Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

jankapo
10. sep 2009

misi, neviem co s pesarom, dokinu mam na dovolenke do 14.9.ale aj tak by ho nevybrali skor ako ukonceny 38tt, co je buduci stvrtok. teda, ak zacnem rodit skor, vyberu ho zo mna skor... 😀

prave mi marek doniesol z tesca ryby snad vseho druhu co mali (tehu manzelka dostala chut, neee???)...som sa nazrala jak onaaaa.... 😝 telo uz daco tusi- ze bude tvrda dieta o chvilku 🤐 ju,aj s matulom som sa pred porodom dobre najedla a potom som na vzdycharni grcala jedna radost... 😅
vcera som nemohla rodit, ze futbal...
dnes v noci moc nechcem,bo taky blby datum sa blizi...ze 9/11 😨

ta ordinacia je hnus dneska ☹

basika
10. sep 2009

janipo - ordinácia, teda otras...to so scenárom poriadne už prehnali.. 😠 ☹

basika
10. sep 2009

janipo - ty teraz také nepozeraj...

eviku78
10. sep 2009

jani, u nas bola reakcia po tyzdne teploty 38,5 a potom v noci aj vyssia, ale nemerali sme, len cela horela a rucky uz ladove. takze to bude aj u matula z toho.
a ze sam spapl veceru. 😲 to my mame od toho este daleko. ale mali by sme pomaly zacat. 😉

jankapo
10. sep 2009

evi, tak si ma potesila... 🙂 stve ma to,ze teplota,lebo musim rano saskovat s mocom... 😝 my totiz kazdu teplotku, to je jedno aku, musime odniest moc do labaku ☹ ja uz fakt ledva vladzem..no nevadi
no a veceru ze sam spapal, mal vlocky- to sa mu super naberalo, a drzalo na lyzicke, takze zvladol. 😉 ale inak, nema moc nervy naberat si slusne na lyzicku, po chvili preferuje jedenie rukami 😝 prasiatko male, ale asitreba kazdu snahu ocenit 🙂

verulka
10. sep 2009

jani, toto ockovanie je zname tym ,ze sa reakcia dostavi az po tyzdni..isto to je z toho..
matula nejake zuby cakaju, ale kedze sa uz sam krmi, zvladne aj zuby 😉
jani ,no skoda, ze vas sa mi nepodari navstivit..ale povzbudive je, ze lenka mi (napriek jej nesuhlasu) prisla ze je na tom dost dobre, a ked doriesime satku, bude z nej ina zena..pokecali sme( teda hlavne mne mlelea huba) ale krasnucki su vsetci 😵
jani, ty co take blbosti pozeras 😠

kety80
10. sep 2009

ahojte 🙂

verul - dik za radu viem ze kika je uz velka ale obcas sa potrebuje aj on muckat a ja som len rada ked bude velka uz sa muckat nenecha ☹ kubko ma tiez niekedy poriadne nervy a tiez uz dostal na maly zadocek a vysmial sa mi a potom chcel vybacat mna po zadocku ze da da 🙂 ale vsak tie jedu snad prejdu ked sme boli v poradni tak hovorila ze by mu malo ist asi viac zubov naraz lebo to tam mal cele zdurene a cervene tak nech vylezu a dufam ze uz bude kludnejsi 😉 ale dnes ho musim pochvalit bol anjelik tak dufam ze som to nezaktikla
jankapo - ty teraz radsej ordinaciu nepozeraj a dnes to veru nebolo pre tebo ja som pri telke bulila 🙂

kety80
10. sep 2009

dnes som bola na kontrole s ocami co som si dala laserom spravit a vsetko je v poriadku tak som stastna ze to dopadlo dobre 🙂
dnes mala kika rodicko v skolke no otras skoro hodinu a pol. myslela som ze ma porazi maly bol s babkov a v pohode ani za mnou neplakal tak dufam ze sa to zlepsuje 🙂

misanik
10. sep 2009

janka, zabudla som reagovat na to ockovanie, u nas nic, ale kamarat na ihrisku mal 10m dni po a teploty a nad 39, asi 3 dni to trvalo ☹ drzim palce ench zajtra uz je oki a moc radsej odniest, budete kludnejsi
a som nekukala ordinaciu, co sa stalo???

verulka
10. sep 2009

misis, nic dolezite, co by si potrebovala vediet..ani ja som nekukala, len som tu vo volnej diskusii precitala, z eco sa deje 😀

misanik
10. sep 2009

ok verul, ked nic dolezite mozem ist kludne spat 😀 😀 😀

anjelok
11. sep 2009

September 2001

Vyjadril sa raz Boh,
že už viac na nič nemám nárok.
Zúfalo si listujem
v knihe plnej prázdnych stránok.

Zväzok listov, čo nevravia nič,
nevidím už, len čujem tíš,
hlasy tónov, hlasy ticha,
len naše srdcia počuť vzlykať.

Každý z nich verí v klamstvo sveta,
ukryté hrozby tohoto leta,
pripísané na prázdny hárok.

Veď Boh mi už raz povedal,
že viac na nič nemám nárok!

anjelok
11. sep 2009

basen, ktoru som napisala k 11.septembru 😔

basika
11. sep 2009

leni - fííííííha, to taká to duša sa skrýva v tebe?.....peknéééé 😉 😵

moni1412
11. sep 2009

lenka wow, prekrasne 😵 dojimave..... 😒 a pravdive 😒

janka co papate na veceru? ked si pisala ze uz sam spapal Matulko..... my zaciname a koncime den mlieckom stale 🙂 sikulku mas doma 😉 a ockovanie? po tomto jedinom nemal Denisko ziadnu reakciu 🙂 inak dr. mi vravela ze moze mat tak tyzden po ockovani trochu vysyp, ale teplota ze by vraj nemala byt. a my sme mali este k tomu aj proti ovcim kiahnam, tak som sa bala, ale fakt nic, prvy raz 😀

anjelok
11. sep 2009

no dufam, ze som vas s tou basnou neobtazovala..ale tak trochu k dnesnej teme..napisala som ju este v r. 2001, aby ste si nemysleli, ze dnes 😅
jani, to ma tiez prekvapilo, ze matulko zjedol veceru sam 😲 velka sikulka je to 😉
natalka tiez nema ziadnu reakciu, len je nejaka vyhadzana, ale neviem, ci je to ono, lebo su to take male cervene pupaciky v strede biele. neviete, co to moze byt? nejak jej to uz par dni nemizne 😒
basika, keby si ty vedela, co vsetko sa vo mne skryva 😀
ale dakujem baby...

mirka20
autor
11. sep 2009

leni, uzasne. 😵 ja obdivujem ludi, kt.dokazu tvorit basne. ja som na to nikdy nemala.
inak, keby nebolo tej basne, ani neviem, aky je dnes datum. ja ako som na materskej, tak datumy su mimo mna. len tie vyznamne, ako poradna, narodky,...
my sa ideme zajtra opat svadbit. uz sa tesim, len som zvedava, ze kedy odkvecnem, kedze teraz vacsinou chodim spat so sliepkami.
my sme mali reakciu na ockovanie po tyzdni. najprv jeden den jemne zvysena teplota, potom 2 dni horucky, a nakoniec asi 2-3 dni vysyp. proste vsetko 😅
jani, ty mas riadneho sikulu doma. to nam zatial nehrozi. ale my mame na to cas, april je daleko, do vtedy to snad zvladneme 😵

anjelok
11. sep 2009

mirka a ako vyzeral ten vysyp?

mirka20
autor
11. sep 2009

cervene vyrazky. myslim, ze nic biele v nich nebolo.ale 100% ti to netvrdim 😒

anjelok
11. sep 2009

kuk, reakcie po ockovani..takze aj teplota, aj vyrazky mozu byt
http://www.alinka.sk/c/ockovanie-deti-997.html

misanik
11. sep 2009

leni krasne 😔 ja si tento datum pametam velmi dobre, moj ocko mal par dni na to velmi vazny uraz a cele sa mi to tak spaja prelina ...
my sme tiez na toto posledne ockovanie nemali reakciu, na vsetky pred tym reakcia bola, mierna teplotka, nikdy nic dramaticke...
janka ako je matulkovi? daj vediet
asi sa nam derie zub 😀 v noci sa zobudil, velmi plakal, museli sme dat aj sirupcek, zubok uz riadne citit pod kozou. Tak uz bude moct stikat listky (jedna znama sa mu smiala, ze ked ma len 2 dolne nemoze ani listky stikat, ze by s amu aspon 1 horny zisiel 🙂 )

basika
11. sep 2009

leni - o tom nepochybujem, čo všetko ešte v tebe sa skrýva 😎 dobrý link na tie očkovania...

ja som si myslela, že toto MMR očkovanie v 15. mesiaci bolo už posledné a najbližšie až v 3 rokoch...ale ešte aj v 17. a 18. mesiaci?..

basika
11. sep 2009

kurňa susedovy chlapci mi idú na nervy...túrujú tu motorku s obrovským výfukom...ozýva sa to strašne a Lívia spí 😠

misanik
11. sep 2009

nie basi, tam je obrna, ak si dostla 3 davky hexa vakciny, tam je uz ukoncene myslim

verulka
11. sep 2009

basika, najblizsia poradna je v 3r 😉 vtedy sa nockuje, az potom 5-6r 😉 ale ja este dam ockovat zlatacku A, len neviem kedy
misi, u nas po kazdom ockovani brutal reakcia, len po tomto nic 😉 a uvidis o chvilku mas doma zubadlo zubate- tie zubky len cakali, kym dokojis, aby ta nroko celu nezjedol 😉

misanik
11. sep 2009

basika, klud, my napr byvame vo veziaku: 12 poschodi, na kazdom 65 bytov, no ejdnoduchos tale tu niekto vrta, preraba, ked sa vrta priklepom v tych paneloch, to sa tak rozlieha vsade... proste je den, je hluk...

misanik
11. sep 2009

joj, prehanam 😀 5 bytov samozrejme malo byt

misanik
11. sep 2009

verul, vidis, toto ma nenapadlo, no nemam ja mudre dieta? 😀

basika
11. sep 2009

taaaaaaaaaaak ste ma potešili s očkovaním... ale mi ideme na poradňu v nobembri na 1apolročnú

inak dnes som pekné nohavice kúpila v "sekáči"...teraz tam častejšie nakuknem...

misi - misi no aj som rozmýšľala..kde na slovensku sa nájde mrakodrap s 65 bytmi na jednom poschodí...

basika
11. sep 2009

takže my ideme....nie mi ideme.. 😉