Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

nicolmt
21. júl 2009

verulka skvele fotky 😅 este ze si dala popis na ktorych si ty a na ktorych ajka lebo by som neodhadla 😲 za chvilu muz nebude vediet ktoru skor "strazit" 😉 😀
my sme teraz dva dni ostali "doma" lebo uz musim kus aj popracovat a to mi treba sarin obedny spanok a moj PC 😎
aj som rada lebo akoooo mi saru rodicia rozmaznali 😠 nepocuvala uz ani vobec 😠 no ale dva dni so mnou a uz je zas opravena 😀 vychcane su tie deti ze az 😀
mojkacie obdobie u nas este stale frci,uz to bude mesiac...no aj ked mi to ide kus na nervy obcas aspon si to uzijem lebo sara inak neznasa na ruky alebo objimanie, proste cokolvek co by ju mohlo dako obmedzit v pohybe a slobodnej voli co i len na par sekund 😝
top je zas mlatit ma do tvare alebo po chrbte 😠 😠 nechapem, vraj puta pozornost, ale vzdy to robi vecer pred spanim a to som cely den a aj vecer s nou alebo pri nej a nerobim nic ine 😕 a samozrejme je to strasna srandaaa 😠 tak som z toho jelen..kamosky hovorili ze to prejde no len ako na to reagovat 😕 😕

katuskapd
21. júl 2009

no baby nadherne fotky, postavicky ako lusk, verulka ze 4 deti haha ani jedna stria

🙂 ronko cely tatko veru blondak to nebude 😀

zuzka pekne ubytko 😉

pady fu ani pomysliet, au ☹ nastastie nemame schody len do panelaku v byte nie.

par foto
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

verulka
21. júl 2009

nicol, podla mna to je rped spanim taka nesvoja- uz chce ist spat ale zase nie, lebo byt hore je lepsie. Niektore deti su umrncane, ine protivne, niektore "agresivne". U nas konecne preslo obdobie kusania, tak som happy. Ja som sina dovci uzivala bez ceckosa, lebo mal plno podnetov, ale posledne 2 dni uz chcel ist domov, lebo bol na mne nalepeny non stop. Doma je uz v pohode 😉
jo a mam otrasny herpes 🙄 pri mori, ked cakam kramy, tak sa mi vzdy vyhodi 😝 proste vyzeram ako kacica 😀

anjelok
21. júl 2009

jooj babulky, tak ste ma potesili fotkami..kraasne. natalka uz hodinku spi tak som sa najedla, trochu relaxujem a idem upratovat kym sa nezobudi.
verul som rada, ze sa podarilo nakoniec ist aj durovi 😵
zuzka, saska uz aka vlasata, rozkosna je v tych copikoch 🙂
katus..ta posledna je paradna 😀
ninka, ja si tiez myslim, ze ju to prejde. natalka mava tiez take obdobia, ze si pobaca aj deti vonku, aj teraz mala takych par dni a cca 2 dni uz nic. v pohode. aj mna kolko krat do tvare buchne, tak jej dam ruku prec, poviem nono, prip. zvysim hlas a pod. vzdy zaberie nieco ine. kazdopadne na to treba reagovat, dat najavo, ze sa ti to nepaci. ja ked poviem malej nono prisnym hlasom, tak sa zamraci a potom sa ku mne prituli 😅 zlate to je 🙂
ale cez vikend dostala aj natalka..sedela s takym chlapcom v gulickach a ten nemal problem ju sotit, zhodit a dat jej par faciek 😕 len pozerala ako puk 😀 ja som to nechala tak, nech si to vybavia sami, pokial neplakala, tak som neriesila. ked to po chvili zbadala jeho mama, tak mal chalan po zabave 😝

basika
21. júl 2009

Ahojte,
nooo už to tu viac žije..

no pády...dnes do rána spadla z postele..nechápem ako...posteľ zabarikádovaná...1.x spadla z postele. V bdelom stave, pekne zíde dolu, pokiaľ sme vonku a je schod, alebo nejaké meisto ťažšie prechodné natŕča rúčky..ale ten pád v noci ma dostal...spala so mnou..na všetkých stranách mám zábrany proti spadnutiu..nechápem..som sa zobudila len na buchnutie a rev..som nemohla potom zaspať.

verul - foto pekné...bolovám dobre...tá blond hlávka s Ronkovou tmavou..je super.... Otázočka, jedna foto je, že ocino ide uspávať Ronka..on takto zaspí v menduce (či neviem čo to je?) a potom ho preložíte zvyslo? Ako to prebieha to zaspávanie?Ahojte,
nooo už to tu viac žije..

nicolmt - u vás tiež pestré...máte problém so zaspávaním? My cez obed..nejako sa to po..alo
Ja som inak tiež čítala, že teraz to už zo zaspávaním je horšie s deťmi...- tak ako píše Verul

Leni - a to Natálka neplakala pri reakcii toho chlapca?... No Lívia by už revalaaaaaaaaa., len čo by sa ten chlapček ukázal v guličkách...

anjelok
21. júl 2009

basika nie neplakala, asi ju to soklo, tak zabudla 😀

janca704
21. júl 2009

Ahojte
UUUUUZasne fotky. Uz sa tesim, na tie nase dovolenkove (ideme o tyzden) 😵 😵 😵

VERUL - tak co, pacilo sa v Trogire? Fotky su paradne a tato tusim zhodil vlas 😀

ZUZKA - fakt, Saska aka vlasana, rozkosna v tych copikoch 🙂 🙂 🙂

NICOL - aj u nas je buchanie do tvare strasne zabavne. Davidko zacne, ze ukazuje akoze, kde mam oko a nos a potom tresk 😠 a zas, ked sa nestihnem odtiahnut. Postupujem rovnako ako popisovala Lenka, dam najavo, ze sa mi to nepaci, ze jaho nebijem, nebude ani on mna a podobne keci. Neviem, preco to zacal robit, asi len skusa. Predpokladam, ze Sarku to prejde 😉

janca704
21. júl 2009

par novych letnych fotiek zo Senca

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

ninka123
21. júl 2009

Ahojte 😵 Super dovolenkove fotecky ste popridavali 😵 😵 😵 Verul, kde presne ste prosim Ta boli? Nejake mi je to povedome... 😅 My len ticho, ale v dobrom zavidime... 😕 😉 🙂
Tento tyzden mam taky zhanaci a vybavovaci-neviem, ci to vsetko zvladneme, odhliadnuc od toho, ze oplieskame kopec penazi... 😒 Ale co uz, ked musis, tak musis...
U nas zatial stale nie je nejake brutal teplo, tak vacsinu dna travime vonku... aj ked ja uz dost funim 😅 Aj teraz sa uz chystam, len cakam jeden dolezity mail...
Tak sa majte krasne, vsetkym prajeme krasny dnik 🙂 😵

kety80
21. júl 2009

ahojte 🙂 super fotky z dovolenky baby 🙂 🙂 🙂 my sme boli v vcera s detmi v zoo bolo super mali sa nebal ani dinosaurov ked hucali hucal s nimi bolo super kristinka dnes isla na prazdniny k babke tak som sa pustila do umyvania okien 😀 ak este dnes stihnem pridam aj foto tak zatial pa 🙂
LUDKA gratulujem k svadbe a neboj vsetko budo ok

katuskapd
21. júl 2009

anjelok dakujem 😉

janca davidko kuceravy blondacik jak matusko len kucery sa ukazu ked ma mokre vlasky, a s tym toaletnym je bohovsky 😉

verulka
21. júl 2009

cafte,
no peknucke fotky, tieto letne si musime nechat v albumoch aj v zime 😀
Basika, manduca je nosic, cely ohybny. Ron ked chce spat( ja moc kocik nepouzivam opat) tak si ho dam na brucho a niekedy zaspi, inokedy nie. Doma to odopnem a normalne ho dam do postele / kocika..aj ked je nervny, chory, tak ho nosim cely den a niekedy aj celu noc- apson mi neodpadnu ruky 😉
janca, trogir bol uzasny 😵 tam sme nemali fotak, len kameru, ale kamoska mi slubila aj fotos 😵 normlane by som tam sla este niekedy na jesen( nie tento rok) ked uz nie je tak horuco a len sa tam tulat. tato zhodil vlas uz davno, teraz opat zapusta 😀
ninka, boli sme na ostrove Čiovo pri mestecku trogir- je to medzi sibenikom a splitom 😉
babulky, ja nedokazem navliect na nohu tomu mojmu potvoriakovi ziadne boty do vody, gumaky, tenisky..proste nic, len sandalky 😝 on chyti obr hysak a ruci kym ho nevyzujem 😕
ninka, sa nedivim ,ze fucis 😅 a kde je foto bruska?

misanik
21. júl 2009

Ahojte babule, dufam, ze sa mavate dobre, nestiham citat, len tu som posledne 2 stranky. Boli sme u nasich (len norko a ja), vratili sme sa vcera a teraz ma matko dovcu, tak si troska uzivame 😉 Norusko je tiez nervny ako tu citam, nie je jediny, spava este menaj ako spaval, budicek 4.45 ako keby mal hodinky a zaspava medzi 20-tou az 21.30. denny spanok sa itez dajak kasle, su 2 ale tak 40 minutove... No tak si aspon uzijeme jeden druheho, no nebola by skoda to krasne detsvo prespat? 😀 😀
Gratulka moni 😵
kukala som dovolenkove fotecky a naadhera.
Dnes sme kusok pretiahli navstevu, norko zaspal v aute tak, ze sme ho nedokazali zobudit, tak spi... no mam kus stres, ze bez kojenia, on brutal malo pije, ledva mi vypije 2dcl vody a teraz v lete... tak aspon to kojenie na vecer kusok doplni, no asi ho necham kusok a zobudim a nakojim, pri vyzliekani do postielky sa mi to nepodarilo.
Mali sme uraz 😝 vyzeralo to horsie ako to nakoniec dopadlo, tresol mu na nozicku mixer z policky, fuj, krvavy palcek, na prvy pohlad sa zdalo, ze zliezol nechet, ale ma tam len malinku ranku 😝 poplakal statocne.

basika
21. júl 2009

ahojte, dieťa už spíí tak som skočila...sem prečítať si..

misanik - ten úraz, juuuj až zimomriavky som mala..

verulka
21. júl 2009

misi, tak aj vy urazujete? palcek sa zahoji 😉 uzite si rodinnu pohodicku 😉 jo a spat mozeme aj na dochodku 😀

anamor
21. júl 2009

ahojte,
verulka super fotky, pocasie nadherne, deti ako z katalogu, mama veru kocka 😉
zuzi tiez paradne fotky a saska ma uzasne copiky, aj my chcemeeeeeeeeee 😒 raz sa dockame hadam 😉
jani senec super fotos /my sme vzdy zabudli ☹ preto leto musi byt, este fotky nemame 😉 /, toaletakova foto, duper.
miska pad nedobre, ale hlavne ze je dobre 😉
leni nasa natalka je tiez tusim bitkarka, dnes davidka /jancinho/ capla a mala par utokov, bola nevyspata, ale to ju neospravedlnuje, bola vzdy bita /tiez som tomu nevola rada/ ale toto je este horsie tusim 😒 a zacala si strasne chranit svoje /hracky,kocik a pod. iba s jedlom sa chce na oko podelit, urcite by nedala/.... uvidime co bude nasledovat.

anamor
21. júl 2009

basika a este som chcela ze manduca je zazrak,tam fakt ditko zaspi 😉 v takejto polohe, kto nevyskusa neuveri 😉

verulka
21. júl 2009

inak vraj ten novy lacnejsi nosic od liliputti, ci ako sa to pise, je vraj tiez super a lacnejsi 😉 a co sa bitia tyka, proste jej vzdy treba dohovorit...ona to coskoro pochopi, ze toto nie je spravne..s majetnickym pristupom to teraz zacne a postupne sa nauci, ze treba pozicat..i ked su aj deti, ktore maju vsetky svoje veci na salame a je im jedno. Ronovi vadi, ked mu niekto vezme dudel a caj..hracky ma na haku

kety80
21. júl 2009

nas maly hracky da jedine co nechce dat dudulka 😀 😀 😀
verul tie 3 tvoje deturence su cele po tebe a ronko cely tatino teraz to na tych fotkach z dovolenky su krasny obdivujem tie blond vlasky 🙂

kety80
21. júl 2009

tak nechcelo sa mi este spat tak som dala tie spominane fotky 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

kety80
21. júl 2009

dobru noc

verulka
22. júl 2009

cafte,
kety kraaasne fotocky, aj my sme vcera mali oslavu 😉

mirka20
autor
22. júl 2009

dobre ranko 🙂
tak vidim, ze nie sme jedini, kt.su nervni. nasa mala ked je unavena alebo zlostna, tak hryzie (verul, si ma potesila, ze to obdobie aj pominie). a vacsinou je to medzi 18.00-19.00, ked uz sa blizi jej hodina spanku (spavat chodi okolo 19.30-20.00).
basika, aj my sme mali pad z postele predminuly vecer. my mame postielku prisunutu k posteliam a nema tam tu bocnu stenu a nasa princezna vecer, ked sme este pozerali telku cestovala po posteli (vacsinou jej tam dam vankus, ale ako na potvoru som vtedy zabudla) a zrazu bac a plac. chudatenko moje, nastastie sa jej nic nestalo, len sa zlakla.
fotky mate kraaaaasne, normalne by som sa opat vratila na dovolenku 😵 ale aj tie pri dome su super.verul, dodatocne vsetko naj radkovi 😵

zuzka.sk
22. júl 2009

Ahojte,

vsetci maju nadherne fotky, nielen z dovoleniek, ale celkovo tie letne, su take vesele a deti to baviiiiii vo vodicke hocikde.
Dakujeme 🙂 Mne sa vazne pacia tusim vsetky letne detickovske fotecky. xiix

No a copiky - Saske zrazu zacali rychlo rast vlasy, dost jej to vadilo, ale ma ich take jemne a strihat sa mi to nezdalo moc rozumne, to by som musela stale, tak som jej robila copiky a v jasliach jej to tak zavrteli, som si zobrala priklad a uz jej to robim aj ja. Tam sa s nimi vyhraju ... Len ja ked jej to robim, tak sa nabeham, ona mi uteka a smeje sa a neda si to a v jasliach, ze im v klude sedi a pohodka. No, mamine si dovoli.

A inak klobuk dole pred tymi, co sa uz rozhodli dalsie babo, ja som rada, ze som rada, a to som bez brucha a v tomto teple, uf.

Deti sa nam zacali bit, aj same seba pastickami do hlavicky a aj nas, no ale vydrzime a vysvetlime, u Saski niekedy potom pride aj "mooooja" a to je uz potom take zlate, ze sa ani nehnevam, ked mam nejaky skrabancek od nechtika.

A strasne sa mi namotala momentalne na mliecko - Nutrilon. Co ta ho popije, normalne nechapem. Uz pila len x denne a teraz este aj v noci si vypyta aj rano hned aj ked dojde z jasli aj pred spanim ... no vkuse. Okrem toho aj papa. Tak mozno z nej bude gulicka (guulka ako ona hovori).

Je a strasne sa uz rozrozpravala, uz si aj pokecame skoro. hehe. Normalne jej rozmiem co chce a sama mi povie a no parada, sa vytesujem z toho. Opakuje, sa smejeme na tom, dnes som povedala, ze toto pojde do kosa a ona ze ... do kosa... uplne cisto. To sa nechvalim, len som rada, ze uz rozumiem ... najhorsie bolo pre mna, ked som nevedela, co vlastne chce. Uz je to pomenej.

Tak pekny dnicek a este prihodte fotky, rada ich pozeram.
Idem makat.
Pa

anjelok
22. júl 2009

ahojte,
mala spi, tak mam chvilku kym zacnem varit na zajtra obed. francuzske sme dlho nemali 😉 mam dobru spravu. natalka konecne vysla ta zabudnuta dolna dvojka, tak sa tesiiiim, uz som sa bala ze nevyjde. len je s nou dnes na nevydrzanie, aj noci sme mali posledne dost umrncane a casto sa budila, uz dve noci za sebou spi s nami.
romi natalka presne to iste, doteraz bola taka skor tichsia medzi detmi, ale uz sa zacina presadzovat. a tiez co pises, ze si chrani svoje veci, kocik, mna 😕 ..vcera som mala chvilku nellinku na rukach, normalne ju odtlacala, tahala a pod. ona aj poda hracku dietatku, ale ked si ju chce zobrat, tak ju odtiahne, ze ne 😅 ..a ked si ju nechce zobrat, tak mu s nu par krat buchne, ze naaa, ved davam 😝 katastrofa, to bude, ich to odnaucit 😝
ale myslim, ze to este chvilku potrva, lebo co tak sledujem po ihriskach, tak vacsie deti robia presne to iste.
zuzka, tak saska je sikulka, ked uz takto rozprava. uz to bude len coraz zabavnejsie. uz teraz sa kolkokrat nasmejeme a ked zacnu este hovorit 😀
kety super rodinne fotocky 😉 ta torta vyzerala mnam 😝

basika
22. júl 2009

Ahojte, aj Lívia spí, tak som dobehla..

no to asi nejaký vývojový stupeň, ako sa naše deti bránia..toč o ste popísali, akoby som to ja písala..preeeesne to isté.. s obmenami..

zuska.sk - ja Lívii tiež robím copíky..my sme ju už ale strihali..ale už teraz nebudeme. Ona si zasa dá v pohode urobiť vrkoč..ešte si to aj sama dáva na hláávku..a keď jej urobím ideme do zrkadla..tam sa kukne a pošle si pusu do zrkadla. Lívia sa tiež vola gulkam keď ju odfotím tak hneď mi driape foťák a hovorí...gulka gulka gulka..chce sa vidieť...no hold..rada sa na seba pozerá..všaade na foto, na DVD, v mobile, v zrkadle..

kety80
22. júl 2009

ahojte tak som rada ze fotky sa pacili 🙂 neco som upratala kym mali spi tak som nakukla nejako sa to tu rozbieha
ANJELOK s tymi francuzskymi si mi spravila chut 😀
s tym bitim to je aj u nas niekedy si sam bucha hlavu ale to ignorujem a zachvilu ho to prejde zacina aj bitka so segrou ked sa mu nieco nepaci alebo ho dlho mojka a on nechce tak to da patricne na javo neraz mala kika skrabanec na tvari a vytrhane vlasy mne ked som mu nieco nedala tak mi taku strelil ze som len kukala kde sa v takom malom taka sila berie tak som nanho zvysila hlas az sa na mna urazil 😀 no zacina obdobie vzdoru a vynucovania ale zatial to zvladame tak idem nieco zjest kym mali spi pa a vsetkym praje pekny zbytok dna 🙂

janca704
22. júl 2009

Ahojte.
KETY, fotky super, mas krasne deticky. A manza mal Kristove roky? 😀 😀 😀

ROMI, tymi vcerajsimi Natalkinymi "utokmi" sa netrap. Patri to k veku a k socializacii, cakam, kedy take zacne aj Davidko. Ale kedze Natalka bola neraz jeho prikladom uz, tak to bude coskoro 😀 😀 😀

Pekny horuci den, zajtra bude horsie 😀

kety80
22. júl 2009

ahojte miminy 🙂 tak dnes sme vykupany odusu my sme tu mali dnes 35 stupnov na slnku neviem ako inde 🙂 a zajtra na byt este viec horuco 😉
JANCA ano mal kristove roky a chyta ho druha puberta takze mam tri deti 😀 😀 😀
idem zehlit mozno sa este zastavim tak zatial pekny vecer

ka77ka
22. júl 2009

pekny neskory vecer maminky. 🙂 ja vas vobec nestiham ☹ stale sme vonku, potom doma porobim co treba a je vecer 😉 ..dnes som sa skoro uvarila pri sporaku, nasi mi cucoriedky doniesli, tak som zavarala 😉

Eliske idu asi tiez dalsie zubky...dnes sa mi 3x tak pokadila, ze az strach 😀 😀 😀 ..ale zato v noci uz druhy tyzden spava dobre, tak som spokojna. 😉

tie letne fotky su fakt krasne, takze fotte a fotte, nech mame co pozerat. 🙂 🙂 🙂
idem si lahnut, je neskoro...zastavim sa, ked budem mat cas. 😉
krasne slnecne dni vam prajem. 🙂 🙂 🙂