Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
5. máj 2009

zuzi, mala je sikulka 😀 chcela si oprat v zachode 😉
u nas cestovna postielka ani nic podobne nebolo, vzdy bol so mnou, teraz ma nahana pobyte, alebo ja jeho 😝
pije stale z flasky z cumlom, uviidme kedy zmenime 😅 kym chuti tak necham tak 😉

efcso
5. máj 2009

rozmyslam, ci som uz dnes prispela, ci nei.... lebo citam tu uz hodnu chvilu, aj som na co to reagovala - ale teraz netusim, ci len v duchu, ci aj pismom.... no asi mi uz total zadrbkava... dnes som nahlas vyslovila, po com tuzim uz asi 11 mesiacov- byt tak jeden cely den bez malej.... to som ale matka 😒

oslavencom len to najlepsie, krasny a bezproblemovy celucicky dlhy zivot, bez chorob a problemov 😵

a uz neviem, co som chcela, ale mozno som to uz aj napisala 😅

ajkabezka
5. máj 2009

barny my sme presli nie celkom hladko-caj iba z jednej jedinej flase, ale dala som do aventu s makkym naustkom malinecko dzusu jablko+baza a ukazovala co musi robit- komedia pre manzu- a on pochopil a navyse mu tak zachutilo, ze vzdy ochutna, porozmysla cije to ono a pakvypije zbytek..ale jako pise verul,ziadne stresy maju narok na cumel flasu..uz ma vola, pocujem z loznice ini ini-kupilisme im naaadhreny koberecek pre auticka a zabavia sa spolu pekne par minut a ja tudoletujem jakstihacka..
beziiim..
klba tiez kuseme aventy o zivot..

efcso
5. máj 2009

jaaaj! hrnceky - nuby rozhryzeny (ja ze co to tak tecie 😅 ), tak som kupila ten s tvrdym naustkom s dvojakym prepustanim, zajac a slimak... no poviem vam, musite mat riadny tah, aby daco potieklo. tj som vybrala tu vecicku, co to reguluje tak teraz tecieeeeeee (aj ked netaha, takze mame cely byt zalepeny od caju a vody 😖 - toto nie je informacia vhodna pre lenku anjelok)
verulka - presne ta flasa ma dnes napadla 🙂

cestovnu postielku ani ohradku nemame ani my. teda mame na dome v zahrade ohradku a mala tam aj vydrzi, ale musi ma vidiet...

stanka26
5. máj 2009

ako som už spomínala u nás hrnčeky neuspeli.náš malý drobec pije cez slamku.

moni1412
5. máj 2009

verul vdaka za 2x IP 😀 😀 😀 si zlata.... skusim, uvidim 😉 🙂 ale dam na tvoje rady 😉

jaaaaj, vy co mate dvor - vam je.... my ani dvor, ani detsku..... som rada ze mam take tolerantne dieta a vydrzi aspon v tej postielke 😀

romi zhrnutie si okomentovala zhrnutim?! parada 😅

mne vzala kamoska maleho von, tak ze si trochu upracem a tak...ale taaaaaaaak sa mi nechce 😒

hrncek mame avent na ucenie, pit vypije z neho...ale flasa je istejsia 🙂 😉

anjelok
5. máj 2009

ahojte,
gratulujem dnesnym oslavencom!! sikulky su to 😵
natalka povie mama, tata (ale nevie, co to znamena), na psa povie haaa a vyplazi jazyk, dokonca aj cumel si kvoli tomu vytiahne 😀 ..no a najoblubenejsie slovo teraz je ham. to je na vsetko ham ham 😝 ..a potom klasicke dzavotanie, comu nik nerozumie ako deeee de, toto, nene a pod.
a my noc zlaaa..vysoku teplotu mala zabka. taaak plakala, ked sme jej o druhej cipok davali 😒, pretrvalo to aj doobeda, naposledy som dala cipok o deviatej, tak som zvedava, ako na tom bude, ked sa teraz zobudi. o tretej to bude sest hodin, tak uvidim, ci jej budem musiet dat dalsi alebo to uz ustane. dufam, ze ano, lebo zajtra rano nas caka ta krv. v noci didku len dudlovala, velmi malo pila, rano takmer sucha plienka 😒 ..ale potom stiahla 80 ml caju 😲 ..no a odvtedy zase nic 🙄 . pije zatial z cumla, aj ked cca to iste mnozstvo vypije aj z toho avent naustku, ale mala som pocit, ze z toho cumla o cosi viac. tiez by som prijala nieco, z coho to lahsie tece, kde nemusi tak tahat. najradsej pije z normalneho hrnceka, ale to je potom cela mokra a to potom furt prezliekat, no nemusim 😝

anjelok
5. máj 2009

evi ja som tiez rozmyslala nad niecim takym, aj ked sa pooblieva, lenze to potom ani neviem, kolko vypila a kolko vyliala. ona sa s tymi flaskami aj tak najradsej hra namiesto pitia. napr. s cumlom, pocka, kym jej do neho natecie daj a potom stisne prstami a to strieka. no a strieka si tym do ksichtu 😀 ..no co mam na to povedat 😅
inak ste ma pobavili..zuzka, no saska ti asi chcela naznacit, ze aj vyprat by to chcelo 😀, inak ako ste na tom s papkanim, uz lepsie?
a betatka..to bola dan za tu hodinku navyse 😉 😝

misanik
5. máj 2009

verul, mne norko pekne pil z flase s cumlom, ale najprv si 1 rozbila najnovsie zacal zatlacat tu savicku do vnutra. Dam mu flasu a on s radostnym pokrikom zatlaci ten cumel do vnutra a uz sa neda pit. Tu flasu so slamkou som amla davno,a el envedel z toho pit a zrazu vie. Sa mi to paci, elbo s tym sa nehra, nedudluje, len mu to prilozim, napije sa a nepoolieva sa. Nuby hrncek u nas 0 bodov, on do toho zahryzol a voda tiekla prudom... mal z toho zabavu.

misanik
5. máj 2009

barny, toto je ono: http://www.canpol.sk/product.php?lp=71&gr=543&p... v DM to mali za nejake 3,5e

misanik
5. máj 2009

zuzka.sk, sikulka je saska, veeela ti rozprava. Norko vie len mama, de je, nie, ty ty ...a dzavotanie
Leni ako natalka? Dufam,z e uz teplota nebola a nemuseli ste davat cipok. Dost burliva reakcia an ockovanie. AJ minule mala taku?
Aj nas mali zajtra ockovat, som to prelozila o tyzden, lebo soplos stale...
efcso, este 3x kojis a potom mozes malu nechat na 1 den manzelovi alebo rodicom 😉

anjelok
5. máj 2009

misi este spi 😲 ..zaspala o pol druhej, uz to budu dve hodiny. normalne rozmyslam, ci ju nejdem skontrolovat. len ked tam vojdem urcite sa zobudi a nechcem ju budit, nech si pospi, teraz to potrebuje.
minule ockovania zvladla v pohode, dokonca ak si dobre pamatam, tak aj bez cipku. ale ved aj ine baby pisali, ze deti ani stat nemohli, co ich nozicky boleli, toto tretie je nejaky brutal 😝

efcso
5. máj 2009

misi - som aj chcela dnes napisat, ale xabudla som - dik za upozornenie - 3x a dost!!!! 😵 amanzela kto doma udrzi sameho s decom? 😕 ved mna moj nepusti!!!! pozicte niekto takeho!

misanik
5. máj 2009

leni fakt? no tak ja ho odpisem akurat na narodky? snad to to vikendu prejde. Inak ja sa velmi tych ockovani bojim, som nepreziravo vela o tom citala ... niekedy je ten net na skodu
efcso, no moj by tiez neostal 😀

efcso
5. máj 2009

leni, oliviu pichali do ramien - vraj ked uz chodi. vam vsetkym do noh pichali? uz som sa sice pytala, ale si ma odbila, ze si to jasne napisala.... 😒

efcso
5. máj 2009

baby, ideme my von, moc toho tu nepopiste, nech zase nestravim hodiny citanim... btw, otazka - neviete nejake knihy online? ja mam taku potrebu citat, doma mam vsetko precitane a na nete neviem najst... hodte nejake linky...

anjelok
5. máj 2009

evi ano do noh, ale myslim, ze nozky ju nejak nebolia, lebo sa normal stavia aj stvornozkuje. len ta teplota.
a sme sa nepochopili asi vtedy, lebo som myslela, ze olivke krv brali z ruky a ze nas ockovali do noh..by ma ani nenapadlo, ze ockovanie do ruk? 😕
misi fakt? ja som nastastie o ockovani necitala nic. zrejme chvalabohu 😅 a neboj, norko to mozno zvladne v pohodke 😉

misanik
5. máj 2009

leni, necitaj nic o tom!
drzim palce aby po zobudeni bolo uz dobre, chudatko.
Mne norko dopoludnia spal vyse 2 hodiny, co u neho nebyva, tak som nazrela, on spal v sede, hlava spustena medzi nozky a cez hlavu deka! ja ekd som to zbadala, taaak som sa zlakla, som z neho strhla tu deku, chudatko, tkaym sokom som ho zobudila ☹ keby som sa tak nezlakla normalne vam to odfotim 🙂

barny
5. máj 2009

misanik dikes, behnem pozriet, stvrtok mame poradnu, tak kupim, bude to prakticky darcek ku narodkam 🙂

jankapo
5. máj 2009

ok, tak efcso odisla, mozem konecne napisat... 😉 😎

ja sa furt tak tesim ked dakto napise ze jeho dieta je v comsi skvele a hodne popredu....akoze divna som, ale mna celkom uspokojuje, ak je matulo povedzme ze sedy priemer 🤐 podla mna je genialita obcas (dost) na skodu
napr. taka blbost, ze potom musi clovek dat decko do skoly pre nadane deti...nosit ho kdesi na druhy koniec mesta... 😝 a potom si jasne, ze zacne sam sebe vraviet aky je "iny, lepsi, nadany"....a najhorsie ze potom sa tie decka zaclenia do reality a upsss...akoze nechcem to tu moc rozvadzat, kto vie o com pisem, vie, asi som kus predumana pedagogicka... 😅
asi tolko, hlavne ze sme zdraviiii.... 🙂

jo, boli sme na kardio dnes, si vravim, ze blbost, selest, kazde decko ma a nic...a prd....to moje ma cosi kdesi nejau asymetriu. tak sa pytam, ide o zivot? a lekarka ze nie. tak si vravim (v duchu)- tak ide o hov....
no baby, nabudena som dnes

u nas hra v cestovnej postielke nehrozi, lebo som ja bola proti, aj ked mi kazdy radil...ja si myslim, ze decko ma objavovat priestor, ucit sa ze si mozem aj prst pricvyknut, aj sa udriet, potknut, secko...matulo dokonale pozna nas byt, vsetko ma dovolene okrem hajzla....zo skrinky jednej vyberam jedine struhadlo, nech si nepobrusi prsty, inak neviem co by sa mu akzoe doma mohlo stat...

jankapo
5. máj 2009

juuu, leni...brutal reakce, my sme este nikdy nijaku nemali...chuda male, no nic, aspon vies, ze protilatky sa tvoria odusu...
miska, klidek,pianko, ste dlho sami doma...a bez nas.... 😉 😀 no ja kebyze mam spat takto cez denne svetlo, asi si tiez dam dekuna hlavu... 😅
jo, a ze nemamcitat o pre a proti ockovaniam,som tusila uz davno, tak super zesi mi len potvrdila, aka som genialna... 😎 neviem, neriesim
pytam sa dokiny, ta mi ockovanie proti encefalitide (klieste) neodporucila...som sa bala, ze zahrada a klieste a vsetko...ale ze e-e....ze vela toho by bolo na tak male dieta,ze za rok toho povinneho je az az...tak akoze sa tesim, ze je rozumna zena a nesnazi sa robit biznis s ockovacimi latkami....

anjelok
5. máj 2009

ef ty si fakt provokater 😀 ..ja som rada, ked kona precitam 😅
natalka sa uz zobudila, teplota je, ale na cipok to nie je, tak sa tesim 😵 ..snad uz to bude len lepsie 🙂

anjelok
5. máj 2009

jani ja tiez som tak nejako na tom s tou ohradkou. okrem toho, natalka by v nej aj tak nic nevydrzala..ona nevie vydrzat ani v celej detskej, kym ju nezabavame 😅
a s tym srdieckom to bude ok, nas caka kardio v septembri, tiez tam nieco este nema zrastene. no idem sa venovat, konecne aj muzik je doma, skor prisiel, tak uz bude fajn 😎

jankapo
5. máj 2009

a este ze hrnceky-no tak u nas plati,ze kazdeho druheho hrncek je supis...dam mu flasu, hrncek, neviemco a ignorace. pride susedka s malou a oni so svojim hrncekom, tak si ho mlady pan vezme a exuje... 😀 na ihrisku detto...jo- neexuje, nedovolim, no ale chtic tam je...jak sa vravi, od druheho lepsie chuti...
ma svoje dni, ked hlce, a ked nechce...jak dnes. este nestiahol ani aventku malu...ale cika jak drak, tak pohoda.

jankapo
5. máj 2009

link pre efcso: (nebud az tak pretechnizovana a bud Olili prikladom (aspon v niecom))

http://www.ksknitra.sk/

jankapo
5. máj 2009

jeee, ja tu idem byt sama? super, nevadi mi ze ma nikto nepocuva, ja sa len potrbeujem vykecat...pooohoda.... 😵 a ked dojde muz, aka ze ja budem spokojna zena...hmmmm....mozno pre neho dnes aj nieco extra spravim..

ozaj, pozitivus spravus, preliecili sme bakteriu v suske... 😎 prvykrat som dnes pocula od sestricky z gyndy, ze je daco negativne...tak som jej to aj povedala,ze teda konecne, aj sa zasmiala 😅 mne to moc ftipne neprislo teda 😖

stanka26
5. máj 2009

tak mi sme boli vonku sa trošku vyvenčiť,lebo už sa to nedalo doma vydržať.

deti sa napapali zjedli párky,počkáme na ocinka kým príde s roboty. šup okúpať sa ,vypiť mliečko a kakavko a pôjde sa do hajan.

katuskapd
5. máj 2009

ahojte

dakujem baby za zelania k uzdraveniu, zjevne to pomohlo 😀 dnes uz lepsie, aj som uvarila, poprala,aj vonku na prechadzke sme s matuskom boli. tak hadam za vodou sme 😀 jaj aj 2 kg dole, mohlo este viac 😝

jani super spravy, bakterie hes hes prec,

zatial pouzivame flasu, hrncek sme mali canpol a ten celkom rozbil, mal ho len ako hracku, pit z neho nechcel a hadal ho vzdy o zem tak tak aj dopadol 😠

este nedavno som sa chcela spytat ci detom mozu odpadnut nechtiky z privretych prstikov, no uz mam odpoved, mozu 😠 matusko si viackrat privrel ukazovacik do suplika a tento tyzden sa mu zacal odlupovat, ale nie cely, tak tristvrte, museli sme odstrihnut, a pod nim uz mal novy, makky nechtik 😅

anjelok skore zbavenie teplotky natalke zelame, nas pichaju tiez do nozky

zlatik
5. máj 2009

Caute zienky, ja sa tu tak malo objavujem, ze som az teraz zistila, ze Jankapo caka babatko!!!! Gratulujem a zelam vela vela zdravicka? Ako to zvladas Jani?

Baby, ja sa vam chcem postazovat, ze z mojho Viktorka sa pocas hnackovania, kedy som ho len kojila stal totalny zavislak!!! Cez den si prsnik pyta ked chce spat, v kociku totalne protestuje, ked chce spat a ked ho vezmem na ruky, tak hned strka rucku do mojej podprdy. No a v noci spi dobre, kym nepridem si lahnut ja, to sa budi aj kazdu hodinu s placom a chce samozrejme cicku, ale mne to uz normalne prekaza. Co mam robit???

katuskapd
5. máj 2009

a pridala som nejake fotky tak ak chcete tak kuk 😎