Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

klba
3. jún 2009

inak baby ked tu preberate jedlo, mam kamosku a ide ma z nej porazit - ked vidim cim malu krmi a to mala len teraz prveho juna 1.rok!

ona jej od pol roka dava vsetko co jedia oni, na Vianoce jedla kapustnicu, ked mala 6 mes. rajcin. polievku, v cukrarni ju krmila puncovymi zakuskami a inymi sladkostami, teraz vraj boli na opekacke, vsetci ju krmili vsetkym - skusila spekacku, klobasu, slaninu, tuniaka v konzerve, proste vsetko mozne co nemoze a ona to berie tak, ved nic jej nebolo tak to moze!!!
Mna ide rozdrapit, je mi s toho na vracanie, stale ju za to buzerujem, uz mi je to blbe, nuz ale sama na to casom pride, ja uz sa do toho nestaram, sama si nici svoje dieta. 😠

Radsej sa ani nerozpravame spolu o jedle, ona vie ze mi to vadi, tak ma nepokusa, lebo uz ma skusala nalomit v cukrarni, nech dam Simimu na kostovku, ja som sa nedala, alebo ked som isla na wc u dr v cakarni tlacila do maleho oskvarkovy pagac, skoro ma vystrelo, hned som mu ho vzala. ☹

Inak perfis baba, len to stravovanie ma brutalne s...e!!! 😒

nicolmt
3. jún 2009

no dobre misanik..4.20 to ste fakt vyhrali 😝 inak ja sa musim priznat, sara sice vstala o 5tej ale jak som kukla na hodiny..ze cooo 😲 otocila sa a do 6tej ignorace..vyhoda ze spi v detskej 😝 medzitym asi aj zaspala lebo do 6tej ju pocut nebolo,, potom cosi uz vypravala tak som sa 6.2o 😝 rozhodla poctit ju svojou navstevou 😀
mame dohodu, nech si vstava kedy chce, ale JA vstavam az PO siestej 😝 😀 😀 zatial sa rozumieme 😀 😀

no a k tym spankom...misanik..ja som ju tiez najprv vzdy drzala hore do ca 9tej aby pospala do pol 12tej a potom este od 15tej na pol hodku ..lebo mi kamoska tak radila aby moc skoro nevstavala..ze ked zisti dieta ze to nebude moct dospat hned rano..si VRAJ rozmysli to skore vstavanie 😕 noo asi to aj fungovalo, lebo pred 6tou uz nevstavame vacsinou a boli aj take svetle dni (asi dva 😝 ) ze 7.2o 😅 mimochodom z toho jeden som doma nebola 😎 no ale teraz som vyskusala (druhy den to testujem) ju predsa dat rano spat skor

vstava ca 6.oo, dam mliecko, povalame sa v posteli, prebalim, o 7mej sup znova do postielky, 7.3o chrni do 9.oo (a ja poctivo s nou 😝 ), no a potom nam vychadza druhy spanok 12.oo obed a sup spat, do 1o minut tuha, predtym sme vzdy aspon hodinu vonku bez kocika, 12.30 chrni do ca 15.oo takze je to takto super 😅 vacsie deti chodia spat a vstavaju rovnako, takze mozeme chodit s nimi a konecne po 1oo rokoch chodime von aj do obeda 😅

kats zivo si ta predstavujem 😀 😀
ajkaa neboj, to sara je za dievcatko len na tychto fotkach 😝 inak furt idealne tmave rifle a tricko..aj ocino moj ma furt buzeruje ze by dake saticky mohla nosit..ha saticky, do piesku na nic, na padanie nanic, a v kociku...bez komentara kde a ako ma vylozene nohy 🤐 😀
andula skodaaa ze nemate auto a nemozes dobehnut na stretko ☹ by som ta rada aj live zazit 😀

klba
3. jún 2009

no katus, vy sa asi nikde riadne neohrejete - pri manzelovom povolani 😒 , ale aspon sa mozes vratit obcas na navstevu k rodicom do NR a pokuki stare kamosky 😉

nicol, s tym spanim a zobudenim mas super pristup 😉 , dala si vyborny tip 😀 na tu zobudzaciu dohodu 😉

bebebrumik
3. jún 2009

ahojte, chcela by som povyzvedat, čo dávate svojim majovcatam...akosi mam pocit, že jeme vela mliečneho... 😅

verulka
3. jún 2009

bebe, co to znamena, ze vela mliecneho? ja davam rano vlocky, doobeda bud jablko/banana/jogurt, potom obed- maso, zelenina a priloha, poobede nejaku alternativu desiatej a vecer je kasa alebo len chleba, alebo aj nic...niekedy vynecha desiatu, inokedy olovrant...jo a este zje tak 1,5rozka holeho
klba, s tym nic nespravis...proste kto chce, tak si infosky najde a kto sa radsej riadi posvojom, ten ta pocuvat nebude...jasa s vela ludmi o strave nerozpravam 😉

misanik
3. jún 2009

klba, to ani neries, mne sa sesterka tiez posmievala, ze to preto sa riadim tabulkami, lebo mam dieta po 30-tke, jej maly vraj prve jedlo jedol bryndzove halusky, podotykam ze v 4-och mesiacoch kedze bol nekojeny. A samozrejme, ze mu nic nie je. Ved kto by si to dal do suvislosti npr. s tym, ked im teraz ako 13 rocny ozltol a ma problemy s oblickami...
basika, u nas je to ine, norka nenapina, on by fakt aj pojedol viac, len on chce velke susta, som pisala, ze aj krmim velkou lyzicou, nema on cas sa s tym jedlom paplat dlho 😀 tak si aj odtrhne kusisko chlebika snazi sa naozaj ho spracovat, potom ho vsak vypluje 😀 teda dufam, ze na toto nam pomozu zuby a nebude to jeho poznavacie znamenie v spolocnosti, lebo takto ho asi neozenim 😀
nicol ty brdo, mna nenapadlo dat ho rano takto spat... neviem ci neskusim, aj ked neviem ci by zaspal, jeho az okolo 7.30 - 8 lame na spanok... ja ho neviem nechat v postielke... on tam vrieska a mam sucit so susedmi, ked sa zobudi, tak nakojim, obleciem nas a ideme sa hrat...
a este ho musim pochvalit, uz sa pekne snazi krmit sam, dam mu misku s jedlom na dosah, ma svoju lyzicku a snazi sa nabrat a dat do pusinky. Samozrejme, sem tam to pleskne aj o zem, co ho dost bavi 😀 nechceli by ste vidiet nasu kuchynu 😀

ajkabezka
3. jún 2009

my ranajkujeme ako kedy 250ml mliecka este v posteli, po prebudeni jogurt, alebo chlebik s maslom a sunkou, alebo rozek s tym istym, svacina ovo alebo vyziva, obed masko+zele,alebo zele+priloha, svaca ovo, alebo jogurt, alebo vyziva- velmi zriedka chce brumika, vecer chlebik+sunka+masielko, alebo 250ml mliecka a medzi tym cez den chrunky, zuzle chlebikovu korku, piskoty neviem preco ale odmieta- no skoro vsetko sladke okrem jogurtu nechce...tak tak my...uz nejsem v pyzamku, sme poo, teraz s manzom posielame kubu od jednoho druhemu, kuba je frajer, uz vali skoro sam... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

misanik
3. jún 2009

katuskapd, je ich tam malo, aj mne sa zda, len malo ma v albume fotky tortove a zasa nechce sa mi prechadzat vsetky albumy, to sa blbo vyhladava, idem podla fora a tak... no a stale pisem aby sa ohlasil kto este chce a jasne, ze aj poslal link na foto...
kats, na vojtovku urcite nechodte este, urcite sa to napravi same. A ta cakaren 😠 To si spomeniem, ked som s 2-mesacnym cakala u neurologa vyse 2 hodiny, nesmie pred vysetenim jest, lebo ho bude natriasat a potom sa este na mna osopila, ci to nahodou neplace od hladu... 😠

anamor
3. jún 2009

caute babule, par dni sa tu neukazeme, lebo ideme trosku mimo domceka 😉 na dovcu, tak sa buduci vikend na chate drzte, nech vam krasne vide pocasie /hadam je to buduci vikendik/ a potom cakam na fotecky.
papa

misanik
3. jún 2009

romi, uzite si to a dakujeme 😵

kety80
3. jún 2009

ahojte 🙂

v noci sme mali pohromu do 4.00 rano sme bojovali s kiahnami strasne to svrbelo potom kubko sa o piatej zobudil tak super sme vyspani dufam ze sa to dnes nezopakuje ale vyzera ze kiahne su uz na ustupe uz zostali len tie velke a dnes sa uz tolko neskriabe kubko to zatial nedostal tak uvidíme 😒

zlatik
3. jún 2009

Caute baby, idem si precitat co ste popisali.

PROSIM poradte mi, uz vyse tyzdna mam sople, bolelo ma hrdlo, tak uz osmy den uzivam Bioparox aj do nosa aj do hrdla, dnes som si pozrela do hrdla a mam priserne zvacsene mandle na pravej strane a ledva prehltam,
neviete mi porad co nato?????

ajkabezka
3. jún 2009

zlatik my pijeme vo velkom bylinkove caje 😉 - najlepsia pre nas je materina.d, mata 🙂 a manza rad klokta hriatvo 😵 ...a pak je super aj tantum verde- kloktat alebo sprejovat

ninka123
3. jún 2009

Ahojte, len som prisla pozdravit 🙂 Sopliky nas obe stale drzia, ale bojujeme statocne 😅 Inak my vstavame 7.30-8.00 a to sa ledva budim s nou 😀 a uz vacsinou len 1 spanok...
Majte sa krasne...

nicolmt
3. jún 2009

babyyy ja len ze panelak uz skoncil 😕 kde ste?

basika
3. jún 2009

ninka123 - kraaaaaaaasne foto...margarétkové...

my spávame 1x, ráno sa budíme 7:00-7:30 spať ide o 11:30 spí tak 1 1/2-2 hodiny...dnes až 3 a večer ide spať o 20:30

janca704
3. jún 2009

tak dnes mrtvo 🤐

Nicol, k tomu spanku. Sarka ti fakt zaspi po cca 1,5 hod od zobudenia (rano)? Lebo my ked vstavame o 6-tej (co ja nezvladam 😝 ), taham ho hore az do nejakej 9-9:30, aby mi potom zaspal zase o cca 14-tej (do nejakej 15-15:30). Ja som to teda neskusala, ale pochybujem, ze by mi po takom kratkom case zaspal 😒

Ninka, krasna fotka v pase 😵 😵 😵 Co dvojciatka? Ako sa maju? Date si zistit pohlavie? 😵

slnyecko
3. jún 2009

Ahojte zeny,poradte nejaku dobru internetovu poradnu pediatra...Kubko ma na krku v kuse zdurene uzliny a nasa pedina mu to ani poriadne nepozrela a na vine su vraj zuby...ako vzdy 🙄 vysledky na toxoplazmozu negativne,ale inak sa ziadne ine vysetrenia nerobili,a ja by som nerada cosi zanedbala 😔
my spavame rano do 6.00,potom o 9.00 ide spat do 10.00-10.30,a potom poobede okolo 14.30 do 16.00.Vecer ide o tej 20.30 hod.Nam to celkom vyhovuje 🙂

janca704
3. jún 2009

Slnyecko, skoro podobne ako my 😉

ninka123
3. jún 2009

Pekny vecer, Slny-toto neviem, skus na babetko.sk... Jani, jasne, ze dame, ale dobre to asi bude vidiet az na 4D... Inak dnes sme po poradni, krpci su v pohode, podla UTZ 14tt+3..
Idem do postele, dobru noc prajeme 😵

anjelok
3. jún 2009

slnyecko, to mame aj my...dr ma odbila tak isto, ze niektore deti to mavaju 😒 nerobila jej ziadne vysetrenia. a to ich ma take, ze to normalne vidno volnym okom. na oboch stranach.
a poradnu neporadim, este som neskusala takto cez net.
janci ja to tiez tak robim, ze ju davam spat rano skor, vstava okolo siestej a pol deviatej vacsinou spi. spi do desiatej a potom ju dam o jednej, aby bola najneskor do tretej hore. lebo vecer ju ukladam o pol osmej a to chcem, aby bola poriadne unavena. keby som ju dala spat neskor, tak vecer mi tak skoro nezaspi. a ja uz chcem mat o osmej pokoj a cas aj pre seba.

anjelok
3. jún 2009

a este som chcela...ninka super fotka v profile 😉

anjelok
4. jún 2009

ahojte,
tak my noc otrasna, natalka celu noc horuckovala, chudatko az ju triaslo, rano som namerala 39 😔 dala cipok a ma 38,3 😒 uplne studene rucky. teraz uz druhy krat spinka, hore vydrzala len hodinku a ked sa zobudi ideme k lekarke. a to sme dnes mali taky pekny dnik naplanovany, blavacky su u verulkovcov a my nemozeme byt s nimi. okrem toho vecer sme mali mat damsku jazdu, som mala byt prvy krat sama vecer bez natalky. ale takto radsej nikam nejdem.
ostava len dufat, ze do jasnej budeme fit..aj ked neviem neviem. a v sobotu sme mali mat prvu hodinu plavania a v pondelok fotenie. no clovek planuje a...len nech je natalka zdrava ☹

misanik
4. jún 2009

Dobre ranko.
leni ☹ chudatko natalka, drzim palce nech to nie je nic vazne a bude raz dva fit. Daj vediet co u lekarky
U nas spanie rovnake ako slnyecko a janca, len je skor hore rano a ten dololudnajsi spanok je niekedy len 30 min 😝 Vecer potom zaspava okolo 20-tej

misanik
4. jún 2009
nicolmt
4. jún 2009

anjelok no chuda natalka ☹ no hadam to nic nebude, a budete rychlo zdravi, to nemozte neist na stretko 🤐 ☹ a trochu pozitif, hlas ako u dr 😕

no my normal dva spanky, budicek 6.oo, prvy spanok ca 9.oo hodinku, hodinku a pol, a potom o 15tej pol hodka..teraz som skusala ten iny rezim, dva dni pohoda, dnes ani za svet..uz nezaspala...od 6.2o sme hore a teraz som ju dala znova spat ci zaspi, no zatial to tak nevyzera 😝
cela ja, som ju domotala a teraz novy rezim este nefunguje a stary uz nefunguje 😝 parada 🤐

misanik
4. jún 2009

nicol, hmm, ale budicek 6.20 znie fajn 😵 my zasa 5.00 ako keby mal hodinky 😀 aj rozmyslam, ze je tam taka mala meteostanica na ktoru dovidi, asi ju skusim schovat, ked nebude vediet kolko je hodin mozno pospi

nicolmt
4. jún 2009

no ved hej, tym ze vstala neskor nam to uz zas nefunguje...ale zas nestazujem sa 6.2o je super 😅
skus ju veru schovat co to spravi 😝 mne sa zda ze u nas je to podla svetla, dnes ked som vosla do jej izby este tam bolo vcelku pritmie, niekedy sa aj ja budim hadam o 4tej ze slnko svieti, ptaci rvou 😝
a ja som zabudla ist so sarou na kontrolu na neurologiu v roku 🤐 dako som to popri tych oslavach odignorovala...musim tam zavolat ze hadam by sa patrilo nas vyradit z evidence 😕

ako oblecene a prikrite spia vase dietky?
sara ma akesi studene ruky vzdy rano...ale nevyzera ze by jej chladno bolo tak neviem 😕
spi klasika pyzamkove dupacky, tesco vreco na spanie, deku zuzlosku ktoru ma vsade len nie na sebe a pred spanim (mojim) ju este idem prikrit jednou tenkou dekou
si neviem ju predstavit pod perinou, vsak ju vyhodi von,alebo bude spat na nej 😕

misanik
4. jún 2009

nicol norko ma len tesco pyzamko, take to ruky-nohy a cez neho deka...
urcite ej to svetkom, mame spalnu an vychod, tak ...ale aj ekd ho dam do deckej nepomozem si, tiez je na vychod, jedine kuchyna na juh 😝