerisiem a kojime dokym mala chce alebo prilezitostne rozhodnem, stale si uzivam pohodlie nezarabania UM a zvkania na neho...

anjelok
3. máj 2009

jeee ef, ja som to tiez zle pochopila a cudovala sa najprv, ze preboha kojis este 5x denne!! tak to nakoniec evka vysvetlila 😅 ..tak to parada, pojdes zapit hned, co? 😀 😝
ja kojim zatial 4x, ale vecerne mi odmieta, lebo vsak je najedena z kase. tak vzdy musim nejak fintit, aby si dala. ale to len kvoli tomu, ze nepije. kebyze cez den pije, tak kaslem na cele vecerne kojenie 🙄
umyvacku my siroku..to mi hned bolo jasne 😅 ..len neviem, hrnce mi nie vzdy dobre poumyva. evi-ku, ja preto pribor umyvam a lestim rucne 😉 ..ja by som nemohla tam mat tie smuhy (sorry, ale uz som na tom lepsie, v minulosti by som si dobre rozumela s monkom 😅 )
basika..natalka vonku zje, ale musim zabavat. ale to aj doma, takze je to fuk. vonku je aspon viac zaujimavych veci 😎. a vonku papame len olovrant, ostatne doma.
miska, natalka tiez pecivo nula bodov. ale minule, ked som jej dala liznut s lucinou, vyzeralo, ze chuti. tak mam nadej,ze neskor, ked bude s niecim, tak spapa.
a dnes chutnala moj nanuk 😝..listujte do konca (normalne sa jedovala, ked som jej nechcela dat..stale len ham ham, tak som ho musela ist jest prec)
http://picasaweb.google.com/Juraj.Dzur/PrveJarn...

andula30
4. máj 2009

Ahojte
no Leni ja som tiez nedavno nieco podobne skusila a viem ze to uz nemam robit 😀 nas maly ked mu nedame co chce alebo ked spadne a len trosku sa udrie tak reveeee ale strasne, tiez som mu nedavno dala len liznut a potom sa kazdy na nas pozeral ze co sme to za ludi ked nam tak decko straaasne vrieska

basika
4. máj 2009

ahojte,

anjelok - nooo pekné zábery..skúšala som už aj ja..teda Lívia si pýtala, len horšie u nás, že to bolo v aute..tak som nemala kam odísť..

dnes krásny deň...

kats
4. máj 2009

krasne rano 🙂
natalka kraaasne papa ten nanuk a s velkym usmevom 😀 aspon vies co jej zatial najviac chutilo 😉

aaaa som sama samucicka samicka, muz aj so psikmi na tyzden odisiel pracovat na chatu ☹ neviem kto mi bude viac chybat, ci stale niekde zavadzajuci psici alebo muz v posteli 😀 skoda ze nemohol zobrat aj matuska 😅 😝 😀

verulka
4. máj 2009

kats 😀 nemohla si pribalit?
jani, no vsak prave rpeto, nam vymena kuchyne az tak velmi nehrozi 😀
jo a chate bez vymozenosti zavidiiim, teda my chodime na 1 do Zv, ale ked sme tam, tak je tam okrem nas min.10ludi 😅
jo mne je alebo neje- miesto moc neriesim 😉 a kedze on je vsetko zbovej teploty, tak nie je uz vobec ziadny problem...
no nakupoch sedi v kosiku a zuzle rohlik, navolno ho nepustam, lebo potrebujem tam stravit minimalny cas 😀 a v tescu jazdi v auticku, cize to je pohoda 😉
nanuk u nas este nebol..on ked dostane kornutok, tak ho rozmliazdi na prach a vyhadze holubom 😀

misanik
4. máj 2009

Ahojte, jeeej, natalka je zlata.
Ja som dnes dala jogurt, nemal ziadny uspech 😝 No ranajkuje kukuricnu kasu, veceria ovsene vlocky, ved si ho takto vykrmim ako prasiatko 😀
Kats, fakt si mu mala aj matuska pribalit 😀

anjelok
4. máj 2009

ahojte babulky, prave sme sa vratili z poradne, natalka ma uz pekne nalepky na oboch nozkach ☹ ..tak plakala chudatko, len co sme ju vyzliekli a isli vazit, lekarka sa k nej len priblizila a uz taky plaac, takze som sa ani nemohla poriadne sustredit na to, co som chcela. juraj sa ju snazil zabavat a ja som chcela pokecat s dr ohladom dalsieho stravovania. tym padom som sa ani na miery nesustredila, to merala sestricka, ja som hovorila s dr, tak len co som sa muza opytala v aute na vahu a ze 8360 😒 ..za 2 mes. pribrala len 340g.
co sa kojenia tyka, tak som bola prekvapena, dr sama povedala, ze od roka to uz nie je take nutne, ze sa nic nestane, ked prestaneme. takze uz to nechavam vylucne na natalku, od roka zaradim kase s HA mliekom, nech si zvyka, jogurty, lucinu a pod. jogurty vravela, ze tucnejsie a bez prichute. tak toneviem ako jej budu chutit. a od roka uz skusim aj lipanka.
kati takze slamena vdova? nebooj, tyzden ubehne ako voda, aspon si od seba oddychnete a o to si budete vzacnejsi 😵
andula ved toto..ja uz si pred nou radsej nic nekupim vonku, lebo to je len ham ham..s tym nanukom som neodolala, ale hned mi bolo jasne, ze chyba velika 😀 ..ozaj budu moct uz v lete deti zmrzlinu? myslim jednu nejaku vanilkovu do kornutka. lebo na to som nemala odvahu sa spytat dr 😅
a ze kupanie drobcov v lete najlepsie v mori, prip. prirodnych cistych jazerach. kupalisko a aquathermaly radsej nie.
no a v stredu nas caka branie krvi, tak toho sa bojim viac ako dnes ockovania 😝 ..len dufam, ze natalka bude ok po tom ockovani.

enajka
4. máj 2009

bre ranko takze nellka sa sama odstavila 😲 😲
akonahle som jej v noci ponukla prsko spustila plac tak neviem ci uz nebolo mliecko alebo nechcela ☹ ☹
joj tak ako som sa toho nevedela dockat ako si dam do nosa teraz je mi z toho trosku aj smutno 😢 😢
zacala som jej davat rano mliecko Um a v pohode vypije no v podstate neviem kedy jej mam dat 2 krat nakolko mame tam aj jogurty je to treba vlastne?
boze baby normalny zachod, neblaznite nellka bnechce ani na nocniku sediet spusti plac tak ju nenutim a v lete bude co najviac bez plienky 😀
natalka je zlata s nanukom 😀 😀
misanik a s cim mu robis ovsaky?
micku mame a som stastna za ten vynalez 😀
nad krajacom sme tiez rormyslali nakolko dodnes som sa nenaucila pekne odkrojit chleba. 😵

anjelok
4. máj 2009

jani, tak to mate za sebou..a je fajn, ze takto bez bolestne 😉
no a pokial papa jogurty a aj vecer miecnu kasu, tak si myslim, ze mliecko staci aj raz denne, aspon tych 200ml.

eviku78
4. máj 2009

ahoj mamula.
len na skok. mam po skuske, ale vysledky este neviem, bol test. ale mala by som to mat.

leni, natalka ma uzasne fotky s tym nanukom. ja som jej tak minule dala ochutnat pomaranc a nevedela som sa jej potom zbavit. 😀 tak som hned kukala v tabulke od kedy deti mozu citrusy a vraj od roka. to myslite, ze uz jej mozem dat? nejak sa mi tomu nechce verit.
a ved co chces, ma slusnu vahu. taku akurat. emmka bude viac vazit ale ona aj viac meria.

kati, tak si uzivaj aspon ciastocne volnicko. no a skoda, ze si matula nepribalila, to uz by bol aky veget. 😉 😎 ale mozno tak prve dva dni a potom by si utekala za nimi s placom, ze ti chybaju. 😝

jani, tak nellinka sa ti odstavila. na jednej strane zavidim, ze rohodla sama, ze pije UM a ze to bolo bezbolestne. na druhej strane ti verim, ze ti je z toho aj trosku smutno. ale neboj, pri druhom sa este nakojis. 😀

misanik
4. máj 2009

Leni, ja neviem vobec ako toto budem riesit. Dnes sa zasa kojil skoro kazdu hodinu, figu cez den jedol, tak dohana, cim menej je, tym sa viac koji a aj menej pije samozrejme... Najviac ma na tom stve, ze ja som unavena, nevyspata ani on vlastne nema to co potrebuje, lebo toto fakt asi nebude ani pre neho dobre. Ja som chcela aspon do 18 mesiacov kojit. Jogurt som dnes dala zvolensky smotanovy, vraj fuj. ALe on je ako moj otec, len tie jeho jedla overene, tie vlocky a kukuridzanku by do seba sukal a hlavne ziadne novinky, ma sibne z neho. Nechce banan, nechce piskoty ziadne (nie ze by to potreboval). Vcera som dala surovu hrusku s jablkom, zjedol par lyziciek, ale tak mal nejediaci den, skusim znova. On ani to ovocie nechce.

eviku78
4. máj 2009

misi a keby si mu do jogurtu zakamuflovala bananik. emmka tak zje jogurt, ze sa po nom len zaprasi. samotny banan mozno nechuti, ale na takuto kombinaciu by sa mohol chytit.

misanik
4. máj 2009

enajka, ovsaky veceria, dam mu tam stale endojedenu vyzivku z olovrantu, on mi malokedy aj tu frutapuru zje, alebo jablko nastruhane a ked nie je tak som dala uz aj malilinku lyzicku lekvaru domaceho slivkoveho. Tak som dufala, ze dnes zachuti jogurt a bude rano jogurt a na veceru ze mu budem striedat tie ovsenne a kukuricnu kasu, takto neviem co mu dat.

misanik
4. máj 2009

evi, ten maniak banan neche, aj do tych jeho vlociek som skusala schovat, tak mi ich enzjedol, inak baban mu ponukam trpezlivo minimalne 1 do tyzdna uz asi 3 mesiace, stale si to nerozmyslel 😀
enajka, veru, je nellinka mudrucka, dobre to vymyslela, uvidis, nostalgia prejde a budes rada 😵

misanik
4. máj 2009

inak jemu by tie vlocky aj ciste chutili, on mi hlavne nic sladke nechce. Sa chystam na nejaku mliecnu kasu, ale to si vopred myslim, ze bude bez uspechu kedze su sladke... Som sa nadejala, ze kysly jogurt zaboduje, no skusim aj zajtra.

anjelok
4. máj 2009

evi no ja neviem, mne sa to s tou vahou zda malo. a to mi je cudne, ze dost papa, tak mam taku obavu, ci tam nie je nejaky zadrhel.
inak pred poradnou sa ako vzdy poriadne pokakala, dnes dokonca prekakala, co uz a davno nestalo 😝, takze je to cista vaha.
a dr mi vravela, ze od roka mozu citrusy, ale ja sa radsej najprv poradim s alergologickou. vy uz asi mozte, ved ked teraz pojdes na poradnu, tak sa spytaj tvojej dr. mne napr. hovorila, ze uz mozu aj paradajky (aj ked najprv by bolo lepsie varene) a papriku. inak to si celkom dobre neviem predstavit, ako by jedla 😅
miska, no ja by som jednoznacne to kojenie obmedzila. proste skusila zabavit nejak a nedat. neviem si to sice predstavit, lebo natalka ta nikdy nepyta kojit. to len ked jej ja ponuknem, tak bud chce alebo nie. s ovocim sa nestresuj, ono staci, ked zjeda za den 100g ovocia, takze ked zje jednu frutapuru, tak ma co potrebuje
kuk ten exel..tabulky, tam je jeden sheet, kde su mnozstva, kolko coho by za den mali zjest.
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

misanik
4. máj 2009

leni, nad tou vahou by som sa az tak nestresovala, natalka sa ti vela v poslednom case rozpohybovala, oni teraz mozu kludne uz na vahe aj stat ... ona to co popapa uz spali. 😉

anjelok
4. máj 2009

misi no snazim sa to brat tak, ze bude po mne 😅 ..len nechcem nieco zanedbat. ale dr nevravela nic, len si tak pozerala do grafov. ktovie, co si myslela, radsej som sa nepytala 😀

misanik
4. máj 2009

no ja sa budem musiet nejak odhodlat a priskrtit to cickovanie u nas, ale to si asi musim byt ista, ze to chem, lebo do teraz som stale zlyhala a na koniec dala a mala z toho zly pocit.

basika
4. máj 2009

anjelok - tak nech niesú žiadne vedľajšie príznaky očkovania. Ja si tiež myslím, že 360g za 2 mesiace nie je tak málo, je to tak akurát. Je to určite aj metabolizmom dieťaťa..každé má iné ako aj dospelý človek. Mám kamošku čo jej dieťa spráši všetko a dieťatko je chudučké a tiež nepriberá extra, mne sama gastrolekárke povedala, že teraz už dieťa nebude tak priberať. No a Lívia aký malý jedák a dosť jej je...

enajka - mne Lívia pri nočníku tiež plakala, až sa toho bála, navyše nevedela ťažko si predstaviť čo tam má asi robiť..proste ani si nesadla..bola v jednom kŕči. Tak som jej kúpila makku redukciu na Wcko a to malo úspech a navyše nakoľko ma vždy videla sedieť na wc, kde som hovorila čo robím (sorry za detaiy) cssss a tak..tam vedela o čom asi tam ide...teraz keď vidí sedátko v záchode, hneď povie csssssssssssss....

misi - juuj aj ty máš trampoty s papaním. Ovocie aj my 0 bodov, zamiešavam tak kadejak s piškótou, sušienkou...čo to zje...ale to len výživky, žiadne čerstvé nakrájané alebo postrúhané jablko, ale koľko už len vitamínov a či nejaké vôbec v tom môže mať..to netušim...Aký si dávala jogurt? Nepostrehla som. Ja som vsadila na radší vanilkový a sladkú Activiu...Rozmýšľala som už aj nad Actimelom..ale to tak od smedu asi bude.

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej pršííííí..konečné.... už bolo treba záááhrada totál vyprahnutá, ja posadené, ktovie či niečo vzíde...

neviem ako Liviu prinútiť viac piť, s dudlom sa len zahráva, žužle hryze...tak reku dám jej zasa z malého pohárika napriamo...boli sme vonku, tak som jej naliala do vrchnáčika, tak to ako-tak pije...len niekedy jej dobre zabehne..dnes na prechádzke teda dosť a to tak dávam bacha..že jej len maličko dám do úúúst...

basika
4. máj 2009

anjelok - ale určite, pre svoj pokoj v duši prever si to..budeš spokojnešia... a prečo jej idú brať krv?

basika
4. máj 2009

dnes som mala takúú chuť zaľahnúť s Líviou....a ešte k tomu ten dážď, to by sa spalo...
len som objednala ten jedlý obrázok, už mi to dali do pošty..tak neviem či dnes to mám čakať..aby zasa nevytrubovala poštárka pred domom a ja sa vytrepem von taká zaspatá...

efcso
4. máj 2009

basika - to kde prsi?!?!? 😕 u nas ece pece, cca 26stupnov, zdochnut ideme na slnku...

leni - nepanikar! natalka to ma mat po kom + enormny vydaj energie... co vymyslas, radsej sa chodte prejst namiesto behania po doktoroch. oliviu pichali do ruk. natalku preco do noh? leni, ja som este nevidela HA kase. musis mlieko HA a nemliecnu kasu davat. teda aspon ja som to tak robila...

baby, aspon vidim ako pozorne citate moje prispevky - v tom pred ttym, ze uz len 5x som jasne napisala, ze kojim len raz denne!!!! a uz len 4x 😀 . ano, chcem len do roka. tak som sa rozhodla uz davno a nevidim dovod menit rozhodnutie.

jani, enaj - vidis, ako to za teba vyriesil nellinka. a mas pokoj, ja by som davala rano mlieko a vecer uz len kasu mliecnu.