Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

kats
21. okt 2009

babule vobec som vas dnes nestihala 😅 rano som sa nabila radostnou energy kedze matus je krasne flakaty - lekarka si musela mysliet ze som sisi ked som je radostne volala ze je vyhadzany 😀 takze setka a mame to v suchu 😀 😀
no krasny den 😀
zmena casu? ani netusim ze bude... no co prisposobime sa sefovi 😉
janiiii ty teda zvladas 😉 miska zas pripravena na vsetky varianty 😀 😀
kety, chuda kubko ked ho este usko chyti ☹

kety80
21. okt 2009

no kubko uz spi dnes zaspal bez problemov tak aspon to kika ma porazila na clovecku aj v kvartete mam smolu ale ona strasne tesila 🙂 a mam aj dobru spravu nasa mala sesternicka do nemocnici nejde uz pribrala tak dufam ze aj nadalej bude 🙂

nicolmt
21. okt 2009

caute baby. verul vitaj, ja sa do londona uz roky chystam a vidim to tak, ze tak ako do toho pariza (kde tiez idem uz niekolko rokov) sa dostanem az na dochodku 😝 sara mi kupi zajazd na okruhliny 😝 😀 😀
chorobky rychlo sa uzdravte, ja len cakam kedy to aj saru drapne lebo sme podozrivo bezchorobovy tak je do divne 😝 😀
este ze ste mi tie zuby pripomenuli, sara ma 12 takze asi zacina s ocakmi a potom kus klud 😕 uz jej dlho nesli, zas to vidim na niekolko naraz 😝
jani teba ako tak citam, najprv ma napadlo ze ved to nie je az tak nezvladnutelne dve male deticky na krku 🤐 ale potom mi doslo ze ty si proste dokonala 😉 😝 😀 v dobrom samozrejme 😉
zmena casu ma netesi, lebo mne prave tento cas vyhovuje 😒 takto sa poobede uz vobec nebude dat chodit von ked bude tak skoro tma 😖
miska a ty si radsej nerob ziadne testy na FB bo su nem dobre 😝 mne co tam raz vyslo ze budem mat 4 deti a vice tak mi ich muz zakazal robit 😝 ale ma smolu, aj tak to uz nerisknem radsej 😝 😀 😀

verulka
21. okt 2009

cafte,
veroni, drzime vsetky prsty( my ich mame doma pozehnane 😀 )
plany? tie ja mam vzdy 😀 ale nie uplne presne a nikdy nie pevne..cize asi ich ani nenmam 😀 ale tento vikend by sme sa mali ist fotit- teda krpci 😉
jani, no, potom sa mozeme dohodnut a pojdeme spolu- okrem dochodcovskych vstupeniek budeme mat aj skupinovu zlavu 😀
kats, super..
jaj, no tusim budem cihat na lacne letenky do kosic, nech si uzijem srandu 😀

kety80
21. okt 2009

akurat dovaram francuzske zemiaky kupko sa odvtedy este nezobudil tak dufam ze noc prespi 😔
nicol - pariz je aj moj sen ale neviem ci tam niekedy pojdem muz mi sice horil ze na teraz co budem mat okruhliny tak mi kupi zajazd ale som mu povedala ze ked budu deti vacsie tak pojdeme spolu na druhe libanky 😀

kats
21. okt 2009

kety, pekneee ze druhe libanky 😵
vs drzim palce 😉 😉
verulka - bude vianocny kalendar?

basika
21. okt 2009

tu to nejak ožilo....prihodila som aj ja nejakú jesennú
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

no a čo som to chcela

kats - tak a záhada s teplotami je odhalená.

kety - fajn, že sesternička je už lepšie.

na výlety na dôchodku sa aj ja pridávam..

ale už to vidím..viacdetné sú vo výhode...keď im deti budú kupovať k okruhlinám výlety

Verul pochodí celý svet... 🙂

kety80
21. okt 2009

basika - super fotka livka zlata ked budu deti fit prihodim aj ja nejaku

misanik
21. okt 2009

ahojky,
kats, no vidis, tak super, ze sestka 😵 mozes vyskrtnut zo zoznamu neprijemnosti co nas este cakaju 🙂
kety kubkovi drzim palce 😉
kocky, co sa smejete, ved neviete co vas este caka. Sme si s matom po tom teste vazne sadli a hodili debatu ci by nam to vadilo a uzavreli sme, ze nie. 😀
ja som v londone bola asi 3 dni 😵 som bola pocas VS v UK zbierat fazulu a potom sme sa cestou domov stavili pokukat pamatihodnosti, ja mam z toho zmiesane pocity, boli sme s kamosom, co si predsavzal, ze navstivime kazde jedno muzeum a vsetko, ja si len pamatam ako sme behali a nahanali sa aby sme vsetko stihli. Cize kludne pojdem ako dochodkyna znova. 😀
V parizi som bola pocas strednej skoly, to bolo tiez fajn, ale vtedy ma viac zaujimali chlapci ako pamiatky tak tiez mozem ist znova 😀
nicol, vsak pisem, ze priblble testy, naposledy mi jeden fb test vyhlasil, ze mam nadvahu, no nech ide do kelu 😠

misanik
21. okt 2009

basika, pekne, ona je fakt ako velkacka uz 😵

kety80
21. okt 2009

misi - to si dobre odhadla no ved nevieme co nas caka mne by to tiez nevadilo su to nase deti a co ich teraz prerazim ked nahodou budu iny no tie testy su na prd to som zvedava co by mne napisal ze riadna obezita 😀

basika
22. okt 2009

bré ránko,

díky za Líviu...no veľká teda je..včera v MC..dvojročné dievčatko bolo také ako ona

tie testy na FB sú riadna strata času...som si zopár urobila..vyšlo mi 1 dieťa.. 🙂 inak ja som FB vôbec neprišla na chuť. No možno by som si ešte ten test na obezitu urobila...a ak by mi vyšlo, že som obezna...tak to je dobrá haluz všetky testy na FB. Lebo ja som ako papek.

kurňa mňa stále štve to Lívkine dýchanie. Už dýcha cez deň pekne nosom..ale v noci..chrápe, zle sa jej dýcha, mrví sa, lebo si nevie nájsť miesto, ja už tiež niekedy rozmýšľam do akej polohy ju dám ľahnúť, aby sa jej lepšie dýchalo...Neviem čo to, možno aj idúce stoličky s tým možno súvisia..ja neviem...má kvoli tomu dýchaniu dosť nekľudný spánok. V spálni vždy vyvetrám pred spaním, vypnem radiator, mali sme tam 19 stupňov vhkosť 65%.

ludka_r
22. okt 2009

Ahojte.
Basika, mne tiež vyšlo na FB jedno dieťa. Tak to teda nieee....
Náš Vilko je veru riadny drobček. Nedávno sme šli autobusom a malý spal v kočári. Žena vedľa mňa sa pýtala, koľko má. Keď som povedala, že rok a pol, nechápala. Myslela si, že možno pol roka 😀 Ale zas to beriem z rezervou, ona nebola najmladšia...
Ale stretávam sa aj s tým, že ho chvália, ako pekne chodí. Iste si myslia, že je mladší, lebo on už by mal vedieť snáď aj skákať na jednej nohe.

kats
22. okt 2009

na fb som si teda este ani jeden test nerobila a odmietam aj vsetky tie hry s rybickami, farmami a neviem cim 😝 mam to len ako spojenie s ludmi 😉

a nase deticky budu ake budu a stale budu nase a milovane 😀

my sme londyn obisli, takze kludne sa pridavam na dochodcovsky zajazd 🙂 pariz som presla 4x ale ani raz s mojim muzikom 😅 takze to mame este spolocne v plane 😀

ludka, mna prednedavnom chytila depka, ked mi kamos pisal je jeho maly ma 7 mesiacov, 9kg a 80cm 😀 som mu napisala ze matus ma 17 mesiacov 10,5kg a neviem kolko meria ale 86-92 nosi bodina... tak som ho zmerala... ma 80cm 😕 😅

basi, zda sa ze mate idealnu teplotku aj vlhkost dostatocnu... nemoze byt livka len po tatovi, pisala si ze strasne chrape 😅

basika
22. okt 2009

kde ste?

otázočka:
Nemáte skúsenosť? Chcem kúpiť posteľné prádlo (ako vianočný darček) ale s fototlačou, autíčko, alebo kone.Dávam pozor aby to bola 100% bavlna. Neviete ako sa to potom správa pri praní? Zatiaľ kukám len na nete, lebo v obchodoch moc nemajú. Cez net nerada kupujem, ale keď sa inak nebude dať. Lebo to môžu aj tie farby byť klamlivé, už som také videla naživo v obchode.

basika
22. okt 2009
kety80
22. okt 2009

ahojte 🙂

kubko si dnes uz usko nechytal a teplota rano nebola tak uvidime ked vstane a vysiel mu dolny zubcek tak este ostatne a nech ma chudatko uz pokoj
a kike zas v predu vypadol zub tak mame doma strpacika 😀
basika - my mame kone a psy a uz ich mam rok zatial sa nesprali ani fotlac sa neposkodila a perem na 60

verulka
22. okt 2009

cafte,
kats jasne ze bude..vsak co ine by som dala starym a prastarym rodicom? 😀 ja neznasam kupovat veci lentak, lebo s apatri,..po nicom, oc im ja mozem kupit aj tak netuzia...takze toto je naj 😉
ja som na FB robila par testov, halvne jeden, ze kedy je spravny cas na dieta 😀 pobavla som sa..no a moje vysnivane povolanie je spermolozka 😀 takze uz to neriesim vobec..i ked teraz tam hodil muz nejake foto s londona 😉
idem aj ja asi prihadt nejaku tu fotocku sem 😀

basika
22. okt 2009

tak som toho stihla...fúúú stres, nečakaná návšteva... 😝 aj som rada, že návšteva bola, len ja som bola neprichystaná...prišla kamoška z ulice 1.x ku nám..s chlapčekom..

kurňa...Lívia nemá rada rovesníkov..priam sa ich aj bojí...lenže ako ju povzbudiť, keď aj tak pri každom stretnutí s rovesníkom vyfasne po tvári...to sa potom ťažko vysvetluje...

verulka
22. okt 2009

bas, ja to neriesim..on vyslovene neznasal male deti...ale nedavam mu na vyber, furt sa s niekym stretavam..takze si pomaly zvyka..dnes ani nezdrhol z preliezky, ked prislo dalsie dievcatko 😀

verulka
23. okt 2009

ja som taka happy 😵 ronovi sa narodila frajerka 😵 moja naj kamoska sa riadne vytrapila celu noc, ale Gabriela sa konecne narodila 😵 ja viem, ze je to odveci, ale mam strasnu radost 😵
Ron mi zaspal, co neznaci nic dobre 😖 snad je to len globalna unava 😕

ludka_r
23. okt 2009

ahojte.
tak to je super, verulka.. Prajem Gabrielke veľa zdravíčka a radosti. 😉 Ja by som tiež brala, keby sa mojej naj kamoške narodilo mimčo, ale ten jej chlap nechce a nechce. ☹ No čo, aspoň sestra bude mať vo februári mimi...
Náš Vilko síce pred inými deťmi neuteká, ale je taká samostatná jednotka. Všetky sa spolu hrajú, on sa hrá radšej sám. Ja ale dúfam,že sa to čoskoro naučí..
Kats, tak Vilko teda nie je sám taký drobec. No, ale možno to má aj po mne. Aj mne všetci hádajú oveľa menej 😀 😖

basika
23. okt 2009

bré ráno...

Verul - kamoške gratulujem..a aj Ronovi ku frajerke. Ja tiež vyhľadávam strenutia s deťmi aj rovesníkmi. Pokiaľ nedôjde k telesnému kontaktu tak OK. Ale nemá rada, keď ju deti hľadkajú až cápajú. Aaaa však dobre, čo sa majú o ňu optierať 🙂 🙂 .

Leni kde ste?

verulka
23. okt 2009

ludka, mne iez hadaju o cosi menej, aj muzoi.ronovi o cosi viac 😅 cca 2r mu tipuju 😉
inak ma radost preveliku- lietaju tu dookola vrtulniky, tak je nalepeny na okne 😀

basika
23. okt 2009

tu to ale "žije"

som sa chcela opýtať..idete niektorá na 1,5ročnú preventívnu prehliadku? Nik to tu nespomínal zatiaľ...lebo Lívia má ísť.

kety80
23. okt 2009

ahojte 🙂

verul - gratulujem kamoske nech su zdravucky a ron uz je zadany 😀
basika - nam zatial dr. nekazala ist na ziadnu preventivnu kontrolu ale teraz sme tam boli tak ho pozerala tak neviem 😉
nasmu kubkovi tiez tipuju na 2 roky 🙂
v ba je ten samit tak si uzivate lietadla 🙂 a co je s anjelok

ludka_r
23. okt 2009

Basika, ja mám ísť k lekárke až keď bude mať tri roky...
Verulka, to máte ešte dobré. Raz sme stretli jedného chlapa z bývalej manželovej roboty, a ten si myslel, že som dcéra môjho manžela... 😖 No bolo to veľmi nepríjemné. Celkovo sa s týmto stretávam stále. Hádajú mi ľudia tak 16, a pohoršujú sa nad tým, že mám dieťa. Myslia si, že som nezodpovedná, alebo čo... ☹ No čo, toto nezmením..

kety80
23. okt 2009

ludka - to mozes byt rada ze si taka mladucka 🙂

kats
23. okt 2009

ludka, budes dllllho mlada mamina 😉 😉

verul, gratulujem kamoske a ronovi k frajerke 😉

verulka s muzikom fakt vyzeraju na pubertakov 😀 no dobre tak trosku odrastenejsich 😀 😉

lenka sla predsa do prahy 😀 tak si to snad uzivaju 😉

my dnes uz den pohoda, tak som radaaaaa 😀 matusko mal teraz 2 dni mama obdobie, tatino ho nemohol kupat, krmit ani na ruky vziat 😅 chudak muzik bol uplne hotovy ale dnes sa uz krasne tulili 🙂

o ziadnej prehliadke neviem... ale caka nas este 15 mesacne ockovanie 😉 tak nas dr. este uvidi 😀 (okrem nasich soplov co tam lietame ako na hodiny klavira a ono to potvorky len zuby 😅 )

kety80
23. okt 2009

tak my sme uz dnes menej soplili ale sliny nam tecu ako des uz dufam ze to budeme mat lepsie aj co sa zubkov tyka kubko dnes zaspal bez problemov noc bola tiez lepsia tak asi sme uz na dobrej ceste 🙂 kika tiez uz nesopli len trosku kasel 😉