Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
14. máj 2009

evi mne pedina kazala aj dalej davat. a az ked bude moooc slnka v lete, tak sa vynecha len vikend. ale pokracovat.

anjelok
14. máj 2009

u nas sa tiez dievcenske meno tazko rodilo. chlapcenske sme mali celkom rychlo, ze adam. aj ked je pravda, ze druhe keby som mala chlapca, neviem, ci dam adama. mne sa pacia este tomas, martin.

anjelok
14. máj 2009

a samko 😵

verulka
14. máj 2009

inak nicol, aj mna zaujima rpeco 4+ davas, vsak tych je v baleni menej 😀

anjelok
14. máj 2009

veruuul, ako tak pozeram, tak s radkom budeme spolu narodky oslavovat, ja som 23. 🙂

verulka
14. máj 2009

no jasnee, budete 😀
ja som vzdy chcela jakuba...teda ajka mala byt jakub, potom ich bolo strasne moc, potom radko by aml naraz narodky aj meniny a pri Ronovi by sa to uz nehodilo k tym 2silynm menam...ja som mala dievku vzdy hned vybratu, aj by sme sa boli zhodli 😀

jankapo
14. máj 2009

jaaaj, babizne, zlate ste... 😀
my davame stale vigantol a ze 1x3... 😕 teda jasne, ze zabudnem take kazde styri dni, asi pedina vie ze som nezodpovedna...a ze ked uz bude slnecno, dat len 1x2...tak som z toho jelen... 😝

verul, hlavne ze ste sa vzdy nakoniec dohodli... 😉

ka77ka
14. máj 2009

Ahojte.
Tak v prvom rade velka gratulacia vcerajsim a dneskajsim oslavencom 🙂 🙂 🙂 Dnes ma tusim helenkina sabinka, ale nie som si na 100%ista. 😉

Jankapo....supeeer, tesim sa s tebou.A krcok bude tiez v pohode, neboj...a ked uz sme pri tych menach, Simonko je velmi pekne meno /aj ja som chcela syna Simona. 😎 /

plienky pouzivam 4-ky, bud tesco, babylove alebo pampers, a su nam dobre.Nicol, ved sarinka je taky stuplik malicky, tak mi nejde do hlavy, preco ju tlacia. 😉

my sme dnes papali spenatik
slnyecko...gulasik vyzera byt fajnovy 🙂 ..eliska uz papala aj kotlikovy 😉 ...pred dochutenim som jej odobrala zemiak, zaliala stavou a taak pucila jedna radost. 🙂 😎

misanik
14. máj 2009

janiii, tak to su spravy. Ten krcok vydrzi, neboj. A chalan, ved ako som hovorila, mne sa to zda tiez viac fajn, aj ked sme prve chceli babu, uz by som teraz chalana. Inak susedovie dvojicky su simon a matus 😉 Jopj, normalne sa tesiiim na toho drobca 😵

norko teplotkuje cely den, ale len tak 37.5, endala som mu nic, nejaky mrzuty nie je, len taky unaveny, skoro sa pytal spat, vybehnem s nim vonku len na chvilocku ked pospi. Mozeme vonku na kusok aj s teplotou vsak?

verulka
14. máj 2009

jani, no dohodli...aj mincou sme si hadzali a pod 😀
mne dnes uniklo, kto ma narodky 😅 idem mrk tabulku, ale aj tak gratulujem 😀

misanik
14. máj 2009

plienky DM babylove 4-ky 😉

misanik
14. máj 2009

my vigantol 4 kvapky 😲 dajak vela, nie?

misanik
14. máj 2009

dnes oslavuju nellinka (loss) a sabinka (helenkasabinka), uz tu kocky davno neboli, ale aj tak gratulujeme

anamor
14. máj 2009

caute babulky,
gratulky jani k vajcakovi 😉 😵 de je ta tipovacia tabulka 😉
hlavne ze je zdravy, ostatne nie tak dolezite, a taky ludia ako ty sa mozu aj tretikrat pokusit o tu sestricku 😵
a krcok vydrzi do oktobra 😉
vigantol 1x2 a nedava sa to iba do roka, ci 1,5roka 😕 😅 neviem fakt

verulka
14. máj 2009

misi, podla mna, kym nechodi, tak moze ist von na prechadzku
4kv je dost, nevies preco by mal mat zvysenu davku?
a uz viem, preco mi dnesny datum nic nehovoril, lebo ooslavenkyne a maminky sem moc nechodia 😉

nicolmt
14. máj 2009

jani gratuuuuuuuuuuuuuuuuuuul 😅 😅 a super ze to bude chlapisko, kopec veci jednoduchsich 😝

no preco ja vlastne kupujem 4plus?? ha? na o a viem ja 😝 😝 som bola presvedcena ze su vacsie kedze 4ky su od 7kg a 4plus od 9kg ale su ulne ze stejne 😖
4ky babylove su jej dobre, ba az velke 😝 asi nam proste pampers teraz nesedia 😕 fakt nechapem ako ona (krpana vyziabnuta) moze mat okolo stehienok ako su tie gumicky vzdy cervene 😠 takze to asi nebude velkostou ale tymi gumickami 😲

k menam..chalanskych som vedela niekolko (sice preslo doma hadam az jedno 😝 ) ale vyberat babske to bol des 😒 obzlast ked sa malo aspon trochu hodit k priezvisku ktore aj sara vyhrala bez -ova 🤐 este to od nej schytam 😝 😀

nicolmt
14. máj 2009

no a u nas vigantol 1x2 vraj do roka 😕 akoze nechapem, kazdy dr inak 😲 no ale miro to ma na starosti a dava 1x3 lebo aj tak kazdy druhy den zabudne 😠

misanik
14. máj 2009

verul, no nasej pedine sa zda, z ema vpadnuty hrudnicek, ale po pravde, primarke ku ktorej chodime do rizikovej poradne som to hovorila a podla nej ma hrudnik OK, tak ja neviem...

nicolmt
14. máj 2009

ozaj zabudla by som 😲 zas 😝
ak mozete prezradit kolko vas vyslo ked ste boli fotit deticky u fotografa 😕 lebo sa konecne aj u nas v MT jedna spamatala ale neviem ze ako je ta cena a sluzby..rada by som trosku porovnat, ze kolko vas to stalo a co v tom zahrnute
dakujeeeem

ninka123
14. máj 2009

Ahojte kocky 🙂 Super uvahy o menach 😀 Jani neboj, krcov vydrzi, ved si nejaka super zena nie?
My plienky len pampers 😅 4 resp.4+ Vyhovuju nam, malej krstny robi v procteri,takze ine neriesim...
Lula tu prave vypratava komodu, idem zakrocit 😉

basika
14. máj 2009

Vigantol 1x2kv do 2 rokov, máme my..

plienky - kupujem Tesco fialové 4, 4+ sú presne tie isté, však kuknite na plienkach je nápis 4/4+, čiže je to to isté...aj v balení 4+ aj 4 tie isté plienky, akurát v balení 4+ je ich o 2 menej, t.j. výjdu drahšie..Nedalo mi to, tak som plienky odvážila z balenia 4+ a 4, reku či nie je rozdiel v g...rozdiel robil 2 g...takže an nie, takže kupujte 4, sú potom lacnejšie...

aaaaaaaa keď som pri tom vážení ma napadlo (som uchýlná no a čo, niekedy to nie je zle a veľa sa dozviem 😀 😀 😀 ) Hodila som na váhu Activiu kde píšu, že 120g...tak 120g má Activia neotvorená aj s kelímkom...takže ozaj šetrie...prázdny kelímok váži 2g...tak dosť šetria teda...a to som Acitivii odvážila viac, reku či to len náhoda nie je... som mala nutkanie tam napísať..ako odžubávajú...

basika
14. máj 2009

no a Lívia začala robiť dosť kamikadze kúsky, dneska len o kúúsok sa mihla úrazu, dosť nechutnému...lizla nohu stola o chlllpok...ona stojí pri niečom.. a jednoducho sa hodí dopredu..nohy zabudne použiť....

robili vám to niektorým deti?

miriamka
14. máj 2009

Jani...gratulujem k chlapcekovi a najma k tomu,ze je zdravucky 😵 😵
Baby,kedze malemu teploty neustupuju,rozmyslam ze mu spravim zabal na znizenie.Ako sa to robi,robili ste ho uz niektora pri horucke?

barny
14. máj 2009

jani, tak chlapcek, aspon par veciciek budes uz mat 😉

my sme boli u neorologa dnes, vsetko ok, tiez poradna, dve ockovania, rocna a pneumokok, vaha je 10,5 kg a 81 cm, fontanela stale otvorena dost, zrasta sa mu pomaly
tiez noc na figu, maly sa zobudil o druhej a nie zaspat do stvrtej sme boli hore vsetci, potom ja som musela vstavat o siestej, aby som zaviezla muza do roboty, lebo auto mi bolo treba a on milost pan spal do 8.00

slnyecko
14. máj 2009

Baby a my uz vigantol nedavame,ze len kym sa koji,tak neviem,dufam ze som malemu nejak neposkodila 😕 😒 ☹

vs3
14. máj 2009

Babulky dakujeme za foto 😵 😵

Janka leti velka gratulacia 😵 😵 😵 ja sa s tebou tak tesim 😵 😵 prave vcera nam oznamila svagrinka ze oni cakaju dievcatko maju chlapca ma rok a pol a s dievcatkom nikto neratal, bude to zmena 😵 😵

Lenka no Maximko ma doma hraciek, ale to pocasie odradi kazdeho 😒 😀

Vigantol mi davame stale vraj teraz na poradni sa dohodneme co a ako dalej 😉

ka77ka
14. máj 2009

miriamka...zabal pri horucke sa moc neodporuca...lepsia je sprcha...ja sa konkretne zabal bojim davat,aby dietatku neudrelo na srdiecko.osprchuj maleho vlaznou vodou, a zakrut do deky.

ka77ka
14. máj 2009

vigantol davam 1x 2kv...samozrejme, vela krat na to zabudnem...inak, nasa dr vravela, ze staci do roka. 😉

verulka
14. máj 2009

miriamka, to vyzera na tu 6.chorobu
zabal sa robi viacerymi sposobmi- len treba skusit ci nema studene rucky a nozky, vtedy sa zabal robit nema. Mozes aj len studenou vreckoovkou ovlazovat ruky, nohy celo, ale teplotu to nejako neznizi. Origos zabal robim takto:
na zem rozprestriem perinu, na nu velku osusku, nasledne dalsiu osusuku alebo plachtu na mocim do stud. vody vyzmykam a rozlozim na perinu, hole ditko polozim zabaliim plachtou, nasledne osuskou a potom perinou...pri tom chlade spusti rev a o chvilku sa skludni...ak trebapostup sa opakuje...aj vlazna sprcha s ada, ale az u vacsich( i ked moji mali zo sprchy vzdy zim,nicu). aku vysoku ma teplotu? kedy, kolko a coho si mu dala na teplotu?

miriamka
14. máj 2009

No tak som malemu dala sprchu a spinka...uvidime v noci.Ma v zadocku teplotu 39.4...a v noci mal 40.2 😖
Davala som mu paralenove cipky,ale teraz som mu dala prvy krat Nurofenove ci mu lepsie nespravia.
Najhorsie je,ze okrem horucky je uplne ok...hrajka sa,smeje,papa