Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kety80
12. jan 2010

kats, misanik - vobec nie ste zle mamy ja som kikou zacala chodit na take detske tancovanie ked mala vyse 2 rokov myslim si ze skor to ani nema vyznam lebo im to zatial nic moc nehovori ja som vyskusala chodit aj ked mala 1,5 r. ale tam len behala alebo sedela pri mne a s cvicenia nic nebolo

kety80
12. jan 2010

verul - porad mi co nas caka na zapise do skoly aj som sa informovala len kazdy hovori nieco ine a nevies to ti uz priamo v ten den na skole poviedia ci ju beru aby si mala moznost potom hladat druhu skolu

eviku78
12. jan 2010

ahojte.
konecne som pridala nejake zimne fotooooo
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

ef, vitaj. no konecne si "onlajn". 😀

ja chodim s emmi na cvicenie od jej 4 mesiacov a nemozem si to vynachvalit. hlavne nam tam pani vzdy dobre poradila ako dieta rozpohybovat. co sa tyka plazenia, stovrnozkovania atd. a chodim tam hlavne relaxovat, pretoze aj ja sa tam dobre citim. 😵

andula30
12. jan 2010

Ahojte babule fotky aj video 😲 kruzky tu nehrozia tu sa tesim ked sme s ludmi pokope a na sk uz vobez nie ved byvame na dedine 😝 aj ked by som pristala ale neskor Jazyky....mam pocit alebo istotu? ze so vsetkych deti rozpravame najmenej mama a dado a este aj to povie ako sa mu chce raz jednemu raz druhemu a inac nic len nejaka mongolcina krizena s hatlaninou. Take akoze ano a nie neriesim lebo tiez nepovie vie len kyvat aj to len nie. Nervicky mame aj my a dost casto ako Lenka pisala len tak potrebuje sa vyvrestat to by mi moc nevadilo ale huci s takou silou ze ho napne a skusa to myslim ze ked sa mu to podari dostat zo seba bude so sebou spokojny a bude to opakovat 😝 Vonku sa tiez snazim len schmatnut a odviest pozornost inym smerom.

nicolmt
12. jan 2010

efco vitaj 😅 😅 smirovala som na streche fotky domceka...nááááádhera 😅 zavidim, nahlas 😝 a super ze uz si on-line
k rodicaku, my mame vynimku ze mozeme pracovat a dostaneme rodicak, ale to len ten mensi, ja ako pracujuca si ani nemozem zaziadat o zvyseny lebo pracujuci nan nemaju narok 😠
takze ked pojdes do prace rodicovsky ti nechaju (tych 165eury) az pokial nedas dieta do skolky (statnej), ak das do sukromnej tak ti ho sice vezmu ale budu ho "davat" tej sukromnej skolke, vo vyske jej nakladov
over si ale ako je to s tym zvysenym rodicakom, lebo pocitam ze do aprila by si mala ten a nie som si 100% ista ze ked z neho nastupis do prace ako to funguje, urcite ti ho vezmu lebo nan ako pracujuca nebudes mat narok 😝 ale ci ti naozaj "vratia" ten nizsi rodicak by som si radsej na socialku sla overit 😉 lebo ked nie, tak sa ti oplati zostat na povodnom nizsom rodicaku a nechat si potom po nastupe do prace platit sukromnu skolku statom 😉
s cudim jazykom ste ma teda odhovorili 😝 😀 pojdeme cez youtoube 😉 a kolko usetrim 😀 😀
zajtra ideme na vytvarku 😅 zatial sa asi tesim viac ja 😀 😀 😀 je to rozdelene do tem podla farieb, zajtra je biela tak ideme robit snehuliaka z vaty a z krystaloveho cukru 😅 😅 doma sme ho robili zatial len z natrhaneho zachodoveho papiera 😝 😀 😀
hysaky ani nekomentujem..toto dost nezvladam 😠 ked ona hysterci zacnem po chvili ja este viac a potom po sebe vrestime, no uuuzasny ze priklad 😒 aj dnes zas musela jednu po zadku schytat ked po 15minutach vresku odmietla nastupit do auta 😎

efcso
12. jan 2010

babule a pridala som fotky.

dakujem za vrele privitania 😵

anamor
12. jan 2010

vitaj ef 😉 som zbadala olili na titulke a vedela kolka bije, super fotecka aj byvanie v domceku, minule si necitala, ze vitaj medzi sedlakmi 😀 😎 ms tiez sledujem ako nicol 😉

basika
12. jan 2010

ef - ja som foto skôr pozrela ako som sem prišla...Olili je kočka, vidno, že u vás nie je nuda. Áno ideme na operáciu nie odobratie krčných madlí, ale zmenšenie krčných a odobratie nosnej mandle. Nebolo to ľahké rozhodovanie, nedala som sa odbiť len jedným ORL ale žiaľ 2 sa mi vyjadrili, že to je problém nášho prehĺtania a taktieť zťaženého dýchania počas spánku.Má ich skutočne obrovské plné hrdlo, dnes keď jej imunoalergologička kukla do hrdla, tak len z údivom pregúlila oči a chytila sa za hruď. Tak už len dumám nech to máme za sebou, lebo nič moc zážitok...radšej by som išla na iné záujmové krúžky..o ktorých tu bola reč

basika
12. jan 2010

eviku - zimné foto s Emmkou dobré..sánkovačka dobrá...snehuliak pekný, Emmka modelka

kety80
12. jan 2010

evi , efcso - krasne fotky mate krasne deturence a ta hojdacka musi byt super 🙂

kety80
12. jan 2010

este k tym kurzom ja som skor chcela chodit s kubkom plavat lebo on vodu zboznuje ale bojim sa lebo mame casto tie sopliky tak neviem

verulka
12. jan 2010

kety, na skole ti ju vziat musia, pokial to nie je nejaka super vychytena(davova psychoza) skola a vy ste z ineho "okresu"..zapis prebieha zvacsa tak- ze vitanie, pokec s psychologickou(nieco zaspievat, nakreslit, ako kde) nasledne nejaky mini darcek..a ak s apsychske nieco nezda, odporuci konzultaciu.
A presne si vystihla, jnaco je potom dostat po zadku, ked to nema pozadovany dosledok? ono aj ja som napr ajke davala po zadku, mi to prislo super jednoduche, ale podla mna to moc vychovne nie je 😅 jasne, preziju to deti 😉 ale ked sa to da aj inak..pre mna osobne je to o kontrole mojich emocii..
co s akruzku tyka- my chodime cvicit..ja to ale robim po 1x 😀 pri ajke sme nemali prachy a ani poriadne moznsoti a potom som uz mala vzdy viaero deti(ktore neboli v skolke) a to sa nedalo 😀
anjelok, ono bohuzial, podla mna tie naznaky po roku este budu mat aj pokracovanie 😝 ale vseeetko lepsie ako puberta 😝 u nas je vsetko haluzne, v podstate som pochopila ze moj vkus je odveci..ale nastastie ajka ma voci mne uzasne prijemnu uctu, takze sa snazi svoje vybuchy kontrolovat 😀
ef, budem chodit na radu 😅

kety80
12. jan 2010

verul . praveze ked sme sa teraz odstahovali tak sme z ineho okresu a chcela som ju dat tak aby som mala skolu aj skolku po kope kika tam blizko chodila do skolky tak hovorili ze by ju mali zobrat tak uvidime co nam povedia zapis mame 22,23 januar a psychologicka pride do skolky az 27 co sa mi zda neskoro a ta psychologicka je v skole na zapise

kety80
12. jan 2010

verul - a dakujem ti velmi pedkne za radu idem uz lahnut dobru noc zajtra idem s kubko k neurologovi 😉

andula30
13. jan 2010

Ahojte OLi velkacka poriadna 😉 K tym bitkam a kriku po zadku som uz aj ja supla mozno nepomohlo ale mne sa trochu ulavilo u nas totizto zakazy neplatia zatial to je ked nieco robi a ja ho napomeniem tak to je akoby som ho poprili nemohol by si to robit 10 krat viac a co sa zvyseneho hlasu tyka tak obcas kricim a on na mna naspat a ja na neho co ty na mna kricis ja mam kricat 😀 Zatial autorita 0 bodov ale ani muz. Ale ma momentalne jednu vec co ma stve stale chce ist na ruky no ale uznajte takeho chlapa rozvlakat je co niest 😝 dufam ze ho to coskoro prejde

verulka
13. jan 2010

kety, podla mna by nemal byt problem...okrem toh v mieste trv.bydliska vas zobrat musia..cize akk
by nahodou ta 1.skola nevysla, staci povedat (aj vpriebehu sk.roku) ze zmena a vsetko ide 😉 nam psychoska moc nepomohla, treba verit vlastnej intuicii, ze ci je kika zrela do skoly (neviem kedy ma narodky)..je to uzasny den, taky zapis, takze si to uzite 😉
andul, no ono je strasne zlozite najst to, na co ti dieta zareaguje 😉 ale polati sa to hladat 😉
ja ked, mi rupnu nervy, tak este niekedy kricim ,ale snazim sa radsej odist a rozdychat...i ked ja kricim casto- ale nie v zlom, ale aby ma bol opocut 😅 kedze hlasitost mojich deti je brutalna 😝

zuzka.sk
13. jan 2010

Jaaaaj baby, super nazory, aj som sa pobavila, hlavne ze vidim, ze vsetky riesime podobne problemy - co sa tyka trucovania a vydobijania si svojho u nasich deti. No - na verejnosti sa mi este o zem nehodila, tak sa na to pripravujem (Veriul 🙂 )ked neratam jasle, ale jasle,... to je proste ich raj, tam sa pred rodicmi predvadzaju....
Takze - beriem si priklad z toho, co robite vy, robim v podstate to iste aj ja, takze snad sme na dobrej ceste, vcera to uz bolo o 80% lepsie, a snad ju nejako dokazem udrzat aspon v nejakych mantineloch 🙂 Ja jej nechavam dost realizacneho priestoru, aj ked ideme do Avionu sa hrat napriklad. Ale posluchat rodicov, to je zaklad, nejaky respekt a uctu musi mat a cim skor, tym lepsie.
Inak - uplne som prestala pustat telku doma, ked prideme z jasli a prace a vobec jej to nechyba a my si zapneme, az ked je mala okupana a uz lezi. - vy mate permanentne zapnutu na nejaky detsky kanal? alebo ako?

Efcso - ja tu teda moc nechodim, ale Teba som poriadne dlho necitala. Inak s tou materskou, do 3 rokov budes dostavat nejakych 180 Eur alebo kolko to chodi, pokial das malu do jasli a donesies potvrdenie. Aspon ja to tak mam. A super, ze si Oli zvykla v izbicke, Saska je stale s nami a hra sa v obyvacke, cize izbicka je este taka... len pripravena a nic. 🙂

Cudzie jazyky - mne povedala pani v jaslickach, ze ked mala tak super uz rozprava, nech sa kludne doma bavime s muzom po anglicky a ze ona to nachyta. No toto si neviem predstavit, 1. nasa english neni az taka dokonala a 2. len som to s nou skusila v aute, ked som s nou sama, a bolo mi to strasne divne a mala na mna kricala, ze "mamicka nejooob" 🙂 Heheh. tak tym aj nase cudzie jazyky skoncili. zatial.

Fotky kuknem neskor, idem makat, este sa zastavim. Zatim packo.

basika
13. jan 2010

ahojte,

zuzka - doma máme TV zapnutú z rána..keď idú malí Einsteinové, mickey mouse, a macko pooh ja zatiaľ rýchlo navarím ona vypije mlieko...lenže mi jeme výhradne pri TV a DVD a rozprávkach, jej videonahrávkach,

cudzí jazyk - rozprávať sa doma s dieťaťom po anglicky nemá zmysel, pokiaľ skutočne ten anglický jazyk nieje takmer materinským jazykom matky, čiže musí ovládať v cudzom jazyku riekanky, zrobneniny..detský jazyk...inak to dieťa nepríjme...proste dokázať sa dieťaťu prihovoriť v cudzom jazyku rovnako ako v slovenskom jazyku, proste musí to byť prirodzené...- toď môj názor... ak učiť cudzí jazyk dieťa tak potom by som skutočne radšej dobrý kurz, kde je dobrá učiteľka a vedie to skutočne hravou formou...a ja doma to môžem podporiť knižkou..jendoducho aby dieťa vedelo, že dá sa niečo povedať aj inak...a nejde tak ani o to , aby vedelo druhú reč, ale aby získalo vzťah k tomu...taktiež dosť veľa pomáhajú detské rozprávky v cudzom jazyku..tam tiež deti veľa získajú...samozrejme nie zasa celý deň..kukať rozprávky

zuzka.sk
13. jan 2010

Basika - u nas bola TV denne vkuse, lebo stale Minimax, alebo DisneyChannel, - DVD, resp. teraz uz mame cele subory obrovske na klucoch priamo v TV, tam je Macko Pusik ako to mala vola, Nemo, Madagaskar 1,2, Bambi 2, Mickey Mouse, Krtko... proste mrte .... a mala si len vyberie, momentalne sme ficali na S Tebou mne bavi svet, to sme sa aj s muzom potesili, ze to bavi aj nas.... stale tam hra hudba, su tam male deti, Sasku to bavi. Ale som sa od utorka zatala, ze uvidime ako to pojde bez TV a tusim jediny, kto trpi je moj muz 🙂))))))))
Ale rano kukame ... to sa proste bez rozpravok neda.

S tou anglictinou - uplne suhlasim. Cize... kedze nezijeme v anglicky hovoriacej krajine a obaja sme Slovaci, tak nist z toho zatial nebude, aj ked mala zapoti, ked pocuje v TV alebo radiu , normalne povie slovo po anglicky... takze, urcite sa na nu nalepi. Ale rozpravky v ENG ju nebavili. Nechame to na volny priebeh... ked uz bude velmi chciet, moze ist studovat do zahranicia. Ne? 🙂

basika
13. jan 2010

keď sme už pri tej výchove, tak práve som musela kričať...lebo situácia nasledovná:

Livku prišiel pozrieť bratranec 6 ročný, veľmi ho má rada a tešila sa na neho...ale čokoľvek chytil, to chcela ona a reeev a reeev, vysvetlľujem, ako si požičajú hračky...situácia za situáciou..potom je hračku dá, zobere si inú bratranec...ona zasa práve chce tú istú..potom sme prešli do spálne tam sa začali váľať po posteli..zasa ona sa chcela schovávať pod perinu..a furt revy, lebo ona sa chcela schovávať, aby sme nehladali bratranca ale ju...tak sme tak urobili...potom nemohla som hľadať ja livku ale bratranec..a stále len mrnčanie mravčanie...nijak nebolo dobre...tak som ju schmatla...a dosť som zakričala "Tak ako sa chceš hrať" Bratranec ma takú ešt nezažil..lebo oči také na mňa..že až... no idem zasa riešiť

basika
13. jan 2010

..takže ozaj niekedy situácie sú také ťažké....že človek ozaj prehodnocuje až potom...táto dnešná situácia..zasa.. sktučne nijak nebolo dobre...už akoby sama nevedela čo chce....ale obťažovalo to už všetkých..bratrane už nevedel ako jej vyhovieť..ja som stále vysvetľovala...

čo by ste robili vy?

katuskapd
13. jan 2010

ahojte ja len na skok, chcem vas poprosit o malu pomoc, potrebujem odvazit plienku pampers maxi to je asi 4,kolko ma gramov, my nemame. Ked tak IP. Ďakujeeeeeeeeem.

kety80
13. jan 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli u to neurologa nemam moc dobre spavy musime ist na CT mozgu 😢 hovorila ze nie kvoli tomu ze by kubkovi nieco bolo ale pre istotu lebo dr. kde sme chodili na rehabilitaciu stale hovori ze sa jej zda ze kubko taha viac do jednej strany ci nema nieco s rovnovahou som uplne na dne dne som uz preplakala cely den mam velky strach 😢 ☹
a dnes my riaditelka v skolke povedala ze maleho moze zobrat az ked bude mat 3 roky ze nemam davat teraz prihlasku az o rok tak som sa jej pytala ze ked bude mat v maji 3 roky a ja tam prihlasku nebudem mat ze az od septembra tak mi povedala ze na 2 mesiace my ho zoberu na dohodu tak sa mi to nejak vsetko kopy 😒

kety80
13. jan 2010

a este ze ked mu budu robit to CT tak ho musia uspat lebo sa tam nesmie hybat no neviem si to ani predstavit otras hlavne nech je vsetko v poriadku boze ako neznasam ked som bezmocna a neviem co bude a ako pomoct aby vsetko dobre dopadlo

eviku78
13. jan 2010

kety, myslim na vas a verim, ze vsetko dobre dopadne a ze to CT je len pre istotu.

basika
13. jan 2010

kety - juuuuj, viem si predstaviť ako sa cítiš...držte sa.. ☹

andula30
13. jan 2010

Kety neboboj vsetko dobre dopadne 😉 jednoducho musi 😉 😉 Basika my momentalne zazivame denne take situacie ani biele ani cierne nijako neni dobre snazim sa odvadzat pozornost na chvilu sa aj podari a o chvilu pokracuje mam pocit ze to potrebuje so seba dostat

efcso
13. jan 2010

kety - drzim palce a dufam tak ako eviku.

basika, myzlim, ze to co si opisala nie je vobec nic vynimocne. je to uplne normalne vydobijanie si pozornosti a miesta na svete. kazde dieta ma podla mna obdobia, ked lezie celemu svetu na nervy a ver tomu, ze aj take, ked cely svet lezie jemu na nervy. su to normalni mali ludkovia, ktori uplne prirodzenym sposobom chrania svoje uzemie. vsetko sa casom naucia, hlavne by som az tak intenzivne nehustila, lebo aj privela vychovy moze skodit 😅

kety80
13. jan 2010

dakujem vam za podporu myslela som ze to sem ani nenapisem ale potrebovala som sa vystazovat len nech nas objednaju cim skor lebo to cakanie je najhorsie idem si lahnut neviem ci sa mi sice podari zaspat ale musim sa drzat aspon kvoli detom

basika
13. jan 2010

no viem že to správanie nie je výnimočné..prispela som aj ja príkladom priamo zo života..

no ja postupujem takto...vysvetlím 3x, ignorujem a ak mám nervy ignorujem do vypršania podobnej nálady dieťaťa a ak nemám nervy, tak skríknem...