Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

misanik
11. sep 2009

mne prisla z mmb pre norka suprova bundicka gap, je nadherna 😵

basika
11. sep 2009

ja sa bojím...kupovať cez mmb, že jej to nebude dobré, keď to kúpim, že to bude inak vyzerať ako na foto...

anjelok
11. sep 2009

misi som sa tiez pobavila, my mame na poschodi 30 bytov a to som si myslela, ze aky sme my unikat 😀
ja si na dnesny datum vacsinou spomeniem, kedze je to hned pred mariou..mama a babka boli marie, svokra je maria 🙂
verul ja idem dat zltacku A o 3 mesiace, uz mam aj recept

verulka
11. sep 2009

ja na zimu nejdem davat ockovanie, to si mylsim, ze sa menej da nakajavascript:addEmoticon('😉','vBody')zit..i ked nam ju muz doniesol v januari 😨 musim premysliet- toto je uplne jednine ocko, mimo povinneho ktore davam
misi, j ao tom nepochybujem, norko vie co robi 😉 inak vas barak je fakt velky 😉
basika, ja nakupujem cez mmb krpcovi fakt dost, je to v pohode ( iked na velkacov pomenej) inak najlepsie ulovky mam z babybazar- je to tam pre mna prehladnejsie

kety80
11. sep 2009

anjelok - super basen ty ale mas hlavu a basnicke crevo fakt super 🙂
my sme zatial nemali po ockovani reakciu ja chcem dat maleho zaockovat este proti kliestom kedze sme na dedine ja som tiez par veci kupila cez mmb a som spokojna ale pozerala som bazar aj na MK

jankapo
11. sep 2009

caves...kde sa flakate? romanticky vecer? 🙂

hmmm...mame tu poetku! fuha.ja poezii rozumiem len v zhudobnenej podobe sa mi zda. 😅 este sa mi pacila taka brutus americka vojnova (take sado-maso)...jo, inak by mi nenapadlo dobrovolne si precitat zbierku basni (moja skoda asi)...ale ozivit mamickovske forum basnou, to sa mi celkom ratalo. inak leni, by som necakala ze bankarska ekonomicka dusa ma take umelecke citenie...fakt klobuk dolu... 😉 (aj ked ono to ma logiku- basen je take ekonomicke vyjadrenie mnohych pocitov...ja skor o jednej blbosti napisem tri strany... 😀 ) sak ma poznate

matulo mal teplotku, ale po paralene mu to ide pekne dolu a nestupa velmi...mal o 5.rano, potom az o 12tej a teraz...aj to max.38,5, je mrzko ale inak ok. vraj to je z toho ockovania, moc je v poriadku. moze to vraj aj 3 dni trvat takto,ak by sa zhorsilo, mame v pondelok zajst k dr. (verim ze nebude treba)

mmb okukavam uz aj ja, no treba nam zimnu bundu a kombinezu, ostatne si kupim asi nove...cherokee to isti... 😅

basika
11. sep 2009

brý večer...

som nejaká znepokojená....Lívia jedla naposledy o 16:00 večer kašu odmietla...a dokonca aj večerné mlieko pred spaním, to sa mi ešte nestalo....tak neviem čo mám za tým hľadať...je mi to divné...inak mi príde celkom OK...

a straašne málo pije tekutín cez deň, čaju tak max 30ml...to ma riadne štve...lebo aj kakanie je problém... ☹

jankapo
11. sep 2009

basika, potesim ta....napisem ze u nas dnes detto...ranajky mlieko, potom cely den pusa zavreta na 4 zamky, potom sa odhodlal jest suche, nemastene, nesolene varene zemiaky rukami a to sme sa na neho ani pozriet nemohli, lebo sme sa bali ze prestane. a tot vsjo na dnesok...ale mlieko neodmietol...takze dnes sme na 500mlmlieka a tak tipujem ze dvoch varenych zemiakoch.

basika
11. sep 2009

jani - hmmm?...Ale u nás, že ani to mlieko večer..to mi je veeeľmi divné...dúfam, že nebude chorá.. 😒 ☹ 😖

jankapo
11. sep 2009

basi, neboj...ja idem spat, ktovie aka bude noc, tak radsej predspim. 🙂 vcera som spala viac s malym v izbe ako s muzom v spalni. 😝 dobruuuu

misanik
11. sep 2009

basika, klud, ked som popisovala ten incitent s vykydnutym obedom, tak pil mlieko 150ml v noci o 1-ej, rano odmietol, nasledne cely den enchal nic, ozuzlal asi tak 1cm stvorcovy z buchty popoludnia potom par kuskov zeleniny s polievky vecer... celodenna strava, caju asi 2 hlty, u nas taketo byva pomerne casto. (dnes zasa zjedol vsetko co nezjedlo jeho, aj kamaratom an ihrisku pojedol olovranty...) a vecer po 16-tej neje bezne ak je vecer moc nervny...
admmb, ved popros mamicky nech ti to premeraju, pomeraj nasledne nejake oblecko co mas a je to... ja tam rada kupim, hlavne znackove veci, aj ked normalne si na znacky vobec nepotrpim, viem, ze tie znackove su aj ked su viac krat vyprane stale pekne 😉
jani, aj v takko maju fajn veci pre deti za celkom fajn ceny. neviete neikto ako sa stat clenom takko falmily aby bol narok na zlavy? 9.9. bol napr family day - 30% zlavy na vsetko

basika
11. sep 2009

misi - nooo snažím sa ukľudniť...ale je to veeeľmi nezvyčajné...sa mi to ešte nestalo s tým mliekom- to bola večer vždy kľúčová dávka...cumľa sa ani dotknúť nechcela....no a ja sa zasa takých dní, že zje všetko čo nezje ju...neobávam...také u nás nebýva..

kety80
11. sep 2009

tak dnes vecer pred kupanim mal kubko uraz potkol spadol na pusu a rozkusol si vrchnu peru krvy plno ani moc neplakal len ked som mu nadvihla peru tak dierka od zubu chudacik moj maly ☹ 😒 tak som sa zlakla on ked spadne tak vacsinou si to vzdy odnesie hlava ☹
basika - dufam ze zajtra ti bude lepsie papat

basika
12. sep 2009

ahoje.

kety80 - au, ten úraz... ☹ mňa to vždy až zabolí, keď také čítam...

v noci vypila 180ml mlieka... a teraz ráno ako zvyčajne vypila...

ide byť krásna sobota...tak ideme niečo podniknúť..

peknú sobotu prajem

verulka
12. sep 2009

ja mam foma novodenca 😅 ronko vstava zase aspon 8x za noc..tuto noc som nespala ani hodinu vkuse 😎
muz v praci, naozaj ide byt pekna sobota 😀 esteze som vecny optimista 😀
kety, vsak rozbita pusinka u chalanov je sexy...teda ak ostane jazva..ale nie, jakubko je frajer, ze vie padnut tak, ze si nevybije zubky..proste sikulko..
u nas vcera taky hladovka.. 😉

anjelok
12. sep 2009

verul to musi byt narocne..fuu drzim palce, nech to zvladnes v pohode, viac zapriahni deti 😅
basika, no vidis, vsetko bude ok 😉
kety jasne, sexi jakubko, neboj zahoji sa 🙂
ja som bola dnes v hainburgu nakupit malej nejake veci na papanie, stavicky..vyjde to tam o dost lacnejsie..klasika v dm-ke. a zubnu pastu co ja pouzivam tam mali o polovicu lacnejsie 😕
poobede iideme pozriet tu postel pre malu a snad uz nieco kupime, lebo tiez by som sa uz chcela niekedy aj normalne vyspat 😀

basika
12. sep 2009

Ahojte,

booože ja mám také problémy, keď Líviu uspávam, keď si ku nej na obed ľahnem...hneď by som ostala v posteli aj ja...a pospala si...ale hneď mi behá čo musím ešte urobiť...len také prkotinky...ale musím lebo keď vstane potom je to s ňou o ničom... aaaaaaale zajtrá..si cez obed schrupnem...

verul - a čo to čo to? Ronko zacítil, že si si minule pochvaľovala 3týždňové bábo...tak ti doprial potešenie...

leni - keby som aj ja mohla totko niekam zbehnúť..ale za hociktoré hranice mám dosť ďaleko. Posteľ dobre vyberte.

ach začínam bojovať..ako dostať do Lívie viac tekutín..myslím čaju..žalostne málo vypije.. musím pohľadať nejakú fľašku-termosku resp. termofľašku...lebo už vonku bude bývať chladnejšie..nech je aspoň ten čaj letný ak nie teplý..aj keď sme doma... lebo stále ohrievať čaj v mikrovlnke to nechcem..a studený mi nevypije...

jankapo
12. sep 2009

verul, klidek, aj my mame doma novorodenca (asi ma pripravuje)- celu noc hore (8x urcite) a cely den sme na nicom, len mlieku... 😨 hadam je to tou vakcinou, lebo aj teploty ma stale, tak aby nam nebolo malo.

basika, nechapem preco si nelahnes...ja odkedy som tehu, dlabem na tie prkotinky a si predstav aj jest mame co, aj v cistite zijeme aj pohoda. staci obcas aj pol hodka a hned sa lepsie citim, aj lepsie fungujem potom.sa mi zda. 😅
k tym tekutinam, nechce to zmenu? iny druh cajika? stavu nejaku riedenu a tak? my striedame vodu, riedene dzusy, rooibos alebo iny bylinkovy caj...ked si vsimnem ze pije menej, prestriedam.
dokonca aj poharik musime striedat-mame aventku, nuby hrncek,alebo tie obyco flasky plastove so sosacikom, alebo pohar+slamka...a ide to nejak

leni,obdivujem ta, ja mam problem ist nakupit k nam do tesca. 😝 ja sa mozem aj na akcie vykaslat,ja potrebujem nakupit ruuuchlo a mazat preeeeec...ja som divna zenska,ja si ziaden nakup neviem uzit.ale da sa s tym zit. 🙂
no a drzim palce s tou postelou, z vlastnej skusenosti odporucam kupit rozmer 140x200cm, ked sa chces aj ty dobre vyspat... 😉 😀 😀 (mne to na tej 90tke nejde, ale mozno ked v porodnici schudnem,vyspim sa aj ja)

katuskapd
12. sep 2009

ahojte
tak veru novorodencov nezavidim ☹ , natastie spime v pohode
vcera sme mali mensiu nehodu strepal sa za gauc, horsie ze ja na zachode a muz v spalni tak kricim nech ho ide vytiahnut, no moje zlate ale nastastie nic.
boli sme aj na chate nasli sme jeden dubacik a ten sme mali na veceru, samozrejme s manzelom

basika s pitim mame tiez problem niekedy len tych 30 ml denne, ale uz viem ze zajtra to bude lepsie, tak nestresujem 😉 a termoflasa je nova od aventu stoji okolo 13 euro tiez nad nou rozmyslam

janka nech sa uz matulovi ulavi a nech si este trosku oddychnes kym sa prihlasi k slovu Tomino
😵

anjelok
12. sep 2009

jani ja mam tiez problem s nakupmi, vytiahla ma kamoska, co tam chodi pravidelne..muzovi som nachystala co dat jest, co obliect, takze tie 2 hodinky co sme boli prec to zvladli v pohode. hainburg je len 20 km, tak to je ako keby sme sli do rusoviec (odtial pochadzam, zajtra sa tam chystam na cintorin..je to mestska cast ba)
napr. tie gumaky som jej este stale nekupila a to mi uz aj eviku volala, ze niekde maju, ale tiez sa mi jednoducho nechce furt behat po nejakych obchodoch, radsej sme vonku.
a postel sme kupili 90x200, ale taku, ze sa da dole vysunut dalsia taka ista velka, takze ak bude treba, mozem spinkat s nou aj ja 😵 bola sice drahsia, ale je kvalitna a viem, ze vydrzi nieco 😉
basika ja to robim s pitim presne tak ako janka pise. doobeda ma cajik z avent flasky so sosacikom, poobede ma riedenu stavu s vodou z inej flasky a tie stavy striedam kazdy den aj flasku vzdy ked uz z tej co ma nechce pit.
pitie v zime zatial neriesim..ale vdaka za tipy na termoflasku 🙂

anjelok
12. sep 2009

a vypije za den pol litra..2dcl caju doobeda a 3dcl tej stavy poobede. a to sme tiez zacinali s 20ml denne..ale zrejme preto, ze som jej stale tvrdohlavo davala len vodu a nesladeny caj 😅
akonahle som caj trocha osladila (hroz. cukrom) a zacala davat tie stavy, tak sa celkom rozpila 🙂 no a na stavy tip: dm-ka..maju ich tam ovela lacnejsie ako v tescu. napr. pol litrova hipp stava stoji v tescu 2 eur a v dm-ke 1,3 eur..mala 2dcl hipp stava stoji v tescu 1 eur, v dm-ke 0,7 eur. dost velke rozdiely su to.

anjelok
12. sep 2009

no a v hainburgu stoji ta hipp stava pol litrova 1,17 eur 😅 ..preto som aj isla, lebo natalka ich pije kazdy den.

basika
12. sep 2009

ahojte

leni - posteľ vyzerá podľa popisu dobráá, inak kedy nejaké aktuálne foto hodíš? Hmmm? A to ti Natálke krásne pije tekutiny.

tekutiny - nooo už som dnes zvolila zmenu, iný čaj, fľašu a tak...aj z pohárika ako veľká..je síce občas aj mimo..ale to neva..ale nejak až tak toho nevypila...ja musím s tým niečo robiť..ide zima čas chorôb a vtedy treba veeeľa piť..

anjelok
12. sep 2009

basi a vsak mam dost akualne foto..nie? 😕 to ked sa ti natalka zda ako babo, tak to ona tak vyzera stale 😅

basika
12. sep 2009

heeeeeeej? mne sa zdá, že dosť dávno si nič nepridávala..napríklad tie zo ZOO, to by ma zaujímalo...

a tu je link som našla termofľašku...inak ktovie ako dlho tam vydrží čaj teplý
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=61383

betatka
12. sep 2009

Ahojte

aj Lea pije každý deň inak raz vypije pol litra inokedy len 2dl a tiež striedam vodu so sirupom so šťavami a čajik teraz nedavam.

Asi bolo niečo vo vzduchu lebo aj my sme túto noc skoro nič nenaspali stále bola hore.

Presne ako janipo piše ja spim s malou a ku podivu tiež potom stihnem aj uvariť, urpatať čo som doteraz nejak nestíhala 😎

Inak v KE mate super sekač Max na námestí tam som sa vytešovala z vecičiek boli značkové nietkoré úplne nové ešte s vysačkami a za celkom dobrú cenu. Škoda že u nás taký nie je.

jankapo
12. sep 2009

Bea,hmmm...dobre vediet. 😀 😀 😀 Dik za tip. 😉 (Kde presne je ten sekac? Da sa don aj s kocikom? 😕 )

basika
12. sep 2009

leni - noooooooooo tak som spokojná...Natálka je zlatá v tom klobúčiku... 😉

anjelok
12. sep 2009

basi no prave som ti isla pisat, ze mas to tam..ale si ma predbehla 😀

janca704
12. sep 2009

Ahojte

Nestiham 😅
Zbezne som precitala, takze pitie u nas teraz horsie, ale inak pije pekne tak pol litra denne. Ale u nas sa uz dobre 4mesiace pije LEN voda (mimo mlieka), nakolko som sa v lete bala, ze mu tie stavy skysnu 😕 , tak som zvedava, ci bude zasa chciet tie riedene stavy. Inak LENI, tiez som si vsimla tie rozdielne ceny v DM a Tescu 😲 No a pijeme LEN z flasky so slamkou. Z nicoho, pri com treba trosku zaklonit hlavu sa nenapije 😀 😀 😀 Okrem flasky s mliekom, ale to mu drzim ja 😀 A jak na potvoru sa nam z tej flasky ulomilo zatvaranie a nemozem taku zohnat 😠

VeRUL 😖 , ale zas bude dobre 😉 My noci celkom ok, da sa, aj ked... asi sa mi odstavuje ☹

JANI, tak si sa bala na zaciatku, co krcok a ty este stale krasne drzis pokope 😵