Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

efcso
19. máj 2009

ahojte pekarky a cukrarky! 😀

vsetkym oslavencom prajem vsetko naj naj naj. special congratulations to our beloved Alex!!!

katmi, no hruza. drzim palce, nech sa da ninush co najskor dokopy!

basika, ze satocky z usa? fiha! kde sa my hrabeme s nasimi cherokee 😀 , ani vas neprideme pozriet, aby sme nevyzerali ako chudobne pribuzne 😅 😅 😅

olivia ma fantasticke obdobie, budi sa 8. 15, cez den sa prehra v byte (ked sme dnu) uplne sama. ma oblubene miesta, kam si schovava ukoristene veci - ovladacku a stipce, hrnce a pokrievky, zaspava bez jedineho zaplakania cez den na 2,5 hodky a vecer o 20.30. no proste, je skvela, ma novu opatrovatelku, ktora je tiez uzasna, velmi si rozumeju, vobec tej krpani nechybam hoc aj dve hodky! no naslaktrafenie! 😀

andula30
19. máj 2009

efco a nedava jej ta nova opatrovatelka nieco sak to neni normalne take cukrikove dieta 😀

efcso
19. máj 2009

andula, to treba vediet vychovat 😀 😀 😀

andula30
19. máj 2009

no tak teda dik uz viem ze chyba je zase vo mne kua 😀

eviku78
19. máj 2009

evi, neser tigra, ked ma mlade. 😀 my sa tak trapime posledne noci, ze dovi dopo. emmusik v noci vkuse mrnci a ked si ju dam k sebe, tak si vkuse trieska hlavicko o celo postele. ked ju polozim spat do postielky, tak reeeev. neviem, cim to je. horne dvojky vysli, tak neviem, ci dalsie idu alebo co. ☹

inak, keby som olili nepoznala osobne, tak by som si aj myslela, ze si efcso vymysla a chce nas len na...t. 😀 😀 😎 ale olili je kua fakt poklad. 😵

eviku78
19. máj 2009

ale na emmuskinu obranu musim povedat, ze cez den je to fakt poklad. verulka mala pravdu, ze este len po roku zacne byt s detmi zabava. 😵 🙂 😉

mirka20
autor
19. máj 2009

fiha, tak olili je taka zlata a dobra. efco, hod recept, ako takto dieta vychovat 😀
my sme vcera vecer prelozili postielku - prisunuli sme ju k nasej posteli, aby sa mala tolko nebuchala do tyciek a trochu lepsie spala, lebo sme sa opat vratili k bleee nociam. a celkom to pomohlo, spala podstatne lepsie a my s nou 😵
a vcera sme doniesli piesok do pieskoviska, tak sme sa v nom dnes uz aj hrali. sice nie dlho, ale zato sme mali piesok vsade a ked sme prisli dnu, tak sme sa museli sprchovat, lebo bol piesok aj v plienke😀
gratulujeme dnesnym oslavencom 😵

basika
19. máj 2009

ef - a ty si tu na čo prišla? hmmmmmmmmmm? Akože žo chceš tu všetkých nas...ť? 😀 Len aby ti to dlho vydržalo...nechvááááľ, lebo sa ti to pokazí... Nooooooo a tak dumám, keď je Olili taká sebestačná..kde si bola do teraz, že si sa tu neukázala?...

eviku78
19. máj 2009

evi a super foto z oslavy. olili je proste herecka. 🙂

anjelok
19. máj 2009

ahojte,
vsetko naj naj dnesnemu uz velkacovi alexikovi, hlavne vela zdravicka 😵
aly a ako ste na tom s pitim? chytil sa uz alexik?
ef..no comment 😝
anduuul..a sak na torte moze byt co chce..si nevsimaj taketo zavistlive poznamky 😀 krasna je 😵
jani aj ty si peknu vymodelovala, ja planujem natalke tiez taku, ale len malinku, co spapa.
zaba spi, idem zehlit 😝

efcso
19. máj 2009

baby, pocuvajte, musite uznat, ze som si to veru odserinkala doteraz, takze si to faaakt zasluzim, mat chvilu pokoj. no a myslim, ze povaha sa vychovat neda, to musi byt v genoch a nastastie je olili v povahe skvela po maminke 😀

basika, ty si taka dobrosrdecna! normalne zerem tuto tvoju povahovu crtu!!! 😀 a neukazala som sa lebo robim kadeco ine. napriklad planujem kupelnu, sklobeton, citam a tak. proste zijem 🙂

anjelok
19. máj 2009

ale eef, jasne, ze zasluzis a ja ti to prajem..nech to tak vydrzi co najdlhsie 😉

ka77ka
19. máj 2009

ahojte.... 🙂
tak aj my prajeme Alexikovi vseetko najlepsie, a dnes nie je jediny oslavenec...aj Sarinka od nicol oslavuje 1.rocik.Tak budte zdravucke deturence a rodicom robte len radost. 🙂 🙂 🙂

efcso...tak Olili je fakt ukazkove dieta...ale uz aj nam sa noci trosku polepsili, tak sa tesim.
dnes nad ranom mala eli zvysenu teplotu, ale to isto z kiahni...uz je fajnovo vysypana, do rana nam kiahniciek pribudlo. 😉

katmi...vsak ja ju natieram tekutym pudrom s mentolom...ten je proti svrbeniu.dala som jej aj fenistil...3xpo 10kv. 😉

a z coho ste kocky modelovali tie figurky na torticky?

misanik
19. máj 2009

Ahojte 😵
Aly, alexikovi z celeho srdca prajeme vsetucko najsamlepsie, k jeho narodeninkam. 😵
efcso 😀 no olivia je skvela 😵 , ale nezavidim, lebo norko dnes znova zaspal v postielke 😀
Janca, nepochopili ste ma, ja ho neucim zaspat sameho, na to fakt nemam, len ho oducam od toho, ze zaspat sa da len s cickou v puse. Ono to u nas doslo do takeho stadia, ze mu ju zuval aj 30 min, pri com sa stlae s nou v puse krutil na brusko, na chrbat... proste takto to uz ostat nemohlo. Teraz popoludni zaspal v postielke. Vcera chytitl amok ze som ho vobec dala do postielky a zuril. dnes nic. Tmolil sa tam, striedavo si lahol, sadol, zahodil cumel, aj som ho po 30 minutach uspala. Hladkala som ho po rituske az zaspal 😵
A este jedna vec, kocky, uplne neuveritelna vec sa stala, norko po tom co vcera zaspal vecer v postielke asi tak 20.15 sa zobudil az 5.00 😲 JA mam sice take prsia, ze hrce, bolest, uz som aj odsavala, nevedia sa z toho soku spamatat, ale to ani ja 😀
ka77ka, ja davam norkovi dithiaden aj ekd je prechladnuty, pedina mi predpisala, je to ekvivalen lieku fenistyl. Detickam sa dava 2 x denne 1/4 tabletky. Ak davas fenistyl, podla mna uz nie dithiaden, jedno, alebo druhe 😉

misanik
19. máj 2009

Norko nezaspal ani tak, ze si k nemu lahnem. Ak som nedala tu cicku tak rev.
Este by som postupne chcela prejst na 1 spanok denne, ale zatial sa neda, ekdze vstava okolo 5-tej, tak najneskor 9.30 uz spi. Nevydrzal by mi dlhsie.

anjelok
19. máj 2009

jeeej, aj sarinka ma dnes rocik? nebola v tabulke, tak som nevedela.
tak nasmu krasnemu drobatku prajeme vsetko naj naj, nech maminka poslucha 😀 ..a obcas jej daj aj vydychnut, nech aj na konika mrkne 😉
misi to aj mne sa stalo, ze ked som sa ju vtedy snazila uspavat v postielke, tak prvu noc spala takto. ale druha uz bola zase otras 😝 ..tym ti samozrejme nechcem brat nadeje 😅
my sme zatial mali len jednu prespatu noc v zivote, ale aj tej som rada 😉

misanik
19. máj 2009

jeminku, sarinka ma rocik samozrejme aj tebe vseeetucko nalepsie a najkrajsie k narodeninkam
😵 leni, tak tu prespatu noc aj beriem ako neuveritelnua urcite vynimocnu vec. To sa ani neodvazujem dufat, ze by to tka ostalo.
JA som len rada, ze vobec dokazal zaspat inak ako s cickou, alebo v kociku.

basika
19. máj 2009

ef - veď ja ti prajem...len jedna vec ma štve, že mi tu všeeetky hnijeme...pokiaľ ty žiješ... 🙂 ,

ale aj ja som si dopriala dnes života...som dopratala Lívii veeeľku krabicu ( mi ju doviezli nákladným autom, bo do môjho sa nezmestila) a aj ja kreslím...ale na krabicu..potom keď bude hotovka tak odfotím...vyrezala som dvere okno...Lívii sa to páči...sa čudovala, že čo to...ale musela som do krabice najprv vôjsť ja... aby vedela čo s tým 😀 😀 😀

misi - jasné, že takýto úspech s uspávaním poteší...veeeľky krok dopredu a trošku odpútania Norkovi už nezaškodí...

inak aj Lívia v noci spí tak, že by prespala celú...len ja som taká..nejaká šiši-miši asi..lebo jej utekám urobiť mlieko keď sa zamrví..ale aj tak ho nevypije...hodí max 120ml...ona spí vlastne stále, len jej za spánku dám fľašu, ale robím jej ho preto, lebo málo tekutín pije..tak aspoň takto do nej dostanem viac....proste neviem ro popísať, normálne si budem musieť zvyknúť, že prespí celú noc...

betatka
19. máj 2009

Ahojte

Lea dnes kaka prvú ligu...asi idú nejaké zuby ale nepustí ma do pusy...umrčaná je...musím sa jej stále venovať.

Mne sa oliala celá pusa aj nos tak vyzerám ak okeby ma doštípalo niekoľko včiel...taká opuchnutá 😀

A dnešným oslávnecom..zatial som postrehla Alexa, Sáru a Barborku tak všetko naj...k prvému ročiku a ak je ešte niekto tak aj jemu.

eviku78
19. máj 2009

jeeeej minenku, sari ako to ze nie si v tabulke? takto sme na teba skoro zabudli.
taaaaakze ti prajeme s emmusikom vsetko naj, nech mas super maminu, nech ta s tatikom posluchaju a nech si stale taka cica mica paradnica. 😵 🙂 😉

betatka, herpes nezavidim, viem co to je a ako to vie aj hnusne boliet.

a samozrjeme norkovi gratulujeme k prespatej noci a prajem este dalsich 100 takych noci v najblizsej dobe. nam by sa tiez jedna zisla. 😲

no nic, idem vysavat, nech sa mi domacnost uplne nezlumpuje. 😀

a janipo - stale na teba myslime. 😵 a emmusik posiela papa, co sa naucila konecne po 6 mesiacoch driny. 😀

nicolmt
19. máj 2009

dakujeme 😅
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

musim zas bezat k oslavenkyni ale vecer sa uz fakt stavim a docitam 😉

ninka123
19. máj 2009

Nicol, Sarinke prajeme vsetko naj, naj 😵 😵
S tou tortou je uzasna, ja chystam oslavu na vikend, neviem, ci sa mi podari dieta tak krasne nastylovat,lebo okamzite zo seba strhava veskere ozdoby 😅

eviku78
19. máj 2009

co hovorim - cica mica paradnica 😀 🙂 😵

slnyecko
19. máj 2009

Ahojte,ja len na skok,fotky z oslavy este nemam stiahnute ale pridem sa aj ja pochvalit hned ako sa bude dat.Ale aj teraz mam novinu,babenko je uplne zdravucke a ja som uplne stastna 😵
Blahozelanie velke vsetkym oslavencom a hlavne Alexikovi Alenkinmu 🙂
Misanik,gratulka k prespatej noci,viem aka je to ulava,my nastastie uz spavame celkom fayn.Som sa cudovala vonku burka a sKubkom to ani nehlo buval dalej,zlato 🙂
Jooj Betatka,z herpesom ani nespominaj lebo mne sa hned spravi len si pomyslim 😝

ka77ka
19. máj 2009

slnyecko....tesim sa s tebou, ze je babetko zdravuckeeee...a ved my vsetky sme ti to vraveli. 🙂 🙂 🙂
akurat som dala elisku hajkat...keby ste videli, aka je vysypana-chudatko moje krasne...dokonca aj na ocku sa jej jedna vihodila, tak je mrzuta cely den, len si to sucha...a zas mala zvysenu teplotu, tak uvidim, co nas caka tuto noc. 😕

sarinka..fesanda 🙂 , a tiez peknucku torticku mala. 🙂

betatka...nech ti herpes cim skor zmizne. 😉

ka77ka
19. máj 2009
katuskapd
19. máj 2009

kati tak eliska je fesanda aj ked s bodkami 😉

sare vsetko naj odo mna a matuska 😀 a totra super kreativna maminka 😉

my sme mali dnes potopu v kuchyni, to pokazena umyvacka hodinu som vytierala, potom sa na....la a isli sme von, musela som zrelaxovat, este ze byvame na prizemi 😀 matusko super po ockovani, ani teplota, ani mrzuty, takze eno nuno.

efsco treba zit jasnacka, a olivia sikovna, myslim s opatrovatelkou 😅

betatka
19. máj 2009

slnyecko tesime sa s tebou že je babo ok
baby dakujem že so mnou tak súcitite...ani jesť mi nechutí a ani vysniakať sa nemožem 😝
joj a nech eliške rýchlo kiahne pomiznú

basika
19. máj 2009

SARINKE - všetko najlepšie, zdravie...šťastie....

ka77ka - nech je to už za vami... na fotke nevyzerá, že by ju kiahne nejak trápili...

verulka
19. máj 2009

cafte,
sarinke aj my vseetko naj...na fotke je uzasna..taka krehka kvetinka 😵
ef, vies co? ma neser...ja si tiez kadeco zasluzim a prd z toho...vidis 4krat som sa pokusala napravit stare chyby a aj tak nic...
leni, dnes mi ron rucal a otvoril usta dokoran a hned som si na teba spomenula- horna stolicka uz vidno 1.kusok, total bele obe a napuchnute ze des..len tepltoa furt nikde 😕 uplne zase prestal jest..teda mimo chleba a peciva holeho 🙄
kati, o chvilku mate po kiahnach a pohodicka 😉