Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

jankapo
5. máj 2009

nicol, cica, ake folie na okna? hadam plienku doma mas, nie?

verulka
5. máj 2009

nicol, to je ono 😉 antibioticke kvapky do nosa, 7dni, chlad...taka modra nalepka?
no tu navstevu musime zvladit...men je dost jedno kedy, len to potrebujem co najskor vediet..nech zmanazujem celu roinu vo ZV, ze kedy zdrhnem 😀
baby, diky za gratulky, ale ja to nejako neriesim..najlepsie je, ze dostali nmedajle, ktore ich nezaujimaju ale obyckio pera- z tych su mega happy...aj ti 2chalani co boli u nas..cca hodku riesili tie pera 😕 hmmm, muzska logika 😀

nicolmt
5. máj 2009

inak mna furt miro buzeruje ze to kolko topanok ma sara 😲 😲 nekupus uz ziadne, si zavisla 😝 no ale vazne, kolko ich maju vase deti 😕
sara ma normal kozene topky, tenisky, sandalky a papucky na doma..
tie normal kozene uz druhe, lebo z prvych vyrastla,
jedny 21tky tenisky co som vo vypredaji kupila a dorastie do nich,
a jedny teplejsie papucky na chatu
no mam ich vela 😕
jo a este idem kupit jedny topky a sandalky na chatu cez MMB lebo vsak v piesku a lese v topkach za 20 eur 😠

verulka
5. máj 2009

zlati, ze cicinu 😀 u nas sa tak hovori muzskemu prirodzeniu 🤐 a zaspal v pohode?
ja nemozem mat folie, lebo mi to vadi pri cuvani...takze plienka to isti...vsetky clonitka maju zivotnost do 1 minuty 😝

eviku78
5. máj 2009

jani a po roku sa z normal mlieka moze varit a so "surovym" sa ma pockat aspon do dvoch? ty to urcite budes mat nastudovane. 😉

misanik
5. máj 2009

jankapo, normal plnotucne? Na toto sa tesim, ze skusim krupicu a aj puding... snad ma s tym neposle tiez do kelu, nemame v jedalnicku ziadne mliecne vyrobky okrem kojenia

verulka
5. máj 2009

nicl, no sara ma viac topiek ako ja 😀
ron ma 2x sandalky( ale to omylom a jedny posuvam kamoske- kupili sme naraz so svokrou) a 1 kozene topky...papucky na doma nedavam teraz, ked nie je zima...inak bude nosit tie sandalky...nic ine nemam 😉
ale vacsie za dobru cenu by som aj ja kupila 😉

misanik
5. máj 2009

verul, vraj muzska logika 😀
my mame zatial take klasika slnecne clony, ale enviem ako dlho este, dociahne na ne uz 🙂

misanik
5. máj 2009

eviku, podla kojeni.net sa moze uz normalne na varenie, len zas mam dilemu do akej miery, co sa tym mysli, pridat do privarku, ci aj spravit puding, krupicu, co je vlastne cele jedno jedlo z toho... ci to velmi riesim?

eviku78
5. máj 2009

nicol, to ma sara vazne viac topanok ako ja. presne ako verul pise. 😀 mny by ani nenapadlo kupit este akoze aj do piesku alebo na chatu. ved tie za 20 EUR potom ani nestihne znicit, ked ich bude mat len na paradu. ved detom hrozne rychlo rastie noha. a ani dedit by sa topanky nemali, ze by si odlozila pre druhe. 😲 😝

misanik
5. máj 2009

nicol, norko ma jedny cele kozene, sandalky a papucky 🙂 ale sarinka je baba, asi potrebuje lepsiu garderobu 🙂

nicolmt
5. máj 2009

verul takze teraz letia pera a nie medajle 😕 no mame sa co ucit 😀 😀 aby sme vedeli co je IN 😀
nalepka je cervena lekarenska co na vsetkych zarabanych liekoch 😕 ale asi to bude ona, hned si znacim lebo to chcem aj na buduce 😅
ja ked, tak budem v ZV len na otocku..vsak to mam blizo...kamoska nejak strasne makaju na chate tak by ma isto zapriahla keby som prisla na dlhsie 😝 😀 😀 sice sme minule rozoberali ze kopu zaklady na plot, ze 80cm, akurat sarina vyska, cez vikend idu liat beton 😲 🤐
jani plienku mam 😀 ale ked idem sama tak ju nama kdo pridrzat a napravat 😝 to 2 minut je prec...tak bud mam prilisne aktivne dieta, alebo nespravny technologicky postup pripevnenia plienky 😕
jo a efco ze tesiiiis na den bez dietata 😅 vitaj v klube..ja som sa dobrovolne prihlasila s mamou na nakupny vylet do polska aby som si jeden den "odychla" 🤐 miro nechovori nic, len si poznacil..dokonca aj tie tri dni! co idem na stetko z VS 😲 ale je mi jasne ze to bude istit svokrus 😝

jankapo
5. máj 2009

normalne co som mala doma...polotucne, lebo akoze to bol neplanovany napad...ci resp. ze total vykradnuta chladnicka...bolo tam mlieko, 3platky sunky, maslo, uhorka a jeden velky otvoreny biely jogurt po zaruke.... 😀 co v taky cas na olovrant? tak akoze krupica, skusime...no nist...ze brrrr.... 😝 tiez tak viem ze po roku sa mlieko moze do jedla, po 2 rokoch ako napoj, ak nie je alergia v rodine, vtedy az po 3...no ale to uz na kazdom...
mne je po tomto zazitku jasne, ze ani puding nepojde... 😨 skoda

topanky- papucky, topky kozene do piesku a na zahradu, potom jedny na von, akoze medzi ludi...no a sandale...dost si myslim

eviku78
5. máj 2009

misi, presne toto aj mna trapi. ale snad nam to tu nejaka fundovana mamina vysvetli. 😀

efcso
5. máj 2009

eviku- dik za knihy! dnes uz asi nedocitam, ale tesim tesim.

nicol - aj mna zaujima, akoze auto skoro hotove, uz len folie?1 ake auto? si sa nepochvalila!!! a v piatok ideme do zvolena. mame sa stretnut verulkou - na co sa samoska, ze mega tesakujem 😵 😵 😵 😵 , dufam, ze aj na dlhsie ako nase klasicke 3 hodky...

efcso
5. máj 2009

a na nuby hrncek sa da kupit new naustok? ja som ho este nevidela... 😒

verulka
5. máj 2009

nooo, ja obycko mlieko davat nebudem isto..to radsej ziadne 😉 kedze tak to robim...misi, u nas je v jedalnicku jogurt a niekedy smotana v omacke...tot vsjo 😉 ale ide leto, slniecka je dost, strava pestra dokaze total nahradit pre rocakov a vyssie prisun bielkovin a vapnika..to mam odskusane...takze ak dieta mlieko odmieta, ma na to asi dovod...ja bezne nevarim z mlieka, radsej z kyslomliecnych vyrobkov...ale kedze mam masozruta, vocozruta a prilezitostne aj zeleninku surovu poje..nic mu nechyba 😉

zlatik
5. máj 2009

Verul, no bol plac, ale zvladli sme to. Od 5- 9 mesiacov zaspaval cez den aj vecer uplne sam v postielke a potom do toho prisla nadcha, zuby a neviem co este a odvtedy je tym krasnym casom koniec, ale po roku by som sa uz chcela konecne aj ja vyspat, tak dufam, ze sa mi to podari a nezmäknem

anamor
5. máj 2009

baby ja vas nestiham citat.............. co ste zosaleli 😉 kym precitam stranu je tu dalsia 😠

jankapo
5. máj 2009

nicol a kde ju upevnujes? sak akoze pootvorim okno, privriem do neho plienku a ficim... 🙂 urcite zvladne aj blond baba...a potom bacha, ked davas dolu, zatvor to okno, ja mam nonstop na zadnych oknach 2cm otvory... 😅 a som bruneta 😝 😀

eviku78
5. máj 2009

evi, potom daj vediet ako sa ti to lubilo. nie je to na nobelovku, ale myslim, ze to pobavi.

eviku78
5. máj 2009

baby, este som sa chcela opytat. po roku, ak by som emmusikovi chcela dat tvarohoveho lipanka, tak jej mozem supnut naraz celeho, alebo jej mam dat najskor len trosku ochutnat a na dalsi den znovu? 😝 😅 😕

verulka
5. máj 2009

denbez dietata? to je uplne v pohode..ja zatim si vystacim s vecerom...ale blizi sa leto, nejaky ten fetacik a uvdime...tiez 10.vyrocie sobasa...este ma cakaju nakupy v londone...ale zase, mna to uz viac x necaka, takze si chcem uzit vsetko to dobre aj to druhe..som masochista 😵
nicol, ja am total zivly v aute, ale plienka prezije 😀 kocky( nicol, ef, dohodnime cez ip 😉 ja ze si todrahy poznacil, ze aby mal dokaz, ked bude on chciet vypadnut..akoze na revans 😀

misanik
5. máj 2009

eviku, ja by som asi dala postupne.

nicolmt
5. máj 2009

noo dobre, som uchylna na topanky asi 😝 😀 este som totiz pozabudla na sandalky z ktorych uz vyrastla a na "nove" topanky do vody co dnes prisli 😨
no ale v principe, papucky, kozene a sandlaky maju vsetky nie 😀 😝 a to ze z jednej varky vyrastla, druha pomaly kocnime a treba sa za tretou obzerat je divne 🤐 😝 😀 😀

verulka
5. máj 2009

evi, isto nie celeho...rozdel to na par dni..tvaroh je fakt megabielkoina..po lyzicke, nech ju moc nezatazis...po chvilke bud zlupne celho, alebp ta prdne..ja tvaroh este neriesim 😉
blodcka to s plienkou zvladne 😀 aj okna zatvorit 😀
romi, neries spatne, zapoj sa aktualne 😉

verulka
5. máj 2009

nicol 😀 😀 😀

misanik
5. máj 2009

nicol, tak ale tie topanky do vody, to musim vidiet 😀

anamor
5. máj 2009

verul kym sa chcem zapojit je to uz neaktualne 😉 😅

jankapo
5. máj 2009

no ja tvarohacikov nebudem vobec...jeden mu bude zalostne malo a viac, to teda nie...moj synator sa potrebuje na.rat, nie mlskat... 😀