Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
16. okt 2009

ahojte 🙂

verul - este raz stastnu cestu a uzi si to a hlavne odychni 🙂
anjelok - no natalke sa necudujem po tych vsetkych vysetreniach kika sa tiaz neboji nasej lekarky ale pred inymi ma strach a ked kike beru krv alebo ju ockuje to ju musime asi 4 drzat kope hadze sa ma paniku s injekcie a to sa mozem podakovat kramarom 😠
s tym krbom to mame aj my odkedy sa kubko narodil sme v nom nekurili ale uz by sme chceli

kety80
16. okt 2009

basika - to ma mrzi stou obranyschopnostou dufam ze tie dalsie vysledky budes mat v pohode
chcu vam drobci chodit na nocnik lebo mne maly uz 4 mesiac strajkuje ani za svet na nocnik skusila som aj zachod a nic tak asi to chvilu necham tak a uvidime ☹

basika
16. okt 2009

kety - ja len verím, že je to len tým, že bola teraz chorá..a vlastne organizmus je vyčerpaný...a moc neWCkujeme nočníkovať ani nebudeme nikdy..to nechce, dávam ju sadať na WC redukciu...občas..ale nenútim..vraj dieťa je pripravené až okolo 18-20.mesiaca..tak to neriešim moc..

kety80
16. okt 2009

kika nam zacala kaslat v stvrtok sa mala ockovat proti chripke tak sme to museli posunut dufam ze nebudeme chory 😒

anjelok
16. okt 2009

ahojte,
dieta este spi, aj ked neviem dokedy, kedze cely cas odkedy zaspala vrtaju. nie vkuse, ale dost 😒
taka bola nervna uz pred spanim, ani jest nechcela, len, ze haji..a zla jak sto certov 😝
basika, to ige neboj, to nemusi byt hned celiakia. aj natalka to mala vysoke. naposledy ok, ale to berie denne aerius (sirup proti alergii). uvidite ako dopadnu opakovane testy. teraz to moze byt fakt vsetko skreslene tou chorobou.
a s tymi lekarmi mate pravdu (a som rada, ze nie sme jedini). ja ju uplne chapem, preco sa boji, len ma stve pristup lekarky, ktora sa tvari, ako keby bola natalka z marsu 😒 ked tak pozeravam ordinaciu a tam tu pediatriu, tak si hovorim, bodaj by sa realita aspon trocha priblizovala k tomu serialu 😅
kety drzim palce, nech to nie je chorobka. nocnik ja tiez ani neskusam, lebo ona tam neobsedi, hned chce ist dole. tiez asi zacnem skor ako basika pise s tou redukciou. lebo ona rada robi to co ja a na wc-ku ma vidi sediet kazdy den. a je to pre nu nono, nesmie chytat. takze ked ju tam posadim, tak podla mna sa bude tesit, ze sedi na wc ako mamina 😀 ale este si dame cas. ja ju planujem oducat od plienok bud. leto, ked bude mat 2 roky, mozno este chvilku predtym, ked uz bude vonku pekne.

misanik
16. okt 2009

Ahojte, ja tu mam dnes tky chaos den... proste vsetko sa mi tu enjak od rana ruca, ale je sranda.
Verul, krasnu dovoleku, urcite to zvladnu a ty kusok vypnes 😉
Nocnik nie, norko si tma nesadne, ak sadne, tak vystreli do sekundy hore. Mame redukciu, ale posedi na nej len obleceny, tak ho tym nestresujem. On chodi na wc strasne rad, ja si uz nai neviem predstavit ake to je sa vytoto 😅 bez divaka 😀 asistuje mi, podava toaletny papier, niekedy mi odmotal a odtrhol aj 3m vzdy, ale musel asi pocut v spravach o krize, elbo najnovsie odtrhne tak 2*3 cm a to mi este rozdeli na 3 casti 😀
basika, mrzi ma to, cakam na dalsie info 😉
krb nemam 🙂
kats, no ako ste "pokurili"???😀

misanik
16. okt 2009

kocky, kde je enajka, co je s nou? vzdy sa zabudnem opytat a pozdravte ju. 😉
aj ajkabezka by ma zaujimala, dufam, ze sa maju fajn 😵
Ak mi noruso dovoli napisem vam co dnes mam za den.
Ohlasila sa mi na vecer navsteva, tak som rano zapla mmb, reku dajaky kolacik spravim, skusim nieco nove... napisala som si najprv zoznam co kupit a isla do obchodu. Zoznam ostal doma 😀
Nakupili sme, prisli domov, norko mi isiel ako vzdy pomahat vybalovat tasku s nakupom, dala som nieco do chladnicky a pocujem norkove nadsene ba, ba, ba, (to je bac), otocim sa a on s nadsenim vytriasa vajcia z prepravky, no rozbil ich do tasky nie na zem, tak som vyhodila len tasku (kus ma to mrzi, lebo sa chovam ekologicky a pouzivam take spec., nie jednorazove... ale moja vina to bola) 😀 Na stastie som mala viac vajec doma, tak som sa pustila piect. Najprv bol problem kokos. Som nekupila kedze som vedela, ze mam doma, ale bol po datume spotreby, tak som si povedala, ze tam chybat nebude, aj tak nemam kokos rada. Potom nastal vacsi problem, zabudla som kupit citrony. A spravte punc bez citronu... tak som si povedala, ze ked norko vstane pojdeme, dala som ho o 12-tej spat a uspavali sme sa do 13.30 😠 neviem co vymysla, od 6-tej je hore... tak uz jasne, ze nestiham obchod, zvazovala som co nahradit, dala som Tang tropical 🙂 dalsia alternativa bol ocot, ale tych kamaratov co pridu mam fakt rada 😀 Na konic som este zistila, ze hrozienka co mam doma su jumbo, tak som aj tie musela prekrajovat, lebo som robila cernoskyne prsia a uznajte, nemozu byt bradavky rovnako velke ako prsia (piskoty) 😀

misanik
16. okt 2009

pozrite, facovkin filipko a oliverko (nadhera 😵 ): https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

andula30
16. okt 2009

Bas to ma mrzi ale neboj bude dobre, Misi ked sa dari tak sa dari 😀 No moje dieta sa podujal dnse uspat muz ale podla zvukov co odtial vychadzaju to vyzera ze spanie sa tak skoro nekona 😝

kety80
16. okt 2009

ja som ho tiez na nocnik nenutila len ked som ho tam predtym davala tak sa obcas vycikal niekedy aj vykakal a teraz sa tam z nicoho nic nechce sadnut ale nevadi tiez ho nenutim a pockam ked bude na leto a budeme oducat od plienky
misanik - prepac na tych vajciach som sa zasmiala aj ked tebe asi do smiechu nebolo ja by som asi zurila este ze boli v taske 🙂
anjelok - s tym pristupom lekarov mas pravdu kristinka nam nechcela jest stale jej brali krv raz ju tak vynervacili ze nas tam nechali na lacno do 14.00 potom jej sestricka nevedela zobrat krv tocila jej s ihlou v zile to uz bolo aj na mna vela a nakoniec sa tam chudatko on nervou pozvracala a lekarka ze mlada je nejaka precitlivela tak je muz dobre vynadal poslal ju niekam a uz sme tam nechodili a jedenie sa ako tak upravilo preto ja moc kramare nemusim 😖 😝

kats
16. okt 2009

baby, tie pristupy lekarov 😠 najlepsie je chodit za nimi co najmenej, ale nie vzdy to ide 😝

misi 😀 mala si vesely den plny zazitkov 🙂 na vajickach som sa super zasmiala 😀 😀

ano vcera sme zakurili, az tak ze mi zle doslo 😅 😝 rychlo som vetrala oknami dokoran 🙂

enajka, sa ozvala na fore dnes rano 😀 nase spolocne stretka trosku viaznu, kazdy sa doma chorobuje 😒
o ajke by som tiez rada vedela 😔

nocnik u nas len na srandu, pripadne ked sa vycika na koberec, tak si vezme nocnik, postavi na ocikane miesto a na chvilku si nanho sadne 😝 ale uz krasne hlasi ze ma pokadenu plienku 🙂 aspon maly pokrok 😀

andula, co tvoja segra?

andula30
16. okt 2009

kats no cukrovku chvala Bohu nema teraz bola na par dni v nemocnici a vraj sa zacala otvarat 😝 predpokladany termin by ale mala mat az koncom novembra podla povodneho lekara v polke decembra 😝 takze je to skoro maly je velky ma mat vylozene nohy a nic nerobit no verime ze to vseto dobre dopadne

basika
16. okt 2009

brý večer, ja som stihla malé posedenie s kamoškami dobre mi padlo... 😵

misi - no zasmiať som sa musela..ale tak ako sa vlastne ten koláč vydaril? A čo tak prsia vo veľkosti maslovéhe keksu (neviem presne ako sa volá je okrúhly a väčší ako piškóta) potom by aj tie hrozienka boli OK...ale už asi máte koláč aj zjedený.

veru enajka a ajkabezka tiež by ma zaujímalo...

nočníkovanie - komu sa chce prečítajte si..humerné ale dosť pravdivé..
http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=5134

basika
16. okt 2009

andul - a kde má rodiť...lebo v LV..vraj hrozné podmienky..na pôrodnici a šestonedelí 16 stupňov..otrasnééééééééééééééééééééééééééééééééé nekúria, studená voda len tečie..mamičky vo svetroch detičky v dekách

basika
16. okt 2009

dnes mi dala kamoška typ sama to vyskúšala..a bolo jej jedno či pokazí zvlhčovač..dala Vincentku do zvlhčovača a tak dýchali ..rozmýšľam aj ja nad tým..vraj sa zvlčovaču nič nestalo...nemáte skúsenosť?

kats
16. okt 2009

uz im maju pustit teplo 😉

andula30
16. okt 2009

no chcela by v Leviciach aj tamteraz lezala bola v soku v celku kedze nikdy v nemocnici nelezala verime ze do porodu sa to zlepsi a bude nan s laskou spominat/aj ked az s odstupom casu 😉 /

andula30
16. okt 2009

Bas som sa pobavila ma tesi ze mam spravny pristup 😀 zvlhcovac nemame mame tu dost vlhky a dokonca aj slany vzduch 😉

kats
16. okt 2009

so zvlhcovacom nemam skusenosti, my by sme domov potrebovali skor odvlhcovac 😅 jedine co moze spravit vincentka, ze sa sol a mineraly ulozia na tych castiach zvlhcovaca, co by mohlo pustit octom 😅 len moja teoria 😅

andulka, duam ze segra neprechladla a nebude mat traumu z nemocnice 😒 nech sa drzi 😉 nozky hore a nepustit 😉

andula30
16. okt 2009

kats dik odkazem 😉 trosku o nu bojim je odo mna o 11 rokov mladsia dost som pomahala s jej vychovou nejako je mi zvlastne to ze vcera bola mala ateraz uz caka babo hold cas leti neuprosne

kety80
16. okt 2009

zvlhcovac mame my sme pridalavali take kravky na lepsie dychanie ked deti mali trochu sopliky a nepokazil sa funguje doteraz tak podla mna skus 😉

kety80
16. okt 2009

andul - dufam ze to segra aj babo zvladnu 🙂

ludka_r
16. okt 2009

ahojte kočky..
zas len tak na skok. Som v poslednej dobe veľmi unavená, stále by som len spala... 😖 Táák sa mi nič nechce....
Vilko mi moc spať nedá, ale aj tak je zlatúšik. Má už aj štvrtý zub a ani nemukol, tak dúfam, že to takto pôjde ďalej.
Len už vyše týždňa liečime boľavú ritku a vôbec mu to nepomáha... Aspoň jedna boľačka, kde sa mu snáď až kúsok kože zošúchal.... ☹ Už budem veľmi rada, keď sa začne pýtať, aby sa toľko netrápil.. To bude ale ešte dlhý boj...
Inak, asi mám novinku: kuknite album 😀

kety80
16. okt 2009

ludka - gratulujem takze snazenie vyslo a bola si uz aj u dr.

kety80
16. okt 2009

a vilkovi nech sa ritka cim skor zahoji

andula30
17. okt 2009

Ludka gratulacia 😉 pekny den vsetkym 😀

enajka
17. okt 2009

ludka gratulujem
inak misanik ako dopadol kolacik pretoze presne nad tym istym spekulujem ze ho skusim upiect 😉
som tu a citam ale nestiham velmi prispievat nakolko nellka ma velmi mamickovske obdobie

misanik
17. okt 2009

Ahojte, ludka gratulujem a zelam pokojne a krasne tehu 😵
enajka, som rada, ze ste ok. Kolacik je mnam, odporucam, chuti super 😉
ludka, sa nepredbiehajte so zubami, uz sme fakt posledni. Este vilko bol nas partak, my stale 3 😀 uz aj sestrina katka nas tromfla 😀

basika
17. okt 2009

ahojte,
Ludka - gratulujem, spokojné tehulkovanie

máme nové slovo...veeeľmi aktuálne posledný týždeň... prší - puš...okrem toho dom a had ale to je mimo počasia...

kedy to už skončí tento dážď...

kety80
17. okt 2009

ahojky 🙂
tak dnes pocasie konecne umudrilo aj slniecko vyslo tak sme pobudli trochu vonku a zbierali listy pravdeze kubko sa v nich vyval tak vyzeral ako prasiatko 😀
nasu sesternicku asi zoberu do nemocnice lebo stale chudne nevedie zistit z coho ☹ tak dufam ze to nebude nic vazne