Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
5. máj 2009

no pozor pozor!!!!! ked nieco ladi - to je predsa dokonale, nie?

eviku78
5. máj 2009

no, evi neviem. ako sa to vezme. 😀

misanik
5. máj 2009

dokonale? to znie tiez ako vada 😀

nicolmt
5. máj 2009

efco vidis ! 😝 😀
vsechni sme prastene 😝 😀 no a co, na MD mame narok 🤐

eviku78
5. máj 2009

babmule, idem spat. dobru nocku.

andula30
6. máj 2009

Bree ranko no co ste tu este preberali ze esco a verul su dokonale 😀 No mila Evcso, aby bolo jasne dokonalost je jedna z najtazsich diagnoz ake poznam tak zase az tak by som si nefandila 😉 😀 😀

mirka20
autor
6. máj 2009

dobre ranko 🙂
tak opat nemam sancu vas precitat. ale posledne 3 strany som precitala 🙂
my mame stvoro topanok - papucky, jedny na behacku okolo domu, jedny von medzi ludi a sandalky. ale nicol tie k a do vody su krasne. kde si ich kupila?mozno si to sem pisala, ale tam som sa nedostala.
my furt soplime, ale ako som vcera vecer strekla mliecko do nosa, tak spala lepsie, tak asi je to MM fakt liecive 😵

nicolmt
6. máj 2009

jo a verul, som poctivo pozliepala z tych kvapiek nalepku a je to presne ten pamycon co si hovorila 😉 🙂

moni1412
6. máj 2009

no pekne ste zas toho popisali...... rychlo napisem kym maly este spinka, lebo tu ktosi strasne trieska vo vchode, tak asi dlho uz nebude 😒

s tou postielkou - teraz vyzeram ako nejaka "tyran" mama ktora svoje dieta zatvara aby sa nemohlo hnut 😀 (samozrejme ze to nemyslim zle, len mi to tak prislo). my mame nabytok v obyvacke strasne nebezpecny a bojim sa ho tu nechat sameho, to nehovorim o botniku na chodbe, ktory uz raz na malom skoncil a tie stresy potom 😖 v kuchynu stolicky - ked si predstavim co sa vsetko moze stat...... no ani nepokracujem. neviem, kym sa tam pohra, som rada ze ju mame. mozno som fat prehnane uzkostliva (aj ked som si prisahala ze nebudem) ale ja nemam nervy 20x do dna maleho utisovat a letiet s nim na pohotovost. alebo to len Denisko je taky "sikovny" v tomto? 🙂

eviku78
6. máj 2009

bre ranko.
andula, ideeeees. 😀

moni, ono to podla mna zalezi asi aj od dietata, neviem. emmusik je vcelku kludna, aj ked samozrejme je to vymyselnik a musim za nou chodit a davat pozor. ale pre mna stolicky nepredstavuju zatial nebezpecenstvo, botnik mame pripevneny k stene, v obyvke nemame nabytok 😀 a v kuchyni moze ramovat. akurat presne ako janka pisala (myslim, ze to bola ona) vyberiem struhadlo a sklenene misky. 🙂

moni1412
6. máj 2009

eviku tak to mame asi my nebezpecny byt 😅 no a ked si este predstavim ze Murkove granule a voda v miske...... ked sa bude Denny uz sam pohybovat po byte (co bude aj tak ci chcem alebo nie zachvilu, tak bude Murko dostavat asi na pridel papat 😖 ) aby mu to nezjedol maly 😀 😀

kats, ef, vy mate havov, vsak? dostavaju papat len na pridel alebo maju cely den v miske?

eviku78
6. máj 2009

moni, ja miusku zlozim misky za a) ked emmka papa a je v stolicke, za b) ked cez den spi a za c) ked ide v noci spat. takze to ma na pridel. pretoze emmku pritahuju tie misky ako magnet. 😀

moni1412
6. máj 2009

evi aj vy mate hafana? som nevedela 🙂 jeeeej, a pozeram ze akeho nadherneho 😵
musim si zapisat tie za a/,b/ a c/ 😀

kats
6. máj 2009

to co ste vecer robili ? nemate doma chlapov? aj centrale sa treba predsa venovat a nie len konovat ! 😀 😀

moni - nasi hafani maju, polovicu granul na ranjky - hned ich spapaju (kedze su dvaja a bigel je pazravy a retriever by si ich aj odlozil ale to by mu ich druhy vsetky zozral 😉 ). Vecer dostanu 2 polovicu.

inak matusko sa hral s prazdnymi ufulanymi miskami, uz sme ich odpratali na dvor tak chudatka rozmaznane musia aj v dazdi papat vonku 😀 😝

taaak mozem ist citat 😝

kats
6. máj 2009

boticky - mal jedny cele kozene 18tky, uz su male. Teraz ma jedny sandalky 19tky na doma - koncia zivotnost a este cele kozene na von. V zasobe su aj 21tky sandalky (boli v akcii 😀 )

nooo a dokonalost 😝 my sme vzor nedokonalosti a kombinacie vsetkeho mozneho 😅 este ze mam chalana 😀 ale musim priznat ze anjelok uz ma na mna zhubny vplyv a obcas sa mi podari matuska zladi napr ako minule do zelena 😀

moni, my mame myslim tiez nebezpecny byt (botnik je sice uchyteny k stene 😉 ..), mame dokonca vysoky schod z kuchyne... par krat z neho zletel a teraz sa vzdy pekne zastavi, da na 4 a zacuva... do skriniek a stolov sa buchol, zavalila ho jedalenska stolicka (to bola faaakt nehoda, kedze dovtedy si ju tlacil v pohode 😨 )
podla mna sa musia buchnut aby zistili ze toto asi nie. No a teraz si uz dava fakt pozor a uderov a padaov je stale menej a menej. Jasne este tak raz za den daco, alebo ked je uz unaveny tak sa stane 😅

verulka
6. máj 2009

Taaakze, ja moja diagnoza je,ze som cisty masochista...inak by som nemala tolko deti 😀
moni, my nemame zabezpecene nic. sklenenu tabulu zo stolika sme asi pred 8rokmi zamenili za drevotriesku...neboj nic, denisko po chvilke zisti, kde si natrepe hlavu a kde je nieco nebezpecne..oni su chytri, pochopia 😉
kats, no podaktore zvladaju vsetko...muz bol doma a ked dosiel nas cas, tak som sa mu povenovala...avsak- venopvat sa muzovi s plnym zaludkom nestravenych langosov malo istu ohru na WC 🙄 no nic, cista bulimicka, apson nepriberiem 😎
jo boty do vody nemame 😀 po 1. nechodime na kupka ale len na jazera a do mora a tam sa povinne beha naboso a pio 2) ked idem do aquaparku, tak pocas 3h nikoho z voy nedostanem..okrme toho, ja nenavidim gumenne boty,...to ako neberte utok na boticky, len vysetlujem, preco nie 😉
nicol, to mi bolo hned jasne, ze pamycon...oni su super, ale zaberaju az ked je ich naozaj treba..cize nieco ako 1.pomoc pri malyhc soplov su zbytocne 😉

kats
6. máj 2009

gumenne botky su peknucke - presne do termal a aqua parkov by som ich dala - kadejake fuj plesne na taku malu nozicku ....
ako pise aj verulka planujem jazera (dufam ze nebudu na zemi skla 😠 ) a pripadne moreeeeee 😀

misanik
6. máj 2009

Cafte, kats, no veru si uhadla, centrala nie je doma, chodi az po 23-tej, a to ja uz spim 😝
Kocky musim sa pochvlait, norko spapal skoro cely krajcek chleba s maslom 😲 nechapem 😵
Noc sme mali prisernu 😝 som cakala, ze ked vela papa cez den, bude spat, ale eee
Moni, norko tiez tlaci stolicky a vsetko mozne a napr. stolicky su dost tazke, ale aj tak tomu nezabranim. My to robime tak, ze postupne spratavame co sa nam javi nebezpecne. Tak sa niektore veci premiestnuju zo svojho miesta na vrch skrine a podobne. Inak dost debilne to vyzera, ale vsak mame dieta... Ale spratavame az ked vidime ze treba. Ja som dlho mala aj casopisy v konferencnom stoliku, ale ekd som pochopila, ze sa neda, tak som ich odstranila.

misanik
6. máj 2009

Monia niektore veci mu zasa naopa nechavam nech am radost, napr uzasny dar od mojho manzela, videokazety James Olivier, ktore maju asi 3 roky a este nie su ani vybalene, a ak to nespravi norko ani nebudu 😀 tie som mu dala na dolnu polickua ma nieco so moze rozhadzovat...

misanik
6. máj 2009

verul, ako dlho trvalo dodanie obrazku na tortu? Kua, sa idem zasa spamatat asi po funuse 😠

kats
6. máj 2009

verul, to ze si super mama vieme ale teraz nas este detas ze si super manzelka 😀 az do zgrcania 😅 😀

a este k opatrnosti 😅 sme sa minule s muzom bavili, aka je skoda ze deti nemozu vyskusat uplne vsetko aby sa naucili 😅 napr hodis do ohna a povies au to pali a uz k nemu viac nebude utekat 😝 😀 - matuska straaasne laka ohnisko a my vysvetlujeme staaale dokola au to pali, pozri ako je uz tu teplo.... 😝

misanik - u nas podobne sa postupne presuvaju nebezpecne veci vyssie 😀

jankapo
6. máj 2009

Ahojte,
no my sme mali divnu noc 😝 maly plakal zo sna, no des 😖 podla mna z tej krupice, tak pozor na ne.... 😕 😀
Prehadzoval sa brutalne, no a ja som tiez prd spala pri nom, potom uz aj dobre a ja nie anie zaspat uz. Tak mi dnes hori mozog, resp. mam to hnusne teplo v hlave (mozno len tleju zbytky) ako ked som sa po nociach ucila (nie moc casto, ale fuj).
S urazmi to je tak, ze pri vsetkej opatrnosti sa stane furt najhorsie cosi, takze tak. Nooo, zuzkazrzka by vam mohla rozpravat ako si matus skocil z kocika rybicku do strku.... 😀 Som myslela ze ked ho dvihnem, nebude mat face. Ale on jak macka, 2 pidi skrabanceky.... 😉 Nevadi, ide sa dalej.Ale vyzeralo to akoze brutus.
Verul, vidis, aspon nemusis mat vycitky svedomia. 🙂
My k vode toho roku asi tazko...ja take aktivity aj tak moc nemusim, hlavne to slnkono a k tomu tehu, tak u mna nehrozi...Ja slnko ano, ale len pri mori, ked si ja mozem vyberat kedy chcem. Akoze kupalisko od 9.00 do 17.00 cely den, bez tiena a milion hlav, to e-eeee. 😖 Mozno sa kvoli deckam neskor obetujem. 😕

misanik
6. máj 2009

Pridala som foto ako sa norko chodil mojkat ku katke 😉 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

misanik
6. máj 2009

janka, asi bol ve ke blby tlak, u nas tiez taka noc... 😝 norko uz skoncil aj u mne v posteli, tak sme sa aspon tulkali, ale spanok o nicom

eviku78
6. máj 2009

misi, naaadherneee foto. noruso je takyto mazlicek? 😵
jani u nas noc tiez o nicom. stale sa budila s placom. ☹

andula30
6. máj 2009

Misi chrumkave foto 😉 nasa centrla chodi o pol noci do roboty takze navecer spi 😉

verulka
6. máj 2009

kats, nop vidis..ani ja som netusila ze som toho schopna 😀 iked ja som sa mu potom vysmievala, ze je tak otrasny, az mi z toho zle prislo 😎 no radost ma mat 😀
u nas noc uzas...do cca 11tej do pol5 vkuse 😎 potom sa nechal doniest ku nam do postele a spali sme do cca 6,10..takze asi sa stanem fanusikom blbeho tlaku 😀
jani, mne ron nedokazal dlho predlho stravit krupicu, takze klido to mohlo byt tym..a skok do strku 😀 deti su neznicitelne...
jo a leto? u nas plati zasada- ideme tam, kde je malo ludi...vzdy sa da najst aj take miesto, rozne jazera a pod. Chdopime vzdy od rana do obeda, potom domova potom este v ramci poobedneho vyletu aj s tatom, ale to je len na 1 kupko...more je o inom..
ale jani, mocit si nohy vo vode, popri nadsene sa hrajucom dietatu v plytkej vode...proste fakt relax..odporucam..a o 9tej ja na jazere 3,5ludi
kats, presne, aj mna napadlo, ze mam 100chuti ho nechat hrat sa s noznickami( tie ho fascinuju), nech si zastrihne do jazyka..ale vzdy s anad nim nakoniec zlutujem 😀
misi, super fotky...

misanik
6. máj 2009

dakujeme 😵
kats, ja ho mam tak chut pustit k rure, ale aj to aj spravim, ked uz bude chladnut a bude dost tepla ale nie priliz, aby som mu ukazala horuce 😉

katuskapd
6. máj 2009

ahojte krasne zamracene dopoludnie zelam

tak dietatko spinka, muzik konecne v praci po 10 dnoch volna, si aj oddychnem od neho 😀
misanik,eviku vdaka za pochvalu fotiek aj v pase to uz chcelo veselsie farby, vsak leto za rohom 😀 a misanik norko jaky frajer, zlaty ked sa tulka 😉

matusko total mrzuty, 4 zub trapi jak das, stale ma chce hryzt, este ze uz nekojim 😝

jankapo uz torta nachystana? ja dnes poobede urobim tu piskotovo jablckovu tu moze aj spapat a cez vikend bude od nasich penova asi v tvare traktora tak som strasne zvedava, samozrejme penovu nedostane, 😀
ked mu bude chutit piskotova tak spravim taku

nicolmt
6. máj 2009

misi kraaasne fotky..romatikus jak svina 😀 😀
no ja sare vzdy ukazujem pri ohnisku aj sporaku (to len na chate) lebo doma ho mame hore..ze au pali bo..a pod..divadlo obrovske..nesmie k nim chodit (ani ked "nepracuju") ..no ale moja vychova total v kybli lebo moja mam ju tam kludne pusti 😠
jo a ja uz tiez zacinam panikarit s narodkami 😲 vcera som behala po tescu v snahe kupit baloniky a sviecku s cislom jedna 😝 samozrejme nic 😒 ale kupila som sare stavebnicu taku na narodky aspon
inak v tescu 50% vypredaj na kooopec hraciek..a maju tam dokonca i to super pieskovisko co mame na chate 😅
no a obrazok na tortu sa mi nastastie ziaden nepaci 🤐 ale uz som poverila svokrus nech sa nauci potiahnut tortu z tych marschalow cukrikov 😉