Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

katuskapd
21. aug 2009

ahojte
Jankam vsetko naj 😉

basika livka fakt jaka velkacka 🙂

misanik super ze uz pijete mliecko 😉

aly super ze je ok,aj ked mesiac dlha doba.

tak my sa mame fajn, po ockovani ziadne stopy total bez teploty, sme u svokrovcov na vychode, mali sme oslavovat svokrinu 60 ale v pondelok ju zobrali do nemocnice, pre vysoky tlak, uz je dobre ale pustia ju az v pondelok, to tu uz nebudeme, takze oslava sa nekona. zajtra ideme na plienky a kase, mlieka atd do madarska 🙂 usetrime nejake korunky, teda eura. matusko cely den vonku v bazene, alebo nahana hava, cicu, zajka, pipky po dvore, neviem ho dostat dnu 😀

janca704
21. aug 2009

Ahojte

Predovsetkym svojim spolunmenovkyniam prajem vsetko naj k meninam 😵 😵 😵

Kocky, to s tymi detickami kamaratiek ma hrozne mrzi, je to krute, velmi... Ja osm si dnes poplakala, ked v spravach davali, ze nasli kdesi v Bernolakove odhodeneho novorodenca - 3hodinoveho ☹ ☹ ☹

ALY, super, ze Alexikovi sa nozky popravili a beha jak sarkan 😀 😀 😀

BAS - livka je fakt taka velkacka, aj dva roky by som jej hadala 😉 Krasna v tych copikoch 😵

JEDLO - aj ja som asi "Jankapo suseda" 😅 😅 😅 Tiez sa zrovna netrham davat mu nove a nove veci. Ked je cosi poruke, dam, nech ochutna, ale zeby som umyselne vymyslala, co nove mu zaradit do stravy, to nie. LENI, ja som este nedala bielko, tiez sa bojim. Ale do 2 rokov cakat nebudem, tak do 18mes. Zltko papa 😉 Moje dieta este ani sunku neochutnalo 😅 Mne samej to pride sialene slane a potom, je to udenina... Pecene nejedol nic este, ale robim mu zltkovo-zeleninove omelety na panvici, to mu velmi chuti.

U nas sa pije len voda 😵 Comu som v tychto teplach velmi rada, lebo sa nemusim bat, ze mi sladeny napoj niekde vonku skysne. V zime pil riedene stavy. Caje odmietal, uvidime co bude po l ete, ci si da aj caj 😉

MISI, super, ze sa Norko "rozpil". Snad aj u nas to pojde relativne hladko. Zatial mi ciste UM odmietal (Hami). Ale ked som ochutnala, ani sa nedivim 😝

anjelok
21. aug 2009

he jani, tak si ma potesila, uz som si myslela, ze som cudna 😀 ale tiez si hovorim, ze ved varene je najzdravsie, aj my by sme take mali jest 😅 a ja osobne mam taky jedalnicek, ze prikladom teda byt nemozem, nie ze jej z toho este aj mozem dat jest 😝 napr. tento tyzden do stredy som jedla rezne z nedele, vcera vyprazany syr a dnes cestovinu s vajcom. no proste nemam cas vyvarat a vecer sa mi uz fakt nechce 😝 tak varim len malej.
a otazka, ked davate detom napr. sladke jedlo na obed alebo to pecene kura, tak potom kedy im date zeleninku a ako? sorry, mozno blbe otazky, ale pomozete mi tym. dakujem.
aly to je supeeer, tak vidis a ako si sa toho bala. sikulka alexik 😉
misi tak super sprava, ono to ponukanie netreba vzdat. ja som tiez bola trpezliva s pitim a vyplatilo sa. a tiez zabral ten maly avent poharik s cumlom 😅 ..teraz uz pije z hocicoho. ale UM som jej este nedavala, len alnatura kasu do UM sunaru. aj to malokedy. netusim, ci by ho len tak vypila.
katuska, tak to zavidim..taky maly dvor by som aj ja brala teraz s malou, uzite si to 🙂
pekny vikend prajem vsetkym 😵

misanik
21. aug 2009

janca, skus mu dat Sunar, to Hami je fakt hnusne ... Sunar je vyslovene chutny, ja som dala rovno vanilkovy, vecer mi vypil 150ml 😵 , viac som neurobila, asi by vypil viac, ale este som ho dokojila.
Leni, ja dam pecene kura a k tomu uvarim zemiak a zeleninku na pare ... On stale tak papa, alebo ak robim masko s omackou, tak osmahnem, zalejem vodou, pridam zeleninku a omacku zahustim jemnymi ovsennymi vlockami (troska a nechat uplne rozvarit), je to zdravsie ako zaprazka, fajn to chuti aj mne a k tomu prilohu, teraz robim len cestoviny, alebo zemiaky, ryzu mi neje od kedy sa krmi sam rukami je to nemozne, papa ju po 1 zrnku... 😀
Inak dnes ten karfiol zjedol cely tanier... no ale 2 dni pred tym drzal hladovku on si dava take ocistne dni 😝
My odchadzame rano na Oravu, prajem vam pekny vikend.

basika
22. aug 2009

Ahojte...

misi - však 150ml..mlieka..to je super..prišiel tomu na chuť..je to na dobrej ceste...

basika
22. aug 2009

Ahojte.. tu nikoho..len ja stálica...

kurňa... ☹ ☹ začínam hysáčiť...neviem či si niektorá spomínate som sa tu pýtal na fľaky na jazyku..Lívia to má stále..tak študírujem na nete..a kadečo sa dozvedám...aj že to nemusí byť nič..že tzv. geografický jazyk..ale aj príznak...nejakej alergie dokonca celiakie..a pod..budúci týždeň by som mala ísť k Dr...tak musím sa na to spýtať..pozorujem to už tak cca 2 mesiace.. mizne to a zasa sa ukazuje...vyzerá to asi takto:
http://www.library.vcu.edu/pdfgif/tml/oralpatho...

samozrejme..nie až tak hrozne..ale tak podobne... ☹ 😖

basika
22. aug 2009

keď si predstavím...nejaké vyšetrenia.. a chodenie po doktoroch...tak mi je z toho ble 😝

basika
22. aug 2009

no našla som trochu "krajší" obrázok...ale presne takto to vyzerá...aj u Lívii
http://img.tfd.com/mosby/thumbs/500221-fx13.jpg

janca704
22. aug 2009

Fiha, BAS, to vyzera zvlastne. Nevyhadzje sa jej to po nejakom jedle?
Nepoznam nic take, ale dufam, ze to nic vazne nebude 😉 Daj potom vediet 😉

basika
22. aug 2009

janča - no ten druhý link s obrázkom..to je presne to čo má Lívia...ten prvý link je hrozný..ale našla som ho skôr...No ja dúfam, človek sa dočíta kadečo na nete.. a potom mám hlavu ako balón..už to nejdem ani čítať..ale zaujímavé je, teraz to idem 100% odsledovať... pred dvoma dňami som jej dala Nutrolin B - probiotikum s prímesou vitamínov skupiny B (kvôli tomuto som jej to dala) po dvoch dňoch jej to zmizlo..včera som jej už Nutrolin B nedala ani dnes.. a dnes som si znova všimla, že to má..zajtrá zasa nasadím Nutrolin a uvidím či to zmizne..

duracelko
22. aug 2009

ahojte maminy. vela sme nechodim, nemam vobec čas pri svojom drobcovi a je leto tak si užívame krásne slnečné dni... pozdravujeme nové aj staré májovčiatká. a tiež prírastok do rodinky jednej z májovčatiek.

my spávame už len jeden krát za den od 10 mesiaca, ale to bianka mala problém so spaním vzdy. a takto jej to velmi vyhovuje..

bianka má 8,8 kg tak ona je taká maličká drobulienka (popri basikinej Lívii by vyzerala ako bábatko 🙂 🙂 🙂

máme za sebou už aj dovolenôčku 🙂- boli sme v Turecku. kuk pre inšpiráciu fotky. ..

je tu este niektorá čo ešte poctivo materinský kojí??? 😀 ja este stále kojím, a velký problém pred nami ako malú od toho odstaviť.. ja som si dala hraničný termín september -a končím. ale bia je strašne naučená na moje mliečko, ona ked nedostane vrieska ako tur 😖 😖 😖 AK máte nejaké dobré nápady - ako dieta bez stresov od maminho mliečka odnaučit - Poradte mi prosím. Dakujem

anjelok
23. aug 2009

ahojtee,
tak natalka mi pecene kura oprdla 😀 skusim este ked sa vyspi 😅
basi 😕 to som este nikdy nevidela, ani o nicom takom nepocula, tak neporadim. a celiakiu mam, ale take flaky nie 😅 mozno jej len chyba becko, ale nieco s travenim, ked probiotika zaberaju. fakt neviem. uvidis, co povie dr, daj potom vediet.
duracelko krasne fotocky, bianka ma rovnake vedierko ako natalka 😀 a aj rovnaku vahu, takze neboj, nie je jedina drobcek 😉 a ja este stale kojim..a s odstavenim zatial neporadim, lebo som este nezacala.
ale ideme teraz pozhanat natalke uz velku postel a chcem ju na noc prestahovat do detskej. tak tajne dufam, ze sa pomaly odnauci od nocneho kojenia.

basika
23. aug 2009

Ahojte

Leni - my sme mali dnes kurča...dala som Lívii len tak bajočko pred spaním..a jedla..chutilo jej, lenže to stále u nás sú len malé kúsočky..a aby som z tých kúsočkov nazbierala do jej bruška aspoň 100g tak to asi hodinu asi by som musela..ale hlavne, že papala..a idete veľkú posteľ riešiť...no ja si neviem predstaviť ako by Lívia spala na takej posteli...lebo tie polohy a jej priestorové rozloženie počas noci...no neviem.. 😖 to by aj 3x spadla v noci..

janca704
23. aug 2009

Ahojte

BAS, no vidis, mozno jej fakt chyba nejaky vitamin (teda to B, zrejme). Len to pekne sleduj, ulahcis tym potom dokine (ak tam pojdes) urcenie diagnozy, aj ked verim, ze ziadna vlasten nebude 😉

DURACELKO, ja som vas omrkla uz na titulke 😀 Kranse fotky a co si Bianku pamatam, tak sa uzasne zmenila (ved ako inak, ze?) a je to krasna slecna a vobec nevyzera drobnucka 😉 S kojenim neporadim, ja stale kojim v noci a kym to maly chce, tak nemienim prestat. Mna to neobtazuje, on je spokojny, stahovat ho neplanujeme, takze neriesim. Ale raz som bola v noci zmagorena a ked som ho mala nakojit, tak som si myslela, ze sak jedol a dala som mu len vodu. A jemu stacilo, neprotestoval a zaspal 😀 ...

LENI, uz velku postel? Nebojis sa, ze sa skotula? Davi ked je na nasej posteli, tak sa proste prevaluje, az kym ho nieco nezastavi (nacastejsie ocinov chrbat 😀 ). Inak by sa kotulal az na zem 😲 Viem, asi date zabranu, ale aj tak... 😉 A co potom s kojenim v noci?

A aj my sme dnes mali kura 😀 😀 😀 Ale drobec mal zeleninovu omeletu 😉

kety80
23. aug 2009

ahojte maminy 🙂
tak hlasime stastny prichod z dovolenky mali sme sa super pocasie perfektne az moc teplo deti cestu zvladli super celu noc prespali len my sme boli trochu zlomeny a aj cestu domov zvladli super tiez prespali celu cestu 🙂 voda bola trosku studensia ale detom to vobec nevadilo 😀 kubko nam posledne dva dni trochu viac jedkal idu mu zubku aj hnackoval aj teraz doma tak dufam ze to bude ok idem este sa mozno vecer zastavim fotky dam neskor tak pekny den 🙂

anjelok
23. aug 2009

basika, jani jasne, ze so zabranou, ona ma tiez take polohy a tak sa kotula, ze az, v postielke je pravidelne priecne, alebo ju najdeme dole hlavou, alebo sa zobudi na to, ze jej trci ruka alebo noha..zasprajcuje sa proste medzi tie mreze 😖 preto velka postel so zabranou a uvidime. este neviem kedy to bude, zacina skaredsie pocasie, tak bude viac casu obehavat obchody. teraz som s nou radsej vonku. a co s kojenim v noci? posledne noci sa koji len raz, tak to by som zvladla dobehnut aj vedla a tajne dufam, ze ked ma nebude citit, tak postupne sa v noci dokoji. uvidime. mozno je to len moja naivna predstava 😅 potom poreferujem, ked to bude aktualne.
kety tak supeeer, vidis, dobre, ze ste sli, aspon ste si oddychli a stravili cas vsetci spolu 😵 tesim na fotky 🙂

jankapo
23. aug 2009

caute
nooo....k posteli velkacskej vam poviem, my sme uz tri tyzdne na velkej, bez zabrany, prvy tyzden spal tato s matulom v izbe, tato na zemi na matraci, matulo na posteli, padol 2x za tyzden, na matrac,takze bez ujmy, potom spal tyzden sam, padol asi raz, na postielkovy matrac, bez ujmy, predvcerom som zrusila matrac, ze zaviadzia, vcera v noci kontrola- matulo spal POSTOJACKY 😀 😀 stal pri posteli, hlava na posteli...ked sa mu to este raz podari, odfotim...
proste on sa kruti tak ze nozky spusta, az kym sa mu nespustia az na zem, nerobi asi otocky, alebo nechapeme 😅
ja si myslim ze o chvilku si uuplne zvykne a bude to ok...rano 4.40 zamrnci, to nabehnem k nemu a spime spolu potom do cca 6.30...dnes som odisla o pol siestej, ze nam je tesno a spal dalej aj sam...mojkame sa rano spolu v jeho posteli, nechcem uz ho vratit do spalne...mozno ked sa mimi narodi, tak sa budeme vsetci mojkosit spolu v spalni...
urcite nespim lepsie, chodim kontrolovat a tak...ale aspon sa cestou tehulkovsky vycikam- tak 4x urcite 😝 ale inu moznost nemame...kebyze nie som tehu, tak je stale s nami,a mozno by som stale kojila... 😉 ale sak ja zacnem... 😵

kety, super ze dovca super, tak to ma byt... 🙂

duracelko, moja, odstavovanie pri takej zavislosti uz asi bezbolestne uplne nebude...ale drzim palce, ono, niekedy decka prekvapia...moja segra odstavila od nocneho kojenia za 3 noci. maly plakal,ale ocko (ona sa mu radsej ani neukazala) ho utisil,po 3 nociach sa prestal budit na kojenie, a to je maly cickos, este stale sa koja cez den (v okto. bude mat 2 roky),len v noci pytal strasne casto a segru to vycerpavalo...teraz lutuje ze sa na to nedala skor... 😒

kety80
23. aug 2009

ahojte 🙂

tak ja som vas vobec nestihla precitat tak ak mi usli nejake oslavy tak dodatocne vsetko naj 🙂 a dufam ze ste vsetci zdravucky 🙂
ja som dostala migrenu jak fras asi s cesty a kubko stale hnackuje neviem ci neskocime DR. uvidime ako bude zajtra aspon ze vela pije
anjelok - to je super ze mala spi uz vo velkej posteli 🙂 mi este nehrozime zatial staci postielka 🙂

fukaska
23. aug 2009

Jankapo - ten napad s matracom je super. My sme uz postel kupili a planujeme na jesen Sofinku dat do detskej.Ona spava iba v svojej postielke

duracelko
23. aug 2009

my este nad postelou pre bianku nepremýslame. ja mam postielku prisunutu uplne až k našej posteli, tie dve tyčky vybraté a bianka to rieši tak že ked sa v noci prebudí tam - prelezie na našu postel a spí s nami 😀 😀 až do rána

ja kojím v noci aj 5x - mna to tiež vyčerpáva. keby to bolo len raz - nemám s tým problém. skúsim sestrinu radu- dať si pred papaním trošku horčice a ponuknuť tak bianke. ked jej to nebude chutit - poviem jej že máme už mliečko pokazené. takto to fungovala u obidvoch sestriných detí... v septembri dám vedieť ako to zabralo 🙂 🙂

anjelok aj natálka je zlatý drobček, no vlastne všetky májovčiatka sú zlatunké

duracelko
23. aug 2009

fukaska a kde bývaš v BB?

anjelok
23. aug 2009

kety nieee, este nemame velku, ale uvazujeme, ze kupime. len musime nejaku najst, co nam bude vyhovovat 🙂 teraz nemam moc cas obehavat obchody, ked je vonku pekne.
duracelko, tak 5x za noc je fakt dost 😝 natalka sa budi tiez castejsie ako raz, ale to staci cumlik, alebo ma blbu polohu. inak dnes sme natalku vazili a mala 9260g. a s tou horcicou..no krute 😅
jani, ze postojacky 😀

anjelok
23. aug 2009

kety snad bude aj s kubkom ok..idem spinkat.dobruu 🙂

eviku78
24. aug 2009

ahoj mamuleee. hlasime prichod domov. damska jazda dopadla vyborne, aj ked vo stvrtok za nami doficali aj chlapi. ale poviem vam, ze obdivujem slodobne mamicky alebo mamicky, co maju chlapov na tyzdnovkach. 😉

dofca super, len emmi mi prve dva dni teplotovala kvoli zubkom. idu jej obe spodne stolicky. a jednu noc mala chuda dost vysoku teplotu. ale zvladli sme. 😵 emmi tam aj krasne vstavla okolo 8, co bolo fakt super. a dnes vstala dokonca az 8.15. dufam, ze jej to ostane. 😅 5.45 si vypila mliecko, ja som myslela, ze to je uz konecna a ona zalomila este. 🙂

nemam sancu na vsetko reagovat. vidim, ze sa tu preberali aj velmi smutne temy. 😔

velku postel este neriesime, ale zase zaciname uvazovat o emmkinom vystahovani do detskej. kedze kazdu noc, ked sa preberie stahuje sa k nam do postele a dost kope do tatina. akoze fatk vazne kopacky do tvare alebo chrbta. 😀 😲 moja mala kengura. 😉 ale ked si ju k sebe prestahujeme aspon sa trochu vyspime. viem, ze to nie je riesenie, ze sa na "stare" kolena nauci s nami spat, ked to ako mimi vobec nevyzadovala. ach jo.

fukaska
24. aug 2009

byvame v Slovenskej Lupci

kats
24. aug 2009

evi vitaj doma 😀
Jankam dodatocne vsetko najlepsie k meninam 😀
my sme si spravili makaci predlzeny vikend, takze vcera sme dosli vecer uplne vyflusnuti domov 😅

velku postiel este neriesime, ale zacneme tak v jan, febr... 😀 zatial spokojne spava vo svojej posielke 😉 neviem ci by zaspal len tak na velkej posteli, kedze on si stale musi vykladat hore nozky, alebo prestrkavat medzi tycky a hadze take zaspavacie plohy 😀

odstavenie neporadim 🙂 matusko sam prestal v 13 mesiacoch, po tom co mu straaasne zachutil sunar 😀 aj teraz ked vidi, ze uz nesieme mliecko tak uteka k postielke a snazi sa do nej vydriapat 😀 lebo mliecko sa pije len v postielke 😀

anamor
24. aug 2009

caute,
pozeram a kats na titulke a co vidim, gratulky 😵 komentar k foto sa mi tiez pacil.
my nejako hekticky zijeme, ale sak zijeme len raz, citam sporadicky, velku postel nemame v terajsom byte kde, takze do noveho bude, co bude najskor na jar ako to tak vyzera, takze casu dost.
tusim sa mi dcera budi, takze koncim pa zatim. 😉

ludka_r
24. aug 2009

Ahojte...
No, my síce ešte neriešime spanie vo veľkej posteli, ale onedlho budeme.... Teda, budúci rok v lete by sme chceli druhé dieťa,a chceme, aby si Vilko zvykol na veľkú posteľ a nežiarlil, že mu bábo spí v postielke.. Ale to až tak 3 mesiace pred narodením... A chcem, aby aj on asistoval pri výbere postele a obliečok... Paplón už máme... Teraz len aby sa nám aj to druhé podarilo 😀
Jankapo, super, ako si Maťko zvyká... Som ale zvedavá, ako potom bude reagovať na súrodenca... 😉

nicolmt
24. aug 2009

caute mamulky
prisla som ze zagratulujem oneskorene jankam k meninam, ale mame tu dalsie adeptky 😲 kats gratulka 😅 mozno pri troche stastia(?) aj majovciatko 😀
ja mam doma maleho zlobra 😝 neviem ci zas daky zub ci puberta ci co 😠 sara ma aktualne len dva stavy, bud je za hviezdu, predvadza sa a mna ale totaaaaaaaaaalne ignoruje 😎 alebo len reve, vesia sa po mne a kazde dve sekundy vykrikuje mama 😎 uz sa tesim ze si pojdem do prace oddychnut 😝 😀 😀
anjelok krasne fotky, som bola aj zvedava na natalku ze ako vyrastla ale stale je krasne babatkova 😉
nas caka poradna a ockovanie niekedy v septembri ale som ju merala a vazila cez vikend a ma rovnych 9kg a 79cm 😝 takze vidim ze na zimu nam staci bunda prip overal 86 😎 a aj to nam bude do januara velke 😝
neviem na co som este chcela..ale ze janka matulo postojacky 😀 😀 😀 postielka stale fici, ratam ze marec veltrh nitra mozno snad daco kupime, dozariadujeme detsku i ked ideme vlastne po novu spalnu 😀
baby nezavidim tym co este kojite bo sara sa sice odstavila sama ale veru si neviem predstavit ze by som ju teraz ukecala ze nie, uz su tie deti dake velke a maju svoju hlavu ci co 😝
inak nepripadava vam ze vedia viac ako tusime 😕 😀 mna sara obcas tak prekvapi ze sa sama zamyslam ci jej staci ze je len so mnou a nijak ju "pedagogicky" nevychovavam 😝 😀 zeby hadam aj viac vedela keby sa jej niekto viac venoval 🤐 😕 teraz ked je pekne, jasne ze sme stale vonku, pestujeme socialne kontakty 😝 😀 a na dake knizky, basnicky a kreslenie kaslem 🤐 v zime si toho asi uzijeme dost 😎

basika
24. aug 2009

Ahojte,

dnešné miery...10 830g a 83cm

na jazyk dr. hovorla, že mávam davať ten Nutrolin B a pokiaľ nemá nijaké iné alergické reakcie, tak by ju nezaťažovala inými vyšetreniami...

veľká posteľ - už spáva.. vo veľkej, ale manželskej a so mnou 😀 , ale ako riešite prikrívanie, lebo zaltý spací vak, čo sme do teraz používali, lenže teraz v lete, keď bolo teplo, tak sme ho nepoužívali..už ju teraz len prirkívam, už jej ho nebudem ani dávať...ale v noci stále len prikrívam.

kety - vitaj doma...ako manžel?

jani - postojačky? som sa zasmiala..