Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

anjelok
23. nov 2009

ninka, sarinka je podarena 😀 😀
nad tym drevenym puzzle uvazujem aj ja, len chcem take, co ma tie stupliky vyberacie. toto by si ona asi nevedela este vybrat sama. v tescu som take videla.

basika
23. nov 2009

večerné zaspávanie - ideme sa kúpať z kúpelky rovno do spálne tam ju dám do vaku ľahnem ku nej a už žiadne debatovanie...zavriem oči a spím (akože) ona tiež o chvíľu, občas si sadne alebo ešte naťahuje plienku - šmochtačku 🙂 Akurát sme zmenili pitie mlieka. Už mi nechcela tesne pred spaním. Tak jej dávam pred kúpaním a tesne pred spaním čaj trochu.

misanik
23. nov 2009

leni, veru, rozumeju. Mato vcera norka za ocikanie konika pochvalil, vraj aby si norko nemyslel, ze cikat je nono. Ja som mu tiez hovorila, ze treba mu povedat, ze cika sa len do nocnika... potom mi v kuse hrdo chodil ukazovat kde cikal a bol an seba naramne pysny... 😠
leni pocujes ju? norko tiez ekd robi zle tak ticho ako vos pod chrastou 😠
Basika, norko inak tiez spi vo vreci. ja som presila stare tesco vrece, som ho predlzila, ale on v nom tiez v pohode chodi...

basika
23. nov 2009

aj my fičíme na Podhradskej, hlavne v aute.

misanik
23. nov 2009

andula, norko teraz pocuva Peter Nagy - detom, straaasne krasne na to tancuje a aj men sa pacia pesnicky

anjelok
23. nov 2009

andul aj my podhradsku pocuvame. aj ked teraz uz davno nie, minulu zimu sme celu na nej ficali. teraz ju skor bavi telka a rozne animovane rozpravky. a najvacsi hit momentalne je davny link od efcso:

https://www.youtube.com/watch?v=2O0k7e5ApFU


to by pocuvala furt dookola.
ninka, co je magneticka knizka? 😕

misanik
23. nov 2009

leni kuk na foto, ma to take cervene uchopy 😉

misanik
23. nov 2009

podhradsku som odlozila uz mi isla kus na nervy, zasa vytiehnem neskor a este amme take jedno CD z Billy "Pesnicky pre deticky", tam su take pesnicky ako Mandarinka Darinka, Moj maly pes boby .... tiez sa mu paci

anjelok
23. nov 2009

misi pocujem. a co ked bude chodit po izbe? ved nech si chodi, vy budete spat 😀
minule pocujem vo vysielacke, ze natalka zlieza s postele, bolo to uz tak nadranom, len pre nas este skoro. bola ticho, tak nas ani nenapadlo za nou ist (my ideme za nou, len ked mrnci). o chvilu pocujem hrat psika a tiez suchoty (zrejme s nim vyliezala na postel) no a o chvilu ticho. ona s nim este na pol hodku zaspala 😵
takze pokial neplace, alebo sa teda nejak inak neozyva aby sme prisli, tak neriesim. a v noci sa chodenie nekona. to si ona len mrkne, ze nema cumlik, vacsinou ho najde a spi dalej.

nicolmt
23. nov 2009

no s tym vyzliekanim sa aj tak stale musim rehlit, ked ju vidim 😝 ked zaspava vecer tak pohoda, tak odkvacne za chvilu, skor je problem ked vstane a ja ju nepocujem vtedy sa povyzlieka..keby bolo aspon leto 😕 dnes som dala aj podlozku pod madrac keby nahodou 😝
v draciku maju take puzle aj so stuplikmi 😉 ja som vcera nakoniec este kupila lego (co som myslela ze nejdeme kupovat lebo tie kocky co ma su skvele) ale mali toto http://www.stavebnice-pre-deti.sk/product/lego-... v tescu za dakych 8,27eur vypredaj no nekup to 😝
sara zaspava sama, okupeme sa, ide do pyzamka, vaku, na gauci v detskej si este lahneme, ona pije mliecko a ja jej citam rozpravku, potom si este sadne (odgrgne) cita sama, listuje a daco mi este ukazuje, ja ju cesem, zaspievame pesnicku, zoberie si svoju mojkaciu deku a ide do postielky. potom uz zaspi sama
cez obed len obliect, zaspievat, deka a spat 😝

basika
23. nov 2009

magnetickú knižku aj my máme novú...dobre sa s tým prehrá..len ja jej to zatiaľ nechávam a čítame ju spolu a hráme sa, lebo má aj malé obrázky a ja sa bojím, že ju to napadne dať do úst a dnes bola chvíľu sama a už tie obrázky magnetické v rukách žmolila..potom to nedrží na tých stranách.

leni - to je knižka a má v sebe magnet a sú k nej obrázky a tie obrázky ako postavička, zvieratko..môžeš na tú stranu priložiť a potom to tam drží posúvaš to a tak, celkom dobrá novina to je. ja som v Tescu teraz kúpila za 180Sk.

Lívia tiež má rada kreslené rozprávky, Macko Pu a hlavne Mickey mouse. Ráno to je jej.

anjelok
23. nov 2009

no mala je hore

basika
23. nov 2009

toto je kľúčová pesnička z Mickeyho..ale v slovenčine..ale aj toto rada kuká v AJ

https://www.youtube.com/watch?v=wePMYM4av6Q


a ešte kamoška mi dala DVD kde deti spievajú po anglicky... zvieratká sú tam vlak a pod..to rada kuká

nicolmt
23. nov 2009

leni takato http://www.martinus.sk/?uItem=38100 inak podla mna su na ne este male, len ich ma u kamosky a ked ich mali u nas v knihkupectve vo vypredaji za ca 80sk 😲 tak som jej ju uz zobrala a napodiv dost sa s nou hra uz 🙂
strasne ma rada este tuto http://www.martinus.sk/?uItem=41306 a tuto http://www.martinus.sk/?uItem=41305 tiez vo vypredaji za ca 80sk 😉

nicolmt
23. nov 2009

na toho mickeyho aj sara vzdy tancuje 😝 rano so starkou pozeraju pri ranajkach ..idem bo ju pocujem tak nech ju este stihnem oblecenu 😝 😀 😀

andula30
23. nov 2009

no nas Simi pozerava Bambulku a tu nejaku norsku rozpravku pocas ktorej zvieratka stale tancuju a spievaju a on s nimi 😀

anjelok
23. nov 2009

no plany poplach, este spi 🙂 no uz viem co myslite, videla som to uz, ale tiez som si myslela, ze su na to este male. prave preto, co aj basika pise, ze ci by to nedavala do pusy.
inak ninka s tym legom si ma normalne dostala, u nas v tescu som nic take nevidela, aj ked som tam bola nedavno, no mas ty stastie 😅 musim ist kuk, to by som kupila aj ja, lebo od bracha dostane lego kocky.

anjelok
23. nov 2009

basika, no vidim, ze livku bavia vlaky 😀 my mame zeleznicu hned pod oknami, takze to vidi na zivo..a robi hu huuu 😀

misanik
23. nov 2009

basika, vlacik Tomas sa aj norkovi paci, nepozera to, ale ked to ide, tak kukne, zafuci,z e šu, šu šu a ide dalej. Ale pekna rozpravka, mozno ekd buda vacsi kupime tomasa aj drahu, ocko o nej uz sniva 😀

andula30
23. nov 2009

nas ocko sniva ako mu bude kupovat velke auta na ovladanie a ja rozmyslam komu budu ci ockovi alebo SImimu 😀

eviku78
23. nov 2009

ahojte mamule.
moc nestiham, trapi ma skola (sobotne skusky nastastie v pohode).
chcela som vas len pozdravit, chorym popriat skore uzdravenie. 😉

ak chcete kuk video ako emmi znakuje. nedali sa vsetky znaky, lebo uz isla po kamere. 😀

https://www.youtube.com/watch?v=2wsj-sopC1w
aly
23. nov 2009

Eviku len som nakukla, video neskutocne. My vieme len svetlo znak. Som sa k tomu nejako nedokopala zohnat to DVD

vs3
23. nov 2009

Joj vy ste toho ale popisali, to mam radost.
Ja som prave dostala 2 hodinky volna na kupel,....dnes som mala aj solarium po sto rokoch,... 😅
Evi Emusik je 😵 😵 😵 😵 strasne je zlata sikulka jedna, aj ja by som brala aby bol taky tichucky a znakoval mi aspon pol dnik to by stacilo 😉
Ste rozoberali darceky nas maly ma zasa rad od fp little people ma lod s piratami, farmu s kockami a strasne rad sa s tym hra rozmyslam ze nekupim lego, ale budeme pokracovat v tomto.
A magneticku knizku uz mame a tiez magnetky mam zvlast schovane, bo on vsetko do ust dava aj auticka, momentalne zbiera auticka cars je z toho hotovy uz pozna buraka, flou, blesk, serža, quido, luigi, traktor,... on ma to normalne naucil 😅 😀 Ukecany je strasne vela, normalne s nim debatim, uz sa necitim doma tak sama, to mam ako velmi ukecanu kamosku 😀 😀
Andula u nas je to iste sny o autach = ocko
Pozeram , ze tu fici vlacik Thomas aj u nas jednu dobu hned sme musei kupit drahu aj s vlacikmi natahovacimi, ale uz je to 😅 On je strasne chvilkovy
Ninka u nas to bolo s vyzliekanim tak ako u vas a zabrala rada od Lenky 😉
A mate prosim vas niektora poblem s tym, ze vam vylezu z postielky? Ja som pri zubkoch mavala maleho pri sebe vo velkej aj teraz po operacii a ze ked sa mu to zahoji ide sa naspat do postielky, ale ja som ho tam dala zatvorila dvere samozrejme rev a on zacal po chvili trieskat na dvere 😕 Vyskocil z postielky. Dala som ho tam znova a sledovala som ho ci preliezal smerom do postele ale nie hned na zem, este ze nejde hlavou 😕 Tak s postielkou uz sme asi skoncili budeme ho ucit az na velku a to neviem kedy 😕
Drevene puzzle uz mame 4ks 2 som kupila v draciku nevedela som sa rozhodnut, dalsie nam padli do oka v tescu a kamoska priniesla este dalsie take zoo z tesca 😀

andula30
23. nov 2009

Eviku akoze faaaakt dobre 😉 😀 sikulka velka 😉 Veroni ja len ticho zavidim ze pokecas ale raz pride cas ... 😀 my na vsetko cakame velmi velmi dlho 😉

verulka
23. nov 2009

cafte,
misi, no bohuzial mylsim, ze laryngoska sa k nam este vrati..jej sa u nas pacilo v minulosti a teraz je to tak opat.
ninka, na vyzliekanie neexistuje pomoc, len treba vydrzat..ked ich to zaccne bavit, vyclecie si aj zvieraciu kazajku 😅
k nakupom sa ja nevyjadrujem..ja som minimalista 😀
u nas sa spi na velkej posteli, nepadol, stolicku ma normalnu a tiez nie je problem
plienky mame, i ked velkaci v tomto veku uz pomaly ale isto (poniektori uz uplne) boli bez plienok..n ona zimu nehrozi...
u nas sa ron naucil nadavat 🤐 😅 nie nejako vulgarne, ale vzdy dobehne zalovat ze ako si chalani vynadali 😝 takze recove schopnosti sa rozsiruju aj tymto smerom 😝

andula30
23. nov 2009

No Verul ja si tiez myslim ze keby bolo leto lahsie by sa nam ucilo, a zima nam to len predlzi, ale to ma netrapi raz hadam prestanu. No a strasi surodenci vedia vselicomu priucit 😀 😀 no a mne by na zaciatok stacilo keby ma zacal oslovovat mama a nie aaaaaaaaaa 😀 😀

nicolmt
23. nov 2009

evi emka je uzasnaaa 😵 😵 😵
miska hod foto ze ako si vylepsila ten spaci vak bo aj nam uz treba 😉 i ked teraz je na chvilu nahradeny inym ktory (zatial) nevie vyzliect 😀
vs to ma nestras, uz fakt vylezie z postielky 😲 asi fakt musim zacat riesit aj postel 😝
leni cista nahoda v tom tescu, vcera mali az dva kusky 😝

kety80
23. nov 2009

ahojte 🙂

verul - tak nech ste rychlo zdravi a s tymi nadavkami nas to caka vsetkych neskor kika sa naucila v skolke a myslim ze kubko sa ich pri nej nauci skor uz neznasam slovko ty kokso ide ma travit 😠
leni - tak potom daj vediet ako ste dopadli a kupila som dnes tu truhlicku tak este raz dik za typ 🙂
a magneticku knizku s autami tiez dostaneme pod stromcek od babiny 🙂
zajtra ideme s kubkom na 2 ockovanie proti chripke tak dufam ze nebude ziadna reakcia a kika dnes bola u zubara tak jej cistili zubky zdrzala sa statocne 😉

kety80
23. nov 2009

evi - tie znaky su super mala je perfektna nema chybu nas kubko vie ukazat len prosim prosim a to vzdy na dudel a jedlo 😀
nam kristinka zacala vyliezat okolo 2 roku z postielky ale kubko je vyssi tak to bude mouzno skor