Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
26. jún 2009

kristinke skore uzdravenie. 😒
a neda mi tiez sa nevyjadrit k zuzkinmu prispevku. suhlasim s tym, co tu uz baby napisali a nebudem sa opakovat. toto je forum, kde si navzajom radime, pomahame a aj sa pochvalime. ale ty sa tu ukazes raz za uhorsky rok, napises ake mas uzasne dieta a dovi dopo. no a hyperaktivita je diagnoza, tak netusim, ci ma na to saska naozaj aj papier od doktorky. niekedy rodiacia nazyvaju svoje dieta hyperaktivnym, ked ho sami nezvladaju. nie vzdy je to vsak vina dietata a nemusi byt hned hyperaktivne. tak ja len tolko a uz sa k tomu nebudem vyjadrovat.

kats
26. jún 2009

veronika, to nastve 😠 zase sa vam to odklada ! zas tie nervy pred tym 😠 neda sa to este vytelefonovat a povybavovat? co vymysla poistovna? do kedy je najlepsie mu to zoperovat aby nebolo neskoro?

eviku78
26. jún 2009

verulka, ty zase drazdis kobru bosou nohou. 😀 fakt kocka. 😉
veronika, to je aky "vopruz". 😠 😖 😲 co ste vy na spagatiku? ja by som na tej poistovni taky bordel narobila. aj keby to nepomohlo, aspon by som si ulavila.

mirka20
autor
26. jún 2009

verul, akoze ty a mama styroch deti? 😕 neveriiiiiiim 😀
vs, oni asi chcu, nech sa to malemu same spravi, alebo co? 😕

misanik
26. jún 2009

ale zuzka aku debatu aspon rozprudila 😀 kats, to by si inak nenapisala 😲 😀
andula, velmi sa tesim zo sprav z nemecka a tiez zelam vela stastnych kilometrov a nadherne si to napisala o materstve 😉
Verulka 😲 ja z teba odpadnem 😉 😉
Veronika, dakujeme a s tou operaciou 😠 😠 😠 neviem co ani na to povedat, len zanadavat by sa ziadalo 😠
Romi, boli sme na Anjeli a Demoni 😉 a ta noc, no potesi,a le nelakaj sa, je to tretia od jeho narodenin, rozhodne to nepovazujem za nejaky novy standard. Kojenie: no uz sa to ustalilo len an vecerne pred spanim (po kasi) nocne, to kojim stale ked sa zobudi a ranne o tej 5-tej, cez den uz papa ako ludia 😀
kety ☹ kristinke prajem skore uzdravenie, verim, ze cajik pomoze a nebude treba pohotovost, chudatko malicke

misanik
26. jún 2009

leni, natalka ti uz kraaasne beha 😵 a ten postoj v priestore 😲 norko sa zasekol vo faze: nohy vystrete, hlava na zemi, prdel hore... vacsinou ho to strasne rozosmeje, ale postavi sa len pri niecom 😀
A myslim na vas nech ej natalka zdravucka, to ma podla mna len cestovnu horucku 😉

vs3
26. jún 2009

Jeeeej Leni az teraz po Evickinom prispevku som si vsimla videjko 😵 😵 😵 😵 To je tak ked sledujem telku aj konika 😀 😀
Natalke nadherne bezka, ozaj krasa, u nas boli krociky velmi skoro ale za to ovela horsie, ved ona krasne chodi, joj taka je podarena 😵 😵 😵 😵 Aj ja chcem este aj dievcatko snaaaad raz 😵 😅
Katuska manzelovi telefonovala sestricka aj jej vynadal, vraj ona za to nemoze nakazala jej to vybavit lekarka. Maly ma apollo a vraj oni maju urcity limit a on sa im tam uz nevmesti az neviem ja ani kedy ci oktober ci november 😠 Dali mu na vyber bud jeden mesiac ale do normal izby tam budu vsetky deticky a matky spia vedla, alebo druhy mesiac a mozem ist do vip ja som chcela tu tam s nim mozem spinkat , ja si totiz neviem predstavit ako by mi zaspinkaval ked tam budu deticky plackat 😔 Uvidime som z toho uz na prasky 😠
A k Zuzke sa ja nevyjadrujem, snad tak neberiete aj mna, ked ja nemam doma netik, to my manzel nosi z prace ☹

eviku78
26. jún 2009

veronika, tu neslo ani tak o to ci prispieva casto, ale o to akym sposom prispieva. 😉
a ja by som tiez brala izbu, kde by som mohla byt s emmusikom. a neboj, bude aj dievcatko. 😀

miska a dobry je to film?

misanik
26. jún 2009

veroni, porovnavas neporovnatelne 😉
skus pockat na tu vip izbu, aby si mu to co najviac ulahcila, aj tka je pobyt v nemocke pre babo stres, drzim palce, nech dostanete termina ten sa uz nezmeni. Hrozne, naozaj. ☹

misanik
26. jún 2009

evi, no vyberali sme asi tka,z e po 21-ej davali transformerov a toto, ale hra tam Hanks a dobry Hanks nikdy nie je zly 😉 celkom fajn, keby som mohla ist do kena kedy si zmyslim, tak by som asi isla na nieco ine.

efcso
26. jún 2009

tak sa teraz prizna, ze som bola srab a nechcela som tu zas niekoho kritizovat, aby ste si zas nepomysleli, ze henta ef 😝 . no ale. musela som si prispevok od zozkysk asi tri kra precitat, ci som neni blba a ci mi uz od tokeho citania nepreskakuje. ale po kazdom precitan vysledok ten isty - jednoducho povyseneckejsi prispevok tu jakziv nebol 😲 . to som necakala, lebo ved so zuzkou sme boli v dost uzkom kokntakte pocas tehu. takze pre mna shock 😲 😲 😲 . citila som sa na jednej strane ako superzena, ktora zvlada sikovne dieta a na strane druhej, ze moje dieta je pola precitaneho asi prinajlepsom zaostale ak nie priamo retardovane.
no a potom som si povedala, aaaaaaa co! urcite to tak nemyslela, chcela sa en pochvalit ako tolko krat pred tym, volila silne slova, nech padneme vsetky na rit a to sa jej aj podarilo, no nie? mission completed 😀
neva, zuzi, my mse tu silne zeny, znesieme secko 😅

a uz nam prisiel romanko 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kats
26. jún 2009

miska 😀 hej vsetko je na nieco dobre 😉 aspon to tu po case zase fici 😀
veronika drzim palce a tiez by som brala tu izbu nech to mate co najlepsie ked uz musi byt v nemocnici 😒 a nejde o to kolko prispievas ale o com pises 😉

vs3
26. jún 2009

Tak snad do tretice vsetko dobre dopadne, aha a este manzel ked na sestricku zvysil hlas, tak ona na neho vraj to my sme 1krat nemohli, ze maly bol chory a do neho sto certov 😀 😀 😀 😀 ten jej dal 😀 😀
Som zvedava co si tentokrat vymyslia snad nebude v tom obdobi chorucky ☹
Evi myslis ze bude 😵 Alebo este jeden chlapcek a nakoniec jedna rozmaznana princeznicka 😀 😀
Miska uz mi manzel izbu zajednal 😉
Idem kuk na prispevok od Andule nejako mi to uslo 😕

kats
26. jún 2009

vs - vyzera to tak, ze lekarka caka daku obalocku aby vas mohla vopchat este do tohoto mesiaca 😕 (len moje skusenosti s lekarmi... 😒 )

vs3
26. jún 2009

Kati to sme si povedali ako prve, ale za tento pristup 😕 😕 😕 Ani za nic ani cent odo mna neuvidi to co je????? A vraj ho ani ona operovat nakoniec nebude tak ja uz neviem co tam maju za bordel.
Andula super, ze len maly priestupok. A na novom auticku uz len same stastne kilometre 😉
Babule co varite dietkam cely dni, vlastne co take jedia ja uz vobec nemam fantaziu.Uz im davate na chlebik aj sunku, alebo nieco??

vs3
26. jún 2009

Jezeccsi hviezia 😵 😵 😵 😵 Kubko sa nenormalne zmenil, strasne dospel velmi krasny chlapci 😵 😵

vs3
26. jún 2009

ups hviezdia 😀

vs3
26. jún 2009

Tu uz nik len ja sama ☹
Aj doma sama aj na koniku sama 😀 Manzel isiel za braskom na poharik, Evicka sa venuje Romankovi, Lenka bali kufre, Verulka isla niekde na disku a urcite si od nej pytaju obcanku a vy ostatne co robkate dajte typ aj mne 😀

basika
26. jún 2009

Ahojte,
Leni - no asi už neprečítaš...ale Natalka je perfektná...ako padá a vstáva... 🙂

andula - veľa šťastných kilometrov...

zuzka.sk? - aaaaaaaaa to kto je? - každý sa nejak prezentujeme...asi bola len celá šťastná, že sa dostala na MK..možno to tak nemyslela...tiež si nemyslím, že ročnému dieťatku je najlepšie v jasličkách...mama je len mama...tiež sa príspevok dá pochopiť z 2 strán..že dcérka je šikovná..a matka neschopná?...hm... kto vie...

ja som to už tu písala...ja si MD maximálne užívam, mala som možnosť vyskúšať aj prácu (lebo bola krízová situácia v práci - umre kolegynin manžel a druhá kolegyňa na PN) ale nešla by soooooooooooooooom, tieto momenty čo zažívam s Livkou mi nikto nezoberie...a popritom keď ešte si prečítam psychoknižky o výchove a vzťahu matky a dieťaťa...mám najlepší pocit, že robím pre Líviu to najlepšie čo matka môže....byť s ňou a venovať sa jej

vs3 - celé naše zdravotnícktvo..ale VIP izbu tiež odporúčam...to sa nedá porovnať..nech je to už za vami..ale spomínala si, že to možno nebude potrebné, že sú aj také prípady...váš to asi potom teda nie je..však?

verul - nooo teeeeeda 😎

basika
26. jún 2009

vs3 - ja som tu....

verul - jaaaa si to inak neviem vysvetliť... s pribúdajúcimi deťmi..vyzeráš mladšie... však keby si mala ešte ďlšie..tak vyzeráš ako bábätko

kats
26. jún 2009

ved su to daky jezkovia 😀

varenie 😅 miluje spenat s vajcom, svieckovu a straaasne mu ide slepacia polievka 😀 inak klasika masko, priloha, zeleninka 😀 sunku nedavam, na chlebik s maslom alebo lucinou mu dam papriku, paradajku, uhorku, redkovku 😉 teda naskor spapa zeleninku a ked uz nie je tak aj chlebik ci rohlicek je dobry 😀 dala som aj kusok tvrdeho syru - potom som o ochutnala a priiiserne slane 😕 ale uz mu solim trosilinka aj jeho jedlo 🙂 predsa len sol je potrebna a obohatena jodom ktory je tiez dolezity 😀

vs3
26. jún 2009

Basika no ved to je jedine co ma tak troska drzi pri zemi , mozno mu to spadne do mieska samo, aj manzel to mal ako dieta a samo mu spadlo, len nevedia rodicia uz kedy 😒
Ja si takisto maleho uzivam a radsej budem pocitat v obchode kazdy centik, len aby som v tychto chvilach mohla byt s nim, je to nieco uzastne 😵 😵 😵 Krasne obdobie 😵 😵 😵

kats
26. jún 2009

inak k jasliam od jednej mojej znamej 🙂
este kedysi daaaavno, ked sa davali deti uz ako par mesacne do jasiel, tak ona len smutnousmevne skonstatovala ze za to ju jej deti hned, ako budu moct, supnu do starobinca 😅

vs3
26. jún 2009

Kati a ako mu robis ten spenatik? Papriku mi nechce redkovku som este neskusala vidis 😉 Ale zato ribezle mu idu jedna radost babke uz na kriku nic neostalo 😀

kats
26. jún 2009

spenatik len roztopim mrazene rulicky a pridam trosku smotany, necham prevriet a je to. Casom pridam cesnak 😉 my sme takto divne doma jedli 😀 supnem na to varene vajco, mozem vlastne aj volske oko - ale to sa asi horsie kuse 😅 dam uvarene zemiacky a mnamka velka 😀

papriku cervenu alebo zltu si skusila?

a ribezle ma rad aj matus 😀 som sa divila ved su kysele (no ale s kopou cukru 😅 ), tak isto cucoriedky, jahody, ale maliny mu nechutia 😀

basika
26. jún 2009

no asi idem do hajan....tu sa točí o strave...a my sme zvláštna kapitalo čo sa stravy týka 😒

vs3
26. jún 2009

Kati ake rulicky 😕 A musim mu to skusit aj ja, ked on by iba hluposti vyjedal kukuricne, pohankove a ryzove chrumky 😠 ale najest sa normalne na to nema cas, ale mliecko miluje to musi byt 😀

kats
26. jún 2009

kazde sa raz rozje 😉

tiez som dnes sama doma 😀 a tu nikoho 😅

kats
26. jún 2009

rulicky 😀 len mrazeny spenat a ma tvar takych valcekov 😉 to je ten biospenat od ardo 😀
inak mozes spravit aj zemiakovy privarok, tekvicovy, neviem ci by uz mohli aj koprovu omacku 😉

kats
26. jún 2009

vidis, porad kolko mliecka mozu vypit? na skatuli je napisane 600ml denne - mam to brat ako limit ze max?