Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
24. aug 2009

ahojteee,
kati aky pracovny vikend, nemala by si sa teraz setrit? 😉
evi vitajte doma 🙂
ninka, dakujem 🙂 natalka ma dnes tiez taky den, ze vkuse reve, vymysla, potom si pri tom nabije pusku a zase reve 😝 len vonku je dobre 😅
a vedia toho uz dost. len nie vzdy maju na to cas. napr. minule muza prekvapila tym, ze jej povedal: dones mi papucky a ona mu ich priniesla. cely vikend o tom rozpraval, hlavne, ze som mu uz neviem kedy hovorila, ze to vie 😅 a napr. ked chce, tak aj odnesie vec na miesto. poviem: odnes to na miesto a ona to odnesie. ale nie vzdy. len ked sa jej prave chce. no z takychto veci usudzujem, ze rozumeju oni uz vselico, ale radsej sa tvaria ze nie..ako napr. niekedy, ze su hluchi 😀
jaj pisem jak tatar. idem oddychnut este chvilku, kym sa mala zobudi, uz som pozehlila, upratala, tak mam narok 🙂

anjelok
24. aug 2009

basika super miery, vidis, livka ako pekne rastie 😉 a s tym jazykom dufam, ze nutrolin zaberie a bude vsetko ok 🙂
a ked uz sme pri tych mierach, ninka, natalka ma tiez len nieco cez 9kg, vysku neviem, a kopu veci, co som jej pokupila 86 su jej velke 😅 takze plna skrina a pomaly polovicu nemoze nosit. tiez to vidim tak, ze v zime 86-ka.

efcso
24. aug 2009

cafte.

KATS SUPEEEEER!!!! gratulujeme. 😵 😵 😵 som nevedela, ze planujete.

nicol, s tym odstavenim od kojenia s tebou uplne suhlasim. ja som presne kvoli tomuto odstavila v roku. mam kopu znamych, ktore si vraveli, ze sak to jake dobre pre dieta a potom len cumakovali, ze dvoj-troj rocne a len na prsniku zaspavat a kazdu chvilu sa budili a stale chceli len mm... no ale kazda sme ina. ja sa chcem mat aj ore seba. asi sebecke, ale teda co uz so mnou.

co sa pedagogickeho vedenia a vychovy tyka, u nas pokusy stale su (ako aj lingvistickeho charakteru) a feedback stale ziadny, tak som si povedala, ze nanajvys sa nauci povedat mama v skolke. 😀

este ste postielku riesili. no kedze sme olivii uz spravili izbu v dome takmer na komplet, asi jej tam uz aj daku velku kupime, nech si tam cez den pospi, nech ja mozem ist po robote. len neviem aka sa ma. co je dobre, zdrave, pekne a mojim predastavam vyhovujuce. a ze matu postojacky spal? 😀 😀 😀 uuuzasny musel byt. nicol, bude aj ba veltrh nabytku na jesen. ja sa asi aj tam pojdem poobzerat, kedze tak na jesen budeme potrebovat aj sedacku. teda aspon moj tajny plan je taky. uvidime.

janipo - podobne smutne pribehy (ako som tu zacala rozoberat minule) mas uz odo mna zakaz citat davno, takze take prispevky uplne ze preskakuj!!!

basika
24. aug 2009

ef - ahoj, peeeeeeeeekna sladkaaaaaa pusa starkému...sa mi páči

basika
24. aug 2009

jani - no dúfam, že to nebude nič vážne... a bude to tak maximálne ten geografický jazyk a žiadna alergia alebo niečo s imunitou..

dnes nás aj očkovali

anjelok
24. aug 2009

evi ja sa tiez snazim natalku nejak edukovat, ona sama mi stale nosi nejake knizky, ale stale mi tam ukazuje len co ona chce 😀
a nejak sa jej to mota v hlavke. ked poviem, urob auto, urobi sovu a ked poviem urob sovu urobi lietadlo a tak pod. no ale aby som jej nekrivdila, niekedy sa jej to aj podari. tak isto je to s tym..ukaz oko, ucho, nos..ukazuje vacsinou nos 😝 😀
basika, tu janku, to si asi mna myslela 😅
nas caka poradna bud. pondelok a tiez ju budu aj ockovat. a idem sa este spytat aj na kaku, lebo odkedy mala jeden tu hnacku a teplotu, tak ma v kake nestravene zvysky jedla. normalne kusky mrkvy, fazulky, tarhonu a pod. ked zje viac melona, tak na druhy den kaka cervene. nepozdava sa mi to 😒
jaj ninka este tebe som chcela. ja sa zimy desiiiim..uz teraz nevydrzi doma viac ako 2 hodiny, to bude, vymyslat program 😅 snad ju dovtedy chyti caro carbania na papier..alebo cosi ine, lebo inak neviem neviem 😅

basika
24. aug 2009

Leni - ano myslela som teba..no som zvedavá, že keď sa zveríš k Dr.. či ti dovolí ešte odolať vyšetreniu na gastre..kiež by to nič nebolo, lebo ja sa tiež desím chodenia po doktoroch..

čo sa týka edukácie (to je straaaašne mudry výraz) tak Lívia kedy viac sa naučila za napr. týždeň, teraz to viac-mennej stojí...novinka je akurát to, že ocko je nie len "koko" ale volá sa "tuto" (peťo) na nášho psa Maxa kričí "mak"

katuskapd
24. aug 2009

ahojte
tak uz sme naspet doma v starych kolajach,teda aspon trocha 😅

kats obrovska gratulacia, sa to zase rozrasta 🙂

oblecenie nosime teraz 80, aj 86 ako ktore, veci na jesen este nenakupujem.

efco pusa sladka dedo zlaty 😀

postel neriesime, nakolko Matusko spi vo svojej izbicke s postielkou a zatial je spokojny, aj ked uz je ho plna a zachvilu z nej vyrastie, ale to potom budeme musiet prehodit izbu, alebo vyhodit rozkladaciu pohovku co tam teraz je, tak uvidime. Byt uz mame zariadeny cely chvalabohu.

basika tak vidis nic vazne, aj ked take nieco zneistie cloveka.

jaj a rozpravanie, len take tie zakladne mama, tata, papa, apd. , cez vikend sa skoro nezastavil bo nahanal zvieratka u deda, tak mu papulka mlela ze az, chytal cicu za chvost a ta ho stiahla tak uz potom nechytal, alebo hava provokoval cez plot a ked sa havo postavil tak s krikom utekal kade lahsie 😀

verulka
24. aug 2009

cafte, baby som jemne mimo 😅
kazdopadne...kats, gratulka- skvely datum je 23.4. 😎 tesim sa s vami...
preletela som- smutnych sprav je mi velmi luto 😔
prospievanie a napredovanie je super 😉
u nas sa spi na posteli bez mrezi od 14.8. 😉 strasne sa z toho tesi, nepadol ani raz a konecne je velkac 😉 len psi evidentne menej, lebo hned ma slobodu a zlezie si a odchoood. v noci sa zobudim, ze mi niekto stoji pri hlave a robi mojaaaa..to znamena, ze sa chce ist strcit ku nam 😵
mam doma vsetky deti, tak paradne ficime, uzivame si to, chystame sa do prahy 😉
ron je ukecany brutal, zacal sa uzasne zapajat do chodu domacnosti.-cize nie len radosti ale aj iste povinnosti 😉
no a mali sme uraz- strcil mi prst do oka, poskrabal mi rohovku a bola som par dni total nepouzitelna- 1oko zalepene, druhe odmietalo prebrat funkciu zraneneho oka, takze som nevladala skoro nic..ale uz je to ok...
janinkam krasnym vsetko naj k meninam 😉 sice neskoro ale rpedsa 😉

basika
24. aug 2009

verul - ahoj, ty si to všeeetko zhrnula..to oko ma mrzí ☹ , nepríjemné... a už je dobre?

anjelok
24. aug 2009

verul super, ze si sa ozvala 🙂 a ake povinnosti ma ronko?
katus to s tymi zvieratkami mi nieco pripomina 😅

kety80
24. aug 2009

ahojte 🙂
Anjelok krasne fotky az teraz som si vsimla aj nasmu kubkobi sa pacili dinosauri 😀
basika - dakujem manzel si uzil volno a teraz je zas nastartovany na robotu tak ho trochu sekirujem a je uz zo mna na nervy 😀 😀 😀
zajtra ideme s kubko k dr. tie znacky neprestali tak hovorila ze mame prist rano na vyter ci nechytil dajaky výrus ☹
kats- gratulujem k tehu ani som nevedela ze planujete nejako to od dovolenky nestiham sledovat tak ked som na niekoho zabudla tak sorry 😒

nicolmt
24. aug 2009

verul s tym okom 😲 ☹ no mne sara posledne dni ltt pichla uz do oka, dva krat mi to zachranili len sosovky 😎 😝
jo a verul bonzni co by som uz sare mohla z domacich prac delegovat 😝 😀 teda vacsinu aj tak robi so mnou 😀
jej top je utierat nieco, najradsej podlahu, to ma az tak rada, ze si sama porozlieva aby mohla utriet 😝 😀 dtto pri jedeni si priebezne utiera pultik 😝 😀 s ockom vysava, tlaci mu vysavac lebo tie kolieska su evidentne pomale 😎
pri prani a vesani stale podava, hracky si upratuje "sama"...v reali ona uprace dve a ja zvysnych 30 😝 😎 ale aspon sme nauceny ze pred odchodom z domu alebo spanim upraceme bordel 😎
som nevedela ze aj v BA je veltrh, efco hod potom termin, hadam sa svagrina uz konencne dovtedy nastahuje do noveho podnajmu a mozem vyrazit na navstevu 😀 a sedacku som si myslela ze ste uz kupili, vsak sa ti jedna pozdavala uz na veltrhu 😕
anjelok no my nastastie mame 86tky len dake tricka s dlhym tak to nam nevadi, vyhoda je, ze som jej chcela dake teplejsie veci na jesen kupit, vesticku, budnicku a zrazu zistujem ze tie z jari su nam este dobre 😅 takze len prsiplast a cizmicky konecne kupit a na jesen sme vybaveny 😎
sara je na tom s rozpravanim celkom dobre, ale to bude nasimi starsimi kamoskami 😝 😅 ona mi rozumie prakticky vsetko, ale samozrejme ze casto zahadne ohluchne 😝 😎 a ja jej vcelku uz tiez 😅 obcas zapoti aj nejake slova co su zrozumitelne aj okoliu ..moje naj je maminka 😅

janca704
24. aug 2009

Ahojte 😉

Predovsetkym KATS, gratulujem, uzasne 😵 😵 😵 Prajem vela zdravia a sily 😉

BAS, super miery na dievcatko a fajn, ze ju lekarka nechce zatial trapit. Livka bude teda asi vynimocna s "geografickym jazykom" 😉

VERUL, to muselo byt neprijemne s tym okom 😕 . A tiez som zvedava, ak ema Ronko povinnosti 😉

Ja uz sa po jesennych a zimnych veciach obzeram, lebo na leto som sa zbadala dost neskoro 😅 , alebo leto prislo skoro? 😅 Akurat, ze netusim velkost ci 86 alebo uz 92 😝 Zatial nosime 80-86, ale co bude o 5 mesiacov... 😨

KETY, drzime zajtra Kubkovi palce, nech to nic nie je 😉

kats
24. aug 2009

ahojte a dakujeeem, planovali sme 😉 😀 este aj za pochvalu dovolenkovych fotiek 😉 mame blondaka - zatial netusime po kom 😀 😀 a rad papkaaaa tak uz to je na nom aj vidiet 😉

ef - stale zabudam pochvalit blond hrivu 😀 pristane ti to 😉

pekne miery maju babulky

kety drzim palce kubkovi

verul - dost neprijemne s okom 😖 aspon na nieco su dobre tie moje brile 😀

zimne olecko somkupila na jar 86 aj 92 a myslim ze vynosi obe 😀

u nas tiez ficia domace prace 😀 miluje vysavanie, drhnutie podlahy kefou, utiera si to handrou a rad zameta 😀

kety80
24. aug 2009

kocky dakujem ze na nas myslite dufam ze to bude ok
nicolmt - nas kubko tiez strasne rad vysava priam mu vysavac nestiha uz mi stihol vytrhnut koliesko tato opravil 😀
basika - tebe som zabudla super miery ma babulka 🙂
my sme mali ist teraz do poradne ale nam ju posumuli ked teraz mali hnackuje na 2 sept. tak uvidim to ockovanie co teraz dostali zvladli deti v pohode

verulka
24. aug 2009

cafte,
no on robi to co vsetci- zameta, nosi veci do kosa, upratuje hracky, odnasa riad do kuchyne...sice vzdy mu niekto asistuje, ale uz je to ze:ideme von, musime pozbierat gulicky a pod. Vecer pred spanim ulozi knizky( styl nekomentujem 😀 ) a ked nedociahne, tak si ma zavola na pomoc..proste nielen zurka a zabava ale aj pomoct musi- vlastne chce 😉
zimne oblecko ja este bojim kupovat, kedze teraz ma 85cm a nohu mame 23 cele topky, sandalky 22 este snad donosi..ja sa boji, ze ak porastie takt, tak mu bude 92 mala v zime 😝
ja idem zajtra na ocovanie s ajkou 😅
oko mam uz v pohode, este mierna hmla, ked pozeram 1okom, ale inak v poho..brutal paradny, ale zase prezitelne bez ujmy 😉 ale ked mi to opuchlo, hned ma napadlo, ze skoda, ze nenosim okuliare 😅
co sa reci tyka, v tomto je v pohode..najnovsie slovo je kamion 😀
jo ja sa na zimu tesim, miluje zimu, budu vianoce 😵 😵
kety drzte sa 😉

misanik
25. aug 2009

Ahojte mamule.
Tak tu su novinky 😵
V prvom rade kats srdecne gratulujem a prajem uzasne a bezproblemove tehu 😵 dufam, ze ti to nezabrani ist do jasnej??? 😉
Janka, tak na stojaco-spiacom matuskovi som sa tak nasmiala az som kavu rozliala 😀 😀 😀 on je proste uzasny 😀
Lenka, si ma teraz vystrasila. Presne take kako ma aj narko, normalne celea mrkvicka, fazulka, meln, vsetko take ako spapa, nedavam probiotika, ale uvazujem ze zacnem, ci nepomoze. Som to zabudla spomenul lekarke na poradni ... som zvedava co vam povedia.
Verulka, to oko ma mrzi. 😠 snad uz bude dobre, ty mas teraz isto pred nastupom velkacov do skoly fofry paradne vsetko nachystat, nakupit... snad oddychnes ked budes od septembra spon cez den jednodetna, drz sa 😉
Leni, oni brutal rozumeju, ja sa uz aj bojim nieco povedat. Dnes som rano vesala pradlo, norko uz nervozny podupkaval za mnou, tak som videla, ze ma kamarata na piesku pri bloku, mu hovorim, "ked dovesiam pojdeme za maroskom do pisku" on radostny vykrik a o 5 sekund mi stoji za chrbtom, lopatka v ruke a klobucik na hlave 😀 Som povodne chcela este daco porobit a tak ist, ale uz sa nedalo 😀
Mna na orave chytila panika, ze je po lete kedze tam bolo 10 St. a tolko som este chcela v domacnosti v lete stihnut, tak dnes makam od rana, pracka perie uz 3-ti raz, perim periny, vankuse... proste cele leto "valam gule" ako by moj muz povedal a teraz panikarim 😀
Aj norko pomaha, robi bordel aby ma prinutil castejsie upratovat 😀
Janca, ako robis tu zeleninovu omeletu? Nebojis sa ci je vajicko dostatocne tepelne spracovane?

misanik
25. aug 2009

Duracelko este tebe som chcela ku kojeniu, ja pomaly uvazujem o odstaveni. poviem uprimne, aj chcem aj mi pride obcas luto ze ej to mozno posledny raz v zivote a us to enzazijem... no zrejme si musim najprv ja v hlave rozhodnut. Norka som najprv zacala ucit na UM, trvalo to dlhsie, ale zachutil nam Sunar. Normalne sa tesi ekd mu spravim a pekne pije. Na veceru mi vypije asi 180ml s triskou krupice, ale potom sa este dokoji a rano tiez okolo 180ml uz dve rana. Dnes rano som ho uz nenakojila, dala som len Sunar. On mi uz poslende tyzdne vacsinou prespal noc a teraz ako som mu zacala davat UM, dozaduje sa kojenia v noci 😲 no neviem, bude to asi chciet radikalny zasah, ked dajak doriesime podam info. 😉

misanik
25. aug 2009

kety ako kubko? este hnackuje? drzim palce

mirka20
autor
25. aug 2009

ahojte 🙂
nejdem vas teraz spatne citat, chcem si ist rychlo lahnut k malej, kym este spinka, nech to vyuzijem aj ja na oddych.
len som sa prisla pochvalit. dnes som bola u dokiho a potvrdil mi, co sme uz 2 tyzdne tusili 😵 cakame drobceka. zatial ma len 4,2 mm, ale vsak este ma cas do aprila dorast 😀 krasne mu bije srdiecko, tak sa tesime 😵 bolo to sice neplanovane, ale aj tak sa uz moc tesime

misanik
25. aug 2009

mirka 😵 samozrejme aj tebe gratulujema tiez zelam perfektne tehu 😵 tesim sa s vami

misanik
25. aug 2009

este som zbadala, verulka je kocka 😵 perfetny uces 😉
letim pokracovat v praci

anjelok
25. aug 2009

cafte,
misiii ja som ta nechcela vystrasit, len precitat od vas, ze to mate tiez, nech som kludna 😅 ..aj baby vcera hovorili, ze to mavaju ich krpci, tak hadam je to ok, ani to asi nebudem spominat. ci mam? zas nech tam nevypadam ako nejaka hystericka mama 😀 a probiotika ja davam stale, takze tym to nebude.
a sikovnych krpcov mate, natalka sa na domace prace nechyta..zatial robi len zlobu. asi zla vychova ☹
ninka my to iste s tym obleckom, este kopa veci z jari je jej dobra. aspon usetrim 😀
verul pozeram ze novy uces, ale v tom starom si sa mi pacila viac. ale pristane ti aj tento. zmena je zivot 😉
kety vdaka, nech je kubko cim skor ok, daj vediet potom ako ste dopadli.
jaj..a tesim na jasnu 😵

katuskapd
25. aug 2009

ahojte
akurat som pisala do stretnuti ze sa asi nekona a vy sa chystate, len neprispievate 😀

teda mirka gratulujem, normalne to zacina aj mna chytat, ale muz mi to hned zatrhne 😀

anjelok pripomina ti to natalku ci koho 😕 , a urcite nebudes hystericka ked sa spytas

misanik veru ja dnes to iste, vesam pradlo a tiez hovorim dovesam a ideme von, matusko si isiel len po ciapku a nastupeny cakal pred dverami 😀 , zlaty su krpci

anjelok
25. aug 2009

jeeej miri gratulujeeem ...tusim sa nam polka temy prestahuje do druhej k tehulkam 😅
miska, ty tu ostavas, vsak? 😀 a drzim palce k tomu odstaveniu..ja este pockam na nase testy ohladom BKM a potom sa uvidi. juj nech je to dobre, nech ju mozem odstavit aj ja 😅

anjelok
25. aug 2009

katus jasne, ze natalku 😀 presne tak isto sa chova aj ona..vykrikuje na zvieratka spoza plota alebo z dialky, uteka k nim, ale akonahle sa oni rozbehnu k nej, s placom konci u mna na rukach 😀
jaaj tema stretnutia, no musim tam ist pisnut daco 😝

basika
25. aug 2009

Ahojte, ja len v rýchlosti.. lebo dnes mám v pláne riadiť balkón

mirka20 - blahoželám

verul - mne sa tiež páčil účes predtým...ale ani toto nie je špadné

misi - však to ti kráááásne vypije..Lívia toľko nevypije...max 150ml

utekám po robote

misanik
25. aug 2009

leni, veru ostavam tu 😉 ... snad to nic nebude s tou kakou, skusim pohladat dajaku pediatricku poradnu a opytat sa ...
a tie testy na BKM budu dobre!!!! Jo a neodstavila, teraz slope sunar aj mm 😀 😀 basika, veru, celkom mu ide, vcera som mu dala 2dcl aj v aute, tak mi vypil za den skoro 600 ml Sunaru + sa kojil pred spanim aj v noci, zasa aby sme to s tym mliekom neprehnali 😀

anjelok
25. aug 2009

misi ja viem, ze este nie, ale ste na dobrej ceste 😉
a fakt, to uz mal vcera dost toho mlieka. inak, ktovie kolko sa oni nakoja. by ma to fakt zaujimalo. ale vazit pred a po ju nebudem 😀 😀 😀