Májovčatká 2008 IV.. Máme jeden rôčik

mirka20
24. apr 2009

nova tema otvorena 🙂
a kedze je teraz "nas" cas oslav, vsetkym majovcatkam prajem hlavne vela zdravia a radosti 😵

eviku78
8. dec 2009

andula, tak to musis mat doma fakt vesele.
emmi sa nastastie dokaze uz aj sama zahrat, za co som vdacna. nehovorim, ze hodinu o nej neviem, ale par veci ju zaujme. samozrejme stale knihy a ta kresliaca tabulka. no ale tiez som na chvilu spustila z nej oci a uz si mocila ruky vo wecku a oblizovala ich. 😝 😲 😀

ovocie u nas ako kedy a ako co. ale hrozno smakuje skoro stale. samozrejme nie tak ako na jesen to domace. ja jej to niekedy robim tak, ze jej cerstve ovocie nakrajama a zmiesam s vyzivou.

ja este v sobotu dokoncim poslednu skusku (dufam, ze uspesne) a mam fajront a mozeme sviatkovat. 😉

tak sa drzte.

eviku78
8. dec 2009

no este som chcela, ze v piatok idem na koncert Nohavicu. sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. 😵 jupiiiiiii. 😎

zuzka.sk
8. dec 2009

Ahojte babule, ja som tu teda poriadne dlho nebola, ale vazne nic nestiham... Takze sa vopred ospravedlnujem, ze nejdem reagovat, lebo by som aj tak stratila nit, sem tam sem pridem a nieco si precitam, ale nestihnem zareagovat.
Ale dnes som si povedala, ze aspon tym, co som slubila, sem prihodim fotky konecne co robila profi fotografka (Anjelok, dik za cislo na nu) a uz su tu, kto chce, tu je linka :

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

My sme inak v pohode, ani chora este Saska nebola (klop klop klop), spime zle aj dobre, krici zo sna mena deti z jasliciek, ale cez den je vesela a v pohodke. Strasne sa tesim na Vianoce, od 21.12. do 6.1. budem vkuse doma so Saskou, tak uz sa neviem dockat.

A tolko toho mame noveho, ze ... 🙂 to by som sa musela rozpisat na stranu a musim pracovat, tak niekedy inokedy... 🙂
Vsetkych Vas pozdravujem a zelam len zdravie, lebo chripka a vsetko mozne zuri vsade (moj muz ma momentalne anginu)... tak nech Vas to vsetkych a hlavne deticky, obchadza.
Papa, do Vianoc si urcite najdem viac casu a napisem.

andula30
8. dec 2009

Ahojte fotky fakt ze supis 😉 Eviku skuska nech dopadne dobre 😉 No vesele to mame ja nehovorim ze sa sam nezahra ale je lepsie ked je ped kontrolou vzhladom k tomu ze miluje take nebezpecne veci a je nepoucitelny proste vystvera sa na odrazadlo spadne z neho a znovu vylezie na no a tak je to dookola so vsetkym popali poreze spadne a nepouci sa.A hlavne nadalej ignoruje zakazy prikazy...proste hra hlucheho. Niekedy mam pocit ze som ho trochen rozmaznala ale snad sa to este napravi aby som sa len nestazovala vie byt aj zlaty ked mi pomaha masti chrbatik pomaha nosit tazke veci ktory drzi akoze so mnou a fuci pri tom ake je to tazke 😀 😀 ....Ako kezde deculo raz anjelik a vzapati certik.

basika
8. dec 2009

Ahojte,

andula - no jednoznačne sa nenudíš...výmyselník riaden je to. Lívii sa teda treba tiež stále venovať, ale až takéto kúsky zatiaľ nevyvádza.

zuzka - foto sa vydarilo

anjelok - kde si..? 😨

dnes u nás leje stále

Tak som sa teda rozhodla, že teda sa na tú operáciu - zmenšenie krčných mandlí + odobratie nosnej dáme ☹ Ešte síce nemáme termín, lebo včera mali tam dovolenku, neviem či sa nám podarí do konca týždňa, ale zrejme tam potom zastihnem zasa iného detského ORL tak som zvedavá ako zodpovie na moje otázky. Zvažovala som to z každej strany, ono to zvykne sa samé zmenšiť..ale asi tak až okolo 6-7 roku a to je strašne ďaleko na jednej strane a na druhej strane ktovie čo nám môžu tieto zväčšené mandle spôsobovať ďalej. Má ich obrovské, až sa takmer dotýkajú. Dýchanie počas spánku má stále také kadejaké, v noci ju musím veľakrát dať na bok, čo sa jej zle dýcha na chrbátiku. O tom, že to teda môže byť prekážka pri jedle ani nehovorím, kiež by mali lekári pravdu, lebo byť na kašičkách do neviem kedy tiež nieje ktovie čo...príde škôlka a čo? budem jej mixovať aj tam? Fugnuje stále na kašičkách, ona má záujem aj o jedlo iné, len keď ju to podráždi v krku viac už nechce. Napr. dnes som si robila chlieb vo vajíčku ráno, tak si odhryzla cca 1cm kúsok...aj žula..žula..a keď to mala prehltnúť..začala to vyplúvať (to ten lepší prípad ako sa pozvracať) Takto budem mať aspoň tú operáciu takú métu, že už potom jej kúsky nebudú robiť problém. Proste je to začarovaný kruh. Musím teraz už len veriť, že som sa rozhodla dobre.

andula30
8. dec 2009

Baby sestru zobrali do nemocky dali jej nieco na vyvolavanie porodu nepoznam nikoho osobne komu to robili dufam ze to nepotrva dlho a porod bude mat coskoro stastne za sebou a dopadne lepsie ako moj. Drze prsty nech su obaja zdravi a ok. 😉

basika
8. dec 2009

andula - držíma palce, v koľkom TT je? Mne vyvolávali.

misanik
8. dec 2009

andula, drzim sestre palce, nech je to rychlo za nimi 😵 cakam na info
zuzka.sk, velmi pekne fotky a krasne si ju ucesala, take rozky 😵
evi, na skuske drzim palce 😉

ludka_r
8. dec 2009

Andula, tak nech to má sestra čo najskôr za sebou, moju sestru to čaká o dva mesiace, tak tiež sa budem vytešovať... A hlavne, nech tej Tvojej sestre vyvolávačka zaberie. Ja som sa stretla s prípadmi, kedy nezabrala, baby sa trápili týždeň a potom šli aj tak cisárskym... ☹

andula30
8. dec 2009

Basika prave preto jej zacali vyvolavat lebo ako som uz pisala je vtedy ten jej stary lekar to zanedbal a tak ten termin porodu neni uplne isty a vzhladom k tomu ze babo je uz dostatocne velke a podla povodnych vypoctov to uz malo byt tak ju jej novy lekar poslal do nemocky lebo nechce nic zanedbat ked to uz niekto pred nim odflakol radsej jej porod vyvola ako by sa malo nieco stat. No aspon bude pod dozorom.

basika
8. dec 2009

andul - držím palce...potom podaj info...

eviku78
8. dec 2009

andula, drzime palce, aby segra mala rychly a bezbolestny porod. napis potom, ked uz bude babo na svete. 😉 spravy o novych miminach vzdy potesia.

basika, drzim palce, nech livke vsetko dobre dopadne. 😎

zuzi, saska je zlata baba.

kety80
8. dec 2009

ahojky 🙂

tak dnes sme mali dnes vesely den boli sme kike na vystupenie z tanencnej taka bola zlata maly to dost dlho az nam od unavy zaspala v aute zlaticko moje 🙂 ale sikulka bola 🙂
evi - drzim palce na skuske 😉
andul - nech to ma sestra cim skor za sebou a daj vediet ako na tom su
basika - tak vam to vsetko dobre dopadne
zuzka - krasne fotky mas doma velku kocku 🙂

verulka
8. dec 2009

cafte
zuzka, pekne fotky 😵
andula, ja mam doma strasneho certa...ale zase ja som zastanca toho, ze neustalym prenasledovanim sanic nevyriesi..my nemozeme mat krytky v zasuvke, lebo tie ho fascinuju uplne najviac avie ich vytiahnut 😝 dobit mobil je mozne len vnoci, ked krko spi..najradsej si zapina fen a fuka si nim do tvare 😉 on je doma uplne samostatny..robi koniny, ale ja jednoducho nemam cas a priestor ho vkuse strazit..
v cudzom prostredi je to pohoda, on nema rad zmenu, takze sa odo mna moc nepohne, len pozoruje a potom doma rozprava..
u na smikulas super, kedze chudatko bol namotany- neviem nakolko tomu rozumel, ale vyzeal ,ze si to uzival.
eviku, drzim palce 😉
misi- no nechcem provokovat, ale ja mam okna umyte;, byt vyzdobeny, darceky na 90% nakupene a pobalene (este cakam na prichod jednej veci), kolace nepeciem takto vopred, lebo oni zjedia uplne vsetko, co nezje ich 😎 ale nejako si nevydychnem..
vcera ron zahodil cumel do kosa, takze dnes nespal a vecer si ho dosiel vypytat s tym, ze on chce dudku, lebo jemale babo a potrebuje ju...jasne, ze nepovedal taketo subvetie, ale maminak, daj dudku, ronko je maly, babo...moja dudka potebujeeeem 😉 a tiez ako nroko sa uzasne vytesuje zo sklonovania 😀
andulka, segre pohodovy porod 😉

misanik
8. dec 2009

verul, tak si vyhrala 😅 , ja uz len ticho sedim a sucham nohami 😀 😵
zlaty ronko, ze je babo a potrebuje. My keby sme dudustratili, asi ideme v noci kupovat nech sa deje co sa deje 😀
basika, tak hlavne nech to pomoze, budeme myslit na vas.
veru anjelok tu dlho nebola, aj janca?

verulka
9. dec 2009

misi 😀 to nie, lebo u nas to vyzera vzdy katastrofalne...teraz akurat boli deti zhrozene, lebo sme spolu riadili byt, aby ku nam dosiel mikulas- poumyvali sme dlazky a na 2.den na obed sa muz pyta, ze preco sme vcera nezmyli, ze sa divi, ze miki dosiel...takze pochopili, ze upratovanie je nekonecna cinnost vdaka nasej nedoslednosti..ale prezijeme....hlbkove veci robim vzdy ked mam nervy, teda mam za sebo uextra zlu noc 😅
dnesna bola super- 3x hore a spal vkuse 5hdoin 😵

andula30
9. dec 2009

Ahojte
Verul ved to ze aj nas vie odstranit krytky ale ho to aspon zdrzi a ja mozem byt v strehu to neznamena ze uplne mu nedam vydychnut aleradsej kontrolujem pre muj pokoj lebo on musi neustale nieco do nich pchat a a ko som uz pisala on je nepoucitelny vystveral sa na sporak oplil sa na platni rev obrovsky a vzapati znovu chcel ist nan vysvetlujem ze to pali ale nic. My tiez mobil nabijame v noci 😀 😀 moja el.zubna kefka po tyzdni vyzerala akoby som s nou uz roky podlahy umyvala vcera natrel pastou na zuby celu obrazovku na telke a vsetko okolo. Nerozprava nadalej. Bez dudky nevieme prezit ani den nieto noc. SEStra nic nove. A podobnu diagnozu s upratovanim mam aj ja

eviku78
9. dec 2009

andula, ja zo simiho nemozem. u mna teda boduje. 😀 sa mi lahko smeje,ked nie ja mam celu obrazovku od pasty. ale nakoniec na tom budes s usmevom spominat.

zuzka.sk
9. dec 2009

Caute baby, som sa rozhodla, ze ked nenapisem teraz, tak uz zase sa k tomu nedostanem, tak idem na to.
Vas obdivujem ako stale prispievate a ste v obraze, ze ktora co a ako, ja uz som uplne mimo.

Ale pozeram, ze Basika sa chystaju na ORL operaciu.... strasne drzim palce, a klobuk dole, ze si sa vedela rozhodnut, ze malu na to das, ja som mala bobky uz len ked malej tiekla krv z nosa a to bolo len zo sucheho vzduchu a isli sme na kontrolu kvoli tomu... som sa bala viac nez ona. Tak strasne drzim palce a hlavne pevne nervy ! uf.

A Evi Tebe na skusky
A Andule na porod segry... to bude radosti - darcek pod stromcek 🙂

No s tym, ze sa deti nepoucia ani ked sa "popalia" to je 100% pravda, aj my mame take skusenosti, nepoucila sa este asi z nicoho, sice na popalenie ja davam extra pozor, ani v krbe tento rok nekurime zatial, ale ... do hlavy sa buchne pravidelne a ked uz ne, tak si pred spanim sama par supne rucickou, nechapem to, ale zasmeje sa na tom a fici dalej.

My uz rozpravame velmi vela - cele vety. Basnicky doplna, aj spieva Bambulku, asi ma taky dar, ze vie krasne vyslovovat, sem tam sa najde skomolenina, ale to zase ja viem, co povedala. U nas ficia vety ako " Mamicka, pustit Bambiho - DDD (to je DVD), ide stlaci domace kino, vylezie jej to, nahodi DVD a pribehne ku mne a povie mi "mamicka , cakaj, pojde... cakaaaame"... a takto okolo vsetkeho vykecava.

Teraz dostala na Mikulasa kuchynku, tak vyvara, a stavia Lego - "domisko" pre male postavicky a vkuse cita. A ja musim s nou, kazda mame svoj prospekt Dracika, to je uplne naj citanie 🙂 a kontroluje ma, "mamicka, citas?" a ked ne, tak "citaj !"

A takto to ide kazdy den. A trucujeme o dusu, hlavne ked ma obecenstvo v jasliach, ked uz ma ist domov, tak spekuluje ako by nesla a sama sa chce obuvat a obliekat a sice to vie, ale trva to nekonecne dlho, lebo sa medzitym 3 x vyzlecie a vyzuje a ja uz som spotena a premyslam, ze ako to urychlim... a kazdy den 🙂

No a uz vie od vcera ze sa vola Saska Tinkova... normalne to povie...tak sme kukali, ze woow. 🙂 Lebo ju tak natahujeme, ze "Sasi, si cert ?" a ona "nie som !" a co si? Saska? a ona ano, Saska Tinkova. Parada.

Ale toto vsetko urcite robite aj vy, kuchynky, lego, babiky, kociky, knizky... ja som sa len chcela podelit, ze ako to u nas bezi a ze niekedy ked idem z prace pre nu, tak sa tak brutal tesim a potom ma tak vytrucuje za 5 min, ze som uplne dead... 🙂 hehe. ale tak hlavne, ze sme zdravi.

andula30
9. dec 2009

Eviku ja sa na tom smejem uz teraz 😀 aj ked len obcas napr. na paste ano ale ked som ho zbadala vylezeneho na sporaku tak to uz ani nie 😝 a niektore veci musim riesit po vojom ako napr. musim si umyvat zuby tajne el.kefkou lebo zase taky bohaty nies me aby som si kazdy tyzden kupovala novu a pred Simim si umyvam akoze obycajnou lebo ved aj prikladom treba ist 😀 Zuzka no sikovnicu mas aj ked myslim ze ju proste uci dost ten kolektiv jednoducho deti sa ucia jedno od druheho 😉 Ten nas mlci ako partizan viem uz ze vie povedat mama tato ale nevidi dovod preco by to pouzival 😀

kety80
9. dec 2009

ahojte 🙂

andul - no si ma pobavila s tou pastou aj ked tebe asi do smiechu nebolo 😀 no mna by slahlo a to ze nerozprava s toho si nic nerob my sme na tom podobne nieco povie tak mu hovorime ze mali vietnamec lebo tak rozprava ale niekedy sa mu podari nieco zopakovat ale len zaciatocne pismenka povie 😀 snad to aj u nas pride a potom nas budu bolet hlavy 😀
zuzka - no mas doma sikulku 🙂
nas kubko nam zas pred tyzdnom tiez vyviedol paradnu vec pretocil radiator dal ho naplno nieco tam ruplo a neslo to vypnut v izbe ako v saune radiator zeravy tato musel vypomtovat to koliesko trochu sa s tym pohral a opravil to ale robi to stale aj ked dostal po ruke nic to nebolo platne uz sme mu aj hovorili ze pali aj tak to robi no keby sa to neopravilo tak neviem asi volame plynarov 😝 a dnes si otvoril truby a sadol si na to sklo skoro som skolabola ze to pod nim nezlomilo ach no mozeme ich sledovat kolko chceme aj tak nieco vyvedu

kety80
9. dec 2009

a co sa tyka upratovania ja som dost puntickar takze upratujem hlavne vecer ked deti spia kazdy den nieco muz mi uz hovori ze to prehanam ale ked to mam v sebe co uz 😔

basika
9. dec 2009

Ahojte,

verul - no Ron je veselá kopa...a mať tak tvoje nervy..

zuzka.sk - šikovnicu máš...no na to ORL nebolo ľahké rozhodnutie, najradšej by som nešla, ale dýcha počas spánku stále zle, nieked lepšie, niekedy horšie..ale prioritná vec je aj to prehltanie, ktoré nám robí problém, vraj sa tým vyrieši povedali 2 Dr. ORL.

andul - sestra ešte nič? Ako to zvládla?

zuzka.sk
9. dec 2009

Kety - upratovanie, ja som na tom podobne + 1 x do tyzdna mozem robit z domu a to len tuknem do pocitaca a uz utekam varit polievku, tuknem, zase utekam vysavat, tuk a zase umyt podlahy a takto to mam cely den a o 16.00 utekam do jasli. Takze ja weekend ked spinka + 1 den v tyzdni takto. Lebo pri nej upratovat, to nejde. 🙂 A tiez si uz niekedy myslim, ze mi sibe, vkuse dokola len upratovat, ale bez toho to nejde....

Basika - fakt drzim moc palce

No a s tym rozpravanim - ked k nam dojde niekto koho nepozna, 20 min ani slovo.... len pri mne cuciii a potom uz to ide. Ale videla som v jaslickach tak stare deti ako ona, co malo rozpravaju, ale vraj to su taki introvertici, ze oni vedia, len proste sa im nechce davat najavo, ze vedia, maju to v pazi 🙂 takze mozno aj vase vedia, len este sa im to nechce dat najavo.

Inak tie nase deti su teraz ako hubky, vsetko opakuju, doslova vsetko, vzdychy, nadychy, povzdychy, xichy, slova, mimika, vsetko... niekedy je to fakt zabava.

kats
9. dec 2009

eviiii aj ja sa tesim na nohavicuuuuu 😉 to sa v piatok dobre naladis a v sobotu skusku za 1 😉

zuzi - pekne fotky 🙂 ta v kvetinaci mi je povedoma 😀

andul - vcera som prave myslela na tvoju segru, ze sa musim opytat 😅 tak posielame kopec sil a nech su obaja v poriadku 😉 a rychlo to maju za sebou 😀

simi je fakt sidlo 😉 matus sa nastasie rychlo pouci 😀 je po mame 😅 truba ked svieti tak obchadza nasiroko ale horaky hore ho lakali, tak si vcera popalil prstik na hrnci 😝 uz mi len ukazuje ze horuce 😀 radiatory su aj u nas vseliako prestelovane 😝 veci co nesmie robi ked je unaveny alebo len tak chce vyvadzat a hlavne vytocit mamu

rozpravanie u nas - ako kedy 🙂 niektory den opakuje vsetko a teraz mame uz tri dni neme obdobie 😀

uz je hore 😀 😝

katuskapd
9. dec 2009

ahojte
trosku som len precitala

dnes mi dietatko vobec nespinkalo od rana od 8 hore , ale inak neni ani taky zly len strasne krici, uz sme ohucany vsetci a ked poviem nekric, tak este viac, no na nervy. Dnes doslal svoju prvu postu od jeziska a tak sa tesil, smial sa jak moriacik 😀

andula mne vyvolavali, jeden den zacali, a na druhy sa maly narodil, ale bola tam baba co mala v sebe 10 vyvolavaciek, cipky a nic, teda v priebehu 3 dni, tak ale v kazdom pripade drzim palce 🙂

verulka taka sikovnica si ty, ja mam len darceky, upratane nic, a ani vyzdoba 🙂

zuzka pekne fotky, mala jaka vlasata 😵

katuskapd
9. dec 2009

jaj a este som sa vratila, mam otazku davate detom uz ovocie ako mandarinky, kivi, pomarance,
ja uz ano, alergicku reakciu nemal a chuti mu, ale vcera som citala ze deti do 2 rokov by take nemali, tak sa chcem len informovat. vdaka

basika
9. dec 2009

ahojte večer,

katuskapd - dávam mandarinku...ale to ona len tak trochu odhryzne aj z pomaranča jej dávam cucnúť

inak ako sú na tom vaše deti s požičiavaním hračiek lebo u nás dosť desné to je, keď jej niekto zoberie jej hračku tak hreší "no no no", plače...a daaarmo vysvetlľujem...no neviem kedy sa to zmení..

kats
9. dec 2009

kati tak bez spanku to je vzdy vesele 😝 😀

mandarinky miluje - asi 3 den 😀 pomaranc len ked mu ho vytlacim 🙂

basi drzim palce na operaciu a aby sa vyriesili vase problemy 😉

kety80
9. dec 2009

ja davam mandarinky aj kivi pomaranc tiez len odstaveny a v pohode pokial nemal ziadnu reakciu tak mozes kludne davat 🙂 no s pozicavanim hraciek ako kedy niekedy si necha vysvetlit inokedy huci ako pavian 😝 v sobotu chcem ist do rakuska nakupovat este nieco hlavne pozriet kike tu skolsku tasku lebo u nas des ziadny výber a ked aj tak tie ceny skoro ma slahlo ked som videla cenu za 2900 sk n o otras mozno v rakusku nieco najdeme