Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

basika
27. jan 2010

to mi je ľúto s Emkou...nech sa jej rýchlo polepší...

anjelok
27. jan 2010

emmuska ☹ to este ta hnusoba virus musi aj druhou cestou von a potom uz bude dobre. musi. kati pozdravuj ich 😒
kiahne..ja som mala, muz nie, takze ked uz mame natalku a ta ich moze hocikedy doniest, tak sme muza dali zaockovat. lebo zevraj to i nepolodnost moze u dospeleho sposobit 😕 tak to nebudeme riskovat 😅

zuzka.sk
27. jan 2010

Romi - jasne. My sme riesili doma tieto temy, dost intenzivne. Jedna vec je, ze lekarnici to maju ako zisky, takze odporucia pomaly cokolvek a doktori, ti tiez z toho maju %, tak vieme o com to je. Len som sa bala, ze ked sa u mna zacnu tvorit protilatky, ze co to spravi s malou... no neviem, v kazdom pripade to mala v jednom s povinnym a uz to ma. Moj muz tiez je taky, ze by nedal najradsej nic, co sa neockuje aspon 10 rokov a o com neni su poznatky. Je to na zvazenie.
A tie rotarixy - tam nevidim riziko, akurat to stoji mrte penazi, platime si dost vela na to, aby sa toto predsa len mohlo preplatit, aspon 50% z tej sumy. Des - kam tie peniaze z poistovni idu, ze? recnicka otazka.. 🙂
Ja sa rozhodujem o druhom dietati, ale konecne sme na tom financne ok, ze dom skoro uplne dokonceny, fasada este a trochu okolie treba, a jasle dokazeme platit a aj hypoteku a este si zijeme dost dobre. Pokial budem tehu a nebudem moct robit, tak Saska bude musiet byt doma so mnou, to je u nej krok s5 a celkovo sa nasa financna situacia zase zhorsi. Ja uz som sa rozbehla v praci a pokial nebudem robit aspon rok, tak asi matersku vysoku nedostanem. Je to aj o kalkulovani, aj o tom, ze nas to uz laka oboch... mat dalsie miminko.

kats
27. jan 2010

emka uz vyzerala v poriadku, pekne papkala rohlicek aj daco pila, nezda sa ze by ju daco bolelo, len naobed zacala hnacka 😒 tiez im drzim palce nech ti nie su dake roavirusy alebo ina pliaga co sa da chytit v nemocnici 😠

bas a kolko da livka za cely den mliecka? matus si da rano a vecer po 250...

zuzi - tehotenstvo som si uz uspesne odgrcala, tak mam daku tu prax 😀 len v piatok mam ist na cukor tak som zvedava 😅

ovcie kiahne - tiez nechavam nech ich prekona, bude mat lahky priebeh a dozivotna imunita 😉 dospeleho by som uz dala zaockovat 🙂

kats
27. jan 2010

leni aj ovcie kiahne sposobuju chlapom neplodnost? ja ze len mums 😅

zuzka.sk
27. jan 2010

Sak hovorim, ze este ze je Nutrilon 🙂 Mala je zavislacka na nom... ked poviem, ze mliecko... tak sa uplne trha a krici... xceeeem mieeeeeckoooooo xceeeeem...🙂 No uz sa budi, idem ja.
Majte sa krasne, ziadne nove choroby a zase sa ukazem ako sa mi bude dat.

basika
27. jan 2010

kats - Lívia dá rán o 40-60ml mlieka.. pred spaním po obede cca 60ml mlieka.. pred spaním 80ml

ninka123
27. jan 2010

Ahojte, po 100rokoch som nakukla 😅
Choruckym prajeme skore uzdravenie 😵 my vdakabohu len soplikujeme, Lucka uz prestala, mali este stale trosku... Inak som odsavala trojmo, tak bolo perno...
Sikovnucke deticky mate, ako kecaju, u nas mame partizana, lebo nejakych 10slov a 2hole vety za rozpravanie nepovazujem 😅 snad do 3 rokov zacne 😉
Aj u nas funguje Start! a behanie o dusu, skakanie tak 50:50 sa jej podari odlepit od zeme, ale aj napriek tomu ju to naramne bavi 😀
Tak sa majte krasne, este raz vsetkym zdravicko a krasny zimny dnik prajeme 😵

hodmon
27. jan 2010

ste vo mne vzbudili pocit nezodpovedenj matky ☹ ....musim kuknut ze proti comu sme vlastne ockovoali, ja viem len ze to bolo povinne a boli to dajake hexa...neviem co ....musim zistit,ale dobre vediet....som zvedava co mi mama povie na kiahne, ci som mala...urcite nebude vediet alebo to bude mat popletene so sestrou

ludka_r
27. jan 2010

teda, ten môj mlieko ani veľmi nemusí... Ráno tak 250, potom len nejaký jogurt (ako kedy)a večer krupička... Ale to už musí byť normálne mlieko, sušené mi začal úplne odmietať.. Ale nemôžem si sťažovať, lebo on všetko zje.. Len v poslednej dobe začal odmietať banány, a hlavne keď vidí mandarinku - na tých je závislý... 😀

eviku78
27. jan 2010

ahojte, tak len hlasim, ze si nas tu nechali. 😠 emmi zacala hnackovat. sice kakala cistu vodu ale len 4x, tak snad to uz bude ok a zajtra ideme domov aj keby neviem co bolo. zajtra by mali byt vysledky na tie rotavirusy, ale pevne verim, ze budu negativne. emmi je inak celkom ok, ziva, usmievava a prekvapivo sa mi ju dari udrzat v posteli. kedze s infuzkou toho moc nenabeha. ☹ a som rada, ze uz rozprava, aspon sa vieme dohovorit a vie mi povedat co chce. hlavne v tejto situacii.
tak sa drzte.

kety80
27. jan 2010

ahojte 🙂
evi - dufam ze vysledky budu negativne a pojdete cim skor domov myslime na vas 😉
dnes sme mali v skolke psychologicku tak nam rozpravala co by mali prvaci vediet a ma ucitelka kristinkina velmi potesila ze s nou nemaju ziaden problem ze je sikovna snazi sa robit co jej povedia ze pocuva co sa jej hovori pekne vie odpovedat a ze hlavne si vela basniciek pamata co je velmi dobre tak som sa strasne potesila tak snad skola pojde lahko 🙂
basika - aj vam nech to super dopadne 😉
k tym kiahnam my sme mali vsetci okrem kubka kika ich dostala ked mal kubko tusim 10 mes. a vobec ich nedostal tak snad ich dostane v skolke nas tato zas nemal mums ako dieta tak este ze su deti na to ockovane ja som mums mala tusim ako dieta aspon tak mi hovorila mama

kety80
27. jan 2010

a este som chcela ze dnes sme boli s kubkom v MC a celkom som bola z neho zaskocena ked ho nejake dieta nechcelo opustit do domceka alebo na smykacku tak mi dal ruku a zobral ma tam a ukazal ze mama povedz aby ma pustili take mi to bolo smiesne ze mama vybav 😅 ale neskor si uz nenechal aj potom sotil chlapca tak som musela striehnut ale som sa divila ze aka zmena doma je uplne iny kiku bil capol hned keby mu nieco nedala alebo by po nej krical na cudzich si uz tak nedovoli

eviku78
28. jan 2010

ahojte mamule. necitam, nereagujem, prepacte. dobehnem, ked prideme domov.
len som sa prisla vystazovat a polutovat. takze ostavame v nemocke. emmi v noci vracala, prehnalo ju a nevedeli sme zrazit teplotu 39,7. ale uz to zacina byt lepsie a nieco uz aj spapala.
tak vobec netusim do kedy si nas tu nechaju. ☹

ka77ka
28. jan 2010

Ahojte zienocky.
prisla som len na skok, pozriet sa, ako sa mate. 🙂
Emmuske prajem skore uzdravenie a nech ste z nemocky cim skor domka.

U nas konecne zacalo snezit...take je vsetko krasne biele.Lenze ja sa uz nedokazem tesit z nicoho v tychto dnoch ☹ Dnes poobede idem zas za ockom do nemocnice...vcera bol vo velmi zlom stave, vsetky vysledky su zleeee...primarka sa vcera vyjadrila, ze sa mame pripravit na to najhorsie, vraj mu dava max.2 dni ☹ ☹ ☹
Vcera vecer som sa vyrevala ako dazd, dnes nemozem...neda sa mi, a pri detoch ani nechcem, lebo Eli potom chodi okolo mna a vravi mi NEPAČ 😀 Pri kazdom zazvoneni telefonu sa strhnem, hlavne ked vidim, ze mi vola mamina, alebo sestra...je to strasny pocit bezmocnosti.
Zatial sa majte vsetky krasne, urcite sa ozvem a myslim na vas...dakujem aj vam vsetkych, ze myslite na nas. 🙂

basika
28. jan 2010

ahojte,

eviku - myslím na vás, nech je to rýchlo za vami a ste už doma

tak my dnes máme za sebou odber krvi, Lívia bola statočná...a perfektne to zlvádla 😵 ...trošku aj mala zo začiatku vstupu do ambulancie cúvačky, ale už som ju pripravovala doma, sme už dva dni počúvali bábiku, seba..a ráno som jej povedala, že pôjdeme pozrieť pani Dr. a potom pôjdeme pozrieť hračky do obchodíku.
Tak dala sa v pohode počúvať..pomedzito komentovala, že "auto ide", "snežik padá" lebo videla von oknom kde chodili autá, potom čo má Dr. na poličke za hračky...Dr. ju chcela odvážiť tak ju posadila na váhu a Lívia povedala "cikám" si myslela, že to je nočník 😀 a potom už rukom ťukala do displeja "číso, číso" - akože číslo sa tam ukazovalo. Potom teda došlo k odberu krvi, tu si aj poplakala...a bonbónik na koniec, už keď sme odchádzali..tak vravím daj tetám papá...kývla ručičkou..a ešte urobila gesto na Dr., že posiela pusku...som nechápala..tak potom vravím, pošli aj tete sestričke..tak poslala aj sestričke čo jej odoberala krv. A ešte zahlásila "maj sa" no bola perfektná...tento záver ma normálne dojal, že mi aj slzy do očí nabehli.

trošku máme ale problémy s odchytom moču. 😖 , večer som jej nalepila sáčok..ráno v ňom nič nebolo a plná plienka bola...tak reku ideme cikať rovno do skúmavky..tak v pohode išla...aj hovorila "cssss" ale ani kvapku zo seba nevidala..išla som do spálni..dala som jej plienku..išla som niečo zaniesť do kúpeľne..a keď som sa vrátila, ležala na bruchu.. a vraví mi "cikám" chytila som jej plienku..a teplá..cikala..
dnes ako sme doobeda chodím so skúmavkou..a nič..no uvidíme..čo vymyslíme..

basika
28. jan 2010

☹ ☹ ☹ ach Katka, naozaj veľmi smutné čo prežívaš..aj mi ľúto prišlo 😢 ...som taká poslednou dobou rozcitlivená......veľa sily prajem...

basika
28. jan 2010

..len potom som bola trošku sklamaná...lebo som jej sľúbila ten obchod s hračkami...reku ten sľub musím dodržať.. a ráno o 8:00 ešte obchod zavretý...tak sme išli ešte do iného skôr papierníctva..tak som aspoň farbičky a bublifuk kúpila...tak som celé doobedie len fúkala doňho 🤐

anjelok
28. jan 2010

ahojte babule,
no smutno tu dnes. ani neviem, ako vas rozveselit. keby som tak mala optimizmu na rozdavanie 😅
katka, viem co prezivas. boli to, bude boliet..bud s nim teraz co najviac 😔
evi, ste silne babule s emmkou. este vydrzte chvilku. bude lepsie. snad ste aspon na vikend uz doma 😒
basika no vidis, aka sikulka je livka. ona to vsetko zvladne. uvidis 😉 a aka budes na nu pysna 🙂
ja ked som potrebovala odchytit moc, tak som ju hned rano postavila do vane, muz pustal vodu, hovorila som jej stale, nech sa vycika a cssss, no a po chvilke sa veru vycikala. len som musela striehnut 😅.

anjelok
28. jan 2010

miska, katka, vy ste ako na tom? dufam, ze aspon vy napisete, ze uz je vsetko ok 😉

basika
28. jan 2010

leni - veď ja vlastne robím to isté...v kúpeľke... nie je vo vani, máme tam kút sprchový..ale tam ju nedám..proste v kúte pustím vodu...a ja ju mám na uteráku postavenú...a snažím sa odchytať..je mi jedno, že pociká aj uterák aj na zem.. hlavná vec, nech aj niečo do skúmavky..

hodmon
28. jan 2010

mys me potreboavli moc, este ked bola mensia...ale setsricka vravela, ze nemam sancu ten sacok nalepist sama, ze to treba jednoducho vediet...sla som tam, ona jej nalepisla a potom som uz iba doniesla

andula30
28. jan 2010

Ahojte babule citat nestiham snad neskor takze nereagujem 😉 takze obkladac ktory nam uz pol roka bol prslubeny sa na nas.... 😝 ale po tyzdni sme zohnali 2 obkladacov ktorym chvala bohu ide robota od ruky takze verime ze to stihnu kym odideme muz cele dni na baraku chodi sa domov len najest a vyspat. M y vela casu travime so sesternickou Sabi ktora prisla z anglandu aby sme mohli byt spolu takze sa vela hrame bijeme lubime kricime...ale momentalne svme vsetci prechladnuty 😝 Sabi si vyklbila ruku v lakti kedze nase zdravotnictvo je nekomentovatelne tak mala 2 dni super bolacku kym sme nantrafili na jedneho deduska, ktory jej rucicku napravil.Do toho sme zacali teraz vypekat lebo v nedelu ideme za krstnych nasmu Filipkovi 😉 takze sa nenudime a to ani nahodou nestihame ponavstevovat vsetkych ktory si nas objednali. 😉 Tak si uzite tu kopu snehu co napadla ak su tu chorucky tak skore uzdravenie, ak sa zadari este sa ozvem 😉

basika
28. jan 2010

andula - no pestrý program..

hodmon - no vyfásla som nový sáčok..on oje to skôr pre menšie deti..lebo keď sú mobilnejšie skôr sa to odlepí....tak teraz to urobím tak, že jej to nenalepím večer..lebo to ona ešte po posteli sa miagoší...ráno vyskúšame do skúmavky... keď nič tam ..tak jej nalepím sáčo..a hááááádam..už druhý možno lepšie nalepším..včerá to bolo tak, že bola by som to ešte odlepila a znova prilepila..ale to by už nedržalo..takže včera bol nácvik...a viem, že jej to nevadí..ani nezistila, kedy som jej to nalepila...a ani jej to potom nevadilo...

kety80
28. jan 2010

ahojte 🙂
u nas napodlo kopec snehu tak poobede snad pojdeme von 🙂
basika - super ze to livia tak dobre zvladla je sikulka 😉 ked ti nejde odobrat moc skus do nocnika ja som to urobila tak s kristinkou 😉
evi - je mi to moc luto daj emke pusinku od nas a nech ste rychlo zdravi a doma
ka77ka - tazko sa na to hladaju slova len asi musis byt silna a vydrzat aspon kvoli detom aby sa netrapili s tebou viem nieje to lahke tak sa drz 😔

kats
28. jan 2010

katka ☹ ☹ 😢 vela vela sil aby si to zvladla ☹ bud s nim ....

basika - pekne ste to s livkou natrenovali, ked si spomeniem ako sa bala lekarky 😉 super uspech 😀

vonku je kraaasne kopec noveho snehu a len -1stupen 😉 staci sa postazovat na konovi a aj pocasie sa umudri 😀 😀

leni - ja uz som dnes uplne fit 😉 takze posielam uzdravujucu energiu emuske 🙂

sacok na moc u nas nemal uspech 😝 som mu to dako blbo nalepila na gulky a straaaasne mu vadil - takze sme ani nikdy neodobrali 😅

andul - mate doma aspon veselo ked vas je vela 😉

betatka
28. jan 2010

Ahojte

choručkým prajeme skroré uzdravenie...myslíme na vas a posielame positive energy 🙂

dnes sme boli u dr. na poradnu a vzali sme aj Leu lebo má také vyrážky po tele...asi exzém nejaký tak som totalne nechapala...lebo doteraz bola dr. kamoška a mala vôbec nemala problém isť dnu a dnes total rev ani sme ju nemohli vyzliecť revala...tak sme ukazali len tie čo boli ako tak vidno...vyfasovali sme výmenný poukaz ku kožnému a nejakú zarobenú masť tak uvidíme čo sa stane ked navštívime kožného 😝

No ja sa z toho snehu až tak neteším...máme službu vo vchode tak chodím odhadzovať...sa mi veľmi chce 😝

Boli sme sa aj sánkovať...malej sa to veľmi páčilo.

betatka
28. jan 2010

do včera som sa vytešovala že mám komu dať vecičky po deťoch...kamaratka čaka babo - dievčatko v 5mesiaci a zistili že ma dawnov syndrom tak si to ide dať vziať ona má doma už 2 skoro dospelé baby a 43rokov tak sa na to necíti...tak sme si spolu porevali...je mi to tak lúto tešila som sa s ňou.

kety80
28. jan 2010

kats - super ze je vam uz lepsie nech to zlepsenie prejde ku vsetkym 🙂
dnes bol kubko zlaty pomahal mi vonku odhrnat sneh s malou lopatkou potom tak vyhladol ze dva chlebiky spapal 😀 a dnes som musela robit cely den kolo - kolo mlynske uz sa mi dobre tocila hlava z toho neviem co ho to dnes tak chytili zajtra je doma aj kika tak bude kolo robit dufam s nou 😅

verulka
28. jan 2010

fuu, baby, tu je to nejake huste...virozky su bojhuzial sucastou zivota- aj tie brutalnejsie..furt lepsie ako nieco ozaj vazne 😉 eviku, vy uz pekne hajde domov, mylsime na vas..norko je snad ok
kati, s ockom ma to strasne mrzi 😔 vela sily zelam...
co si pamatam- u nas sa skace tiez, ma dobrych uccitelov. Ockovanie proti kiahnam je podla mna dost kontraproduktivne..ale to som uz mylsim pisala..ak nemal dospely, v pohode, nech sa da, pri detoch mi to pride zbytocne...ja som mala doma radka s kiahnami v tomto veku a zvladol to najlepsie 😉
u nas sa spieva o 106, ma brutalny zmysel pre humor..len ten spanok 😝 noci ala miska a norko..ale teraz sme pred par dnami stoli vsetky sosakove hrnceky a fici len obycko pohar- znizila som prijem z cca 2,5l na 1,5l..na pokojnom spanku sa to neprejavilo, ale aspon sa uz neprecikava 😀 dokonca sa zacal pytat aj v noci, takze plienka je raz ciknuta rano, lebo to uz moc tvrdo spi...kaka furt do plienky, a hend po tom si ju da sam dole 😅
bet, smutne s tou kamoskou 😔
u nas zajtra vysvedcenie 😀
baby dakujem za vsetky drzania palcov...projekt je uz hotovy, teraz sa riesi nejake staticke veci apod...snad nebude haprovat stavebko a ideme na vec 😀
jo janka, dufam ze moja biblia pomoze 😉 i ked je to len knizka, cize trbea veci upravit podla svojich potrieb 😉